LAATSTE BUS 5euiMeton Rechtszaken Roeken VRAAG EN AANBOD De actie tegen de Duitschers in Noorwegen. DE CECIL FREEMAN CREGG. Nieuws in 't kort. LUCHTVAART WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, hofmeester Koorens staat terecht. TWEI.DE BI.AD Vervolg van pag. 1, le blad. De situatie in het Gudbrandsdal. De correspondent van „Aftonbladet" te. Röros meldt, dat het Duitsche luchtbombar dement den geallieerden niet heeft verhin derd gebruik te maken van den spoorweg in het Gudbrandsdal om versterkingen naar het Zuiden te zenden. Noorsche militaire kringen verwachten, dat spoedig een groote slag zal worden ge leverd om het bezit van het dal. Het schijnt, dat de geallieerden ondanks de voortduren de Duitsche luchtaanvallen hun troepen concentraties voortzetten. Britsche en Noor-- sche luchtdoelartillerie zou gedurende het weekeinde 20 Duitsche vliegtuigen hebben verwoest. Volgens de laatste berichten schijnen de Duitschers Steinkjer te bezetten, terwijl de geallieerden zich tien K.M. Noordelijker krachtig hebben verschanst. Duitsche vlieg tuigen en torpedojagers in de fjord van Drontheim spelen een belangrijke rol in de gevechten bij Stënkjer, Duitsche vliegtui gen blijven 't Osterdal en het Gudbrandsdal bombardeeren. Naar gemeld wordt, staat Dombaas in brand. Ten Noorden van deze stad zijn parachutisten waargenomen. De strijd bij Drontheim. De Finsehe radio heeft medegedeeld, dat volgens mededeelingen van Finsehe corres pondenten de Britsche troepen tot 60 K.M. ten Zuiden van Drontheim zijn opgerukt. Fort Hegra, dat zich in Noorsche handen bevindt, heeft versterking ontvangen, waar door de mogelijkheid om de Duitsche aan vallen te weerstaan, wordt vergroot. De ka nonnen van het fort zijn naar het Oosten gericht. In de omgeving van Narvik zijn de Duit sche troepen door de geallieerden omsin geld. Ook in de omgeving van Elverum en Hamar wordt fel gestreden. Het Britsche departement van oorlog deelt mede: In het gebied van Drontheim is de tegen aanval ondernomen door een aanzienlijk aantal Duitsche troepen, die binnen de fjord van Drontheim door schepen aan land wa ren gezet. Na eenigen feilen strijd slaag den onze troepen er in den toestand te her stellen. Er is verder niets te melden over operaties elders. De techniek van den strijd. De militaire correspondent van Reuter schrijft, dat de techniek van den strijd in Noorwegen een volkomen eigen vorm krijgt. De Duitsche opmarschen zijn telkens gesteund door zware bombardements offensieven en de Duitsche vliegtuigen bui ten hun kansen uit voordat het lucht afweergeschut en Engelsche gevechtsvlieg tuigen tegen hen gebruikt kunnen worden. Volgens onbevestigde geruchten echter hebben zij meer schade toegebracht aan open steden dan aan militaire doelen. Om dit tegen te gaan heeft de Engelsche lucht macht aanvallen ondernomen op de vlieg velden te Aalborg, Kristiansand, Oslo en Stavanger, waar zij erin slaagden den vijand zeer veel ongemak en schade toe te brengen. Te land moeten de troepen aan beide kanten het hard te verduren hebben van het weer. De Noorsche heuvels' en dalen bieden omstandigheden, gelijk aan die in Zwitserland in dezen tijd van het jaar. De hellingen geven een uitstekende dek king voor het gezicht in talrijke bosschen, maar in een zoodanig landschap is het moeilijk operaties te richten tegen een ge meenschappelijk doel, terwijl ook de ver bindingen met het hoofdkwartier achter het front moeilijk gehandhaafd kunnen wor den. Verduistering gelast. Volgens berichten in de Zweedsche pers is de verduistering gelast van de door de Duitschers bezette Noorsche gebieden. Het vliegveld van Oslo, dat verscheidene malen door Engelsche vliegtuigen is ge bombardeerd, staat thans onder zulke strenge militaire bewaking, dat het voor buitenstaanders onmogelijk is, de uitwer king van de jongste operaties der Britsche luchtmacht vast te stellen. UIT HET PROTECTORAAT De Tsjechische protectoraatsregeering heeft een verordening