AMSTERDAMSCftE BEURS Agenda £aatste éetichtea I JhMcaties Stand TABELLARISCHE KASBOEKEN SCHOORL tt EERSTE BLAD V Alkmaar, Dinsdag, BRAND TE EGMOND AAN DEN HOEF. Gisteravond is brand uitgebroken in een houten boerderij van M. Genet aan den Egmonderstraatweg te Egmond aan den Hoef. De oorzaak van den brand is ver moedelijk te wijten aan vonken welke uit den schoorsteen in het hooi zijn geslagen en daarin gretig voedsel vonden. In korten tijd brandde de. geheele houten schuur af. Een koe is in de vlammen omgekomen en één werd zwaar gewond. De overige vijf koeien zijn met moeite gered. Door krach tig optreden van de brandweer is het mo gen gelukken de belendende perceelen te behouden. EEN MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisteravond omstreeks 6 uur werd de jarige G. L. W„ wonende alhier op de Span jaardstraat, aangereden door een vracht auto bestuurd door J. de Kraker, wonende te St. Maarten. Bedoeld kind zat aldaar te spelen en werd door het rechterachterwiel van de auto overreden, waardoor het vrij ernstig verwond werd. Het kind is op ad vies van den G.G.D. alhier door een taxi chauffeur overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis. Omtrent de schuldvraag wordt een nader onderzoek ingesteld. EEN ONVOORZICHTIGE DAAD. De 11-jarige J. T., wonende alhier, sprong gistermiddag omstreeks 3)4 uur op den Hoe- verweg alhier van een rijdende vrachtauto, bestuurd door J. W., wonepde te Schoorl, en kwam zoodanig terecht, dat hij vermoedelijk door een der wielen van de auto is over reden, waardoor hij ernstig aan zijn linker been gewond werd. Op advies van den G.G.D. is het slachtoffer per juist passee rende militaire auto naar het Elisabeth-Zie- kenhuis overgebracht. Voor zoover het on derzoek uitwijst, treft den chauffeur geen schuld. COMITÉ DORUS RIJKERSFONDS. Op verzoek van het hoofdbestuur van het Dorus Rijkersfonds te 's-Gravenhage heeft zich alhier een plaatselijk comité gevormd ter behartiging van de belangen van dit fonds te Alkmaar e. o. In het comité hebben zitting: W. N. Duinker, voorzitter; mej. M. Arntz, secre taresse; mevr. F. van Buren-Lensinck, penningmeesteresse; W. N. Biokpoel, Jac. Dekker, G. Figée, C. J. Maats; Als waarnemend secretaris treedt voor- loopig op de heer Figée, Langestraat 87. Het comité heeft ten doel alle mede werking te verleenen bij het streven van het Dorus Rijkers-fonds om iets te doen voor de redders aan onze kusten, die in tijden van gevaar hun leven wagen voor den medemensch en vaak in de moeilijkste omstandigheden hun laatste levensdagen slijten. Het comité vertrouwt bij zijn stre ven op de sympathie en steun van alle rechtgeaarde Nederlanders te mogen rekenen. NED. BOND VAN HUIS- EN GROND EIGENAREN. Zaterdag 30 Maart hield deze Vereeniging haar jaarvergadering. Na de gebruikelijke werkzaamheden bracht de secr. een zeer uit voerig verslag uit van den toestand en het werk der Vereeniging over 1939. Het volgen de is daarna ontleend. Na gewezen te heb ben op de gevolgen van den oorlogstoestand voor den bezitter van ontroerend goed (stag natie in den woningbouw wegens de prijs stijging der bouwmaterialen; hier en daar dreigend woningtekort;) en herinnerd te aan de intrekking van de ingediende Natio nale Inkomsten- en Winstbelasting, waardoor de huiseigenaren onevenredig zwaar worden belast, gaf de secretaris een overzicht van de gevoerde acties. In de eerste plaats was op initiatief en onder leiding van Alkmaar een afdeeling van den bond te Heiloo opgericht. Een po ging hetzelfde in Den Helder tot stand te brengen was tot op heden niet geslaagd. Vervolgens was met het gemeentebestuur een regeling tot stand gekomen waarbij onder bepaalde voorwaarden de huishuur van de steungelden en van het in werkver schaffing verdiende loon kan worden inge houden ten behoeve van de huiseigenaren. Ten slotte zullen de pogingen om een kortere