DE ACTIE TER ZEE EN IN DE LUCHT. JtadiafK&QMmma Vernieling van wegen en spoorlijnen. Duitsche actie tegen Britsche landingstroepen. Britsche luchtaanvallen op Duitsche bases bij Oslo. Aalborg opnieuw gebombardeerd. Duitsche transportschepen bij de Zweedsche kust aangevallen? Zes jaar Dieseltractie. GEMENGD NIEUWS. Zweden is paraat. Meer dan Honderd negers levend verbrand. Sociale en politieke rust in België. De positie van Duitschland in Noorwegen TWEEDE BLAD. 3 Proefrit met 5-wagen- treinstellen. Zes jaar geleden werd de eerste proefrit gereden met den eersten diesel-electrischen drie-wagentrein. Dezer dagen werd de pers in de gelegenheid gesteld kennis te maken met het nieuwste product der Nederland- sche Spoorwegen, het geperfectionneerde diesel-electrische 5-wagentreinstel. Ir. W. Hupkes wees op de snelle ontwikkeling van dit moderne vervoermiddel, dat thans een belangrijk gedeelte van het vervoer bedient en bizonder belangrijk is voor het vervoer naar de uiterste gebieden van ons land en als reservematerieel bij eventueele storingen op de geëlectrificeerde baanvak ken. Ten aanzien van de electrische tractie heeft de directie van de spoorwegen nog groote plannen. Het ligt in de bedoeling wanneer de omstandigheden daartoe mede werken tot electrificatie over te gaan van de baanvakken DordrechtRoosendaal en in samenwerking met de Belgische spoorwegen ook nog RoosendaalAntwerpen. Bovendien komen ook nog voor electrificatie in aanmerking de baan vakken Roosendaal Den B o s c hN ij m e g e n, Z w o 1 1 eG roningen en Amersfoor WT w e n t e, alsmede Leeuwarde n Alkmaar over denaf- s 1 u i t d ij k. Door de proefrit kreeg men een uitsteken den indruk van de perfectie van dit mate rieel, vooral toen tusschen Meppel en Assen met maximum-snelheid werd gereden van 180 k.m. per uur. Een bijzondere attractie van deze vijf-wagentreinstsllen is gelegen in het feit, dat het compartiment aangrenzend aan het compartiment van den wagenvoer der, van dit compartiment met een glazen wand is gescheiden, zoodat de reizigers, die zich in dit compartiment bevinden, een voor treffelijk uitzicht hebben op de spoorbaan en als het ware met den wagen voerder of be stuurder mee kunnen rijden. Voor hen die liever achteruit rijden, bestaat hiervoor een uitstekende gelegenheid door achterin deze treinstellen plaats te nemen, waardoor men het landschap en de spoorbaan vanuit een ander gezichtspunt kan bekijken. Daar deze treinstellen speciaal gebruikt zullen worden op de groote trajecten is de aanwezigheid van een restauratie voor den geheelen trein natuurlijk bijzonder welkom. Alles is hierbij ingesteld op het comfort van het publiek en zal er ongetwijfeld veel toe bijdragen om de populariteit tot in de uiterste hoeken van het land te verhoogen. N.C.R.V. zendt herdenkingsplechtigheid uit. - De plechtige herdenking van den ge boortedag van prins Willem van Oranje, die hedenavond in de Nieuwe kerk te Delft wordt gehouden, zal door de N.C.R.V. te omstreeks half elf gedeeltelijk worden uit gezonden. Doodelijk ongeluk. - Maandagmiddag is de 42-jarige rangeerder A. Willems uit Hillegersberg bij werkzaamheden op het emplacement van het station D.P. te Rot terdam met de borst op een buffer van een wagon gevallen. Met ernstige inwendige kneuzingen is de man naar het ziekenhuis aan de Coolsingel vervoerd, waar hij gis ternacht is overleden. Het 100.000ste radiotelefoongesprek. - Het 100.000ste radiotelefoongesprek is gis teren aangevraagd en wel door de houthan del Jongeneel te Utrecht. Het was een ge sprak met Bandoeng, dat te 15 uur gister middag werd afgewikkeld. Contrabande-controle ook voor vlieg tuigen? - Naar