v< Myr a, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet. 3&joehm De nieuwe Openbare School te Schoorl VRAAG EN AANBOD Een gebouw, dat jalouzie zal kunnen wekken. Gister officieel geppend. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per viff regels, Churcl TWEEDE BLAD. 4 DE DUITSCHE AANVAL OP SCAPA FLOW. Tijdens den aanval, die puitsche vliegtui gen gisteravond op Scapa Flow hebben ondernomen, zijn twee burgers door gra naatsplinters gewond. Menschen op den wal hebben verklaard, dat zij minstens vier vliegtuigen hebben ge zien, die eenvoudig hun bommen uitwier pen en daarna zoo snel mogelijk wegvlogen. FRANSCH LEGERBERICHT. Het Fransche avondcommuniqué maakt behalve van artillerievuur ten Westen van de Vogezen melding van talrijke gevechten tusschen de Fransche en Duitsche jagers. Hierbij zijn, aldus het communiqué, naar vaststaat twee twee-motorige vijandelijke vliegtuigen zeker neergehaald, waarvan een op Fransch gebied neergekomen is; een derde is waarschijnlijk vernield. Een van de Fransche jagers is niet teruggekeerd. Het Fransche legerericht van heden ochtend luidt: Niets te melden. LUCHTGEVECHT BOVEN DE NOORDZEE. Drie Hurrican, machines, die patrouil leerden boven de Noordzee, hebben gister morgen twee Duitsche bommenwerpers ontmoet. Op zeven meter hoven het wa teroppervlak opende de eerste machine uit acht mitrailleurs het vuur op een Heinkel, die met een salvo antwoordde en vervol gens geheel met vuren ophield. De Duit sche toestellen verwijderden zich over zee, doch de Engelsche machines hadden nog gelegenheid verscheidene doeltreffende salvo's te lossen. Een piloot is in het been gewond. KRUISERS SLAAGS. De bemanning van een Noorsch schip, dat gister te Bergen is aangekomen, heeft ver klaard gisteren op de Noordzee een gevecht tusschen twee kruisers te hebben gezien. Er werden 10 tot 12 schoten gewisseld. Het Noorsche schip voer echter op grooten af stand, zoodat de mannen het verloop van het gevecht niet konden volgen. DEENSCH-ENGELSCHE HANDELS OVEREENKOMST. Zooals reeds door Chamberlain in zijn verklaring werd aangekondigd, is gistermid dag te Londen een Deensch-Engelsche han delsovereenkomst onderteekend. EEN INTERVIEW MET GENERAAL WEYGAND. Het „Journal de Genève" publiceert he den een interview, dat een speciale ver slaggever van dit blad te Beiroet gehad heeft met generaal Weygand. Op een vraag wat het doel van het geallieerde leger in het nabije Oosten was, antwoordde de ge> neraal: „In de laatste maanden hebben de Duitschers en de Sovjets een politiek van agressie gevoerd, die van onzen kant de grootste voorzorgen eischt. Wij zijn hier, omdat wij de Duitsche tactiek kennen. „Maar zijn uw troepen niet te ver ver wijderd van het mogelijke gevechtster rein?" „Wij hebben vliegtuigen en alle mogelij ke transportmiddelen. Als het dus noodig is, zullen wij spoedig daar zijn, waar wij noodig zijn. Wij Franschen eerbiedigen de rechten van andere naties. Daarom blijven wij hier op eigen bodem. Wij vallen onze buren niet aan, zooals de Duitjchers en de rooden doen. Finland is het jongste slacht offer van hun politiek. Nooit te voren werd een vreedzaam volk op zulk een wijze bedrogen en verraden". Daarop vroeg de verslaggever, of alle ge allieerde legers in het nabije Oosten onder zijn bevelen staan. Met een glimlach werd hem daarop ten anwoord gegeven: .Gene raal Weygand commandeert uitsluitend de Fransche troepen in Syrië. Al het andere zijn bedenksels en leugens van de Duitsche of Sovjet-Russische propaganda. Het Turk- sche leger staat onder bevel van maarschalk Tsjakmak. Het opperbevel over de strijd krachten in Palestina en Egypte bevindt zich te Cairo. Ik zou u erkentelijk zijn, in dien u met klem alle onjuiste berichten daaromtrent wilde tegenspreken. Generaal Weygand is de chef van het leger in Syrië. Dat is alles". INZAMELING VAN GOUDEN RINGEN IN FINLAND. Gister is in Finland begonnen met de in zameling van gouden ringen ten bate van de landsverdediging. Ieder, die een gouden ring schenkt, ontvangt in de plaats hiervan een ijzeren ring. DEENSCH PROTEST TE LONDEN. Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt mede, dat het wrak van het Duitsche schip Edmund Hugo Stinnes in 16 meter- water op een afstand van ongeveer ander halve zeemijl van de kust, d.w.z. in de Deensche territoriale wateren ligt. Nu het onderzoek naar de omstandigheden, waar onder het schip verloren is gegaan, voltooid is, heeft de Deensche gezant te Londen op dracht gekregen een stap bij de Britsche regeering te doen. IN HET WESTEN MOET DE BESLISSENDE SLAG VALLEN. Veldmaarschalk Goering heeft vanmorgen voor de Duitsche radio een rede uitgespro ken tot de afdeeling luchtvaart van de Hitlerjeugd. Hij zeide hierin o.a.: Gedekt van achteren en aan de vleugels, richt de Duitsche strijd macht zich als een hecht blok tot Engeland en Frankrijk in het Westen. Daar moet de beslissende slag vallen en voor dezen be- slissenden slag heeft onze führer al onze hulpbronnen gemobiliseerd. BRITSCHE CONVOOIEN AANGEVALLEN. Het ministerie van marine deelt mede, dat vijandelijke vliegtuigen gistermiddag Britsche convooien op de Noordzee hebben aangevallen, doch door kanonvuur verdre ven zijn. De vliegtuigen lieten tenminste tien bommen vallen, doch die troffen geen doel. De convooien zetten de reis voort. Omtrent den strijd boven de Noordzee heeft het Britsche ministerie van Lucht vaart het volgende communiqué gepubli ceerd: „Vliegtuigen van onze afdeeling bommenwerpers hebben gisteren boven de Noordzee vele verkenningstochten gemaakt. In den loop van den dag werden vijande lijke patrouillevaartuigen met bommen aan gevallen. Een vijandelijk vliegtuig van het Junkerstype werd aangevallen en bescha digd. Het wrak van dat vliegtuig is later door een oorlogsschip gezien. Een onzer vliegtuigen wordt vermist. EXPLOSIE IN SCHOTSCHE MUNITIEFABRIEK. In een munitiefabriek in Schotland heeft zich gister een ontploffing voorgedaan, waardoor de ruiten van winkels en huizen in den omtrek vernield werden. Het Brit sche ministerie van bevoorrading deelt mede, dat bij deze ontploffing drie personen zijn omgekomen en vijf personen gewond zijn. Na de explosie brak brand uit, zoodat snelle hulp van de steden in de buurt ge vraagd'moest worder. De toegang tot de f :-1- ïq o"der militaire bewaking gestel-.. Er is een gerechtelijk onderzoek ingesteld, er onverwijld zijn maatregelen genomen voor een spoedige hervatting van het bedrijf. DE REDE VAN CHAMBERLAIN IN DE DUITSCHE PERS. De gisteren door Chamberlain gehouden rede wordt door de Duitsche pers in het kort besproken. Als antwoord op den eersten oorlogsraad met Reynaud, schrijft „Deutsche Allge^ meine Zeitung", kunnen wij slechts vast stellen, dat wij elke vijandelijke actie even prompt en nadrukkelijk zullen beantwoor den. De „Berliner Börsenzeitung" wijst er op, dat Chamberlain onder de grondstoffen, welke aan Duitschland dienen te worden onthouden, ook het vet noemde, waarmede hij opnieuw bevestigt, dat de blokkade van Duitschland bedoeld is als een hongerblok- kade. Alleen daardoor reeds ontnemen En geland en Frankrijk zich de mogelijkheid, de voorgenomen actie tegen de neutralen met een schijn van recht te omkleeden. De „Völkischer Beobachter" schrijft: De vraag doet zich voor: Tegen wien voert Engeland eigenlijk oorlog? Duitschland voelt zich heel zeker niet getroffen. De be sluiten van den oppersten oorlogsraad rich ten zich uitsluitend tegen de neutralen, want een verwezenlijking van de plannen van Chamberlain zou niet alleen de volle dige knechting beteekenen van den handel der neutralen met op de een na grootste