[i Stad en Omgeving Agenda Rechtszaken WeecAeeicht JCiuist £H Wetenschap JCeeh S. School Zware brand te Oudorp. Luchtbescherming. De Alkmaarsche Courant HARMONIE 11 APRIL SNEEUWWITJE EN DE ZEVEN DWERGEN. Alkmaarsche Politierechter De stranding van het s.s. „Alkmaar". Hebben kapitein en stuurman schuld ZAK- EN SCHOOL P.O.A. n.v. TEL. 3892 PAYGLOP 18 EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. 18 koeien omgekomen. Hedennacht ongeveer twee uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een boer derij aan den Heerenweg te Oudorp, bewoond door den heer P. Blom en eigendom van den heer P. Kool te Bloemendaal. Achttien van de 26 op stal staande koeien kwamen hierbij om. Zoodra de brand was ontdekt door een voorbijganger, die den bewoner wekte, werd de Alkmaarsche brandweer gewaar schuwd. Deze was ongeveer een kwartier later ter plaatse. Zij wist door haar actief optreden het apart staande woonhuis te behouden, maar de daarachter gelegen schuur en stal brandden tot den grond toe af. Van de 26 koeien zijn er 18 gestikt en verbrand. Toen de bandweer bij de boerderij aan kwam waren de dieren nog in leven. Hoe wel de boerderij er een was van het Zuid- hollandsehe type, d. w. z. verschillende uitgangen had, kon geen enkele vlug ge noeg geopend worden. De deuren heeft de brandweer met houweelen moeten open breken. Toen dit geschied was, was het vee al grootendeels in de vlammen omge komen. Een hoeveelheid stroo ging ver loren, alsmede een maaimachine, een harkmachine en een ploeg. Het woonhuis, dat al door de vlammen was aangetast, is, zooals gezegd, behouden gebleven door het krachtig optreden van de brandweer. Het heeft vrijveel water schade opgeloopen. Al het verbrande was verzekerd. In den loop van den dag zullen de om gekomen koeien voor onderzoek naar Schagen worden vervoerd en daarna ter vernietiging naar den destructor te Bar- singerhorn worden gebracht. De lezers van den onder bovenstaanden titel aangekondigde berichten zullen de voorgaande week wel tot zichzelf hebben gezegd: „ja, die L.B.S.D. is toch wel iets heel eigenaardigs; daar vinden ze, dat het alge meen belang voor het bijzondere moet wij ken, Deze dwaasheid was natuurlijk een verschrijving. De lezer heeft dat wel begre pen; niettemin achten we het toch juist er nog even de aandacht op te vestigen. Thans weer een ander praatje over de L.B.S.D. We nemen nu den ontsmettings- dienst, waarvan de naam reeds voor zich zelf spreekt. De leden van deze ploegen zijn be last met het ontsmetten van wegen en ge bouwen, niet van personen. Dit laatste is het werk van den Geneeskundigen Dienst. Hoofd van den eerstgenoemden hulpdienst is dr. F. Th. van Voorst, onder-directeur van den keuringsdienst, terwijl de heer C. Grootegoed, directeur van de reiniging, als zijn plaatsvervanger optreedt. De ontsmettingsdienst is ook over de zeven vakken verdeeld; op eiken vakpost is dus een ploeg aanwezig. In totaal werken hier tot nu toe 76 personen aan mee. Onder hen bevindt zich het personeel van de ge meente-reiniging. Het werken in besmet terrein brengt bij zondere gevaren met zich mee. Daarom is deze,dienst geheel met gasmaskers bijna aller! hebben de uitstekende Nederlandsche iegermaskers uitgerust. Wij beschikken sinds korten tijd over 25 gaspakken van Ne- derlandsch fabrikaat, waarin de ontsmetter geheel tegen oorlogsgassen is beschermd. Aan eiken post worden 3 pakken ter be schikking gesteld; 4 blijven er voor de reserve bestemd. Bij een ernstigen gasaan val kunnen dus 7 ontsmetters tegelijk naar de bedreigde plaats worden gestuurd. Dat is voor een stad als Allernaar, de huidige wijze van oorlogvoeren in aanmerking nemend, zeker genoeg. Tot elke ploeg behooren één of meer gasverlcenners, die een cursus van dr. van Voorst gevolgd hebben in het her kennen van oorlogsgassen. Ook uit de bui tengemeenten zijn verscheidene gasverken- ners in de achter ons liggende