Morgen tot 10 uur geopend. J.B.Köster Woensdagavond zijn onze zaken SPAANDER k Ce. 8 October-vereeniging. alléén bij EERSTE BLAD. 2 -if® Alkmaar, Dinsdag. ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen ongeveer half tien heeft èr aan de Noordervaart in de Schermer een ernstig ongeval plaats gehad. Een 16 a 17- jnrig meisje werd aldaar tusschen de hui zen van de heeren Stam en Jaarren. door een auto van den heer K. uit Alkmaar aan gereden, met het noodlottig gevolg dat zij een dij- en schedelbreuk bekwam en op last van dr. Heringa en burgemeester Posch, die spoedig ter plaatse verschenen, in bewusteloozen toestand naar het Centraal ziekenhuis moest worden vervoerd. Aange zien op het meisje in het ziekenhuis geen enkel papier werd gevonden en zij nog steeds bewusteloos is„ kon haar identiteit nog niet worden vastgesteld. Het meisje reed op den rijweg en liet zich door een melkauto voorttrekken, waardoor de heer K. de aanrijding niet kon voorko men. De heer K., die sinds 1914 een auto bestuurt en nimmer een ongeval heeft ge had, was zéér onder den indruk van het gebeurde. Het meisje droeg kniekousen en had don ker springend haar. In verband met het feit, dat het meisje uit de richting Alkmaar kwam en in de stuurtasch van haar fiets twee boterham men en twee sinaasappelen had, acht men het mogelijk, dat het meisje voor den ge- heelen dag van huis is gegaan, waardoor haar wegblijven tusschen het middaguur bij haar familie niet tot ongerustheid zal leiden. In verband met haar toestand is het zeker gewenscht, dat de familie zoo spoedig mo gelijk wordt gewaarschuwd. De rij ksveldwacht verzocht ons daar om het volgende signalement te willen op nemen: „Het meisje is 17 a 18 jaar en heeft donker haar. Zij is gekleed in een donkerblauwe Falcon-jas, roode jum per, geruite rok, gekleurden halsdoek, roode lage schoenen en een dameshorloge met een metalen polsbandje". Wie het meisje hieruit herkent wordt verzocht hiervan zoo spoedig mogelijk ken nis te geven. AUTO RIJDT TEGEN GEVEL AAN. Doordat de bestuurder L., wonende al hier, gisterennamiddag omstreeks 6.10 uur, bij het nemen van de bocht Waagplein naar den Voordam de macht over zijn stuur kwijt raakte, reed hij tegen den gevel van de perceelen 6 en 7 op den Voordam. Beide gevels werden beschadigd, terwijl het mo torrijtuig eveneens schade bekwam. Geen persoonlijke ongelukken. DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. De verjaardag van Prinses Juliana heeft lieden de stad in vlaggentooi gezet. Niet al leen de openbare gebouwen hadden de drie kleur uitgestoken, maar ook van zeer vele woningen wapperde het rood, wit en blauw met den Oranje-wimpel. De vlaggen op de hoogste wiek van de „Molen van Piet" zijn op dergelijke dagen van verre zichtbaar en dragen bij tot de feestelijke stemming. Een groote groep militairen maakten hedenmorgen een marsch door de gemeente en de carillonist heeft ons weer overvloedig op vaderlandsche melodieën vergast. DS. A. VERWAAL 40 JAAR PREDIKANT. Ds. A. Verwaal, die zoo vele jaren in Alkmaar heeft gestaan en hier zoo'n groo- ten kring van toegewijde vrienden heeft, herdacht gister den dag, dat hij voor 40 jaar zijn ambt aanvaardde. Op 2 October 1938 heeft Ds. Verwaal zich na zijn emeritaat te 's-Gravenhage ge vestigd. De „Kerkbode" schrijft over zijn jubi leum: „Het woord „emeritus" past naar zijn letterlijke beteekenis nog allerminst op U, want: „uitgediend?" 