De actie ter zee en in de lucht. fiMSTERDAMSCHE BEURS De Noren vechten voor hun vrijheid. Spoct WeecBedcht Britsche troepen bij Harstad en Bodö geland. Het vliegveld van Stavanger 80 minuten gebombardeerd. Wederzijdsche verliezen aan schepen en vliegtuigen. Toezicht op vreemdelingen. Nieuws in 't kort. Ten Noorden van de hoofdstad wordt verwoed gevochten. Kongsvinger in Duitsche handen. Noorsche strijdkrachten in Zweden geïnterneerd. TWEEDE BLAD. 4 Strijd bij de lauding van Britsche troepen. Uit Berlijn werd gemeld: Bij den aanval van Duitsche gevechtsvliegtuigen op Brit sche zeestrijdkrachten en transportschepen in de wateren bij Harstadt, ten noorden van Narvik, op 16 April, heeft een trans portschip naar in het legerbericht reeds vermeld werd een voltreffer gekregen van een bom van zwaar kaliber. Aangeno men kan worden, dat het transportschip is gezonken. Het Duitsche luchtwapen heeft gister morgen Engelsehe zeestrijdkrachten voor de Z.W. kust van Noorwegen met succes aangevallen. Als voorloopig resultaat wordt van officieele zijde medegedeeld, dat 'n Engelsch slagschip door de Duitsche ge vechtstoestellen getroffen werd met een voltreffer van zwaar kaliber. Geconsta teerd werd, dat op het Engelsehe oorlogs schip ontploffingen ontstonden en vlam men opstegen. Verdere berichten over den aanval zullen spoedig gegeven worden. Britsche duikboot door vliegtuig vernield. Uit Berlijn wordt gemeld: Op den 15en April werd een Britsche duikboot, welke onder water voer, aan de Z. W. kust van Noorwegen waargenomen door een Duitsch watervliegtuig. De Duitsche machine daal de tot enkele meters boven zee en liet met korte onderbreking bommen vallen. Twee meter achter den periscoop getroffen, sloeg de boot achterover. Weldra bedekte olie vlekken en wrakstukken de plek waar de duikboot gezonken was. Het Duitsche vlieg tuig wachtte eenige oogenblikken om naar boven komende vijandelijke matrozen aan boord te nemen en keerde daarna naar zijn basis terug. Verlieslijst van de „Thistle". De heden door de Britsche admiraliteit gepubliceerde verlieslijst van de duikboot Thistle, waarvan het verlies gisteren is ge meld, bevat de namen van vijf officieren en 48 minderen. Naar in Parijs van bevoegde zijde ver klaard wordt, is het zeker, dat Kongsvin- ger, een belangrijk spoorwegknooppu'nt zich in tegenstelling met de blijkbaar door de Duitsche propaganda geïnspireerde ge ruchten Dinsdagavond nog in handen der Noren bevond. Wat Narvik betreft, wordt volgens de zelfde kringen bevestigd, dat de Duitsche troepen zich na de landing van geallieer de troepen naar de Zweedsche grens te rugtrekken. 4 Narvik in Duitsche handen? Berichten in de Zweedsche pers beves tigen, dat de spoorweg van Narvik hecht in Duitsche handen is, nadat Din-sdag aan de spoorlijn een gevecht is geleverd tus- schen Noorsche en Duitsche troepen. Tal rijke Noorsche soldaten komen over de Zweedsche grens. Een correspondent van Stockholms Tidningen constateert, dat ook de strategische belangrijke punten in Nar vik door de Duitsche troepen bezet gehou den worden. Naar dit blad verder meldt hebben de Duitsche troepen de grenswacht betrokken tegenover het Zweedsche grensstation Storlien. De spoorlijn is in Duitsche handen, Bij Arjang is volgen verdere persberichten tezamen met tal rijke Noorsche troepen, die uit de streek van Fossum kwamen, ook een Noorsche generaal over de Zweedsche grens ge komen. Hij wordt in Zweden geïnterneerd. Over het gevecht, dat een afdeeling der in het gebied ~ran Narvik tpereeren de Duitsche troepen tegen Noorsche' afdee- lingen hebben gevoerd, worden uit Berlijn nog bijzonderheden