Agenda Betrokkene |i Stad m OmqeviHQ liïeecêeticfit T^comtciaai 'Hieuws «3» Barakkenkamp te Bergen officieel geopend. „WERELDSTRIJD EN WERELDVREDE". Os. W. Chr. Smits spreekt voor „Kerk en Vrede". LUXE POST 't ZAND BERGEN HENSBROEK OTERLEEK EGMOND AAN ZEE EERSTE BLAD. J. G. KLEIN, t Op 91-jarigen leeftijd is heden hier ter stede overleden de" heer J. G. Klein, oud deurwaarder bij de Arrondissements-Recht- bank, waaraan hij lange jaren verbonden is geweest. De heer Klein heeft op 88-jarigen leeftijd een langdurige ziekte doorstaan waarbij hij geruimen tijd kunstmatig moest worden gevoed, maar zijn krachtig gestel bracht hem er weer bovenop en na dien zag men den ouden heer weer zijn dage- lijksche wandeling maken. De heer Klein heeft na 37 dienstjaren in 1922 op 74-jarigen leeftijd de rechtbank verlaten. Zijn collega's herinneren zich nog, dat hij voor 't uitbrengen van zijn exploiten zelden van vervoermiddelen gebruik maakte en zeer groote afstanden te voet aflegde. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Za terdag op de Gemeente Begraafplaats waar bij om half twee van het sterfhuis wordt vertrokken. NA HET VLIEGTUIGONGELUK BIJ CAMPERDUIN. De Egmondsche reddingboot. In verband met verschillende berichten maakt de schipper van de Egmondsche red dingboot President Steyn, de heer J. van der Plas ons er attent op, dat hij pas Zon dagmorgen om 6.20 uur gewaarschuwd werd, dat assistentie noodig was in verband met het verongelukken van een militair vliegtuig ter hoogte van Petten, 't Bericht was afkomstig van de Noord- en Zuid-Hol- landsche Reddingmaatschappij. Door de militaire kustwacht werd niet om assisten tie verzocht. Zelfs bleek de kustwcht te Eg- mond aan Zee, toen de heer van der Plas daar direct nader informeerde, nergens van te weten. Hoewel hij zelf zijn menschen moest gaan waarschuwen en de boot een kwartier noodig heeft om bij zee te komen, voer de Egmondsche reddingboot reeds om een paar minuten over zeven uit. Om 8.15 uur was men bij Petten, doch toen was van het vliegtuig niets meer te zien. Wellicht, zoo zei de heer van der Plas, hadden wij nog iets kunnen doen als men ons 's nachts direct gewaarschuwd had. Im mers men kan dag er. nacht direct telefonisch assistentie van de Egmondsche reddingboot vragen en dit is, nu het een motorboot is, ook wel zeer gewenscht, als er tusschen den Helder en Egmond aan Zee iets gebeurt, daar de Egmonders met deze boot spoedig ter plaatse kunnen zijn. Vooral als er ver der van de kust af iets gebeurt is het van groot belang, dat Egmond een motorboot heeft, die uiteraard een grooten voorsprong heeft op een roeiboot. EEN MIJNENOPVISCHDIENST OP TEXEL. Op Texel is de „Eerste Nederlandsche Mijnenopvischdienst" opgericht. Reeds lang bestonden hiertoe plannen. De gemeente Texel en twee polders zul len het bedrijf financieren, terwijl het rijk de levensverzekering betaalt. Bij het opvisschen van mijnen maakt men van twee motorvletten gebruik, waar tus schen een groot vangnet wordt gespannen. Het demonteeren van de mijnen wordt over gelaten aan de marine. De V.V.V. juicht deze totstandkoming toe, want nu vermindert het gevaar, dat de mij nen onheil zullen stichten. Onmiddellijk na ontdekking van de mijnen trekt men er met het vangnet op uit. Alkmaar, Woensdag, Gistermiddag is het barakken kamp op de Vinkenkrocht, offici eel door den garnizoenscomman dant, kolonel Rutgers van der Loeff, in tegenwoordigheid van verschillende genoodigden, ge opend. Onder de genoodigden merkten wij op den heer J. van Reenen, oud-burgemees tei, den burgemeester, mr. H D. A. van Reenen, den commandant van het vlieg veld, en der, heer J. H. Roggeveen, direc teur van G. W. De troepen werden tijdens de plechtigheid gecommandeerd door kapitein Strooker. Het kamp is voorzien van breede bete gelde straten. De keuken is hygiënisch ingericht. Een groote barak