Dameshoeden. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL Vlotte modellen. Overweldigende keuze. 4P Lage prijzen. In stroo en vilt reeds vanaf f 2.95 VOOR HEEREN- EN KINDERKLEEDING Jtumnciaat Hieuw# £uchtvaact Drie punten van belang ANGESTRAAT 72, hoek VAN DEN BOSCHSTRAAT ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. HET MODERNE LEVEN STELT ZIJN EISCHEN! Het eischt 'n auto, 'n radio en... 'N COSTUUM VAN CLOECK, de moderne kleederdracht, waarvan de renommé reeds 75 jaar bekend is. NOORDSCHARWOUDE HEERMUGOWAARD BAKKUM BERGEN 4 ALKMAAR. EMMASTRAAT 52. De Inschrijving van Leerlingen voor het nieuwe schooljaar (aanv. Sept.) is opengesteld des Woensdags van 3.30—4.30 uur en Vrijdags van 2—4 uur. Bijzonderheden over de verschillende opleidingen zijn vermeld in het prospectus, dat op aanvraag te verkrijgen is. Op de OPENBARE LESSEN, die gehouden worden op 7 en 8 Mei, 's middags van 2,30—4,30, waar alle belangstellenden welkom zijn, kan ieder inlichtingen bekomen en nieuwe leerlingen laten inschrijven. De Directrice, S. H. DE GLEE. Indien U éénmaal onze heerenkleeding gekocht hebt, zult U geen andere meer wenschen, want onze colbertcostuums bieden zóóveel voordeelen voor zóó weinig geld. CHIC, VLOT EN STERK! Koopt bij ons zulk een colbert in een van die fraaie dessins en maakt tevens gebruik van onze J l' BI LEtM-GISSCKIEXKEIV AANBIEDING Wij stellen iederen kooper van costuum of jas, die voor minstens 1 15.- contant bij ons besteedt, gedurende zeven weken van 15 Maart tot 4 Mei beschikbaar a Iraai schoorsteenklokje, of b prima heeren ankerhorloge, of c heerenvulpen met 14 kar. gouden pen. CLOECK LAAT 98 - ALKMAAR De Noordermarktbond. De secretaris van de veilingsvereeniging „De Noordermarktbond" te Noordschar- woude, de heer P. Duyves, schrijft in zijn jaarverslag over 1939, na een resumé te hebben gegeven van de gevolgen, welke de oorlogstoestand met zich brengt voor tuin bouwers en economisch leven: „Ook op het veilingwezen heeft de buitenlandsche toe stand niet nagelaten zijn invloed uit te oefenen. Regeling van den aanvoer, rege ling der prijzen gaven het veilingsbeeld een ongewoon aanzien. Daarbij kwam nog het gebrek aan wagons, dat zeer stagneerend werkte op de aflevering van het product. Toch, wanneer wij het verloop aan de vei ling nagaan, geloof ik, dat wij niettegen staande alle moeilijkheden, tevreden kun nen zijn". De omzetcijfers zijn de laatste drie jaren steeds gestegen, de steunbedragen gingen in dalende lijn. De gemiddelde prijzen van de voornaam ste producten waren in het Jaar 1939: roode gele D. witte kool Januari f 4.17 4.22 2.97 Februari 5.92 6.11 4.47 Maart 6.71 5.84 3.71 April 10.27 6.10 5.18 November 2.48 1.80 1.56 December 4.12 2.42 2.32 per 100 kg. De vroege aardappelen zijn tengevolge van de vrij groote droogte niet zoo goed gegroeid. De gemiddelde prijs over de maanden Juni tot en met Augustus was 3.76 per 100 k.g. Het handhaven van den minimumprijs van 4 tot 17 Juli wordt met waardeering vermeld; het is echter jammer, dat zooveel aardappelen moesten worden ingekuild. Van de goedgekeurde pootaardappelen zijn 131 wagons doorgedraaid, waarvan door den Noordermarktbond voor rekening van de Ned. Groenten en Fruitcentrale 70 wa gons werden ingekuild. De gewone wittekool heeft zeer goede prijzen opgebracht, nadat