gemeid. Het gevecht is geleverd bij Björnfjell. De Noren heb ben buitengewoon zware bloedige verlie zen geleden, zes officieren en 40 man zijn als gevangenen in Duitsche handen ge vallen. De eigen verliezen waren gering. Ook Fransche troepen naar Noor wegen? In het door het Duitsche Nieuwsbureau uitgegeven commentaar op het legerbe richt van gister wordt vermeld, dat be richten ontvangen zijn, volgens welke Fransche troepen op weg zijn naar Noor wegen. Naar uit Oslo wordt gemeld, zijn bij de uitbreiding van het door de Duitsche troe pen in de streek van Oslo bezette gebied ook Duitsche pantserafdeelingen in den strijd geworpen. De Engelschen zouden Narvik vol komen beheerschen. Uit Stockholm wordt gemeld: De haven van Narvik heeft van de bom bardementen nog niet veel geleden. De En gelschen beheerschen de stad thans volko men. Volgens berichten, die de Zweedsche bla den van particuliere zijde hebben bereikt, zouden de Duitsche troepen er de voorkeur Britsche troepen in Noorwegen. Uit Stockholm wordt gemeld, dat Brit sche troepen geland zijn te Harstad, ten Noordwesten van Narvik, en te Bodoe, ten Zuiden van Narvik, en dat zij nu waar schijnlijk zullen probeeren de Duitschers te omsingelen. Britsche iuchtanvallen. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede: Gisternacht is het vliegveld te Drontheim door zware bommenwerpers van de Brit sche luchtmacht gebombardeerd. Men zag als gevolg daarvan een grooten brand uit breken. Ook een vijandelijke basis voor wa tervliegtuigen in de nabijheid werd gebom bardeerd. De admiraliteit deelt mede: Gisterochtend vroeg is het vliegveld van, Stavanger gedurende een uur en twintig minuten hevig gebombardeerd door onze vlootstrijdkrachten. Toen de schepen van deze operatie terugkeerden, werd een krui ser door een bom getroffen. Hij liep eenige schade op, doch zet de reis naar de thuis haven voort". Duitsche opsomming van de Engelsehe verliezen. Volgens het „Zwölf Uhr-Blatt" hebben de westelijke mogendheden in zes dagen al leen in de Scandinavische wateren 4 slag schepen, 2 slagkruisers. 3 zware kruisers, 3 kruisers, 1 vliegtuigschip, 9 torpedoboot- jagers, 7 duikbooten, 7 tranportschepen en 24 vliegtuigen verloren. De „Scharnhorst" beschadigd. Iemand, die onlangs uit Noorwegen is te ruggekeerd, heeft medegedeeld, dat het Duitsche oorlogsschip „Scharnhorst" be schadigd in de Rissa-Kreek bij Drontheim iigt. Het voorschip zou onder water liggen. In de haven van Drontheim ligt 'n Duitsche kruiser aan den grond, evenals drie torpe dojagers. aan geven, de wijk te nemen naar de Zweed sche grens, liever dan in handen der Engel schen te vallen. Vijf Duitsche soldaten zijn de Zweedsche grens gepasseerd. Naar het Noorsche Tefegraafagentschap meldt, zijn te Hoenofors voor het eerst Duit sche tanks gezien.' Reuter meldt nog, dat, naar verluidt, in de haven van Narvik en op de reede van Nar vik en van Harstad, ten N.W. van deze stad, Britsche oorlogs- en troepentransportsche pen van aanzienlijke sterkte liggen. Men gelooft, dat thans op ongeveer 100 k.m. ten N.O. van Oslo de grootste slag se dert het begin van den inval aan den gang is. Een Zweedsche correspondent te Kongs- vinger meldt, dat de Noorsche en Duitsche voorposten den geheelen dag in actie zijn geweest. De geheele spoorweg van Drontheim naar Storlien aan de Zweedsche grens is naar het schijnt in Duitsche handen, doch hij wordt door een zeer geringe troepenmacht be waakt. De kanonnen van het fort Hegra, dat door Duitsche vliegtuigen is gebombardeerd, zou den zich niet meer laten hooren, doch het schijnt, dat Hegra zelf nog steeds in Noor sche