12 Mei Moederdag-bloemendag Hyra, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. VRAAG EN AANBOy WOENSDAGS EN ZATERDAGS 35 cent per vijl regels, TWEEDE BLAD. 4 De raad vergaderde gisteravond onder voorzitterschap van den burgemeester. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, onder in stemming van den raad, dat op 1 Mei het zielental, buiten de militairen, 330C3 be droeg. Ingekomen stukken. a. Een brief dd. 30 April 1940, van mej. J. L. Vijverberg te Hilversum, houdende mededeeling, dat zij haar benoeming tot onderwijzeres aan de school voor B. L. O. aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 6 Mei 1940 van den heer T. Bonsema, lid van den Raad, ver zoekende aan Burgemeester en Wethou ders vragen te mogen stellen met be trekking tot de opheffing der Alkmaar- sche Wielerbaan. Toegestaan aen het einde der agenda. c. Een brief dd. 4 Mei 1940 van mej. J. C. Stoutjesdijk, alhier, houdende dank betuiging voor haar 'benoeming tot onder wijzeres aan de Vondelschool. Voor kennisgeving aangenomen. d. Een brief dd. 7 Mei 1940 van den heer C. Couwenhoven, lid van den Raad, verzoekende aan Burgemeester en Wet houders vragen te mogen stellen met be trekking tot de opheffing der Alkmaarsche Exportveiling. Toegestaan aan het einde van de agenda. e. Een brief dd. 1 Mei 1940 nr. 102 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 21 December 1939 tot herziening van het uitbreidingsplan „Over- die en Achtermeer." Voor kennisgeving aangenomen. Verbetering Limmerhoek, en Willemsbrug en vernieuwing Turfmarktbrug. Voor de uitvoering van de vernieuwing van de Turfmarktbrug en de Willemsbrug en verbreeding van den Limmerhoek zal, wanneer het werk, dat op 22 April j.l. is aanbesteed, wordt gegund, een bedrag van f 125.374 benoodigd zijn, gespecificeerd als volgt: A. bovenbouw Turfmarktbrug 23.250; B. onderbouw Turfmarktbrug, vernieu wir.g Willemsbrug en verbreeding Limmer hoek 1) aanneemsom f 84.950, 2) levering door gemeentewerken 5.403: 90.353; C. algemeene onkosten, architectenhono rarium, kosten van toezicht, bestedings- kosten, enz. 11.771. Samen 125.374. De hoogere aanneemsom is grootendeels het gevolg van de ingetreden prijsstijging van materialen en de vermeerdering van het risico voor de aannemers, B. en W. stellen voor het voor de uit voering van de vernieuwing van de Turf marktbrug, de Willemsbrug en de ver breeding van den Limmerhoek toegestaan crediet met 25.374 te verhoogen. Mr. Leesberg herinnerde er aan, dat in de commissie een conclusie is getrok ken, dat '30 pet. boven de raming noodig was, wilde men in het raam van den tijd het werk uitvoeren. Spr. was er juridisch tegen, doch gaf toe, dat men niet anders kon, wilde men tot een redelijke som voor een aannemer komen. Spr. wilde den aannemer aan zijn som houden, aangezien deze zijn vergissing niet aannemelijk had gemaakt. Spr. ging met de bijlage accoord. De heer Dekker was ook van mee ning, dat het voor een redelijk bedrag noodig was, dat er 30 pet. op moest. De directeur had te laag geraamd en ook spr. zou voor de bijlage stemmen. P. W. was met een raming van 10 pet. hooger te laag geweest. De heer Stoutjesdijk was het met de vorige sprekers eens en wees er op, dat de directeur van Gemeentewerken 1 vierk. meter straatwerk op 20 cent loon berekent, terwijl P. W. zelf 1,25 in re kening bracht. Dit bewees wel dat de be grooting te laag was. De heer Venneker herinnerde er aan, dat men voorheen uitvoering van dit werk niet zoo noodig had geoordeeld. Spr. verneemt gaarne van den wethouder of het werk noodig is. Spr. is niet zoo ge rust, dat het werk voor 30 pet. hooger kan worden uitgevoerd. Als dit kan dan gaat hij accoord. De heer E r i k s wilde het voorstel ook bezien uit een oogpunt van werkverrui ming. Spr. meende, dat daaraan niet die behoefte bestaat als in 1938. Hij meende, dat valide arbeiders niet beschikbaar zijn. De heer Bonsema vroeg of de werk zaamheden tot de strikt noodzakelijke be- hooren. Spr. oordeelde dat gemeentewer ken naief is