AATSTE RUS DE TWEEDE KAMER HEEFT VEEL CRITIEK. 3xuil£etm DE Voorstellen op verschillende punten weinig doeltreffend geacht. Gemeentelijke nakeuring door yelen bestreden. Auto sloeg na botsing over den kop. N.S.B.'ers aancehouden in de Rijnstreek. Hevige gasontploffing te Den Haag. Een ernstig gewonde. Uit opvoedingsgesticht ontvlucht. Brand In Amsterdams binnenstad. CECIL FREEMAN CREGG. Zes jc GEME TWEEDE BLAD. TWI Ontwerp wijziging Bioscoopwet. Als het voornaamste doel van het ont werp tot wijziging en aanvulling van de bioscoopwet, aldus lezen we in het Voor- loopig Verslag der Tweede Kamer, be schouwde men algemeen het uitbreiden en doeltreffender maken van het preven tieve toezicht op filmvoorstellingen. Wat betreft het voorstel om een vergun ning van B. en W. voortaan ook verplicht te stellen voor een niet beroepsmatige ver tooning van films in het openbaar betuig den vele leden hun instemming. Ten aan zien van tal van bioscoopvoorstelligen kun nen thans niet die maatregelen getroffen worden, welke bijv. met het oog op brand gevaar behooren te worden genomen. Verscheidene andere leden vrees den, dat in de toekomst voor vol maakt bona fide vereenigingen, die niet beroepsmatig films vertoonen, gevaren zullen ontstaan. Nog ernstiger bezwaar bestond bij verscheidene leden tegen het voorstel om in beginsel ook voor alle niet openbare filmvoorstel lingen den eisch te stellen, dat de te vertoonen films gekeurd moeten zijn. Wel konden zij instemmen met het stre ven der regeering om aan „stroomingen, gericht op verstoring van openbare orde en rust" te beletten om quasi besloten voor stellingen te organiseeren met afgekeurde of ongekeurde films. Evenwel betwijfelen zij of het middel, dat de regeering hiertoe wil toepassen, wel deugdelijk en aanvaard baar is. Dit voorsel moet leiden tot groote moeilijkheden en belemmeringen* voor tal rijke organisaties, welke geenszins op ver storing van de openbare orde gericht zijn. Ook voor particuliere filmliefhebbers zal het buitengewoon hinderlijk zijn, dat zij hun films telkenmale moeten laten keuren, wanneer zij deze in een ook maar iets rui mer kring dan die van hun eigen familie willen vertoonen. Tegen de overgroote meerderheid van de films, welke in beslo ten kring worden vertoond, bestaat naar de overtuiging van deze leden geeneriei be zwaar. De keuring van al deze films zal bo vendien niet geringe kosten met zich mee brengen. Sommige andere leden zouden met de voorgestelde wijziging van artikel 16 wel accoord kunnen gaan, indien daaraan een tijdelijk karakter werd gegeven Een aantal leden stelde alvorens over de voorgestelde wijziging van artikel 16 een definitief oordeel uit te spreken, de vraag of het werkelijk onmogelijk is onderscheid te maken tusschen bona fide besloten voor stellen en andere, welke slechts in schijn besloten, doch in werkelijkheid openbaar zijn. Vele andere leden verklaarden zich voorshands geheel met dit onderdeel van het wetsontwerp te kunnen vereenigen. Sommige leden opperden de vraag of het, nu. de regeering het vertoonen van onge keurde films ook in besloten kring wil ver bieden, niet doeltreffender ware een verbod uit te vaardigen niet alleen van het vertoo nen, doch ook van het in den handel brengen of zelfs in bezit hebben van onge keurde of afgekeurde films, zulks met de mogelijkheid van dispensatie. Vrijstellingen. Zou het niet mogelijk blijken de geval len, waarin vrijstelling zal worden ver leend, in de wet op te nemen, dan wilden verscheidene leden reeds bij voorbaat aan dringen op het innemen van een ruim standpunt bij het opstellen van den alge- meenen maatregel van bestuur, waarbij vrij stelling kan worden