GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koopt tijdig een pot Sprutol. Bij a'le Drogisten, DERDE BLAD. De raad kwam gisteravond te 7-30 uur, onder voorzitterschap van burgemeester van Kinschot, bijeen. Tevoren had de raad zich in den polderkamer vereenigd voor het aanschouwen van een film der kaas markt, welke film vertoond werd door den heer Grondsma. Mej. Carels, die gelukkig bijna her steld is, was nog wegens gezondheidsrede nen afwezig. Ook de heer Woldendorp was met kennisgeving afwezig. De notulen werden conform vastgesteld. De raad ging hierop in comité. Om 5 over negen werd de vergadering geopend, waarna de heer Eriks mededeelde, dat hij, in verband met de verkregen inlichtingen, zijn vragen introk. Ingekomen waren: a. Een brief d.d. 5 April 1940 van den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, houdende goedkeuring van de Raadsbesluiten van 7 Maart 1940 be treffende de benoeming van den heer Dr. J. C. Kamerbeek tot conrector van het Murmellius gymnasium, het opdragen van lessen aan den heer Dr. L. Kukenheim en de benoeming van den heer Drs. H. Bol- kestein tot tijdelijk leeraar aan dat gym nasium. Aangenomen voor kennisgeving. b. Brieven d.d. 6 April 1940 van den Minister van Binnenlandsche Zaken, hou dende toekenning van een premie aan de gemeente ten behoeve van de verbetering van 7 woningen aan de 2e Kanaalstraat, 5 woningen aan het Baanpad, 1 woning aan de Landstraat en 1 woning aan de Molen buurt. Als voren. c. Een brief d.d. 20 Maart j.l. van Gede puteerde Staten dezer provincie, ten ge leide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 7 Maart 1940, tot verhu ring van het speelterrein ten Z.O. van de Uitenboschstraat. Als voren. d. Een brief d.d. 20 Maart j.l. van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 7 Maart 1940 tot verkoop van grond aan de Hout manstraat. Als voren. e. Een brief d.d. 20 Maart j.l. van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 7 Maart 1940 tot verkoop van grond aan de Ree kerstraat. Als voren. f. Een brief d.d. 27 Maart j.l. van het zelfde college, ten geleide van een uittrek sel uit het Koninklijk Besluit van 12 Maart 1940, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 21 December 1939 tot wijziging van de Verordening op de hef fing van markt-, staan- en waaggelden. Als voren. g. Een brief d.d. 27 Maart j.l. van hetzelf de College, ten geleide van eer uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 12 Maart 1940 houdende goedkeuring van het raads besluit van 21 December 1939, tot vaststel ling van een Verordening op het heffen en invorderen van rechten voor het gebruik van het beursgebouw tijdens de graanbeurs (tot 1 Januari 1943). Als voren, h. Een brief d.d. 10 April j.l. van het zelfde College, 'en geleide van 't door hen goedgekeurd raadsbesluit van 25 Januari 1940 tot wijziging van het Ambtenarenre glement. inzake vergoeding van overwerk in buitengewone omstandigheden, voor zooveel dit besluit betrekking heeft op het personeel van den Keuringsdienst van waren. Als voren. i. Een brief d.d. 10 April j.l. van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit var. 7 Maart 1940 tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het Heilooërpad. Als voren. j. Een brief d.d. 26 Maart 1940 van den Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland, ten geleide van een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 9 Maart 1940, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 21 December 1939 tot wijziging van de Verordening inrichting gemeentepolitie (diensten voor de lucht bescherming). Als voren. k. Een exploit d.d. 6 April 1940, waar bij de provincie Noordholland de gemeen te aanzegt, dat zij in hooger beroep komt van het vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem d.d. 16 Januari 1940 inzake de procedure Alkmaar tegen de Provincie Noordholland en waarbij de gemeente wordt gedagvaard tegen 25 April 1940 voor het Gerechtshof te Am sterdam, zoomede brieven van Mr, A. E. J. Nysingh te 's-Gravenhage, d.d. 9 en 10 April j.l. betreffende dezelfde aangelegen heid. Besloten overeenkomstig bijgevoegd ontwerp Raadsbesluit tot het voeren van verweer tegen de provincie in hooger beroep. 