't Lijkt er niet op. Wat bewijst U vaak, en met groote vitaliteit èn de gemeente, èn ons mi nisterie van predikanten rijken dienst door Uw voorgang in de Woordbe diening. Ge zijt met Uw emeritaat, voor Den Haag als geroepen gekomen in deze vacaturemaanden. Hebt ge niet nu al op alle Haagsche kansels gestaan? Wij danken U wel. God spare U nog lang in dezen goeden staat van gezondheid voor Uw gezin en voor ons. En zegene Uw dienst, die de gemeente waardeert.' In verband met het jubileum kunnen wij nog melden, dat een deputatie van de Alkmaarsche vrienden w.o. mevrouw Wed. J. Ringers en de heeren Grondsma en Dun naar Den Haag is gegaan. Er waren vele bloemstukken, o.a. van den kerkeraad te dezer stede en van Etten en Leur en De Kaag, in welke gemeenten Ds. Verwaal als predikant werkzaam is geweest. Op den avond van zijn jubileum heeft Ds. Verwaal gister de Oranjeviering in de Groote Kerk te 's Gravenhage geleid. GESLAAGD In het Centraal Ziekenhuis Cursus E.H. B.O. L.B.S., van dr. J. Maats, zijn geslaagd de dames M. de BeursLeeuwenkamp, Kühl, Frayman, Schaaf en Knuist en de heeren Bartelds, Hoeben, Ruigh,, Molenaar, Meu- lenbelt en Cornelisse. De nieuwste costuums voor het voorjaar en trouwen, in groote keuze voorradig. REDDER GEHULDIGD. Dezer dagen is te Breda voor het front van den troep de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon uitgereikt aan den korporaal H. Steunenberg, die in Octo ber j.l. zijn leven in de waagschaal stelde om een reeds in zinkenden toestand ver- keerend meisje te redden uit de Oudegracht te Alkmaar. De uitreiking geschiedde door den kapitein C. H. van Malsen, commandant van de compagnie, waartoe de redder als leerlingen van de school voor reserve-officie ren thans behoort. Zijn vroegeren bataljons commandant alhier, de majoor A. M. M. van Baak, had zich doen vertegenwoordigen door den res. kapitein ir. N. E. Servatius, commandant van de compagnie, waartoe Steunenberg behoorde. Laatstgenoemde ver kreeg gelegenheid, om na kapitein van Mal sen bij de plechtigheid het woord te voeren, daarbij de gelukwenschen der superieuren en kameraden overbrengende. De fraaie onderscheiding is zonder twijfel verdiend. Hoewel nog niet geheel genezen van een ongesteldheid, sprong Steunenberg destijds zonder zich te bedenken in het koude, vieze water voor de Lourdesschool, waar hij was gelegerd. Meer nog dan van kennis is het succes in het leven afhanke lijk van de karaktereigenschappen en van deze laatste zijn de kordaatheid en de flink heid voor een militair wel mede van de be langrijkste. De thans beloonde redder heeft getoond deze eigenschappen te bezitten, het geen en belofte inhoudt voor de toekomst. GEMEENTELIJKE MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL. Eind- en overgangsexamens. Geslaagd: J. Bakker te Oudorp, G. P. van Beekum, C. de Bree, J. W. v. d. Brink, F. Heijnis, C. Kleimeer, Guurtje Klijn, J. Lam, L. de Leeuw, J. Meedendorp te Groet, K. Mink te Warmenhuizen, D. Voerman, W. Yssels, D. Zwakman te Bergen, Rie Admi raal, J. Dekker, Marie Dekker, A. M. Dilg, B. Heneweer te Zuidscharwoude, P. Keesen Hes Loots, P. Maars, D. W. Mooij, A. Pie per, J. van Renen, W. van Rutten, C. Veen, J. de Vries en Mies de Wit. Leerlingen, achter wier naam geen plaats naam vermeld is, wonen in Alkmaar. Bevorderd van klasse I naar II: Marijtje Broek, Tini Bruin, W. Bulens, Gatha Deugd, A. Glas, N. Groenewoud, F. Helderman, Coba Jes, A. Molenkamp, Joh. de Ruyter, H. Veenstra, Nel Vinke, W. Vonkeman en C. Zwart. Van klasse II naar III: Annie v. d. Braak, F. Helderman, Ch. Jansen, W. Keuning, Annie Kreb, E. Pauw, Annie Schoonhoven, Alie Spaans, A. Veenhuysen, Dini van Vie- gen, Jo de Waard en Th. Wester. Van klasse III naar IV: A. Baars, G. Boe kei, E. van Campen, Hieke v. d. Hauw, Willy de Hoog, H. Kluft, K. Koomen, Dien Lantman, P. Leguit, A. v. d. Leijgraaf, G. Maarleveld, Jannie Mulder, C. Schmidt, Bep Segerius, J. Strengman en C. Wette- rauw. Van klasse IV naar V: W. de Boer, G. Hartland, Nel Hartland, G. P. Hemels, An nie Kalb, Sophie Kalb, J. Molenkamp, H. Münninghoff, W. Popma, J. v. d. Riet, Cor- rie van Sluis, A. Timmerman, W. van Weert, K. Wit, L. de Boer, A. Boode, A. Dusseljee, N. Dusseljee, M. Houtkoopev, Stien Kaagman, Bep Langenberg, Baukje v. d. Meulen, Truus