maanden op geleid. Dr. Van Voorst heeft dezelfde cur sussen als de gasofficieren van ons leger aan de militaire gasschool doorloopen en is dus volkomen op de hoogte van alles, wat een gasspecialist dient te weten. Onze dienst heeft ook het voorrecht over de hulpmiddelen te kunnen beschikken, waardoor men aanstaande gasverkenners op him geschiktheid test en hen in kennis brengt met alle gebruikte oorlogsgassen. In ons magazijn is ook een hoeveelheid chloor kalk ontsmettingsmiddel aanwezig. De gemeentereiniging heeft sproeiwagens, gie ters, emmers, bezems en wat meer noodig is. Het ontbrekende materiaal zal worden gevorderd. De daartoe noodzakelijke vorde ringspapieren liggen ten bureele gereed. Vermelden we tenslotte nog de nafnen der Postcommnndanten: Vak I de heer H. P. Koorn; Vak n de heer J. A. Elzinga; Vak III de heer J. Rol; Vak IV de heer R. Westrik; Vak V de heer N. Schats; Vak VI de heer H. W. Groot; Vak VII de heer P. Piersma. Het gevaar, waarin de Scandinavische lan den zich nu weer bevinden, moge een spoor slag zijn om aanmelding bij onzen dienst te bespoedigen. Ge kent het adres: Waagge bouw (Tel. 3932). Het hoofd L.B.S.B. roept vrouwen en meisjes, die zich beschikbaar willen stellen om als uitkijkpost te willen optreden, zoo wel overdag als 's nachts. Hij verzocht hun zich onmiddellijk aan het Waaggebouw te willen aanmelden. Onmiddellijk indienst treding is gewenscht. Het hoofd L.B.S.D., R. P. GOETTSCH. HOOFDAKTECURSUS VOOR MILITAIREN. Aan de rijkskweekschool alhier is een hoofdaktecursus voor gemobiliseerde on derwijzers geopend, die zich reeds dadelijk in een groote belangstelling mag verheu gen. De lessen worden gegeven op Dins dagavond in het kweekschoolgebouw aan het Nassauplein en op Vrijdagavond in het gebouw van de huishoudschool aan de Em- mastraat, telkens van zeven tot tien uur. De lessen kunnen door de gemobiliseerde onderwijzers geheel kosteloos worden ge volgd. DE DIENSTREGELING BIJ DE SPOORWEGEN. Twee treinen méér van Alkmaar naar Amsterdam. Ondanks de ingrijpende militaire maat regelen trachten de Nederlandsche Spoor wegen het reizigersvervoer zooveel moge lijk tegemoet te komen. Lukte het reeds hedenmorgen met succes speciale maatre gelen te treffen ten dienste van het be langrijke forensenvervoer, in den loop van den dag is het mogelijk gebleken nog ver schillende extratreinen aan de beperkte dienstregeling toe te voegen. Zoo zullen ten behoeve van de terugkee- rende forensen naar de Zaanstreek extra treinen uit Amsterdam vertrekken om 17.20. 18.20 en 20.20 in de richting Alkmaar. Zij zullen stoppen op de voornaamste tusschen - stations. Vanuit Alkmaar worden ingelegd twee treinen, om 18.31 en 21.41 uit Alkmaar ver trekkend. WELKE VOGEL HEEFT DE EIEREN GELEGD? Een abonné schrijft ons: De eieren, welke de heer v. Stralen ge vonden heeft, kunnen naar kleur r. groote beoordeeld, waarschijnlijk van houtsnip pen. zijn, een vogelsoort welke enkele ma len bij ons nestelt. Van-andere zijde wordt ons door een deskundige, die de eieren bekeken heeft, bericht, dat het hier geen buizerd-eieren kan betreffen, eerder zouden zij afkomstig kunnen zijn van een wespendief. Deze eier- kenner acht de mogelijkheid niet uitgeslo ten dat de eieren vóór het vinden beschil derd zijn geworden. HEDEN GEEN FOTO-PAGINA. In verband met den gewijzigden treinen loop kon onze foto-pagina heden niet tijdig in Alkmaar arriveeren. DRINGEND HULP GEVRAAGD VOOR DE EMMABLOEM-COLLECTE. De afd. Alkmaar van de Vereeniging tot bestrijding van de t.b.c. houdt Vrijdag de bekende jaarlijksche Emmabloemcollecte. Daaraan werken altijd een 60-tal dames en heeren boven 16 jaar mee en het aan tal waarover men op het oogenblik kan be schikken is niet grooter dan 20. Er wordt daarom een dringend beroep op allen gedaan die aan het welslagen dezer collecte kunnen deelnemen. Men kan zich daarvoor morgen den ge- heelen dag opgeven bij mevr. Paleari, Paul Krugerstraat 11 en bij mevr. Voorthuysen, Helderscheweg 29. Vanaf 7 A uur kan men zich bovendien 's avonds aan het Stadhuis opgeven. Wij doen een beroep op allen die hieraan hun medewerking kunnen verleenen. De bekende Emmabloemcollecte, waarvan de opbrengst geheel ten bate komt van de noodzakelijke t.b.c.