geweest, door begrootings- cijfers, die vóór een jaar zijn opgesteld, te handhaven. Spr. zal zijn stem aan het voorstel niet onthouden, doch wil toch inlichtingen. De heer v. d. V a 11 vond den gang van zaken ongewoon. Spr. hoopte daarvan in de toekomst verschoond te blijven. Waar om kwam men met cijfers, die niet juist waren. Tegen den heer Eriks merkte spr. op, dat de bouwvakarbeiders slechts tijde lijk door defensiewerken aan den slag zijn. Spr. vreesde zelfs groote werkloosheid. Van den heer Bonsema had spr. niet verwacht dat hij wil stoppen omdat het te duur is. Doorzetten, opdat er zooveel mogelijk werk komt is noodig en ver- keersverbetering is daar zeer noodig, wil men vroeg of laat ongelukken voorkomen. Het werk dient aan den laagsten gegund te worden. De heer S i e t s m a vroeg waarom met dit werk zoo getraineerd is. De Limmerhoek is gevaarlijk, maar dwingt tot voorzichtig rijden. Spr. vreesde door verbetering ongevallen en vroeg of de toestand van de Willemsbrug zoo is, dat deze aan verbetering toe is. Spr. is tegen snelverkeer door de stad. Mr. de Groot had zich in de finan- cieele commissie op het standpunt gesteld, dat men met de werken daar moest wach ten. De heer Grondsma kwam met een ander idee, dat spr.'s instemming kreeg, als men rekening hield met versmalling van het Verdronkenoord. Als spr. voor gesteld had het werk stop te zetten, dan zou dit sabotage van een raadsbesluit zijn geweest. Nu men in beginsel voor versmalling van het Verdronkenoord is, is spr.'s standpunt niet in strijd met een eerder door hem ingenomen standpunt. Verbetering is daar noodig en het aangaan van het crediet daarvoor is goedgekeurd. Het Werkfonds dringt op spoed aan. In Alkmaar is behoefte aan werk. Het kost meer geld, maar dat is niet anders. Spr. wees er op, dat gemeentewerken bij hooge uitzondering te laag is met zijn begrootingscijfers. Spr. gaf dit nader aan en wees er op, dat de eenheidsprijzen ook door de aannemers worden aangedikt. Met nadruk verzocht spr. met de bij lage mede te gaan, om te komen tot de noodige verbetering. De Limmerhoek is een verschrikkelijke plaats. Snelverkeer komt daar niet, omdat men daar een rechte hoek krijgt en juist de voetgan gers raken daar in de klem. Laat men toch het eenmaal genomen besluit in het be lang van Alkmaar handhaven. Den heer Stoutjesdijk zegde spr. toe, dat hij zal onderzoeken of 20 cent per vierk. M. te laag is. Dat een gemeentebedrijf duurder werken zal, is normaal, doch heeft met deze zaak weinig te maken. De heer S i e t s m a bleef pleiten voor het snelverkeer buiten de stad en herin nerde er aan, dat Mr. de Groot destijds daar ook voorstander van was. Spr. zag de urgentie niet in, maar zou niet tegen stemmen. De heer Stoutjesdijk had zijn be merking slechts gemaakt, omdat de di recteur in den brief schreef, dat de aan nemer te hooge winst maakt. Op een vraag van spr. bevestigde de wethouder, dat de bovenbouw van de brug reeds klaar is. Men kan dus niet anders. De heer Bonsema betoogde, dat hij het als zijn plicht achtte te beoordeelen of uitgaven noodig zijn. Dit heeft niets te maken met uitgaven voor defensie. De heer v. d. V a 11 heeft hem blijkbaar niet willen verstaan. Het gaat hier om 25000 en spr. vroeg daarom of dit noodzakelijk is. Met nadruk ontkende spr. dat het ver keer van auto's daar groot is. Zegt het college dat het noodzakelijk is, dan zal spr. vóór stemmen. De heer Eriks had zich met den heer Bonsema over den heer v. d. Vall verwon derd. Spr. heeft slechts een vraag tot den wethouder gericht. Uit het antwoord heeft spr. begrepen, dat men de werk- loozen uit de werkverschaffing moet ha len en dan achtte spr. het beter te wach ten. Spr. zal vóór stemmen, nu hem dui delijk is geworden, dat het niet anders kan. De heer Venneker had de urgentie niet hooren belichten en alleen gehoord, dat wij niet van het Werkfonds af kunnen. Spr. achtte dit wel mogelijk. Dat het daar gevaarlijk is, is niet het voornaam ste, want er zijn meer plaatsen ge vaarlijk. De bovenbouw van