1. Processen-verbaal van den Verifica teur der gemeente-financiën van de opne ming van kas en boeken op 14, 26 en 27 Maart j.l. van den Gemeente-ontvanger, de Voorschotkas van den Gemeente-ont vanger, het Plantsoenbedrijf, het Sport- parkbedrijf, de Lichtbedrijven, het Grond bedrijf, het bedrijf der Gemeentewerken, het gemeente-slachthuis, het Reinigings- bedrijf en het Marktwezen. Aangenomen voor kennisgeving. m. Brieven d.d. 1, 26 en 28 Maart 1940, van de Besturen der Al'km. Fröbelschool, der R.K. Bewaarscholen en der Chr. Kleu terschool, alhier, ten geleide van de reke ning van de bewaarscholen over 1939. In handen gesteld van B. en W. om be richt en raad. n. Een verzoek d.d. Maart 1940 van het Bestuur der R.K. Meisjesscholen, al hier, om uitkeering van de definitieve vergoeding over 1939 ingevolge de arti kelen 101 en 101 bi der Lager Onderwijs wet 1920 voor de scholen voor g. 1. o. en u. 1. o., staande onder het bestuur van de Onze Lieve Vrouwe Stichting te Amers foort. Als voren. 0. Een adres d.d. 12 Maart 1940, van de bewoners van de Prins Bernhardlaan, ambtenaren aan de strafgevangenis, ver zoekende een rij boomen te rooien, een trottoir aan te leggen en een lantaarn te verplaatsen. In handen gesteld van B. en W. ter af doening. p. Een brief d.d. 23 Maart 1940, van den heer A. J. Knipmeijer te Wieringer- meer, waarbij bezwaar wordi gemaakt tegen den door den Gemeente-ontvanger opgelegden aanslag in de vermakelijk heidsbelasting met betrekking tot een door ,,de Bouwers" (Ontspanningsfonds voor het Personeel in dienst bij het openbaar lichaam „de Wieringermeer") op 26 Jan. 1940 te Alkmaar gehouden feestavond. De raad verklaarde zich onbevoegd van het bezwaarschrift kennis te nemen. q. Een brief d.d. 15 Maart 1940, van den heer Dr. J. O. Kamerbeek, alhier, houdende dankbetuiging voor zijn benoe ming tot conrector van het Murmellius- gymnasium. Aangenomen voor kennisgeving. r. Een brief d.d. 9 Maart 1940, van den heer H. Hessen te Almelo, houdende dank betuiging voor zijn benoeming tot onder wijzer aan de Tesselschadeschool. Als voren. s. Een brief d.d. 4 April 1940, van den heer L. M. van der Eijl, alhier, verzoeken de om ontslag als onderwijzer aan de U. L. school. Het gevraagde ontslag eervol verleend met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum. t. Een adres d.d. Maart 1940 van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van melkinrichtingen „Concordia", alhier, verzoekende haar in verband met de wij ziging van de rooilijn van de Achterstraat een schadeloosstelling toe te kennen van 500. In handen gesteld van B. en W. om be richt en raad. u. Een brief d.d. 10 April 1940 van Ge deputeerde Staten dezer provincie, hou dende goedkeuring van de Raadsbesluiten van 2 Maart 1939 en 21 December 1939, tot wijziging van het Ambtenarenregle ment, inzake het verrichten van diensten voor 'de luchtbescherming, voor zooveel deze besluiten betrekking hebben op het personeel van den keuringsdienst voor waren. Aangenomen voor kennisgeving. v. Een brief d.d. 19 April 1940, van den héér A. Eriks, lid van den Raad, verzoe kende aan Burgemeester en Wethouders vragen te mogen stellen met betrekking tot het doorgeven van programma's bij de gemeentelijke radio-distributie. Ingetrokken. w. Een brief dd. 20 April 1940, van de héeren R. Velthuijs en H. Bruin, alhier, waarbij zij hun verzoek om een bijdrage in de kosten van de verbetering van de aan hen toebehoorende arbeiderswoningen, resp. aan het Baanpad en de Tweede Ka naalstraat, intrekken. Voor kennisgeving aangenonen. x. Een brief dd. 23 April 1940, van den heer W. van de Vall, lid van den Raad, ver zoekende aan Burgemeester en Wethou ders vragen te mogen stellen, met betrek king tot het verhoogen van woninghuren. Werd toegestaan aan het einde der ver gadering. Benoeming leeraar gymnasium. Ter vervanging van den gemobiliseerden leeraar in de aardrijkskunde den heer H. J R. Smith, deden B. en W. de volgende aanbeveling voor tijdelijk leeiaar: 1. Dr. W. j. Jong te Heemstede. 