DE DL Welk kabinet regeert erin Noorwegen? VRAAG EN AANBOD Buitenland GEMENGD NIEUWS. Onder Duitsch toezicht is er een Duitschgezinde regeëring gevormd, Het oude kabinet krijgt volmachten van het Storting. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, Duitsche bommenwerpers vallen een vloot- afdeeling der geallieerden aan. Tegenstrijdige verklaringen over de toegebrachte schade. De TWEEDE BLAD 2 TWEEI JAARVERSLAG BEDRIJFSRAAD VOOR HET BOEKDRUKKERSBEDRIJF. Aan het verslag van den bedrijfsraad voor het boekdrukkers- en rasterdiepdrukbe- drijf over het jaar 1939 ontleenen wij het volgende: Het jaarverslag is voor de bedrijfsorgani satie, die door den raad wordt vertegen woordigd, zeer belangrijk geweest. In twee erlei opzicht heeft de regeering aan de wen- schen van den raad voldaan. Op 3 April trad de regeling inzake de vervroegde pen- siorineering in werking en op 1 Mei d. a. v. de algemeen verbindendverklaring voor het boekdrukkers- en rasterdiepdrukbedrijf. De bedrijfsraad deelt aan den minister mede, dat de invoering der vervroegde pen- sionneering volledig is geslaagd. Dat een dergelijke regeling mogelijk was, is voor een belangrijk deel te danken aan het feit, dat de bedrijfsorganisatie reeds beschikt over een eigen pensioenfonds, dat met een betrekkelijk geringe uitbreiding zijner werkzaamheden de invoering van deze so ciale regeling op zich kon nemen. In den loop van het verslagjaar zijn omstreeks 265 werknemers van 60 jaar en ouder vervroegd gepensionneerd en door werkloozen ver vangen. Wat de verbindendverklaring betreft, maakt het verslag melding van de beschik king van den minister van sociale zaken van 29 Maart 1939, waarbij een reeks van artikelen der collectieve arbeidsovereen komst verbindend werd verklaard ook voor niet-georganiseerde drukkerijen zulks met ingang van 1 Mei d. a. v. Het contact met deze drukkerijen was in den regel van zeer vriendschappelijken aard. Het feit, dat thans verscheidene sociale bepalingen als factor in de concurrentie zijn weggevallen, heeft omstreeks 150 pa troons bewogen, zich bij een der contractee- rende patroonsorganisaties aan te sluiten. AUTOMOBIEL- EN MOTORRIJWIEL TENTOONSTELLING IN DE APOLLOHAL TE AMSTERDAM. In de Apollohal te Amsterdam is van Donderdag 11 AprilZondag 14 April een groote automobiel- en motorrijwiel-tentoon stelling, welke door de fa. Hart Nibbrig Greeve N.V., importeurs der D.K.W.- en B.M.W.-automobielen en motoren, wordt georganiseerd. Een twintigtal D.K.W.-wagens vragen eerst den aandacht van den bezoeker. Een doorsnee-chassis van een D.K.W.-automo- biel verklaart duidelijk waarom juist deze motor het summum van eenvoud en econo mie is. De B.M.W.-automobielen zijn in groot aantal present, vooral de cabriolets vallen op door hun fraaie lijn en kleurencombina ties. B.M.W. brengt een 3X> liter-model, dat speciaal is gecreëerd voor sportieve rijders, welke de allerhoogste eischen stellen. Deze wagen heeft een topsnelheid van 150 km. en kan zonder bezwaar urenlang gereden wor den bij een snelheid van ca. 140 km. Verder introduceert de fa. Greeve voor het eerst de Phanomen-vrachtwagens, welke luchtgekoelde motoren hebben. Als clou van de motorrijwielen-exposi tie wordt het nieuwe D.K.W.-R.T. 125 mo torrijwiel voor het voetlicht gebracht. Deze motor beteekent een omwenteling op het gebied der lichte motoren, waar de R.T. 125 automatische voetschakeling, accuverlich ting en electrische hoorn heeft, zoodat voor het eerst een lichte motor, gebracht wordt met alle voordeelen van de zware klasse. Tenslotte zijn hier alle types der D.K.W.- en B.M.W.-motorrij wielen vertegenwoor digd, waarvan vooral de B.M.W.