Agenda AMSTERDAMSCRE BEURS JhuxaUiciaai Hieuws NOORDSCHARWOUDE £aatste Aecichtm $iéticaties SCHRIJF- EN TELMACHINES Spaorider's snitdat zit. Ook de Uniformen. OBDAM STOMPETOREN HEILOO UITGEEST ST. PANCRAS WINKEL Ingezonden stukken EERSTE BLAD. 2 Alkmaar. Woensdag. CREMATIE DR. G. STRAVER. Tal van autoriteiten en mediciuit Alkmaar en andere deelen van het land hebben gistermiddag te Velsen de crematie van dr. G. Straver bijgewoond. Een lange stoet volgde de baar op den weg naar de aula. Onder de belangstellenden zagen wij Alkmaars burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, den Zaterdag afgetreden president van de Alkmaarsche rechtbank mr. A. M. Ledeboer, jhr. mr. dr. L. A. v. d. Brandeler, griffier bij de rechtbank, mr. J. Krabbe, rechter, A. H. Moolhuyzen, voorzitter van de afdeeling Alkmaar der Maatschappij tot bevordering der genees kunst, A. K. Dijkhuizen, geneesheer directeur van het Centraal Ziekenhuis, zuster M. Koekman, directrice van het zelfde ziekenhuis, mr. J. P. Bosman namens V.V.V., dr, J. J. van der Zweep namens de directie der Nederlandsche Spoorwegen, dr. J. van der Drift, medisch adviseur van de Spoorwegen, den inspecteur der P. T. T. te Haarlem Bruggeman, Chr. J. Maats, directeur van huize „Westerlicht', W. K. Kluitman, directeur der uitgeverij Gebr. Kluitman, Ph. M. Bosscher, ir. G. de Graaff, C. Grootegoed, directeur van den Reinigingsdienst, D. M. Postma, mr. W. F. C. van Lidth de Jeugde, mr. J. Krabbe, rechter, B. H. J. Schouten, secr.-penningm. van het A.A.Z.A., de heer T. Bonsema en vele anderen. Voorts de medici F. G. de Wilde, dr. F. J. Frederikse, waarn. voorz. van de A.A.Z.A., dr. G. Hoeneveld, R. G. Schroder, dr. J. Degenaar, J. Maats, dr. A. J. Korteweg, G. J. Sluymer, dr. R. J. Hamburger en Th. J. W. v. d-. Sluis en vele patiënten en oud-patiënten. Bij het binnen komen vai de aula speelde de organist P. van Halsema het stuk Entrada van Cusco. Ds. D. A, Vorster uit Arnhem, zwager van den overledene, heeft vervolgens de vele belangstellenden dank gezegd voor de aan den gestorvene bewezen laatste eer. Spreker schetste wij len dr. Straver als een edel mensch. Hij was een man, die voor zijn patiënten een bijna bovenmenschelijke toewijding toon de. Ieder zal aan hem die thans is heen gegaan, zoo besloot ds. Vorster, een warme herinnering bewaren. Zijn ziel ruste in vrede. Terwijl de organist Invocation van C. Calegari speelde daalde hierna de kist, waarmee de korte plechtigheid was ge ëindigd. EEN VREEMDE VONDST TE STOMPETOPEN. Dinsdagmiddag vonden schooljongens te Stompetoren een doosje met revolvers, en eenige onbruikbare kogels aan den kant van de Noordervaart. Omtrent de herkomst tast men in het duister. DOKTER J. TIJSSEN. Met groote waardeering hebben wij meer malen in onze courant over het hoogst hu mane werk van den oud-stadgenoot dokter Tijssen geschreven en vele Alkmaarders kennen dezen bescheiden arst wel persoon lijk. Onvermoeid bereist deze eenvoudige Alk maarder, op gezette tijden, als oogarst de binnenlanden van onze Oost-Indische-ge- westen, heilzame troost en verlichting, en zeer veel genezing brengend onder de tal rijke in elk tropenland voorkomende blinden. Als een weldoener trekt hij van kampong naar kampong - dikwijls meerdere dagreizen van elkaar verwijderd - en zoekt daar de arme, somtijds de Europeanen schuwende, zieken op in eigen primitieve omgeving. Dit beteekent o.m., dat deze medicus zijn hulp moet verleenen onder veelal moeilijke omstandigheden en meestal op plaatsen, waar ieder spoor van eenige hygiëne volko men ontbreekt en waar ziekenhuizen en operatiekamers even vreemd zijn als tijgers in het Heilooër-bosch. De heer ten Bruggencate uit Heiloo, die langen tijd het menschlievende werk van dokter Tijssen van zeer nabij in Atjeh heeft gevolgd, zal Woensdag 10 dezer in de bo venzaal van 't café Central voor leden en introduceé's