aanleiding van de berichten dat de Engelsche en Fransche regeeringen maatregelen overwegen om de contrabande controle op goederen, die voor Duitschland bestemd zijn, ook tot het luchtruim uit te strekken, kan worden medegedeeld, dat hier omtrent bij de K.L.M. geen officieel bericht is binnengekomen. Niettemin heeft die maatschappij de kwestie in studie geno men. Voor het Finsche Roode Kruis. - De FinschNederlandsche vereeniging bericht, dat de arbeiders en de beambten van de Oranje-Nassaumijnen een uur loon hebben afgestaan ten behoeve van het Finsche Roode Kruis. Het aldus opgebrachte bedrag beloopt 2.984.01, waarvan genoemde mij nen harerzijds een gelijk bedrag hebben toe gevoegd. De Roomsch-Katholieke, de Alge- meene Nederlandsche en de Protestantsch Christelijke mijnwerkersbond en de beamb- tenkern van de Oranje-Nassau-mijnen had den met de inzameling hun instemming be tuigd. Kind in regenput verdronken. - Giste ren is te Gilze het vierjarig zoontje van de familie de Bruin bij zijn grootouders in de Molenstraat in een regenput gevallen en verdronken. Minister van den Tempel in Drente. - De minister van sociale zaken, dr. J. van den Tempel, heeft gister in gezelschap van de heeren Meyer de Vries en mr. J. H. J. Schouten een bezoek aan de provincie Drente gebracht, ten einde zich in het bij zonder van het werk der centrale vereeni ging voor den opbouw van Drente op de hoogte te stellen. Drie verdrinkingsgevallen. - Gisteren is te Nijkerk het vierjarig- zoontje van schipper Muller uit Puttershoek, die met een Rijnaak in de buitenhaven te Nijkerk ligt, van den walkant te water geraakt en verdronken. Te St. Michielsgestel is gisteren het twee jarig kindje van de familie van IJnthoven in een onbewaakt oogenblik in een sloot achter de woning geraakt en verdronken. Voorts is gistermiddag de 76-jarige land bouwer G. Bochelman in 't gehucht Med- ler bij Vorden in een sloot gevallen en ver dronken. Britsche luchtaanvallen op vliegvelden. Gisternacht hebben Britsche vliegtuigen, naar officieel wordt medegedeeld, opnieuw aanvallen ondernomen op vijandelijke vliegvelden in Noorwegen en Denemarken. De vliegvelden van Kjeller en Fornebo nabij Oslo werden gebombardeerd. Te Fornebo veroorzaakten brandbommen een grooten brand. Ook op Aalborg werden weer aan vallen gedaan. De Duitsche beweringen, dat vier Brit sche vliegtuigen tijdens de operaties van gisternacht zijn neergeschoten zijn volgens het communiqué onjuist. Slechts een Britsch vliegtuig is niet teruggekeerd. Geen geallieerd troepentransport schip tot zinken gebracht. Te Parijs zoowel als te Londen spreken ge zaghebbende maritieme kringen tegen, dat eenigerlei transportschip, waarmede Fran sche en Britsche troepen naar Noorwegen werden gebracht, in den grond zou zijn geboord. Duitsche aanvallen op Britsche zee strijdkrachten. Uit Berlijn wordt gemeld: Ook gister heb ben Duitsche gevechtsvliegtuigen weer aanvallen gedaan op Britsche zeestrijd krachten aan de westkust van Noorwegen. Volgens tot nu toe ontvangen berichten is in de fjord van Namsos een torpedojager door een bom zwaar getroffen. De Duitsche luchtmacht heeft bij haar actie boven Noorwegen zich wederom voornamelijk gekeerd tegen de Britsche landingstroepen. Behalve de reeds gemelde beschadiging van een torpedojager zijn nog twee Brit sche troepentransportschepen door bommen van zwaar kaliber getroffen. Vermoedelijk hebben zij hun lading niet op de vastgestel de plaats aan land kunnen brengen. De vernieling van de wegen en spoorlij nen tusschen Andalsnes en Dombaas werd voortgezet en de door de Engelschen bezette plaatsen in dit gebied zijn met bommen be stookt. De spoorwegstations