2. Dr. R. Steinmetz te 's-Gravenhage. Benoemd de heer Jong met algemeer.e stemmen. Benoeming onderwijzeres Buitengewoon Lager Onderwijs. De voordracht voor onderwijzeres aan de school voor buitengewoon lager onder wijs luidde: 1. Mej. J. L. Vijverberg te Hilversum. 2. Mej. A. Olthof te 's-Gravenhage. 3. Mej. D. J. Eberhart te Hilversum. Benoemd mej. Vijverberg met algemee- ne stemmen. Benoeming onderwijzeres aan de Vondelschool. De voordracht luidde: 1. Mej. J. C. Stoutjesdijk te Alkmaar. 2. Mej. J. C. du Burck te Sijbekarspel. 3. Mej. S. Bakker te Vlissingen. De heer Stoutjesdijk verliet de ver gadering. Benoemd mej. Stoutjesdijk met alge- meene stemmen. De heer Stoutjesdijk verscheen weer ter vergadering. De voorzitter wenschte den geluk kigen vader geluk met het succes van zijn dochter. De heer Stoutjesdijk bracht het college en den raad dank. Aanwijzing deskundige. Voorgesteld werd te bepalen, dat het deugdelijk verklaren van de cijfers der rekeningen van de takken van dienst met ingang van het dienstjaar 1940 geschiedt door den verificateur der gemeente-finan ciën. Conform besloten. Instelling bureau voor jcugdregistratie. Voorgesteld werd B. en W. te machti gen, aan den Minister van Sociale Zaken mede te deelen, dat de gemeente Alkmaar in beginsel bereid is, de jeugdregistratie alhier ter hand te nemen. De heer C o e r t s had met voldoening van de bijlage kennis genomen. Op sta tistisch gebied ontbreekt er nog al wat; de leider krijgt een zelfstandige functie en daarom vroeg hij of de te benoemen persoon bekend is met het jeugdwerk. Een zwakke plek vond hij jongens verant woordelijk werk voor 3 per week te la ten verrichten. Spr. verzoekt het college er bij de regeering op aan te dringen dit te laten doen door volwassenen. De heer H o y t i n k oordeelde de zaak niet klemmend en vroeg zich af of het wel wenschelijk is al weer een nieuw overheidsbureau in te stellen. Het staat reeds zoo, dat het moeilijk is jongens te krijgen. De heer Venneker: Juist omdat er zoo weinig bekend is, is het noodig dat wij inzicht krijgen van de jeugdwerkloos heid. Wij moeten hopen dat de jeugdige gemobiliseerden spoedig vrij komen. De heer Grondsma vroeg of de arbeidsbeurs niet met de jeugdregistratie kon beginnen. De heer Eriks: Het betreft maar een beginselbesluit. Spr. vroeg of het betee- kent, dat de organisatie weer in de verga dering ter sprake komt. De zaakt valt en staat met den leider en daarom wilde spr. bespreking in den raad. De voorzitter: Den financieelen kant moet de raad beslissen. Weth. v. Slingerland zeide, dat het plan vereenvoudigd is. Men heeft het slechts bepaald tot Alkmaar zelf. Spr. vond het een mooi voorstel. Van groote beteekenis voor het verdere leven is, dat men het vak weet van de jongens. De lei der kan niet iedereen zijn. Het wordt een onderdeel van de arbeidsbeurs, doch de jongens worden anders behandeld dan de werkloozen. Spr. ziet de jongens die moeten helpen als tijdelijk. De leider en de assistent leider zijn steeds wel noodig, doch voor het verzamelen van de gegevèns is de vergoeding voor volwassenen onvoldoen de. Er zijn nog jongeren die zich niet laten inschrijven bij de arbeidsbeurs en door dit aan te pakken, gaan wij in de richting van minister Romme, door mi nister v. d. Tempel overgenomen. Spr. is voor het bouwen van een geheel nieuw bureau van sociale zaken. Voorloopig ziét spr. geen andere gelegenheid, dan dé lo kaaltjes van de A. J. C. Wanneer Wij iemand oproepen, dan wil de heer Moes kops adviseeren. Het valt en staat inder daad met den leider. Wij verrichten met de instelling zeker een goeden daad. De heer H o y t i n k bleef bezwaren ma ken. Wat komt er nu