I J.B.Köster AMSIERDANSCHE BEURS M *PcovutciaaC tlieuws EGMOND AAN ZEE OUDORP HEILOO alléén bij £oatste êedchtm Weec&ecicRt J$ucqedij£e Siaad JCilHSt £i EERSTE BLAD. 2 EER Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. De hoogste marktprijs, 1950 was heden 0.50 lager dan die der vorige week. De markt kenmerkte zich door een slappe handel, een gevolg van het feit, dat de pakhuizen nog vol duurdere kaas zitten, terwijl de afname door Frankrijk nog geen voldoende voortgang heeft. Ook in het binnenland is de afzet van de harde belegen kaas gering. Over het algemeen was het heden aangevoerde product goed. De aaanvoer bedroeg 81000 kg, tegen 86000 kg in dezelfde week van het vorige jaar toen de prijs 18 bedroeg. DE EERSTE ASPERGES EN POSTELEIN. Aan de Alkmaarsche Exportveiling wer den heden aangevoerd door den heer Jacob Mooy te Schoorl de eerste asperges. Voorts werd de eerste postelein aange voerd door de heeren P. J. Potgieser te Oudorp en Jac. Groot, Zeswielen. GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie en machineschrijven, gister te Amsterdam gehouden 'onder leiding van den ontwer per, den heer A. W. Groote, slaagden: Voor kantoorstenograaf (130 lettergre pen per minuut) de dames C. Pels, L. Franse, T. Hoekmeijer, K. v. Loon, R. Rempt en N. Dieleman allen te Alkmaar, mej. M. Koning te Hens broek en de heer K. Grootegoed te Bergen. Voor machineschrijven: mej. A. v. Die pen te Alkmaar met een snelheid van 26,9 letteraanslagen per minuut, mej. J. v. d. Laarschot te Alkmaar met 196, mej. B. Smit te Bergen met 202, mej. N. Verhagen te Bergen met 232, mej. J. Dijkstra te Alkmaar met 201, mej. I. v, Lunen te Castricum met 234, mej. R.. Dekker te Egmond aan Zee met 215, mej. A. Pronk te Egmond aan Zee met 216, mej. G. van Diepen te Castricum met 214, mej. P. de Moei te Alkmaar met 249, mej. N. Bee- rends te Alkmaar met 218, mej. T. Ver beek te Alkmaar met 203, mej. I. Meijer te Alkmaar met 186, de heer H. Velzeboer te Heiloo met 208, de heer P. Dorland te Alkmaar met 194, de heer A. v. d. Man- dele te Bergen met 199, de heer J. Beude- ker te Alkmaar met 237, de heer H. de Vries te Alkmaar met 212'en de heer C. W. Schermer ie Limmen met 213 letter aanslagen per minuut. INLICHTINGEN VERZOCHT. De burgemeester van Zijpe verzoekt een persoon (volgens inlichting genaamd R. Zijlstra), die op 7 April 1940, des namid dags pl.m. 9.30 uur uit een autobus van de N.V. autobusdienst „Noordholland" heeft gezien, dat een motorrijder nabij Burger vlotbrug tegen een langs den weg staand hek is gereden, zijn adres op te geven aan voornoemden burgemeester, postadres Scha- gerbrug. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. De huishoudschool aan de Emmastraat te Alkmaar zet op 7 en 8 Mei a.s. haar deuren open voor ieder die belangstelling heeft voor het onderwijs, dat daar gegeven wordt en dat zooveel meisjes in staat stelt om later in eigen gezin of in dat van an deren de verkregen practische en nuttige kennis en handigheid in practijk te bren gen. In de openbare lessen ziet men hoe de meisjes er leeren en werken in de primaire opleiding, de dienstmeisjesopleiding, de costuumopleiding en die tot hulp in de huis houding en dan zal menigeen bij het zien van dat practische werk tot de overtuiging komen, dat alle meisjes eigenlijk een oplei ding aan een huishoudschool moeten vol gen, opdat ze later ter