Ook dit jaar Pinkster retours. Het verwisselen van stand plaats door militairen. Echtgenooten van militairen reizen voor halven prijs. GEMENGD NIEUWS. BERGEN TWEEDE BLAD 3 £en proef, die uitstekend slaagde. Gedurende de Pinksterperiode zullen de Nederlandsche Spoorwegen de geldigheid van de gewone en de gezinsretours weer verlengen. Zij zullen namelijk geldig zijn van 10 t/m. 20 Mei a.s. Deze maatregel beteekent een voordeel voor het -eizend publiek van bijna 30 pet., in vergelijking met den prijs van twee enkele reizen. Groepen van 5 t/m. 9 per sonen kunnen zich, door het nemen van een gezinsretour zelf nog 8 tot 14 pet. extra besparen want de geldigheid dezer re tours gaat gelijk op met die der Pinkster retours. Zoo hebben de N. S. dan het beginpunt van den jaarlijkschen cirkelgang langs de verschillende feestdagen weer bereikt, want het vorig jaar met Pinksteren werd voor het eerst' naar aanleiding van het verdwijnen van de „wilde bussen" de proef met deze speciale retours genomen. Een proef, die volkomen geslaagd is en bij reizend Nederland zeer in den smaak is gevallen. Ook nu zullen zeer zeker wederom velen van deze voordeelige reismogelijkheid ge bruik maken om van „ergens" naar „er gens anders" in Nederland ons mooie land te doorkruisen. Tenslotte zijn nog ten behoeve van hen, voor wie de afstand van dit „ergens" naar dat „ergens anders" heel groot is, de enkele reisvacantiekaarten eveneens verkrijgbaar van 10 t/m. 20 Mei. DE BESTRIJDING VAN DEN DENNEN SCHEERDER. Ontschorsing vangstammen voor 15 Mei. De plantenziektekundige dienst te Wage- ningen, het Staatsboschbeheer te Utrecht en de Nederlandsche Heide Maatschappij te Arnhem vestigen er de aandacht van be langhebbenden op, dat ter bestrijding van den dennenscheerder al het hout van den groven den uiterlijk 15 Mei a.s. ontschorst moet zijn. Dit geldt dus ook voor de ter bestrijding van dit insect uitgelegde vang- stammen. Aangezien echter, vooral in het noorden van ons land een groot deel der vrouwe lijke kevers op dit oogenblik nog niet al haar eieren heeft gelegd, verdient het aan beveling de vangstammen het laatst te schillen en dit dus zoo kort mogelijk voor 15 Mei te doen. Hierdoor wordt bereikt, dat de door het schillen van het andere hout in het eierleggen gestoorde kevers nog gele genheid vinden zich naar de vangstammen te begeven om daar het eier-leggen voort te zetten en dat op het oogenblik, waarop de vangstammen gesch'ld worden, de daarin aanwezige kevers het eierleggen hebben beëindigd. Bij groote zakelijke belangen mogelijk. Men meldt ons van militaire zijde: Herhaaldelijk wordt in de Neder landsche pers de wenschelijkheid be toogd van de mogelijkneid tot over plaatsing van gemobiliseerden naar een kantonnement, samenvallend met of in de nabijheid van hun woon plaats. Voor zakenlieden, eigenaars van een eigen bedrijf, zo wordt dan gezegd, zou dit van het grootste be lang zijn. In verband hiermede wordt er op gewezen, dat deze mogelijkheid wel bestaat, mits er inderdaad zeer be langrijke zakelijke of studiebelangen aanwezig zijn, onder voorwaarde ech ter, dat de betrokkene een verklaring overlegt van een dienstplichtige van gelijk wapen en gelijken rang, die ge negen is met hen van standplaats te verwisselen, en indien de militaire belangen deze omwisseling toelaten. De Nederlandsche Spoorwegen zullen, met ingang van 7 Mei a.s., voor het bezoeken van militairen door hun echtgenooten Zaterdags, Zondags en Maandags op de spoor- reis een reductie verleenen van 50 procent van den enkelen reisprijs in alle klassen. In verband hiermede zullen op de sta tions legitimatiebewijzen verkrijgbaar wor den gesteld tegen den prijs van een gulden, Deze legitimatiekaarten hebben een geldig heid van drie maanden. Op vertoon van dit bewijs zullen aan houdsters op Zaterdag, Zondag en Maandag enkele reiskaarten tegen den halven prijs worden afgegeven van haar woonplaats naar „ergens in, Ne derland" en terug. Aan de stations zijn kostelooze* formulieren verkrijgbaar, waar op deze legitimatiebewijzen moeten worden aangevraagd. De aanvraag moet door den betrokken militair geschieden. DE MODERNE MIDDENSTANDSBOND VERGADERT. Zondag werd in hotel Centraal te I .eiden het jaarlijksche congres van den Neder- landschen Modernen Middenstandsbond gehouden. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer Neuteboom, hield de heer Verweij, wethouder te Leiden, een korte toespraak, waarin hij betoogde dat mede door het optreden van den modernen middenstanden de extreme politieke op vattingen onder den middenstand sterk aan het afkoelen zijn; hij zag de perspee tieven voor den bond als zeer gunstig. De heer de Kruif, te Amsterdam, tot heden tweede voorzitter, werd gekozen tot penningmeester, daar de heer van Vliet zich niet meer beschikbaar stelde voor die functie. Laatstgenoemde werd gekozen tot bestuurslid en als nieuw besttuurslid deed zijn intrede in het hoofdbestuur de heer C. J. F. Hendriks, te Hoorn, voorzitter van den bond van vischhandelaren en hoofd bestuurder van den bond van handelaren in aardappelen, groenten en fruit. Verschillende huishoudelijke voorstel len werden aangenomen. Meindert Butter overleden. - In 63-jari- gen ouderdom is gisteren onverwacht over leden de kunstschilder Meindert Butter. De heer Butter, die lid van den Nederl. Kunst kring was, genoot vooral als figuurschilder groote bekeïidheid. Lijk van vermist schaatsenrijder opge haald. - Een Huizer visscher heeft gister middag in zijn netten het lijk opgehaald van den sedert Januari j.l. vermisten inwoner van Nijkerk, den heer Mol, die op een Zon dagmiddag besloot per schaats van zijn woonplaats naar Amsterdam te rijden, doch van wien men sedertdien niets meer had vernomen. HET FOKKER-MONUMENT TE HAARLEM. Zooals men weet, bestaan er plannen om in Nederland en wel in de gemeente Haar lem een monument op te richten ter hul diging van de nagedachtenis van onzen bekenden landgenoot Anthony Fokker. Naar wij vernemen heeft het comité, dat zich eenigen tijd geleden in ons land onder voorzitterschap van dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, burgemeester van Haar lem, heeft gevormd om aan deze plannen uitvoering te geven, van verschillende zij den reeds zeer belangrijke giften ontvan gen voor de verwezenlijking van dit doel. Een groot aantal circulaires met een op wekking om van daadwerkelijke belang stelling in deze zaak te doen blijken, is over het geheele land verspreid, terwijl bij de Twentsche Bank N.V. te Haarlem (giro no. 40-00) de gelegenheid is open-gesteld om een bijdrage voor dit doel te storten. Het comité heeft zich ook in verbinding gesteld met de Overzeesche gewesten, in het bijzonder Ned. Oost-Indië, waar Fok ker in 1890 het levenslicht aanschouwde. Het ligt in de bedoeling, dat het algemeen comité binnenkort in vergadering bijeen komt, bij welke gelegenheid het dage- lijksch bestuur dan voorstellen zal doen inzake de keuze der uitvoerende kunste naars (architect e.-.i beeldhouwer), omtrent de formuleering van de opdracht en de plaats, waar het geden-kteeken te Haarlem zal verrijzen. JUMicaties DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van mevr. A. C. H. Kroon geb. Klok, alhier, om een ver lof A. verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoo wel voor gebruik ter plaatse, voor welke het geldt, als voor gebruik elders in het perceel Laat nr. 2. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indie nen. Alkmaar, 30 April 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de kerkvoogden van de Nederl. hervormde gemeente, alhier, om vergunning tot het op richten van een brandblusch- met sprink lerinstallatie, aangedreven door een ben zinemotor van 60 pk in de St. Laurenskerk aan het Kerkplein, alhier. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG 14 Mei a.s., voormiddags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwa ren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stuk ken kennis nemen. Alkmaar, 30 April 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. De KERN van alle goede reclame COURANTENRECLAME Qemeentecadm B. en W. adviseerden afwijzend op deze verzoeken te adresseeren, aangezien zij van oordeel waren, dat de kermis op dit terrein niet hinderlijker was dan op het terrein aan de Karei de Grootelaan. Zonder discussie werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Uitbreiding vuilnisdienst. Ingevolge een adres van den heer J. Brou wer en 13 andere bewoners aan den Berger- weg en hoek Groenenweg stelden B. en W. voor aldaar eenmaal per week een vuilnis- dienst in te stellen. De kosten voor extra hulp zijn geraamd op 6 per week en B. en W. stelden den raad voor hun daarvoor voor het tijdvak 1 Mei tot einde December een crediet te verleenen van 208. De heer S w a a g vreesde, dat de ophaal dienst van het vuilnis te uitgebreid zal wor den. Weth. Macdonald: Het wordt één keer per week en zal moeten geschieden met gehuurde vrachtauto's. Ook daar wonen be lastingbetalers. De heer S w a a g: Zij wonen daar zoo ruim, dat ze het vuil wel kunnen ingraven. Met schoonmaaktijd is het iets anders. De heer V r ij.e juichte het voorstel toe. De bewoners zijn mensehen uit de stad en niet gewoon het vuil in den grond te stoppen. De heer d e n D a s oordeelde ook, dat de consequentie meebracht het vuil op te halen. De heer d e J o n g e vond de kosten hoog, voor de kleine uitbreiding en vroeg of het niet mogelijk was dit door den gewonen dienst te laten verrichten. Weth. Macdonald: Drie uur is er voor noodig. Het is goedkooper dan den gewonen dienst. Alle arbeid kost geld. Z.h.s. werd het voorstel aangenomen. De kermis wordt aan de Dr. van Peltlaan gehouden. De raad vergaderde gisteravond om 8 uur onder voorzitterschap van den burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, die na een woord van welkom, onmiddellijk de notulen aan de orde stelde, welke, na een kleine wijzi ging gewenscht door weth. Miltenburg en den heer den Das, werden vastgesteld. Van den heer Voute was bericht van ver hindering ingekomen. Van de ingekomen stukken vermelden wij de ingekomen goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot aankoop van grond ten behoeve van den aanleg van den verbin dingsweg naar het Militaire Vliegveld. Voor kennisgeving aangenomen. De kermis. In behandeling kwam hierop het verzoek van den heer C. W. van Vleuten en 25 andere bewoners om de kermis niet op een terrein aan de Dr. van Peltlaan te houden. Ook de afd. Bergen der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs had in gelijke geest geadresseerd. het salaris na aftrek van het militaire salaris. Deze bepalingen worden ook voor de veld wachters voorgesteld, alsmede voor arbei ders die overeenkomstig het arbeidscontract in gemeentedienst zijn. Conform besloten. Nieuwe titelatuur. Voorgesteld werd den ambtenaar ter ge meentewerken, den heer J. C. van Zoonen, te bevorderen tot adjunctopzichter-teekenaar op een salaris van f 1200 met vier éénjaar- lijksche verhoogingen van 100 en den amb tenaar bij de administratie van Publieke Werken, den heer R. J. Haitsma, als zoodanig voor vast aan te stellen op een salaris van 1000 met vier éénjaarlijksche verhoogingen van 75. De heer Ellis ging met de salarissen accoord, dcch niet met de titelatuur, omdat