Agenda J.B.Köster ÜMSTERDAMSCHE BEURS |i Stad en Omgeving. Jeoneei JCeck éi Sehool MaMecicPiteit Weec&ecichl SPAANDER C o. HEERENKLEEDING. alléén bij EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Maandag. J. VERMEER, t Op 74-jarigen leeftijd overleed Zondag j.l. de heer J. Yermeer, oud-hoofd der openbare lagere school te Driehuizen, die gedurende 25 jaar in deze functie is werkzaam ge weest. Als kerkvoogd der hery. gemeente te Driehuizen en als voorzitter van „Nut en Genoegen" heeft de overledene jarenlang het kerkelijke en openbare leven gediend. Ook was de heer Vermeer ruim 25 jaar voorzitter van de afa. Alkmaar-buiten van het Ned. Onderwijzers Genootschap. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 1 Mei c.es nam. om 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar. DOODELIJK ONGEVAL. Zaterdagavond werd aan de Dr. van Pelt- laan te Bergen de motorrijder D. Bakker uit Appingedam, door een hem tegemoetrijden- de auto, bestuurd door den heer v. d. Meulen uit Amsterdam, dermate aangereden, dat hij met een schedelbreuk naar het Ziekenhuis te Alkmaar moest worden vervoerd, waar hij een paar uur na aankomst overleed. De motorrijder reed in de richting van Allernaar, op zoek naar de tijdelijke woning van zijn broer die in Bergen gemobiliseerd ligt en daar tijdelijk een gemeubileerd huis heeft gehuurd. Bakker had juist zijn schoon zuster ontdekt en haar achteromkijkende toegewuifd. Naar links rijdende had hij daardoor de van Alkmaar komende auto niet ontdekt, met het bovenstaande noodlottige gevolg. DE BOLLENVELDEN IN RIJKEN BLOEI. Het weer van de laatste dagen heeft wonderen gedaan. Overal rijke bloei van narcissen en op bijna alle tuinen in Heiloo en Limmen staan ook de vroege tulpen en hyacinten in bloei. Het zou een echte bollen-Zondag zijn ge weest als het weer had meegewerkt. De dreigende lucht was nu oorzaak dat het bezoek beneden het middelmatige bleef. Wel was er nog doorgaand verkeer langs den rijksweg, doch de binnenwegen waren als uitgestorven. De talrijke bloemenverkoopers(sters1 maakten allesbehalve goede zaken, ondanks verlaging van de prijzen. VERJAARDAG PRINSES JULIANA. Muzikale wandeling van de Post- fanfare. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana zal de Postfanfare Dinsdagmiddag tusschen halfdrie en half- vier, een muzikalen rondgang maken. De volgende route zal worden genomen: Ver trek te 14 uur 30 vanaf de Gasthuisstraat langs Kerkplein, Koorstraat, Ritsevoort, Nieuwlandersingel, Hofdijkstraat, Juliana- straat, Prins Hendrikstraat, Emmastraat, Straatweg, Varnebroek, Lindelaan, v. d. Meijstraat, Nassauplein, Egmonderstraat, Westerweg, Snaarmanslaan, Spoorstraat, Kanaalkade, Korte Nieuwesloot, Hofplein, Nieuwesloot, Hoogstraat, Schoutenstraat, Laat, Huigbrouwerstraat, Kraanbuurt, Lan- gestraat, Kerkplein, Gasthuisstraat. Bij den burgemeester, als vertegenwoor diger van het burgerlijk gezag, zal een sere nade worden gebracht. Bij het Piusgesticht en bij het Hof van Sonoy zullen eenige num mers worden gegeven. Den tweeden Pinksterdag gaat de Post fanfare naar het concours van den Ned. Bond van P.T.T. muziekgezelschappen te Den Haag. Zij die van deze reisgelegenheid willen profiteeren, kijken deze week naar de advertentie welke in dit blad zal worden opgenomen. De vlaggen uit! Het bestuur der Algem. Oranje-Ver- eeniging wekt de burgerij op om morgen door het uitsteken van de vlaggen en het dragen van Oranje uiting te geven aan haar liefde voor en trouw aan ons Vorstenhuis. OPHALEN VAN HUISVUIL. De directeur van de gemeentereiniging verzoekt ons mede te deelen, dat in ver band met den verjaardag van prinses Juliana, op Dinsdag 30 April des namiddags geen huisvuil wordt opgehaald. De ingeze tenen worden verzocht de