Maansteen CETA-BEVER NEDERLANDSCHE TRAWLERS BESCHOTEN. Seuitleton 11 a 1 se D E Myra, De „Vikingbank" door Duitsche vliegtuigen bestookt. Bommen troffen geen doel. Felle brand te Haarlem. de „stanfries iii" te amsterdam aangekomen. vrachtauto verleende geen voorrang! De ondergang van de „Protinus". Auto van dijk gestort. Slagkruiserplan bij den Volksraad ingediend. Denaturatie en aankoop van aardappelen. vijf helers te den haag in arrest. pootaardappelen en zaden voor finland. VOOR VUIL, VET, SMEER EN ZOOVEEL MEER gezantenwisseling te verwachten. 1 1 VV LUII Donderdagmiddag zijn de Neder landsche treilers „Vikingbank", IJm. 183 en „I.S. Groen, IJm. 130, door Duitsche vliegtuigen aangevallen. Vijf bommen werden uitgeworpen, die gelukkig geen van alle doel trof fen. De opvarenden van de schepen, die Zaterdag te IJmuiden aankwa men, zijn ongedeerd. Het was Donderdagmiddag half zes. De „Vikingbank" was op weg naar zuidelijker vischgronden, toen plotseling vier of vijf Duitsche vliegtuigen naderden. Eén er van kwam recht op den trawler toe en begon zijn bommen naar de „Vikingbank" uit te werpen. De hevig opgecshrikte bemanning koos een goed heenkomen, want het was hun dui delijk, dat het. vliegtuig hun boot in den grond wilde schieten, niettegenstaande op alle mogelijke plaatsen de bekende kentee- kenen duidelijk waren aangebracht. Drie bommen explodeerden op eenigen afstand van het schip. Dat liep dus goed af. Maar de vierde bom kwam vlak bij het schip in zee terecht. De op varenden dachten niet anders, dan dat hun schip was geraakt en er ont stond een groote paniek, welke wel te verklaren is, als men weet, dat de trawler ongeveer een meter omhoog werd gelicht. Toen men van den schrik was bekomen, bleek ook ditmaal de trawler niet te zijn geraakt. Tot aller groote geruststelling wer den de aanvallen niet herhaald, vermoede lijk omdat het vliegtuig al zijn bommen kwijt. was. Maar geheel zonder gevolgen was deze aanval to Oh niet gebleven. Wel is waar was geen der opvarenden getroffen, maar het bleek, dat de ketel ontzet was, vermoedelijk als gevolg van den schok. Zoo spoedig mogelijk werd de thuisreis aanvaard, nadat per radio telefoonmelding van den aanval was gemaakt. Aan boord van de „I.S. Groen" IJm. 130 werd men, terwijl de boot lag te steken, Donderdagavond om kwart over zes verrast, doordat drie Duitsche vliegtuigen, laag vlie gend, op den trawler af kwamen. Het is zeer wel mogelijk, dat het dezelfde machines waren, welke bij den aanval op de „Vikingbank" be trokken waren. De verrassing ver keerde in een hevigen schrik, toen één der vliegtuigen, dat zeer laag over de „I.S. Groen" scheerde met een machinegeweer een kort salvo voor den boeg loste. Schipper Visser liet onmiddelijk de boot stoppen. Hij liet een extra driekleur omhoog hijschen, om bij den bestuurder van het vliegtuig alle twijfel omtrent de nationali teit van de boot weg te nemen. Hierop werd de „I.S. Groen" verder met rust gelaten. Verheugd over den goeden afloop van dezen aanval, aanvaardde ook de „I.S. Groen" de thuisreis. Ongeveer veertig uur later kwam ook deze boot in IJmuiden aan. Een der bewoners overleden. In een pension op den hoek van den Zijlweg en de Pieter Kiesstraat te Haarlem heeft gistefmorgen een korte, doch felle binnenbrand ge woed. Een der pensiongasten, de 52-jarige heer R. Mensink, die een kamertje op den zolder bewoont, vond hierbij den dood. Op den zolder van het huis had men door middel van houten afscheidingen een zevental kamertjes gebouwd, waarvan vijf bewoond waren. Niettegenstaande deze zeer brandbare inrichting gebruikte een der bewoonsters