in- dustrieele mogendheid ter wereld, doch ook een noodlottige verlamming meebrengen van het Europeesche bedrijfsleven, dat zon der deze industriemogendheid niet denk baar is. DE KOMENDE PRESIDENTS VERKIEZINGEN IN AMERIKA. De candidaten, die toegezegd hebben, Roosevelt te zullen herkiezen, hebben bij de democratische voorverkiezingen voor het presidentschap in Wisconsin de meerder heid behaald. Men beschouwt dit als de eerste werkelijke proef of het land een der de ambtsperiode voor den president wenscht. De laatste cijfers geven voor Roosevelt 59.236 en voor vice-president Garner 25.719 stemmen. In verband met den toestand van de oude school te Schoord, die boven dien lag in het vooral des zomers drukke centrum, werd daar ter plaatse langdurig strijd gevoerd over een nieuw schoolgebouw. Men had geen verschil van meening over de noodzaak van dien bouw, maar over de plaats kon men het niet eens worden: moest het een centrale school worden voor de geheele ge meente of alleen voor Schoorl? De voorstanders van het laatste hebben den strijd gewonnen en gister is de aan den Molenweg gebouwde school officieel geopend. Het gebouw. De nieuwe school is gebouwd op een zeer rustige plaats, in tegenstelling met de vorige, n.l. aan den Molenweg, op een af stand van een paar honderd meter van den hoofdweg. Natuurlijk wapperde er gister de driekleur, maar ook zonder dat was het in rooden handvormsteen opgetrokken en met genuanceerde Romaansche pannen gedekte gebouw best te vinden. Het is inderdaad een modern bouwwerk, in verband met het landschapschoon laag gehouden. Al straks de omliggende tuin in een fleurig en kleurig kleed is gestoken, zal het geheel een impo neerenden indruk maken, ook al door de grootte van het terrein (een halve hectare). Door een groote massieve deur treedt men een groote hall binnen, rechts waarvan zich een ruime kamer bevindt voor het hoofd der school, met daarachter een flinke berg plaats voor leermiddelen e.d. De linkerwand der hall bevat een gedenkplaat, waarop staat Ik ben in gebruik genomen 2 April 1940". Deze plaat met lijst is geheel in mat-zilveren uitvoering. De hall was voor de plechtige opening van het gebouw gesierd met eenige heesters en planten. Links van de hall liggen de drie lokalen op een rij, te beginnen met dat, waar het hoofd, de heer P. J. C. Maars, les geeft. Daar op volgt het lokaal van den heer Akker man en dan dat van méj. Nuijs. Deze lokalen zijn in verschillende kleur geschilderd, resp. blauw, groen en geel. In alle lokalen is een schat van bergruimte ge vonden, wat de gebruikswaarde aanmerke lijk verhoogt. Alle wanden zijn bespoten met beton-emaille, wat, beschadiging tegen houdt. De vaste bordep: zullen ongetwijfeld een groote verbetering 'blijken bij de vroe gere schuif-apparaten. Het mooiste in de lokalen is wel, dat er zooveel licht is dooi de groote ramen, die bovendien alle naar beneden geduwd of opengeslagen kunnen worden, zoodat dan de heele linkerwand ge heel open is en men dus eigenlijk van een soort openluchtschool zou kunnen spreken. Langs alle lokalen loopt rechts een mooie breede gang, waar ook alweer veel ramen zorgen voor licht. Hier zijn ook de W.C.'s en de kapstokken. Vooral die voor de eerste klassen vallen op, want het gaat hier niet om een nummer, maar om een plaatje bij elke kleedinghaak, waaraan de jonge leerling zijn vasten kapstok herkent. Vermelden wij ten slotte nog, dat de school drie badcellen heeft, voorzien is van een zeer moderne electrische installatie en natuurlijk van een inrichting voor centrale verwarming. Ver der treffen we er borden aan voor het op prikken van teekenwerk der leerlingen, ter wijl voorts prettige platen aan de wanden opvallen. De school is onder architectuur van de heeren Zuurbier en Selhorst gebouwd door den aannemer Den