-bestrijding, zal ook dit jaar in Alkmaar in alle opzichten moeten slagen. VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Maandagavond vergaderde de afdeeling Alkmaar van de Vereeniging voor Facult. Lijkverbranding in „De Unie" alhier. De opkomst liet veel te wenschen over, waar over de voorzitter bij de opening zijn teleur stelling uitsprak. Uit het jaarverslag bleek o.a., dat als nieuw bestuurslid was benoemd de heer M. Zwaan. De kascommissie had de stukken en be scheiden van den penningmeester onderzocht en geheel in orde bevonden, zoodat de pen ningmeester werd gedéchargeerd en dank ontving voor zijn beheer. Als leden der kas-commissie voor 1940 werden gekozen de heeren J. de Haas Fz. ((Westerlicht) en P. Ott. Het aftredende bestuurslid, de heer Bet- tink, werd bij acclamatie herbenoemd. Met algemeene stemmen werd besloten, evenals andere jaren, op den laatsten Zondag in Juni een excursie te houden naar het crematorium te Velsen. De voorzitter gaf een beknopte maar dui delijke uiteenzetting van de redenen, waar om a.s. Zaterdag in den Dierentuin te Den Haag eene buitengewone vergadering wordt gehouden en wekte de aanwezige leden op, hieraan deel te nemen. Een tiental leden der afdeeling zullen de vergadering bezoeken. Mochten er nog leden zijn, die de vergade ring te Den Haag willen bijwonen, dan geven zij zich onverwijld op bij een der leden van het bestuur. Na behandeling van een paar minder be langrijke zaken werd de vergadering op de gewone wijze door den voorzitter gesloten. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER.v Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. Bioscopen. Harmonie-theater half 8, tot en met Woensdag, hoofdnummer Cassidy's Mees terstuk (avont.); hoofdrol William Boyd. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Good bye, mr. Chips (rom.); hoofdrollen Robert Donat en Greer Garson. Toegang voor alle leeftijden. (Geprolongeerd). Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Een kerel van de zee (sens., avont.); hoofdrol len Charles Bickford, Barton MacLane, Nan Grey e.a. Toegang boven 18 jaar. City-theater, half 8, hoofdnummer De verloren zoon (avont.); hoofdrol James Cagney. Toegang voor alle leeftijden. Woensdag 10 Aprtl. 8 uur, Het wapen van Heemskerk (Breed- straat), optreden van Nat Gonella en Stella Moya bij Everybody. 8 uur, café Central, causerie (met licht beelden) over het werk van den oud- Alkmaarder dr. Tijssen als reizend oogarts in Indië. 8.15 uur, dancing Harmonie, piano-recital Anna WinkelWester. Donderdag 11 April. 8 uur, Nieuwlandersingel 55, ledenverg. Vereen, v. Zuigelingenbescherming. 8.15 uur, Het wapen van Heemskerk, verg. N.S.B., sprekers de heeren Mussert en de Bruin. Plaatsbespreking Donderdag van 111 uur uitsluitend op vertoon van entreekaart. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 2 TOT 9 APRIL 1940. Nieuwe zaken: Alkmaar: Bartel Hoogland, Westerweg 270 I, chocolaterie enz. Den Helder: „Modern", v. Galenstraat 39, manufacturen enz. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: N.V. Hollandsche Assurantie Maatschappij, Stationsweg 5658. Noordscharwoude: Draagt Elkanders Lasten, Westerpad 1. Oude Niedorp: R.K. Boerenleenbank te Zijdewind, 't Veld 341. Texel: „Vooruitgang is ons Doel", Groe- neplaats 9. Zuid en Noordschermer: Coöp. Boeren leenbank te Grootschermer, A 46. Zuidscharwoude: Coöp. Boerenleenbank II G.A., Dorpsstraat B 16. Andere wijzigingen: Bergen: Boter-centrale, Geestweg 20, grossierderij in boter enz.; overgegaan aan mej. J. R. J. Sombroek. N.V. Pluimveevoeder Maatschappij „Ber gen", Weg naar Zanegeest 2, statuten ge wijzigd. Den Helder: J. Veen, Spoorstraat 68, winkel in manufacturen enz.; filiaal Den Helder, v. Galenstraat 39, opgeheven. Heldersche coöp. ijsfabriek Het Noorden, Hartestraat; in liquidatie getreden. Ver. Brandstoffenhandel De Groot en Van Es N.V., Zwaanstraat 24, bijkantoor Koningstraat 82, Den Helder, opgeheven. Opheffingen: Alkmaar: Maatschappij „de Unie" N.V., Koorstraat 10, aankoop en eventueelen ver koop van vaste goederen enz. Hij had zijn verdediging beter kunnen voeren. Wanneer de bijna veertigjarige Duitscher, die thans een koffiehuis op Urk exploiteert, bezeten was geweest van de Nederlandsche hobby voor juristerij, zou hij op de zitting van den Alkmaarschen politierechter op Maandagmiddag een kleine serie voetangels en klemmen hebben kunnen uitzetten, ■waarin dan misschen wel door een of ander getrapt zou zijn. De man stond terecht we gens het hamsteren van koffie en thee in den herfst van het afgeloopen jaar. Hij ver weerde zich met de verklaring, dat hij had gemeend als koffiehuishouder op één keer meer te mogen koopen, dan hij in een week strikt noodig had en dat het toch wel heel erg was van hem te verlangen, dat hij volstaan zou met het koopen van kleine beetjes tegelijk, want een winter is lang en Urk mag dan theoretisch een schiereiland zijn, practisch is het een echt eiland, waar op men op isolement bedacht moet zijn. Alleen met deze gegevens had een advo caat al een aardig vérweer kunnen voeren, maar de Duitscher volstond ermee ze slechts mede te deelen, inplaats van ze te gebruiken om aan den greep van Justitia te ontkomen. Feitelijk vertelde hij tusschen neus en lippen door nog meer, wat een ad vocaat gaarne zou hebben aangegrepen; o.a. dat hij altijd van den groothandel kocht en daarvan niet minder dan bepaalde hoeveelheden kon krijgen. Aangezien de groothandel gewoonlijk niet aan particulieren verkoopt, zou men uit dit feit af hebben kunnen leiden, dat de man koif worden beschouwd als wederver- kooper en voor wederverkoopers bestaan geen beperkende maatregelen ten aan- zin van den inkoop. Deze opvatting zou steun kunnen vinden in het feit, dat de Duitscher aan Rijnschippers wel eens thee verkocht en aan kennissen in Duitsch- land z.g. Liebesgaben zond. Echter: op al deze, voor menschen met een juridischen knobbel interessante feiten werden voorbij gegaan. De verdachte was zeer sober met zijn woorden en de officier ging er ook niet op in. Die vroeg alleen maar f 30 of 15 dagen, hetgeen meer is dan gewoonlijk, maar dat deed de officier, om dat de burgemeester van Urk de in beslag genomen thee en koffie in geld aan ver dachte had vergoed. Nadat de Duitscher had gezegd maar een heel schraal inkomen te hebben, veroordeelde de rechter hem tot 20 of 10 dagen. Verboden wijze van visschen. Een jongen in Akersloot, wonende aan het meer, zag op een dag in den winter be dwelmde visch boven drijven. Waarschijn lijk dacht hij: het is beter, deze visch bin nen te halen en in de pan te bakken, dan ze aan haar lot, sterven en verrotten, over te laten. Hij nam een bark van zijn oom, die naast hem woonde, en harkte de visch uit het water, althans, hij trachtte zulks te doen. Het ongeluk wilde echter, dat een rijksveldwacher voorbij kwam. Die zag een overtreding van de visscherijwet en vroeg den jongen naar diens vischacte. De jongen, die waarschijnlijk wel heel verbaasd moet zijn geweest, dat de Nederlandsche wet wil, dat visch sterft en verrot in het water, in plaats van opgegeten te worden, had na tuurlijk geen acte. Hij kreeg dus een pro ces-verbaal en de hark werd in beslag ge nomen. Zijn oom echter was dat alles een beetje te gortig. De man, die nooit wat met de politie te maken heeft gehad en een eerzaam huisvader is, maakte zich wat kwaad en brak de hark in tweeën, hetgeen officieel neerkwam op het belemmeren van een ambtshandeling van een ambtenaar