een petroleum vergasser, Gis termorgen omstreeks half elf had zij dit toestel ontstoken en was hierop even naar beneden gegaan. Waarschijnlijk hebben eenige gordijnen vlam gevat en in een oog wenk verspreidde het vuur zich over den geheelen, zolder. De 52-jarige heer Mensink ontdekte den brand en ging ijlings naar beneden om de overige bewoners te waarschuwen. Daarna snelde hü weer naar boven om te trachten nog wat van zijn bezittingen te redden. Daarna heeft men niets meer van hem ge zien. Een andere bewoner, die nog te bed lag, wist door een raam op het dak te komen en zich zoo in veiligheid te stellen. De andere drie bewoners bevonden zich niet meer boven. Eeeds na een half uur wist de brandweer den brand te bedwingen. Toen men bij de nablussching op zolder een onderzoek instelde, vond men het lijk van den heer Mensink, die waarschijnlijk door den rook is bedwelmd en op deze manier den dood heeft gevonden. Doodelijke aanrijding. - Zaterdagmid dag is te Siddeburen het vierjarig meisje Jeannette Haze, toen zij van achter een wagen plotseling den weg overstak, door een autobus aangereden. Het kind werd met ernstige verwondingen naar het academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar het Zondagmiddag is overleden. Liberaal Staatskundig Congres. - Vrij dag en Zaterdag is te Den Haag gehouden het liberaal staatkundig congres „De toe komst van het parlementaire stelsel- en de nationale oriënteering". Het schip ernstig beschadigd. Gisteravond is het gelichte wrak van de „Stanfries III" op het IJ aangekomen. Naar men zich zal herinneren is het schip op 19 Maart j.l. na een botsing met de veerboot „van Hasselt" op het IJsselmeer op 12 k.m. afstand van Stavoren gezonken. Zaterdag was de „Stanfries III" naar Enkhuizen gesleept, waar een gedeelte van de lading werd gelost en waar het voorloopig werd dicht gemaakt. De „Da niël" van de reederij Goedkoop sleepte het daarop naar Amsterdam. Tegelijkertijd arriveerde de groote bok van genoemde reederij, waarmede de berging was ver richt. Aan de de Ruyterkade zal de rest van de uit stukgoederen bestaande lading worden gelost. Deze is voor een deel door het slib, dat in de ruimen drong, on bruikbaar geworden. Het schip is ernstig beschadigd. Het heeft een groot gat aan bakboordzijde ge kregen. De stuurhut is verdwenen en het rad van het roer is totaal versplinterd. De „Stanfries III" zal vermoedelijk in Rotter dam worden gerepareerd, waarna de boot zoo spoedig mogelijk weer in de vaart zal worden gebracht. e Zaterdagmiddag is op den Rijksstraat weg, onder de gemeente Alblasserdam een personenauto in volle vaart tegen een vrachtauto opgereden, welke uit een zij weg kwam en geen voorrang verleende. De personenauto sloeg, door de groote snelheid waarmede werd gereden, enkele malen over den kop en werd deerlijk ge havend. Beide inzittenden, een heer en een dame, afkomstig uit Dordrecht, werden gewond. De dame is overgebracht naar een ziekenhuis in Dordrecht, zij had verschil lende ernstige hoofdwonden en glassne- den opgeloopen. De heer werd bij omwo nenden binnen gebracht. De chauffeur van de vrachtauto kwam met den schrik vrij. Zijn wagen werd van voren ingedrukt. Namen der 4 dooden thans bekend. Acht Nederlandsche zeelieden, de overlevenden van de uit twaalf kop pen bestaan hebbendé bemanning van den Nederlandschen treiler „Pro tinus", die door een Duitseh vlieg tuig tot zinken werd gebracht, lig gen thans in een ziekenhuis in een havenstad aan de -Sbhotsche Oost kust. Zes dagen hebben de mannen op de Noordzee rondgedobberd in een open boot, zonder voedsel, zon der water, tot -zij éindelijk