van Lesja en Dovre zijn ernstig beschadigd, het station van Dombaas staat in brand. Verkenningsvliegtuigen hebben telkens weer vastgesteld, dat de Britsche troepen zich in de bosschen terugtrekken en ver mijden zich op de wegen en in de plaatsen bloot te stellen aan de Duitsche bombarde menten. De strijd aan de kust. In aanvulling op het bericht van het op perbevel der weermacht wordt gemeld, dat de in den grond geboorde Engelsche tor- pedobootjager, die door twee inslaande bommen vernietigd werd, op het oogenblik van den aanval aan een uitgang lag van een fjord aan de midden-Noorsche kust. Het achterdeel van den destroyer werd letterlijk afgerukt. Na een geweldige ontploffing zonk het schip. Van de bemanning heeft waar schijnlijk een deel den dood in de golven gevonden. Een tweede torpedobootjager kreeg een bomtreffer op het voorschip, waardoor een langdurige rookontwikkeling ontstond. Tengevolge van dezen bom van middelgroot kaliber is de gevechtsactiviteit van den torpedobootjager in ieder geval sterk belemmerd. Het in den grond boren van een transportschip geschiedde aan den W. uitgang van ten fjord. Tevergeefs trachtte het transportschip de aanvallende Duitsche vliegtuigen met luchtafweerge schut af te weren. De bommen troffen hun doel en het transportschip helde naar bak boord over en zonk spoedig. Een tweede transportschip van ongeveer 5000 ton werd door het ontstaan van brand vernietigd. Een verklaring van den kroonprins. Kroonprins Gustaaf Adolf verklaart in een boodschap aan den „Chief Scout" der Zweedsche padvinders o.a.: Zweden staat voor een ernstige situatie, doch wij verlie zen den moed niet. De „Goeteborgs Handels Tidning" wijst op de moreele paraatheid van Zweden. Het blad schrijft: Alle pogingen van een vijan delijke strijdmacht, in Zweden aan land te gaan, zouden op verzet stuiten. „Dagens Nyheter" schrijft: In alle Zweed sche kringen getuigt men van den wil, met alle middelen de onafhankelijkheid van Zweden te verdedigen. Het Zweedsche volk houdt van den vrede uit instinct en overtui ging, doch niet uit blinde passie. Onderwer ping aan een vrede, waardoor wij van onze onafhankelijkheid zouden worden beroofd, zou erger zijn dan een strijd op leven en dood. Nooit heeft Zweden die waarheid be ter begrepen dan thans. Evacuatie van burgers uit Malmö. Volgens Radio Stockholm worden schik kingen getroffen voor een vrijwillige eva cuatie van burgers uit Malmö, een haven in het zuiden van Zweden vlak tegenover Ko penhagen. Duitsche schepen verwijderd. Zweedsche marinevaartuigen hebben gis teren vijf Duitsche schepen verzocht zich uit de Zweedsche territoriale wateren voor Strömstad aan de westkust van Zweden, te verwijderen. De vaartuigen, Noorsche wal- vischvaarders, die waren uitgerust als mij nenvegers, voldeden onmiddellijk aan dit verzoek. GRANATEN IN BELGISCH STADJE. In de omgeving van Sint Truiden zijn zes granatefi van het luchtdoelgeschut in een straat terecht gekomen. Vlak daarbij kwamen verscheidene kogels van machi negeweren neer als gevolg van een lucht gevecht. Engelsche luchtaanval op Stavanger. Naar thans bekend wordt, zegt het D.N. B., hebben de Engelschen zonder succes weer een bomaanval op het vliegveld van Stavanger ondernomen. Twee Engelsche vliegtuigen werden neergehaald. Engelsche luchtaanval op Duitsche luchtbases bij Oslo. Uit Londen wordt gemeld: De Britsche luchtstrijdkrachten hebben Maandagavond, naar Reuter in gezaghebbende kringen ver neemt, hun eersten luchtaanval onderno men op de Duitsche luchtbases nabij Oslo. De bommenwerpers vielen Fornebo en Kjeller, de twee vliegvelden aan den rand van Oslo, aan en terzelfder tijd het