KIJKEN is KOOPEH BUCLOECK SPAANDER LANGESTRAAT OUDE NIEDORP HENSBROEK EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. DE ARRESTATIE TE ST. PANCRAS. De heer C. Schut, meesterknecht bij de firma Kloosterboer te St. Pancras, deelde ons mede, dat in ons bericht van gister ten onrechte wordt medegedeeld, dat op grond van eenige uitlatingen zijnerzijds, de arrestatie van den firmant C. Kloosterboer heeft plaats gehad. Voorts waren de betreffende bloembol len, die hoog verzekerd waren en waar voor de firma de verzekerde som wegens het verloren gaan van het schip heeft uit betaald gekregen, niet met de Burgerdijk, maar met het Fransche schip Aryon ver zonden. DE DIEF GESNAPT. De gemeente-politie te Oudorp heeft pro cesverbaal opgemaakt tegen den omstreeks 20-jarigen W. uit Sint Panera®, die Zondag morgen in de parochiekerk te Oudorp een der offerblokken had opengebroken en het daarin aanwezige geld had medegenomen. EEN BEGIN VAN BRAND. Gistermorgen te omstreeks 9 uur werd aan het Bureau van Politie alhier, kennis gegeven van een begin van brand ten huize van een zekeren W. aan het Groot-Nieuw- land. De ter assistentie uitgerukte politie bleek bij onderzoek dat het 7-jarig zoontje van den bewoner een hoeveelheid couran ten in een opgeborgen kachel had aangesto ken, wat een sterke rookontwikkeling ten gevolge had. Het vuur kon door de politie worden gebluscht. AANGEHOUDEN. Door de politie alhier is van de Recherche te Amsterdam overgenomen de aldaar als minderjarige in een hotel aangehouden G. K., woonachtig te Franeker die zich Zon dagavond te Alkmaar had schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwiel. Hij zal na ver hoor ter beschikking worden gesteld van den burgemeester van Franeker. FINANCIERING RESTAURATIE GROOTE KERK. B. en W. schrijven in bijlage nr. 49: De financiering van de vorige restauratie der Groote Kerk geschiedde krachtens uw besluit van 15 Januari 1925 door de ge meente. De kerkvoogdij der Nederduitsch her vormde gemeente heeft zich thans tot ons gewend met het verzoek te bevorderen, dat ten aanzien van de voortgezette restauratie een soortgelijke regeling wordt getroffen. Deze kan echter thans veel eenvoudiger zijn dan destijds het geval was. Heeft de ge meente toen belangrijke bedragen voorge schoten, thans bepaalt de gemeentelijke hulp zich tot het voorschieten van opvorderbare termijnen van f 10.000 gedurende korten tijd, alsmede van de termijnen van het Pro vinciaal subsidie, welke, in totaal 15 van de kosten beloopende, waarschijnlijk eerst na geruimen tijd zullen worden betaalbaar gesteld. Zoowel vanwege het Rijk als de kerkelijke gemeente zullen de vervallen termijnen zoo spoedig mogelijk worden uit betaald. Het gemeentelijke voorschot loopt dus voor zooveel het Rijks- en het kerkelijke aandeel betreft over een slechts korten ter mijn. Voor het voorgeschoten bedrag wordt rente vergoed, zoodat de gemeente deswege geen kosten heeft. Onzerzijds bestaat tegen de door de kerke lijke gemeente voor dit doel gevraagde medewerking geen bezwaar. De eenvoudigste oplossing is, dat een rekening-courant ten behoeve van de restauratie bij den gemeente-ontvanger wordt'geopend. Uiteraard zullen geen beta lingen worden gedaan die niet door het in totaal beschikbaar gestelde crediet worden gedekt. HET WIT-GELE KRUIS. De wijkverpleegster legde in April 678 bezoeken af bij 41 patiënten, waarvan 457 bij leden van het A-A.Z.A., 149 bij leden van het Wit-Gele Kruis, 39 bij stadspatiënten en 33 bij particulieren. De