het in het begin van het seizoen niét zoo erg wilde vlotten. Ten aanzien van de andijvie, welke tegen bevredigende prijzen van de hand kon worden gedaan, wordt de wenschelijkheid van een betere regeling van den verkoop bepleit. Doorgedraaid zijn in het afgeloopen jaar: 268 y2 wagons kool, 188 wagons aardappe len en 131 wagons pootaardappelen, totaal 587 y2 wagons. De omzet der veiling was 1.825.956.76, in 1938 1.399.961.81 en in het jaar daar vóór 1.142.238.58. Aan steun werd ontvangen in 1937: 428.313.41, in 1938 nog 124.831.53 en 61.736.17 in 1939. De tien bij de Noordermarktbond aange sloten vereenigingen tellen samen 1453 leden. De secretaris constateert, dat de finan- cieele toestand van de veiling zeer gunstig is. Ook over den verderen gang van zaken kan met volle tevredenheid worden gesproken. Den voorzitter, den veilingleider, den be taalmeester en het personeel wordt dank be tuigd voor den verrichten arbeid en de be toonde medewerking. Het verslag eindigt met de opw.ekking, eensgezind te blijven voortwerken, opdat aan moeilijkheden, welke misschien nog komen het hoofd kan worden geboden. Hol!. Maatschappij van Landbouw. Woensdag vergaderde de afd. Heerhugo- waard van de H. M. v. L. onder voorzitter schap. van den heer P. Blauw Jz. in het café K. Rus. Op een aanvraag van het hoofdbestuur werd 5 beschikbaar gesteld voor den aan koop van een filmtoestel. Medegedeeld werd, dat de nieuwe melk- cursus zal doorgaan onder leiding van den heer N. Blauw op de boerderij van den heer M. Spaan. De oprichting der volkshoogeschool voor Noordholland stagneert door de tijdsomstan digheden, doch de voorbereidende werk zaamheden gaan door. Op een desbetreffend verzoek om een bij drage voor het Jan Smit's fonds werd 2.50 toegestaan. Hierna kwam in bespreking een tweede noodslachtplaats. Uit de besprekingen bleek dat men over het algemeen over de tegen woordige noodslachtingen niet erg tevreden was. Men zal contact zoeken met de ver werkingsinrichting te Schagen. De rekening van den penningmeester gaf aan: inkomsten 358.98, uitgaven 269.41, saldo 89.57; het beginsaldo was 100.23, alzoo was er een achteruitgang van 10.66. Dit was geen teruggang daar er een klau- wentang was gekocht voor 17.50. Bij de behandeling van den beschrijvings brief der algemeene vergadering werd be sloten om bij punt 7 het hoofdbestuur op te dragen er den minister op te wijzen dat de steun op de kaas, zooals die voorheen was, nog niet toereikend zou zijn. De voorzitter klaagde over de kwaliteit van het door de regeering geleverde rogge- stroo. Meerdere leden hadden eenzelfde er varing opgedaan. Hierna kwamen nog klachten over de langzame betaling van het door defensie ge vorderde hooi. Hierover zal aan B. en W. worden geschréven met het verzoek om in dezen op spoed aan te dringen. Tot afgevaar digden naar de alg. verg. werden benoemd de heeren C Mantel en P. Beers, met als plaatsvervanger de heer L. P. van Graft. Een knal-avond voor de militairen aan het strand. Een gezelschap uit de burgerij van Bak- kum heeft de militairen aan ons strand doen genieten van een buitengewoon aardigen avond. Men begon met het lied „BakKum a. Zee" dat door de dames de JongMans handen en v. d. LeegteKroonenburg. werd gezongen en al direct insloeg omdat de beide dames als soldaat en matroos hun