VRAAG EN AANBOD üilmüeuws De achtste vergadering van den oppersten oorlogsraad. Noorwegen dankt voor den snellen bijstand. WOENSDAGS EN ZATERDAGS 35 cent per vijf regels, De Noren vechten voor hun vrijheid. Nieuws in 't kort. TWEEDE BLAD. 4 Over de bijeenkomst van den oppersten oorlogsraad is te Londen en Parijs een com muniqué uitgegeven, waarin wordt gezegd: De achtste vergadering van den opper sten oorlogsraad is te Parijs bijeengekomen op 22 en 23 April. Ook Noorwegen was vertegenwoordigd en wel door den Noorschen gezant te Parijs, Bachke. De bijeenkomst stelde in staat tot een breede gedachtenwisseling over alle proble men van militaire politiek, welke op dit oogenblik de waakzaamheid noodig kunnen maken van de geallieerde regeeringen, ten einde te gelegener tijd de eventueele uitvoe ring te verzekeren van haar verplichtingen en de gemeenschappelijke verdediging van haar belangen tegen ieder initiatief van den tegenstander. Na alle kwesties te hebben bestudeerd, welke betrekking hebben op de algemeene leiding van den oorlog, nam de raad nieuwe besluiten om onder alle omstandigheden de doeltreffendheid der samenwerking tus- schen de geallieerden te waarborgen. De Poolsche minister-president gaf den raad de verzekering, dat de regeering het leger en het volk van Polen vastberaden met al hun hulpbronnen den strijd zullen voortzetten, welke hulpbronnen op het oogenblik volle dig gereorganiseerd worden en in volle ont wikkeling zijn. De opperste oorlogsraad gaf te kennen, hoezeer hij (Jen geest waardeerde, waarin de inspanning wordt voortgezet en prees zich gelukkig om de doeltreffende bij drage van Polen aan de gemeenschappelijke zaak. Reynaud, Chamberlain en Sikorski verzochten den Noorschen gezant om aan zijn regeering hun bewondering over te brengen voor den heldhaftigen tegenstand die door het Noorsche volk onder de hooge leiding van zijn souverein koning Haakon aan den aanvaller wordt geboden. De ver tegenwoordiger van Noorv/egen gaf uit drukking aan den dank van zijn regeering voor de snelheid en doeltreffendheid van den bijstand, die door de geallieerde regee ringen aan zijn land is gebracht. TWEE SKILOOPERS DOODGEVROREN. Uit Salzburg wordt gemeld: In het gebied van den Gross-Glöckner zijn twee skiloo- pers doodgevroren. Zij waren tezamen met een derde van de Rudolfshut vertrokken om te pogen via den Karlinger gletscher af te dalen. Voor de gebrekkig uitgeruste ski- loopers was de weg echter zoo moeilijk, dat zij door uitputting ineenzakten. Slechts een wist zich voort te sleepen en het doel' te bereiken. Toen hij met een negen man sterke reddingsploeg terugkeerde, consta teerde men, dat beide jongelieden na over matige inspanning waren doodgevroren. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrüdaas inzenden.) Inkoop van Jampotten, Flesschen, Kruiken, Couranten, Lompen, Meta len, Meubilair, Kachels en Fornuizen, tegen Recordprijzen. Wordt afgehaald. RAMEN 2. Te koop opvouwbare kinderwagen 10. Tevens hoogfrequentie-apparaat gekost 104, voor 40. Te bevragen NIEUWESLOOT 10. Een zoo goed als nieuwe beige Kin derwagen en wandelwagen te koop. NOORDERKADE 13. Te koop uit netten inboedel: 1 p. kapokmatras voor 2, prima veeren- •bed, vast vloerkleed, gemakskoffer 3.50, mangel 10, naaimachine 5. DEKKER, SPOORSTRAAT 5. Mahoniehouten Linnenkast en prima Divan aangeboden. FONTEIN VERSCHUIRSTRAAT 3. Het Naaimachine Huis. Singer Salon kastje als nieuw, inzinkb. en Singer Trapkast lage prijzen. Handm. Gritz- ner, Winselmann enz. vanaf 10 m. gar. J. H. DE BOER, Geestersingel 48. Let op het juiste adres. Wij geven de hoogste waarde voor lompen, metalen, kachels, flesschen, couranten, heele en igedeelt. inboedels, zolderopruiming, enz. J. v. Houten, Fnidsen 91, Alkm. Koopjes. Vier gebruikte Heerenrij- wielen vanaf 10 tot 25, alle met remnaaf, bij R. GEUS, Rijwielhandel, Koorstraat 13, telefoon No. 3604. Te koop: een orgel 45, een prima piano 65, een Duitsehe Adam-piano 95, alles in zeer goeden staat. A. J. OVERDIJK, Breedstraat 49, Alkmaar. - Te koop: etagèrespiegel met blauw opzet. LAAT 196 I. Koopje. 