hij daarvan consequenties vreesde. Weth. Macdonald zeide, dat het net anders om is. De titelatuur is aangepast aan de salarieering. Conform besloten. Verbetering hoek Bergerweg Loudelsweg. Ter verbetering van den hoek Bergerweg Loudelsweg werd voorgesteld van mej. Th. H. Ch. Maschmeijer 346 m2. grond aan te koopen voor 1038 onder voorwaarde, dat voor rekenng van de gemeente een afschei ding zal worden aangebracht en van den heer Nic. Bakker 30 m2. aan te koopen voor 1 eveneens onder voorwaarde, dat van gemeentewege een afscheiding zal wor den gemaakt. De kosten van bedoelde af scheiding zijn geraamd op 112.50, terwijl de afscheiding perceel mej. Maschmeijer op 300 wordt begroot. Op een vraag van den heer d e J o n g e zeide weth. M a c d o n a Ld, dat het onder- „WAT" EEN Z-ENDVA/EN MOET Z-OO'N PILOOT HEBBEN ACH WAT, DIE. ROOKT IED SI- REN DAG FlFTy-p| FTy 1 GAR_E.TTE.NJ houd van de afscheidingen komt voor reke ning van de eigenaren. Conform besloten. Verbindingsweg militair luchtvaart terrein. Voorgesteld werd ten behoeve van den aanleg van den verbindingsweg vanaf den Bergerweg naar het militair luchtvaartter rein van de wed. Hoogeboom te Bergen on- derhandsch aan te koopen 35 m2. grond voor 67.50; van den heer P. Hendriks te Am sterdam 50 m2. grond voor f 100; van den heer G. Borst te Bergen 720 m2. voor f 720; van den heer C. A. Leijen te 's-Gravenhage 350 m2. voor 94.50 en van den heer J. de Waard Dz. te Bergen 510 m2. voor 467.25; van de R.K. Parochie 590 m2. voor 187.50. Voorts werd voorgesteld voor hetzelfde doel met de St. Josephstichting een ruiling van grond aan te gaan. De gemeente ver leent zijn medewerking tot opheffing van den Lijtweg voor het gedeelte loopende van het gemeente-slachthuis tot aan zijn zuidelij ke grens met den Nesdijk. Ter vervanging van dit gedeelte staat de St. Josephstichting den benoodigden grond af voor den aanleg van een nieuwen uitweg naar den Nesdijk. De heer V r ij e verheugde zich, dat men thans zoo ver is, dat de plannen werkelijk heid kunnen worden. Spr. vroeg of het afge damde stuk vaart voor het woonhuis van den heer de Waard ook benut zal worden voor een uitweg van het perceel de Waard. Weth. Macdonald: Die uitweg komt aan den Nesdijk. De heer V r ij e vroeg of daarover met de Waard is gepraat Hij achtte hem meer ge baat met een uitgang aan den Bergerweg en wilde daarvoor de vaart 10 ija. langer dem pen. Weth. Macdonald: Dat kost nogal wat en vordert ook, dat de hoek zoo onttakeld wordt. Er moeten dan nog meer boomen weg. De heer V r ij e: Voor wat hoort wat, demp dan 5 meter. Weth. Miltenburg: De man wil het graag, maar is te bescheiden er op aan te dringen. Met 5 m. meer dempen is het wel mogelijk. Weth. Macdonald: De heeren willen dus naast den uitweg een particulieren uit weg. Van compensatie is na aanvaarding van de verhoogde som geen sprake. De voorzitter oordeelde het uit ver keerstechnisch oogpunt wenschelijker, dat de uitweg aan den Nesdijk komt. De heer S w a a g merkte op, dat hij des tijds de Waard in overweging had gegeven een uitweg aan den Bergerweg te vragen. Ook voor het verkeer vond spr. het wensche lijker. Men komt dan aan een éénmaal ge- koesterden wensch van den man ten goede. Dit punt gaf nog aanleiding tot verdere bespreking aan de hand van de teekening. Weth. Macdonald zegde tenslotte toe een uitgang aan den Bergerweg te zul len overwegen, als bleek, dat de uitweg bo ven de bocht komt. Spr. vond het echter verkeerd in wat eindelijk is overeengekomen verandering aan te brengen. De heer S w a a g handhaafde, dat het voor het verkeer niets uitmaakte. De voorzitter betreurde het, dat deze kwestie kwam, terwijl ze niet gesteld was. De heer Schmidt oordeelde, als er geen verzoek was, het niet in