Aqmda £aatste Aetichten Weecêecickt JUMicaties Spott HET GEMEENTELIJK ELECTRICITE ITS BE DRIJF GROOTSCHERMER HARENKARSPEL STOMPETOREN EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Donderdag. De provincie in hooqer beroep tegen het vonnis der Haarlemsche rechtbank. Men deelt ons mede, dat de provincie in hoogcr beroep is gegaan tegen het vonnis van de Haarlem sche rechtbank, waarbij de ge meente Alkmaar in het gelijk is gesteld in haar opvatting, dat zij beschouwd moet worden als gega digde wat betreft het betrekken van electrischen stroom van het P. E. N. en de provincie dus ver plicht is tot levering van stroom ten behoeve van het eigen distribu tiebedrijf der gemeente. HET ONWEER VAN GISTERAVOND. Brand te Stolpen; vee omgekomen. Gisteravond om 9 uur is tijdens het he vige onweer de bliksem ingeslagen in een schuur, staande achter de woning van den heer J. Boots te Stolpen (gem. Zijpe). De schuur is geheel afgebrand. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch beschikte niet over genoeg bluschwater. 2 koeien en 5 kalveren zijn verbrand. ALKMAARSCHE OPERETTE EN ORKESTVEREENIGING. Hedenavond wordt voor de derde en te vens laatste maal in 't Gulden Vlies opge-* voerd de charmante operette .Polenbloed" muziek van Oscar Nedbal). Van dit werk gaat een groote bekoring uit, door den prachtigen zang en de mooie muziek. De monteering is tot in de puntjes verzorgd, terwijl tevens een Poolsch-Rus- sisch ballet, met als hoofdfiguur Peter Demaat, wordt gedanst. Een opvoering, die een bezoek zeer zeker waard is. Voor verdere bijzonderheden leze men elders in dit blad. PRINS HENDRIK STICHTING TE EGMOND AAN ZEE. De jaarlijksche algemeene vergadering van het bestuur dezer stichting werd dit jaar gehouden in het eigen gebouw te Eg- mond aan Zee. Aan de beurt van aftreden waren de re genten de heeren Willem Ruys, ir. M. A. H. Wertheim en E. P. Ross, die herkozen wer den en hun benoeming aannamen. De heer F. M. L. baron van Geen had den wensch te kennen gegeven af te treden als regent wegens drukke werkzaamheden. In de hierdoor ontstane vacature werd gekozen de heer jhr. G. L. Schorer te 's-Gravenhage. Tot voorzitter werd door het college var, regenten gekozen de heer mr. G. J. Salm, daar baron van Geen tevens voorzitter was. De directeur, de heer J. H. van den Berg, bracht het jaarverslag over 1939 uit. Hier uit bleek, dat het aantal verpleegden op 1 Jan. 1939 zijnde 140, steeg tot 156 op 31 Dec. van dat jaar. Er werden 29 nieuwe ver pleegden opgenomen, terwijl er 12 overle den en 1 vertrok. Van veel zijden werd de Stichting weder bedacht. De groote tabaksmaatschappijen zorgden voor tabak, velen 2onden een bij drage voor ontspanning, boeken enz. Een twintigtal vereenigingen zorgden voor de noodige ontspanning. Aan bijdragen voor ééns werd ontvangen 1819.55, aan straf gelden van schepelingen 1329.58. Aan le gaten werd ontvangen f 50, één legaat van 1100 en één van 5000. De rekening en verantwoording over 1939 werden goedgekeurd met een totaal aan baten van 76057.97 en een totaal aan las ten van f 73.856.32, sluitend alzoo met een voordeelig saldo van f 2201.65. Herdacht werd het afscheid van den heer W. G. Wendelaar, die 53 jaar regent der Stichting was en tot eere-regent werd be noemd en het heengaan van den bootsman, den heer W. G. Haack, die na 12 <4-jarigen dienst met pensioen ging. De voorzitter bracht tot slot der vergade ring dank aan den heer en mevr. van den Berg en den heer en mevr. Blaas, alsmede aan het personeel, voor al hetgeen zij in het afgeloopen jaar weder ten behoeve der oudjes hadden gedaan, om hen het verblijf in de Stichting zoo aangenaam mogelijk te maken. AANVULLINGSAGENDA RAADSVERGADERING VAN HEDEN. Aan de agenda van de hedenavond te houden raadsvergadering worden toege voegd de punten: 19. Voorstel tot uitbreiding van de kan toorruimte van de L. C. O. en tot verhu ring van het nieuw te stichten gebouw aan de L. C. O. (bijlage nr. 45). 