verleend. In het bijzonder zouden zij vrij stelling verleend willen zien aan sociaal-hygiënische vereenigingen, b-v. dfe kruisvereenigingen, en aan bona fide politieke en vakorgani saties. Ook de amateur-filmclubs behooren huns inziens van vergun ning te worden vrijgesteld. Artikel 4, lid 3 opent de mogelijkheid om de voorwaarden van reeds verleende ver gunningen voor het geven van filmvoor stellingen te wijzigen. Vele leden juichten dit voorstel toe. Hierdoor kunnen de ge meenten eventueel overgaan tot invoering van een gemeentelijke nakeuring en tot vaststelling van voorschriften betreffende voorstellingen voor jeugdige personen. Vele andere leden konden de nood zakelijkheid van deze nieuwe bepaling voorshands niet inzien. Slechts zeer weinig gemeenten hebben tot dusverre een nakeu ring noodig geoordeeld. Bovendien bestaal de aparte keuring voor het Zuiden. „Familiekringen Wat de keuring der films ook voor beslo ten voorstellingen betreft betoogden ver scheidene leden dat het te ver gaat den hui- selijken kring te beperken tot 20 personen. Van andere zijde werd tegen uitbreiding van het aantal personen dat in huiselijken kring ongekeurde films mag aanschouwen, ge waarschuwd. Gevreesd werd kunstmatige vorming van „familiekringen". Wel stelden sommige leden de vraag, of niet bepaalde categorieën van films, in het bijzonder fa miliefilms, van keuring kunnen worden vrijgesteld. Keuring van journaals. Artikel 16, lid 4 en 5 bepaalt, dat in voor stellingen, toegankelijk voor kinderen, geen films mogen worden vertoond, welke voor hen niet toelaatbaar zijn bevonden. Echter wordt hierop een uitzon dering gemaakt voor films betref fende onderwerpen van actueel belang, in hoofdzaak dus journaals. Sommige leden hadden tegen deze uitzondering bezwaar. Naar hun meening is er geen voldoende reden om bij de keuring van journaals de keuring naar leeftijdsgrenzen ach terweg te laten. Verscheidene leden betreurden, dat het bestaande eenige lid van artikel 19 niet zal worden gewijzigd. Deze bepaling maakt het den burgemeester mogelijk openbare ver tooning van een toegelaten film te verbie den indien naar zijn inzicht daarvan ver storing van de openbare orde is te duchten. Zijn subjectief oordeel is hier beslissend. De leden, hier aaan het woord, meenden, dat van deze bevoegdheid niet zelden een on juist gebruik wordt gemaakt. Vele leden betuigden instemming met het voorstel, dat de voorzitter van de rijks commissie een toegelaten film opnieuw aan een keuring kan doen onderwerpen. Ver scheidene andere leden hadden tegen het voorstel ernstig bezwaar omdat het afkeu ren of slechts voor personen boven een be paalden leeftijd toelaten van een film, die reeds was goedgekeurd, ruïneuze gevolgen kan hebben voor het bedrijf. Een doode en twee gewonden. Omstreeks middernacht is te Laren (N.H.) op den Rijksstraatweg AmsterdamAmers foort, ter hoogte van de Vredelaan een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Een personenauto, waarin vijf militairen, allen te Baarn gelegerd, zaten, kwam hier in botsing met een vrachtauto, welke uit Zutphen kwam. De snelheid, welke de per sonenauto had, was zoo groot, dat de wagen na de botsing nog 73 meter doorschoot en daarna over den kop sloeg. De gevolgen waren zeer ernstig. Alle inzittenden werden uit de auto geslingerd. De 32-jarige bestuur der, Bruining genaamd en thuisbe- hoorende te Vught, was op slag dood. Twee andere militairen lie pen verschillende verwondingen op en twee bleven ongedeerd. Dokter Holtman en een voorbijkomend officier van gezondheid verleenden de eer ste hulp, waarna de beide gewonden en het lijk van den omgekomen bestuurder naar het Sint Jansziekenhuis te Laren werden overgebracht. De personenauto werd totaal vernield, de vrachtauto zwaar beschadigd. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gister: Uitreis: Reiger, gezagvoerder Hulsebos, te Alexandrië, wordt 28 April te Bandoeng verwacht; Emoe, Kalberer te Singapore, wordt 24 April te Bandoeng verwacht. Thuisreis: Torenvalk, Brugman, te Ran goon, wordt 27 April te Napels verwacht; Wielewaal, Gravis, te Napels. Jongetje doodgereden, - Gisteren is het driejarig zoontje van de familie G. Beu- kema te Noordhoorn, dat aan het spelen was met een autoped, onder een turfwagen geraakt en overreden. Het jongetje was op slag dood. Onder verdenking van spionnage. In de Rijnstreek is eenige op schudding verwekt door de aan houding van een aantal leden van de N.S.B., onder wien 't lid van de Provinciale Staten van Zuidholland, de heer R. te Bodegraven. Allen zijn na een meer of minder lang durig verhoor door militaire autoriteiten weer op vrije voeten gesteld. In den nacht van Maandag op Dinsdag werden de boek handelaar K. en de propagandist O., twee bekende leden van de N.S.B., door de ge- meentelijkepolitie van hun woning gehaald en naar het bureau overgebracht, waar zij gedurende eenige uren aan een streng ver hoor door militaire autoriteiten werden on derworpen. Ongeveer tegelijkertijd ver voegden zich aan de boerderij van den heer R„ aan de Noordzijde te Bodegraven, de militaire en gemeente-politie en toen op hun herhaald kloppen niet werd open ge daan, trokken de politiemanen zich terug in een aan de overzijde gelegen boerderij, waar den geheelen nacht werd gepost. Toen de heer R. Dinsdagochtend omstreeks 5 uur naar buiten kwam, werd hij gearresteerd en naar den politiepost aan de Markt overge bracht waar hij tot half 12 werd opgesloten. Daarop werd hij door de militaire politie naar den burgemeester geleid waar hem 'n kort verhoor werd afgenomen. Ook hij kon daarna weer naar zijn woning terugkeeren. De reden der arrestatie schijnt verband te houden met vermoedens van spionnage. De verdachten zouden hieraan medeplich tig zijn. Vannacht heeft zich op de Breitnerlaan 116 te Den Haag, waar de leerares handen arbeid mej. Greet te Nuyl met haar moeder woont, een hevige gasontploffing voorge daan. Doordat den vorigen avond in het werkkamertje van mej. te Nuyl een gas- kraantje gedeeltelijk is blijven openstaan, heeft zich deze ruimte geheel met gas ge vuld, hetgeen door bovenburen werd opge merkt. Deze waarschuwden telefonisch de bewoner van no. 116, waarop mej. te Nuyl zich naar het kamertje begaf, waar de gas- lucht vandaan kwam. Wat er precies ge beurd is, is nog_ niet komen vast te staan. Vermoedelijk is door het aandraaien van het electrisch licht een klein vonkje over gesprongen, dat evenwel net genqpg was om het gasmengsel tot ontploffing te breng en. Dit geschiedde met een geweldige kracht. De tusschenmuur, die het kamertje van de badkamer scheidde, werd geheel weggeslagen, terwijl de andere muren in het huis barstten en scheurden. Ver in den omtrek was de knal hoorbaar en bij vrijwel alle omliggende huizen sprongen de ruiten. Zelfs aan den overkant moesten de vensters het ontgelden, zoo ook een groote spiegel ruit van een rijwielzaak. Mej. te Nuyl werd door de kracht van de explosie achteruit geworpen. Zij werd 'door glasscherven vrij ernstig gewond, terwijl zij ook brandwon den aan gezicht en haren kreeg. Zij is naar het Bronovo-ziekenhuis overgebracht. Een begin van brand kon met een tuin slang worden gebluscht. Motorrijder ernstig gewond. - Gister middag is op den Hierdenscheweg in de ge meente Harderwijk een ernstig verkeers ongeluk gebeurd. Een ambtenaar van den Raad van Arbeid uit