Segerius, H. de Vries en Mar Westerhof. ALKMAARSCHE WIELERBAAN GESLOTEN. Naar ons wordt medegedeeld, zouden dit jaar wederom een 9-tal wedstrijden op de Alkm. Wielerbaan worden gehouden, terwijl 2 Mei a.s. de openingswedstrijd zou plaats hebben. Hiervan zal echter, zeer tot leed wezen der directie, niets kunnen kömen. In de laatst gehouden vergadering van aandeel houders te besloten de baan niet meer te openen, doch te trachten deze te verkoopen. De reden hiervan is, dat men geen gunstige beschikking heeft kunnen krijgen, op een aan Burgemeester en Wethouders gedaan en naar meening der directie zeer billijk, ver zoek. Voor Alkmaar in 't algemeen en voor de wielersport in het bijzonder, is dit zeer zeker te betreuren. VLOOTSCHOUW DER ALKMAARSCHE ROEI- EN ZEILVEREENIGING. Op Donderdag 2 Mei (Hemelvaarts dag) opent de Alkm. Roei- en Zeilver- eeniging haar seizoen met een vloot- schouw op het Noordhollandsch Kanaal voor de Bierkade en de Voormeer. De bedoeling van dezen vlootschouw is om de inwoners van Alkmaar te toonen welk een jachtvloot Alkmaar wel heeft. Omdat deze jachtvloot grootendeels den geheelen zomer op het Alkmaarder Meer verblijf houdt, komen de meeste Alkmaarders er niet toe deze te gaan bezichtigen. Daarom zal het bestuur der A. R. Z. V. trachten op Hemelvaartsdag tusschen 11 en 12 uur met een zoo groot mogelijk aantal jachten te demonstreeren. Om twaalf uur vertrekt de vloot weer naar Akersloot, waar na aankomst voor de deelnemers aan dezen schouw een koffiemaaltijd wordt georga niseerd. Men hoopt op mooi weer en groote belangstelling. JACK DE VRIES' INTERNATIONALS IN 'T GULDEN VLIES. Het is bekend dat 't Gulden Vlies op bijzondere dagen uitstekende bands laat optreden. Ook voor den Hemelvaartsdag is de directie er in geslaagd een uitgespro ken goed dansorkest te engageeren n.l. Jack de Vries' Internationals. Ongetwij feld is het bekend dat Jack de Vries (lei der van een der eerst opgerichte dansor- kesten van Nederland) in den lande 'n uit stekende reputatie geniet en men kan er dan ook van verzekerd zijn dat er op dit rïansfpstijn op Hemelvaartsdag in het Gulden Vlies heel wat te genieten zal zijn. Thans een bloeiende vereeniging. De 8 October-vereeniging Alk maar Ontzet, die anderhalf jaar ge leden nog geen duizend leden telde, is, dank zij de werfkracht van een daartoe gevormde commissie van vrijwilligers, uitgegroeid tot een bloeiend organisatie ter herdenking van het ontzet der stad in 1573, Zij heeft thans een saldo van bijna 600. De gisteravond in het café Central gehou den ledenvergadering werd, behalve door vijf bestuursleden, bijgewoond door eenige leden van de feestcommossie en gewone le den, in totaal een 25-tal heeren. De voorzitter, mr. C. J. d e L a n- g e, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de secretaris de heer P. T e r m a a t, de notulen der vorige le denbijeenkomst las, welke onveranderd wer den vastgesteld. Jaarverslagen. In het jaarverslag van den secretaris werd herinnerd aan het uitbreken van den oorlog, wat oorzaak werd voor een in 1939 slechts sobere herdenking van het ontzet van Alk maar. Wat er dien dag gebeurde en hoe het feest gevierd is, werd nagegaan en met leed wezen werd gememoreerd de afwezigheid van versiering en verlichting der straten door de buurtcommissies. Met zeer waardeerende woorden werd het verscheiden herdacht van den heer M. Ka ter die vele jaren de ziel van de feestviering is geweest. Dat de heer F. H. Ringers 25 jaar bestuurs lid was, werd eveneens herdacht. De propaganda voor uitbreiding van het ledental, gevoerd door een commissie, van eenige jongeren, wier namen in het jaarver slag werden genoemd, had groot succes, zoo dat het ledental klom van 940 tot 2040. Groote waardeering werd in het verslag geuit over dit succes, alsmede over de door de genoemde commissie aan de leden aan geboden