van de Koninklijke Vereeni- ging Oost en West tot een beperkt aantal kunnen ook andere belangstellenden worden toegelaten over het werk van genoemden dokter een causerie houden, waarbij tal van interessante lichtbeelden het gesproken woord zullen verduidelijken. Zie voor ver dere bijzonderheden elders in dit blad. Repareren, Ruilen en Verhuren. P.O.A. n.v. Tel. 3892 Payglop 18 MUZIKALE RONDGANG DOOR DE POSTFANFARE. Door de tijdsomstandigheden gedwongen, heeft De Postfanfare in de afgeloopen maanden haar activiteit moeten beperken tot de wekelijksche repetitie. Nu echter het voorjaar weer daar is, heeft het bestuur gemeend) de onderbroken traditie weer te moeten opnemen en den maandelijks te houden muzikalcn rondgang weer te maken. Deze rondgang zal (bij goed weer) wor den gehouden op Donderdagavond tusschen 8 en 9 uur en langs de volgende route: Kerkplein, Langestraat, Mient, Waagplein, Marktstraat, Ged. Nieuwesloot, Hoogstraat, Schoutenstraat, Laat, Hofstraat, Oude gracht z.z., Ritsevoort, Nieuwlandersingel, KI. Nieuwland, Gr. Nieuwland, Laat, Zout steeg, St. Annastraat, Zaadmarkt, Zijdam, Vbordam, Waagplein, Marktstraat, Ged. Nieuwesloot, Laurensstraat, Koorstraat, Heul, Geest, Gasthuisstraat. Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan der zaak zal bij de firma Cloeck op de La,at een serenade worden fiesferacht. VAN DE KAAS- NAAR DE COENSTAD. Een driejarige verstekeling. Een driejarig inwonertje van de kaasstad was zijn omgeving moe, zag een N.A.C.O.- bus staan, stapte er op af en ging er in zit ten. Natuurlijk had onze jeugdige avontu rier niet de minste notie waar de bus hem brengen zou. Maar hij vond het blinde pas sagieren mooi en maakte zich geen zorgen voor de toekomst. De conducteur van de bus, die aanvankelijk meende, dat de jeug dige Alkmaarder bij één van de passagiers behoorde, merkte al gauw zijn vergissing, maar nu zat er niets anders op dan hem mee naar Hoorn te nemen. In deze stad stapte het driejarig kereltje, alsof hij van den prins geen kwaad wist, doodgemoede reerd Uit de bus en liep resoluut in de rich ting van het centrum. Wat zou hij in de Coenstad gaan doen? Het bleek, dat hij zich vaag herinnerde, dat één van onze stadge- nooten een oom van hem was en daar stap te hij nu opgewekt heen, vertelt de N.- Hoornsche Crt. U begrijpt, dat de oom ver wonderd opkeek, toen hij daar neeflief met een onschuldig gezicht zag binnenstappen. Al gauw begreep hij uit de gebrekkige zin netjes van het kind, hoe de vork in den steel zat, en nu bekoelde de vroolijkheid over dit onverwachte weerzien kras. Door zijn oom werd de jeugdige avontu rier met een allesbehalve vroolijk gezicht weer terug naar de bus gebracht. Maar wie moest dat betalen? Bij het hierover volgende dispuut tussch'en den chauffeur van de bus, die het kind niet voor niets wilde meenemen, en het „suikeroompje", dat er niets voor voelde om voor zijn neef's zin voor avontuur ook nog geld te moeten betalen, keek het slachtofer van dit ver schil van meening met een gezicht of hij er niet bij hoorde, de bus rond. Eindelijk was ook het financieele vraagstuk opgelost. De oom betaalde een kwartje en de chauffeur nam het passagiert je mee. LUCHTBESCHERMING. Een „ingezonden stuk", dat voorgaande week in een der plaatselijke bladen ver scheen, doet mij de noodzakelijkheid zien den lezers nog eens weer duidelijk te maken het verschil tusschen luchtbescherming, luchtverdediging en luchtmacht. Van deze drie is de eerste een burgerlijke en zijn de beide anderen militaire instellingen. De taak van den luchtbeschermingsdienst is de bur gerij te waarschuwen voor naderend lucht- gevaar en haar te helpen de gevolgen van luchtaanvallen, zooveel als mogelijk'blijkt, te bestrijden. De luchtverdediging bevecht den aanvaller met militaire middelen. De luchtwachtdienst rapporteert den gang van buitenlandsche gevechtsvliegtuigen