20. Idem tot verkoop van grond aan de Hoornschekade (bijl. nr. 46). VERKOOP GROND AAN DE HOORNSCHEKADE. De heer A. Vos alhier, heeft verzocht van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein aan de Hoornschekade, groot ongeveer 746 M2., voor den prijs van ,f 5781.50, ten einde daarop 7 woningen te bouwen. B. en W. stellen den raad voor om het bedoelde perceel op door hen aangegeven voorwaarden te verkoopen. VERLOTING REMONSTRANTSCHE GEMEENTE. Eenige prijzen van de verloting ten bate van de remonstrantsche kerk zijn geëta leerd in de étalage van de firma Zwaan, aan de Nieuwesloot. EEN HIT UIT DE WEIDE GESTOLEN. De politie deelt ons het volgende mee: Uit een weide aan den Omval, alhier, werd hedennacht vermoedelijk ontvreemd een hit van het navolgende signalement: merrie, voskleurig, oud 7 jaar, aan den lin kerkant van den hals een witte plek van uitgroeiende haren. BENOEMD. De heer mr. L. V. Ledeboer, res. Ie luit. veldart. te Den Haag, vroeger alhier, is be noemd tot hoofdcommies aan het departe ment van economische zaken. UITBREIDING KANTOORGEBOUW L.C.O. B. en W. schrijven aan den raad: Ingevolge de besluiten van uw vergade ring van 26 Sept. en 28 Nov. 1935 werd het kantoorgebouw der Landbouw Crisis Orga nisatie voor Noordholland (L.C.O.) in den tuin van het Landbouwhuis gebouwd en dit aan de L.C.O. verhuurd gedurende de eerste drie jaren voor f 3000 per jaar en daarna voor .f 2000 per jaar. De L.C.O. heeft ten behoeve van haar administratie méér ruimte noodig en ver zoekt het gebouw uit te breiden met een uitbouw in noordelijke richting, grooten- deels geprojecteerd in den tuin van het gymnasium en geschikt voor 70 man perso neel. De kosten van deze uitbreiding inclusief de uitbreiding der centrale verwarmings installatie. architectuur en toezicht bedra gen plm. 9000. Zoo mogelijk zou de L.C.O. het nieuw te bouwen gedeelte willen be trekken op 1 Juni a.s. B. en W. hebben geen bezwaar aan de behoefte der L.C.O. aan uitbreiding van haar kantoorruimte tegemoet te komen, doch stellen met het oog op den financiee- len toestand der gemeente de voorwaarde, dat de daarvoor door de gemeente te maken kosten geheel door de huur worden gedekt, in verband waarmede zij die huur zouden willen stellen op 3000 gedurende de eer ste drie jaren en vervolgens op een nader in overleg met de L.C.O. te bepalen bedrag. De L.C.O. stemt hiermede in, alsmede met de bepaling, dat het onderhoud voor reke ning komt van de L.C.O. Als het gebruik van het gebouw binnen de eerste drie jaren mocht eindigen, zal toch in elk geval de huur voor drie jaren verschuldigd zijn. Naar aanleiding van een en ander stellen B. qn W. den raad voor om het kantoorge bouw der L.C.O. uit te breiden overeen komstig het overgelegde plan en dezen aanbouw aan haar te verhuren. SIMAVI. Steun in medische aangelegenheden voor Inheemschen. Men schrijft ons: Met het voorjaar komt de schoonmaak en komen de collecten. Ja, bijna iedere week één. Wij weten allen, dat er voor lief dadige doeleinden geld noodig is, veel geld. En eigenlijk zijn wij blij, dat het ons zoo makkelijk wordt gemaakt om goed te doen. Het eenige, wat men van U vraagt is, Uw portemonnaie te voorschijn te halen en een geldstuk in het busje te laten glijden, dat men U met een vriendelijk gezicht voor houdt. Ge doet hiermee waarschijnlijk het beste werk van dien dag! A.s. Zaterdag houdt de vereeniging Simavi haar jaarlijksche collecte. Simavi is de naam van de vereeniging, die tracht zoo veel mogelijk medische hulp te brengen in de meest ontoegankelijke streken van Oost en West-Indië. Alkmaar is de stad van Dr. Thijssen, de man, die duizenden inlanders redde van blindheid. Dus behoeft men hier eigenlij k nauwelijks iets van dit prachtige werk te vertellen. Alleen dit wil ik nog eens onder de oogen brengen, dat dit werk geld kost, veel geld, aangezien de inlanders heel erg weinig zelf kunnen