27 zware kwartronde bronzen traproeden 76 lang met steunen, 22 idem ronde. LANGESTRAAT 162. Koopje: een gebruikt Meisjesrijwiel als nieuw met remnaaf 24 bij R. GEUS, Rijwielhandel, Koorstr. 13, Alkmaar. Telefoon No. 3604. DE BRITSCHE BEGROOTING. Een rede van minister Simon. Wij hebben gister reeds eén en ander medegedeeld over de begrooting welke ds Britsche minister van Financiën Sir John Simon in het Lagerhuis heeft aangeboden. De minister heeft er daarbij op gewezen dat het noodzakelijk is over de noodige midde len te beschikken, wanneer mén de over winning wil behalen. Alleen de oorlogsuitgaveq bedragen over het belastingjaar dat op 31 Maart eindigt niet minder dan 13 y, milliard gulden. Thans wordt opnieuw een reeks nieuwe maatregelen ingevoerd waartoe verhoo gingen behooren op gedistilleerd (whisky), tabak, lucifers, briefporto's, telefoon en telegraaf. De bijzondere heffing voor de groote inkomens, welke tot dusver bij 2000 pond begon, zal nu aanvangen bij 1500 pond en vastgesteld is, dat de maximum belasting op de grootste inkomens niet min der dan 50 pet. bedraagt. De minister was tevreden over het suc ces van de oorlogsleening en de spaarcam- pagne en verklaarde zich tegen gedwongen leeningen. De maatschappijen mogen ge durende den oorlog hun dividenden niet verhoogen. Groote aankoopen in het bui tenland zullen eventueel uit de goud-reserve betaald worden. Het nieuwe begrootingsjaar wordt inge zet met een kassaldo van 100 millioen pond maar in het belang van de geheimhouding worden geen bijzonderheden gepubliceerd over de ramingen voor de militaire verrich tingen. Er zijn plannen voor een omzetbe lasting en het ontwerp, dat in bewerking is krijgt den vorm van 'n percentage op den prijs, dienen betaald moet worden wanneer de groothandelaar aan den detailhandelaar verkoopt. Een bedrag van 1433 millioen moet gevonden worden door leeningen vol gens de bestaande methode. Simon besloot aldus: Mits de bevolking blijft doorgaan de leeningen te steunen en belastingen te betalen, heeft Engeland niets te vreezen. Ons financieel front zal dan even standvastig blijken als elk ander front in den strijd voor de overwinning. De begrooting goed ontvangen. De Britsche pers heeft de groote oorlogs- begrooting goed ontvangen, hoewel de mee ningen verdeeld zijn ten aanzien van de verhouding tusschen directe en indirecte belastingen. Men is evenwel algemeen van oordeel, dat de belastingen hooger moesten worden en dat geen offer te groot is om den oorlog te winnen. DE DUITSCHE CRITIEK OP DE ZWEEDSCHE PERS. In scherpe bewoordingen richten zich eenige Duitsehe bladen tegen de anti- Duitsche gruwelpropaganda, welke door Zweedsche bladen bedreven wordt. De Berliner börsenzeitung herinnert aan het vermaan van den Zweedschen minister van justitie, Westman, tot de Zweedsche pers, de uitwerking van hun woorden in en buiten Zweden wel te overleggen. Hier mede is, zoo vervolgt het blad, de aandacht van het Zweedsche volk gevestigd op een verschijnsel, dat wij reeds sinds weken en maanden waarnemen. Niet slechts, dat door Zweedsthe bladen zonder critiek alles wordt overgenomen wat Reuter en Havas de wereld insturen, doch groote Stock- holmsche kranten steunen zelf nog deze leugenpropaganda. Door dit soort bericht geving wordt niet alleen het Duitsehe aan zien doch ook het voornemen tot handha ving eener onvoorwaardelijke neutraliteit ondermijnd. Hier liggen de ware redenen der zenuwachtigheid welke in Zweden te bespeuren valt, en wanneer men daar naar