wijkkraamverpleegster legde 145 be zoeken af bij 10 patiënten en verleende 2 maal assistentie bij den dokter. VERLOTING REMONSTR. GEREF. GEMEENTE. De verloting vanwege de remonstr. geref. gemeente heeft plaats gehad. Den uitslag vindt men elders in dit blad. Men wordt verzocht de prijzen morgen of Donderdag tusschen half 4 en 5 uur af te halen aan de consistoriekamer in het Fnidsen 41. SPOORVERBINDING ALKMAAR—HAARLEM. Ten aanzien van de door de Kamer van Koophandel te Alkmaar herhaaldelijk naar voren gebrachte klacht over het veelvuldig moeten overstappen op het traject Den Hel derHaarlem, welke steun mocht vinden bij tal van lichamen en organisaties, kan het verheugend resultaat worden medegedeeld, dat bij de aanstaande zomerdienstregeling 14 doorgaande treinen tusschen Haarlem en Alkmaar zullen loopen en 15 in omgekeerde richting. VIJFJARIG JONGETJE TEGEN AUTO OPGELOOPEN. Ernstig gewond. Hedenmorgen ongeveer 11 uur kwam 't 5-jarig zoontje van den heer P. Joon te Heerhugowaard spelenderwijs het brugge tje van den heer Hoekstra af. Het kind merkte hierbij een naderende auto niet en liep in volle vaart er tegen op. Met een ernstige schedelbasisfractuur en een her senschudding werd de kleine door spoedig aanwezig medische hulp overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis alhier. TOERISME NAAR BELGIE. Naar de Kamer van Koophandel uit goede bron vernam zal het verkrijgen van een vi sum, dat voor het verkeer met België na 10 Mei a.s. noodig zal zijn, circa 2 a 3 weken kunnen duren, zoodat zij, die voor zaken of genoegen naar België beoogen te gaan, wordt aangeraden het verlangde visum vroegtjjdig aan te vragen. HET ADRES VOOR VERNIEUWING TURFMARKTBRUG EN WILLEMSBRUG EN VERBETERING LIMMERHOEK. B. en W. schrijven in bijlage no. 47: Bij raadsbesluit van 28 Juni 1939 (bijlage nr. 67) werd ons college een crediet toege staan van 100.000 voor de uitvoering van de vernieuwing van de Willemsbrug en de Turfmarktbrug en verbreeding van den Limmerhoek. De uitvoering dezer werken geschiedt met medewerking van den Rijksdienst voor de Werkverruiming (Werkfonds) en met den Staat der Nederlanden is bereids een leening gesloten tot een bedrag van 100.000. In deze leeningsovereenkomst zijn de onderdeelen van het werk als volgt geraamd: A. bovenbouw Turfmarktbrug 24.000, B. maken onderbouw Turfmarktbrug, vernieuwing Willemsbrug en verbreeding Limmerhoek 65.000, C. algemeene onkosten, architectenhono rarium, kosten van toezicht, bestedings- kosten, enz. 11.000. Samen 100.000. De bovenbouw van de Turfmarktbrug is in 1939 reeds aanbesteed en gegund voor een bedrag van 22.440, welk bedrag met 810 wegens kosten moet worden ver hoogd, waardoor voor dit onderdeel zal wor den uitgegeven 23.250. Hiermede blijft de gemeente dus beneden de raming. In verband met de stijging van de kosten van materialen en loonen was te voorzien, dat de overige werken meer zouden moeten kosten dan 65.000. Bij de op 22 April j.l. gehouden aanbeste ding is door den laagsten inschrijver voor deze werken ingeschreven voor een bedrag van 84.950, hetgeen een aanzienlijke overschrijding beteekent, vooral wanneer men in aanmerking neemt, dat verschillende materialen als straatklinkers, trottoirtegels, trottoirbanden, ijzeren straatkolken, gas- en kabelzinkers door den dienst der gemeente werken worden geleverd en derhalve niet in dit bestek zijn begrepen. Hiervoor moet een bedrag van 5.403 worden uitgetrok ken. Door de stijging van de aanneemsom ver meerdert ook het