behandeling be hoorde te komen. Anderzijds is er, als het weinig kost, niets tegen den oorspronkelij- ken wensch in te willigen. Ontvangst Federatie Rijwielpadvereen. De Federatie van Rijwielpadvereenigingen houdt 6, 7 en 8 Juni in Alkmaar een jaar vergadering en bezoekt dan ook Bergen. Gewenscht is, dat aan de 30 deelnemers een koffemaaltijd wordt aangeboden, waarom B. en W. voorstellen hen daarvoor een cre diet van 40 te verleenen. De heer d e n D a s gaf in overweging te voren het rondgaande rijwielpad te herstel len. Weth. Macdonald: Daartoe is reeds besloten. Conform besloten. De vergoedingen voor bijzondere scholen. Voorgesteld werd de vergoeding voor de bijzondere scholen krachtens art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 vast te stellen op 12.42 per leerling en de vergoeding voor de St. Antoniusschool en de Ulo der Berger Schoolvereeniging krachtens art. 101 9de lid der zelfde wet voor elk op f 300 en krach tens art. lOlbis dier wet op 3.16 per leer ling. Als voren. Vaststelling der uitgaven van de Bijzondere scholen over de jaren 1935, 1936 en 1937. Overeenkomstig het advies van de commis sie belast met het nazien der rekeningen van de Bijzondere scholen stelden B. en W. den raad voor de rekeningen van de Ver eeniging voor Christelijk Nationaal School onderwijs over de drie-jaarlijksche periode vöst te stellen op een bedrag van 2327.55; voor de St. Adelbertusschool op 6425.15; voor de St. Ursulaschool op 3167.79; voor 1937 voor de Berger Schoolvereeniging op 1544.27; voor 1937 voor de lagere school der Berger Schoolvereeniging voor 1937 op 1204.28; voor de ulo der St. Antoniusschool voor 1937 op 3333.80. Als voren. De commissie belast met het nazien der rekeningen van Bijzondere Scholen,' bestaan de uit de heeren L. den Das, C. W. Ellis en E. J. Voute, werd herbenoemd, terwijl de heer de Jonge tot plaatsvervangend lid werd gekozen. Wijziging Ambtenaren-Reglement. Voorgesteld wordt het Ambtenaren-Regle ment zoodanig te wijzigen, dat deze voortaan voor overwerk, dat verband houdt met de door de regeering genomen of nog te nemen maatregelen ingeval van oorlog, oorlogsge vaar of bijzondere omstandigheden, geen extra betaling ontvangen. Voorts werd voorgesteld te bepalen, dat niet gehuwde gemobiliseerde ambtenaren en werklieden gedurende 30 dagen het volle salaris genieten en daarna 70 ten honderd van hetgeen die bezoldiging meer bedraagt dan zijn militaire salaris. Gehuwden ontvan gen 30 dagen het volle salaris en daarna Woensdag 1 Mei, HILVERSUM, 301,5 M. (VARA-uitz.) 8.— Gr.pl. en toespraak „Ondanks alles!" 8.15 ANP-ber. 8.25 Lit.-muz. progr. 10.Mor genwijding. 10.20 Voor de vrouw. 11.20 Gr.pl. 12.Rosian-orkest. 12.45 ANP- ber., gr.pl. 1.Onwankelbaar blijft onze overtuiging, toespraak. 1.20 VARA-orkest. 2.Radiotooneel. 2.29 Residentie-orkest en solist (opn.) 3.20 Voor de kinderen. 3.45 Residentie-orkest (opn.) 4.25 Gr.pl. 5.306.10 Orgel en zang. 6.15 Rosian- orkest en spreker. 7.VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Wij roepen U, 1 Mei toespraak. 7.30 VARA-Meisjeskoor De Krekels". 8.— Herh. SOS- en 8.03 ANP- ber. 8.20 Uit België: Radio-orkest, Nat. orkest van België, koren en solisten. (In de pauze toespraak: 1-Mei-groet). 9.20 VARA-Maandrevue. 10.05 Utr. Stedelijk orkest en solisten (opn.) 11.ANP-ber. 11.10 Gr.pl. en toespraak „Eens". 11.30 De Ramblers. 11.5512.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (NCRV- uitz.) 8.ANP-ber. 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gr.pl. (9.309.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11. Gr.pl. 11.15 Viool, piano en gr.pl. 12.— Gr.pl. (12.30 ANP-ber.) 12.45 Orgelspelen gr.pl. 1.30 Ensemble van der Horst en gr.pl. 2.30 Voor postzegelverzamelaars. 3.Ensemble van der Horst. 