bakken des mor gens buiten te zetten. Verder zal inplaats van op Donderdag 2 Mei (Hemelvaartsdag) het ophalen van huisvuil geschieden op Woensdag 1 Mei. DE SIRENE VAN DE VONDELSCHOOL. Bij het proef alarm van j.l. Zaterdag bleek de sirene van de Vondelschool niet goed te werken. Ongeveer in het midden dezer week zal zij opnieuw beproefd worden, zoodat de bewoners in de omgeving niet verontrust behoeven te zijn als zij het alarm hooren. OVERTREDING ART. 25IBIS. Sterfgeval het gevolg. Dezer dagen is te Beverwijk onder verdachte omstandigheden eén 23-jarig meisje overleden. De maréchaussee en de gemeente-politie van Beverwijk stelden een uitgebreid onderzoek in, terwijl ook het parket te Haarlem zich met deze zaak bemoeide. In verband hiermede is te IJmuiden gearresteerd de 36-jarige vrouw H., ver dacht van overtreding van art. 25Ibis. Zij heeft een bekentenis afgelegd. Men heeft kunnen vaststellen, dat. in korten tijd in Beverwijk drie vrouwen aan de gevolgen van een dergelijk mis drijf zijn overleden. MILITAIRE TAPTOE. Het ligt in het voornemen op Dinsdag 30 April a.s. ter gelegenheid van den verjaar dag van H.K.H. Prinses Juliana om 9 uur des avonds bij de Waag een groote militaire taptoe te houden. De taptoe is het signaal, waardoor als het ware het einde van de dagtaak van een troe- pendeel wordt aangegeven of nog beter het signaal om zich naar de kwartieren te be geven. Het spreekt vanzelf, dat aan dit sig naal, evenals aan het signaal reveille, dat het begin van de dagtaak aankondigt, in alle legers en bij alle wapens bijzondere aandacht is besteed, zoodat de muziek meestal een plechtig karakter draagt. Bij een groote militaire taptoe worden de signalen get lazen van de deelnemende wa pens, afgewisseld door marschmuziek en ge dragen muziek om te besluiten met het Wilhelmus. Onmiddellijk na den laatsten slag van de torenklok blazen de trompetters de taptoe, gevolgd door hetzelfde signaal van hoorn blazers en tamboers. Daarna brengt de mu ziek van de luchtdoelartillerie den Lu.A.- marsch ten gehoore en de muziek van de in fanterie den Lt Kol. Honig-marsch. Vervol gens spelen de gezamenlijke muziekkorpsen de taptoe, gevolgd door den Burgemeester van Kinschot-marsch. Daarna besluiten de beide muziekkorpsen de plechtigheid met het Wilhelmus. De muzikale leiding berust bij den onder- kapelmeester Lühremans. RIJWIELPADVEREENIGING. De Vrijdagavond op het bureau in het Waaggebouw gehouden vergadering van de rijwielpadvereeniging Noord Kennemerland was slecht bezocht. Bij de opening sprak de voorzitter mr. J. P. Bosman, over de vernieling van het tegelpad in Heiloo. Het is gebleken, zei hij, dat een melkauto, ondanks alle voorzieningen, steeds weer over een lengte van een paar honderd meter het tusschen Heiloo en Egmond gelegen tegelfietspad vernielt. Bovendien is het ge beurd, dat door onbevoegden tegels werden weggehaald en 'n*eigen tuin werden gelegd. De voorzitter wenschte tegen een en ander maatregelen te zien genomen en stelde voor om de provincie om medewerking te vra gen. De vergadering ging hiermee accoord. Goedgekeurd werd ook dat de jaarverga dering van de federatie var. rijwielpadver- eenigingen in Nederland te Alkmaar zal worden gehouden op 6, 7 en 8 Juli. Hieraan zullen excursies en officieele ontvangsten te Alkmaar,en Bergen zijn verhonden. Uit het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester bleek, dat het ledental gelijk bleef. Voor aanleg en onderhoud van fiets paden werd in 1939 geld uitgegeven. Van verschillende gemeenten werd goede steun ondervonden. De ontvangsten en uitgaven bedroegen 1383.08, met een batig saldo van 495.34 (v. j. 641.70). Het jaarslag en de rekening werden goed gekeurd. Aan de orde was vervolgens de verkiezing van eenige