opzegtermijn te verkrijgen voor week- en maandwoningen binnen niet al te langen tijd met succes worden bekroond. Het aantal ingeschreven woningen be draagt bijna 1000. Hiervan zijn bij het Weerstandsfonds (een instelling van den bond, waarbij de leden zich tegen een zeer geringe premie kunnen verzekeren tegen alle kosten van ontruiming én uitzetting) ongeveer 200 ver zekerd Het informatiebureau werd over 1939 ook weer aanzienlijk uitgebreid. Aangedrongen werd dat alle leden, alvorens een woning aan een candidaat-huurder te verhuren, eerst inlichtingen inwint aan het bureau. Tot zoover het jaarverslag. Bij de rondvraag informeerde een der leden welke formaliteiten moesten worden verricht om in aanmerking te komen voor de premie bij het verbeteren van arbei derswoningen. Daarna volge sluiting. FEESTAVOND TURNLUST. Zaterdag hield Turnlust haar traditionee len feestavond in de groote zaal der Harmo nie, en het spjeekt van zelf, dat de zaal ge heel gevuld was, want Turnlust telt vele vrienden en aanhangers. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer Schotsman, die allereerst een hartelijk woord van welkom richtte tot alle aanwe zigen. Een werkzaam jaar werd door dezen feestavond afgesloten, een jaar waarin vele moeilijkheden en teleurstellingen moesten overwonnen worden, doch daarin was men geslaagd door veler steun, zoowel finan cieel als moreel en spr. richtte dan ook een bijzonder woord van dank tot allen, die op eenige wijze Turnlust gesteund hadden. Ook besprak spr. nog even het uitstel van den feestavond van 10 Febr. naar 30 Maart. Dit was bij Turnlust niet de gewoonte, doen bijzondere omstandigheden hadden tot dit uitstel geleid. Ook de familie Hofmann was zoo bereid geweest, den datum van optre den te veranderen. Sprekende over het ensemble Hofmann, zei de heer Schotsman, dat men na zes jaar zeker gaarne dit bekende ensemble weer zou terugzien. Hij hoopte dat het contact met het publiek v/eer even spontaan zou zijn als bij vorige gelegenheden. Natuurlij! vond spr. tevens gelegenheid om opnieuw te wijzen op het groote nut der lichamelijke opvoeding, de zaak, die Turnlust zoo bij zonder ter harte gaat. Belangrijke finan- cieele offers heeft het afgeloopen jaar van Turnlust gevraagd en spr. hoopte, dat hij niet tevergeefs een beroep zou doen op alle medewerking tot. eenigen steun. Spr. eindig de met allen een plezierigen avond toe te wenschen. Nadat de uitstekende band van Johnny Black een pittige marsch had laten hooren maakte de heer Hofmann, het hoofd van Hofmann's cabaret, dat verder den avond zou vullen, zijn entree en na een humoris tische proloog, zong hij met mevr. Hofmann en begeleid door Jan Hinse, pianist en ac cordeonnist, verschillende van zijn succes liederen, o.m. Behandel de dieren met zachtheid, Ieder voor zich, Liefdes A, B. C„ Er was eens, Een levensloop in muziek en zang. Men kent de pittige wijze, waarop het duo Hofmann, de nummers brengt en het luide applaus na elk nummer bewees ook. dat men het gebodene ten zeerste waar. deerde. Een der dochters van de familie Hofmann kon wegens ziekte niet aanwezig zijn, doch de heer Hofmann had gezorgd, dat het publiek niets behoefde te missen en met stijgend succes heeft het Hofmann- cabaret een bont programma ten tooneele gevoerd dat den avond tot een zeer amu- santen heeft gemaakt, waarop de aanwezigen zich kostelijk hebben vermaakt. Een acro batisch nummer dat op het programma een plaats had gekregen werd zeer gewaar, deerd. Overbodig is het bijna te vermelden, dat een zeer geanimeerd Turnlust-bal de avond besloot. Gaarne vermelden wij nog, dat in de pauze van dezen avond een bijzondere ge beurtenis plaats had. Door den voorzitter werd n.l. dr. Haverkamp alhiér in een voltallige bestuursbijeenkomst met een hartelijke toespraak geïnstalleerd als be schermheer van Turnlust. Het bestuurs- insigne werd hem onder luid applaus op de borst gespeld. De heer Schotsman bood aan mevr. Haverkamp mooie bloemen aan, waarna dr. Haverkamp met hartelijke woorden dankzegde. Bioscopen. City-theater, half 8, hoofdnummer Entente Cordiale (hist.