is voor zieken zaal bestemd, terwijl er ook aan verbonden is een badinrichting met centrale verwar ming. Een kleine- cantine ontbreekt even min. De garnizoenscommandant verleende allereerst het woord aan den kapitein van de genie Perquin, die het kamp had ont worpen en onder wiens toezicht het was bouwd. Pas op 1 Maart was het mogelijk tot de uitvoering van de plannen over te gaan. Wanneer men de verschillende ba rakken bekijkt, zal wellicht de gedachte naar voren komen, dat het comfort niet zeer groot is. Men gelieve echter te be denken, dat dit kamp slechts één ton heeft gekost. Namens den minister droeg spr, hierop het kamp over, den wensch uit sprekende dat het niet lang bewoond be hoefde te worden, maar het kan desnoods tal van jaren aan zijn doel beantwoorden. De toespraak van kolonel Rutgers v. d. Loeff. De garnizoenscommandant, kolonel Rutgers van der Loeff, heette hierop in het bijzonder welkom den- heer J. van Reenen, wiens geslacht sinds 1851 aan de heerlijkheid Bergen is verbonden. Beter dan iemand anders, aldus spr., weet hij, dat in het historisch verleden dit schoone plaatsje Bergen van krijgsveimichtingen en krijgsvolk getuige is geweest. Dit was reeds het geval ten tijde van de Noor mannen, later in de roerige middel eeuwen eh weer later in den tijd van den 80-jarigen oorlog, toen Alkmaar belegerd werd. In 1799, tijdens den inval van de Engelschen en Russen, hebben Bergen en Schoorl den strijd om zich heen zien woe den Zelfs in den oorlog van 19141918 was het op deze plaats, dat het kamp stond der Duitsche geïnterneerde krijgsgevange nen. De aanwezigheid van krijgsvolk heeft in den loop der tijden van- Bergen zeer groote opofferingen geëischt en het afstaan van dit stuk door den heer van Reenen is ook een opofferng. Gaarne brach tspr, den beer van Reenen voor dit offer dank. Zich tot den burgemeester richtende, verzocht spr. dezen, in het kamp te zien den aanvang van het ontlasten van de ge- meente. Spr. uitte den wensch cfot ook in de toekomst de samenwerking met den burgemeester een even aangename zal zijn als tot nog toe. De aanwezigheid van den directeur van gemeentewerken, den Voor de afdeeling Alkmaar van de Vereeniging van Christen-anti- militairisten „Kerk en Vrede", sprak gisteravond ds. W. Chr. Smits, Ned. Herv. predikant te Wormer over het onderwerp „Wereldstrijd en wereldvrede". De voorzitter der afdeeling, ds. F. Kui- p e r, opende den avond met het lozen van psalm 99. „Kerk en Vrede", aldus zeide hij o.m. in zijn inleidend woord, is een getuige- nisvereeniging, die, tegen den stroom op, binnen de kerken wil blijven getuigen van het Evangelie des vredes. Vervolgens was het woord aan ds. Smits, den voorzitter van het gewestelijk bestuur van Kerk en Vrede. Er is aan den eenen kant, aldus zeide ds. Smits, de strijd tusschen de groote wereld machten, dien alle tijden gekend hebben en daartegenover de strijd voor den waarach- tigen vrede, die op het christelijk geloof is gegrondvest, In de Evangeliën komt de tegenstelling tusschen deze beide werelden dikwijls tot uiting; de tegenstelling tus schen den „vrede" van deze wereld en Gods Vrede tusschen het Romeinsche rijk en Gods Rijk, tusschen Caesar en Christus. Door de geschiedenis heen zien we overal den strijd om de heerschappij van de we- reldsche machten, tot in dezen tijd toe, nu de groote imperialismen strijden voor eigen macht en eigen „vrede". Het rijk van Chris tus, dat hiertegenover staat, is niet van deze wereld, zooals Jezus zegt. Hij dwingt de wereld Zijn vrede niet op, predikt niet de „pax Romanica", maar Gods vrede, de vrede van binnen uitdie de verhoudingen tusschen de menschen onderling moet be palen. Ook het „Onze Vader" legt getuigenis af van Gods rijk en Zijn vrede. Wij moeten den naaste liefhebben in God, omdat God het van ons vraagt. Wie is onze naaste? De wereldsche machten