-modellen, zooals deze bij het Nederlandsche leger in het gebruik zijn, opvallen. Een complete werkplaats in werking, modellen en racemotoren voltooien deze show, welke het publiek een beeld geeft van de hoöge ontwikkeling der hedendaag- sche automobiel- en motorindustrie. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Torenvalk met gezagvoerder Gravis Singapore. Deze vliegtuigen worden onderscheidenlijk 14 en 10 April te Batavia verwacht. Op de thuisreis landde de Buizerd met gezagvoerder van Veenendaal te Rangoon. Dit toestel wordt 13 dezer te Napels ver wacht. De Reiger met gezagvoerder von Weyrother kwam te Napels aan. Kind onder vrachtauto geraakt en ge dood. - Gisteravond was op het Talmaplein het zesjarige meisje A. M". S. op een stil staande aanhangwagen van een vrachtauto geklommen en had zich aan de voorzijde van den wagen vastgeklemd. Toen de auto in beweging kwam, viel het kind, geraakte onder de wielen en overleed kort na het ongeluk. Onder de tram geraakt. - Gistermiddag is op het Damrak te Amsterdam een onge veer 50-jarige vrouw toen zij op den bijwa gen van een tram, welke zich reeds ih be weging had gezet, wilde springen, onder den wagen terecht gekomen en ernstig ge wond. Bij aankomst in het Binnengasthuis bleek zij reeds te zijn overleden. Lijk van Duitschen vlieger aange spoeld. - Op het oostelijk gedeelte van Ame land is het stoffelijk overschot aangespoeld van den 34-jarigen Duitschen militairen vlieger Hellmuth Biester. Vanmiddag is het stoffelijk overschot van Biester met militai ren eer op de begraafplaats te Nes ter aarde besteld. Man te water gereden en verdronken. - In den afgeloopen nacht is te Ter Aar een wielrijder in het Aarkanaal gereden en verdronken. Niemand heeft het ongeluk ge zien, doch op dat tijdstip werd hulpgeroep gehoord. Toen men ter plaatse kwam, kon men geen hulp meer bieden. De fiets en een tasch met gereedschap van het slachtoffer, wiens identiteit nog niet is vastgesteld, heeft men opgehaald. In diplomatieke kringen te Londen werd gisteravond medegedeeld, dat de Noorsche regeering nog altijd te Haimar verblijf hield evenals de Britsche gezant en zijn staf. Volgens mededeeling van de Britsche gezant had de Noorsche regeering den moed niet verloren en was zij geneigd om tegenstand te bieden. Dat stemde overeen met een verklaring van den Duitschen gezant in Noorwegen, dat hij er gister de Noorsche regeering nog maals op gewezen had dat alle tegenstand nutteloos was en tot verergering van den toestand kon leiden, terwijl het niet de be doeling van Duitschland zou zijn de zelf standigheid van Noorwegen aan te tasten. Intusschen heeft het Duitsche Nieuws bureau gisteravond het volgende opmer kelijke pieuws gebracht. Naar thans beleend wordt, zegt het D.N.B. gisteravond, heeft slechts een gedeelte der regeering Oslo in de ochtenduren ver laten en zich naar Hamar begeven. Ver scheidene ministers zijn in de hoofdstad ge bleven om het contact met het Duitsche ge zantschap te kunnen handhaven. Naar verder wordt bericht, heeft zich in den namiddag, nadat reeds weder een ver gaande kalmeering was ingetieden, twee der naar Hamar vertrokken ministers naar Oslo terug begeven en daar een entmoëting ge had met de daar achtergebleven leden van het kabinet. Naar men verneemt, hebben de te Oslo vertoevende leden der regeeiing de politiek van het rompkabinet te Hamar niet goedge keurd. De te Oslo aanwezige ministers hebben zich bezig gehouden met de vorming van een nieuwe regeering, welke intusschen, naar reeds gemeld onder voorzitterschap van Vidkun Quisling is gevormd. Een nieuwe Noorsche regeering. Het Duitsche nieuwsbureau meldt: Om half negen gisteravond heeft Vid kun Quisling heeft tegelijkertijd de por- roep