de eene brug is klaar, maar er is ook een andere brug en versmalling van het water in het spel. Mr. Leesberg oordeelde dat contuni- teit in beslissingen noodig is. Niemand kan zeggen, dat daar verbetering niet noodig is. Stel, dat de oorlog voortduurt, wat zal het dan gaan kosten. Spr. wilde doorzetten, al heeft hij het argument van het werkfonds niet begrepen. De heer H o ij t i n k was het niet mr. Leesberg eens. Hoe staat het college tegen over den aannemer, vroeg spr. Ook vroeg hij of de aanneemsom door oorlogsrisico hooger kan worden. Op het oogenblik dient zich reeds een dergelijke kwestie aan. De heer Klaver herinnerde er aan, dat men al over het werk had beslist. Het gaat alleen over de 25000 en men moet nu niet meer discusseeren over vermindering van het werk en men kan nu niet zeggen, dat men in deze omstandigheden dergelijke werken niet kan uitvoeren. Dit punt sluit aan op verdere verkeersverbetering. Wij moeten erkennen, dat de 25 verhooging gerechtvaardigd is. Weth. mr. d e G r o- o t zeide, dat hij het noodzakelijk acht, dat de bruggen er komen en spr achtte zeker het benoodigde geld nut tig besteed. Het Werkfonds vereenigde zich met de verhooging en beschouwt die niet als abnormaal. In antwoord aan den heet Hoijtink zeide spr., dat op grond van over eenkomsten tusschen het Rijk en de aan nemersbonden, in ieder bestek de rijksvoor- waarden in verband met oorlogsgevaar zijn opgenomen. 85 van prijsverhooging komt voor rekening van den aanbesteder en 15 ten laste van den aannemer, te beoordeelen door een rijkscommissie. Wanneer wij het nu niet doen of gedeeltelijk, loopen wij het risico nog meer te moeten betalen. Het werk moet geheel bezien worden en is niet voor verbrokkeling vatbaar. Verbetering van den Limmerhoek achtte spr. een dringende noodzakelijkheid. Ten aanzien van het Verdronkenoord wordt in een richting gewerkt om het daar meer be rijdbaar te maken. De voorbereidingen vor deren veel tijd. De plannen zijn tijdig inge diend. Bij gemeetewerken kon spr. geen om standigheden van traineering aanwijzen. Spr. heeft verder geïnformeerd of de aan nemer het werk voor dezen prijs, waarvoor hij inschreef, het werk kan Uitvoeren en spr. werd verzekerd, dat dit mogelijk is en hij wil den aannemer dus aan zijn inschrijf- biljet houden. De voorzitter wees er op, dat werk verruiming noodzakelijk is en van het Werk fonds maken die organen gebruik, die daar voor het geld niet hebben. Spr. zeide, dat het college in de toekomst met dergelijke voorstellen bij den raad zal komen. Met algemeene stemmen werd hierop de bijlage aangenomen. Financiering restauratie Kerk. Groote B. en W. schrijven in bijlage nr. 49: De financiering van de vorige restauratie der Groote Kerk geschiedde krachtens uw besluit van 15 Januari 1925 door de ge meente. De kerkvoogdij der Nederduitsch her vormde gemeente heeft zich thans tot ons gewend met het verzoek te bevorderen, dat ten aanzien van de voortgezette restauratie een soortgelijke regeling wordt getroffen. Deze kan echter thans veel eenvoudiger zijn dan destijds het geval was. Heeft de ge meente toen belangrijke bedragen voorge schoten, thans bepaalt de gemeentelijke hulp zich tot het voorschieten van opvorderbare termijnen van 10.000 gedurende korten tijd, alsmede van de termijnen van het Pro vinciaal subsidie, welke, in totaal 15 van de kosten beloopende, waarschijnlijk eerst na geruimen tijd zullen worden betaalbaar gesteld. Zoowel vanwege het Rijk als de kerkelijke gemeente zullen de vervallen termijnen zoo spoedig mogelijk worden uit betaald. Het gemeentelijke voorschot loopt dus voor zooveel het Rijks- en het kerkelijke aandeel betreft over een slechts korten ter mijn. Voor het voorgeschoten bedrag wordt rente vergoed, zoodat de gemeente deswege geen kosten heeft. Onzerzijds bestaat tegen de door de kerke lijke gemeente voor dit doel gevraagde medewerking geen bezwaar. De eenvoudigste oplossing is, dat een rekening-courant ten behoeve van de restauratie bij den gemeente-ontvanger wordt