zake kundig zijn en al doen ze het werk dan niet zelf, in ieder geval anderen goed kunnen controleeren. Te verwachten is, dat velen op 7 en 8 Mei hun schreden richten naar de huis houd- en industrieschool om daar alles te bekijken en de gewenschte inlichtingen voor nieuwe leerlingen te vragen. Men zie voor nadere gegevens elders in dit blad. 30 APRIL JULIANADAG. Onder verwijzing naar de elders in dit nummer geplaatste aankondiging, vestigen wij nog eens extra de aandacht op de bij eenkomst, georganiseerd door de Chr. Oranjevereeniging, 's avonds te 8 uur in het Gulden Vlies. Zij heeft ditmaal geen feeste lijk karakter willen geven aan den Juliana- avond. De ernst der tijden dwingt tot sober heid. Maar meer dan anders wil zij uiting geven aan haar verknochtheid aan het Oranjehuis. De vereeniging is zoo gelukkig geweest als spreker bereid te vinden jhr. W. Röell, lt.-generaal b.d. te Den Haag, die tot titel zijner rede koos: „Hoe meer de tijden drin gen, hoe sterker eenheid met Oranje". Na de pauze zal worden vertoond de na tionale film: „Nederland, let op U saeck". Een en ander zal worden afgewisseld door het gemeenschappelijk zingen van na tionale liederen. Voor niet-leden der vereeniging bedraagt de toegangsprijs 0.25; kaarten 's avonds aan de zaal verkrijgbaar. Wij twijfelen niet of velen zullen dezen nationalen avond willen meemaken. HERDENKING MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. De heer Grondsma reciteerde. Woensdagavond is in de Nieuwe Kerk te Amsterdam vanwege den kerkeraad der Ned. herv. gemeente een bijeenkomst ter herdenking van Marnix van St. Aldegonde gehouden, die vier eeuwen geleden gebo ren is. De sprekers waren prof. dr. A. A. van Schelven, hoogleeraar in de geschiedenis aan de Vrije Universiteit, en dr. R. Dijkstra, predikant der herv. gemeente. De heer Grondsma uit Alkmaar reciteerde tusschen hun redevoeringen in eenige door Marnix vertaalde psalmen en het Wilhelmus. RASMUS DE WONDERDOKTER. Het Alkmaarsch Tooneel zal Zondagavond tot besluit van het seizoen zijn 2e uitvoe ring geven. Ditmaal zal het bekende too- neelspel Rasmus de Wonderdokter van Paul Sarrauw ten tooneele worden gebracht, waarin het ook heden ten dage actueelè conflict „arts contra kwakzalver" wordt be handeld. Daar het pro en contra hierin van beide kanten op objectieve wijze wordt be licht, mag verwacht worden, dat velen zich de gelegenheid niet zullen willen laten ont gaan om dit stuk a.s. Zondag in ,,'t Gulden Vlies" te gaan zien. Militairen genieten ook thans weer een aanmerkelijke reductie op den entree-prijs. SPREKENDE CIJFERS. Naar aanleiding van de collecte voor Si- mavi (steun in medische aangelegenheden voor Inheemschen) schrijft men ons nog het volgende: In Nederland werken bijna 6000 artsen op een bevolking van ruim 8 millioen zielen. Een dergelijk cijfer spreekt niet. Daarom herleiden we het tot de toestanden voor onze Alkmaarsche bevolking: het is normaal, voor Nederlandsche verhoudingen, dat in een stad als de onze ongeveer 25 artsen werken (het adresboek vermeldt er dertig, maar de spe cialisten hebben stellig een vrij groote prak tijk buiten de stad). We houden dus vast: voor onze Alkmaarsche bevolking ongeveer 25 dokters. In Nederlandsch-Indië werken nog geen 1000 artsen op een bevolking van tegen de 70 millioen zielen. Minder dan een zesde deel van de dokters voor ruim acht maal