handen is. Het Noorsche legerbericht. Het Noorsche hoofdkwartier, dat zich er gens in Noorwegen bevindt publiceert vol gens het Zweedsche Telegraafagentschap het volgende communique: In bet Z.O. zijn Noorsche troepen onder bevel van generaal Erichsen de Zweedsche grens overgetrokken. Zij werden geïnter neerd. Kongsvinger is in handen van den vijand gevallen. Noorsche strijdkrachten trekken naar het noorden terug. Onze troe pen hebben aan beide zijden van het Mjoes- meer hun posities gehandhaafd. Bij Hakadal hebben detachementen skitroepen den vijand groote verliezen toegebracht. Wij heb ben ongeveer 150 gevangenen gemaakt. Verscheidene Duitsche vliegtuigen werden omlaag geschoten. De positie der Noorsche troepen in andere deelen des lands is onver anderd. De over de Zweedsche grens getrok ken Noren. Het Noorsche contingent dat in het gebied van Narvik de Zweedsche grens is overge trokken, bestond naar men uit Zweden, meldt, uit 88 man, waaronder 16 gewonden. De Noorsche troep bestond oorspronkelijk uit 200 man, die zich langs de spoorlijn terugtrokken, toen Narvik door de Duit schers werd bezet. De Noren werden bij Björfell door eenige honderden Duitschers verrast. Zij moesten zich op de Zweedsche grens terugtrekken. Men gelooft, dat een deel der afdeeling in Duitsche handen is ge vallen en groote verliezen heeft geleden. Voorts wordt bevestigd, dat de Duitschers de geheele spoorlijn van Drontheim naar Storlien in Zweden controleeren. De les van Noorwegen. In Zuid-Slavië. De verblijfsvergunningen voor alle in Belgrado wonende vreemdelingen zullen streng herzien worden, zoo deelt een offi cieel communiqué der politie mede. Alleen vreemdelingen die de noodzake lijkheid van hun verblijf kunnen bewijzen, mogen in het land blijven. In Zweden. De Zweedsche minister van sociale za ken heeft in de kamers de maatregelen uiteengezet, die genomen zijn om de in het land verblijvende vreemdelingen in het oog te kunnen houden, teneinde spion- nage te voorkomen. Verscheidene havens, o.a. de oorlogshavens, staan onder poli tietoezicht en zeelieden van buitenland- sche nationaliteit kunnen er niet aan land gaan. De minister heeft nog medegedeeld, dat andere maatregelen in voorbereiding zijn, o.a. het invoeren van bewaking door be trouwbare arbeiders in fabrieken en werkplaatsen. In België concentratiekamp voor ongewenschte vreemdelingen. Het interneeringscentrum dat in Ruysselede ingericht zal worden volgens het besluit van den laatsten Belgischen kabinetsraad, zal drieduizend personen kunnen herbergen. Het zal uitsluitend ge reserveerd worden voor verdachte of on gewenschte vreen.delingen. In Turkije. Gemeld wordt, dat de Turksche regee ring besloten heeft om onmiddellijk een groot aantal vreemdelingen, wier aanwe zigheid ongewenscht wordt geacht, uit het land te zetten. Ook stellen de autori teiten een aandachtig onderzoek in naar het optreden der steeds grootere groepen vreemdelingen uit Midden-Europa, die Turkije binnenstroomen, vermomd als kooplieden, cabaretartisten etc. Velen hun ner worden uit. het land gezet. In Roemenië. De gisteravond bijeen gekomen minister raad heeft een aantal maatregelen goedge keurd, waarbij een strenge controle wordt ingesteld op het binnenkomen en verblijf van vreemdelingen in Roemenië. Ook zijn verscheiden maatregelen goed gekeurd, waarbij iedere propaganda-actie, welke onvereenigbaar is met de neutraliteit des lands wordt verboden. Gafenco heeft in den raad verder een uiteenzetting gegeven van het optreden der .regeering met betrek king tot de handhaving van de veiligheid en de scheepvaart op den Donau. In Mexico. De