percentsgewijze bereken de bedrag van het architectenhonorarium, in verband waarmede voor het hiervoorver- melde onderdeel C niet meer met 11.000 kan worden volstaan. Voor de uitvoering van de vernieuwing van de Turfmarktbrug en de Willemsbrug en verbreeding van den Limmerhoek zal, wanneer het werk, dat op 22 April j.l. is aanbesteed, wordt gegund, een bedrag van 125.374 benoodigd zijn, gespecificeerd als volgt: A. bovenbouw Turfmarktbrug 23.250; B. onderbouw Turfmarktbrug, vernieu wing Willemsbrug en verbreeding Limmer hoek 1) aanneemsom'/ 84.950, 2) levering door gemeentewerken 5.403: 90.353; C. algemeene onkosten, architectenhono rarium', kosten van toezicht, bestedings- kosten, enz. 11.771. Samen 125.374. De hoogere aanneemsom is grootendeels het gevolg van de ingetreden prijsstijging van materialen en de vermeerdering van het risico voor de aannemers. Indien men voor een en ander een bedrag van 30 pet. aanneemt, zou het bedrag van 65.000 dat aanvankelijk was geraamd, ver hoogd moeten zijn tot 84.500. Ook de commissie van bijstand voor openbare werken en plantsoenen adviseert blijkens het bij de stukken ter inzage gelegd advies om het werk te gunnen aan den laagsten inschrijver. Aan den Rijksdienst voor de Werkverruiming is verzocht het toegestaan voorschot te verhoogen. B. en W. stellen voor het voor de uitvoering van de vernieuwing van de Turfmarktbrug, de Wil lemsbrug en de verbreeding van den Lim merhoek toegestaan crediet met 25.374 te verhoogen. INSCHRIJVING HANDELSREGISTER 30 APRIL TOT 6 MEI 1940. Nieuwe zaken: Castricum: Grands Vins Authentiques „Jules Rouffaer Cie.", Ruiterwer 48, wijn- kooperij (bijkantoor). Bestuurswijzigingen: Alkmaar: Hypotheekbank Noord-Hol- landsch Grondcrediet N.V., Voordam 11, P. Daalder's Aannemersbedrijf N.V., Emma- straat 58. Bergen: Fabriek van Melkproducten „Uit hoorn", Duinweg 5. The Condensed Milk Company of Holland N.V., Hollandsche Maatschappij voor Gecon denseerde Melk, Duinweg 5. Texel: N.V. E.T.A. Eerste Texelsche Ad- vocaatfabriek v.h. Gebr. Dros, Steencnplaats 3, Den Burg. Andere wijzigingen: Alkmaar: M. Kater, Mient 24, opticien enz., nieuwe eigenaar. „Alkmaar Expresse", Laat 93, bodedienst op Amsterdam; rechtsvorm gewijzigd. Bergen: Dames Goosen en Schild, Ruïne laan 2, manufacturen; overgegaan. Den Helder: Groentenhal Centrum, le Vroonstraat 35, handel in aardappelen enz.; rechtsvorm gewijzigd. Opheffingen: Alkmaar: N.V. Bouw Mij. „Rijnecom" in liq.; exploitatie van onroerende goederen 'lüzec&ecicfU VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Kans op nachtvorst, overdag vrij koel weer, gedeeltelijk bewolkt, meest matige wind uit noordelijke richtingen. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT Gisterenavond is vermoedelijk een uit het noordwesten komend zwak koudfront ons land gepasseerd, hetgeen met eenigen regen gepaard ging en waarna de temperatuur gedaald is. Aangezien de berichten uit het noorden en westen geheel ontbreken, is het niet mogelijk een juist inzicht in de inten siteit van deze storing te krijgen. Over de Britsche eilanden schijnt zich een gebied van hoogen luchtdruk te bevinden, dat zich thans ook over ons land uitbreidt. De hooge druk over de Randstaten houdt nog stand. De depressie over zuidoost-Europa heeft zich verder opgevuld, zij bracht echter in Hongarije nog eenigen regen. Voorts ligt ten zuiden van de Azoren nog een oude depressie, die daar in de omgeving nog stormachtige winden en regen veroorzaakt. De temperatuur is op de Azoren sinds gis teren echter aanmerkelijk gestegen. LICHT OPÏ Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.05 tot 3.47 uur licht op. DE K. v. K. EN DE ZUIVELEXPORT. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier heeft in sa- mijwerking met enkele andere Kamers een actie ingezet ter verbetering van den export van zuivelproducten. Op haar onlangs tot den minister van economische zaken ge richte verzoek strekkende den kaassteun te verhoogen tot het peil van voor 19 October j.l., is inmiddels een gunstige beschikking af gekomen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glazenwasseher, 1 steenbikker, 4 steenhouwers, 1 stratenmaker, 2 stratenm.opperlieden, 12 stuc.opperlieden, 2 tegelzetters, 1 fundeeringwerker, 4 beton- vlechters, 10 voegers, 21 metselaars, 17 op perlieden, 11 stucadoors, 5 schilders, 7 tim merlieden, 97 grondwerkers. Groep metaalindustrie: 1 autog.lasseher, 2 afbramers, 2 bankwerkers, 3 blikslagers, 2 boorders, 1 carosseriebouwer, 1 electri- cien, 1 instrumentenmaker, 2 kernmakers, 5 klinkers, 1 loodgieter, 1 lijnwerker, 1 machi nist, 2 machineteekenaars, 3 metaaldraaiers, 2 metaalslijpers, 5 monteurs, 2 plaatwerkers, 1 rijwielhersteller, 9 smeden, 11 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 2 wagenma kers, 3 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 3 zand- vormers. Groep houtbewerking: 2 meubelmakers, 2 stoffeerders, 2 mach.houtbewerkers, 1 borstelmaker, 1 beeldhouwer, 1 rietwerker. Groep handel: 15 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 letter zetter, 3 boekdrukkers, 4 boekbinders. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 16 tuin lieden, 29 landarbeiders, 1 bloemist. Groep, verkeerswezen: 25 chauffeurs, 12 schippers, 6 koetsiers, 1 exped.knecht, 1 kapi tein binnenvaart, 19 pakhuisknechten, 16 magazijnbedienden, 3 loopknechten, 3 kell- ners, 1 kok. Groep voedings- en genotmiddelen: 46 siga renmakers, 3 sorteerders, 1 tabaksbewerker, 1 slager, 1 koffiestroopbrander, 5 chocolade bewerkers, 3 zuivelbereiders, 7 bakkers. Overige beroepen: 3 wasschers, 1 schoen maker, 2 port.-huisknechten, 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 papierbewerker, 1 ver zekeringsagent, 2 controleurs, 1 reclametee- kenaar, 1 boekhouder, 2 kantoorbedienden, 4 fabrieksopzichters, 32 transport- en 217 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 3, overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 5. Vrouwelijk personeel: 1 fabrieksarbeid ster, 2 werksters. Alkmaar, 4 Mei 1940. De directeur, v. d. HEUVEL. WlAARBp^ alléén bij Koster INGEKOMEN PERSONEN. W. M. v. Straalen, N.H., leerl. verpl. Wil- helminalaan 11, v. Haarlem. A. L. Groen veld, R.K., dienstbode, Hekelstraat 16, van Heerhugowaard. M. Groot, R.K., Emma- straat 12, van Spanbroek. A. C. de Wit, R.K., echtgen. Johannes Zoon, z.b., Land- straat 12, van Heiloo. P. Leegwater, z.b., Snaarmanslaan 111, van Oudkarspel. A. van Westerop, R.K., z.b., van der Woude straat 15, van Amsterdam. G. de Vries, N.H., verpleegster, Polderstraat 6, van Har derwijk. S. J. Stoker, R.K., Baanstraat 10a, van Haarlem. D. ten Boekei, N.H werkster, Boomkampstr. 