opgepikt werden door een Engelsche duik booteenheid. Een der schipbreukelingen, de tweede machinist Bertus Glazemaker, verklaarde in een onderhoud, dat de opv.arenden van de „Protinus", toen het Duitsche vliegtuig ver scheen, in de meening verkeerden, dat het een gèallieerd toestel was. Zij wuifden het toestél toe. Dit werd beantwoord met een regen van bommen. Een bom trof de brug en doodde kapitein Wijker en dén matroos S. Buis. Het vliegtuig maakte toen een duik vlucht en richtte mitralleurvuur op het schip, terwijl de bemanning naar de redding boot. snelde. Hierbij werd niemand getrof fen. Twèe opvarenden konden de ontberingen in de open boot niet doorstaan, zij overleden en werden in zee begraven." De Duitschers, aldus de machinist, cirkel den verscheidene' malen over ons hoofd voor zij verdwenen. Helaas Was de reddingboot niet van provisie voorzien en was het drink water brak. Terwijl de mannen rondzwalk ten zagen zij nog een tweede Duitsche ma chine, doch deze merkte hen niet op. De schipbreukelingen hadden vreeselijk te lij den, zoo efg, dat een hunner, de stoker J. Piers, op goeden Vrijdag en de tremmer G. Worting op tweeden Paachdag bezweek. De hoop op redding begon reeds te wijken, toen. op den tweeden Paaschdag- een Britsche duikboot in zicht kwam. Déze duikboot hield, zoolang het licht was, contact met hen en toen den nacht was aangebroken, nam zij hen aan boord. De duikboot zette haar patrouille nog vier dagen voort, alvorens zij de gered den'aan land bracht. Tijdens deze patrouille dook zij-nog eenmaal onder om aan de aan dacht van een Duitseh vliegtuig te ontsnap pen. T- i~: r.-,- Twee der inzittenden ernstig gewond. Gisteravond gebeurde op den Haagschen weg onder Hoofddorp een ernstig auto-ongeluk, waarbij een Engelsche dame en haar vier jarig dochtertje zeer- ernstig werden gewond. De vier andere, inzittenden van de verongelukte, auto liépen lichte verwondingen óp, Een groote personenauto, Waarin zich be vonden een echtpaar uit de hoofdstad en een Engelsch echtpaar met twee kinderen reed in de richting Amsterdam. Op een gegeven Oogenblik wildé de bestuurder een bus, die vlak voor de auto reed, passeeren. Bij deze manoeuvre raakte zij het stuur kwijt en kwam van de rechter rijbaan op de linker baan terecht. Het gelukte haar niet tijdig de macht over haar stuur te hervinden en, hoewel zij remde, kwam de auto terecht te gen de leuning van het viaduct over den kruisweg. De leuning werd verbrijzeld en de. auto stortte ongeveer vijf meter den dijk af, hierbij viel een der kinderen vaii de Engelsche familie, een vierjarig meisje, uit de auto. Het kind is met een schedelbasis- fractuur opgenomen. Ook haar moeder werd zeer ernstig gewond. Zij is, eveneens met een schedelbasisfractuur, met haar dochtertje door een ziekenauto uit haar Haarlemmer meer naar de Diaconesséninrichting te Am sterdam vervoerd. Ook de Engelsche heer, die licht gewond werd, is, naar genoemd ziekenhuis gebracht, waarin tevens het driejarig zoontje van deze familie, die ongedeerd bleef, is opgenomen. Het Nederlandsche echtpaar bleef zonder letsel, De auto is vrijwel geheel vernield. Buitengewone zitting op 9 April a.s. Bij den Volksraad is ingediend het ontwerp tot versterking van de maritieme verdediging van Neder. landsch-Indië (het z.g. slagkruiser plan). De datum van de extra-zitting van den Volksraad is reeds bepaald en dezé is vastgesteld op 9 April a.s. Het plan omvat, behalve den aanbouw van 3 slagkruisers ter grootte van plus minus 27.000 ton, de aanschaffing van 1 tankboot en 12 motorboten-onderzeeboot jagers, elk van ongeveer 100 ton met een snelheid