minister van binnenlandsche zaken, Ignacio Garcia Tellez, heeft gisteravond aangekondigd, dat hij een onderzoek heeft gelast naar het optreden van communisten en nationaal-socialisten in Mexico, en dat elkeen, die zich op onwettige wijze in het land ophoudt, zal worden uitgewezen, on geacht wat zijn politieke gezindheid of na tionaliteit is. DE BESLUITEN VAN DE DONAU- COMMISSIE. De besluiten van de Donaucommissie, die te Belgrado bijeen is geweest, zijn eenstem mig door de gedelegeerden van Engeland, Frankrijk, Italië, Roemenië en Hongarije genomen. Het verbod van het vervoer van wapens, munitie en ontplofbare stoffen geldt niet voor zendingen, welke voor de betrokken staten zelf zijn bestemd. Zware ladingen, zooals cement en minera len, mogen de ijzeren poort niet passeeren, tenzij hiertoe in de haven van afscheping toestemming is verkregen. Tot de voorzorgsmaatregelen tegen sabo tage behoort een drastische beperking van de scheepsbemanningen, die bewijzen moe ten kunnen overleggen, dat zij bevoegd zijn, als zoodanig dienst te doen. Elk van de aan de Donau gelegen staten zal voor zijn eigen sector verantwoordelijk zijn. In Roemeensche politieke kringen, zoo meldt Havas uit Boekarest, legt men het tusschen de vier neutrale Donaustaten tot stand gekomen accoord uit als de eerste groote manifestatie van een werkelijke soli dariteit ten aanzien van de Donauvraag- stukken. De vier neutrale landen, Roeme nië, Hongarije, Bulgarije en Zuidslavië, zijn ervan overtuigd, een rol van Europeesche beteekenis te hebben gespeeld, omdat zij de gevaren van een eventueele uitbreiding van den oorlog tot dit deel van Europa vermin derd hebben. NOODLANDING VAN DRIEMOTORIG DUITSCH VLIEGTUIG TE ARBRAA. Een driemotorig Duitsch vliegtuig heeft wegens benzinegebrek te Arbraa bij de Bot- nische golf aan de oostkust van Zweden op ongeveer 61 gr. 30 min. N.B. en 16 gr. W.L. een noodlanding moeten maken. De drie inzittenden werden gearresteerd. Tevoren had een vliegtuig meer noorde lijk gevolgen. Zichtbaar zocht het een ge schikt landingsterrein. Verder heeft een vliegtuig van onbeken de nationaliteit boven Strömstad aan de westkust van Zweden gevlogen. Er werden waarschuwingsschoten gelost en een Zweedsch vliegtuig was opgestegen om het vreemde vliegtuig in de richting van de zee te doen verdwijnen. Uit Berlijn wordt hierover gemeld: Tij dens noodweer is een Duitsch gevechtsvlieg tuig gisteren uit den koers geraakt. Het heeft bij Grums ten westen van Karlstad een noodlanding gemaakt. De bemanning werd geïnterneerd. POST VAN MANHATTAN EN REX ONDERZOCHT. Van gezaghebbende Britsche zijde wordt vernomen, dat van het Amerikaansche mailschip „Manhattan" 36 zakken Duitsche en 18 zakken neutrale post ter onderzoek van boord zijn gehaald toen het schip op 8 April bij Gibraltar aankwam. De inspectie van de post duurt nog voort. Van het Ita- liaansch mailschip „Rex" is een nog groo tere hoeveelheid post gehaald. HULP AAN DE OORLOGSSLACHT OFFERS. Op uitnoodiging van het internationale Roode Kruis-comité hebbente Genève af gevaardigden van de nationale organisaties van België, Estland, de Ver. Staten, Li- tauen, Nederland, Roemenië, Zwitserland, Turkije en Zuidslavië in besloten zitting vergaderd met het doel, van gedachten te wisselen over de meest doeltreffende mid delen, hulp te verleenen aan de slachtoffers van den oorlog. VERSTERKING DER BELGISCHE VEILIGHEIDSMAATREGELEN. Eenige afdeelingen reservisten der „be wakingstroepen voor verbindingswegen en instellingen", zijn in België onder de wa penen geroepen om de reeds in het land genomen veiligheidsmaatregelen aan te