over ons land. Zooals dus uit het vorenstaande blijkt, be- hooren de in onze stad geplaatste sirenes tot het arbeidsterrein van den luchtbescher mingsdienst. Regelmatig beproeven van deze werktuigen is hetgeen trouwens ook al door het feit, dat er een defect werd ont dekt, bewezen is absoluut noodzakelijk. Juist om afstomping van de burgers te voor komen, wordt zoo min mogelijk van den loeitoon gebruik gemaakt. Het is niet te voorkomen, dat men wel eens rustenden stoort. Het algemeen belang moet echter voor het bijzondere wijken. Mocht de wreede noodzaak komen, dan zou men den luchtbe schermingsdienst terecht een verwijt kunnen maken, indien hij zich niet van de blijvende deugdelijkheid zijner apparaten» had over tuigd, Ook wanneer die zich in de buurt van ziekenhuizen bevinden; haast zou ik zeggen: juist die! Tenslotte moge ik er nogmaals op attent maken, dat verzoeken of mededeelingen den luchtbeschermingsdienst betreffend, gaarne worden ingewacht ten kantore Waaggebouw (tel. 3932). Een andere kwestie, die ook nog steeds niet tot het bewustzijn onzer medeburgers is doorgedrongen, is het tekort aan vrijwil ligers. Weliswaar hebben wij er thans on geveer 800, doch dat is veel te weinig, wan neer we bij werkelijkheid met ploegenstel- sels zullen moeten gaan werken. Materialen kunnen we koopen; dat hebben we gedaan en blijven we doen. Wanneer binnenkort de nog ontbrekende goederen zullen zijn aangekomen, is daarin voorzien. Maar waar blijven de menschen? Zou het werkelijk waar wezen, dat van onze 30.000 inwoners er nog geen 1000 in zien, dat zij ten dezen een naastenplicht hebben te vervullen? Moeten we dan toch tot aanwijzing van de noodzakelijke rest overgaan? Want dat kan. De minister van binnenlandsche zaken heeft het in de Tweede Kamer duidelijk gezégd: art. 12 van de luchtbeschermingswet geeft den burge meester reeds een recht, dat den burgers in feite luchtbeschermingsplicht oplegt. Liever willen we dat vermijden. Maar mocht ons aanhoudend verzoek dat ove rigens niet geheel zonder resultaat bleef niet het gewenschte aantal vrijwilligers op brengen, dan blijft ons niets anders over dan aanwijzen. Lang er mee wachten kunnen en zullen we niet meer! Meldt U dus spoedig aan! Toont, dat ge als goede Nederlanders ook vrijwillig kunt komen, „zonder gedwongen te worden om in te gaan". Het hoofd L.B.S.D. R. P. GOETTSCH. HET WIT GELE KRUIS. In de maand Maart werden door dc wijkverpleegster 633 bezoeken afgelegd bij 35 patiënten, waarvan 393 bij leden van het A.A.Z.A., 152 bij leden van het W. G. Kruis, 38 bij stadspatienten en 50 bij par ticulieren. De wijkkraamverpleegster legde 178 bezoeken af bij 10 patiënten en verleende tweemaal assistentie bij den dokter. Tentoonstelling. Door de schildersvereeniging Doorwerken, van 1—5 uur (Zondag 105 uur), tot 7 April, Kanisstraat hoek Geest. Bioscopen. City-tlieater, half 8, hoofdnummer Entente Cordiale (hist.-dram.); hoofdrollen Victor Francen, Gaby Morlay, Pierre Richard Willm, Janine d'Arcy e.a. Toegang boven 14 jaar. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Gibraltar (spionnagefilm); hoofdrollen Vi- viane Romance, Roger Duchene en Erich von Stroheim. Toegang boven 18 jaar. Donderdag geen voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Good bye, mr. Chips (rom.); hoofdrollen Robert Donat en Greer Garson. Toegang voor alle leeftijden. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De Jantjes (Holl. hum.-rom.); hoofdrollen Jo- han Kaart, Jan van Ees, Fientje de la Mar, Henr. Davids, Willy Castello e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 3 April. 8 uur, dancing Harmonie, rede mr. Joekes, voor den vrijz.-dem. bond. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Nummer Zes, door het Residentie-tooneel. Coupe 2x met goud bekroond. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van „Het Witte Kruis" werden gedurende de maand Maart geno men: kuipbaden 169, le kl. douche's 184, 2e kl. douche's 660, 3e kl. douche's 887. Werkloozen en hun gezin kunnen op ver toon van hun stempelkaart een douche be komen in het badhuis „Witte Kruis" ad 5 cent per persoon, doch alleen de eerste 4 dagen der week. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.6 tot 4.59 uur licht op. Vredesavond. De afdeeling Langendijk van den Int. Vrouwenbond voor vrede en vrijheid heeft Dinsdagavond een openbare propaganda- vergadering gehouden, waar mej. N. Menagé Challa is opgetreden met een uitgebreid programma van anti-oorlogs- en andere voordrachten. Er was jammer genoeg niet veel belangstelling. Mevr. De VriesBorst, presidente van de afdeeling, heeft een opwekkend woord ge sproken tot deelname aan den Vrouwen vredesgang op 18 Mei a.s. „Kunst naar Kracht". In een Zondagavond gehouden verga dering is besloten de plaatselijke tooneel- vereeniging „Kunst naar Kracht" op te hef fen. De hoofdoorzaak is het verdwijnen van het café van den heer Stammes, waar de uitvoeringen gegeven werden. Ook heeft de overweging gegolden dat de toekomst weinig perspectief biedt wat het ledental betreft. Besloten is een reis- en amusementsver- eeniging op te richten, om alzoo den ge meenschapsband te onderhouden. Een avond met Strybos. Op uitnoodiging van de besturen van de Hollandsche M. v. L. en het Leesge zelschap sprak Dinsdagavond de heer J. Strijbos in café Renses. Dr. Heringa heette hem hartelijk welkom. Zelf had hij hem al eenige keeren te Alkmaar gehoord en spr. was dankbaar dat de heer S. de uit noodiging voor Stompetoren had' aange nomen. Op de hem eigene wijze nam de heer Strijbos ons mee op zijn reis ir. gezelschap van Jaap Mees naar Spitsbergen. Het ge zelschap op de boot, de landschappen die gepasseerd werden, de aankomst in het Noordpoolhotel, het klimaat, de vogel- en plantenwereld, kortom alles wat maar eenigszins de moeite waard was, schilder de hij voor ons geestesoog en allen de hoogste klasse-leerlingen van de school incluis genooten van zijn leerrijke met humor doorkruide rede. Hoe leefden wij mee met zijn hachelijk avontuur in 't berg gebied van eeuwige sneeuw en ijs, zonder voedsel en iets wat tot zijn gemak kon dienen, wij bewonderden zijn doorzicht, moed en uithoudingsvermogen. Treffend was de bekentenis dat hij zich nimmer alleen voelde, maar gedragen door hoogere macht. Na de pauze werd het gesprokene in beeld gebracht, wederom op geestige wijze toegelicht, zoodat men menigmaal een uitroep van bewondering kon hooren. Een daverend applaus weerklonk bij het einde. Dr. Heringa dankte den spreker voor dezen avond van hoog kunstgenot, die ons had geleerd, hoe ongekende mogelijk heden bereikbaar zijn bij uiterste wilsin- spanning. Van harte hoopte spr. dat de heer Strijbos nogeens in Stompetoren zou terugkomen, waarop deze toestemmend knikte, en hartelijk „tot weerziens" werd hem daarom toegeroepen. Ziekteverlof verleend. Naar we vernemen is aan den heer W. Bruul, secretaris der gemeente ziekteverlof verleend. Gelukkig is de ziekte geen herha ling van wat het vorig jaar is geschied en waardoor hij toen langen tijd zijn werk niet kon vervullen. Chef-veldwachter. Dinsdagmorgen werd door den burge meester dezer gemeente de aanstelling uit gereikt aan den gemeenteveldwachter G. J. Bornebroek alhier, waarbij hij bevorderd werd tot chef-veldwachter. Waar deze benoeming voor den titularis min of meer als een erkenning kan worden beschouwd voor de vele diensten, door hem in de gemeente bewezen, was aan deze uit reiking een feestelijk tintje gegeven. In het bijzijn van de gemeentepolitie, rijksveld- wacht, marechaussee en secretarie-personeel reikte de burgemeester de aanstelling met een zeer toepasselijk woord Uit, Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. „Witte Kruis". Maandagavond vergaderde de afdeeling Sint Pancras van het Witte Kruis in het lok,aal van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer A. Schuur. In zijn openings rede noemde deze het een verheugend feit dat zooveel materiaal in het magazijn is op geslagen, het bewijst, dat niet veel zieken er gebruik van behoefden te maken. Medegedeeld werd, dat een cursus is ge houden voor huiselijke ziekenverpleging, welke schitterend is verloopen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging 448 leden telt. Door zuster Noppen werden 2660 bezoeken afgelegd, waarvan 60 voor t.b.c.