bestuursleden. Herkozen werd de heer W. E. van Keeken te Castricum. In de vacatures van de heeren C. F. Zeiler en mr. H. Judell werden geko zen de heer J. W, Macdonald te Bergen en G. Vis te Heiloo. Na bespreking van verschillende methoden om propaganda te maken volgde de rond vraag, waarbij door den heer Holtes het idee werd geopperd met alle leden eens een fiets tocht te maken langs de paden der vereeni- ging. Hiervoor werd wel wat gevoeld. Men meende, dat een avond in de week voor zoo iets heel geschikt zou zijn. Besloten werd eind Mei op een Woensdag avond een dergelijken tocht te maken. OPBRENGST COLLECTE SIMAVI. De Zaterdag gehouden speldjesdag ten behoeve van het werk van Simavi heeft 538.22 opgebracht. EXAMEN BOND VAN ARBEIDERS- MUZIEKVEREENIGINGEN. Bij de te Zaandam gehouden jaarlijksche examens van den Ned. Bond van Arb.-Mu- ziekvereenigingen slaagden van „Excelsior" alhier de volgende leden: Voor A-afdeeling. H. Hoenselaar, C. Mienes, J. Steenhuis, J. Molenaar en J. Hoogland; Voor B-afdeeling: C. Bruggeling, J. Admiraal, P. de Rover, D. Zeegers, A. Boots en Joh. v. d. Horst. NEDERLANDSCHE MIDDEN- STANDSBANK N.V. Winstsaldo 135.604.85 (v. j. 175.984.92); 5 dividend op de preferente aandeelen. Wij ontleenen het volgende aan het ver slag over het 12e boekjaar (1939) van de Nederlandsche Middenstandsbank: De gevolgen var. den oorlog stellen den middenstand voor tal van problemen, welke in vele gevallen resulteeren in liquiditeitsmoeilijkheden. Het stemt tot voldoening, dat onze instelling, ook door middel van de bijzondere credietverlee- ning voor den middenstand, menigmaal aan overbrugging van deze moeilijkheden heeft kunnen medewerken. Vooralsnog is de ontwikkeling van het middenstandsbedrijfsleven onder de oor logsomstandigheden moeilijk te overzien. Verwacht moet echter worden, dat de vermindering van de volkswelvaart in vele opzichten een nad^eligen invloed op de omzetten en op de resultaten van het mid- denstandsbedrijf zal uitoefenen. De politieke onrust en de behoefte aan contante middelen, als gevolg van de ver anderde omstandigheden na het uitbreken van den oorlog, kwamen tot uiting in een teruggang van de ons toevertrouwde gel den, zooals uit het volgende blijkt: Bioscopen. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Percy neemt vacantie (rom.-avont.); hoofd rol Hans Albers. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Vrouwen (rom.); hoofdrollen Joan Craw ford, Norma Shearer en Rosalind Russell. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. City-theater, half 8, tot en met Woensdag, hoofdnummer Drie vrouwen en Verdi (muz.-rom.); hoofdrollen Benjamino Gigli, Maria Cebotari en Gaby Morley. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Het avontuur van den Zwarten Havik (sens); hoofdrol Richard Arlen; vooraf Vinger afdrukken (sens.)' hoofdrollen Cary Grant en Joan Bennet. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Maandag 29 April. 8 uur, café Central, Hofplein, ledenverga dering 8 Oct.-Vereen. Alkmaar Ontzet, Bazar in hotel De Bakker te Noordschar- woude. 8 uur, zaai H. Dekker, Voorstraat te Eg- mond aan Zee, avond van den A. N. W. B. Dinsdag 30 April. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Oranje-avond vanwege de chr. Oranjever., spreker luit.