de proclamatie voorgelezen van een nieuwe Noorsche regeering aan het Noorsche volk. De proclamatie, waarin Quisling zich voorstelt als chef van de nieuwe regee ring, verwijst in de eerste plaats naar de schending der Noorsche neutraliteit door Engeland, welke uit de legging van mijnenvelden e.d. heeft oestaan. De proclamatie verwijst voorts naar de „niets zeggende protesten" der voor malige Noorsche regeering. Thans heeft een regeering van „na tionale concentratie" het bewind over genomen om de belangen van Noorwe gen op dit oogenblik waar te nemen. De regeering van Nygaardsvold is afgetre den en door een nationale regeering ver vangen. In de verklaring worden alle Noren aangespoord de handen ineen te slaan om den toestand het hoofd te bieden. Quisling zeide, dat verdere tegenstand gelijk te stellen is met de misdadige vernietiging van waarden. Tenslotte volgde een oproep aan de weermacht de nationale regeering te gehoorzamen. De nieuwe regeering. De leider der nieuwe regeering, Vid kun Quisling, heetf tegelijkertijd de por tefeuille van buitenlandsche zaken op zich genomen. Majoor R. Wosslow is be noemd tot minister van lands verdedi ging: Gulbrand Lunde tot minister van sociale zaken, Jonas Lie tot minister van justitie en professor Ernst Skanske tot minister van arbeid. Vidkun Quisling, heeft na den oorlog als secretaris behoord tot de expeditie van Nan- sen naar Rusland. In 1932 werd hij minister van landsverde diging. Later trad hij evenwel uit de re geering en richtte hij de beweging „Nasjo- nal Samling" op. (Deze partij, de „Nasjonal Samling" (par tij der nationale eenheid) was gevormd naar het model van de Duitsche nationaal so cialistische partij. In het Storting, dat hon derdvijftig leden telt, was zij niet vertegen woordigd). Onderhandelingen onwaarschijnlijk geacht. Officieele Noorsche kringen te Londen weten niets van onderhandelingen tusschen de Noorsche regeering en Duitschland. Het wordt hoogst onwaarschijnlijk geacht, dat onderhandelingen wórden overwogen. Noorwegen bereid tot onder handelen. Volgens een bericht van het Noorsch Telegraaf agentschap, dat te Stockholm is ontvangen, maakt Noorwegen zich gereed om met Duitschland te onder handelen. In het bericht wordt gezegd, dat het Noorsche parlement gisteravond in het stadje Elverum bijeen is gekomen. El- verum ligt ten Oosten van Hamar, waar de regeering thans zetelt. Het parle ment keurde het voorstel van de re geering om een commissie van drie personen te benoemen, welke met de Duitsche autoriteiten moet onderhan delen overeenkomstig de door den mi nister-president opgestelde richtlijnen goed. Tot leden van deze commissie zijn benoemd de oud-minister-president Lykee en Mowinckel, alsmede Sundby. De voorzitter van de Storting Hambro, dee'de mede, dat de regeering bovendien volmacht verzocht om drie ministers van staat te benoemen om de noodzakelijke be sluiten te kunnen nemen, tot het weer mo gelijk zou zijn het parlement op normale wijze bijeen te roepen. Hij voegde hieraan toe, dat de Storting niet kan worden ont bonden. Het is evenwel noodzakelijk dat een aantal afgevaardigden worden aange wezen, dat snel bijeen kan worden geroe pen voor besprekingen met de regeering De Storting wees vervolgens twee leden van iedere partij aan. Minister-president Nygaarsvold dankte de leden voor het vertrouwen dat zij in de re geering hebben gesteld en verzocht hen, wanneer zij naar huis terugkeeren het volk de groeten over te brengen in deze moeilij ke droeve tijden. Hij verklaarde overtuigd te zijn, dat het volk wil, wat de regeering wil, n.l. dat de ramp, welke het land heeft getroffen een gelukkig einde zal hebben. Hambro vereenigde zich met de