practisch van de arbeidsbeurs, toch een goede instelling, terecht. Ook practisch is van het instituut van beroepskeuze weinig te recht geko men. Spr.'s bezwaar is, dat zoodra de jon gens van school komen, ze onder de adem van de overheid komen. Daar zijn de ouders voor. Het wordt een gereglemen- teer waar spr. tegen is. Hij kan zijn stem aan de bijlage niet geven. De heer S i e t s m a is het met deze ar gumentatie niet eens. Spr. vroeg of het juist was, dat de kosten bestreden worden uit een bepaald fonds. Het antwoord in de Kamer op deze vraag door den heer Steen is nog niet gekomen en spr. wilde de bijlage daarom aanhouden. Weth. v. Slingerland betoogde, dat de arbeidsbeurs een wettige taak ver vult en zal daarover den raad een rapport overleggen. De eenvoudige opzet van de beroepskeuze belette dat die een goed resultaat kon afwerpen. Spr. wilde de taak van de ouders met de jeugdregistratie verlichten en wees op de mogelijkheden. Als het niet bestreden wordt uit het fonds hooren wij het wel, daarvoor behoeven wij de bijlage niet aan te houden. De voorzitter zeide nog, dat het instituut bedoeld is, om de ouders in hun taak te helpen en niet om in de plaats van de ouders te treden. Met aanteekening dat de heer Hoytink tegen was werd conform besloten. Ruiling van grond. Voorgesteld werd met de eigenaresse van huize „Voorhout" een grondruiling aan te gaan. De gemeente ontvangt 9 M2., huize „Voorhout" 71 M2., terwijl de ge meente 620,ontvangt. Conform besloten. Vaststelling verslag Kindervoeding. Voorgesteld werd het verslag over Kin dervoeding en Kinderkleeding over 1939 vast te stellen zooals het is ingediend. Alsvoren. Afwijzing restitutie betaalde rente. Voorgesteld werd afwijzend te beschik ken op het verzoek van de N. V. Bouw en Exploitatie-Maatschappij „Tolhuis" te Heemskerk om restitutie van betaalde rente inzake aankoop van grond ten Zui den van het Dr. Schaepmanplein. Ver zocht was een vergoeding van 59,72. Als voren. Aanschaffing materieel Luchtbescher mingsdienst. Onder overlegging van het advies van de commissie van bijstand voor de finan ciën, stelden B. ei. W. voor ten behoeve van de aanschaffing van. materieel voor den Gemeentelijken Luchtbeschermings dienst een crediet toe te staan van 6100. De heer Si e t s m a had in het advies van het hoofd van den dienst gelezen, dat hij brandslangen wenscht. Waarom is van diens advies afgeweken? De voorzitter: Het college zal na der overwegen wat genomen wordt. Lees maar brandbluschmiddelen. Conform besloten. Wijziging gemeentebegrooting 1939. De commissie van overleg inzake de ge- meentebegrootingen blijft bezwaar maken het tekort van 238000 niet 1890 té verhoogen en oordeelt, dat het verschil nog wel te vinden zal zijn. Ten behoeve van den luchtbescher mingsdienst kan het tekort met 3153 worden verhoogd. De commissie heeft dan ook den minis ters van binnenlandsche zaken, financiën en sociale zaken geadviseerd het voorschot ALKMAARSCHE COUR AN op de bijzondere bijdragen uit het werk- loosheidssubsidiefonds op 241.153 te stellen. B. en W. stellen voor de begrooting met in achtneming van deze bemerkingen, te wijzigen. Conform besloten. Wijziging gemeentebegrooting 1939. In bijlage 43 stelden B. en W. den raad voor een formeele wijziging in de begroo ting 1939 aan te brengen, waardoor een spoedige afrekening van de rijksbijdrage aan de gemeente kan worden bevorderd. Als voren. Wijziging bcgrooting dienst 1939. Onder overlegging van het advies dor commissie van bijstand voor de financiën boden B. en W. den raad ter vaststelling aan een ontwerp-besluit tot wijziging van de gemeentebegrooting voor den dienst 1939. Als voren. Uitvoering werken in werkverschaffing. Op de gemeentebegrooting voor 1940 is uitgetrokken voor uitvoering van werken in gemeentelijke werkverschaffing een bedrag van 52000.en in de centrale werkver schaffing een bedrag van 110.000.Sedert de vorst is geëinaigd, zijn successievelijk de verschillende werken van de