beperken de naastenliefde tot de menschen van de eigen groep, het eigen volk of het eigen ras. Maar j Christus wil hier tegenover, dat de naasten liefde alle grenzen overschrijdt en iedereen omvat, die onzen levensweg kruist. De aardsche machten probeeren alles om de menschen aan zich te binden en hen te stellen tegenover elkaar. Er wordt gezegd, dat een land zijn onaf hankelijkheid moet verdedigen. Inderdaad is deze een groot goed, heeft elk volk een eigen sfeer. Maar wat komt er van deze on afhankelijkheid in dezen tijd van den mo dernen Caesar en de kapitalistische machts verhoudingen terecht? De waarachtige onafhanke lijkheid is uitsluitend te vinden in het rijk van Christus, de geestesgemeenschap, waarin de karakters van de volken alleen tot volle ontplooiing zullen komen. Het alternatief is niet: de strijd van de machten van dezen tijd of de lamlendigheid. Er is nog een derde houding: de strijd met de wapenen van den geest, de strijd van de militia Christi, van hen, die leven uit God en een waarachtige geestesgemeenschap willen verwezenlijken, die iets van Gods Vrede waar maakt. Het rijk van Caesar kent een voortdu- renden strijd voor het uitbreiden of hand haven van eigen machtspositie. Zijn „Vre de" legt de kiem voor een nieuwen oorlog. En de éénige oplossing zal zijn een door breking van dezen noodlottigen cirkelgang, een wedergeboorte van den geest want hierdoor slechts zal de wereld komen tot den vrede, die uit Gods Vrede is. De schuldvraag is heel belangrijk. Het is zoo gemakkelijk te zeggen: Duitschland is de schuldige. Wanneer wij de vraag in waar lijk Christelijken zin willen beantwoorden moeten wij zeggen: Wij zijn allen schul dig. Door ons allen wordt Christus télkens opnieuw gekruisigd omdat wij ons hebben gesteld in den dienst aan Caesars rijk en Gods dienst daarbij ten achter stellen. Eerst Gods vrede zal de wereld werkelijk vrede brengen. En daarom getuigen wij in naam van Christus tegen den oorlog, die misdaad is en zonde, waarin het imperialistisch ka rakter van de machten van deze wereld wordt geopenbaard. Daarom getuigen wij, dat Evangelie en oorlog onverzoenlijk zijn en blijven. Na het uitspreken van dit getuigenis woord, werd de avond jnet gebed besloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Spoorwegpiraten (rom.-sens.); hoofdrollen Erich von Stroheim, Charles Vanel, Suzy Prim, Inkynioff. Toegang boven 18 jaar. City-theater, half 8, hoofdnummer In her vreemdelingenlegioen (kom.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor alle leeftijden. Harmonie-theater, half 8, tot en met Woensdagav., hoofdnummer De groote vraag (rom.-dram.); hoofdrollen Dorothy Lamour, Akim Tamiroff en John Howard. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 17 April. 8 uur, café Central, alg. verg. Burger- IJsclub. 8 uur, de Unie, Volkszang. Donderdag 18 April. 8 uur, Harmonie, prop.-avond pl. jeugd raad, A.J.C. en Alg. Ned. Metaalbewerkers- bond 8.15 uur, de Unie, propaganda-avond Ver, voor Nationale Veiligheid. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, voordracht avond door Julia de Gruyter en Rien van Noppen. 8.15 uur, in de Kapelkerk, Jubileum concert Vrijz. herv. zangkoor. 8 uur, café De Zwaan te Heerhugowaard, bondsavond A.N.W.B. Vrijdag 19 April. 9 uur v.m., centrale stierenkeuring te Alkmaar. IN DOZEN EN MAPPEN NOG ZEER VOORDELIG P.O.A. n.V. TEL. 3892 PAYGLOP 18 heer Roggeveen, die met zijn technische adviezen den dienst steeds welwillend ter zijde had gestaan verheugde spr. zeer. Hierna bracht hij majoor Schliemer, den commandant van het vliegveld, dank voor zijn aanwezigheid. Dank bracht hij verder kapitein Perquin voor de overdracht van het kamp en eveneens aan anderen het kamp hadden medegewerkt. Zich hierna tot de toekomstige bewoners richtende, wenschte spr. allereerst majoor Zaaier, den bataillonscommandant, met 't