van 34 knoonen, de inrichting van twee aan te bouwen schepen der gouverne mentsmarine tot mijnenlegger, de aanschaf fing van twaalf groote zee-verkenners (vliegbooten), den bouw van een droogdok van 40.000 ton, de kosten van aanmaak van mijnen,- dieptebommen en de kosten voor de verdediging van Soerabaja. Het totaal-bedrag dat hiermede is gemoeid bedraagt 283.200.000 (waarvan 213.000.000 alleen voor den bouw van de slagkruisers). Ten aanzien van de slagkruisers wordt gerekend op een werkelijken bouwtijd van vier jaar (tot den aanvang van de proef tochten). De duur van de proeftochten is gesteld op twee maanden, terwijl de tijd voor aftimmering is geraamd op vijf maan den. De schepen zullen met een onderling tijdsverschil van- vijf maanden gereedko men. •- De eerste slagkruiser zal op 1 Mei 1944 gereed zijn voor het maken van proeftoch ten, terwijl de in dienst stelling daarvan is bepaald op 1 December 1944. Een der onderzeebootjagers zal zoo spoe dig mogelijk worden gebouwd, teneinde deze in Nederlandsch-Indië te beproeven, alvorens tot den bouw van de volgende over te gaan. Voor de noodzakelijke werken van de 'vlootbasis' Soerabaja wordt een bedrag van 25.000.000 uitgetrokken en ten behoeve van verdedigingswerken - een bedrag van 15.000.000. De memorie van toelichting wijst er op, dat, in verband met de veranderingen welke in de laatste jaren zijn geschied in de algemeene politieke situatie, zoowel die in Oost-Azië als in Europa, de regeering tot de overtuiging is gekomen, dat het noodzake lijk is dé maritième verdediging van Nederlandsch-Indië op een belangrijk hoo- ger peil te brengen. De regéeriHg is tot de overtuiging gekomen, dat alléén kapitale schepen met zware artillerie, voldoende pantsering en groote snelheid hiertoe kun nen dienen. De schepen krijgen een artille riebewapening van 9 kanons van 28 c.m., een gordelpantser van 225 m.m., een drietal pantserdekken van tezamen 130 m.m., ter- wijl de maximumsnelheid 33 mijl zal zijn. De jaarlijksche exploitatie-uitgaven voor het geheele vlootplan (dus inclusief het overige materieel en de vlootbasis) bedra gen 16.500.000. De uitgaven voor aanbouw zullen geheel ten laste van de rijksbegrooting worden ga- bracht. Op de Indische begrooting wordt vöor het dienstjaar 1940 43.100.009 aangevraagd ten behoeve van de uitbrei ding en verbetering en verdediging van de vlootbasis Soerabaja. Vergoeding verhoogd. Wij vernemen van officieele zijde dat met ingang van Maandag 1 April 1940 de denaturatievergoe- ding voor aardappelen, uitgezon derd klei-consumptie-aardapelen zal worden verhoogd van 0.50 tot 0.70, die voor klei-consumptie- aardappelen tot 2, die voor goed gekeurde pootaardappelen zal wor den gesteld op 3.30, 3 en 2.50, achtereenvolgens voor de klassen, A, B en C, alles per 100'kg. In verband met den diefstal van een groot aantal sieraden en enkele effecten uit een woning in de Prins Hendrikstraat te 's-Gravenhage, welke diefstal 9 Febr. j.l. werd gepleegd en waarvan 'de - dader onlangs op hét voórbalcon van een .Rot- terdamsche tram kon worden gearres teerd, wordt gemeld, dat de Haagsche en Rotterdamsche politie er in den nacht van 26 op 27 Maart j.l. in zijn geslaagd vijf personen te arresteeren, die zich schuldig hebben gemaakt aan heling. Tot deze ge arresteerden behoort ook een vrouw, aan wie de dader de gestolen sieraden in be waring had gegeven. Haar echtgenoot ontving de gestolen effecten, waarmede hij evenwel geen raad wist en daarop de hulp inriep van drie kennissen, die er op hun beurt ook niet- in slaagden de effec ten te verzilveren. Allen wonen in Rot terdam en zijn aldaar in het hoofdbureau van politie ingesloten. Op verzoek van de Finsche regeering heeft de FinschNederlandsche vereeni- ging een aanzienlijke partij zaden en poot- aardappelen, ter waarde van eenige tien duizenden guldens voor Finland beschik baar gesteld. De hulpactie in het belang van Finland wordt door de vereeniging krachtig voort gezet. In dit verband kan worden gemeld, dat dezer dagen weder 1000 als opbrengst van den verkoop der pro-Finlandia-zegels aan haar is afgedragen. 