-dram.); hoofdrollen Victor Francen, Gaby Morlay, Pierre Richard Willm, Janine d'Arcy e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Gibraltar (spionnagefilm); hoofdrollen Vi- viane Romance, Roger Duchene en Erich von Stroheim. Toegang boven 18 jaar. Donderdag geen voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Good bye, mr. Chips (rom.); hoofdrollen Robert Donat en Greer Garson. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De Jantjes (Holl. hum.-rom.); hoofdrollen Jo- han Kaart, Jan van Ees, Fientje de la Mar, Henr. Davids, Willy Castello e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 2 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, tooneelavond van Ulvadero. 8 uur, Paviljoen Kinheim, voordrachts oefening leerlingen Joh. O. Kramer. Woensdag 3 April. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Nummer Zes, door het Residentie-tooneel. in grote verscheidenheid. P.O.A. n.v. Tel. 3892 Payglop 18 VERKEER AFGESLOTEN. Ter kennis van het publiek wordt ge bracht, dat in verband met werkzaamheden aan de Zuidzijde van de Groote Kerk het plantsoenpad aldaar tijdelijk zal worden af gesloten. De toegangsweg naar het postkan toor van de Koorstraat zal dus tijdelijk de Kerkstraat zijn. GESLAAGD. Voor Het le gedeelte van het analyst- examen voor de diploma's A en B slaagde te Utrecht onze stadgenoot de heer H. de Rover. VERBETERING. Onder het stadsnieuws in ons nummer van Zaterdag staat o.a. dat in den uitslag van de verloting S. I. S. de le prijs viel op no. 509; dit moet zijn 590. BONTE-AVOND IN HUIZE WESTERLICHT. Gisteravond werd door den heer Corn. Jonker een z.g. bonte-avond voor de be woners gegeven. Wanneer Jonker met een gezelschap verschijnt, is er altijd groote belangstelling en zoo ook nu. In de groote zaal was geen plaats onbezet. Na opening door ds. Bloemhoff werden door de dames-koren „Half Vijf" en Accordando' gezamenlijk gezongen „der Jager abschied" en „Sterlein am Himmel" en „Gebet", waarbij mej. Netty Wijn de solopartij vervulde. Beide koren be schikken over goede krachten, zoodat het een genot was er naar te luisteren. Als soliste trad op mej. Kreb met mej. Gewin aan den vleugel. Zij oogstte veel succes met een paar aria's uit Figaro's Hochzeit en later met een paar liederen van Mendelssohn. De koren zongen 3 lenteliederen, goed gekozen in verband met het begin van de lente, zooals de heer Jonker opmerkte, want wat de temperatuur betrof was het vrijwel de eerste lentedag. Tot slot werd voor de pauze een Fran sell lied door de koren gezongen, waarin zij hunne volle kracht konden ontplooien. Een luid applaus weerklonk na de ver schillende nummers. Na de pauze kwam de groote afwisse ling. Eerst de heer Menno Grondsma, die als goochelaar de toeschouwers verbaasd deed staan! De reclame voor de „Karper- ton" kaas was verrassend. Pierrot en Pierrette met mej. Wijn als soliste is een gaarne gezien nummer, waarna de jonge harmonica-virtuoos Albert Dam Jr. vier nummers ten beste gaf, waarmede hij buitengewoon veel succes oogstte! Een mooi slot was het dansnummer van de dames van „Half Vijf', onder leiding van mevr. JonkerJonker. De wals van Strauss met Corn. Jonker aan den vleugel werd op fraaie wijze uitgevoerd. Een luid applaus volgde. De bewoners hebben van het gebodene zeer genoten en ds. Bloemhoff was aller tolk, toen hij aan het einde allen dankte en een tot weerziens toeriep. Namens enkele bewoners bood hij den dirigent bloemen aan voor diens echtge- noote. NUMMER ZES IN HET- GULDEN VLIES. Morgenavond geeft het Residentie-tooneel directeur Dirk Verbeek in den schouwburg t Gulden Vlies een voorstelling van de geestige