gepubliceerd, waarbij de rechtspositie der Joden in het openbare leven wordt geregeld. De verordening be perkt zich er toe de Joden uit te sluiten van openbare diensten, vrije beroepen en het po litieke leven. Door 16) Verdraaid zonderling. Higgins staarde naar boven, om te zien van waar die drup pel gevallen kon zijn en zag, dat hij tegen den onderkant van de trap, welke van de kelderverdieping naar boven voerde, keek. Dus, degene, die dien druppel olie gemorst had, was in den kelder geweest. Erg zorge loos! En waarom olie? Higgins staarde naar de kelderdeur, om terstond te ontdekken, dat het slot en de scharnieren eerst kort geleden geolied wa ren. Aha! Laat nu eens kijken, overpeinsde hij. Toen ik daarnet die deur probeerde drukte ik er enkel tegen, ik had den knop moeten probeeren. Hij greep den knop, die gemakkelijk meegaf. Zonder geluid te geven draaide de deur open. Inspecteur Higgins trad niet terstond bin nen niet dat hij bang was, want hij had een gemiddelde, en mogelijk meer dan een DE LANDBOUWPRODUCTIE IN DENE MARKEN. De landbouwraad deelt mede, dat toe voer naar Denemarken van o.m. graan en voeder in de komende tijden hoogst onzeker is en dat een belangrijke beper king op verscheiden gebieden der land bouwproductie daarom een dringende noodzakelijkheid wordt! Verder wordt medegedeeld, dat boter bacon en eieren, welke elders hadden zullen worden verkocht, thans naar Duitschland worden verzonden. Het betreft producten van zeer be langrijke waarde. DE MINISTERRAAD VAN GISTER. De gistermiddag om half vijf begonnen mi nisterraad was om vijf minuten over zeven afgeloopen. Reynaud heeft een algemeen overzicht ge geven van den diplomatieken, maritiemen en militairen toestand en verslag uitgebracht over de in de laatste bijeenkomst van de oppersten oorlogsraad genomen besluiten. DE DUITSCH—ROEMEENSCHE ECONOMISCHE BETREKKINGEN. De Duitsche en Roemeensche regeerings- commissies voor de regeling der Duitsch Roemeensche economische betrekkingen, hebben in Boekarest een gemeenschappe lijke zitting gehouden, die heden geëindigd is met de onderteekening van 'n reeks over eenkomsten, waarin het resultaat der be sprekingen is vastgelegd. De beide regee- ringscommissies hebben de ontwikkeling van het goederen- en betalingsverkeer tus- schen de beide landen besproken en een reeks maatregelen opgesteld, waardoor de uitvoering der vroegere- overeenkomsten, vergemakkelijkt wordt. In het bijzonder is er zorg voor gedragen, dat het betalingsver keer zonder wrijving afgewikkeld wordt. DE BRAND TE NATCHEZ. Na een onderzoek in de uitgebrande dans zaal heeft de gerechtelijke lijkschouwer verklaard, persoonlijk 203 lijken te hebben geteld. Hij meende, dat het totale aantal slachtoffers wellicht de 250 te boven zou gaan. Hij verklaarde, dat de lijken als takken bossen van een brandstapel op elkaar lagen. De meeste slachtoffers waren door verstik king om het leven gekomen. Het waren voor een groot deel jongelui van 15 en 16 jaar. Het Engelsche ministerie van inlich tingen. - Chamberlain heeft in het La gerhuis medegedeeld, dat het ministerie van inlichtingen de functies op zich zulle nemen van het bureau van pers en censuur, dat thans onder leiding staat van sir Walter Moncton. De regeerings-departementen zul len verantwoordelijk blijven voor het uit geven van hun eigen berichten. Ontploffing in Engelsche chemische fa briek. - In de chemische fabrieken te Bil- lingham County Durham heeft zich een ontploffing voorgedaan, waarbij drie men- schen werden gedood en 19 gewond. Nog vier personen zijn gestorven als ge volg van de ontploffing, welke zich gisteren heeft voorgedaan in een fabriek van de Im perial Chemical Industries te Billingham, graafsch. Durham. Bovendien verkeeren ver scheidene slachtoffers in het ziekenhuis in ernstigen toestand. Het totaal aantal dooden bedraagt thans zeven. DIT JAAR GEEN ENGELSCHE TRANSATLANTISCHE LUCHTDIENST. In het Lagerhuis heeft kapt. Balfour, de ondersecretaris