Das, allen te Schoorl. Veel belangstelling. Zooals te verwachten viel, was de belang stelling voor de opening- der school vrij groot. Daar waren natuurlijk allereerst de burgemeester, de wethouders en de ge meentesecretaris; voorts het raadslid de heer Schermer; de heer J. J. Feringa, inspecteur l.o. in de inspectie Den Helder; het oud- schoolhoofd de heer S. Boon; de heeren Joh. Tromp en W. Bant, resp. hoofd van de r.k. scholen te Schoorl en Groet; de oud-onder wijzer te Schoorl, de heer Geerts, thans te Callantsoog; ds. Boeke, pastoor Kuilman te Catrijp en verder de oudercommissie. Van belangstelling getuigden ook de vele bloemen in de lokalen. 205. Daar zien ze in 't felle lichtschijnsel twee bange kereltjes staan. De zwartvoeters houden elkaar stevig vast. Ze begrijpen niet waar dat helle licht vandaan komt. Ineens beginnen ze weer te schreeuwen: „Help, 206. Als de Zwartvoeters door het luikje gekeken hadden, zouden ze bemerkt hebben, dat ze in 't zelfde kasteel schuilen, waarin ook Myra is. Maar ze zijn zo angstig geworden door het licht, dat ze zich niet durven verroeren. Ineens valt er met donderend geraas een oude steen uit de kasteelmuur. „Het spookt hier!" gillen de stige kereltjes, DE OPENING. De burgemeester spreekt. De burgemeester, baron van Fridagh, noemde dezen dag een groote dag voor de gemeente, nu de nieuwe school, een bouw werk van 31500, officieel wordt geopend, In dezen tijd, nu er zooveel vernietigd wordt, doet het bijzonder prettig aan ergens te zijn waar het gaat om opbouw en opvoe ding tot iets goeds. Spr. dankte de architecten, den aannemer en alle anderen, die samen het gebouw tot stand brachten, voor den daarbij getoonden wil om iets goeds te bouwen. Of deze nieuwe school noodig was? Spr. antwoordde met een volmondig: ja, want in de oude was het niet meer mogelijk goed onderwijs te verwach ten. Spr. hoopte, dat in het nieuwe gebouw de heer Maars en zijn personeel de voldoe ning zullen mogen hebben de kinderen op te voeden tot alle christelijke en maatschappe lijke deugden, zooals de wet dat uitdrukt. Ofschoon overtuigd voorstander van neutraal openbaar onderwijs, schroomde spr. niet de hoop uit te spreken, dat Gods zegen moge rusten op dit nieuwe gebouw, op hen die er zullen werken en op de leerlingen, die het zullen bezoeken. Gelukwensch van den inspecteur. De heer Feringa, inspecteur l.o., wenschte den burgemeester als vertegen woordiger der gemeente, geluk met deze nieuwe school, die na veel strijd is tot stand gekomen ter vervanging van de oude, welke in geen enkel opzicht meer voldeed aan de eischen, zooals men die in dezen tijd aan een school mag stellen. Daartegenover be antwoordt dit nieuwe gebouw aan alle te stellen eischen. Spr. verzekerde, dat hij overal, waar een school zal worden gebouwd, zal aanraden eerst een bezoek aan Schoorl te brengen, omdat hier een opvoedingsin stituut is gesticht, waar de kinderen onge twijfeld gaarne zullen heengaan en waar het in de frissche, prettige omgeving een genot mag heeten onderwijs te geven. Zich richtend tot de ouders, weidde spr üit over de vroegere toestanden, waarmede de nieuwe school in zoo gunstige tegenstel ling is, zoodat zij (de ouders) dankbaar mo gen zijn hun kinderen naar zóó'n school te kunnen sturen. In de derde plaats feliciteerde spr. he onderwijzend personeel met deze school, waar het werk zooveel vergemakkelijkt wordt en waar de leerkrachten zich volop kunnen geven aan het belang der leerlin gen, wat in de oude school niet mogelijk was, ook al door de ongunstige ligging in het drukste deel van het dorp. De kinderen zul len nu veel gemakkelijker rustig zijn te hou den en zij zullen later erkennen, dat wat hier voor hen tot stand is gebracht, hun groote dankbaarheid verdient. In dit verband complimenteerde spr. ook de architecten, den