do vijanden van Het land en zijner neutraliteit zoekt, zal men ze het allereerst moeten zoeken in de redacties van bladen, die zich hieraan schuldig maken. Na verschillende voorbeelden van „gruwelberichtgeving" te hebben opge noemd, uit de Lokal Anzeiger en ook andere bladen het vermoeden, dat de bron van deze gruwelberichten in de kliek van den gevluchten voorzitter van het Storting, Hambro, gezocht moet worden. De Nachtausgabe noemt het zeer erns- stig, dat deze kliek door de Zweedsche autoriteiten wordt geduld om zich te wij den aan het belasteren van de Duitsehe weermacht. ONGERUSTHEID IN ZWEDEN. In Fransche militaire kringen koestert men ongerustheid omtrent het lot van Zwe den en men gelooft, dat men wel eens spoe dig getuige zou kunnen zijn van nieuwe ont wikkelingen, hetzij in den vorm van een Duitschen aanval of van een Duitsehe troe pen-ontscheping, aangezien gemeld wordt, dat Duitschland alle voorbereidingen voor zulk een stap neemt. DUFF COOPER SPREEKT IN PLAATS VAN CHURCHILL. Churchill, die aan een lunch in Londen ter gelegenheid van den St. George-dag het woord zou hebben gevoerd, heeft zich per telegram verontschuldigd. Dit telegram werd voorgelezen vlak voor den aanvang van het noenmaal. In zijn plaats sprak de vroegere eerste lord der admiraliteit, Duff Cooper, die op Engeland dronk en verklaar de, dat de gevoelens der jonge mannen, die. thans in den strijd trekken, gevoelens zijn van bittere woede, grimmige uitdaging en onuitsprekelijke vastberadenheid. De leuze, die thans gemakkelijk op de lippen komt, luidt: Nooit weer zal het aan één natie ver oorloofd zijn om de geheele wereld in den oorlog te storten. Voortgaande zeide spr.: De reeks misdaden, die de ontzetting van Europa hebben gevormd, bestaat niet uit de misdaden van één man of van een kleine bende misdadigers. Het zijn de misdaden van een geheel volk. De wensch is de vader van de gedachte, en het is een gevaarlijke gedachte, wanneer men gelooft, dat men een wig kan drijven tusschen de Duitsehe regee ring en het Duitsehe volk. De dag, dat het Duitsehe volk begrijpen zal, dat het wordt verslagen, zal niet nader bij gebracht wor den door zachte woorden of schoonschijnen de beloften van onzen kant. Wij moeten het in een veldslag verslaan. COMMUNIQUE VAN DE BRITSCHE ARBEIDERSBEWEGING. De nationale arbeidersraad te Londen, be staande uit de dagelijksche besturen van de arbeiderspartij, de parlementsfractie dezer partij en van den vakvereenigingsraad, heeft na een heden gehouden vergadering een communiqué gepubliceerd, waarin o.a. gezegd wordt: door de overweldiging van Denemarken en Noorwegen heeft het nat.- soc. Duitschland wederom twee democrati sche landen toegevoegd aan de lijst van slachtoffers van wetteloos geweld, dat tot dezen oorlog heeft geleid. Het nazi-Duitsch- land heeft opnieuw getoond, dat het de neutraliteit van geen enkel land, dat het in den weg staat, zal eerbiedigen. De Brit sche en Fransche strijdkrachten vechten zij aan zij met de dappere verdedigers van Noorwegen om den invaller te verdrijven. De neutraliteit is niet langer waarborg voor de veiligheid van een natie en de Britsche arbeidersbeweging is er van overtuigd, dat de weg naar vrede en vrijheid is gelegen in een bondgenootschap van alle democrati sche volken, welker vrijheid en onafhanke lijkheid evenzeer op het spel staan als die van de democratische landen, welke reeds in den oorlog zijn gewikkeld. DE BESTRIJDING VAN BUITEN GEWONE UITGAVEN IN DUITSCHLAND. Het staatsblad bevat een verordening van den ministerraad voor de rijks verdediging, welke als volgt luidt: De aan den rijksminister van financiën in een verordening over de vaststelling van een supplement op de rijksbegrooting voor het boekjaar 1939 verstrekte machti ging om tot bestrijding van buitengewone