meer menschen. Ook deze cijfers spreken niet dui delijk. Daarom probeeren we het ons weer voor te stellen voor wat een bevolking als de Alkmaarsche betreft. Als er hier Indische toestanden heerschten, hoeveel dokters zou den we dan hier voor de Alkmaarsche be volking hebben? We zijn aan het rekenen gegaan. Het was een moeilijke deelsom, want we wilden dokters toch niet in mootjes knip pen, immers een halve dokter is eigenlijk geen dokter meerMaar het gaat niet anders. Wanneer we hier even weinig me dische verzorging hadden als in Neder landsch-Indië, dan hadden we hier in Alk maar niet meer dan één halve dokter! Wilt U zich de eerst-komende dagen eens inden ken, wat dit zou beteekenen? En dan in verband daarmee Uw gave voor de Simavi- collecte van morgen bepalen? Ondaüks de steeds stijgende prijzen behoefden wij, door onzen groo- ten voorraad, onze prijzen niet noe menswaardig te verhoogen. Heeren- en Jongens- Kleedingmagazijnen SPAANDER Co. TEL. 2870, VERTROKKEN PERSONEN. J. VerverHollebeek, geen, z.b., van He kelstraat 14, naai Amsterdam. M. C. M. BruinKleef, R.K., z.b., van Stuartstr. 82, naar Den Helder. S. Boerma, N.H., kan toorbediende, van Snaarmanslaan 99, naar Haskerland. C. Doodeman, R.K., dienst bode, Stationsweg 33, naar Velsen. N. Huisman, R.K., wed. Ariën Hoek, van v. d. Woudestraat 49, naar Bovenkarspel. H. A. Honshorst, R.K., winkelbed., Geestersin gel 24, naar 's-Gravenhage. H. Phaff, geen, z.b., van Baanpad 1 naar Velsen. F. Over, N.H., z.b., echtgen. en zoon, van C. Bruinvisstraat 15 naar Bergen. S. Noom, R.K., kapper, van Stationsweg 98 naar Amsterd -n. J. de Bruin, N.H., dienst bode, van Langestraat 37a naar Leeuwarden. A. S. L. de Jong, N.H., z.b., van Egmon- derstraat 16 naar Batavia N.I. A. A. Mul, R.K., z.b, van le Oosterstr. 4 naar Bussum. W. A. H. Slag, R.K., kapper van Oude gracht 291a naar Bussum. A. J. Bruin, Ger.K., muziekleeraar, van Spoorstraat 95 naar Sint Pancras. W. Derlagen, N.H., scnipper, echtgen. en zoon, van Uitboschstr. 103 naar Zaandam. D Visser, geen, kan toorbediende, van Nieuwpoortslaan 156 II naar Amsterdam. E. C. Böttger, N.H., z.b., echtgen. en kinderen, van Emmastraat 7 naar Den Helder. M. J. Zwagerman, geen, leerl. verpl., van Wilhelminalaan 11 naar Nieuwe Niedorp. A. Bor, N.H., dienstbode, van Nieuwesloot 23 naar Bergen. J. J. C. Hermans, R.K., 1.1. machinist N.S., echtgen. en zoon, van Bisschop Bottemannestr. 6 naar Nuth. C. H. Geevers, geen, exploitant ra- diocentr. en echtgen., van Kanaaldijk 19 naar Oudorp. H. J. van Oosterhout, R.K., dienstbode, van Achterweg 27b naar Bergen. W. Bleeker, R.K., caféhouder, echtgen en kinderen, van Groot Nieuwland 47 naar Schagen. E. Steen, N.H., verpleegster, van Emmastraat 61 naar Groningen. P. Groen, N.H., z.b., van Snaarmanslaan 102 naar Oude Niedorp. J. Zwart, O.Bis.Cl., dienstbode, van Koningsweg 36 naar Apeldoorn. E. ZeemanMolenaar, N.H., dienstbode, van Overdiestraat 70 naar Heiloo. W. Th. M. KauwDuncker, R.K., van Dr. Schaepman- kade 3 naar Oudkarspel. M. de Hoop Kranenburg, N.H., dienstbode, van Laat 51a naar Nieuwer-Amstel. C. van Baar, R.K. dienstbode, van Kennemerpark 30 naar Koe dijk. L. Sallen, N.H., z.b., en echtgen., van Brouwerstr. 