Apeldoorn kwam met zijn motorrijwiel, doordat hij geen voorrang verleende, in botsing met een vischauto uit Scheveningen, welke uit de richting Nun- speet naderde. De motorrijder werd tegen den grond geslingerd en in hoogst ernstigen toestand naar het Pius-gesticht te Harder wijk vervoerd. Hij had een schedelbasis- fractuur en een gebroken rechterbeen opge- loopen. Een redder overleden. - Gisteren overleed op Terschelling op 63-jarigen leef tijd Simon Wiegman. Sinds 1903 was hij een zeer verdienstelijk lid van de bemanning van de roeireddingboot van West-Terschel ling en daarna van de motorreddingboot „Brandaris". Hij heeft 62 reddingtochten meegemaakt, waarbij in totaal 110 men- schenlevens werden gered. Zijn dood is een groot verlies voor de Noord- en Zuidhol- landsche Reddingmaatschappij. Jongen na achtervolging ontkomen. Gisteren heeft de politie te Velsen-Noord jacht gemaakt op den aldaar wonenden jon geman C., die in Feoruari uit het opvoe dingsgesticht voor jongens in Avereest was ontvlucht. De politie was er achter geko men, dat de jongen zich ten huize van zijn ouders ophield, doch toen men gister ochtend een inval deed, wist hij op het nippertje te ontkomen. Hij greep een fiets en trapte zoo hard hij kon den Koningsweg af. Bijna hadden de achtervolgers hem in gehaald, toen de spoorboomen van den overweg nabij de hoogovens voor hun neus werden neergelaten. De achtervolgde had nog juist vóór de boomen neer gingen de spoorbaan kunnen oversteken. Hem werden vier kogels nagezonden, welke echter mis ten. De jongen wist te ontkomen. Toen begon het tweede bedrijf van het drama, waarbij de vader van den gevluchte hoofdpersoon was. Hij was de politie nage gaan met een groote bijl, waarmede hij de mannen van de overheid te lijf wilde. De politie wist hem echter te overmeesteren. Hij werd in het hoofdbureau te IJmuiden ingesloten. De jongen is nog zoek. SCHRIFTELIJKE VRAGEN AAN MINISTERS. Het Tweede Kamerlid, de heer de Mar- chant et d'Ansembourg (n.s.b.) heeft aan de ministers van justitie en defensie vragen gesteld over een passage uit de rede van den gepensionneerden generaal-majoor A. Diemont, secretaris van de Ver. voor Nat. veiligheid, op 18 April te Alkmaar gehou den. Naar aanleiding van de passage, waarin gesproken werd van het gevaar van de ster ker wordende organisatie van vreemdelin gen binnen onze grenzen, die gesteund wordt door Nederlanders, vraagt het Ka merlid o.m. of den ministers 't bestaan van een dergelijke organisatie, gesteund door Nederlanders, bekend is en zoo ja, of er dan maatregelen tegen genomen zullen worden. Indien dit niet het geval is vraagt hij een vervolging tegen gen.-majoor Diemont we géns het „opzettelijk verstoren van de rust door valsche alarmkreten". Vervolgens heeft de heer de Marchant et d'Ansembourg minister de Geer vragen ge steld, waarin hij laat uitkomen dat de „dis- criminantie van de n.s.b.", die zou blijken uit het doorzoeken van zijn kasteel te Am- stenrade „ten aanschouwe van een groote Complex van manufacturen- opslagplaatsen verwoest. Hedenmorgen vroeg is een groote brand uitgebroken in de magazijnen van een der gToetste manufacturengroothandels te Amsterdam, de N.V Handels- venn. v/h. S. I. de Vries, gelegen aan de Warmoesstraat. Bjj dezen brand zijn de magazijnen en op slagplaatsen grootendeels ver nield, waarbij groote voorraden manufacturen, textielgoederen, passementen enz. verloren zjjn ge gaan. De firma S. I. de Vries heeft éen hoofd gebouw, dat met het front aan het Beurs plein en aan de Beursstraat gelegen is. Maar de magazijnen strekken zich uit tot alle perceelen, gelegen aan de Papen brugsteeg, welke de verbinding vormt met de