uitgave eeii crediet te nemen tot een maxi mum van vijftien milliard rijksmark, blijft van kracht. HET FRANSCHE AVONDLEGER- BERICHT. Het Fransche avondlegerbericht luidt: Een tamelijk levendige bedrijvigheid der wederzijdsche artillerie tusschen Moezel en Blies. Vijandelijke patrouilles werden ten W. der Vogezen teruggedrongen. Uit wisseling van vuur aan de oevers van den Rijn. DE BRITSCHE VLOOTVERLIEZEN IN DE NOORSCHE WATEREN. In het Britsche Hoogerhuis heeft de minister zonder portefeuille, lord Hankey, in antwoord op een hem gestelde vraag verklaard: „Sedert den Duitschen aanval op Noorwegen en Denemarken hebben de Britsche vlootverliezen in de Noorsche wa teren bedragen drie torpedobootjagers, een duikboot, een admiraliteitstreiler, die tot zinken werd gebracht en een vierde torpe- dobootjager, de Hardy, die na beschadigd te zijn op de kust werd gezet. Een kruiser en twee torpedobootjagers zijn beschadigd maar veilig naar hun bases teruggekeerd. De Renown en de Rodney hebben beide treffers opgeloopen. In geen van beide ge vallen werd ernstige schade veroorzaakt, noch werd de gevechtsdoeltreffendheid der schepen op eenigerlei wijze benadeeld. Bovendien hebben nog vier destroyers eenige schade van niet ernstigen aard be komen. Drie kruisers hebben schade van geenterlei belang opgeloopen door bom- splinters." IJZERERTS VOOR DUITSCHLAND TER SPRAKE IN LAGERHUIS. In het Lagerhuis heeft de Libera Mander gevraagd of de verzekering gegeven kon worden, dat stappen genomen zouden wor den om den verderen aanvoer van ijzererts naar Duitschland volledig af te snijden. Butler, de onderstaatssecretaris van buiten- landsche zaken, antwoordde, dat de regee ring de beteekenis van deze kwestie inzag, doch dat hij in de huidige omstandigheden 'n dergelijke ver strekkende verzekering niet kon geven. Mander wees er vervolgens op, dat de Zweedsche neutraliteit eiken dag door een groot aantal Duitsehe vliegtuigen ge schonden wordt, die over alle deelen van het land gevlogen hebben. Butler herinnerde er toen aan, dat Zweden tegen de schending van zijn neutraliteit te Berlijn geprotesteerd had. WRAK VAN LIJNTOESTEL GEVONDEN. Te Beinnuird bij Lochlomond (Schot land) is het wrak gevonden van een Britsch lijntoestel. Het vliegtuig was Maandag uit Perth naar Heston vertrok ken. Er waren geen passagiers aan boord. Het toestel werd bestuurd door captain King, die indertijd minister-president Chamberlain per vliegtuig naar Duitsch land heeft overgebracht. Alle drie inzittenden zijn om het leven gekomen. Twee lijken werden in het puin van het toestel aangetroffen. Het derde bevond zich in de directe nabijheid. Glimlachje Helaas bezet mijn vrouw spreekt nog. Vervolg van pag. 1, le blad. Geen Canadeesche troepen in Noorwegen. Van gezaghebbende zijde te Londen wordt verklaard, dat de berichten, volgens v/elke Canadeesche eenheden in Noorwegen strijden, onjuist zijn, al kunnen er indivi- dueele gevallen bestaan, waarin Canadee- zen dienst doen bij het Britsche expeditie- leger in Noorwegen. Deelen van Noorsche divisie geven zich over. Uit Berlijn wordt gemeld: In het berg land ten Z.O. van Stavanger hebben de dee len van een Noorsche divisie na een hevi- gen strijd met de Duitsehe troepen de wa pens neergelegd. Het aantal gevangenen en de gemaakte buit zijn nog niet te overzien. De situatie in Noorwegen. Uit telegrammen, welke nog laat in den nacht te Stockholm zijn binnengekomen, blijkt, dat de Noorsche en Britsche troepen ten N. van Trondelag, in den N. sector van Drontheim, in een feilen strijd met de Duitsehe troepen zijn gewikkeld. Het Noor sche hoofdkwartier beoordeelt de ontwik keling der gebeurtenissen zeer gunstig en men is van meening, dat de Duitsehe op- marsch op een oogenblik, dat strategisch gelegen komt, zal gestuit zal worden. Duitsehe