cabaret-avonden. Het verslag eindigde met het uitspreken van den wensch, dat in 1940 het 8 October- feest weder op de bekende wijze zal kunnen worden gevierd. De voorzitter, dank zeggend voor het verslag, geloofde dat het nageslacht de gestes der vereeniging ten aanzien van de feestviering van 1939 zal waardeeren. De rekening en verantwoording van den penningmeester den heer H. S t i k k e 1, sloot in ontvangsten en uitgaven op 2006.50; het batig saldo was 593.53. Medegedeeld werd dat het ledental thans 2138 bedraagt. Namens de kascommissie adviseerde de heer J. de Haas tot goedkeuring der reke ning en tot decharge van den penning meester. Aldus werd besloten. Tot leden van de kascommissie voor 1940 werden aangewezen de heeren de Vet en J. Jonker Cz. Bestuursverkiezing. Als bestuursleden waren aan de beurt van aftreding de heeren Stikkel, A. Middelhoff en H. K. de Wild. Allen werden met groote meerderheid herkozen. De voorzitter, den heer Stikkel en de vereeniging feliciteerde met de herkie zing van dezen penningmeester, deelde mede dat de heer M. J. Lutterot den tijdelijk te Limmen wonenden penningm. bij de behar tiging der belangen van de vereeniging zal ter zijde staan, zoodat het penningmeester schap op normale wijze kan worden uitge oefend. Voorts zei de voorzitter, dat het be stuur met het oog op de tijdsomstandighe den nog geen plannen heeft opgemaakt, tot viering van het 8-Octoberfeest. Uit den aard der zaak zal het zeker weder op so bere wijze geschieden. Te zijner tijd zal het bestuur de leden inlichten over hetgeen er zal kunnen worden gedaan. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering onder het uitspreken van den wensch, dat in October onder gunstiger omstandigheden dan verleden jaar Alk- maars ontzet kan worden herdacht. EERVOL ONTSLAG. Bij K.B. van 27 April is aan mr. J. Sicken- ga op zijn verzoek met ingang van 1 Mei 1940 eervol ontslag verleend als kantonrech ter te Den Helder, onder dankbetuiging voor de in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. MEIFEEST A.B.B. EN S.D.A.P. Morgenavond om 8 uur zullen de A.B.B. en S.D.A.P. het traditioneele Meifeest vieren met een openbare bijeenkomst in 't Gulden Vlies, waar als spreker zal optreden den heer G. Klein, voorzitter yan den Alg, Ned. Bouwarbeidersbond. Medl'werking wordt verleend door „De Stem des Volks", de arb. tooneelvereen. „Ontwaakt", de A.J.C. en Vakbonds jeugdgroepen. Wat past even perfect, als 'n WA ARBORG-COSTUUM t Daarop is maar één antwoord: alleen een ander WAARBORG-COSTUUM van Koster. COMB.KREyMBORG AANRIJDING TE HEILOO. Gitsteravond is te Heiloo de heer BL, wonende aan den Kennemerstraatweg, te Alkmaar, rijdende op het rijwielpad, ter hoogte van den Stationsweg te Heiloo door een militaire auto, waarvan plotseling een band sprong, aangereden. Dokter v. Driel verleende de eerste hulp. Hierna is het slachtoffer, dat een hersenschudding had bekomen, naar het centraal ziekenhuis overgebracht.. DE DIEETKEUKEN EN HET MODERNE DIEET. Vergadering Vereeniging van Huisvrouwen. Voor de vereeniging van Huisvrouwen, afdeeling Alkmaar, heeft mej. Diny J. ten Haaf gistermiddag het een en ander verteld over het moderne diëet, een onderwerp, waarvoor zoowel het publiek als de medi sche wetenschap zich den laatsten tijd bi zonder gaat interesseeren, terwijl zij voorts sprak over het nieuwe beroep van diëetiste, dat mede door deze groeiende belangstelling is ontstaan. Aan nog maar enkele ziekenhuizen, aldus zeide mej. ten Haaf o.m., zijn diëetisten verbonden, die in min of meer moderne diëetkeukens resideeren en die speciaal op geleid zijn voor dit beroep. Op dit gebied staat ons land dan ook nog ver achter bij de meeste andere landen. In Amerika werken momenteel meer dan 4000 diëetisten en elk jaar komen er 400 bij. Enkele maanden ge leden is in ons land een organisatie van diëetisten