25 ct. BIJ DROGISTEN DERDE DISTRIBUTIEPERIODE VAN PEULVRUCHTEN TE VERWACHTEN. Naar wij van officieele zijde ver nemen, ligt het in de bedoeling aan sluitend aan de thans loopende distribu tieperiode voor peulvruchten, welke óp 11 April eindigt, een derde distributie- periode voor dit artikel te doen volgen, In het tijdvak van 12 April tot en met 9 Mei zal een nader aan té wijzen -con sumentenbon weder recht geven op het koopen- van 1/4 kg. peulvruchten. WESSANEN'S KON. FABRIEKEN 175 JAAR. Vandaag herdenken Wessanen's Koniklij- ke Fabrieken N.V. te Wormerveer haar 175- jarig bestaan. Op de herdenkingsbijeen komst, 'die werd bijgewoond door het ge heele personeel van ongeveer 1200 man, was o.m. aanwezig de minister van econo mische zaken mr. M. P. L. Steenberghe. Hij deelde hiee, dat het de koningin behaagd had den directeur der onderneming, de heer J. P. Laan. te benoemen tot officier in de orde van ©ranje-Nassau en den chef-moler naar den. heer. G. dïis; begiftigen jnet de eere-medaille in zilver van dezelfe orde. Ter gelegenheid .van het jubileum heeft de directie'der fabriek o.m. een belangrijke gift gesehonken aan het werk van -O. en en een bedrag van 50.000 aan de stichting het Protestantsche Weeshuis te Wormerveer Hr, Ms. buitengewoon gezant en gevol machtigd. minister te Rome, de heer dr. J. B. Hubrecht, is op zijn verzoek ter be schikking gesteld. Naar wij. vernemen is binnenkort de benoeming van den heer H. w. G. M. Hüyssen van ICattendijke, thans Hh. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Kopenhagen, tot Hr. Ms. bui tengewoon. gezant en gevolmachtigd mi nister te Rome te verwachten. DAGBLAD „HÉT VOLK" 40 JAAR. Vandaag,.! April, is het veertig, jaar geleden, ..dat het dagblad der sociaal democratische arbeiderspartij. „Het Volk", werd opgericht,.. Zaterdagmiddag is ter gelegenheid hiér van in een der zalen van het gebouw van de arbeiderspers een tentoonstelling ge opend, die een overzicht geeft van ont staan en groei van het dagblad van be scheiden orgaan, met 4000 abonné's tot een blad met 215000 abonné's. Bij de ope.- ning was o.m. aanwezig de minister van sociale zaken dr.. J. van den Tempel. DOOR WILKIE COLLINS NEDERLANDSCHE BEWERKING VAN A. A. HUMME Jr. 54) Op dit oogenblik werd hij voorzichtig aan zijn jas getrokken door „Klapbes", die hem attent maakte op mijnheer Luker, die, ge volgd door zijn lijfwacht, uit 't privé-kan- toor kwam. „Houdt hem in de gaten", fluisterde mijn heer Bruff. „Als hij den diamant aan iemand moet overhandigen zal hij dat ze ker hier doen". Zonder ons te zien, baande mijnheer Lu ker zich langzaam een weg naar den uit gang. Toen hij een kleinen, gezetten man, gekleed in grijs costuum, passeerde, zag ik dat hij een beweging met zijn hand maakte. De man schrok even en keek hem na, Bij de deur gekomen, namen de agenten hem tusschen zich in en het drietal verliet zoo de bank, gevolgd door een van mijnheer Bruff's mannen. Ik keek den advocaat aan en wierp ver volgens een beteekenisvollen blik op den man in het grijs. „Ja", fluisterde mijnheer Bruff, „ik heb het ook gezien". Hij keek rond, waar „Klapbes" en de andere