aannemer en de werk lieden, die in harmonische samenwerking hier hebben gewerkt en iets werkelijk goeds hebben gebouwd, dat een voorbeeld kan zijn voor andere gemeenten. Spr. hoopte, dat onder de meest gezegende omstandigheden in deze school onderwijs zal worden gegeven zooals voor de kinde ren gewenscht mag worden. Gaarne zegde hij, voor zoover noodig, zijn medewerking daarbij toe. Het hoofd der school, de heer Maars, verzekerde, dat dit nieu we gebouw voor hem en zijn staf pas echt een -school wordt en hij beloofde, dat zij allen hun best zullen doen om te voldoen aan de te stellen eischen voor goed onder wijs. Wij kunnen hier opnieuw beginnen en zullen onze dankbaarheid voor dit mooie gebouw omzetten in zoo goed mogelijk werk. Spr. eindigde met te zeggen: Hier is mijn arm, mijn kracht, mijn tijd; Trouw is dit aan ons doel gewijd. Een electrische klok cadeau. De heer Zuurbier, architect, sprak ook namens den heer Selhorst zijn vreugde uit over de goedkeuring en lof, welke de plannen voor de school hebben mogen on dervinden. Spr. releveerde de tegenslagen, die het tot stand komen van het gebouw deden stagneeren: eerst de mobilisatie met als gevolg storing in de aflevering der sta len ramen en daarna nog 2% maand vorst. Maar ondanks alles hebben wij prettig samengewerkt, ook met het hoofd der school, zoodat veel van diens persoonlijke wen- schen kon worden ingewilligd. Uit erkente lijkheid voor een en ander boden de archi tecten als cadeau voor de school een electri sche klok aan. (Deze mededeeling veroorzaakte in de school veel instemming, waaraan de heer Maars uiting gaf door eenige hartelijke woorden.) Een stem van de zijde der ouders. Ds. Boeke, wiens kinderen de oude school bezochten, sprak zeer waardeerend over het nieuwe gebouw, waarvan de kin deren later pas de volle waarde zullen er kennen. Moge het nieuwe begin, dat het on derwijzend personeel zich voorstelt, ook om vatten pogingen tot bevordering van een heid onder alle burgers, in het belang van de maaschappij en de samenleving. Ten aan zien van de toekomst zei spr. nog, dat hij hoopte, dat het nog eens mogelijk zal wor den in Schoorl ook de protestantsche kin deren het u.l.o. te doen volgen, zooals eer lang tot stand zal komen in Groet, voor de r.k. kinderen. Spreker eindigde met de hoop uit te spreken op het in de nieuwe school aankweeken van de chris telijke liefde als een eisch voor gemeente en maatschappij. Bezichtiging der school. Nadat door de vriendelijkheid der archi tecten een kop koffie was aangeboden, heb ben de aanwezigen onder hun leiding het gebouw bezichtigd. Allen toonden zich vol lof zoowel over de indeeling als over de uit voering. Zondag zal het gebouw voor belangstel lenden fee bezichtiging open, staan,, Alléén 2de hcradsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden,) Prima Singer Naaimachinis te koop. Hand-, trap- en inzinkbare, voor zeer lagen prijs. Victoria Handmachine 16. Ook nog van 5 met gar. DEKKER, Spoorstraat 5. Het Naaimachine Huis. Pracht inzinkb. Singer Trapm. 3 laden als nieuw zeer voordeelig in prijs m. garantie. Trapm. Veritas met kap 37.50 met alle onderdeelen. J. H. DE BOER, Geester singel 48, Alkmaar. Te koop uit netten inboedel: prima Litsjumeaux. Beste Mangel, pracht Veerenbed, Kamerclosetstoelen, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Inkoop in boedels, enz. Te koop: 6 mahoniehouten stoelen met donker rood trijp. Adres te bevragen bureau van dit blad. Overtollig huisraad en heele of ge deeltelijke inboedels worden opgekocht door J. A. HENKE, Verkooplokaal DE PAARDENKOP, Koningsstraat 8, Alkmaar. Aan huis te ontbieden. Te koop: een Schrijfcassa, Papierrol en 120 K.G. papier (bedrukt), groote tafel met 2 schragen, ledikant met spiraalmatras. Te bevragen GEEST 1, Alkmaar. Te kobp: 1 Haring- en Fruitkraam, z. g. a. nieuw. Tevens 1 Petroleum- vergasser merk Primus. Adres E. SWEEP, Ursem. Te koop gevraagd: fietsenrek. Kennemer Autogarage POUWELS, Kennemerstraatwe-g 14. Het Naaimach. Huis Klünnen, Hof- dijkstr. 