in' functie. Het werd hem dan Maandagmiddag ook niet gering aangerekend. De officier vroeg maar liefst f 25 of 15 dagen en toen de man betoogde, dat hij zes kinderen had en in zeer armoedige omstandigheden verkeerde, prakkizeerde de officier er zelfs over dan maar gevangenisstraf te vragen. Want het feit was te erg om met een kleine boete af gedaan te kunnen worden. De wet bedreigt tegen dergelijke dingen maximum wel drie jaar. De rechter had een klein beetje medelij den, maar vond het gebrek aan eerbied, dat de man uit Akersloot in een zwak oogen blik voor de politie had gehad, toch ook heel erg. Het vonnis was zoodoende 20 of 10 dagen, eventueel in termijnen af te doen. Een driftbui moet betaald worden. Een landbouwer uit Oude Niedorp had zich tijdens de kou van den afgeloopen winter wel wat erg warm gemaakt om een vermeende plagerij, die een paar jongens van zestien jaar zijn zoontje hadden aange daan. Hij was naar buiten gestoven om de jongens, die, tegen het dreinerig verlangen van den kleinen jongen in, op een sloot aan het schaatsenrijden waren, weg te jagen. Toen een van de jongens het verlangen te kennen gaf eerst zijn schaatsen af te bin den alvorens het betwiste slootje te ver laten, ranselde hij, nog driftiger geworden, een der jongens hardhandig af. Zulke muisjes hebben altijd een staartje. Dat ondervond ook deze papa. De officier was van meening, dat een man van 45 jaar zich dient te beheerschen en om den drifti- gen vader wat zelfbeheersching aan te lee- ren, vorderde de officier 15 of 10 dagen tegen hem. Het vonnis was 10 of 5 dagen. RESERVE-MAJOOR TOT 1000 BOETE VEROORDEELD. Op 22 November van het vorige jaar reed een reserve-majoor te paard over het Noord- zee-strand en stuitte daarbij op een gege ven oogenblik op een schildwacht, die hem staande hield en het wachtwoord vroeg. De majoor, die tot een ander regiment behoor de, kon dit niet geven, waarop de schild wacht hem mededeelde, dat hij niet verder mocht rijden. Na eenig gepraat evenwel had de reserve majoor de schildwacht overreed hem toch door te laten, waarop de schildwacht het geval, direct aan zijn wachtmeester rappor teerde. Dit had tot gevolg dat deze zaak voor het hoog militair gerechthof gebracht werd, welks college heden in eersten en eenigen aanleg sententie wees. Het Hof veroordeelde den reserve-majoor, die inmiddels eervol uit den dienst is ont slagen, overeenkomstig den eisch, tot een geldboete van 1000 subs, egn maand hech tenis wegens opzettelijke ongehoorzaamheid gepleegd in tijd van oorlog. In zijn zitting van gistermiddag behandel de de raad voor de scheepvaart de stranding van het 6981 ton groote s.s. „Alkmaar" van de K.N.S.M. Het schip was op 17 Februari op weg van Amsterdam naar Buenos Aines om graan te halen voor de Nederlandsche re geering. Het voer derhalve in ballast. Bij de Kaap Verdische eilanden wilde de kapitein de kortste route nemen en wel die tusschen de eilandjes Cima en Vogo door. In den nacht evenwel is de „Alkmaar" op de rotsen van het eiland Cima geloopen en na twee dagen vergaan. Kapitein Berkhout en eerste stuurman de Hart werden gistermiddag door den raad gehoord, waarbij zich tevens te verdedigen hadden tegen een aanklacht wegens schuld aan het verloren gaan yan het schip. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Kans op nachtvorst, overdag iets zachter dan vandaag, gedeeltelijk bewolkt, geen neerslag van beteekenis, meest matige noor delijke tot oostelijke wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk in het westen beslaat nog steeds een groot gebied. Het reikt van de Britsche eilanden tot aan de Azoren. De stijgingen van den baro meter in de Randstaten en het ruimen van de wind naar noordoost in ons land doen vermoeden, dat deze hooge druk zich over zuid-Scandinavië uitbreidt. In onze omge ving bleef de buiïgheid nog aanhouden, maar de afgetapte hoeveelheden neerslag waren niet groot. De