centrale werk verschaffing weer begonnen. In totaal kun nen daarbij ongeveer oOO arbeiders uit Alk maar worden tewerkgesteld Voor de objecten der gemeentelijke werk verschaffing, die. gelijk U bekend is, tegen over de centrale werkverschaffing slechts van ondergeschikte beteekenis is en een aanvullend karakter draagt, zal Uwe Ver gadering nog een besluit moeten, nemen. Wij zouden U willen voorstellen in werk verschaffing te doen uitvoeren: a. het uitbaggeren van grachten, vaarten en slooten, geraamd op 12000. b. het verlagen van bermen langs den Mun- nikenweg en het herstellen der rijwiel paden. geraamd op 1800. c. het schoonmaken van eenige riolen, ge raamd op 2000. d. het voor de tweede maal teren van den Heilooërdijk, geraamd op ,f 2200. e. het verlagen en verbeteren van den Wes- terweg tusschen de Verlaatjesbrug en den Geesterweg, geraamd op f 4750. f. het onder profiel brengen en teren van het wandelpad langs den Geesterweg, ge raamd op f 910. In totaal zal met de uitvoering van bo vengenoemde werken gemoeid zijn een be drag van 23.660.waarin aan arbeidsloo- nen is begrepen een bedrag van 14605, en aan materialen en verder bijkomende kosten een bedrag van 9055.Voor an dere werken blijft derhalve nog crediet be schikbaar. Te zijner tijd hopen wij Uwe Ver gadering een voorstel te kunnen doen tot uitvoering van nog een of meer werken in werkverschafting. De Minister van Sociale Zaken heeft zich inmiddels met de uitvoering dezer werken in werkverschaffing vereenigd. B. en W. stelden den Raad vcor het ont werp-besluit voor bedoelde werkverschaf- fingswerken te doen uitvoeren met inacht neming van de daarin vermelde bepalingen en de eventueel door den Minister van So ciale Zaken te stellen voorwaarden. Weth. De Groot stelde een kleine wijziging voor. De heer Stoutjesdijk oordeelde den Westerweg nog van goede kwaliteit en wilde daarom het geld daarvoor op andere wijze besteden. Waarom de weg K M. verlaagd? Voorts hoopte spr. dat de wethouder zal toezien op het bewuste wandelpad, dat mr. de Groot wil verbeteren. Mr. de Groot betreurde het, dat het verbeterd mc?t worden. Spr. zal op goed toezicht aandringen. De verlaging van het gedeelte Wester weg houdt verband met der bouw van het gymnasium. De weg ligt te rond. Spr.'s voornemen is nog met de commissie in overleg'te treden. De heer Stoutjesdijk: Als wij naar het bol liggen van den weg Kijken, dan zijn er wel andere wegen. Wij kunnen het terrein toch wel aan den weg laten aan sluiten. Spr. bleef de uitgave van 4700 onge- wenscht vinden. De voorzitter zeide overweging toe, waarop conform 't voorstel werd besloten. Verhuring perceel grond Zeglis. Voorgesteld werd 450 M2 terrein aan het Zeglis voor opslagplaats van materialen voor ten hoogste 3 jaar te verhuren voor 112.55 per jaar. Conform besloten. YVoningbouwvereeniging „De Middenstand." Bij Raadsbesluit van 28 Juni 1939, besloot Uwe Vergadering aan de woningbouwver- eeniging „De Middenstand' een jaarlijksche bijdrage te verleenen ter voorziening in het ongedekte tekort op de exploitatie, te begin nen over het exploitatiejaar 1937. Teneinde de exploitatiekosten zooveel mo gelijk te verminderen, werden aan de ver leening van deze bijdrage o.m. de volgende voorwaarden verbonden: a het bédiag voor algemeene onkosten moest worden verlaagd tot 8.50 per wo ning per jaar; b. de storting in het onderhoudsfonds moest worden beperkt tot 45.per woning "per jaar. Achteraf gezien blijken deze norm-bedra gen aan den lagen kant te zijn gesteld. Mitsdien stelden B. en W. den raad voor te bepalen, dat de uitgaven wegens alge meene onkosten en stortingen in het onder houdsfonds door de vereeniging slechts ge schieden tot bédragen ten hoogste groot on derscheidenlijk 10.en 60.per wo ning per jaar. De heer Couwenhoven erkende de noodzakelijkheid. Hoe zal het in de toe komst gaan. Als er straks geen woning nood meer is, verwacht spr. een grooten strop. Ze vo'doen niet als middenstands woningen Men heeft