woorden van den minister-president en verklaarde te hopen dat het volk de kracht en den wil zal hebben om een nog moeilijker periode van overgang te dragen en dat in de toekomst 't land voor de kinderen bewaard zal blijven. Hij sloot zijn rede met de woorden: „Moge God ons vaderland zegenen". Deze woorden werden door alle aanwezi gen herhaald, waarna het volkslied werd gezongen. De zitting werd vervolgens ver daagd. Finland spreekt het bericht tegen. De Finsche radio heeft de geruchten over onderhandelingen tusschen Noorwegen en Duitschland tegengesproken en medege deeld, dat de wettige Noorsche regeering, bij monde van minister-president Nygaards vold, in een te Elverum gehouden bijeen komst van het Storting heeft verklaard, dat Noorwegen vastbesloten is, den strijd voor zijn integriteit en onafhankelijkheid voort te zetten. Het Storting heeft dit besluit met algemeene semmen goedgekeurd. Officieele kringen te Londen hebben geen bevestiging van het bericht dat Noorwegen voorbereidingen treft om met Duitschland te onderhandelen en zij adviseeren het met veel voorbehoud op te nemen. Het is niet onmogelijk, dat de Duitschers het bericht verzonnen en van Oslo uit de wereld inge stuurd hebben. Dood geslagen door een paard. - De 39-jarige arbeider M. Koemans, die in dienst is op de boerderij van de gebroeders Spronk te Buurmalsen, zou een 2-jarig paard dra ven. Toen hij hier mee bezig was, gaf hel paard hem plotseling een hevigen klap tegen het hoofd. K. zakte bewusteloos ineen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen'«is K. in het ziekenhuis te Utrecht overleden. Kind door auto aangereden. - Gister middag is op den Rijksstraatweg Zutfen Brammen het vijfjarig zoontje van de fami lie L. onder een auto geraakt. Toen het kind den weg overstak. De jongen werd ernstig gewond en is vannacht in het ziekenhuis te Zutfen overleden. DE REACTIE IN HET BUITENLAND. De Italiaansche meening. De diplomatieke redacteur van Stefani schrijft dat de Italiaansche openbare mee ning, die de schending der Noorsche neu traliteit door de westelijke mogendheden heeft afgekeurd, de Duitsche maatregelen als volkomen gewettigd beschouwt. Duitsch land heeft zich strategische posities van den eersten rang verschaft en, terwijl de geal lieerden den ertstoevoer naar Duitschland wilden afsnijden, zal Duitschl. thans de con trole over de Scandinavische mijnen hebben. Eventueele Noorsche tegenstand zou slechts een formeel karakter kunnen hebben. De Italiaansche houding. De eerste officieuze reactie van Italië op de gebeurtenissen in Scandinavië wordt ge leverd door Gayda, die in den Giornala d'Italia tracht het Duitsche optreden tegen Noorwegen te rechtvaardigen. Deze woord voerder van het Palazzo Chiqi schrijft, dat de geallieerden een ernstige politieke dwa ling hebben begaan door jegens Noorwegen het initiatief te nemen tot een „openlijke schending" van de neutraliteit van dit land. In hoofdzaak verklaart Gayda, dat Duitsch land niet alleen de Fransch-BritsChe drei gingen heeft weggenomen en zijn bevoor rading heeft verzekerd, maar dat het tevens den toestand te zijnen gunste in Scandina vië heeft doen keerén, hetgeen een evident succes vormt. CANADEEZEN WILLEN IN NOORWEGEN VECHTEN. Talrijke Canadeezen bieden zich aan. Uit Montreal wordt gemeld: De Noorsche consul-generaal Steen heeft verklaard, dat de Canadeezen zich „in enorme aantallen" aanbieden om te gaan vechten voor de verdediging van Noorwe gen. Hij voegde hieraan toe, dat de afwach ting van de instructies zijner regeering geen actie zal worden ondernomen. Deensche schepen in Canadeesche havens. De Canadeesche regeering overweegt de Deensche schepen in de Canadeesche ha vens in