vullen. VEILIGHEIDSMAATREGELEN IN ZWITSERLAND. De bestaande bepalingen ter bescherming van de nationale veiligheid, die tegen spionnage en sabotage gericht zijn, zijn ver scherpt, volgens de Neue Zürcher gaat deze verscherping gepaard met de grootste waak zaamheid in zaken, „die met den naam Quisling verband houden". Voor de openbare gebouwen zijn schild wachten geplaatst, terwijl de trottoirran den wit zijn geschilderd als voorbereiding voor mogelijke verduistering. GEVANGENEN UITGEWISSELD. Uit Genève werd gemeld: Het eerste con tingent Duitsche burgers, die in Frankrijk gevangen zijn genomen, is thans te Genéve aangekomen. Zij worden uitgewisseld te gen Franschen, die in Duitschland gevan gen hebben gezeten. Het zijn meest vrou wen, kinderen en oude lieden. DUITSCH-LITAUSCHE HANDELS BESPREKINGEN. De handelsbesprekingen, welke te Ber lijn tusschen Litau.en en Duitschland zijn gevoerd, hebben geleid tot het sluiten van een verdrag, dat thans onderteekend is. De Litausche delegatie is naar Kaunas terug gekeerd. DE ITALIAANSCHE PERS OVER DE ACTIE IN NOORWEGEN. De Italiaansche bladen wijzen erop, dat nu de Duitschers hun algemeene positie in Noorwegen geconsolideerd hebben, zij hun actie tegen de Engelschen zoowel te land als in de lucht gaan verscherpen. De Po- polo di Roma schrijft, dat de Duitschers thans bijna drievierde deel van Noorwegen bezetten of controleeren, terwijl de landing van Engelschen beperkt schijnt te zijn tot de bezetting van het eiland Hydnooey nabij Harstad op 70 km. ten noorden van Narvik. De correspondent te Oslo van de Messag- gero meldt, dat een aanzienlijk aantal Duit sche vliegtuigen versterkingen naar het Noorden van Noorwegen brengt, met name naar de zóne van Narvik. DE TOESTAND IN DENEMARKEN. Het Deensche ministerie van oorlog en marine heeft gisteravond medegedeeld, dat het leger is gedemobiliseerd, behalve en kele kleinere afdeelingen voor bewakings diensten bestemd. Ook de militairen, die zijn ingedeeld bij de officiersopleiding, blij ven in dienst. De opleiding voor officier en onderoffi cier blijft bestaan. De marine zal eveneens geleidelijk wor den gedemobiliseerd. NOORSCHE ZEELIEDEN OP WEG NAAR HUN LAND. Gister zijn 419 Noorsche zeelieden op weg naar Noorwegen vanuit Gibraltar naar En geland vertrokken. Zij zijn met het Ita liaansche schip Neptunia uit Lissabon geko men en willen in hun land tegen de Duit schers gaan strijden. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. Het Fransche legerbericht van gister avond luidt: „Laat in den nacht bedrijvig heid van de afdeelingen, die met den vijand in contact zijn, in het gebied ten westen van den Vogezen". VREEMD VLIEGTUIG BOVEN BELGISCH GRONDGEBIED. Het opent mitrailleurvuur. De persdienst van het Belgische minis terie van landsverdediging deelt mede: een vreemd vliegtuig heeft Maandag tus schen 7 uur 45 en 8 uur 20 boven Belgisch gebied gevlogen uit O. naar Z.W. richting. Op zijn geheelen weg werd het toestel door luchtafweerbatterijen er. luchtaf- weermitrailleurs beschoten. In de streek van Huy zou het vliegtuig, volgens gedane waarnemingen, het vuur beantwoord heb ben door een tiental mitrailleurkogels af te schieten. Tezelfdertijd schoot het twee roode vuurpijlen af. Een der manschappen, die onze mitrailleurs bedienden, werd ge wond door een steensplinter, die door het vuren van het vreemde vliegtuig zou zijn weggesprongen. Zijn toestand is niet ern stig. Er is een diepgaand onderzoek inge steld om de nationaliteit vast te stellen van het vliegtuig. Dit onderzoek heeft geen resultaat opgeleverd. Egypte verbreekt diplomatieke betrek kingen met Denemarken. - De