voor de luchtvaart, in ant woord op een gestelde vraag verklaard, dat het, aangezien de defensie voor moet gaan, niet mogelijk zal zijn om dit jaar een transatlantischen luchtdienst in te stellen, zooals men gehoopt had. Dit besluit is schoorvoetend genomen en alles zal in het werk worden gesteld om dezen dienst, zoo spoedig de omstandigheden dit veroorloo- ven, weer te openen. ONZE POSTVLUCHTEN. De .positie der postvliegtuigen was giste ren: uitreis: Reiger (gezagvoerder Hulse- bos) te Basra, wordt 28 April te Batavia verwacht; Emoe (gezagvoerder Kalberer) te Bandoen'g; thuisreis: Torenvalk (gezag voerder Brugmans) te Jodhpur, wordt op 27 April te Napels verwacht. gemiddelde dosis moed. Het was alleen maar omdat hij een groote waarde hechtte aan het oude gezegde, dat voorzichtigheid de moeder van de porseleinkast is. Boven dien had hij reed als kind dat aardige lied je van de spin en de vlieg geleerd. En toch stond hij hier voor een open deur, die een voudig om een nader onderzoek schreeuw de! Higgins sloop op zijn teenen de kelder trap weer op in de hoop een agent op zijn gewone ronde aan te treffen. Hij wachtte tien minuten maar had geen geluk. Hij durfde het huis niet te verlaten, want dan bestond er kans dat degene, die in het huis was (indien dit tenminste zoo was) onge merkt zou kunnen verwijderen. Eén voor één gingen de lichten in de omliggende huizen uit, en het verkeer scheen reeds ge heel stop te staan. Een late taxi kwam de straat ingereden en Higgins snelde naar voren om die aan te houden, maar de chauffeur schudde slechts het hoofd om om te beduiden, dat hij niet „vrij" was. Na tuurlijk zag hij in den inspecteur niets an ders dan een gewonen klant en hij kon er nu eenmaal maar één tegelijk vervoeren. De inspecteur vloekte binnensmonds en nam het nummer van de taxi op, met de bedoe ling zich dat later te herinneren. Hij zocht in zijn zakken naar een stukje papier, waarop hij een briefje zou kunnen schrijven, maar besloot, dat dit nutteloos was, aangezien hij toch geen boodschapper had om het weg te brengen. Hij wachtte nog drie minuten en gaf het dan op. Hij zou het huis alleen binnen gaan, maar hij PERCY NEEMT VACANTIE. Harmonie-theater. De Hans Albers-film, die het Harmonie theater deze week brengt, mag tot de beste van den zoo populairen acteur gerekend worden. Want zij geeft Hans Albers op zijn best. Men ziet hem in vijf verschillende rollen, met een reeks van kostelijke scenes. Als president van een groote maatschappij, verdwijnt hij spoorloos om van een lastigen aandeelhouder af te zijn. Hij gaat naar Italië, om van een prettige rust te genieten, maar valt van het eene avontuur in het an dere, waardoor het geheel een kostelijke comedie is geworden, met tal van de meest komische tafreelen. Hans Albers is wel bij zonder op dreef in deze film, die inderdaad gerekend mag worden tot één der beste amusementsfilms, die men met genoegen zal zien. HET AVONTUUR VAN DEN ZWARTEN HAVIK EN VINGERAFDRUKKEN. Roxy-theater. Een uitgebreid programma met twee in teressante en boeiende hoofdnummers wordt deze week in het Roxy-theater uit gebracht. Richard Arlen, de sympathieke acteur, die reeds meerdere malen in films vol moed en zelfopoffering schitterde, zal nu optre den in een spannend filmverhaal n.l. het Avontuur van den Zwarten Havik. Maar in een ander hoofdnummer zal men de kennismaking kunnen hernieuwen met Cary Grant en Joan Bennett, die in een film vol afwisseling, n.l. in: Vingerafdruk ken, weer eens te zamen optreden. DRIE VROUWEN EN VERDI. City-theater. Alleen reeds de naam Verdi, doet de har ten der operaliefhebbers open gaan. Volop willen zij genieten van prachtigen zang en schitterende muziek. Nu dat kunnen zij in de film, die deze week in het City-theater wordt vertoond. Verdi en de vrouwen, die in zijn leven een belangrijke rol hebben ge speeld zijn de hoofdfiguren maar tocli moeten wij eigenlijk allereerst noemen Benj amino Gigli, den prachtigen zanger, en zeker één der meest populaire tenoren van den tegenwoordigen tijd. Hij is het die in deze film de meest bekende aria's uit Ver di's opera's doet hooren en beter muzikaal genot kan men niet wenschen. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) moest eenig teeken achterlaten om de aan dacht van den wijkagent te trekken, wan neer die op zijn ronde het huis zou passee- ren. Hij zette zijn bolhoed af met een zucht van teleurstelling, dat hij dit geliefde hoofddeksel er aan moest wagen, en hing dien aan de punt van één der spijlen van het hek, dat de open ruimte voor het sous- terrain afsloot. Daarop daalde hij opnieuw de treedj es naar beneden af, opende de deur en trad binnen, waarna hij de deur wijd open liet staan. In ieder geval, dacht hij, zou de hoed de aandacht trekken, terwijl de open deur dan eventueel opkomende verdenkingen zou versterken. Vooruit dan maar! Voorzichtig sloop hij naar de gang, die achter de benedendeur lag. De planken bleken leelijk verteerd, zoodat hij zich be gon af te vragen, of ze zijn gewicht nog wel zouden houden. De muren waren zoo ge scheurd, dat het hem niets verwonderde, dat het huis onbewoonbaar verklaard was, maar dat het veel meer te verbazen was, dat het niet al lang geleden in elkaar ge vallen was. Aan zijn rechterhand bevond zich een kamer, ma'ar hij behoefde de deur daarvan niet open te maken dit was zelfs onmogelijk aangezien er geen deur meer was, terwijl alleen de roestige schar nieren overgebleven waren. Hij liet zijn zaklantaarn even naar binnen schijnen en zag terstond dat het vertrek leeg was. Het was de kamer, die hij van buiten af gezien had. Toen gebeurde het ongeluk. Verdacht van moord op zijn vrouw. De 36-jarige hofmeester P. L. Koorens, vroeger in dienst van de stoomvaartmaat schappij Nederland, stond vandaag voor de Amsterdamsche rechtbank terecht verdacht van moord op zijn vrouw Maria Johanna Teeuwisse, gepleegd op 22 Juni van het vo rige jaar in de echtelijke woning in de Pijn- ackerstraat. Hij wordt er van beschuldigd op 22 Juni, na vooraf het plan beraamd en het besluit te hebben genomen, zijn echtgenoote opzette lijk tfan het leven te hebben beroofd, door haar na kalm beraad en rustig overleg met een mes zoodanige steken toe te brengen, dat zij tengevolge van een of meer steken, direct of kort daarna is overleden. Subsidiair is doodslag en meer subsidiair zware mishan deling den dood ten gevolge hebbende ten laste gelegd. Bovendien wordt Koorens er van be schuldigd, dat hij het lijk op 24 Juni heeft verborgen en weggevoerd. Na het in stukken gesneden te hebben en die stukken in een of meer koffers te hebben gedaan, zou hij die koffers per auto naar Terschuur bij Bar- neveld hebben vervoerd en ze daar in het struikgewas langs den weg hebben verbor gen. Dit is de juridische constructie, die de of ficier van justitie mr. L. de Blecourt, heeft gegeven aan het vreeselijk misdrijf, dat in den afgeloopen zomer in de hoofdstad zoo veel opschudding heeft gewekt. Het misdrijf werd ontdekt doordat bramenzoekers bij Terschuur een grooten koffer vonden, waarin zich de romp van een vrouwenlij k bleek te bevinden. Een waschnummer verschafte licht over de identiteit vön de vrouw. Het bleek dat het misdrijf in haar woning had plaats gehad. Haar echtgenoote, hofmeester op de Johan de Witt, werd te Semarang ge arresteerd. Oorspronkelijk verklaarde hij on schuldig te zijn. Later gaf hij toe, dat het huwelijk verre van gelukkig was. Toen hij na zijn laatste reis in Juni uit Indië terugkwam, had hij ruzie met haar gekregen, zij was tegen de kachel gevallen, en verd. had den indruk gekregen, dat zij dood was. In zijn opwinding had hij haar eenige malen met 'n keukenmes gestoken In doodsangst had hij toen besloten het lijk in gedeelten in twee koffers te bergen en ergens op een af gelegen plek te verbergen. De rechtszitting. Uiterlijk onbewogen nam vanmorgen de hofmeester Koorens, verdacht van moord op zijn vrouw en het verbergen van