betalen, immers duizenden moeten zien te leven van 2y, cent per persoon per dag! Simavi had het vorig jaar te verdeelen: 70.000, Oost- en West-Indië hadden noodig 142.000!!! Hoevele duizenden zieken, volwassenen, kinderen en zuigelingen bleven op die ma nier zonder medische hulp en gingen te gronde? Denkt U dat eens in, U, die hier leeft te midden van artsen, specialisten en ziekenhuizen. Meer zal ik U niet vertellen, de rest laat ik aan Uw verbeèlding over. Bekijkt de platen in de stad en vooral de Simavi-expositie bij de fa. Fortuin in de Langestraat. Voor een kwartje kan èen framboesia-lijder reeds afdoende genezen worden. Het is wel zeker, dat allen diep in den zak zullen tasten voor deze collecte, waar van de opbrengst bestemd is voor de lij dende menschheid in ons eigen Indië. Wij spreken de hoop uit, dat de ingeze tenen van Alkmaar op 27 April a.s. met vreugde zullen bijdragen om een deel van het lichamelijk lijden der inlandsche bevol king in Indië te helpen lenigen en mede te werken aan een zaak waaraan geen Neder lander, juist omdat de tijden zoo moeilijk 2ijn, zich mag onttrekken. Met de bijeen gebrachte gelden hoopt de vereeniging Simavi het medische werk, zoowel van pro- testantsche als katholieke en neutrale zijde, te ondersteunen. Voor het welslagen der collecte zijn nog eenige medewerksters noodig, die als col- lectrice willen optreden. Zij kunnen zich heden en morgen aanmelden bij mevrouw Lourens, Oudegracht 293. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.44 tot 4.11 uur licht op, Bioscopen. City-theater, half 8, hoofdnummer Het uur der vergelding slaat voor iedereen (rom.-dram.), hoofdrollen Fernand Gravey, Corinne Luchaire, Michel Simon. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Tropennacht in Saigon (rom.-dram.); hoofd rollen Hedy Lamarr, Robert Taylor en Joseph Sctyildkraut. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 25 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, derde opvoering van Polenbloed door de A. O. en O. V. DE ZAAK-BROERSMA VOOR HET GERECHTSHOF. Het gerechtshof te Amsterdam heeft he den in hooger beroep behandeld de zaak tegen den heer J. Broersma te Bergen, die wegens beleediging van den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, ir. Wentholt in een Open Brief aan den ministerraad en in een brochure „Ik zal handhaven", door de Alk- maarsche rechtbank tot f 10 boete was ver oordeeld. De behandeling van deze zaak, waarvan wij morgen uitvoeriger verslag zullen ge ven, duurde van 10.30 tot 2 uur. De procu reur-generaal mr. van Drummeien vorder de vernietiging van het Alkmaarsche von nis en veroordeeling van den verdachte wegens smaad lot 1 maand gevangenis straf. De verdediger, mr. dr. Buiskool, oordeel de eveneens dat hier sprake was van smaadschrift, maar in het algemeen belang vorderde hij namens verdachte diens toe lating tot het beroep van zijn onschuld, op dat hij eindelijk herstel kan krijgen van 't verlies van 375.000 door den Rijkswater staat hem berokkend. De uitspraak is bepaald op 9 Mei a.s. GEWEIGERD DIENSTEN VOOR LUCHTBSCHERMING TE DOEN. De politierechter te Alkmaar veroor deelde twee inwoners van Callantsoog, die geweigerd hadden luisterposten van den luchtbeschermingsdienst te bezetten, tot 4 en 2 maanden gevangenisstraf. Het eer ste geval betrof een principieelen dienst weigeraar, het tweede een man, die zich niet vrijwillig ter beschikking van den luchtbeschermingsdienst had gesteld. De procureur-generaal bij het ge.echtshof te Amsterdam, mr. van Dummelen, had be vestiging van het vonnis gevorderd. Het hof vei jordeelde heden beide verdachten tot 25 boete of 10 dagen hechtenis. LUCHTBESCHERMING. Op gevaar af vervelend te worden, moet ik toch nog eens een beroep doen op mijn medeburgers, ter wille van den luchtbe schermingsdienst. In mijn voorgaand arti kel wees ik er reeds op, dat zoo weinig personen uit de leidënde krii.gen van Alkmaar