-patiënten. De ontvangsten bedroegen 1448,45 met in begrip van het vorige saldo, de uitgaven 780,30; saldo 668,15. De heer J. van Kampen bracht verslag uit van de algemeene vergadering. Het zeer uitgebreide verslag maakte zulk een goeden indruk op de vergadering, dat besloten werd voortaan steeds schriftelijk verslag te doen uitbrengen. Aanbesteding woningen voor de gemeente. Het gemeentebestuur hield Dinsdagmid dag een aanbesteding van: a, het bouwen van 4 arbeiderswoningen; b, het schilder-, glas- en behangwerk ervan.. Hoogste inschrijver was voor perceel a C. Lampers, alhier met 11495, laagste J. Smit te Lutjewinkel met 9849; perceel b werd het hoogst ingeschreven door S. N. Snip te Winkel met 920, het laagst door C. ter Hofstede te Zuidscharwoude met 699.90. De gunning is aangehouden. Ongecorrigeerd.) VERGOEDING VRIJGEZELLEN ONDER DE WAPENEN. Zooals men zich nog wel zal herinneren heeft minister Dijxhoorn bij de behandeling van de begrooting van defensie in de Eerste Kamer onlangs medegedeeld, dat er, aan gaande de regeling voor de vergoeding aan de vrijgezellen, die onder de wapenen zijn en tot dusverre van elke vergoeding waren uitgesloten, over nog enkele ondergeschikte punten besprekingen moesten worden ge voerd, o.a. met het departement van finan ciën. Naar het blad thans van bevoegde zijde verneemt zal de desbetreffende regeling nog deze week worden afgekondigd. 100.000 K.G. NEDERLANDSCHE BOTER NAAR BELGIE. Ten einde te voorkomen, dat de boterprijs zal stijgen als gevolg van de veevoederprij- zen, zullen de contingenten voor den invoer van boter in België worden verhoogd. Ons land zal een aanvullend contingent van 100.000 k.g. boter leveren. Er wordt geen en kele andere maatregel onder oogen gezien ten einde een prijsbederf te voorkomen, dat nadeelig zou zijn voor den Belgischen landbouw en 't algemeen belang. ONTHOUDT DIT: GROOTE VOORJAARSVEEMARKT te Alkmaar op Woensdag 17 April 1940. PAARDENMARKT op Woensdag 24 April 1940. Groote Voorjaarsveemarkt te Alkmaar op Woensdag 17 April 1940. Paardenmarkt op Woensdag 24 April 1940. Bespreking van vakken voor de groote voorjaarsveemarkt op 17 April a.s., moet plaats hebben: a. mondeling, ten kantore van het ge meente-slachthuis te Alkmaar, vanaf 8 April 1940 (iederen werkdag, uitgezon derd Zaterdag 13 April), tusschen 9 en 11 )4 uur v.m. en van 2)45 uur n.m.; b. mondeling, in een lokaal van het waag gebouw aan het Waagplein, op de Za terdagen 6 en 13 April 1940, van des voormiddags 9 tot 10 uur; c. schriftelijk, doch alléén indien het ver schuldigde bedrag a ƒ1.per vak, vóór Dinsdag 16 April a.s. per postwis sel wordt overgemaakt aan het adres: Directeur van het marktwezen ge meente-slachthuis Alkmaar. De Directeur van het Marktwezen, VOORTHUIJSEN. BESTRIJDING IEPENZIEKTE. De burgemeester van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat de minister van eco nomische zaken bij beschikking van 30 Maart 1940, nr. 3238, afdeeling VI, Directie van den Landbouw, heeft goedgevonden ontheffing te verleenen van het verbod om tusschen 1 April en 1 October iepenhout te laten liggen, opgestapeld te houden of te vervoeren voor het tijdvak van 1 tot en met met 20 April 1940. Alkmaar, 3 April 1940. De burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. „RESTAURATIE GROOTE KERK". Geachte Redactie. Nu de