het lijk in een koffer, plaats in het verdachtenbankje. Ruim 40 getuigen waren gedagvaard. De president van de rechtbank onderwierp verdachte aan een zeer uitvoerig verhoor, waarin hij vooral de verhouding tusschen Koorens en zijn vrouw belichtte. Verdachte verklaarde o.m. het plan gehad te hebben van zijn vrouw te scheiden, ten einde met een meisje te kunnen trouwen, waarmee hij op de boot betrekkingen had aangeknoopt. VROUWEN. Victoria-theater. Naar aanleiding van de eerste vertooning alhier van deze belangwekkende film in het Victoria-Theater vermelden wij nog gaarne, dat zij ook uiterlijk aanleiding heeft gegeven tot een vertooning van pracht en praal uit de wereld der moderne Eva. Bovendien is zij de glorie geworden van den modeontwerper Adrian, een duivelskunstenaar, die zich hier in dui zenden japonnen kon uitleven. De gewel dige „Modeshow der Toekomst" met smaak en ook met spot gedemonstreerd, is een grootsche fantasie van toiletten geworden, met de meest beroemde mannequins. Wij zijn benieuwd wie voor deze film de meeste belangstelling aan den dag zul len leggen de dames, die zich zelf de ge- heele voorstelling in diverse gedaanten kunnen zien of de heeren der schepping, die in de film totaal ontbreken, maar het schoone geslacht kunnen bewonderen. Inspecteur Higgins had natuurlijk voor zichtig moeten zijn, maar de hoofdschul dige was toch die onverantwoordelijke jeugdige staatsburger geweest, die een houten bal door het raam had gegooid, waar deze door de kamer naar de gang was gerold. Nadat Higgins zijn lamp in de ka mer had laten schijnen, knipte hij die weer uit, deed een stap verder de gang in en trapte op den bal. Hij slaakte een kreet van schrik toen hijzijn evenwicht verloor, sloeg wild zijn armen uit, maar viel met een bons op den grond, waarvan het huis op zijn grondvesten scheen te schudden. Half verdoofd bleef hij een paar seconden liggen. De taal die hij uitsloeg, was bloem rijk. Hij krabbelde weer overeind en zag, dat zijn kleeren overdekt waren met stof en vuil. Ook vond hij met behulp van zijn lantaarn den bal waar hij een woedenden trap tegen gaf. Het lawaai, dat hij veroor zaakt had, moest iedere bewoner of onwet tige gebruiker van het huis wel van zijn aanwezigheid hebben kennis gegeven, zoo dat het overbodig geacht kon worden om verder zijn bewegingen te probeeren te ver bergen. Hij zette het knopje van zijn lan taarn vast, zoodat het licht verder onafge broken bleef schijnen en begon dan voor zichtig de trap te beklimmen, iedere trede bevoelend, alvorens er zijn gewicht aan toe te vertrouwen. De derde, zevende en tien de tree ontbraken, terwijl de vijfde angstig kraakte toen hij er op stapte. Boven aan de trap was de voordeur, welke niet alleen ge sloten en gegrendeld was, maar bovendien 4 De thuiskomst. Koorens erkent, dat hij de laatste jaren wel eens met vrouwen omging. Hij vertelt vervolgens het verhaal van zijn laatste thuiskomst. Na een bezoek aan een café was hij thuisgekomen, 's Avonds had verdachte's vrouw, aldus beweerde hij, zich laten ontvallen, dat zij vriendschap met een anderen man had aangeknoopt. Er was ruzie ontstaan. Toen verdachte op stond, dacht zijn vrouw blijkbaar, dat hij haar te lijf wilde. Zij gaf hem een duw. Verdachte duwde haar van zich af en de vrouw viel tegen de kachel. „Ik dacht dat ze dood was". Verd. had haar vervolgens op haar bed gelegd en verder niet naar haar omgekeken. Wel had hij een paar borrels gedronken. Na drie kwartier had hij het lichaam naar de keu ken gedragen. President: ,En in die keuken hebt U haar gestoken met het mesVerd. blijft heel kalm. Hij zegt, dat hij dat niet precies meer weet. „Het zal wel Bizonderhe- den over wat hier gebeurd is kan of wil hij blijkbaar niet vertellen. Vervolgens wordt de zaak tijdelijk met gesloten deuren behandeld. Wanneer zij weer worden geopend vertelt verdachte wat er na den 22sten Juni is ge beurd. Op 23 Juni was hij na een bezoek aan een café nog met enkele kennissen