opgericht. Uitvoerig weidde mej. ten Haaf vervol gens uit over de methoden, die in het bui tenland worden toegepast, methoden, die voor ons land nog grootendeels toekomst muziek zijn. Op initiatief van dr. Steensma en mej. Martine Wittop Koning is thans ook in ons land de opleiding tot diëetiste ter hand ge nomen, welke aansluit op die tot kook- leerares. Een normale voeding moet aan de vol gende eischen voldoen: Het voedsel moet kwalitatief en kwanti tatief voldoende zijn; het moet het benoo- digde aantal voedingsstoffen en calorieën bevatten; het moet goed verteerbaar zijn; het moet zijn smakelijk, afwisselend in kleur en op juiste temperatuur. De diëetiste in de ziekenhuizen heeft, om haar werk met succes te verrichten, de me dewerking noodig van den dokter, de ver pleegster en de patiënt zelf, zij krijgt van den arts de gegevens, die ze noodig heeft en kan dan door haar ervaring op haar spe ciale gebied nuttigen arbeid verrichten en goede en tegelijkertijd smakelijke diëeten samenstellen. Zij is door de specialisa tie op het gebied van de voeding, door haar warenkennis en haar kennis van de voe dingsleer wellicht vindingrijker dan de arts. weer meer variatie te brengen, uit voerige en juiste diëetschema's samen te stellen en daardoor de patiënt van dienst te zijn. De diëetiste kan zorgen, dat zooveel mogelijk aan de redelijke verlangens en wenschen van de patiënten tegemoet wordt gekomen. Persoonlijk contact is hier wel van zeer groot belang. Van het diëet, dat de patiënt, nadat hij het ziekenhuis hebben verlaten, thuis moe- en voortzetten, komt door verschillende omstandigheden vaak heel weinig terecht. Ook hier is contact van de huisvrouw met de diëetiste zeer gewenscht. Na de pauze volgde het practische ge deelte. Mej. ten Haaf toonde achtereenvol gens de samenstelling van 'n diëet voor een diabetes- en een maagzweerpatiënt en een diëet voor een vermageringskuur. Voorts gaf ze tal van practische wenken voor het bereiden en opdienen van het voedsel voor de verschillende diëetpatiënten. Zooals mevr. van Sonsbeek-Baning aan het begin ook al mededeelde, zeide mej. ten Haaf, dat de Ned. Ver. van Huisvrouwen zich korten tijd geleden in verbinding heeft gesteld met de vereeniging van diëetisten, die bereid is bij problemen zoo noodig van advies te dienen. Mevr. van Sonsbeek dankte tenslotte de inleidster. SCHADE VAN DE WATERONTTREKKING VAN CULTUURGRONDEN. Een kanaal graven? Zooals bekend wil het P.W.B. in deze omgeving een pompstation plaatsen en hier tegen wordt van alle zijden tegen geageerd, omdat het als funest wordt beschouwd voor land- en tuinbouw. In de Maandagavond gehouden raadsver gadering te Limmen heeft wethouder Valke- ring, tevens lid van de Prov. Staten, de mededeeling gedaan, dat er heden (Dins dag) een vergadering te Egmond gehouden wordt van de polderbesturen, waar deze urgente zaak een punt van bespreking zal uitmaken. Naar de heer Valkering mede deelde, zou de mogelijkheid bestaan, dat er een kanaal werd gegraven (kosten 90.000), dat in werkverschaffing kan worden uitge voerd. De landeigenaren zullen een belas ting moeten betalen van 22.50 per jaar en per bunder voor cultuurgronden; voor gras land de helft van dezen aanslag. EVERYBODY IN DE RUS. Bovengenoemde vereeniging organiseert ter opening van het zomerseizoen in de geheel gerestaureerde en gemoderniseerde „Rustende Jager" te Bergen een thé-dan- sant en soirée. Een geheel nieuwe swing-combinatie zal de dansmuziek verzorgen. De „Rus" en „Everybody" zullen al haar oude bekenden op Hemelvaartsdag gaarne ontvangen. JAARVERGADERING ARB. WONING- BOUWVEREENIGING „ROCHDALE". Gisteravond hield bovengenoemde wo- ningbouwvereen. haar jaarvergadering in de dancing van de „Harmonie". De opkomst was, in tegenstelling met andere jaren, heel slecht. Na de opening, waarbij hij een overzicht gaf van wat in het afgeloopen jaar