man gebleven waren, doch beiden waren ver dwenen. „Wat, voor den drommel, heeft dat te be- teekenen?" zei hij nijdig. „Juist nu wij hen het meest noodig hebben, zijn ze er niet". „Wat doen wij nu?" vroeg ik. „Gaat u maar mee naar mijn kantoor. „Klapbes" en de andere man hebben zeker iemand anders gevolgd'". Toen wij in Gray's Inn Square aankwa men, bleek de tweede man al een kwartier op ons te hebben gewacht. „Wat heb je voor nieuws?" vroeg mijn heer Bruff. „Het spijt mij, u te moeten zeggen, dat ik mij heb vergist", antwoordde hij. „Ik had er een eed op durven doen, dat ik mijnheer Luker iets aan een heer in een grijs cos tuum had zien geven. Maar die heer blijkt een zeer respectabel ijzerhandelaar in East- cheap te zijn". „Waar is „Klapbes?" vroeg mijnheer Bruff berustend. De man keek hem verwonderd aan. „Dat weet ik niet, mijnheer. Ik heb hem niet meer gezien, sedert ik de bank verliet". Mijnheer Bruff zei hem, dat hij kon gaan, en stelde mij voor, op zijn kantoor te blij ven eten, voor het geval de jongen mocht komen opdagen. Wij konden een eenvoudig maal uit het dichtbij gelegen restaurant la ten komen. Ik ging hiermee accoord, doch toen wij nog een half uur na het beëindigen van ons maal vergeefs op den jongen had den gewacht, besloten wij naar huis te gaan. De man/ die mijnheer Luker gevolgd was, had zich iritusschen gemeld, doch hij kon .ons niet anders iftededeelen, dan dat mijn heer Luker regelrecht naar huis was gegaan vergezeld van de beide agenten, die daarop waren vertrokken. Het was dus duidelijk, dat de Maansteen zich niet meer in het be zit van mijnheer Luker bevond, daar hij anders de agenten "zeker niet zou hebben laten gaan. Mijnheer Bruff begaf zich naar zijn huis in Hampstead en ik haastte mij naar Ra chel. Bij den portier van het kantoor liet ik een visitekaartje achter, waarop ik schreef, om half elf thuis te zullen zijn, en verzocht hem, dit aan den loopjongen te geven, als hij daar zou terug komeh. Mijn bezoek bij Rachel duurde langer dan ik had voorzien, en het was half een toen ik thuis kwam. De 'huisknecht over handigde mij een stukje papier, waarop in een keurige hand geschreven stond: „Het is al over half elf, mijnheer en ik ben erg moe. Ik zal morgenochtend tusschen negen en tien uur terugkomen". Te oordeelen naar de beschrijving, die de huisknecht van den bezoeker gaf, was het „Klapbes" geweest', die een uur op mij gewacht had en ten laatste den bediende met een ernstig gezicht" verzekerd had, dat hij niets waard zou zijn, als hij niet vol doende nachtrust kreeg: Om negen uur den volgenden morgen was ik klaar om mijn bezoeker te ontvan gen. Om half tierr hoorde ik naderende voetstappen, die Voormijn deur stilhielden. „Kom binnen „Klapbes!" riep ik. „Graag, mijnheer", antwoordde een som bere stem, waarna de deur open ging en voor mij stond brigadier Cuff! „Ik dacht, dat ik beter even hier kon aan- loopen, mijnheer Blake, om te zien,of u in de stad waart, voor ik naar Yorkshire schreef. Ik ben pas gisteren uit Ierland te ruggekeerd", zei de brigadier, als inleiding tót het doel van zijn bezoek. „Ik las uw brief voor ik naar bed ging. Ik kan slechts één ding zeggen ik heb het geval geheel verkeerd beoordeeld. Maar ik geloof niet, dat er iemand is, die in de po sitie, waarin ik mij toen bevond, een oplos sing had kunnen vinden'". „U komt net op tijd om u te rehabilitee- ren", zei ik. Ik vertelde hem vervolgens van het expe riment met de opium en wat er daarna in het bankgebouw was gebeurd. Hij was zeer geïnteresseerd in het experiment hij had er nooit eerder van gehoord en hij stelde vooral belang in het denkbeeld