3 naar Den Helder. C. T. van Giersbergen, R.K., hulp huish., van Kenne- merst.raatweg 2 naar Wageningen. H. M. A. Oonk, R.K.. kellner, van Langestraat 70 naar Zwolle. W. de Groote, N.H., grond- W erk verschaf fing. Uit onze gemeente is een 10-tal werk- loozen tewerkgesteld in de werkverschaf fing te Anna Paulowna bij het verdiepen en verbreeden van. slooten. Boven het ba sis-uurloon zullen deze werkloozen een half uur extra-loon ontvangen wegens busver let. Het aantal werkverschaffingsobjecten voor onze gemeente is hiermede tot 11 ge stegen. Veelbelovend seizoen, Er wordt, hoewel het nog vroeg in het jaar is, reeds veel voor het a.s. badseizoen verhuurd. Andere jaren zijn de badgasten met huren veel later en huren velen zelfs pas in Juni en Juli. Het komende badsei zoen laat zich dus zeer gunstig aanzien. Er was eens een schilder in Laren Die de kunst aan 't plezier wilde paren. Roode Ster, zeldzaam zacht. Deed hem daaglijks de kracht Voor zijn kunstvollen arbeid vergaren. Coöperatieve Boerenleenbank. Onder voorzitterschap van den heer W. Bos Gz. hield de coöp. boerenleenbank Dins dagavond haar j aarlij ksche algemeene ver gadering in het Vereenigingsgebouw. Uit de rekening stipten we aan dat over het afgeloopen jaar in totaal is ontvangen en uitgegeven een bedrag van 111.270.02, w.o. bij de ontvangsten het vorig saldo ad 12699.79)^ en bij de uitgaven het nieuwe saldo ad 8840.49. Blijkens de balans heeft de winst over het afgeloopen jaar 2481.75 bedragen. Besloten werd dit bedrag aan het reservefonds toe te voegen. De heer C. J. Butter als bestuurslid her kozen, evenals de heeren J. J. de Koning en P. N. Leering als leden van den raad van toezicht. De voorzitter deelde mede, dat de heer J. M. van de Laarschot wegens gezondheids redenen ontslag had aangevraagd als boek houder, welke functie hij 16 jaren tot tevre denheid van hec bestuur heeft vervuld. Overeenkomstig het voorstel van het be stuur werd besloten hem eervol ontslag te verleenen. Tot nieuwe boekhouder is be noemd de heer S. J. A. Keesoom te Alk maar. Gouden huwelijksfeest. Donderdag herdacht het echtpaar C. Zeeman en A. Spaans aan den Nicolaas Beetsweg zijn gouden huwelijksfeest. De gouden bruidegom is geboren in de Schermer en de gouden bruid in Oterleek, zij zijn resp. 71 en 72 jaar oud. Zij woon den 22 jaar in de Schermer en 28 jaar in Heiloo. Hun huwelijk werd met 3 kinde ren gezegend en hun jongste zoon trad de vorige week in het huwelijk. Hij zal het bedrijf van vader overnemen. De heer Zeeman is veehouder en in de boerderij aan den Nic. Beetsweg was gister veel bezoek en vele bloemstukken gaven ge tuigenis van het medeleven van vrienden en bekenden in dit voor hun zoo heuge lijke feest. De heer Zeeman is geen onbe kende in het vereenigingsleven. Hij is voorzitter van de Woningbouwvereeni- ging „Volkshuisvesting Heiloo", bestuurs lid en mede-oprichter van de coöp. boe renleenbank, bestuurslid van de afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en tot voor korten tijd be stuurslid van den Oosterzijpolder. Uit de ze functie moest hij het vorig jaar wegens het bereiken van de leeftijdgrens zijn ontslag nemen. Hoewel het in de bedoeling van het echtpaar lag om het heugelijke feit onge merkt te laten voorbijgaan, was het toch uitgelekt en nu heeft men er in berust. Des avonds bracht het fanfarekorps Eensgezindheid een serenade. Tijdens ons bezoek was wethouder Akkerman aanwezig. Vele anderen hebben nog hun opwachting gemaakt. „Waarom lijkverbranding?" Over bovenstaand onderwerp sprak Donderdagavond