Egyptische regeering heeft, in aanmerking nemende, dat Denemarken door geweld onder vijan delijke controle is gebracht, besloten, alle diplomatieke en commercieele betrekkin gen met dezen staat te verbreken. Chineezen heroveren Matsjcng. - Naar het Chmeesche persbureau mededeelt, heb ben de Chineezen de belangrijke handels stad Matsjeng, 100 k.m. ten N.O. van Han- kau, heroverd. Engelsehe duikboot vermist. - De Britsche duikboot „Thistle" is overtijd. Men acht den onderzeeër in Londen verloren. DENEMARKEN VERBREEKT DE INTERN. SPORTBETREKKINGEN. Besloten is, dat buitenlandsche sportbe oefenaars voorloopig niet aan wedstrijden in Denemarken kunnen deelnemen en dat ook de Denen geen startvergunning voor ontmoetingen in het buitenland kunnen krijgen. Het verbod geldt eveneens voor demonstraties. Deze besluiten komen neer op het feit, dat Denemarken voorloopig de internatio nale sportbetrekkingen heeft verbroken. Voor Nederland beteekent dit, dat aan de voor eenigen tijd gedane uitnoodiging om enkele Nederlandsche zwemsters te laten deelnemen aan internationale wedstrijden te Helsingoer en andere steden van Dene marken, geen gevolg zal kunnen worden gegeven. Zwemmen BARI VERBODEN GEBIED. De stad Bari aan de Adriatische zee is tot verboden gebied verklaard. Wielrennen TOUR DE FRANCE GAAT DIT JAAR NIET DOOR. De Ronde van Frankrijk 1940 gaat in ver band met de huidige omstandigheden niet door. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Meest zwaarbewolkt tot betrqkken, kans op eenigen regen, weinig verandering in tem peratuur. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.33 tot 4.25 uur licht op. pPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 18 April 1940. Vor.k. pl.m. 2 u STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 918/16 90%-3/4 3—3 'A Nederl. 1938 82 3 Ned.-lndië 1937 81% 554 Duitschl. m. verkl. 8% 81/a BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 861/s 86% Handel Mij. C<-rt. v. 250 82 146i/2 149% Ned Ind. Handelsbank 96 97 INDUSTR. OND. B1NNENL. 337/8 Alg. Kunstzijde Unie 39 Calvé Delft Cert. 56 Nederl. Ford 320 320 Lever Bros 84 81% Philips Gloed. Gem. Bezit 1141/4 112J-% INDUSTR. OND. BUITENL. 3f3/l6 37% 22 23% 58 Va 59%-% Cities Service 31S/l6 3% General Motors 39% 393/4 Kennecott Copper 267/g North American Rayon 178/4 Republic Stee) 161/16 16%6-J- Standard Brands 5i/s 5% SteeLcomm. 43% 47/s 457/s-% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 3533/4 346-42 Java Cultuur 209 208 Ned. Ind. Suiker Unie 202 202% Verg. Vorstenlanden 871/4 87% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij 54 Redjang Lebong 51 51 PETROLEUM. 194% 2113/4 2092-7| Phillips Oil 28%6 28% 9% 8uA6 81/4 8'/I6 RUBBERS. Amsterd. Rubber 1711/3 1651/4 Deli Bat. Rubber 137 Hessa Rubber. 93 88 103 Rotterdam Tapanoeli 54 Serbadjadi 87% 88 33/8 37/is SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 85 86 JavaChinaJapan lijn 112% 111 Kon. Ned. Stoomboot 105 Scheepvaart Unie 111% HO-91/2 TABAKKEN. Deli Batavia 125 Oude Deli 1791/4 175 Senembab 1317/6 130 AMER. SPOORWEGEN. Atchison topeka 17% Sn/io Southern Pacific 9% 9% Southern Railw 11% 12% 75 75 Can. Pac 3% 3% x) ex-coupon. fExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 3 WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vor. koers heden niet off New-York 1.88'% 1.88%, Londen 6.58J4 6.61 Berlijn 75.30 75.22% Parijs 3.74 3.74 Brussel (Belga) 31.55 31.56 K Zürich 42.25 42.24 Stockholm 44.80 44.77 K Het groote publiek leest een dagblad. Gevolg: de dagblad-reclame is krachtig en afdoende.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8