beslag te nemen. In officieele krin gen verneemt Reuter evenwel, dat nog geen stappen zijn genomen om het aantal hierbij betrokken Deensche schepen vast te stellen. Verwachting omtrent een Scan dinavisch legioen. Men verwacht in Canada, dat talrijke inwoners van Scandinavische afkomst dienst zullen nemen in het Canadeesche expeditieleger, dat naar men veronderstelt deel uit zal maken van het Britsche expe ditieleger naar Noorwegen. Het aantal Scandinaviërs in Canada bedraagt 100.000 Noren, 80.000 Zweden en 34.000 Denen. Bo vendien heeft Eino Lackstorm, de comman dant van de Finsche veteranen medege deeld, dat 2000 Canadeesche vrijwilligers, die naar Finland hadden wilden gaan en na den vrede naar huis teruggezonden waren, hun diensten hebben aangeboden om Noor wegen te verdédigen. DE HOUDING VAN BELGIE. In een vergadering van den kabinetsraad is het volgend communiqué uitgegeven: „In den kabinetsraad heeft de minister van buitenlandsche zaken een uiteenzetting gegeven van de buitenlandsche situatie. De regeering is wederom eensgezind in haar voornemen standvastig te volharden in haar politiek van onafhankelijkheid en neutra liteit, zooals door haar sinds het uitbreken van het Europeesche conflict gevolgd is". Belgische premier bij den koning. De eerste minister Pierlot heeft zich gis termorgen naar den koning begeven. Om tien uur kwam de kabinetsraad bijeen. Ook Spaak, de minister van buitenlandsche za ken, is door den koning ontvangen. DIPLOMATENCONFERENTIE UITGESTELD. In verband met de internationale gebeur tenissen is de bespreking tusschen de Brit sche Balkandiplomaten en den minister van buitenlandsche zaken, die gister te Londen zou worden gehouden, uitgesteld. Alléén 2de handseh goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden,) Ter overname aangeboden: mangel 7, oventje 2, 3 en 1 pits petr. stel 1.50 en 1, 3 mah. stoelen 7, bloe- menbak 2, smeedijzeren lampenkap 12.50. Huize „Mare" Bergen a. Zee. Te koop: Philips Radio compl. met Meesterzanger. RITSEVOORT 56 B. Prima Singer hand-, trap- en inzink- Naaimachines te koop tegen zeer lagen prijs. Gritzner handmachine 16, Naaimachines vanaf 5, met gar. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: prima Stofzuiger z. g. a. n. 220 volt 10, 1 Race-rijwiel f 9, 1 Race-rijwiel 25, z. g. a. n. Te bevragen bij JAAP SCHIPPER, Hekelstraat 28. De hoogste waarde voor Flesschen, Jampotten, Lompen, Couranten, Me talen, Meubilair, Kachels, Fornuizen, enz. Wordt afgehaald. RAMEN 2, Alkmaar. Te koop Vampyr A. E. G. Stofzuiger z. g. a. n. met compl. hulpstukken, groot zakmodel, sterke motor, 220 volt, MAASS, Rijksstraatweg 194, Limmen. Let op het juiste adres. Wij geven de hoogste waarde voor lompen, metalen, kachels, flesschen, couranten, heele en gedeelt. inboedels, zolderopruiming, enz. J. v. Houten, Fnidsen 91, Alkm. Te koop wegens vertrek: geh. Inboedel en 2 Boeten en Motor T. W. N. Geen opk. KWAKELPAD 20. Te koop: Zwarte Fransche Piano met muziekstander en kruk voor 35. Na zes uur. Adres: RIPPINGSTRAAT 40. Het geld voor nuttig Dat blijkt geweldig te adverteeren, rendeeren! DE POSITIE DER LAGE LANDEN. In een gisteravond te Londen uitgegeven officieele verklaring wordt gezegd: „In Duitsche kringen wordt geopperd, dat Groot-Britannië een inval in Neder land of België overweegt en dat Duitschland gerechtigd zou zijn een derge lijke actie vóór te zijn. Na de moedwillige invasie in Denemar ken en Noorwegen door Duitschland is de directe conclusie, waartoe de meeste men- schen geneigd zouden zijn te komen, dat Duitschland, zooals gewoonlijk, den grond slag voorbereidt voor een nieuwen aanval op eenig ander neutraal land. Iedere suggestie, dat Groot-Britannië