betrekken van dit kamp geluk. Gij zijt nog uit den tijd van de tentenkampen met wat stroo. Velen in het veldleger zullen u dit verblijf benijden. De troepen in. Bergen aan Zee hebben in een dergelijk home overwinterd en goed. Het kamp wordt aan uw zorgen toevertrouwd. Ik spreek de hoop uit; dat van deze plaats de oede krachten naar het veldleger zullen toevloeien. Spr. verklaarde hierop het kamp te aanvaarden, maar dit dadelijk over te dragen aan majoor Zaaier en hij verzocht hierop aan zijn. echtgenoote, de geliefde driekleur te hijschen. Mevrouw Rutgers van der Loeff vol deed hierop aan dit verzoek, terwijl het muziekcorps het Wilhelmus speelde. Majoor Zaaier spreekt. Majoor Zaaier sprak hierop een -woord van dank .tot den kolonel, den inspecteur van de infanterie, den commandant van hét derde depót-infanterie en kapitein Perquin voor de werkzaamheden. Spr. uitte den wensch, dat het verblijf in dit kamp nooit aanleiding tot klachten zal geven en dat elk kaderlid en elke man de noodige zelftucht zal toonen om het kamp in een zindelijken, correcten en mooien toestand te houden. Het kamp is betrokken om het lager onderwijs in de scholen te Bergen weer te doen plaats vinden, waar door het ook de gemeente als geheel ten goede komt. De concentratie van de lege ring komt anderzijds de krijgstucht ten goede. Ten slotte verklaarde spr. het kamp te aanvaarden. Op dit moment verscheen een eskader vliegtuigen boven het kamp. Een waardeerend woord van den burgemeestJer. De burgemeester, mr, H. D. A. van Reenen, verzekerde hierna, dat men in Bergen met groeiende belangstelling den bouw van het kamp heeft gevolgd. Spr. verklaarde dat het hem een bijzondere eer was voor Bergens bevolking bij de inge bruikneming tegenwoordig te zijn. Het is mij een groote voldoening, dat u bij deze gelegenheid weer te kennen hebt gegeven, het mogelijke te willen doen in het belang van de burgerij. Namens de burgerij zeg ik u hiervoor dank en ik spreek den wensch uit, dat het kamp op deze historische plek een goede huisvesting voor de manschappen zal blijken. Hierna defileerden de troepen voor den kolonel en de genoodigden, waarna het kamp werd bezichtigd en in de cantine ververschingen werden aangeboden. In deze bijeenkomst deelde de kolonel nog mede, dat reeds een verzoek aan den mi nister van Defensie gereed lag om het kamp te mogen uitbreiden, opdat ook de andere openbare gebouwen kunnen wor den vrij gegeven. EXAMEN VROEDVROUW. Mej. J. Appel alhier is te Amsterdam ge slaagd voor het eindexamen voor vroed vrouw. CENTRALE JEUGDAVOND IN DE HARMONIE, Morgenavond houdt de Plaatselijke Jeugd raad in samenwerking met de A. J. C. en den Alk. Ned. Metaalbewerkersbond een propa ganda-avond in de groote zaal van de Har monie. Als spreker zal optreden Adri de Ruiter, secretaris van den Jeugdraad van het N.V.V., een film zal worden vertoond, ter wijl de A.J.C. en de andere groepen van den Plaatselijken Jeugdraad zullen zorgen voor zang, dans, muziek en leekenspeL VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Plaatselijk eenige regen, vooral in het zuid oosten, halfbewolkt tot betrokken, zachter des nachts. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De depressie over Scandinavië, die gedu rende de afgeloopen dagen het weer in ons land beheerschte, schijnt op te vullen en daarbij, weg te trekken, zoodat de buiïgheid is afgenomen. Plaatselijk viel hier in den nacht nog wat regen, waarbij aan de kust streek onweer en hagel voorkwam. Doordat de luchtdrukverschillen kleiner zijn gewor den nam de wind in kracht af, en tijdens opklaringen trad nachtvorst op. Uit de be richten van de Azoren is op te maken, dat het op den oceaan zeer koud moet zijn. Ver moedelijk heeft de inval van koude lucht, die in het begin van deze week op IJsland begon, zich verder naar het zuiden bewo gen. Ponta Delgada meldt een temperatuur