en spannende thriller: Nummer Zes, in drie bedrijven, naar de novelle van Edgar Wallace, door Guy Bolton en Gerald Fairlie onder regie van Johan de Meester. In dit stuk treden op de dames en heeren: (in volgorde van opkomst) Max Croiset, Jan Kelling, Henk van Buuren, Hans v. d. Werff, Dirk Verbeek, Herman Haye, Adolphe Engers, Jacques de Haas, Bob Oosthoek, Just Chaulet, Philippe la Chapel- le, Annie van Duyn, Tine Opscholtens, Caro van Eyck. Dat het stuk bij de eerste opvoering zeer gunstig is ontvangen blijkt wel uit de vol gende beoordeelingen: Haagsshe Crt.: Er is meer gelachen dan gegriezeld om alle misdadigheid en geheim zinnigheid welke in deze zes tafereelen zijn samengevat en wij willen een zeer groot deel van het succes op rekening stellen van Adolphe Engers. De Residentiebode: De volle schouwburg heeft zich uitstekend geamuseerd. De Tijd: Op de eerste plaats staat wel Dirk Verbeek met zijn fenomenale uitbeel ding van een gentleman-boef. Al wat aan geslepenheid, koelbloedigheid, minachting voor het goede, geldzucht denkbaar was, heeft hij in zich vereenigd: hij heeft dat met volledig enthousiasme gedaan. De fi guur van Charley Harvey, den goedmoedi- gen misdadiger, is als altijd weer voor treffelijk geweest. Slechts een man met de gaven van Adolphe Engers maakt zulk een amusant personage van zijn rol. Wij twijfelerl niet of dit zeer interessante en boeiende stuk, dat zoo prima door het Residentie-tooneel wordt gespeeld, zal Qok hier veel belangstelling vinden. (Ongecorrigeerd.) HET BESTOKEN VAN NEDERLANDSCHE TREILERS OP ZEE. Verklaring van de IJmuider Federatie van Transportarbeiders. De IJmuider Federatie van Transportar beiders, afdeeling van den Centralen Bond van Transportarbeiders, zendt ons de vol gende verklaring: „In een bericht, afkomstig uit IJmuider reederskringen, men zie elders in dit blad, wordt over het beschieten van den treiler „I. S. Groen" en het bombardeeren van de „Vikingbank" gezegd, dat in het eerste ge val waarschuwingsschoten waren gelost, waardoor men stopte. Hierop wuifden de vliegers met de hand en verdwenen. De „Vi kingbank" echter zou op volle kracht zijn gaan varen en waarschijnlijk daarom zijn gebombardeerd, waaruit de conclusie werd getrokken, dat het de vliegers waarschijnlijk te doen zou zijn om te zien, of men met ge wapende of ongewapende treilers te doen had. Wij verklaren echter op gezag van een aantal opvarenden van de „Vikingbank", waaronder de schipper, die wij los van el kaar hoorden, en waardoor aan de mededee- lingen niet kan worden getwijfeld, dat er op de „Vikingbank" niet is geschoten, dat men thuiskomende reeds op volle kracht voer. zoodat men dus op volle kracht is gaan va ren toen er door het Duitsche vliegtuig met bommen werd gegooid, en dat de „Viking bank" direct en zonder voorafgaande waar schuwing met bommen is bestookt. Wij verklaren dit, omdat uit het bericht van de reeders zou kunnen worden opge maakt, dat het gevaar niet zoo groot zou zijn en dat het bombardeeren van de „Vi kingbank" in feite aan een verkeerde han deling van den schipper te wijten zou zijn. Deze aldus op den schipper van de „Viking bank" gelegde onverdiende blaam, moet worden weggenomen, mede omdat uit een en ander zelfs conclusies zouden kunnen worden getrokken, ten aanzien van de aan de „Protinus" overkomen ramp". GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken deelt aan belanghebben den mede",' dat gedurende het tijdvak van Woensdag 3 April tot en met Dinsdag 9 April 1940 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebons: blauwe kleur. Vetbons: witte kleur. Vleeschbons: groen met roode streep. Alkmaar, 1 April 1940. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Kerkelijke verkiezing. Tot notabelen bij de herv. kerk te Noordscharwoude zijn gekozen de heeren P. Kok en P. v. d. Mars. 9-ccvinciaal 1lietrns VREEMDE VLIEGTUIGEN BOVEN GELDERLAND. Niet herkentl wegens de groote hoogte. De regeeringspersdienst meldt: Gister middag zijn boven gedeelten van Gelder land vreemde vliegtuigen gesignaleerd, welke zich op zóó groote hoogte bewogen, dat de nationaliteit niet herkend kon wor den. Verschillende jachtpatrouilles zijn op gestegen, waarna de vliegtuigen ons rechts gebied verlieten. CENTRALE WERKPLAATS. Belangrijke wijzigingen. De Minister van Soc. Zaken heeft bepaald, dat met ingang van 1 April 1940 de werk tijden en slijtagevergoedingen der deelne mers aan de Centrale Werkplaatsen worden gewijzigd. En wel in dien zin, dat de deel name aan de Centr. Werkpl. voor jeugdige werkloozen veel aantrekkelijker is gewor den. De werktijden zijn thans als volgt: van half negen tot twaalf uur en van half twee tot half vijf; 's Zaterdags van half negen tot twaalf uur. De vergoedingen zijn thans voor deelne mers van 14 en 15 jaar 0.50, van 16 en 17 jaar 1.50, van 18 t./m, 21 jaar 2.00 en van 22 t./m, 24 jaar 2.50 per week. Indien de vader werkloos is en voor deel nemers aan de Centrale Werkplaats gezins- ledenfcijslag geniet, worden de ontvangen slijtagevergoedingen niet in mindering ge bracht. Ook oudere werkloozen kunnen deelne men aan de cursussen van de Centrale Werkplaats, doch ontvangen dan geen slij tagevergoedingen. Gedurende 5 uur van de werkweek vol gen de jongens theoretische cursussen, waar bij de namen van de leidinggevende Insti tuten als P.B.N.A. en I.V.I.O. voor een goed gehalte borg staan. Alle deelnemers moeten ingeschreven staan bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Overigens geeft deze instelling haar volledi ge medewerking tot plaatsing der deelne mers aan de Werkplaats in het bedrijfsleven, het geen moge blijken uit het volgend over zicht. Van 1 Jan. t./m. 31 Maart werden n.l. door bemiddeling van de Arbéidsbeurs aan werk geholpen: 1 bankwerker, 25 timmerlieden, 3 metselaars, 3 kantoorbedienden, 7 electri- ciens, 8 schilders, 5 automonteurs en 2 on geschoolde arbeidskrachten. Het is te hopen, dat de jeugdige werk loozen uit Alkmaar en omliggende gemeen ten hun eigenbelang beseffen en zich zon der uitzondering aanmelden Doelenstraat, no, 3, waar het kantoor op de bovenvermel de uren geopend is. TREILERS VAREN WEER UIT. Vanochtend zijn opnieuw twee treilers: de kustbooten „Jenny Elsa IJm. 88" en de I „Maria Elisabeth IJm. 114" van IJmuiden naar zee vertrokken. Verder liggen nog drie booten gereed, namelijk de „Hercules IJm. 196", de „Caroline IJm. 26" en de „Haarlem IJm. 9", doch van deze treilers is het vertrek nog dubieus, ofschoon een com plete bemanning aanwezig is. Een deel van I de opvarenden van deze schepen toont nog weinig lust om naar zee te gaan. Nieuwe school officieel geopend. Hedenmorgen is de nieuwe school aart den Molenweg officieel geopend door den burgemeester, baron van Fridagh, die de talrijke aanwezigen hartelijk verwelkomde en dan zijn voldoening uitsprak over de totstandkoming van de nieuwe school, welke hij vol vertrouwen afstond aan het onderwijzend personeel ter opleiding van de jeugd in alle christelijke en maat schappelijke deugden. De heer J. J. Ferin ga te Alkmaar, inspecteur 1. o. in de inspectie Den Helder, roemde het nieuwe gebouw en de inrich ting ervan en feliciteerde niet alleen de gemeente en het onderwijzend personeel daarmee, maar ook de ouders. Het hoofd der school, de heer P. J. C5, M a a r s, dankte voor de totstandkoming der school en verzekerde, dat het een vol doening zal zijn daar te werken aan den opbouw van het onderwijs aar. de jeugd. Ds. B o e k e was verheugd over dezen schoolbouw en hoopte, dat in de toekomst in Schoorl ook gelegenheid zal komen om de protestantsche kinderen het u. L o. te laten volgen. De architect K. Zuurbier constateer de de groote mate van samenwerking tusschen allen, die met dezen schoolbouw te maken