van dokter Jennings, om op die manier te weten te ko men, wat ik met den diamant had gedaan. „Ik ben het niet met dokter Jennings eens, dat u den Maansteen in uw kamer heeft verstopt", zei brigadier Cuff, „maar wel, dat u hem daarheen heeft meegeno men". „Nu?" vroeg ik. „Wat heb ik er dan mee gedaan?" „Heeft u zelf geen vermoeden?" „Neen". De rechercheur stond op en begaf zich naar mijn schrijftafel. Na eenige oogenblik- ken kwam hij terug met een gesloten en veloppe. „Verleden jaar heb ik de verkeerde per soon' verdacht, en misschien doe ik dat nu Wëer. Wacht u met het openen van dit cou vert, tot u de waarheid heeft vernométi en vergelijk dan den naam van den schuldige met den naam die hierin staat vermeld". Het was al bijna tien uur en de jóngen was nog niet gekomen. Brigadier Cuff praatte over andere onderwerpen, infor meerde naar Betteredge en zijn vriend, dén tuinman, toen mijn bediende kwam zeggen, dat de jongen beneden wachtte. Ik liet hem boven komen en toen „Klap bes" dén brigadier in het oog kreeg, bleef hij bij de deur staan en nam hem achter dochtig op. „Zeg maar wat je op het hart hebt", stel de ik hem gerust. „Déze heer is van alles reeds op de' hoogte en verleent mij assisten tie.. Brigadier Cuff", vervolgde ik, „dit is de loöpjangen van mijnheer Bruff". „Hoé heef je??" vroeg Cuff. „Octavius Guy", antwoordde de jongen. „Op kantoor noemen ze mij „Klapbes", van wege mijn oogen". „Octavius Guy", hernam Cuff op ernsti- gen. toon, „je was gisteren op de bank plot seling verdwenen. Wat heb je uitgevoerd?" „Ik volgde een man". „Wie was dat?" „Een langen man met een zwarten baard in zeemanseostuum". „Dien herinner ik mij heel goed", viel ik in. „Mijnheer Bruff en ik dachten, dat hij een spion van de' Indiërs was". Wordt vervolgd. DE ONDERGA] Lijk va geïdent Zaterdagmidd zoon van den 59 van het s.s. „Gr Texel aangekorr van het gisterm spoelde lijk. Zij schot als dat va kend. Teensma met pensioen zi; zal het stoffelijk nikoog, waar Tc de algemeene worden besteld. DIENS! CHRISTIANS^ Vandaag heeft schen dienst Oslo heropend, in bel'angengeme eerste week zal veld door de snee is, nog niet wore elf uur vertrok h onder commando ly, met als twee< schen piloot Bjoi K.L.M. Voor dez zeven passagiers INVOERPRIJSV AAi Naar wij van heeft de ministei het invoerprijsv vastgesteld op tijdvak 1 April netto voor het tij NEDERLANDS VI Heden is in Bo jaarvergadering Visschersbond gei In zijn opening ter, de heer J. V gen welkom. In woordiger van de sche zaken, den i de afdeeling vissc Hierna werd o van het onderwei huidige omstandi De voorzitter de in het v:—c'--rii'' is. Sinds een half wel stil, zoodat in inkomsten zijn b cussie werd naar mige materialen prijs gestegen zijn De aandacht wi een verbetering v garnalenvisscherij Na de pauze we financieel verslag stuursverkiezing stuursleden herko BEDRIJFSLEI 50.01 De Rotterdam 38-jarigen bedrij ring gesteld, w valschheid in g gen, meerdere m; van een firma orgels en piano's firma de gearres positie bekleedd drag van de verd is komen vast taxeerd op vijftig Het onderzoek Crt., dat reeds ge hoeft zeer veel t ministratie op j en iedere post va den gecontroleerc bedrijfsleider zij uitoefende. In 1937 werd aan verduistering maar zijn patrooi komen onder voo ontbrekende 27 betalen. De man betaald, maar 1 aan den anderen gen wederrechtel De man heeft afgelegd. Door losscl dood. - Gistermi< een woning aan 18-jarige jongen plotseling van de ernstig gewond, tijd aan de geve overleden. 201. Myra heeft, waar als ze ook o er toch gev neus? Dp b pen ze lang:

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6