Deen- sche vliegveld te Aalborg, dat voor de derde maal des nachts met succes werd gebombardeerd. Zwaar explosieve bommen en brandbommen werden op For nebo en Kjeller neergeworpen. Gezien werd, dat een groote brand woedde tegen over een hangar op Fornebo. De toestellen, die Aalborg aanvielen, ontmoetten een he vig luchtafweervuur, dat versterkt was sedert de vorige nachtelijke aanvallen maar ondanks het hevige verzet werden alle aan vallen doorgedreven en werd waargeno men, dat een groot aantal zware bommen ontplofte op de oppervlakte van het vlieg veld en op de startbanen. Een vliegtuig keerde niet terug. Een tweede vliegtuig werd getroffen door een kleine granaat, waardoor een motor werd beschadigd. Het slaagde er echter in veilig naar zijn basis terug te keeren. Militaire activiteit in Duitsche Oost zeehavens. De correspondent te Kaunas van Afton- bladet schrijft, dat aan de Duitsche Oost zeekust uitgebreide militaire voorbereidin gen in vollen gang zijn. Troepen, wapenen en munitie worden in groote hoeveelheden aangevoerd naar de havens van het Memel- gebied en van Oost-Pruisen vanuit de an dere deelen van Duitschland. Burgers wor den thans van deze havens geweerd, welke onder sterke bewaking staan. Terwijl het doel van deze voorbereidingen, zoo vervolgt de correspondent, niet bekend is, blijven Duitschlands buren aan de Oostzee kalm, overtuigd dat tegen hen geen actie in het schild gevoerd wordt. Een Fransch communiqué over Noor wegen. Ten aanzien van Noorwegen, zegt het Fransche communiqué, wordt in het Brit sche officieele communiqué medegedeeld dat de operaties in Noorwegen worden voortge zet in samenwrking met de Noorsche troe pen. In het Zuiden bieden onze troepen te zamen met de Noorsche troepen tegenstand aan den vijandelijken druk. Ten Noorden van Drontheim werd een tegenaanval op onze troepen gedaan en het is tot een leven dig gevecht gekomen. Zwaar geschutvuur buiten de Zweedsche kust. Gister is buiten de Zweedsche kust hevig kanonvuur gehoord. 'Er werden tien oor logsschepen gezien, die buiten Ursholm snel voorbij voeren, terwijl zij vuurden. Onge veer tezelfder tijd zag then een groot aan tal vliegtuigen. Het zag er naar uit, alsof gevechtstoestellen met bombardementsvlieg tuigen in gevecht gewikkeld waren. Een te legram uit Strömstad aan de Nye Dagligt Allehanda meldt, dat een vloot Duitsche transportschepen werd aangevallen. Urs holm ligt aan de kust van het Skagerrak. Ontploffingen in het Kattegat? Per radio is medegedeeld, dat in het Kat tegat ontploffingen werden gehoord van Falkenberg (West-Zweden) in den tijd tus schen 7 en 8 uur gisteravond. Schepen wer den niet gezien. Bij een brand in danslokaal. Uit Natchez (Mississipi) wordt gemeld: Bij een brand in een dans lokaal zijn meer dan honderd ne gers om het leven gekomen. De dansgelegenheid was een oude kerk, waarin uiterst brand bare kartonnen decors waren aan gebracht, en die slechts één uitgang had. Men denkt, dat de brand bij de deur is uitgebroken en het grootste deel der aanwezigen den uitgang heeft versperd. DE BUITENLANDSCHE POLITIEK VAN ITALIË. .In een verslag, dat de begrooting van het Italiaansche ministerie van buitenlandsche zaken vergezelt, wordt er aan herinnerd, dat het standpunt van Italië in het conflict tusschen Duitschland en de geallieerden duidelijk is bepaald in den op 1 September' 1937 gehouden ministerraad en dat de ge beurtenissen, welke aan dat besluit voor afgingen, alsook de redenen, welke er toe hadden geleid, door minister van buiten landsche zaken, graaf Ciano, op 16 Decem ber j.l. in een redevoering zijn aangegeven. De commissie acht het opportuun er op te wijzen hoe het