13, heeft nog eenige gebruikte Naaimachines van 5, 10, 15, 20, 25 met garantie. Singernaaimachi-ne in salonkast 45. Wij geven de hoogste waarde: Literfl. 4 ct., Kruiken 4 ct., Jampotten en diverse flesschen 2 ct. p. stuk. Record- prijzen voor lompen, metalen en cou ranten. Wordt afgehaald. Ramen 2. Wij geven de hoogste waarde voor Kachels, Fornuizen, Heeren- en Dameskleeding, Meubilair, Porselein en Aardewerk. Wordt afgehaald. RAMEN 2. Zeer mooi orgel te koop, 11 registers, prijs 45 en een in zeer goeden staat zijnde piano, prijs 70. A. J. OVERDIJK, Breedstraat 49, Alkmaar. Te koop: een eiken Dressoir, Wandel wagentje, een Kast, éénpersoons Engelsch Ledikant met Bed. Adres te bevragen bureau van dit blad. Voor lompen, metalen, los meubilair, geh. of ged. inboedels, winkel- en zol deropruimingen, oude rijw., naaim., kleeding enz. Tevens te koop kachels en forn., is uw adres J. v. Houten, Fnidsen 91, h. St. Jacobstr. Alkmaar. Electrische lampen te koop van 50 tot 150 Watt, 21 huis-, 11 winkel- en 12 etalagelampen. COUPONHUIS, Langestraat 42. Hout te koop, étalagemateriaal standaards, latten en stokken. COUPONHUIS, Langestraat 42. Goed spelend Radiotoestel (merk Philips) te koop. Prijs 15. Adres ROCHDALESTRAAT 5. Een zoo goed als nieuw fietsmandje te koop. Te bevragen STATIONSSTRAAT 16, Alkmaar. Te koop: wegens vertrek, spoed 2 pers. waschtafel met marmer en spiegel 20, spiegel afm. 25, spiegel met opzet 15, 1 driedeelig pendulestel 12.50, 1 driedeelig pendulestel 10, 1 buffet 35.00. EMMASTRAAT 75. Telefoon 2895. Heeren-, Dames-, Jongens- en Meis jesrijwielen in prima staat. Een prima transportrijwiel. JAN BLOKLAND, Luttik Oudorp 3 bij de Vlotbrug. „Menschen op den tweesprong" door Marie Puimanova. Uitg. van Loghum Slaterus, Arnhem. Deze roman, die den Tsjechischen Staats prijs voor letterkunde ontving, is thans door de vertaling van dr. A. E. Boetelje ook voor het Nederlandsche publiek toeganke lijk. En, dat is zeker, met dit boek is de in 't Nederlandsch vertaalde buitenlandsche lit teratuur met een uitstekend werk uitge breid. Het boek teekent ons Tsjecho-Slo- wakije, het Tsjechische volk toen het nog zichzelf kon zijn, zooals het was voor het onderging in Duitsche heerschappij. Het brengt ons in aanraking met menschen uit allerlei kring op een wijze, die psycholo gisch verantwoord is en veel levensechtheid en dramatische talent toont. Deze roman is, mede door de tragische wending, die het lot van Masaryks schepping in dezen tijd heeft genomens een waardevol boek. No. Zo in doe] Cha het is eer Lord nister vloot een den de De por dim De met het gaan. Ministi voor der g< heid t raties nuttiger voor het schrift De krijj hun Ka van de De ande verlies Officieel wordi dat de volgende gebracht in de Lord C h nister voor H o a r e wc Winston C] van de ministe de landsverdedigi de commissie vloot en luch vergaderen mi als adviseurs Jögskabinet de den strategischen alsmede den voori tijd tot tijd zal logskabinet voorst de oorlogsvoering eerste lord van de ministerlijst Kingsle seaL Lord W o het voedingswezen Majoor T voor het graafsch Bamsnot sar is voor de we; nister voor opvoi Graaf De van opvoeding wor werkverschaffing Morrison De parlementaire sterie van marine wordt minister voo del. Warende van het ministerie mentair en financie nisterie van marine Sir Edwarc secretaris van het gen, wordt financie nisterie van oorlog Kingsley van de commissie tiek, welke alle soc dere binnenlandse!: len. Ook zal hij vo commissie voor de het voedselvraagsti bestudeeren.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8