of Frankrijk een aanval op Nederland of België overweegtt ,is zoo fantastisch, dat niemand buiten Duitschland er ook maar een oogenblik door zal worden misleid. Gevechten tusschen geallieerde en Duitsche vloten. Er zouden gistermiddag, volgens een bericht uit Parijs, op verscheidene pun ten aan de Westkust van Noorwegen gevechten worden geleverd tusschen de vloten der geallieerden en de Duitsche vloot. De operaties zouden voltrokken worden tijdens een zwaren storm en een holle zee. Geruchten over een zeeslag. Volgens den vlootcorrespondent van Reu ter is geen bevestiging verkregen van het bericht, volgens hetwelk aan de Noorsche Westkust een zeegevecht zou worden ge leverd, en van de berichten, als zouden Duit sche oorlogsschepen tot Trondjem en Narvik zijn doorgedrongen. Niet ten onrechte, aldus deze correspondent, is de marine altijd een zwijgende dienst genoemd. Het is niet waar schijnlijk, dat Britsche schepen, die in de Noorsche wateren liggen, radiomededeel in- gen doen en daardoor hun positie verraden. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakte gisteravond bekend: Vandaag bevinden zich aan het einde van den dag alle militair belangrijke steun punten vast in Duitsche handen. In het bijzonder zijn o.m. Narvik, Drontheim, Bergen, Stavanger, Christiansand en Oslo door sterke strijdkrachten bezet. Daar waar eenigszins sterke tegenstand werd geboden, zooals te Oslo en Christiansand, is hij gebroken. De kustversterkingen, I welke voor een gedeelte in nauwe samen- I werking door oorlogsmarine en luchtwapen met stoottroepen van het leger werden genomen, zijn ter afweeg van vijandelijke aanvallen evenzoo gereed als sterke deelen van het luchtwapen. I Het luchtwapen is er in geslaagd met de voor een deel naar de Noorsche vliegvel den verplaatste gevechtsgroepen gister avond een Engelsch-Franscne vlootgroep ten westen van Bergen zware verliezen toe te brengen. Volgens de tot nu toe ontvangen mede- deelingen zijn twee slagschepen en twee zware kruisers door zware bommen eenige keeren getroffen. In Denemarken en Noorwegen heerscht rust. De opmarsch van nog meer sterke Duit sche strijdkrachten geschiedt thans, niet door den vijand gehinderd, snel volgens het vastgestelde plan. Later werd gemeld: Op grond van ontvangen rapporten van verkenners zijn sterke eenheden van het Duitsche luchtwapen uit Denemarken en Noorwegen opgestegen. In het noordelijk deel van de Noordzee werden vijandelijke slagschepen, zware en lichte kruisers, zoo mede torpedojagers gesignaleerd. Volgens tot nu toe ontvangen radio berichten is als eerste gedeeltelijk re sultaat vast te stellen, dat door bom men van zwaar kaliber werden, getrof fen: twee slagschepen elk door drie voltreffers, twee zware kruisers, eveneens door zware voltreffers, een schip ligt met zware slagzij, een an der staat in brand. Groote olievlekken bedekken het zee oppervlak over een groot gebied. Geen geallieerde oorlogsbodems ge troffen. De Britsche admiraliteit spreekt de Duit sche bewering tegen, dat twee slagschepen door bommen zijn beschadigd en dat twee kruisers zijn getroffen. De admiraliteit deelt in een communique officieel mede: De Duitsche bewering, dat twee slagschepen en twee zware kruisers zijn getroffen en door bommen ernstig be schadigd, is niet juist. De waarheid is, dat geen slagschip is beschadigd, doch dat twee kruisers zeer lichte schade door scherven hebben opgeloopen. Het Britsche ministerie van luchtvaart meldt, dat een Duitsche kruiser ernstig is beschadigd. De Britsche en Duitsche verliezen. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat vandaag bij het aanbreken van den dag tij dens operaties ter hoogte van Narvik het Britsche oorlogsschip Hunter gezonken en het Britsche oorlogsschip Hardy aan den grond geloopen is. De verliezen van den vijand zijn nog niet met zekerheid bekend, doch volgens een onbevestigd bericht uit Stockholm is een Duitsche kruiser tot zinken gebracht. Een Britsche duikboot heeft gisteravond in de Zuidelijke Noorsche wateren een vijandelijken kruiser getorpedeerd en men gelooft, dat de kruiser is gezonken. Radio-Rome meldt beschadiging van Duitschen torpedojager. Radio-Rome meldt, dat volgens een uit Stockholm ontvangen bericht een Duitsche ■torpedojager ernstig beschadigd de haven van Stockholm is binnengeloopen. In een communiqué der Britsche admira liteit wordt gezegd, dat Britsche torpedo jagers vandaag bij het aanbreken van den dag de vijandelijke strijdkrachten te Narvik hebben aangevallen, waarbij zij op krachti- gen tegenstand stuitten. De torpedojager Hunter werd tot zinken gebracht en de tor pedojager Hardy liep aan den grond. De overige schepen trokken zich terug. Over het aantal slachtoffers op de schepen zijn nog geen bijzonderheden bekend. Behalve de duikbootaanval op een Duit schen kruiser vermeldt het communiqué der admiraliteit nog, dat bommenwerpers van de geallieerde luchtmacht gisteravond ter hoogte van Bergen een vijandelijken kruiser hebben aangevallen, waarbij zij een treffer plaatsten. Voorts hebben bommen werpers van de vloot vanochtend ter hoogte van Bergen een vijandelijken kruiser aan gevallen en deze driemaal getroffen. Terwijl gistermi Duitsche troepen verscheidene Du verschillende kla en troepen ontsc militaire toestell vlugschriften in wierpen. In deze dat Duitschland had bezet. De kalm en gediscij Het D.N.B. m Duitsche actie ii eenheden vliegers rust met de nieu vechtsvliegtuigen Duitsch De Duitsche land zijn gegaan uitgevaardigd, we Duitschland de van Noormegen genomen en dezi ren, zoolang de beoogt slechts te clamatie, dat wordt. Tegenstand Evacuatie Radio-Oslo heel deeld: „De hoofdei Oslo heeft van bevel gekregen tie van de stad", dat ook degenen, ren, moesten teru Duitsche De officieele gisternamiddag, op de luchtbases geland. Ruslan In gezaghebbende den wordt verklaari nemen is absoluut te blijven, die zich dinavië afspelen. Duitsche De Duitsche am lenburg, heeft giste onderhoud met Mol Verklaring Verwacht werd, gister een verklarin nieuwe phase van ring zou uit Hyde het buitenverblijf Noorsch Hamar De Amerikaanschi het staatsdepartemei steld, dat de Noorse naar men gelooft regeering, naar H; Amerikaansche reg ging der Britsche Noorwegen op zich de Engelsche en de De Britsche Amerikaanse ken. Buiten de verwijzb voornemen tot hu' wegen is er te Lon de berichten over Te New York w 16 uur Britschen heeft. Volgens een mee schen omroep zijn Noorsche Westkust bezet. De bez Volgens het te dagblad Jaemtslands van Tróndheim gisti begonnen. Zij duurc Duitschers hebben ontmoet. Vier Duitsi reede ten anker. Mededee opperbe Het opperbevel maakte bekend: De operaties by marken zijn op 9 i loopen. By het bir landingen in Denem incidenten gekomen wegen werd noeme alleen by Oslo, geb werd in den loop va en Oslo zelf werd be Ei De commissaris va: in overeenstemming bevelhebber bekend De aangevangen dellyk gestaakt won hun woningen terug wone werkzaamhedei verlaten hebben, woi pen terug te keeren. gegeven met het oog digheden. Voor het gebouw v schap te Oslo zijn D geplaatst. De Noorse! Geen verbinding i« zant te Kopenhagen neemt, gevangen gei" waarschyniyk is, dat kunnen verlaten. He1 regeering te Hamar ding, tot het vermoe Duitschers bezet is. van den Britschen ge regeering den moed neigd tegenstand te h fice heeft geen conté Stockholm.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6