door Italië aangenomen standpunt heeft voorkomen, dat het con flict tot Zuid Oost Europa en de Middel- landsche Zee werd uitgebreid en zeer waarschijnlijk ook een veralgemeening van het conflict heeft vermeden. HET LICHTSCHIP „WANDELAAR." Het lichtschip „Wandelaar" dat naar Oostende is gesleept om te worden hersteld omdat het averij had opgeloopen, bij een botsing met een sleepboot, is weer op zijn p'zats aan den ingang van de Wielingen gelegd. Achteruitgang van extremistische bewegingen. Ter gelegenheid van het uitbreken eener zuiver plaatselijke staking merkt men te Brussel op, dat 't land sinds 't begin van den oorlog practisch geen sociale conflicten meer gekend heeft. In België heerscht een goede verstandhouding tusschen de klas sen, partijen en groepen, die het grootste begrip toonen voor het nationale belang. Het land is rustig. De activiteit van de com munisten is scherp onderdrukt en de geno men maatregelen zijn doeltreffend geble ken. De communistische beweging loopt achteruit en haar aanhangers verminderen met den dag. Sommige communisten heb ben verzocht te worden toegelaten tot de gelederen van meer gematigde partijen. Er valt een achteruitgang van de verschillende extremistische bewegingen waar te nemen. De partij der Vlaamsche nationalisten, de eenige partij in België, behalve de commu nisten, met een staatsondermijnend karak ter, heeft van verstand blijk gegeven, in haar pers steunt zij de buitenlandsche poli tiek der regeering en in het parlement is zij reeds sinds jaren opgehouden te streven naar den ondergang van België. Zij blijft een factor van agitatie. De partij der rexisten, die een grooten bloei gekend heeft, doch nooit 'n nauwkeu rig omlijnd program bezat, bevindt zich in volle ontwrichting. Beschuldigd door de openbare meening te veel sympathie te heb ben voor de Duitschers, zag zij zich na de gebeurtenissen in Noorwegen de meesten van haar vooraanstaande leden ontvallen en van haar mandatarissen aftreden. Er gaat geen dag voorbij of Degrelle, de leider der partij, ontvangt een brief waarin een of eenige van Zijn medewerkers hun ontslag indienen. Hij staat om zoo te zeggen geïso leerd en men kan thans het einde beleven van dit geruchtmakende avontuur, dat de binnenlandsche politiek van België sinds 1935 heeft gekenmerkt. COMMUNIQUE VAN HET HOOFD KWARTIER BWTTSCHE LUCHTMACHT IN FRANKRIJK. Het hoofdkwartier der Britsche lucht strijdkrachten in Frankrijk deelt mede: Gister hebben Britsche en Duitsche pa trouilles gevechtsvliegtuigen in de buurt van Verdun strijd geleverd. De actie bleef onbeslist. Men gelooft, dat een Messer- schmidt 11 omlaag geschoten is. Een onzer vliegtuigen is door toedoen van den vijand in brand geraakt. De bestuurde»- wist zich met zijn valscherm te redden. Het luchtgevecht bij Diedenhofen. Uit Berlijn wordt gemeld: Dinsdag zijn ten Z. van Diedenhofen Britsche Hurri cane-jacht vliegtuigen slaags geraakt met Duitsche Messerschmidtjagers. Het ge vecht werd geleverd op 75'0O meter en het duurde geruimen tijd. Een Hurricane- vliegtuig werd omlaag geschoten. Na een kwartier poogden de Engelschen den strijd te ontwijken, blijkbaar omdat hun brandstof opraakte. Bij de achtervolging hebben de Duitschers nog een Britsch vliegtuig omlaag geschoten. BRITSCHE REDDINGBOOTEN UITGEVAREN. Dinsdagavond zijn twee Britsche red dingbooten van de Zuidoostkust uitgevaren om twee schepen, welke op mijnen waren geloopen, te helpen. Een van deze schepen, de 1969 ton metende „Lolworth" is na een ontploffing in het Kanaal gezonken. Twee opvarenden zijn omgekomen en acht ge wond. Men weet nog niet wat met het tweede schip is geschied. Ook een civiel bestuur