tot or.2en dienst behooren en ik vroeg da; rom verbetering te helpen bren gen. Tot dusver was mijn verzoek tever geefs!!! Mochten wij, sinds het oogenblik, dat ik mijn artikelenreeks begon, reeds een 60-tal nieuwe leden boeken op zichzelf een verblijdend feit daartoe behoorden slechts weinigen van de bovengenoemden. Is het niet beschamend, dat men daar, waar men door opleiding en dagelijksche routine voor een leidende functie geschikt is, zoo weinig verantwoordelijkheidsgevoel bezit? Het is wel gemakkelijk zich achter drukke bezigheden te verschuilen, maar mag dat motief vandaag den dag nog gelden? Begrijpt men dan nog steeds niet, hoe bitter noodzakelijk een flinke L B.S.D. is? De ervaring in het buitenland leert dage lijks weer, dat een góed werkende L.B.S.D. een zware handicap voor een invaller is. Onze taak is immers paniekstemming onder de bevolking te voorkomen door overal, waar gevaar voor ongelukken dreigt, of waar reeds slachtoffers zijn ge maakt, raadgevend of handelend op te treden. De burgerij blijft kalm, als ze weet, dat er een instelling is, die voor de veiligheid van haar persoon en goederen in burgerlijken, dus niet militairen zin waakt. En onze burgerij moet kalm zijn, het hoofd niet verliezen en zich niet in wanhoop, als geslagen honden, aan een invaller overgeven. Doet zij dat wel, dat ontneemt zij de moreele kracht en daarmee de gevechtswaarde aan ons leger. Dat willen we toch niet, oprechte Vaderlan ders! Daarvoor heeft het voorgeslacht ons toch niet een vrij en onafhankelijk Neder land overgedragen? Mogen..wij dat door laksheid of onnadenkendheid verliezen? Het zou niet alleen onze eeuwige schande, doch ook 'n juk van hen die na ons komen, beteekenen. Wij Hollanders zijn nuchtere, lakonieke menschen. Wij komen niet gauv in bewe ging. Op nationale feestdagen praten wij graag over de grootheid van onze voor vaderen. Maar daar kunnen wij niet van bestaan. Wij' moeten onze eigen boontjes doppen, zelf aan het werk. Praten wij niet alleen over echte vaderlandsliefde, over het ons scharen om den troon. Laten wij het ook doen. Wie de wapens niet kan dra gen, ter verdediging van huis en haard, trede in den burgelijken dienst! Niet alleen zingen: „het vaderland ge trouwe, blijf ik tot in den dood", doch er ook naar handelen. Voor iederen eerlijken vaderlander, die de overheid o.nder alle omstan digheden trouw wil dienen, staat de deur wijd open. Het luchtbeschermings bureau op het Waaggebouw (tel. 3932) zal u graag ontvangen. Wie heeft voor onzen uitkijkdienst een goeden kijker af te staan?We zitten er drin gend om verlegen. Wie niet met zijn per soon kan helpen, kan het misschien met góederen.. In mijn volgend artikel hoop ik u te kunnen meedeelen, hoeveel kijkers ik ten behoeve van den dienst mocht ont vangen. Het .Hoofd L. B. S. D. K, P, GOETTSCH. DE LEID SCHEND AMSCHE MOORDZAAK. Soldaat, die zich te Oegstgeest ver kleedde'heeft niets met den moord te maken. Onmiddellijk, nadat de rijwielhersteller Roest uit Oegstgeest aan de politie heeft medegedeeld, dat op den dag van den moord te Leidschendam, zich een soldaat bij hem heeft verkleed, is rijks veld wacht en recher che dag en nacht aan het speuren geweest om dezen militair op te sporen. Dit nu, is enkele dagen geleden gelukt. Het is echter gebleken, dat hij met de moordzaak niets uit te staan heeft en om geheel andere redenen zich bij Roest heeft verkleed. Hij is met verdachte R. A. geconfron teerd en beiden hebben verklaard elkaar nooit eerder te hebben gezien. Bovendien is gebleken, dat de soldaat niet op den dag van de moord, doch twee dagén te voren zich bij Roest heeft verkleed. Hieruit is wel komen vast te staan, dat deze soldaat niet de geheimzinnige „Arie" is, die de hoofdrol in de Leidschendamsche moordzaak zou hebben gespeeld. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: 30 kilometer ten N.O. van Narvik zijn onze afdeelingen in gevecht gewikkeld met vrij sterke vijandelijke strijdkrachten. Nar vik zelf werd door Engelsche zeestrijdkrach ten opnieuw .hevig beschoten. Ten N. van Drontheim hebben Duitsche troepen be langrijke punten bezet. De zóne van Dront heim en de vandaar naar .de Zweedscho grens loopende spoorlijn is daarmede tegen het N. beveiligd. De snelle opmarsch in de zóne van Oslo naar het N. en N.W. duurt voort. Bij den jacht op duikbooten in het Ska- gerrak werden twee vijandelijke onder zeeërs vernield. Een voorhoede-flottielje nam in mistig weer aan den westelijken uitgang van het Skagerrak een groep groote Fransche torpedojagers op korten afstand waar. Ondanks de aanzienlijke su perioriteit van de vijandelijke strijdkracn- ten ondernamen de voorpostbooten terstond een aanval. Na een kort gevecht trok de vijand met groote snelheid af. Twee moderne Noorsche torpedojagers werden met Duitsche bemanningen in dienst gesteld. Het luchtwapen maakte verkenningen boven de Noordzee tot aan de Shetland-eilanden en boven midden- Noorwegen. Gevechtsvliegers belemmerden de ver bindingen van den vijand in de zóne ten N van LillehammerDrontheimBergen, troepenconcentraties en steunpunten. Voor de Noorsche kust werden door de lucht macht vijandelijke zeestrijdkrachten aan gevallen. Een Britsche kruiser kreeg daar bij een zwaren treffer. Bij Sylt werd de badplaats Wenningstedt met bommen bestookt. Verscheidene huizen werden beschadigd. Ook aan den rand van het stadje Heide in Sleeswijk-Holstein wier pen vijandelijke vliegtuigen Dinsdagnacht verscheidene bommen uit. De vijand heeft daarmede den luchtoor log tegen onverdedigde punten zonder mili taire beteekenis geopend. In het Westen geen bijzondere gebeurte nissen. DE SITUATIE TE NARVIK. Men bevestigt te Stockholm, dat 250'0 Duitschers, n.l. 1000 te Narvik en 1500 in het nabijgelegen dal, omsingeld zijn, aldus meldt Havas. Het gerucht, dat zij zich zouden hebben overgegeven, schijnt voorbarig te zijn. Hierover is tenminste noch van Zweed- sche, noch van Britsche, noch van Noorsche zijde iets gemeld. Jlcovitociaai TUwws Gouden huwelijksfeest. De heer en mevrouw C. Scheringa en G. ScheringaFocker, alhier, beiden geboren te de Beemster, waren gister 50 jaar ge trouwd. De man is 71, de vrouw is 68 jaar en beiden genieten nog een uitstekende ge zondheid. Twee en veertig jaren wonen zij al in Grootschermer, waar ze het boerenbedrijf hebben uitgeoefend en waar de heer Sche ringa 32 jaar kassier van den Boerenleen bank is geweest en momenteel nog als agent van den Nederlandschen Middenstandsbank fungeert. In hun aardige woning, temidden van een klein weidebedrijfje, was het vandaag een feestdag. Bloemen en gelukwenschen ont braken niet en hoewel deze heugelijke dag in familiekring werd gevierd, (het huwe lijk werd met twee dochters gezegend, die beiden gehuwd zijn), kwamen toch vele be kenden in den loop van den dag ook hun gelukwenschen aanbieden. Boerenleenbank. Gisteravond werd in de zaal van den heer Rijper de jaarlijksche ledenvergade ring gehouden van de coöp. boerenleenbank. Aanwezig waren 46 leden. Wegens ziekte van den kassier las diens zoon, de heer W. Kistemdker, als plaatsvervanger de reke ning en het jaarverslag voor. De rekening sloot met een eindcijfer van 518.469.52)'). Aan spaargelden werd inge legd 129.655.73 en terugbetaald 114.745.20. De gemaakte winst is 595.56, waardoor de reserve is gestegen tot 16654.16. Het ledental bedraagt 142. De rekening en het jaarverslag werden goedgekeurd. De heer J. Groot werd herkozen als lid van het bestuur, terwijl de heer J. Warten- horst herkozen werd als lid van den raad yan toezicht. De plaatsvervangende be- VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur; Aanvankelijk tijdelijk- opklarend en plaat selijk mist, later weer toenemende bewol king met eenige kans op regen, iets koeler des nachts, overda» iets warmer, zwakke tot matige westelijke tot zuidelijke wind. HINDERWET. Bij