- generaal jhr. W. Röll. 8.30 uur, de Unie, psychometrische avond Ed. Benedict. LANGESTRAAT - de zaak voor goede Crediteuren, deposito's en spaargelden per 31 December 1939 van cliënten 17.721.90'0 (v. j. 21.375.600), van mid- denstandsbanken 522.200 (vorig jaar 1.347.800). De cijfers der credietuitzetting vertoo- nen een stijging van 1.664.000. Een en ander is gereedelijk te verklaren uit de prijsstijging van grondstoffen, zoowel als uit de inkrimping van credietfaciliteiten aan den kleinhandel door fabrikanten en groothandelaren. Uitstaand crediet per 31 December; 1938 cliënten 19.091.000, middenstands- banken 1.995.000, totaal 21.086.000; 1939 respectievelijk 20.340.000, 2.410.000 en 22.750.000. In het verslagjaar werden nieuwe cre- dieten verleend tot een gezamenlijk bedrag van 6.284.400 tegen 5.417.200 in 1938. Als gevolg van een nieuwen maatregel van de regeering ten behoeve van de mid- denstandscredietvoorziening konden in de tweede helft van het verslagjaar een aan vang worden gemaakt met het verstrekken van z.g. werktuigencredieten aan am bachtspatroons en kleine industrieelen. De teruggang der provisie-winsten, welke reeds in het jaar 1938 tot uitdruk king kwam, zette zich in 1939 voort. De post intrest gaf een bevredigende verbete ring te zien als gevolg van den gemiddeld gunstiger rentestand en van de uitbreiding van de credietverleening. Het saldo der resultatenrekening is ruim 30.000 lager dan het vorige jaar. Het totaal der baten bedraagt 1.292.200 (v. j. 1.283.100), de onkosten en salaris sen beliepen 1.157.700 (v. j. 1.118.400), biutowinst 134.500 (v. j. 164.700). Af geschreven werd op inventaris en safe inrichtingen 72.200. Gereserveerd tegen bedrijfsrisico's 50.000. Voorgesteld wordt 3000 te bestemmen voor uitkeering van 5 aan houders van preferente aandee len, waarna 10.361.09 op nieuwe reke ning overgaat. 'De balans per 31 December 1939 sluit in actief en passief op 27.843.000, (v. j. 32.203.000). De winst- en verliesrekening geeft een eindbedrag van 1.293.000 (vorig jaar 1.294.000). RASMUS, DE WONDERDOKTER. Het Alkmaarsch Tooneel. Voor een goed bezette zaal gaf het A. T. gisteravond in het Gulden Vlies zijn laat ste uitvoering in dit seizoen. De keuze was ditmaal gevallen op het tooneelspel van den Deenschen schrijver Paul Sarauw: Rasmus, de Wonderdokter, het stuk dat ook op het programma van het gezelschap Saalborn heeft gestaan. De heer de Leeuw, voorzitter van het A. T., sprak een hartelijk welkomstwoord tot alle aanwezigen, in 't bijzonder tot de heeren van de beoordeelingscommissie van den Prov. Bond van Dill. Ver. in N.-H. Hij dankte donateurs en leden voor den steun steeds ondervonden, den heer Mooy en de pers voor de steeds getoonde mede werking. Daardoor was het mogelijk ge weest in den loop der jaren een 45-tal uitvoeringen te geven. Het stuk Rasmus, de Wonderdokter geeft de kwestie arts tegen kwakzalver. Dr. Thomas Halier ziet zijn kleine dorps- practijk verloopen door Rasmus Thomsen, den z.g. wonderdokter. Velen zijn tot dezen om raad gegaan. Lili, de dochter van dr. Thomas Halier heeft reeds van kindaf vriendschap gesloten met Rasmus. En nu wordt de kwestie nog scherper gesteld als de zoon van Rasmus, die voor dokter stu deert en cum laude slaagt, gaat trouwen met Lili. Dr. Haller kan Rasmus niet uit staan en klaagt hem zelfs aan na een penibel geval en Ulf Thomsen keert zich af van zijn vader, wiens optreden hij niet goedkeuren kan. Dit is een geweldige slag voor den edelen mensch Rasmus, den man die leeft voor dieren en planten en Wij zeggen niet, dat die robbe doezen van jongens hun WAARBORG-PAK niet stuk kunnen krijgen. Maarwèl dat elk WAARBORG-PAKJE sterk en mooi is. COMB.KREyMBORG voor zijn medemenschen. Doch als Lili ten slotte ziek wordt en haar vader en echtgenoot haar niet helpen kunnen, gaat dr. Haller ten einde raad naar Rasmus, die eerst weigert te komen, doch zich spoedig bedenkt. Hij geeft Lili haar levensblijheid terug en verzoent zich met zijn zoon, terwijl ook dr. Haller zijn waar deering voor den wonderdokter niet lan ger kan ontkennen. Diverse bijfiguren geven aan dit stuk een prettige attractie. De heer A. J. Bruin was als dr. Haller een groote verrassing. Hij heeft