van slechts 10 graden. Het gebied van hoo- gen luchtdruk nam in deze omgeving af. In Spanje is de luchtdrukverdeeling vlak. Vele stations melden regen bij zwakken wind uit uiteenloopende richtingen. Het gebied van hoogen luchtdruk over den Balkan neemt in intensiteit en omvang nog steeds toe. In de kern komen reeds luchtdrukwaarden van 1023 mbar voor. Het weer is er over het algemeen rustig, met veelal onbewolkte lucht, zoodat de ochtendternperaturen ten gevolge van nachtelijke uitstraling laag zijn. EERSTE SPINAZIE VAN DEN KOUDEN GROND. Aan de Alkmaarsche Exportveiling werd heden door den heer J. A, Bierman te Alk maar de eerste spinazie van den kouden grond aangevoerd. GEEN PLAATS. Door den grooten toevloed van copie moe ten eenige verslagen tot een volgend nummer blijven liggen. TOONEELAVOND VOOR DE WERKLOOZEN. Een Aprilgrap die geweldig insloeg. Een paar weken geleden heeft de arbei- derstooneelvereeniging Voorwaarts een op voering gegeven van Gerard Nielens blij spel „Over 12 dagen tegen middernacht", waarin de uitwerking van een Aprilgrap wordt weergegeven. Die opvoering was zoo'n succes dat van verschillende zijden erop werd aangedrongen, dat het stuk nog een keer zou worden gegeven en doordat ook de leden van Voorwaarts zelfs er wel voor te vinden waren, rijpte de gedachte om een reprise te geven voor het comité voor O. en O., „voor werkloozen" geheel gratis. Bij de opening van den avond verklapte de heer Köhnert, de voorzitter, nog meer: voor de commissie zaten er aan den avond nu eens heelemaal geen kostén vast, want de firma Cloeck had in verband met het 75-jarig bestaan harer zaak alle onvermij delijke kosten voor haar rekening genomen en aangezien de heer Mooij de zaal gratis beschikbaar stelde en de melkfabriek Con cordia en de Coöp. Haka gratis resp. melk en de noodige ingrediënten voor een kop chocola aanboden en laatstenoemde boven dien den heeren een sigaar offreerde, was aan alle voorwaarden voldaan om aan allen geheel gratis een pretigen avond te ver schaffen. En die hebben zij gehad: wij hebben en kelen hunner hooren zeggen, dat zij alle zorgen hadden vergeten en is dit niet de grootste lof? Het leeuwenaandeel daarvan komt zonder twijfel toe aan de spelers van „Voorwaarts", die het blijspel op een alles- zins-prijzenswaardige wijze voor het voet licht brachten, waarbij zij den regisseur, den heer A. Kesselaar, alle eer aandeden. Een blijspel goed te spelen is inderdaad nog lang net altijd gemakkelijk en zeker niet, als, gelijk bij „Over 12 dagen na mid dernacht" het geval is, zoo heel veel ver schillende typen naar voren komen en de ingewikkelste situaties en tal van vergis singen e.d. zich voordoen. Uit het voorgaande valt te begrijpen, dat het niet mogelijk is den korten inhoud van het blijspel weer te geven. Wij zullen er ons dan ook. toe moeten bepalen met te zeggen, dat er sprake is van een krantenbe richt van 12 dagen vóór 1 April, waarin met grooten nadruk wordt medegedeeld, dat „Over 12 dagen na middernacht" een kornet (staartster) het vergaan van de we reld zal veroorzaken, welk bericht gasten en personeel op het landgoed Appelman het hoofd totaal op hol brengt. Het stuk vraagt twaalf spelers en het verheugd ons te mogen erkennen, dat al len zonder onderscheid hun rol uitstekend hebben gespeeld zoodat er onbedaarlijk is gelachen en menig applausje bij open doek door de zaal klonk. De bloemen, welke wer den aangeboden aan mevr. Kesselaar, die de rol van de schilderes Emmy Walter op het laatste oogenblik had moeten overnemen van mej. Uilerman (wegens ziekte was deze verhinderd) waren zeer zeker verdiend. VRIJZINNIG ZANGKOOR. Jubileumconcert. Hoofdwerk op dit concert is Schubert's koor compositie „Mirjams's Siegesgesang" voor koor, sopraan, solo en orkest. In dit boeiende werk wordt ons de vreug de en dank geschilderd van het volk van Israël, dat