Warmoesstraat en tot de in deze straat daaraan grenzende gebouwen. Hier heeft men de bestaande, meerendeels zeer oude huizen, in hun verband gelaten en slechts binnendoor voor een onderlinge verbin ding zorg gedagen. In deze oude huizen is de brand ontstaan. In dit gebouwencomplex werken circa 400 personen. De garderobejuffrouw die om half zeven als eerste het gebouw bin nen kwam ontdekte den brand. Zij waar schuwde onmiddellijk de brandweer. Toen deze korten tijd later arriveerde, bleek het vuur te woeden in éen der per ceelen aan de Warmoesstraat, dat van binnen met de overige perceelen van de opslagplaats is verbonden. Weldra bleek, dat men hier niet te doen had met een ge- isoleerden brand in dit perceel doch dat het vuur zich reeds een weg naar andere deelen van het complex gebaand had. De brandweer stuitte in het ingewikkelde complex van oude gebouwen op tal van onvoorziene moeilijkheden. Het was uiterst moeilijk in het doolhof den weg te vinden, terwijl de vlammen zich van deze hinder nissen niets behoefden aan te trekken en door muren en trappenhuizen heen vraten en rijkelijk voedsel vonden in de groote voorraden katoenen, zijden en wollen stoffen, waarin zij dikwijls hardnekkig en ongemerkt konden voortsmeulen onder ontwikkeling van hevige rook. Toen een groote lichtkap, waarop alle perceelen uitkomen, tengevolge van de hitte barstte en naar beneden kwam, leek het alsof het vuur even niet te houden was. De open binnenplaats werkte als een geweldige schoorsteen en tengevolge van den trek sloeg het vuur verder naar de achterliggende perceelen dooi. Aan den kant van de Warmoesstraat, waar de per ceelen 140-146 tot het complex behooren, bleef slechts 146 voor het vuur gespaard. Toch kon men toen reeds zien, dat het grootste gevaar geweken was. Met niet minder dan zeventien stralen werd het vuur aan vier kanten bestreden. Pas tegen kwart over negen was men zoover, dat eenig materiaal kon inrukken. De nablus- sching zal nog wel het grootste deel van den dag in beslag nemen. Hoe sneller u rijdthoe sneller de benzine-distributie arriveert! Denkt daar aan, voordat u het „gas op de plank trapt"! Rijdt niet sneller dan 70 KM/a. menigte" en de huiszoekingen bij n.s.b.-ers in Limburg en Brabant, z.i. niet in overeen stemming is met de door den minister aangegeven richtlijnen voor het regeerings- beleid. Tenslotte heeft het Eerste Kamerlid van Vessem (n.s.b.) i vragen aan de ministers van buitenlandsche zaken, justitie en de fensie, de aandacht gevestigd op voordrach ten van het Engelsche Lagerhuislid kapt. ,W Wedgwood Benn, die naar zijn oordeel niet bevordelijk zouden zijn voor de neutra liteit van het land. Door 15) „Neen, meneer, niet voor Andoverstreet. En dat is ongeveer een kwart mijl voorbij de Fox and Hounds". „Zoo, teg nu niets meer totdat we aan de garage komen. Ik wil de huizen langs de route eens bestudeeren want tusschen dit punt en de garage werd de arme kerel doodgeschoten". Inspecteur Higgins staarde gespannen naar de eerste verdiepingen van de huizen, welke hij passeerde, bijzondere aandacht schenkend aan die, welke in de buurt van een lantaarn lagen, en hij ontdekte dat de meeste kamers nog met gas verlicht waren, en dat op dit uur nog maar weinig bewo ners naar bed waren. Hij had er veel voor over gehad om te wéten uit welke kamer dat fatale schot was afgevuurd, want dat moest de eerste stap zijn om tot de ont dekking van den moordenaar te komen. Er kwam even een opening in de wolken massa aan den donkeren avondhemel en daardoor wprd plotseling een volle maan 'ichtbaar die een zacht licht door de straat wierp. Inspecteur Higgins leunde achter over op zijn bankje, terwijl hij