naar zijn woning gegaan. President: „U hebt zelfs het huis nog la ten zien. Een kamer was op slot. U zeide toen, dat Marie, Uw vrouw, weg was naar Rotterdam en dat zij de sleutel mee had ge nomen. Dat was toch gevaarlijk „Och ja zegt verdachte. De tocht naar Terschuur. Den volgenden dag had verdachte den beruchten hutkoffer gekocht. Een buurman had hem nog geholpen met het naar bene den brengen ervan. Met twee koffers in de auto was verdachte weggereden. Te Deven ter had hij bij zijn zuster overnacht en den volgenden dag had hij op den terugweg de koffers met hun luguberen inhoud bij Ter schuur onder het struikgewas verstopt. Na den proeftocht met de Oranje had verdachte zijn inboedel verkocht, een be zoek gebracht aan de kermis te Laren en vervolgens was hij met de „Johan de Wit" naar Indië vertrokken. Getuigenverhoor. Als eerste getuige vertelde de bramen zoeker van de ontdekking van den koffer. Dr. B. J. Mansens verklaart, dat hij drie steekwonden in de borst had geconstateerd die kort vóór den dood van de vrouw moe ten zijn toegebracht. Dr. Hulst, de politie deskundige uit Leiden is tot de conclusie gekomen, dat de twee steken links gedu rende het leven zijn toegebracht. Omtrent de wond rechts bestaat eenige twijfel. De deskundige achtte het onaannemelijk, dat de vrouw dood was, nadat ze .tegen de kachel was gevallen. Het psychiatrisch onderzoek van den ze nuwarts dr. S. P. Tammenous Bakker had uitgewezen, dat verdachte toerekeningsvat baar is. De verdediger, mr. Kokosky, kon zich in geen enkel opzicht met dit rapport vereeni gen. Een lang debat ontwikkelt zich zonder dat er overeenstemming bereikt wordt. De verdediger meende, dat hier tenminste van verminderd toerekeningsvatbaar moet wor den gesproken. Vervolgens werd gepauseerd. Drs. P. Siebesina. Bedrijfsleer uitgave: T. Wever N.V. Franeker. In dit boek wordt, in voor ieder verstaan bare taal, uiteengezet wat iedere zaken man, belast met de leiding van een groot of kiein bedrijf, moet weten. Uit alles blijkt dat de schrijver zijn stof geheel beheerscht en daarom eenvoudig kan schrijven en zich geheel instelt op het peil, zich aansluit bij het practische leven, van den middenstander. De schrijver heeft zich laten leiden door de eischen voor het middenstanddiploma, maar geeft zijn stof zoo weer, dat allen die in het bedrijfsleven werkzaam zijn dit boek met groote vrucht zullen raadplegen. Het behandelt achtereenvolgens: De taak van den ondernemer; Rationalisatie; De on derneming; Het vraagstuk van de kostprijs; De rentabiliteit van de onderneming; De balans; Statistieken. stevig vastgeschroefd. Higgins was van plan geweest ook deze deur open te laten staan, maar moest daar dus van afzien. De volgende trap was in een iets betere conditie, maar toch verminderde hij zijn voorzichtigheid niet. Hij vond geen sporen, welke op een recent gebruik wezen, maar het feit, dat er in het geheel geen stof op lag, sloot die mogelijkheid niet uit. Aan het boveneinde van de trap, welke van de voordeur naar de eerste verdieping voerde, opende hij een deur, waarna hij een kamer betrad, die zeer zeker sporen vertoonde, welke er op wezen, dat deze nog kort geleden bewoond was geweest. De vloer was dik bedekt met stof, en daar op waren tallooze voetstappen zichtbaar. Midden in de kamer stonden een tafel en twee wankele stoelen zonder leuning. Op de tafel stond een leege whiskyflesch. Higgins knikte bij zich zelf, daar hij zich dien laatsten gebruiker kon voorstellen. Zonder twijfel een zwerver. Goedkoop, zij het oncomfortabel logies. Dat gaf ook een verklaring voor de olie op de scharnieren van de kelderdeur, hoewel het een raadsel bleef hoe de man daar aan was gekomen. En de stofvrije trap? Mogelijk schoongebla- zeri door de tocht uit het gebroken raam. In ieder geval was het huis nu, met uit zondering van hem zelf, leeg. Zoo hard mo gelijk schreeuwde hij naar boven: „Is daar iemand?" (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8