geopend. Uiteraard zullen geen beta lingen worden gedaan die niet door het in totaal beschikbaar gestelde crediet worden gedekt. Conform besloten. Vergoeding huur enz. vereeniging „Vrijwillige Burgerwacht Alkmaar" en vereeniging „Zorg voor leerlingen en oud-leerlingen der school voor B.L.O. te Alkmaar".. In bijlage no. 48 stellen B. en W. den Raad voor: a. aan de Vereeniging „Vrijwillige Bur gerwacht Alkmaar" voor den tijd, waarin zij genoodzaakt is een oefen lokaal te huren, te beginnen met 1940, de verschuldigde huur te vergoeden tot een bedrag van 130.per jaar; b. onze toezegging, betreffende vergoe ding van de over 1939 gemaakte extra- kosten ad 206.64 te bekrachtigen; c. aan de Vereeniging „Zorg voor ds leerlingen en oud-leerlingen der school voor b. 1. o. te Alkmaar" voor den tijd, waarin zij genoodzaakt is werklokali- teit te huren, te beginnen met 1940, de verschuldigde huur te vergoeden tot een bedrag van 208.per jaar; d. onze toezegging betreffende de vergoe ding van de over 1939 gemaakte extra kosten ad 180.te bekrachtigen: e. de onder b en d vermelde uitgaven nader te regelen bij suppletoire be grooting en ten aanzien van de onder a en c genoemde uitgaaf vast te stel len het hierbijgevoegae ontwerp-be- sluit. De heer Stout jesd ij k vond het vreemd, dat het Roode Kruis 75 cent per avond voor een lokaaltje van 3 x 4 M. voor een paar uur moet betalen. De voorzitter zegde toe, dit in over weging te zullen nemen. De heer V enneker had geen bezwaar vóór te stemmen, doch vroeg of geen con sequenties gevreesd kunnen worden. De v o o r z i t t e r: Elk geval wordt op zich zelf beoordeeld. Conform het voorstel werd hierop be sloten. De voorgenomen opheffing van de Wielerbaan. Het raadslid, de heer T. Bonsema, had verzocht onderstaande vragen in de eerst komende raadsvergadering tot het College van B. en W. te mogen richten: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van de berichten in de plaatselijke dagbladen, dat de Alkmaarsche Wielerbaan gaat ve: dwijnen? 2. Zoo ja, is het dan juist, dat de reden gelegen is in het feit, dat de N.V. Alkmaar sche Wielerbaan geen gunstige beschikking heeft kunnen krijgen op een door haar tot B. en W. gedaan verzoek? 3. Zijn B. en W. bereid den Raad mede te deelen, waarop de onderhandelingen zijn afgesprongen? 4. Zijn er naar het oordeel van B. en W. nog mogelijkheden, dat deze baan, die toch een belang voor Alkmaar is, behouden kan blijven? De heer Bonsema lichtte zijn vragen nader toe en herinnerde aan hetgeen de bladen hadden gepubliceerd. Het behoud van de baan acht spr. een Alkmaarsch be lang. Vandaar zijn vragen. Weth. mr. de Groot antwoordde, dat de kwestie de laatste weken de bijzondere aandacht van B. en W. heeft. Vraag 1 be antwoordde spr. bevestigend. Het college heeft ook kennis genomen van het onder houd van den eigenaar met de A.C. Het col lege heeft het mogelijke gedaan om tot een gunstige overeenstemming te komen. In antwoord op vraag 2 zeide spr., dat hij met de heeren een onderhoud heeft gehad en hun den raad had gegeven zich tot 't col lege te wenden. Dit is gebeurd en daarop vol f-1 een bespreking in het college, waar in de heer Kaayk uiteenzette, dat exploita tie niet mogelijk was als alleen wielerwed strijden mochten worden gehouden. Het college wilde de heeren tegemoet komen. Tegen turnwedstrijden en atletiekwedstrij den werd geen bezwaa. gemaakt. De burge meester wilde als hoofd van de politie geen bokswedstrijden en tegen meetings werd bezwaar gemaakt met het oog op de eigen gemeenteterreinen. Daarenboven verzoch ten de heeren financieelen steun, omdat de baan onderhoud vereischte en de aandeel houders niet meer wilden betalen. Gezien den financ. toestand werd de heeren mede gedeeld, dat op financieelen steun niet kon worden gerekend, ook omdat het college ge lijke verzoeken van andere exploitanten voorzag. Daarop kwam de mededeeling, dat do Wielerbaan zou worden gesloopt. Spr. deel de voorts nog mede, dat de heeren a tout prix vrijstelling van huur en geen