temperatuur is hier ongeveer twee graden onder normaal. Op IJsland daalt de luchtdruk onder invloed van een depressie, die vermoedelijk uit westelijke richting nadert. Aan de zuidkust nam de wind reeds tot stormachtig toe en viel lichte regen. Over Italië ligt een sta- tionnaire depressie van 1008 mbar, die op Sicilië plaatselijk zwaren neerslag veroor zaakte (tot 23 mm toe). WOORDENBOEKEN, ALLE UITGAVEN. De president vroeg den kapitein waarom hij de route tusschen de beide eilanden had gekozen, omdat deze voor de reis naar Zuid- Amerika toch zeker minder gebruikelijk is. Daarenboven bleek, dat noch de eerste stuurman, en evenmin de kapitein zelf het vaarwater tusschen de eilanden door kende. Prof. Taverne constateerde, dat de kapitein zijn plicht had verwaarloosd toen hij op het moeilijkste gedeelte van den tocht de navi gatie geheel overliet aan den eersten stuur man en zich naar zijn hut had begeven. De kapitein vertelde voorts nog, dat op hulpseinen van den marconist men geen ant woord ontving. Twee dagen nadat het schip was gestrand brak het door midden en ver dween spoedig in de golven. Uitvoerig werd ingegaan op de vraag hoe de kapitein en de eerste stuurman aan den genomen koers waren gekomen. In ieder geval is het zeker, dat de afstand waarop de „Allernaar" zich bevond, toen het vuur van Cima in zicht kwam, foutief is geschat. De eerste stuurman werd verdedigd door mr. G. Seret. Deze wees er op, dat de com- passen wellicht te lijden hebben gehad van de magnetische storingen welke bij de Kaap Verdische eilanden vaak optreden. Daaren boven mag men den stuurman niet verant woordelijk stellen voor den genomen koers. Hij had eenvoudig de bevelen van zijn kapi tein op te volgen. Hem was voorts verweten de brug te vroeg te hebben verlaten. Te dezen aanzien merkte de verdediger op, dat de zes minuten, welke verliepen tusschen dit tijdstip en de stranding van de „Alkmaar", gedurende welken tijd de navigatie was toe vertrouwd aan den tweeden stuurman, toch niet meer hadden kunnen redden. Spr. zeide, dat de eerste stuurman door zijn maatschap pij reeds zwaar is gestraft. Zij promotie tot gezagvoerder is n.l. uitgesteld. Mocht de raad voor de scheepvaart den eersten stuur man schuldig bevinden, dan drong spr. op clementie aan. De kapitein voerde tot zijn verdediging aan, dat hij in tegenstelling tot de meening van eenige raadsleden de route niet gevaar lijk achtte, ook al kende hij haar niet. Wat de navigatie betreft had hij gedurende den nacht geheel vertrouwd op de capaciteiten van den eersten stuurman. De raad zal later uitspraak doen. KUIPER S KOORKLASSEN. A.s. Donderdagavond geeft de muziek leeraar Joh. Kuiper met zijn kinderkoor een opvoering van de operette „Sneeuw witje" met de muziek van den in leven te Utrecht wonenden toonkunstenaar J. N. W. C. A. Ruygrok. Dat belooft een mooie avond te worden. Kuiper's uitvoeringen toch, zijn steeds uit stekend voorbereid, de grootste zorg is al tijd aan alles besteed, en de muziek van den heer Ruygrok is niet die van den eerste den beste, maar van een bekwaam vakman, zonder in geleerdheid te verval len. Piano en strijkorkest zorgen voor de begeleiding. A. K. De heer J. Bos, candidaat en hulppre diker te Schermerhorn, is benoemd tot hulpprediker te Olst. COMBINATIE HERV. GEMEENTEN VAN OTERLEEK EN NOORDSCHERMER. In twee gecombineerde vergaderingen onder leiding van het moderamen van het classicaal bestuur van Alkmaar, de heeren Klein Wassink en Bloemhoff, waarbij te genwoordig waren de kerkeraden en de kerkvoogdijen, benevens de consulenten van Oterleek en Noordsehermer, werd in beginsel besloten tot combinatie dezer beide gemeenten. De combinatie zal heeten „Oter leekNoordschermer" en gepoogd zal wor den de combinatie te doen ingaan op 1 Jan. 1941. Het ligt in de bedoeling, dat de pre dikant zal wonen te Noordsehermer.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2