in actie. Over de taak der Duitsche troepenleiding in Noorwegen publiceert de Duitsche pers een bericht met betrekking tot haar mili taire en civiele verantwoordelijke werk zaamheden. Er zijn twee taken te vervullen: 1). De militaire leiding der onderneming zelve en 2). De waarborging der civiele souverei- ne rechten van Noorwegen. De bevelhebber der Duitsche troepen in Noorwegen, generaal von Falkenhorst, heeft in zijn staf niet alleen bekwame offi cieren voor de leiding der troepen, doch ook ervaren medewerkers voor den civielen dienst. De bevelhebber der legergroep is reeds den eersten dag der onderneming met zijn soldaten overgezet. Hem volgde 48 uur la ter het geheele troepencommando uit Ham burg. Het Duitsche opperbevel heeft thans zijn zetel te Oslo, van waaruit de staf zijn maatregelen leidt. In het bericht wordt er met nadruk op gewezen, dat de plaatselijke Noorsche te genstand moest worden gebroken, <doch het kan ook melding maken van tal van geval len van goede samenwerking tusschen de Duitsche- en de Noorsche militairen. Zoo wordt geschetst, hoe verantwoorde lijke officieren van de Noorsche luchtdoel- artillerie te Oslo hun dienst zoo lang vol gens Duitsche instructies hebben verricht totdat Duitsche officieren aankwamen om hen te vervangen. Dezelfde goede samen werking was ook bij den geneeskundigen dienst op te merken. Noorsche dokters hadden zich ook hier voor de luchtbescherming beschikbaar ge steld. Het civiele bestuur. Het groepscommando heeft evenwel ook op dezelfde wijze de voor de behoeften der troepen vereischte civiele taken direct ter hand genomen. Vooral moet in dit verband genoemd worden de verzekering van de transporten en de overbrenging van berich ten. De verbinding met de onafgebroken op rukkende troepen werd nimmer verbroken. Opmerkelijk is ook, dat vrijwel de geheele proviandeering uit Duitschland geschiedt. Tot hulp van de Noorsche posterijen zijn eenige technische ambtenaren van de Duit sche posterijen naar Noorwegen gezonden. Tenslotte doet het bericht vooral nog uit komen, dat de richtlijn voor de vervulling van deze civiele taken in de eerste plaats de grootst mogelijke achting van de Noor sche rechten is. LUCHTGEVECHT AAN GRENS VAN LOTHARINGEN. Gistermorgen is ran de grens van Lo tharingen een luchtgevecht waargenomen. Een vliegtuig, waarvan de nationaliteit niet kor worden bepaald, is neergestort op 2 kilometer van het Luxemburgsche dorp Bumerange. GEEN VLAGGEN IN DUITSCHLAND OP 1 MEL De rijksminister van binnenlandsche za ken maakt bekend, dat ditmaal op den eersten Mei, die anders gevierd wordt als een nationale feestdag van het Duitsche volk, geen vlaggen uitgestoken en geen ge bouwen veVsierd worden. Zooals reeds ge meld, worden ditmaal ook geen officieele feestelijkheden gehouden. Niettemin geldt de lMei ook in dit jaar als een wettelijke feestdag. Donderdag 25 April. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO-uitz.) 8 ANP-ber. 8.10 Gr.pl. 10.—Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.Weekoverz. 11.15 Omroeporkest en soliste. 12.15 Puszta- orkest. 12.45 ANP-ber., gr.ph 2.— Voor de vrouw. 2.30 Zang en orgelspel. 3.— Brei en borduurcursus. 3.45 Gr.pl. 4.Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gr.pl. 5. Voor de kinderen. 5.30 Avro-Amus.-orkest en het duo Ja. 6.30 Sporthalfuur. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Voor militairen. 7.30 Engelsche les. 8.— ANP-ber., mede- deelingen. 8.15 Concertgebouw-orkest. (9.15 Causerie over Voltaire). 10.35 Disco- nieuws. 11.— ANP-ber. 11.10 Avro-dans- orkest. 11.4012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (8.—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.