44a, van Callants- oog. H. M. de Graaf, R.K., z.b., Zanders- weg 5, van Koedijk. J. Timmer, D.G., huishoudster, St Annastraat 19, van Heiloo. A. N. Ligthart, R.K., tuinder, Een- drachtspolder 1, van Heiloo. J. M. A. Geurts, leerares huishoudschool, Spoorstraat 88, van Horst. E. Kool, N.H., z.b., Pr. Julianalaan 14, van Schoorl. M. Hoebe, N.H., chocolatier, en gezin, B. Bottemanne- straat 52, van Rotterdam. H. P. Gorissen, N.H., ass. verpl., Pr. Julianalaan 14, van "ienst- Tel. 26600. Eigen garage voor 40 auto's in het hotel. Pinkster week-end v. Zater dagmiddag tot Dinsdagmor gen f 19.50. bode, Corfstraat 20, van Enkhuizen. H. van Manen, Ger.K., landarbeider, en gezin, Noorderkade 32, van Oudorp. K. van der Linden, geen, agent Arbeiderspers, en gezin, Stuartstraat 80, van Oudorp. O. Krul, N.H., chauffeur-monteur, Trompstraat 10, van Hoorn. J. P. M. Dankers, R.K., agent van Gend en Loos, en gezin, Nieuwesloot 29a, van Helmond. G. D. de Vries, N.H., h. i/d huish., Verdronkenoord 88 van Sneek. S. de Bruin, geen, dienstbode, Langestraat 37, van Schagen. B. van der Meer, R.K., Oudegracht 22, van Wijmbritser- adeel. M. T. E. Aijmans, R.K., verpleeg ster, Kennemerstraatweg 2, van Ottersum. E. Buys, R.K., dienstbode, Macl. Pont straat 30, van Heiloo. H. R. M. Honde link, R.K., agent van politie, Geestersingel 24, van Enschede. J. H. F. Koopmann, R.K., z.b., Verdronkenoord 74, van Gronin gen. J. Huiberts, R.K., boerenarb., zuster en neef, Omval 18, Akersloot. J, Ankringa geen, pakhuisknecht, en echtgen., Reeker straat 58, van Oudorp. VERTROKKEN PERSONEN. G. Bakker, Ger.K., huishoudster, Emma- straat 91, naar Amsterdam. H. H. Al- brecht, N.H., en echtgenoote, en kinderen, bedrijfsleider, Waerdendelstraat 10, naar Amsterdam. P. J. Leeuwendal, N.H., kruidenier, Snaarmanslaan 17, naar Breda. H. J. Baning, Rem., z.b., Nassaulaan 23, naar Soerabaya. M. H. Leek, R.K., z.b., Uitenboschstraat 5, naar Heiloo. J. Godthelp, LdH., z.b., Eikelenbergstraat 38, naar Zevenbergen. B. Kok, R.K., stoker, Nieuwesloot 98, naar Oudorp. J. Boom, geen, dienstbode, Cabeljaustraat 4, naar Haarlem. J. J. W. Keijzer, R.K., rijks veldwachter, en echtgenoote en kind, Wes- terweg 112, naar Zaandijk. A. A. op de Weegh, R.K., broodbakker, Dijk 19, naar Bussum. S. Overtoom, R.K., fabrikant van geneesmiddelen, Nassaulaan 17, naar Amsterdam. G. L. Beelenkamp, R.K., schilder, Uitenboschstraat 111, naar Den Helder. M. J. Rabeling, R.K., dienstbode, Baansingel 45a, naar Wormerveer. A. Michels, geen, broodbakker, Baansingel 36a, naar Heiloo. O. de Ruiter, geen, bakker, Stationsweg 6, naar Heiloo. R. Tolsma, N.H., z.b., Pr. Julianalaan 14, naar Amster dam. A. C. Pannekeet, R.K., z.b., en echt genoote, Vogelenzang ,2 naar Schaesberg. Th. van Bemmel, R.K., stationschef, en echtgenoote, en kinderen, Stationsweg 39a, naar Haarlem. H. Smit, N.H., z.b., Gees tersingel 17, naar Blokker. W. Groen, OBisCl., automonteur, en echtgenoote, Rem brandstraat 76, naar Balink Tapan N.I. B. Briefjes, R.K., z.b., Laat 122 a, naar War mond. M. Wip, N.H., dienstbode, Kenne merstraatweg 11, naar Bergen. A. van den Born, N.H., leerling-verpleegster, Wil- helminalaan 11, naar Castricum. J. Ber gen, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 1, naar Zuidscharwoude. C. Semeins, R.K., kapper, van der Lijnstraat 10, naar Schagen. S. Orgelist, R.K., pianist, en echtgenoote, Langestraat 42, naar Amster dam. H. Th. van Noort, R.K., slager, Groenlaantje 3, naar Heiloo. J. Mol, N.H., dienstbode, Mient 17, naar Wormerveer. N. E. Ploeger, N.H., z.b., Omval 76, naar Oterleek. J. N. Rike, geen, fabrieksarbei der, en echtgenoote en kind, Nic. Beetskade 35, naar Rotterdam. T. A. Schotema, N.H., z.b., Bisschop Bottemannestraat 10, naar Den Helder. J. Schermerhorn, geen, kantoor bediende, Kennemerstraatweg 163, naar Bergen op Zoom. M. G. Roskam, R.K., kraamverpleegster, Laat 