dwars door de Roode Zee kon trekken, terwijl de achtervolgende Pharao met zijn legerscharen den dood in de gol ven vond. Mirjam is de vrouw, die de uitbundig juichende en zingende schare aanvoert, ze geeft ons het verhaal van de gelukkige red ding, waarop het koor steeds antwoord geeft. Via een kalmer, lyrisch middendeel komt aan het einde de juichende vreugde van het begin terug, dat naar een effectvolle fuga leidt. Het orkest neemt aan de muzi kale schildering ijverig deel. De sopraansoliste, mevr. v. d. Sluys, zingt, behalve de solo in Schubert's compositie, die in Mozart's Laudate Dominum, en 2 liede ren van Grieg, de violist Albert Sluyter, speelt de twee Romancen van Beethoven alle genoemde nummers met orkestbegeleiding. Het programma wordt gecompleteerd met Ave Verum, van Mozart en Elegiseher Ge- sang van Beethoven DE LANGENDIJKER GROENTEN- CENTRALE. De gister te Hensbroek gehouden alge- meene vergadering van de L.G.C. heeft o.a. goedgekeurd de prae-adviezen van het be stuur op de voorstellen tot vrij entrée en, vrij parkeeren op de veiling. Ir v. d. Plas- sche heeft een inleiding gehouden over het drogen van groenten en fruit, wat door hem werd aanbevolen, mits men de juiste methoden volgt. Op deze inleiding volgde eenige gedachtenwisseling. Wegens plaatsgebrek moeten wij het uit voerige verslag van deze vergadering laten liggen tot morgen. Rijksveldwacht. Met ingang van 16 April is de rijks veldwachter A. Jongkees te Hoorn overge plaatst naar 't Zand. Benoemd. Tot dirigent van Bergen's matet en ma drigaal vrouwenkoor is benoemd de heer Corn. Jonker te Schoorl. Protestantsche kiesvereeniging. In de vergadering van de protestante kiesvereeniging werd de rekening van den penningmeester over het afgeloopen met een kassaldo van 3508 goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren D. Leegwater en Jb. Koning werden herko zen. De voorzitter deelde mede dat het bestuur met de vorige verkiezing voor den polder op eigen initiatief een candidaat heeft ge steld en vroeg of dit voor een volgende verkiezing weer moet gebeuren. Aan het bestuur werd in dezen volmacht gegeven. II u is vl ijttent oonsteilin g, Zaterdag en Zondag werd alhier een huisvlijttentoonsteiling gehouden. Het be zoek was Zaterdag buitengewoon goed, van den Zondag zijn we dit beter gewend, doch niettegenstaande dit mag de tentoonstelling uitstekend geslaagd heeten en dit strekt tot voldoening van het actieve bestuur, dat zich veel moeite en zorgen getroost om deze da gen te doen slagen. De inzendingen waren dan ook goed verzorgd. De dames spanden met hun inzendingen wel de kroon gevolgd door de schoolkinderen. Het viel ons op dat door de heeren bijna niets was ingezon den, hetgeen zeer jammer is. Aan de diverse attracties werd druk deel genomen en men zag dan ook menigeen met een doosje met gebak of gerookte paling naar huis gaan. Wat de zee aanbrengt. Allerlei voorwerpen worden thans weer op het Egmondsche strand geworpen. Als minder welkome gave werden 3 mijnen aangespoeld, die echter niet ontplofte en ge demonteerd konden worden. Steeds meer luiken en deuren spoelen aan, wrakstukken kisten, vaten en zakken met appelen, een kist met vuurpijlen enz. Het aanspoelen van sloepenrollen van het s.s. Amstelkerk deed een oogenblik het ge rucht ontstaan, dat dit schip vergaan zou zijn. Het ligt echter rustig in de haven van Antwerpen. Directeuren van verschillende groo'e scheepvaartmaatschappijen hebben een on derzoek ingesteld naar verschillende voor werpen die te Egmond aan Zee zijn aange spoeld, in verband met het vermissen van schepen. Zij hebben echter tot nu toe op lui ken deuren enz. geen merken kunnen ont dekken, waaruit valt af te leiden, dat deze- afkomstig zouden zijn van de schepen, waarover men zich sedert eenigen tijd on gerust maakt,

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2