vliegtuigen hebben getracht de operaties der infanterie te steunen door Spiklastad en Steinkjer te bombardeeren. Bij het laatste bombardement van Nam- sos werden omstreeks tien burgers gedood. De Duitsehe legerberichten maken mel ding van vorderingen, doch de Zweedsche correspondenten verklaren, dat de gering ste terreinwinst door de Duitsehe troepen duur betaald wordt, want de tegenstand der Noren wordt met den dag beter geor ganiseerd. De Engelschen melden geslaagde bombardementen Officieel wordt medegedeeld, dat de Britsche luchtmacht gisteravond het vlieg veld Westerland op het eiland Sylt heeft gebombardeerd en twee patrouillevaartui gen tot zinken heeft gebracht. Voorts heb ben Britsche bommenwerpers nieuwe aan vallen gedaan op de vijandelijke lucht vaartbasis te Aalborg, Kristiansand, Oslo en Stavanger, terwijl „offensieve verken- nigsvluchten" werden gemaakt over de Drontheim-fjord. Volgens de eerste berich ten waren al deze operaties zeer geslaagd. Bij het bombardement van het vliegveld Westerland werden hangars en startbanen gebombardeerd. Op verscheidene plaatsen brak brand uit, terwijl een zware ontplof fing werd gehoord. Ten N. van het eiland Sylt openden pa trouillevaartuigen het vuur op de Britsche machines. De schepen werden terstond aan gevallen en twee werden tot zinken ge bracht. Het Duitsehe legerbericht. Het opperbevel van de Duitsehe weer macht maakt bekend: De vijandelijke zee- en landstrijdkrach ten in de zóne van Narvik zijn verder ver sterkt zonder tot dusver tot den aanval over te gaan. N.O.-waarts van Drontheim namen Duitsehe troepen na een kortenstrijd het belangrijke Steinkjer gelegen aan de uiterste N.O.-punt van de Drontheim-fjord. "Er werden tachtig gevangenen gemaakt. Ten O. van Bergen duurt de aanval op de bij Voss aanwezige Noorsche troepen voort. De gevechten in het gebied van Stavanger zijn geëindigd. Twee Noorsche regimenten werden daar ontwapend. De van Oslo naar het N. en N.W. oprukkende Duitsehe hoofd troepen hebben den vijandelijken tegen stand overal gebroken ên trekken verder Dagelijks komen nieuwe versterkingen te Oslo aan. Een aanvalspoging van Engel- sche vliegtuigen op de omgeving der vlieg velden van Oslo had geen succes. De aanvallen der Duitsehe gevechtsvlie gers richtten zich in hoofdzaak tegen de landingen der Engelschen op de Noorsche kust alsmede tegen de naar het binnenland leidende wegen en spoorlijnen. In de Namsos-fjord werd weer een torpedojager zwaar beschadigd. Voor Andalsnes werd een andere tropedojager en een transportschip zoo zwaar getroffen, dat op beide vaartui- GEVECHTEN IN CHINA. Uit Tsjoengking wordt gemeld: De Chineesche troepen blijven aanzien lijke vorderingen maken in het noorden der provincie Kiangsi. Na verwoede gevechten hebben zij Hsisjan en Wangsjoekoeng," stra tegische punten op 25 k.m. ten Z.W. van de provinciale hoofdstad Nantsjang, heroverd. Zaterdagochtend hebben de Japansche troe pen een krachtigen tegenaanval onderno men, doch in den namiddag werden zij teruggedreven, Andere Chineesche colonnes naderen van het N. en W. komend Nants jang. Professor Doerpfeld stervende. - Uit Athene wordt gemeld: Volgens berichten van het Grieksche eiland Leukas, ligt de we reldberoemde Duitsehe oudheidkenner en onderzoeker, professor Doerpfeld op sterven. De doctoren hebben alle hoop opgegeven. Hevige regens in de Levant. - Uit Da mascus wordt gemeld: Ten gevolge van in Noord Syrië en de woestijn gevallen stort regens is het peil van den Euphraat aanzien lijk gestegen. Ongeveer 150 dorpen zijn on der water gezet en er is veel schade aange richt. Door tijdig genomen maatregelen zijn geen menschenlevens te betreuren. Het ver keer tusschen Syrië en Irak is onderbroken. Ambulancevliegtuig verongelukt. - Uit Buenos Aires wordt gemeld: Een ambulance