besluit van heden is de beslissing op het verzoek van de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's-Gravenhage om vergun» ning tot het oprichten van een benzine» bewaarplaats met aftappomp bij het per ceel Luttik Oudorp nr. 26, verdaagd. Alkmaar, 25 April 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. DE ALKMAARSCHE SCHOOL- WEDSTRIJDEN. Op a.s. Dinsdag 30 April zullen ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. prinses Juliana op het Gemeen telijk Sportpark de diverse eindwedstrij- den worden gehouden. Deze wedstrijden kunnen door ieder geheel kosteloos wor den bijgewoond. Daar er tal van belang rijke wedstrijden gespeeld zullen worden, zal de belangstelling zeker buitengewoon groot zijn. Wij laten het ons door de commissie toe gezonden programma voor dezen dag hier onder volgen: 1. 9.30-10 uur: estafetteloop voor meis jes (4 x 60 m.) 24 ploegen. 2. afd. hockey (eindwedstrijden): 9-10.15 uur (meisjes) R.K. Lyceum IGymnasium I; 10.45-12 uur (jongens) R.K. Lyceum I— R.H.B.S. I. 3. afd. voetbal. L.O. (eindwedstrijden)! afd. B: 9.45-10.45 uur: O.L.S. Koedijk I— O.L.S. Heiloo; afd. Cl: 11-12 uur: Rochdale- school ILindenschool II; afd. CII: 10-11 uur: Tesselschadeschool IIWilhelmina- school III. 4. afd. voetbal. Voortgezet onderw. (eind wedstrijden) afd. AI: 3-4.45 uur: R.H.B.S. I—R.K. Lyceum I; afd. All: 1.15-3 uur: R.K. Lyceum IIU.L.Ó. Alkmaar I; afd. AIII: I.15-3 uur: U.L.O. Alkmaar II—R.H.B.S. Ill; afd. AIV: 1.15-3 uur: Gymnasium II Ambachtsschool III; afd. AV: 10.45-12.15 uur: R.H.B.S. VCentr. 7e leerjaar I. Prijsuitreiking: Plm. 5 uur, na afloop der eindwedstrijden door den heer jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Alk maar. stuursleden, de heeren D. Swart en M. de Pee, werden bij acclamatie herkozen. Het bestuur stelde de volgende rentebe palingen voor: spaargelden 2.75 pet., voor schotten 4.25 pet., was 4 pet. Het debet voor loopende rekening op 4.25 pet. en credit op 2.50 pet. Vanuit de vergadering werd gevraagd waarom voor voorschotnemers het percen tage 1/2 pet. is verhoogd. De voorzitterantwoordde, dat deze ver hooging noodig is voor het kweeken van meer reserve. De evangelisatie. Woensdagavond hadden de leden van de evangelisatie een gezelligen avond tot vesterking van de bouwkosten van het eigen gebouw. Er was druk bezoek. Prach tige prijzen werden verloot, geraden naar een volle flesch erwten enz. De voorzitter begon met een gebed, men zong gezamen lijk, ook het zangkoor liet zich liooren. Eenige leden leverden een bijdrage, die zeer insloeg. Het geheel was een prettige avond, vol stemming van saamhoorigheid. Tot slot sprak de heer Hekezen het dankge bed uit. Oprichting aardappelbewaarplaats. Woensdagavond had de vervolgverga- dering plaats in het café Kamsteeg. De heer C. Wonder was voorzitter en riep het welkom toe aan den heer Jan de Boer, architect te Halfweg en gaf dezen on middellijk daarna het woord. De heer de Boer gaf een duidelijke uiteenzetting van den bouw van een aardappelbewaarplaats. Hij besprak het te gebruiken materiaal, den luchttoevoer en de indeeling, zooals die zijn in het gebouw, door hem in den IJpolder is gebouwd. Daarna had een zeer uitvoerige discussie plaats. Verwarmingsinstallaties achtte de heer de Boer zeer waarschijnlijk niet noodig, ook de ontsmettingsgelegenheid werd druk besproken. Ongeveer 100 aandee- len kunnen in den Schermer reeds geplaatst worden, met ongeveer 5000 bakken aard appelen. Besloten werd de heeren J. van Saassen, C. Wonder en Vaalburg aan te stellen als een voorloopig bestuur, dat verder informa ties zal inwinnen over een terrein enz., want men hoopt het doel, een eigen be waarplaats, in het najaar bereikt te hebben. Zooveel mogelijk zal getracht worden, de bouwers voor deze zaak te interesseeren om door gezamenlijk streven verbetering van de aardappelteelt te bevorderen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2