was ver richt, sprak de voorzitter den wensch uit, dat in het komende jaar het pogen nog meer succes zal hebben. De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester, benevens de winst- en ver liesrekening werden goedgekeurd. De ba lans gaf een eindcijfer in bezittingen en schulden van 1.638.315,80; de vereenigings- kas sloot in ontvangsten en uitgaven op 2566.70, met een saldo van 1152,93. De onderhoudsfondsen voor de vier bouw complexen zijn ook in het afgeloopen jaar sterker geworden. Het eindcijfer is f 26.500. Toch is dit bedrag eigenlijk nog te laag, om dat gereserveerd moet worden voor den tijd dat aan groote onderhoudswerken moet worden begonnen. De aftredende bestuursleden, de heeren Zeegers (secr.), Koopal (penn.) en Coerts werden bij acclamatie herkozen. In de vaca- ture-Bulens werd gekozen de heer J. van Dijk. CONCERT IN WESTERLICHT. Voor de bewoners van Huize Wester - licht is gisteravond een bijzonder concert gegeven, dat buitengewoon in den smaak is gevallen. De Jeugd-accordeonclub, on der leiding van mej. A. Kostelijk uit Heerhugowaard gaf een uitvoering. Be speeld werden 9 accordeons, een klokken spel, saxophone en vleugel. Ds. Bloemhoff sprak een openings woord, waarna met een pittigen marsch werd ingezet. Elk nummer werd door één der meisjes op rijm aangekondigd. Het waren alle nummers, die bekend zijn, wat door het publiek op prijs werd gesteld, hetgeen het luide en spontane applaus bewees. De kleine Piet Beers gaf zeer goed twee solonummers, op den vleugel begeleid door mej. A. Kostelijk. Zijn succes was groot, evenals later van een trio, waarin hij ook medespeelde. Na de pauze speelde mej. A. Kostelijk als soliste een wals van Waldheufel, waarop een luid applaus volgde. Het was dan ook schitterend! Als -slot werd een potpourri van kinder liedjes gespeeld, waarop een ware ovatie losbrak, zoodat dit nummer herhaald werd. Ter afwisseling droeg mevr. Ria BraakGroenveld uit Zandvoort voor en na de pauze eenige gedichtjes voor. Mej. Kostelijk en hare jeugdige execu tanten kunnen met genoegen op dezen avond terugzien, want de bewoners heb ben zeer genoten en het dankwoord, dat ds. Bloemhoff sprak en zijn tot weerziens, zoo hij hoopte een volgend jaar in een vrij Nederland, was zeer op zijn plaats. Hij deelde tevens mede, dat hij hiermee het seizoen afsloot, zoowel voor uitvoerin gen als godsdienstige bijeenkomsten. EEN BEKROONDE HOND. Op de Jubileumtentoonstelling der Nederl. Kennelclub Cynophilia, gehouden Zaterdag en Zondag j.l. te Amsterdam, behaalde de schnauzer „Maja van den Zonnenheuvel" van den heer H. Gfjddeke in de kampioenklasse den len prijs. Wzei&eüchl VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Meest helder tot halfbewolkt, droog vrij warm weer, zwakke tot matige oostelijke tot zuidelijke wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het hooge drukgebied over de Randstaten breidt zich sterk zuidwaarts uit. Dit is o.a. het gevolg van het doordringen van koude lucht uit Rusland naar de Balkan, waar sinds gisteren de temperaturen aanzienlijk zijn gedaald. De lage druk, welke over mid den-Frankrijk lag, is naar de Golf du Lion getrokken. Aan de achterzijde traden vooral over noord-Spanje zware regens op, boven dien daalde de temperatuur daar een wei nig. Uit de luchtdrukdalingen over noord west-Span je valt af te leiden, dat een nieu we storing de Golf van Biscaye nadert. Ver moedelijk trekt ook deze depressie weer naar het Middellandsche Zee-gebied. In ons land is de wind zuidoostelijk geworden, er wordt wat warmere lucht aangevoerd. De temperatuur is in Maastricht 4.5 graad bo ven normaal. Over het noordoosten van ons land was het van morgen nog betrokken, elders echter helder tot halfbewolkt. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.52 tot 4.uur licht op.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2