— 11.— en 2.—12.—8.— ANP-ber. 8.05— 9.15 en 10.— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 KRO-orkest. (12.45—1.10 ANP- ber. en gr.pl.) 2.Handwerkuurtje. 3. Gr.pl. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gr.pl. 5.— Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Con sonanten en gr.pl. 6.45 Esperanto in de practijk, causerie. 7.Ber. 7.15 Boek- bespr. 7.45 Gr.pl. 8.— ANP-ber., intern, overzicht., herh. SOS-ber, 8.25 Gr.pl. 8.45 Massa-zangkoor van de Christ. Oranjever. „Juliana" met begeleiding. 9.20 Rep. 10.— ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Orgelconcert. 11.15 Gr.pl. Ca. 11.50—12.— Schriftlezing. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 10.20 n.m. ook 342 M.) 12.De „Romantic Rhyth- mists". 12.20 Ber. 12.35 Oscar Rabin's dansorkest. 1.—1.20 Pianduetten. 2.20 Gr. pl. 2.50 BBC-Theaterorkest. 3.35 Voor de huisvrouw. 3.50 Revue-uitz. 4.20 Ber. en causerie (Wels). 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Ber. 5.35 Voor de boeren. 5.50 Variété. 6.35 Progr., gewijd aan het Fransche leger. 7.20 Lond'ensch Philh. orkest en solist. 8.20 Ber. 8.40 „War commentary", cause rie. 8.55 Variété. 9.35 Korte kerkdienst. 9.55 Radiotooneel met muziek. 10.20 Oscar Rabin's dansorkest. 10.50 Chalumeau- ensemble. 11.20 Beriohten. RADIO PARIS, 1648 M. 11.10 Zang. 11.35 Pianovoordr. 12.05 Vioolvoordr. 12.35 Zang. 1.05 en 1.30 Cembalovoordr. 2.20 Orkestconcert mmv. solist. 4.20 Radiotoo neel. 5.20 Opera-uitz. 9.05 Volksliederen. 9.20 Radiotooneel. 10.05 Orkestconcert m. m. v. soliste. 11.05—11.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 4.50 en 6.40 Gr.pl. 8.30— 8.50 Pianovoordr. 9.50 Gr.pl. 10.20 Otto Fricke's orkest en solisten. 12.50 Populair concert. 1.20 Omroeporkest en solisten. 3.30 Vocaal en instr. jeugdconcert. 3.50 Folkloristisch progr. 4.45 en 5.50 Gr.pl. 6.35 L. Eysoldt's orkest en solisten. 7.45 Muz. tusschenspel. 8.5011.20 Zie D.sen- der. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 Omroeporkest. 12.501.20 en 6.20 Gr.pl. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Om roeporkest en gr.pl. 3.3010.20 Gr.pl. 11.20 Grpl. 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.50 I.20 Gr.pl. 4.20 Omroepdansorkest. 5.35 Cellovoordr. 6.35 Gr.pl. 7.20 Voor solda ten. 7.50 Cantate-uitz. 8.35 Radio-orkest. 8.45 Radiotooneel. 9.30—10.20 Omroep- dansorkest DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.35 O. Dobrindt's orkest en solist. 8.20 Ber. 8.50 Em. Rambour's orkest. 9.20 Concert. 10.20 Ber. Hierna tot 11.20 Nachtconcert. II.50—12.15 Ber. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Brussel Fr. 8.—8.20, Diversen 8.20—8.30, Keulen 8.30—8.50, D.sender 8.50—9.10, Diversen 9.10—10.20, Keulen 10.20—10.50, Diversen 10.50—11.20, Brus sel VI. 11.2013.20, D.sender 13.2015.20, Diversen 15.2015.30, D.sender 15.30 16.50, Diversen 16.50—17.20, Parijs Radio 17.2019.50, Weermaehtsprogr. 19.50 20.05, Parijs Radio 20.05—20.35, Danm. R. 20.35—20.50, D.sender 20.50—21.20, Bero- münster ^1.20—21.30, Brussel Fr. 21.30— 22.05, Parijs Radio 22.05—22.50, Boedapest 22.50—23.05, Parijs R. 23.05—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—8.20, Engeland 8.2010.20, Diversen 10.2010.25, Weer maehtsprogr. 10.2511.20, Engeland 11.20 —12.20, Brussel Fr. 12.20—13.20, Weer maehtsprogr. 13.2014.50, Engeland 14.50 15.35, Weermaehtsprogr. 15.3517.20, Danm. Radio 17.20—17.50, Weermaehts progr. 17.5018.20, Brussel VI. 18.20- 20.20, Diversen 20.20—20.35, Brussel VI. 20.35—21.05, Engeland 21.05—21.20, Brus sel VI. 21.20—22.20, Engeland 22.20-24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7