het zinkende schip verlaten. Er wonen nog maar drie deel nemers. Spr. wilde de zaak onder de oogen VAN VRIJDAG 26 ATRIL 1940. Agent voor Noordelijk Noordholland: Jan Moejes, Heer-Hugowaard, Tel. 26. zien en sprak den wensch uit, dat straks het college even coulant zal zijn tegen over aanvrage van andere zijde voor den bouw van nieuwe woningen. Wij zijn aan den woningnood toe. Mocht de christelijke vereeniging niet gaan bouwen, dan hoopte spr. dat men de aanvraag van een andere in welwillende overweging gaat nemen. Weth. de Groot wees den heer Cou wenhoven op het gedeelte van de bijlage waarin over liquidatie van de vereeniging wordt gesproken. Aan bouw en woningtoezicht is opge dragen na te gaan hoe het met de woning voorziening staat. Spr. kan daarover nog geen mededeeling doen, maar het college is diligent. Conform besloten. Wijziging politieverordening. Voorgesteld werd art. 226 van de alge meene politieverordening te wijzigen. Conform besloten. Instelling betrekking. Voorgesteld werd bij den Keuringsdienst voor waren de betrekking van klerk in te stellen. Als voren. Wijziging Ambtenaren reglement. Ingevolge het algemeene rondschrijven van den minister van binnenlandsche zaken stelden B. en W. voor het ambtenaren reglement te wijzigen in dien zin, dat aan den ongehuwden ambtenaar, niet eenig kostwinner, die zich in verplichten militai ren dienst bevindt, nadat hij in dienst gedu rende 30 dagen de volle aan zijn ambt ver bonden bezoldiging heeft genoten, zal wor den uitbetaald hetgeen 70 pCt. van die be zoldiging méér bedraagt dan zijn militaire belooning. Voor de ongehuwde ambtenaren, die reeds vóór 1 Maart 1940 verplichten werke- lijken dienst verrichten, zal deze verlaging geleidelijk worden toegepast en wel in dien zin, dat voor het tijdvak van 1 Maart tot 1 Mei 1940 gerekend wordt naar 90 procent en voor het tijdvak van 1 Mei tot 1 Juli 1940 naar 80 procent van de bezoldiging, zoodat voor deze ambtenaren de nieuwe regeling volledig op 1 Juli 1940 in werking zal tre den. Een gelijksoortige regeling is getroffen voor het loon van de ongehuwde arbeiders, die onder het Rijksarbeidsovereenkomsten- besluit vallen. Voor de gehuwde ambtenaren, als mede voor de ongehuwde ambtenaren die als eenigkostwinner worden beschouwd, blijft de bestaande regeling (d.L uitkeering gemeentelijke bijslag op de mili taire belooning en kostwinnersvergoeding) gehandhaafd. De nieuwe regeling treedt 1 Mei in werking, ook voor de werklieden. Als voren. Uitbreiding kantoorgebouw L.C.O. Ingevolge de besluiten van uw vergade ring van 26 Sept. en 28 Nov. 1935 werd het kantoorgebouw der Landbouw Crisis Orga nisatie voor Noordholland (L.C.O.) in den tuin van het Landbouwhuis gebouwd en dit aan de L.C.O. verhuurd gedurende de eerste drie jaren voor 3000 per jaar en daarna voor 2000 per jaar. De L.C.O. heeft ten behoeve van haar administratie méér ruimte noodig en ver zoekt het gebouw uit te breiden met een uitbouw in noordelijke richting, grooten- deels geprojecteerd in den tuin van het gymnasium en geschikt voor 70 man perso neel. De kosten van deze uitbreiding inclusief de uitbreiding der centrale verwarmings- installatie, architectuur en toezicht bedra gen plm. 9000. Zoo mogelijk zou de L.C.O. het nieuw te bouwen gedeelte willen be trekken op 1 Juni a.s. B. en W. hebben geen bezwaar aan de behoefte der L.C.O. een uitbreiding van baar kantoorruimte tegemoet te komen, doch stellen met het oog op den financiee len toestand der gemeente de voorwaarde, dat de daarvoor door de gemeente te maken kosten geheel door de huur worden gedekt, in verband waarmede zij die huur zouden willen stellen op 3000 gedurende de eer ste drie jaren en vervolgens op een nader in overleg met de L.C.O. te bepalen bedrag. De L.C.O. stemt hiermede in, alsmede met de bepaling, dat het onderhoud voor reke ning komt van de L.C.O. Als het gebruik van het gebouw binnen de eerste drie jaren

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 9