25, naar Noord- scharwoude. C. A. Kortekaas, R.K., win kelbediende, en echtgenoote, Payglop 21, naar Amsterdam. W. J. Graansma, R.K., onderwijzeres, Oudegracht 204, naar Oot- marsum. G. H. Hassink, R.K., bakker, en echtgenoote en kinderen, Nieuwpoorts- laan 38, naar Oudorp. A. Koning, geen, kantoorbediende, van Fr. Halsstraat 24 naar Bergen op Zoom. A. P. M. van Tooren, R.K., fabr. arb., echtg. en kinderen, van Baansingel 45a naar Heer hugowaard? M. M. C. Peet, R.K., z.b., van Kennemersingel 12 naar Amsterdam. A. W. Hettema, geen, opzichter Rijks Water staat, van Oudegracht 291a naar Anna Pau- lowna. S. M. Draaijers, R.K., dienstbode, van Landstraat 69 naar Velsen. Z. Klaas- sen, R.K., z.bvan Hoogstraat 3a naar Me- demblik. H. A. Hazes, R.K., banketbakker, van Ritsevoort 20 naar Bandoeng (N.I.) M. A. Waagmeester, D.G., "verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Beverwijk. G. Grooten, geen, reformhandelaar, van Ju- lianastraat 16 naar Uitgeest. K. Borst, geen, melkhandelaar, echtg. en kinderen, van Voormeer 23 naar Den Helder. N. Pijper, N.H., z.b., van Emmastraat 75 naar Amsterdam. G. J. Kramer, R.K., kok en banketbakker, van Stationsweg 112 naar Lisse. M. N. Zijlstra, N.H., dienstbode, van Huigbrouwerstraat 4a naar Schagen. A. R. J. Gierstberg, R.K., winkeljuffr., van Ridderstraat 17 naar Haarlem. G. Goe- sinne, N.H., arbeider, van Zeglis 213 naar St. Pancras. P. T. Janssen, R.K., kapster, van Westerweg 52 naar Haarlem. C. E. M. Speet, R.K., z.b., en zuster en nicht, van Westerweg 104 naar Dordrecht. M. Wierda, Ger.K., z.b., van Ritsevoort 18 naar Heiloo. F. J. M. Weber, R.K., loopjongen, van Kennemersingel 18 naar Wilhelmshafen (Did.) T. C. J. A. Jansse, R.K., huishoudster, van Verdronken oord 77a naar Amsterdam. A. W. Hendrix, R.K., huisknecht, van Langestraat 70 naar Tegelen. B. C. Imhulsen, geen, van Emma straat 81 naar Schoorl. C. P. M. Deen, R.K., dienstbode, van Schoutenstraat 4 naar Egmondbinnen. J. Hendriksen, N.H., huis houdster, van Grocnclaantje 7 naar Rotter- d Jsigezonden Stukken DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. M. de Redacteur, Als oud verzorger van een 40-tal renners, die de wedergeboorte der wielersport heeft meegemaakt, is het mij een behoefte, om, naar aanleiding van het bericht, dat de Alk- maarsche Wielerbaan zal worden verkocht, eenige feiten naar voren te brengen, in de hoop, dat deze baan niet uit Noordholland zal verdwijnen. De directie heeft steeds het beste gegeven wat te geven was op het gebied van de wielersport. De populaire Woensdagavond wedstrijden vormden een aparte attractie en steeds was de belangstelling, vooral ook uit de omliggende plaatsen, groot. Dat, nu de buitenlandsche krachten niet te krijgen zijn, de directie poogt b.v. bokswedstrijden te laten houden, desnoods gecombineerd met wielren wedstrijden, is een mogelijkheid de baan eenigszins rendabel te maken. Ge zien het feit, dat de Zaansche wielerbaan verleden jaar eveneens bokswedstrijden heeft georganiseerd, bewijst dat een gecom bineerd programma zeker levensvatbaar heid heeft. Door den verkoop zal Noord holland-Noord een nog grooter klap krijgen, doordat onze renners, waaruit eminente krachten zijn voortgekomen, zooals de ama teur wereldkampioen Derksen, door den verkoop der baan de kans ontnomen wordt zich te ontplooien. Ik zou nog vele motieven tegen verkoop kunnen aanvoeren, doch wil besluiten met te zeggen, dat als de Alkm. Wielerbaan gaat verdwijnen, zoowel de renners als het pu bliek en de gemeentekas een geduchten, knauw zullen krijgen. Moge het 't college van B. en W. van Alk maar in onderling overleg met directie ge lukken een regeling te treffen, zoodat alles wat van zoo groot belang is voor Alkmaar en Noordholland-Noord, kan behouden blij ven. Er kunnen hier krachten opkomen, die Alkmaar en geheel óns land in den vreemde bekendheid zullen verschaffen. Met dank voor de opname. LUC. SCHMIDT. Bakkum. 