in de Rustende Jager de heer L. G. Veldt, voorzitter van de af deeling Heiloo van de vereeniging voor facultatieve lijkverbranding. Het bezoek viel niet tegen. De spreker behandelde op objectieve wijze: begraven of verbranden, kerk en crematie, justitie en crematie. Het gehoor werd meegevoerd naar het stem mige creatorium te Westerveld, waar de sfeer en de zuivere wijze van verassching meer voldoen dan bijzetting in een vochtig graf met alle risico van spoedige opgraving en wreede verspreiding van" stoffelijke resten van dierbare medemenschen. Spreker betoogde dat het streven van werker, van Koningsweg 4 naar Erica. M. Visscher, geen, dienstbode, van Baansingel 46a naar Wormerveer. A. Kou- dijs, N.H., z.b., van Rembrandtstraat 2 naar Heiloo. Wilt U weten wat de nieuwste Heerenmode brengt? Bekijkt U dan eens goed de WAARBORG-KLEEDING in onze étalages. COMB.KREVMBORG voorstanders van crematie geheel los staat van geloof of politiek, het wordt juist be- heerscht door een heilig verlangen om in de zuivere verassching en de harmoniee- rende rustplaats van de asch te zien een opgang tot hooger leven, los van de stof of de aarde, een eerbiedig bereiden van een ongestoorde rustplaats voor hem of haar die ons zoo nabij stond. Een belangwekkende film volgde over het mooie creatorium, de wijdingsvolle aula, de verbrandingsoven (heete lucht, geen vlammen) het rustige colambarium en de stemmige urnentuinen. De toeschou wer ontkwam niet aan den indruk, dat hier toegewijd de laatste handelingen worden verricht, dat de z.g. gruwelpraat jes onzin zijn en dat het streven der voor standers van crematie voor velen een nadere overweging waard is. Dit te meer, omdat die facultatief, d.w.z. uit vrijen wil, naar eigen keus, gesteld wordt. Ieder lid behoudt het recht uiteindelijk zelf te be slissen of hij of zij begraven of verascht wil woden. De vereeniging telt thans 19000 gezinsleden, dat beteekent omgerekend ongeveer 75000 personen. N.S.B.-KAMERLEDEN VEROORZAKEN EEN INCIDENT. Ordeverstoring in de Kamer. Hedenmiddag heeft zich in de Eerste Ka mervergadering, waarin de begrooting van onderwijs werd behandeld, een klein inci dent voorgedaan. Als de heer de Rijke (n.s.b.) het woord heeft, zegt zijn partijge noot Van Vessem op een gegeven moment, dat er menschen achter een deur stonden. Hij opent deze en zegt „Die moeten verwij derd worden". Als ook de heer von Bönninghausen in terrumpeerde („Dat is gevaarlijk"), waar schuwt de voorzitter tegen verstoring der orde. Interrupties: Zij verstoren de orde. De heer de Rijke gaat verder en zegt, dat hij moet protesteeren tegen openbare uit latingen van eenige professoren in verband met onze neutraliteit. Evenzoo tegen het „denigreeren op de lagere school van onze Germaansche voorouders". Plotseling loopt de heer von Bönninghau sen weder naar de deur rechts van den voorzitterszetel, rukt deze open en roept: „Die moet open". De voorzitter: „De deur gaat dicht". Als de deur van de andere zijde wordt gesloten, trapt de heer von Bönninghausen er tegen. De heer de Rije gaat verder en critiseert o.m. het gebruik van bepaalde leerboeken op de lagere school. De heer von Bönninghausen: De recher che kan vertrekken. De vergadering wordt dan om één uur een half uur geschorst. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Het opperbevelvan de Duitsche weer macht maakt bekend: Britsche zeestrijdkrachten beschoten ook op den 25en April de haven van Narvik. In Drontheim kwamen versterkingen aan troe pen en materiaal aan. In de zóne van Ber gen zijn Duitsche troepen bezig de omge ving van Voss te zuiveren van Noorsche afdeelingen. De vijandelijke tegenstand werd gebroken. De van Oslo uit naar het N. en N.W. in verscheidene sterke afdee lingen optrekkende Duitsche troepen heb ben ook op den 25en April in nauwe sa menwerking met het luchtwapen verder aan ruimte gewonnen. Op enkele punten zijn de gevechten nog gaande. In het zee gebied voor de Noorsche kust werden ver scheidene Britsche schepen met bommen aangevallen. Door een Britsche luchtaanval op een vliegveld bij Drontheim werden eenige toestellen beschadigd. In den nacht van 25 op 26 April werd Oslo door Britsche gevechtsvliegtuigen aan gevallen en met bommen bestookt. Terwijl er op het vliegveld geen militaire schade werd aangericht, staat de omvang van de uitwerking der bommen in de stad Oslo niet nauwkeurig vast. In het W. geen bijzondere gebeurtenissen. ROEROS WEDER DOOR OUITSCHERS ONTRUIMD. De voorhoede van een gemotoriseerde Duitsche colonne in Noorwegen, die door het Osterdal oprukt, zou volgens berichten uit Stockholm Roeros bereikt hebben, doch thans verluidt, dat de Duitschers onder het vuur van de geallieerde troepen op de nabu rige heuvels gedwongen waren, deze stad weder te ontruimen. Van Dombaas en Storen uit zouden in allerijl geallieerde troepen door het Oster dal opmarcheeren om den Duitschen op- marsch te stuiten, welke vermoedelijk ten doel heeft, de verbinding tot stand te bren gen met de Duitsche troepen te Drontheim. Naar verluidt zijn 200 Noorsche soldaten en talrijke, vluchtelingen uit Roeros over de Zweedsche grens getrokken. De correspondent van het blad Nya Dag- ligt Allehanda te Namsos meldt, dat 100 K.M. ten N- van Drontheim de geallieerde troepen zich hardnekkig tegen de Duitsche aanvallen verzetten. AMERIKA EN DE OORLOG IN SCANDINAVIË. President Roosevelt heeft het bestaan van den staat van oorlog tusschen Duitsehland en Noorwegen geprocla meerd. De proclamatie maakt de Amerikaan- sche neutraliteit in het conflict bekend. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Betrokken tot halfbewolkt, overwegend droog, eenige verdere stijging van tempe ratuur, meest zwakke wind uit zuidelijke richtingen, LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.45 tot 4.09 uur licht op. ALKMAAR. GEBOREN: Kees W., z. van Wilhelmus J. Bouman en M. M. Thoes. Martinus M„ z. van Johan nes L. Driesen en S. G. M. van Diepen. Catharina II., d. van Wouter van den Berg en J. B. den Hollander. Martha, d. van Jan Tjonk en M. C. E. Schut. Jeannette, d van Johan Kuijpers en P. J. Kraneveldt ONDERTROUWD: Gerardus B. van Vliet en Cornelia Jas pers. Adrianus W. A. Genefaas en Petro- nella A. Baltus. Johannes de Kroon en Niesje van der Meulen. Andreas Tuinier en Annigje T. Bakker. Berend Filipsen en Alida van der Helm. Hermanus H. Kolk en Gorina Schutz. Jacobus van Zalinge en Antonia Kaaij. Tjisse A. Hoekstra en Anna de Jong. Jacobus J. Bom en Maria J. F. Boom. OVERLEDEN: Helena P. Groot, gehuwd met P. van Lie- nen, 40 jaar. Adrianus B. de Looze 1 jaar. jOPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, v%e<4 van Vrijdag 26 April 1940. Vor.k. STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 1940II 3—3 V, Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 524 Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert54 Nederl. Ford 315 Lever Bros 83'/. Philips Gloei!. Gem. Bezit lll'/j INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 91V» SU/s 81 9 84I/4 81 150 99 40=/, 365/s Anaconda 237i6 Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Phillips Oil. Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber. Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi 621/4 3ls/w 39% 26u/j(, l7'/a WU 51/, 46% 5i/16 SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Koo. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli174% Seoembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Paciiic Southern Railw. Union Pacific Can. Pac x) ex-coupon. fExclaim. Prolongatie vorige xoers 3 WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vor. koers heden niet off. pl.m. 2 u. 91Vi6 9 847, 153 997, 401/4-1/, 821/4-1/, 1101/, 231/8-1/4 16H/18 46i/16-i 341V, 3371-6* 2101/, 2037, 85 50 52 186% 2067f 2004-lf 285/i6 91S/l6 913/I6-10 9 97a 168% 167-6 J 357, 86 1027, 53% 84% 84-i/s 3%s 88 110 109-% 104% 104% 110% 110% 124 174% 1741/3 1277, 17% 8'/, 10 12 73% 74 318/l6 3'/a *Exdividend. New-York 1.88% 1.887/i« Londen 6.62 6.61 Berlijn 75.60 75.50 Parijs 3.75 3.74K Brussel (Belga) 31.81 31.71 K Zürich 42.24 42.24 Stockholm 44.65 44.65 Harmonie-theal Percy neemt vac rol Hans Albers. Zondag en Hei doorloopende voc Woensdagmidd; Victoria-theatei Vrouwen (rom.) ford, Norma Shi Toegang boven 1; Zondag en Hei doorloopende vot Woensdagmidd; City-theater, h; hoofdnummer 1 (muz.-rom.); hoe Maria Cebotari boven 14 jaar. Zondag om 2, 4 Woensdagmidd; Roxy-theater, avontuur van d« hoofdrol Richard afdrukken (sens, en Joan Bennet. Zondag en Hei doorloopende vot Woensdagmidd: Zati 3 uur, bazar scharwoude. Bazar in hotel woude. 8 uur, 't Guit Rasmus, de Won maarsch TooneeL VRIJ ZIN Toen de voo zangkoor, de he in de Harmonie 1 concert een opei de hij van dankt komst, dankbaar succes dat het k voren, gehad had aanwezige mevr. meester had ver StuartWichers, het koor, en voo set. Vervolgens talrijke ingekor vereenigingen en jarig bestaan e zicht in dichtma; jaren voorgevallt Daarna zong (Stimmt an die erzahlen) uit he fung" van Hayd Jorien Leegwate; tolkte de recitati aria „Nun ben oratorium. Met langstelling wei zuivere stem ver Twee koorled heer P. Dalenbei van Schubert. M te waardeeren k iemand die mt van zijn zanglee gen. De indrul Vendredi Saint", het extra numm zart vormden h deelte van het p: eens liet hooren taties het koor ii Als afwisselini speelden de hee op twee vleuge Jonker aardig b van Durand. Bei ais alle andere 1 zich na elk stuk uitte. Mej. Leegwate die vele numme bloemen. Akken den voorzitter b hij belangeloos 1 Ook de jubileere prachtige bloeme en de bescherm1 Na de pauze t Grondsma, met en het duo Kroi drachten. SCHOOLZI Getrouw aan vaartsdag in de men worden doe zwemsters, schol ving. De directie vrij als immer, s haar mooie inric staf ter beschikk te geven hun ku nuttige zwemspc bestuur van D.. de rechterhand missie heeft de in handen, de h; getrouw zal op i wedstrijdleider f Aan alle tee mooie wedstrijde voldaan Het wa vingen, waarvoo aan de scholen onderscheid in le en die van scho wiis is weer gei tegemoet gekoir wel eens leerlin hield. Thans wol zijn van een ei

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2