3.45 Gr.pl. 4.Zang, piano en gr.pl. 4.45 Felicitaties. 5.Voor de jeugd. 5.45 Gr.pl. (6.256.55 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en technisch onderricht). 7.Ber. 7.15 Voetbalsport in eigen kring, causerie. 7.30 Gr.pl, 8.-— ANP-ber., intern, overz., herh. SOS-ber. 8.25 Rep. 9.— Gr.pl. 9.15 Onze aangifte voor de Inkomstenbelas ting, causerie. 9.45 Spaarne-sextet, 10. ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Spaarne- sextet. 11.15 Gr.pl. Ca. 11.5012.Schrift lezing. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 10.20 n.m. ook 342 M.) 11.20 Lichte muziek uit Ne derland. 11.50 Solistenvoordracht. 12.20 Ber. 12.35 Causerie. 12.501.20 Variété. 2.20 BBC-Harmonie-orkest. 2.50 B. Cotton en zijn Band. 3.20 BBC-Northern-orkest. 3.55 Radiotooneel. 4.20 Ber. (Wels). 4.25 Welsche kerkdienst. 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Ber. 5.35 Variété. 5.50 Act. uitz. 6.20 Mededeeling. 6.40 BBC-koor en het ver sterkte Revue-orkest. 7.20 BBC-orkest. 8.20 Ber. 8.40 Act. causerie. 8.55 Radio bewerking van de operette „Wenn die kiemen Veilchen blüh'n". 9.50 Greenock Schotsch koor. 10.20 't Grosvenör House Dansorkest. 10.55 De BBCzangers en soliste. 11.20 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 11.10 Vioolvoordr. 11.20 Félix Raugel-koor en solist. 12.05 Pianovoordr. 12.35 Zang. 1.05 Viool en JUuliopcoï mma pia .u. 2.20 Piano en cello. 2.50 Radiotoo neel. 3.50 Zang. 4.20 Chansons. 4.35 Het Parijsche instrumentaal kwintet en soliste. 5.35 Piano, viool en cello. 6.50 Radiotoo neel. 8.05 Muz. causerie. 9.05 Concert m. m. v. soliste. 10.20 Zang met toelichting. 11.2011.50 Moyse trio. KEULEN, 456 M. 4.20 Omroeporkest en O. Fricke's orkest. 6.20 Volksliederen. 7. Omroepkoor en -orkest en solist. 7.50 Om roeporkest en solisten. 8.20 Omroepklein- orkest. 9.20 Mei-progr. 11.05 Fabrieks- orkest. 11.20 Omroeporkest. 12.50 Popu lair concert. 1.451.50 Muz. tusschenspel. 2.20 L. Eysoldt's orkest. 3.30 Solisten concert. 4.20 Joachim Bund's kwartet. 6.35 Zie Deutschlandsender. 7.457.50 Muz. tusschenspel. 8.509.20 Zie D.sender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 5.50— 8.20 Mei-uitz. 9.20 1 Mei-rep. Ca. 11.30 Gr.pl. en deel. 11.50 en 12.30 Omroep- dansorkest en soliste. 12,501,20, 4.20,5.50 en 6.20 Gr.pl. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Radiotooneel met muziek. 9.3010.20 Gr.pl. 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.501.20, 6.05 en 6.35 Gr.pl. 7.20 Voor de soldaten. 7.50 en 8.30 Radio-orkest en solisten. 9.5010.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.35 Omroeporkest, koren en solist. 7.35 Otto Dobrindt's orkest. 8.20 Ber., hoorber. 8.50 Omroeporkest. 10.20 Ber. Hierna Omroep koor en -orkest en solisten. 11.2012.15 Berichten. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE, Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Brussel Fr. 8v—8.20, Diversen 8.208.50, D.sender 8.509.10, Diversen 9.109.20, D.sender 9.2010.50, Diversen 10.50—11.20, Brussel Fr. 11.20—11.5Q, VI. 11.50—12.50, D.sender 12.50—13.50, Danm. Radio 13.5015.50, D.sender 15.5016.20, Brussel VI. 16.20—18.05, Fr. 18.05—18.20, VI. 18.20—19.20, Fr. 19.20—21.20, VI. 21.20 —22.20, Diversen 22.20—22.30, D.sender 22.30—24.—. Lijn 4; Brussel VI. 8.—8.20, Engeland 8.20—9.15, Diversen 9.159.35, Engeland 9.3510.25, Weermachtsprogr. 10,2512.20, Brussel Fr. 12.20—13.20, Weermachtsprogr. 13.20—17.20, Danmarks R. 17.20—17.35, Parijs Radio 17.35—18.05, D.sender 18.05— 18.20, Weermachtsprogr. 18.2018.30, Di versen 13.3018.40, Weermachtsprogr. 18.40—20.20, Diversen 20.20—21.20, Bero- münster 21.20—21.30, Weermachtsprogr. 21.30—22.20, Engeland 22.20—23.20, Parijs Radio 23.2024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7