deze rol uitstekend gespeeld. Ook de heer A. de Waal was als vertolker van de titelrol zeer goed. Mej. R. de Waal herstelde zich op gelukkige wijze na een wat weifelend begin en de heer J. Kuit gaf als Ulf Thomsen veel voldoening. Kleinere rollen werden vertolkt door mevr. NaroldBas (een goede Ophelia), mevr. de Waal Schipper, mevr. de JongeBals en door de heeren A, de Jonge, W. Aay en M. Bart. Zij allen werkten mede om deze uit voering voor het A. T. tot een succes te maken. De toeschouwers waren zeer vol daan, getuige .het luide applaus na elk bedrijf en aan 't slot. Na afloop dankte de heer de Leeuw den regisseur R. de Waal voor zijn goede zor gen wederom aan deze uitvoering besteed en den heer J. Kuit voor zijn medewer king. Een geanimeerd bal besloot dezen wel geslaagden slotavond van het A. T. OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL TE SINT-PANCRAS. In het iQkaal van de openbare school werd Zaterdagavond een ouderavond ge houden, waar als spreker optrad de heer van Mever met het onderwerp „Beroeps keuze." De heer de Ruiter, hoofd der school, opende den avond, zijn voldoening uitsprekende over de groote opkomst. De heer van Mever begon met in het licht te stellen, dat slechts 15 der leer lingen van H.B.S. en u.l.o. het beoogde doel bereikt. Het kiezen van het juiste beroep is moeilijk doordat er zooveel vak ken en beroepen zijn. Zij die een mis lukking in het ééne beroep zijn, kunnen in iets anders best slagen. Als de onder wijzers in overleg treden met de ouders en vooral met de moeders, kan precies worden nagegaan hoe de geaardheid en de capaciteiten van het kind zijn. Reeds op de speelplaats komt de gebo ren leider naar voren, deze zal de geheele schare beheerschen, en zoo noemde spreker nog vele andere voorbeelden. Ook in de kleinste plaatsjes is het noodig dat aan dit probleem de noodige aandacht worde ge schonken; overal zijn geschikte scholen om te ontwikkelen. Verschillende vragen wer den door spreker beantwoord. Na de pauze was aan de orde bestuurs verkiezing. Het bestuur trad in zijn geheel af. Mevr. Volkers-Kuiper, mevr. Muidér- Kloosterboer en de heer C. de Jong waren niet herkiesbaar, omdat geen kinderen van hen meer de school bezoeken; de heeren Jb. Wit en C. van der Ham werden herkozengekozen werden mevr. Wognum- Kriek, mevr. Nieuwland-Buscher en de heer T. Kooij. Door de heer de Ruiter werden de aftre denden bedankt voor het werk, dat zij voor de openbare school hebben gedaan. Verschillende sprekers voerden nog het woord, hun dank betuigende aan het per soneel der school voor het onderwijs hunner kinderen. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 29 April 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer'en prij zen als volgt: 96 Vette koeien 140320, handel redelijk; 1 Graskalf; 264 Nuchtere kalveren (slacht) 6—15; 8 Vette schapen 22ƒ36; 326 Vette varkens 5662 cent per kg. Handel matig. AMSTERDAM, 29 April 1940. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijz enonveranderd: Zeeuwsche: Bonte en Blauwe 3.30—3.50 en Bevelanders 2.70; Bintjes 2.402.50; Poters 2.40; Red Star 3; LJpolder Bevelanders 2.50 2.60 en Bonte 2.80; Duinzandaardappe len 2.50—4. Alles per H.L. Aanvoer 474000 kg. AMSTERDAM, 29 April 1940. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 386 Vette koeien le kw. 8290 cent, 2e kw. 7080 cent, 3e kw. 54 68 cent per kg slachtgew.; 37 Melk- en kalfkoeien 180—260; 312 Vette kalveren 2e kw. 6474 cent en 3e kw. 5662 cent per kg levendgewicht; 190 Nuchtere kalve ren 6—9; 64 Schagen 18—24; 438 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg 6973 cent per kg slachtgew. NOORDSCHARWOUDE, 29 April 1940. (Noorderrnarktbond). 