entrée maakten. Hierna droegen de dames Burge ring en de Vries een schets voor en daarop volgde het buurpraatje dat bijzonder vol deed. Het tafereel „De terechtzitting" heeft allen doen genieten van de stommiteiten van den „soldaat", die maar geen begrip kon krijgen van wat wel of niet mocht. Hierin speelden o.a. mee de heeren Thobe, Burge ring, de Jor.g, Lute en N.N., welke laatste door zijn dikte de lachlust opwekte. Nadat nog eenige nummers ten beste wa ren gegeven dankte kapitein Heblij met ge voelvolle woorden, waarin hij deed uitko men, dat de verstandhouding tusschen de militairen en de burgerij uitstekend is. Hij bracht het gezelschap dank voor den bij uit stek vroolijken avond. Vermeld dient nog te worden dat de burgerij van Bakkum en Cas- trieum voor versnaperingen had gezorgd, wat op hoogen prijs werd gesteld. Vertrokken personen. P. Schuit, R.K., dienstbode, n. Wognum. R. F. Essen, N.H., leerl. matroos, naar Alkmaar. -7- G. Blad, N.H., zonder, naar 's-Gravenhage. P. Kos, geen, zonder, naar Alkmaar. C. Troost, N.H., kapper, naar Leeuwarden, H. Sik, N.H., brug wachter, naar Doesburg. C. T. Mink, N.H., dienstbode, naar Alkmaar. O. Weijand, geen, zonder, naar Barendrecht. J. Kuin, N.H., boerenknecht, naar Oude- Niedorp. A. Zwaanswijk, N.H., planter, naar Medan. C. Semeins, R.K., kapper, naar Alkmaar. E. v. d. Molen, Ger.k., dienstbode, naar Schagen. H. de Vries, N.H., bakkersknecht, naar Alkmaar. G. Jaarsma, Ger. kerk, dienstbode, naar Heemstede. J. P. Beentjes, R.K., kapper, naar Beverwijk. H. C. I. v. Spengler, N.H., zonder, naar Amersfoort. I. M. H. O. Kamerling Onnes, geen, zonder, naar A'dam. H. v. d. Houven, geen, dienstb., n. Wassenaar. A. Mulder, N.H„ zonder, naar Velsen. C. H. F. Wessels, R.K., chemicus, naar Parijs. A. Leegwater, Ger.k., dienstbode, naar Schermerhorn. W. Bruijnesteijn, geen, zonder, naar Am sterdam. A. Jonker, G.G., boerenknecht, naar Schoorl. G. de Wit, N.H. dienst bode, naar Avenhorn. J. C. Schouten, R.K., chauffeur, naar Alkmaar. W. Museh geh. m. W. Boll, N.H., zonder, naar Rotterdam. A. v. Stuivenberg, Ger.k., leerl. verpleegster, naar Zaandam. J. Wijte, R.K., zonder, naar Heiloo. G. Fopma, geen, kok ter koopvaardij, naar Curacao. A. Stam, N.H., zonder, naar Egmond aan Zee. A. J. A. Lülofs, wed. van H. D. v. Heukers, Vr.Ger., zonder naar Amsterdam. R. Wildeboer, N.H., dienstbode, naar Schoorl. L. Visser, N.H., arbeider, naar Alkmaar. Pensionaat vertrokken over Maart 1940: 5 personen. Ingekomen personen. P. v. Kampen, N.H., banketbakker, van Gorinchem naar O. Prinsweg 1. A. Groefs- ma, N.H., hulp i. d. huish., van Leek naar v. Hasseltstr. 7. G. Timmerman, N.H., zonder, van Egm. binnen naar O. Heeren- weg 1. M. W. Vermijn, N.H., keukenmeis je, van Rotterdam naar Breelaan 47. T. E. Huitema, R.K., hulp i. d. huish., van Zijpe naar Dorpsstraat 21. G. Ens, (geh. m. C. N. Hoogvorst), N.H., zonder, van H.H.waard naar Kerkstraat 4. H. Pieters, N.H., hulp i. d. huish., van Haren (Gr.) naar Patijn- straat 4. W. Verkroost, N.H., zonder, van Haarlem naar Breelaan 110. J. T. Pepping, R.K., landbouwer, van A. Paulowna naar Voert 5. C. Wonder, geen, hulp i. d. huish., van Den Helder naar Groeneweg 3. G. -N. Keijzer, R.K., zonder, van Alkmaar naar Heerenweg 101. A. A. Schoorl, R.K., dienstbode, van Z. en N. Schermer