zachtjes vloekte. Zijn prachtige theorie van de huizen, die in de nabijheid van een lantaarn lagen, lag hierdoor plotseling in gruizelementen, want de maan was helder genoeg om het boven dek van de bus te verlichten, en in plaats van een half dozijn huizen was daardoor plotseling ieder huis langs de route ver dacht geworden. Waarom heb ik daar niet eerder aan gedacht, mopperde hij bij zich zelf. Hij riep den conducteur, die haastig naar boven kwam. „Was het gisteren volle maan?" vroeg hij direct. „Zeker, meneer. Volle maan, het was een mooie heldere avond". Higgins staarde verwijtend naar de maan, terwijl de conducteur aarzelend op het bo venste treedje bleef staan. Na eenige oogenblikken zag de inspecteur hem. „Hallo, ben je er nog?" vroeg hij geheel overbodig. De man ging een paar treden naar bene den, maar kwam dan terug. Higgins zag dadelijk, dat hij iets op het hart scheen te hebben, maar aarzelde hoe het te zeggen. „Wat is er, ouwe jongen?" vroeg hij be moedigend. „Wel, meneer, het zit zoo. Vanmorgen in bed schoot me plotseling iets te binnen, wat misschien niets met dit geval te maken heeft, maar ik dacht ziet u „Vooruit man, vertel op". „Het is werkelijk niet veel bijzonders, meneer, maar „Dat is goed. Het kan echter nuttig zijn. Vooruit ermee", drong Higgins aan. „Wel, het zit zoo, meneer „Dat heb je daarnet óok al gezegd". „Die man, die gisteren gedood werd, me neer, had een roos in zijn knoopsgat, toen hij op de bus kwam, meneer". „Allemachtig, man, is dat alles?" „Neen, meneer, wat mij te binnen schooc was dit: toen wij den armen kerel naar be neden droegen, was de roos verdwenen". „Ah!" Inspecteur Higgins dacht eenige oogenblikken na. Wat had die andere con ducteur over die bloem gezegd: Indien hij er geen op had, toen hij op de bus stapte, stak hij er onderweg een in zijn knoops gat. Ja, dat waren de woorden van den man. Er zat iets geheimzinnigs aan die bloemengeschiedenis. Niet in het feit, dat de man gewoon was een bloem te dragen, maar wel, dat hij die bloem soms tijdens den rit opstak, en soms ook weer tijdens den rit verwijderde. Plotseling riep hij: „Begrepen". „Wat, meneer", informeerde de conduc teur met open mond. „Niets", antwoordde Higgins veelzeggend. Zonder twijfel diende de bloem als her- kenningsteeken. Maar waarvan? En voor wien? HOOFDSTUK VIII. Waarin inspecteur Higgins een leeg huis betreed. De bus reed de garage binnen en inspec teur Higgins stapte uit. Nauwelijks had de conducteur zijn contrölestaten en kaartjes- trommel ingeleverd, toen hij hem opnieuw aanklampte. „Misschien heb ik het je al eerder ge vraagd, maar wil je me nog even vertellen of er veel gebruik wordt gemaakt van de bovenverdieping van de bus?" „Heel weinig, meneer", antwoordde de conducteur. „Kijk eens, deze busroute heet bij ons een gemakkelijke route, om de een voudige reden, dat er zoo weinig boven dekkers zijn. We .hebben hier heelemaal geen pleizierritjes. Verre van dat. De men sehen gebruiken deze route alleen voor za kelijke doeleinden. Niemand zal het in zijn hoofd halen om met deze lijn, wat men noemt te gaan toeren. Daarvoor is de om geving hier niet mooi genoeg. Zelfs boven op krijg je niet veel frissche lucht. Een dubbeldekker is hier eer een uitzondering dan een regel. De bovendekken zijn hier dan ook niet overdekt". „Juist, dank je. Nu ga ik maar eens ver der". Higgins verliet de garage en begon langs de route van lijn X 87 terug te wandelen, Nu de maan al zijn berekeningen betref fende de huizen, van waaruit het schot kon zijn afgevuurd, had omver geworpen, wilde hij nog wel eens op zijn gemak rondkijken. Langzaam wandelde hij verder, in den geest die huizen noteerend, welke