hadden, een samenwerking, die aan het gebouw ten goede is gekomen. Wij zullen in ons volgend nummer uit voeriger verslag van deze officieele ope ning opnemen. ALKMAAR. GEBOREN: Anna J., d. van Harm Oldenburger en M. A. Hoogland. Hendrik, z. van Hendrik W. Holsmuller en D. J. van Amstel. OVERLEDEN: Maria van Zelf, gehuwd met J. Vink, 58 jaar. Pieter Meijer, wedr. van P. Scher- merhorn, 84 jaar. Cornelis Visser, ge huwd met A. Kiek, 76 jaar. pPGAVE AMSTEBDAMSCHE BANX W.V. Bijkantoor Alkmaar, van Dinsdag 2 April 1940. STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3?4 Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5)4 Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELL1NGEN, Amsterd. Bank Handel Mij. Cerl. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. AD Vor.k. pl.m. 2 tl 9 Via 93% 84% 84 11 10%-% 87% 87%-% 89 Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil, Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda .ia»» Bethleh. Steel a Cities Service a a a 4%, 159 104% 42% 59 320 93% 121% 37% 23% 57% NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Maart 1940. In den loop der maand Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 126.609,48 en terugbetaald 165.320,13. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans f 3.851.177,49. Het aantal in den loop van Maart nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 119. Ingetrok ken werden 82 boekjes. Het aantal in om loop zijnde boekjes bedraagt thans 13725. Van dit aantal behooren 9100 aan per sonen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2820 aan personen elders woonachtig en 1805 aan schoolspaarders. Onder de in Maart uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 10 boekjes voor jong geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1.—). De lediging in den loop der maand Maart van 306 spaarbusjes leve-de een bedrag van 4018,42 aan kleine besparingen op. MR. JOEKES SPREEKT TE ALKMAAR. Morgenavond 8 uur spreekt de leider van de Kamerfractie van den Vrijzinnig Democratischen Bond, mr. A. M. Joekes, in de Dancing van de Harmonie over het onderwerp: „Staatkundig beleid in moei lijken tijd." GEGUND. Na aanbesteding op 21 Maart, waarbij de gunning was aangehouden, is thans door den architect P. v. d. List alhier namens de erven A. Meijboom gegund aan den laagsten inschrijver, den heer M. Duinmaijer alhier, het verbouwen van kantoor en magazijn- aan de Oudegracht voor 2115. General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. i Kon. Petr. Phillips Oil. tl.. Shell Union i Tide Water i RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber i Hessa Rubber. i Oostkust Rotterdam Tapanocli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—ChinaJapan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Iopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac 1 a f 1 6 1 1 1 'Ji 1 1 M i f 9 e 1 1 m 1 1 1 B R K 1 1 1 1 k R M 40%6 27% 19% 16%, 5%6 44%, 4Vs 386 222 217 97% 57% 60 217 232% 29% 9% 8%, 186% 151% 100 113% 55 94 3% 94% 124% 119 U8% 124% 184% 141 42%-% ?3% 125.4% 37% 227/g 57% 27.% 16% 5% 43f.ii/16 388 222 96% 234% 9> 8% 188,»% 115 3% 123% 118% 118%-9 126% 187.% 140 18% 9% 10% 12% 76% 4% 'Exdividend. 9.% 12 Vs x) ex-coupon. fExclaim. Prolongatie vorige koers 2% WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vor. koers heden niet off. COVOTO. Vrijdag 5 April gaat als laatste abonne- mentsvoorstelling in dit seizoen „De Scha duw", van Dario Nicodemi, door den too- neelgroep „Het Masker", directeur Ko Arnoldi, welke voorstelling vorig maal we gens ongesteldheid van Else Mauhs niet kon doorgaan, New-Yoï*k 1.88% 1.88 Londen 6.70)4 6.70)4 Berlijn 75.60 75.55 Parijs 3.80 3.79 H Brussel (Belga) 32.17 32.17 Zurich 42.24 „2.24 Kopenhagen 36.40 36.35 Stockholm 44.92)4 44.85 Oslo 42.82)4 42.75

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2