1 JUcüiaciaai Tlieums Benoemd. c De heer P. IJurger, volontair ter secretarie alhier, is benoemd tot bezoldigd volontair te Bergen, Miltvuur. Onder het vee van een veehouder alhier is een geval van miltvuur ontdekt. Een kwart eeuw bij het onderwijs. Maandag was het 25 jaar geleden dat de heer Koppend, hoofd der openbare school alhier, zijn intrede bij het onder wijs deed. Reeds 2 dagen nadat hij voor het examen geslaagd was, werd hij te Velsen aan de tuchtschool geplaatst. Van daar ging hij als onderwijzer naar Leer dam, waarna hij als hoofd der school te Benschop werd benoemd. In December 1929, toen de nieuwe school alhier werd geopend, deed de heer Koppenol in Hens broek zijn intrede. Aan belangstelling heeft het den jubila ris niet ontbroken. Aanwezig waren o.a. burgemeester Kooiman en echtgenoote, wethouder Wit, enkele leden van het be stuur der oudercommissie en de comm. van toezicht op het 1. o. Toen de jubilaris met zijn echtgenoote binnen kwam, werd hem door de kinderen van alle klassen samen een welkomstlied toegezongen wat de kinderen onder leiding van mej. de Vries, onderwijzeres aan de school, hadden ingestudeerd, waarna hem uit naam van de schoolkinderen een mooi boek werd overhandigd. Hierna nam burgemeester Kooiman het woord om den heer Koppenol geluk te wenschen met dezen dag. Spr. memoreerde in het kort de loopbaan van den jubilaris en stelde zich voor dat deze wel heel wat illusies, welke hij als jong onderwijzer gehad had, in rook heeft zien vervliegen, maar ook zal hij tal van overwinningen hebben kunnen boeken. Spr. schetste ook de prettige samenwerking die er heerscht tusschen het gemeentebestuur en het hoofd der school, en dit is ook een groote factor voor het welslagen van het gestelde doel. Veel is er bereikt in de 11 jaar gedurende welke de heer K. hier aan het hoofd der school staat. We hopen dan ook, zei spr., dat hij nog vele jaren zich aan de opvoe ding der Hensbroeker en Obdammer jeugd mag geven. Hierna nam de heer den Das als voor zitter der oudercommissie het woord. Hij sprak den wensch uit, dat de prettige ver standhouding tusschen ouders en onder wijzers mocht blijven voortbestaan, dan zullen de goede resultaten ook niet uitblij ven. Uit naam van de commissie -werd den jubilaris een boek overhandigd. De heer de Hart, lid der commissie van toezicht op het 1. o., sprak in denzelfden geest en gaf zijn waaardeering te kennen voor den grooten ijver en de juiste tact, waarmee de heer K. zijn onderwijs geeft. Spr. overhandigde hem een bloeiende plant. Laatste spreker was weth. Wit, waarna de kinderen hun „meester' nog maals toezongen. Het onderwijzend perso- neeil bood den jubilaris een bloemenhulde aan. Na getracteerd te zijn mocht de school jeugd in 't vooruitzicht van een heerlijken vrijen middag naar huis vertrekken. Zij had het verdere deel van den dag vrij. De heer K. dankte, ook uit naam van zijn echtgenoote, voor de hartelijke woorden, hem toegesproken en voor de stoffelijke blijken van waardeering.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2