een na der onderzoek noodig konden maken, en in zijn notitieboek die, welke onverlicht waren want, redeneerde hij bij zich zelf, het schot moest afgevuurd zijn uit een onverlicht huis met een open raam en een onverlicht huis van gisteravond zou ook vanavond waar schijnlijk niet verlicht zijn. Niet erg logisch misschien, maar het was te probeeren. Plotseling bleef hij staan, verrast een huis te vinden, dat van boven tot onder onverlicht was. Ja, het bleek zelfs onbe woond te zijn, hetgeen in deze dichtbevolkte buurt op zich zelf al iets bijzonders was. Er zat een mededeeling op den muur ge plakt en nadat hij zijn zaklantaarn had aangeknipt, las Higgins dat de inspecteur van volksgezondheid dit huis onbewoon baar verklaard had. De ramen, voor zoover nog heel, waren zwart van het stof en de rook, maar de meeste ervan waren gebro ken, naar alle waarschijnlijkheid door de veelbelovende straatjeugd. Inspecteur Higgins beklom de vier stoep treden en probeerde de voordeur, echter zonder succes. Hij had ook niets anders verwacht. Daarna daalde hij de twaalf tre den af naar het sousterrain, waar hij zacht jes tegen de deur duwde. Deze bewoog al evenmin. Hij gluurde door het gebroken kelderraam, maar zag weinig anders dan stof, spinnewebben en ballen en tollen van de onvoorzichtige buurtjeugd. Daar het raam getralied was, hadden de overigens waarschijnlijk voldoende brutale eigenaars deze speelgoederen niet terug kunnen krij gen. Verder lag de kelder vol stukken cou rant, afgescheurd^ reclamebiljetten, mas sa's buskaartjes, een versleten pet, een oude schoen, wat droge blaren en wat confetti. De droge blaren kwamen den in specteur onverklaarbaar voor, terwijl de aanwezigheid van confetti bijna een heilig schennis leek. Ook lag er een druppel olie. Geen stukje confetti, zooals hij eerst ge meend had, maar olie. Het maanlicht viel er juist op. (Wordt vervolgd) Proe Zes jaar ge gereden met drie-wagentreii in de gelegenh met het nieuw sche Spoorweg diesel-electriscl Hupkes wees dit moderne belangrijk gei en bizonder naar de uitei als reservi storingen op ken. Ten aanzien heeft de direct groote plannen wanneer de werken tot e. baanvakken samenwerking ook nog Roosei B o v e n o g v o i n a a n v a k k Den B Z w o 1 1 A m e r a 1 s m e A 1 k m sluit Door de pr den indruk rieel, vooral met maximum 180 k.m. per van deze vijf- het feit, dat aan het com] der, van dit wand is gesc zich in dit coi treffelijk uitz als het ware stuurder mee liever achterui uitstekende ge treinstellen pla het landschap ander geziehtsi treinstellen spe op de groote van een restau natuurlijk bijzi ingesteld op he zal er ongetwij populariteit to het land te ver N.C.R.V. uit. - De plei boortedag va: hedenavond wordt gehoud omstreeks hab gezonden. Doodelijk is de 42-jarige Hillegersberg emplacement terdam met de wagon gevalle kneuzingen i: aan de Coolsi ternacht is ov Het 100 Het lOO.OOOst teren aangevr del Jongeneel sprak met Bai middag werd Contraba tuigen? - Naa dat de Engel maatregelen controle op bestemd zijn, strekken, kan hier omtrent bericht is bin die maatschap men. Voor het FinschNeder dat de arbe Oranje-Nassat afgestaan ter Roode Kruis, beloopt 2.9E nen harerzijds gevoegd. De meene Neder] Christelijke rr tenkern van den met de ii tuigd. Kind in ren is te Gilz familie de Br Molenstraat verdronken. Minister De minister den Tempel, de heeren Me Schouten een Drente gebra zonder van h ging voor dei hoogte te stel Drie vei is te Nijkerk schipper Mul een Rijnaak ligt, van den verdronken. Te St. Micl jarig kindje in een onbe\ achter de wo Voorts is g bouwer G. B Ier bij Vordei dronken.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6