restauratie van de Groote kerk is begonnen zullen velen met mij hopen, dat radicaal alle foutieve in den loop der tijden, aangebrachte veranderingen weggevaagd zullen worden. Hiertoe behoort ook de gevelzijde bij het Waaigat. Volgens mijn bescheiden meening is hier eens de hoofd ingang geweest en het „chor" was gelegen bij de Koorstraat. Tevens zal ook bij het „koor" de kansel geplaatst geweest zijn, zooals het met het oog op een goede acoustiek, apodictisch vaststaat, dat uit de oostelijke richting dit alleen mogelijk is. Dus volgens mij moet de onooglijke appendix (groote roode brievenbus) orgel uitbouw geheel verdwijnen; het orgel naar het oude koor verplaatst en in het midden voor het orgel de kansel aangebracht wor den, zoodat als de hoofdingang, daar waar nu het orgel is, weder komt, men bij het binnenkomen in de kerk een indrukwek kend „Dom"-achtig, grootsch diep- en ver gezicht heeft. In latere toekomst zal voor den hoofdingang een voorplein geschapen moeten worden om een geheel te verkrij gen. Men dank voor de opname D. F. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Zaterdag werd ten overstaan van notaris mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, bij opbod te koop aangeboden een boerderij, waarin plaats voor 28 stuks hoornvee, met schuur, vijzelberg, erf en vruchtbare wei landen en eenig bouwland, aan en nabij den Wagenweg (of Groeneweg) no. C 13 in de Diepsmeer onder Oudkarspel, teza men ter grootte van 23.39.70 H.A. (waar van 1.67.10 H.A. bouwland). Een en an der werd ingezet in de volgende perceelen: 1. Huis, schuur en erf, groot —.32.30 H.A. 1500.— 2. Weil., gr. 1.7-7.15 2320.67 3. id. 2.70.— 3483.— 4. id. 2.57.— 3109.70 5. id. 2.57.— 3084.— 6. id. 0.44.60 660.08 7. id. 0.97.70 1856.30 8. id. 0.64.80 1296.— 9. id. 0.68.— 1584.40 10. id. 2.68.60 3196.34 11. id. 3.31.45 3778.53 12. id. 1.46.— 1912.60 13. id. 1.58.— 1990.80 14. Bouwl., .24.60 240.— 15. id. —.26.80 255.— 16. Weil., —.89.50 733.90 17. Bouwl., .26.20 275. Tezamen gr. 23.39.70 H.A. ƒ31276.32 De afslag en combinatiën- blijven bepaald op Zaterdag 6 April 1940, des vóórmiddags te 11 uur, in het café van den heer Bos aan de Houttil te Alkmaar. (OPGAVE AMSTESDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 3 April 1940. STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3X Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5)4 Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Ctrt. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeit. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr, Kon. Petr. 233% Phillips Oil. Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber a Deli Bat. Rubber Hessa Rubber. Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi a lnterc. Rubber a a SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn a JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia a a a Oude Deli Senembah t AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka ..ai Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. a Union Pacifio Can. Pac. a x) ex-coupon. fExclaim. Prolongatie vorige koers 2J/d WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vor. koers heden niet off. Vor.k. pl.m. 2 u 931/, 93%, 843/, 84Vie ioy, 10% 89 89 89y, 160 106 425/, 42% 59 325 325 93'/, 92% 124V, 123-2'/, 371/, 22»/ls 22%-% 57 57-'/, 4VM 40V, 27'/, 273/16 4 19%6 16'/, 16 51/g 5'/, 436/g 43'/,-% 43/18 4% 391 387% 222 217 217 95'/, 57'/, 60 218 233'/, 229-30 29 9 "As 9% 8'/, 188'/, 187%-ï 150'/, 100'/, 115V, 115 55 94 3"/l6 94'/, 93-% 1221/, 120-2 118% 119-% 118% 1261/, 187 187 138'/, 18'/, 9i/i6 ïoy. 12»/i, 12HA, 76% 76'/, 4% 4% •Exdividend. New-York 1.88%, 1.88%, Londen 6.74 6.74)4 Berlijn 75.60 75.55 Parijs 3.82 3.82 Brussel (Belga) 32.18 32.15 Zürich 42.24)4 42.25 Kopenhagen 36.40 36.35 Stockholm 44.92)4 44.95 Oslo 42.82)4 42.75

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2