2500 kg Gele kool 7; 2100 kg D. witte kool 5.30; 5200 kg Uien 11.80, grove uien 11.90; 3400 kg Peen 1.50; 600 kg Bieten 1.40. WARMENHUIZEN, 27 April 1940. 12200 kg Uien 1—1.10, grove 1—/ 1.20; 7200 kg Roode kool 9.309.50; 4600 kg Gele kool 5.206.50; 30200 kg D. witte kool 5.30—5.50; 1000 kg Bieten 1.40 en 6100 kg Peen 1.50. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Betrokken tot zwaarbewolkt met plaatselijk mist, later tijdelijk brekende bewolking, geen neerslag van beteekenis, zwakke tot matige, in het noordoosten tijdelijk krach tige zuidelijke tot oostelijke wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Over de Randstaten is de luchtdruk voortdurend blijven stijgen, zoodat over de Finsche Golf thans luchtdrukwaarden van ongeveer 1040 mbar voorkomen. De tempe ratuur moet rond de Bothnische Golf nog zeer laag zijn, bij oostelijke luchtbeweging wordt namelijk koude lucht uit centraal- Rusland aangevoerd. Deze koude lucht dringt ook naar onze omgeving door, over het noordoosten van ons land heerschte hedenmorgen een krachtige oostenwind. In het overige gedeelte van Nederland was de wind zwak uit zuidelijke tot westelijke richtingen, als gevolg van een kleinen rug van hooge drukking, die zich van oost- België naar Beieren uitstrekt. Op het schei dingsfront tusschen den oostelijken en zui delijken wind had den Helder hedennacht 14 mm neerslag. Er schijnt thans over het zui den weer eenige depressie-activiteit te be staan. Vermoedelijk ligt over west-Frank rijk een oude depressiekern en de moge lijkheid is niet uitgesloten, dat zich voor de Spaansche noordwest-kust een nieuwe sto ring ontwikkelt. In noord-Spanje is matige regen gevallen. Zware regens vielen rond de Adriatische Zee. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.51 tot 4.03 uur licht op. PPGAVE AMSTERD AMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 29 April 1940. Vor.k. pl.m.2u, 91 8U/f 8U3/S 97t 84 40 53 315 b2>/4 1123/4 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 5Vi Duitschl. m verkl. BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. C-rt. v. 250 80'/, Koloniale Bank148 Ned Ind. Handelsbank 98V4 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie CaTvé Helft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloed. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 36 Anaconda- 227a Bethleh. Steel 607s Cities Service General Motors 39 Kennecott Copper 26 North American Rayon 1 I» Republic Steel I&V16 Standard Brands 1 5% Steel comm457ie U. S. Leather 4,s/i6 CULTUUR MAATSCH. H. V. A333i/j Java Cultuur 209 Ned. Ind. Suiker Unie 198 Verg. Vorstenlanden 83l/2 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 50 Redjang Lebong 50 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 186l/s Kon. Petr202 Phillips Oil28l/s Shell Union 93/. Tide Water 9Vg RUBBERS. Amsterd. Rubber 1677s Deli Bat. Rubber 13D/. Hessa Rubber. 86V1 Oostkust 102 Rotterdam Tapanoeli 53t/< Serbadjadi 83 Interc. Rubber 33/s SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 877a JavaChinaJapan lijn 110 Koa Ned. Stoomboot 103i/s Scheepvaart Unie 109'/s TABAKKEN. Deli Batavia 122 Oude Deli 174Vj Seuembab 124 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka 173/. Illinois Central 87s 97» lls/l6 7374 318/i6 974 837a 397s-40 315 81-7, 112 37 39% 16'/, 453/4 335 198 837, 50 20274 93/4 9Vs 167 86 102 85 87 104 122 1747, 124 73 33/4 *Exdividend. Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac x) ex-coupon. fExclaim. Prolongatie vorige it oers 3 WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vor. koers heden niet off. 1.883/, 1.88%, 6.62 M 6.60% 75.60 3.75)4 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) 31.63 Zürich - 42.24 Stockholm 44.60 75.52K 3.74 K 31.81 42.23

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2