vliegtuig van de luchtvaartclub is, naar uit Catamarca wordt gemeld, in de bergen ver ongelukt. De vier inzittenden zijn om het le ven gekomen. EEN MILITAIRE PLECHTIGHEID. Op 't Sportpark alhier werd gistermorgen aan den onderofficier, sergeant M. Jansen Duighuizen de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst door majoor J. M. N. v. d. Drift, uitgereikt. gen brand uitbrak. Aan den ingang van de Molde-fjord kreeg een ander transportschip twee voltreffers, waardoor het vaartuig on bestuurbaar werd. Ot een andere plek werd een vijandelijk vrachtschip met verschei dene bommen bestookt. De naar het binnenland leidende spoor lijnen werden de rails op verscheidene plaatsen door bomtreffers opengescheurd, stations vernield en werd brand gesticht in depots. Een vijandelijk transportschip kreeg een voltreffer en brandde uit. Plaatsen en kwartieren waarin zich vijandelijke troepen bevonden, werden vernield. Een bericht uit Stockholm. Uit de te Stockholm binnengekomen be richten blijkt, dat de geallieerden en Noren zekere vooruitgeschoven stellingen tijdelijk hebben moeten prijsgeven. Over het algemeen acht men in Noorsche kringen de situatie bevredigend. Daar in het Vaerdal, het gebied ten Z. van Stenkjar, uitgebreide operaties worden verwacht, is de geheele bevolking van dit dal geëvacu eerd. De Duitsehe luchtmacht blijft alles in het werk stellen om de verbindingen te vernie tigen en den opmarsch der geallieerden naar het Z. tot staan te brengen. Naar men zegt, is het spoorwegstation Grong thans volkomen vernield, doch de omvang van de schade aldaar en elders langs de spoor lijn kan niet geschat worden, daar de tele foonleidingen naar Zweden tijdens een sneeuwstorm zijn gebroken. Een mededeeling van generaal Von Falkenhorst. De opperbevelhebber der Duitsehe troe pen in Noorwegen, generaal Von Falken horst, heeft bekend gemaakt, dat wegens de loyale houding der Noorsche. bevol king, de tot dusver geldende beperkingen in het personen- en voertuigenverkeer tusschen het district Oslo en de naburige districten Asker en Barum zijn opgeheven, heven. Finsche kinderen verlaten Noorwegen weder. Omstreeks 1600 kinderen, die naai' Noorwegen zijn geëvacueerd, zullen naar hun land teruggezonden worden. Ook zul len binnenkort 1300 kinderen en grijs aards uit het gebied van Petsamo, die bij den Russischen inval op Noorsch gebied een toevlucht hadden gezocht, eveneens naar Finland terugkeeren. DE FILM: „VROUWEN" IN HET VICTORIA-THEATER. Af en toe komen er uit Amerika heel merkwaardige stukken. Zoo was het ook met het stuk: The Women, dat twee jaar lang de sensatie is geweest van New-York en achter elkaar precies 666 opvoeringen beleefde. Het is een ultra-moderne satyre op het leven van de rijke Amerikaansche vrouwen, gespeeld door vrouwen en niets dan vrouwen. Het z.g. sterke geslacht schittert door totale afwezigheid, maar als de groote schaduw op den achtergrond staat daar de nimmer op het tooneel ko mende figuur van „den man", om wien alles draait. Het stuk, met verbluffende kennis van zaken geschreven en met onbarmhartigen spot is van Clare Bootle, de vrouw van den hoofdredacteur en uitgever der twee modernste Amerikaansche periodieken: „Time" en „Life". In 1938 kocht Metro-Goldwyn-Mayer de filmrechten. Zij wist wel dat het een experiment was, waarvan de uitkomst geenszins vaststond. Anita Loos verzorg de het scenario, dat 135 rollen van en voor vrouwen bevatte met ongeveer vier hoofdrollen. Deze werden toegewezen aan Norma Shearer, John Crawford, Rosalind Russell en Paulette Godard. „Vrouwen" als film werd 'n openbaring' op het gebied van scenario, dialoog en samenspel en zal ook Alkmaar op bijzon dere wijze verrassen. Het reclame-middel bij uitnemendheid: EEN GOED DAGBLAD.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8