naar Dorpsstraat 80. W. F. Glasius, H.Ev.L., banketbakker, van Schagen naar O. Prins- weg 1. N. M. Prins, N.H., dienstbode, van Alkmaar naar Zakendijkje 37. M. Roosen daal (geh. m. C. J. Boschman), Ger.K., zon der, van Alkmaar naar Kanaaldijk 33. A. Buit, N.H., landarbeider, van Zijpe naar Schap'enlaan 15. A. M. Nieuweboer (wed. van A. A. M. D. J. Sevenstern) R.K., huis houdster, van Amsterdam naar Bergerweg 8Q. M. Matzen, R.K., dienstbode, van Apel doorn naar St. v. Surcklaan 10. F. W. Held, Ev.L., geleidster, van Amsterdam naar Verspijckweg 7. E. Ramermann, Ev.L., zonder, van Duitschland naar Dr. v. Pelt- laan 12a. L. M. Delacuisine, ass. huish., van Zwitserland naar Natteweg 68. G. in 't Veld, N.H., onderwijzer, van 's-Graven hage naar Emmastraat 7. J. H. W. Schui ling, N.H., dienstbode, van Hilversum naar Meerweg 7. K. R. Nonhebei (geh. m. D. Rijneke, zonder, van Amsterdam naar Ber kenlaan 4a. G. de Jong, N.H., boeren knecht, van Alkmaar naar Baakmeerdijk 2. P, Mooij, N.H., broodbakker, van St. Maarten naar Dr. v. Peltlaan 11. D. de Jager, Hazea, poelier, van Amsterdam naar Doorntjes 44. P. J. Dolfing, N.H., dienst bode, van .Boskoop naar Kerkelaan 5. P. J. v. d. Kamp, N.H., zonder, van Alkmaar naar Nassaulaan 8. G. J. Schumer, N.H., geleidster, van Vledder naar Verspijckweg 5. R. M. Dudink, R.K., dienstbode, van Hoorn naar Buerweg 9. C. M. Roobeek, R.K., dienstbode, van Den Helder naar Jn. Apeldoornweg 21. A. Prins, N.H., dienst bode, van Schoorl naar O. Prinsweg 13. J. F. G. Klooster, N.H., geleidster, van Schoonhoven naar Elzenlaan 2. A. A. Tiet, R.K., dienstbode, van Grootebroek naar KI. Dorpsstraat 4. J. v. Rooii, R.K., dienst bode, van Mierlo naar Bergerweg 1. A. A. A. Knook (geh. m. T. A. Roelofszen) R.K., zonder, van Purmerend naar Kruisweg 26. A. Swan (gesch. v. H. Hart), N.H., zonder, van Oudkarspel naar Lijtweg 29. G. H. Bruijstens, N.H., dienstbode, van Hoorn naar Breelaan 12. Pensionaat ingekomen over Maart: 3 personen. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der Indiëvliègtuigen was gis teren: uitreis: Reiger (Hulsebos) te Jodhpur (28 April te Batavia verwacht); thuisreis: Torenvalk (Brugman) te Basra (27 April te Napels verwacht); Pelikaan (Kooper) te Medan (30 April te Napels verwacht). Wij ondergeteekenden, Commissarissen van de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij, gevestigd te Amsterdam onder Directie der Firma de Jong Co., hebben het genoegen aan alle daarbij belanghebbenden te- berich ten, dat heden aan ons is gedaan Rekening en Verantwoording van de gehouden Admi nistratie over het jaar 1939, welke door ons in orde be vonden zijnde, met onze goedkeuring is bekrachtigd. Wij ontvingen daarbij, in tegenwoordigheid van onder scheiden Heeren Correspondenten en Deelgenooten, een nauwkeurig overzicht van den stand der Maatschappij en mochten ons bij vernieuwing van haren bloei en welstand overtuigen. Amsterdam, 26 April 1940, Mr. J. LUDEN. Jhr. Mr. W, C. QUARLES VAN UFFORD. Jhr. S. VAN SITTERS. F. M. L. Baron VAN GEEN, Mr. H. TH. S'JACOB. Voor verwaarborging bij bovengenoemde Maatschappij gelieve men zich te wenden tot den correspondent voor Alkmaar en omstreken, den Heer M, ALB. DE LANGE, Langestraat 53, gebouw Rotterd. Bankvereeniging N.V.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8