restitutie hadden gewild. Spr. vond het onbevredigend en heeft zich daarna nog met den heer Met verstaan Er volgde nog 'n bespreking met den burge meester en toen kwam het neer op uitslui tend financieelen steun, die niet mogelijk is. De commissie van het Sportpark achtte het mogelijk, dat 75 pet. van de auto- en rijwielstalling den wielerbaan ten goede kwam. Hierop kwam heden een schrijven in, waarin gevraagd werd toestemming voor alle doeleinden en een schadevergoeding van 400 voor winstderving, omdat de twee eerste wedstrijden niet gehouden kon den worden. Spr. erkende het financieele belang van het behoud, doch wees er op, dat het Sport park voor de wielerbaan met 1500 is be last. Hoe kan men nu beweren, dat de ge meente billijke verzoeken afwijst? Onjuist is het, dat de gemeente niet cou lant is. De wielerbaan lijdt een noodlijdend bestaan, omdat de belangstelling daarvoor, evenals elders verflauwt. De jongelui wer pen zich op de wegwedstrijden. Een gunsti ge beschikking is niet mogelijk. Vraag 3 heeft spr. reeds beantwoord en in antwoord op vraag 4 zeide spr., dat er geen 267. De boze Zwartvoeter zit nog steeds in de rommel kamer van de tuin. Als de tuinman eenige dagen later komt, om de grond om te spitten, vertelt een meisje hem, dat Myra het huis heeft verlaten om Peter te zoe ken. De kabouter luistert van achter een grote bloempot dit gesprek af. 268. Onmiddellijk besluit het boosaardige kereltje Myra te volgen. Hij ontdekt toevallig haar voetsporen en klimt in een boom. Daar ziet hij, ver beneden hem, Myra aan komen lopen. Ze merkt niet, dat ze bespied wordt. mogelijkheid is om tot overeenstemming te komen. Spr. betreurde het, maar wij zullen ons bij de feiten moeten neerleggen. De heer Bonsema zeide, dat hij onaf hankelijk van het stuk van den heer Kaayk geïnterpelleerd heeft. Volgens den heer Kaayk is er geen sprake van financieele moeilijkheden. Uit het antwoord van den wethouder bleek spr. het tegendeel. De 1500 per jaar zijn geflatteerd. Men krijgt op den duur eigendom, doch de 800 rente speelt wel een rol. Men heeft dus wel iets gedaan om voor de Wielerbaan mogelijk heden te scheppen. Spr. zou het toch be treuren als de baan verdwijnt. Klinkende namen begonnen hier hun loopbaan. De motorwedstrijden heeft men al moedwillig prijsgegeven, hoewel ze door de militairen zeer gewild zijn. In het geheele land moet men de wieler banen door andere programma's aantrekke lijk maken. De A.R. burgemeester van Am sterdam laat in het belang van de stad boks wedstrijden toe, waarom hier niet. De heer v. d. V a 11: Wij met zijn tweeën. De heer B o n s e m a: Jij bent zwaar ge wicht, ik licht gewicht. (Gelach.) Spr. heeft geen bokswedstrijden gezien, doch is er tegen om ze hier te 'verbieden. Met het antwoord van mr. de Groot is spr. het overigens eens. Financieel kon niets meer gedaan worden. Ook voor een toekomstige exploitant wilde spr. vrijheid om door an dere programma's door moeilijke tijden heen te komen. De 400 waren echter geen winst, maar onderhoud. Spr. vroeg voorts vrijheid van exploitatie. Weth. mr. d e G r o o t betreurde het in hooge mate, dat van de zijde van de wieler baan niet objectief gepubliceerd is, waar het om ging. Spr. toonde uitvoerig aan, dat het wel om de financiën ging en dit ook aan de hand van gevoerde correspondentie. Als men van die zijde nog wil praten, dan wilde spr. gaarne medewerken, omdat ook hij gaarne dit onderdeel van het sportpark be houdt. Een andere basis zal echter gezocht moeten worden. De heer Couwenhoven stelt vragen aan B. en W. Het lid van den raad, de heer C. Couwen hoven, heeft aan aan het college van B. en W. de volgende vragen gesteld ter beantwoor ding in de e.v. raadsvergadering. Heeft uw college kennis genomen van het bericht, betrekking hebbend op de Alk maarsche Exportveiling, voorkomend in de „Schager Courant" van 4 Mei j.l. Zoo ja, zijn door uw college dan reeds maatregelen genomen om met bedoeld vei- lingsbestuur tot overeenstemming te komen? Zoo neen, is uw college dan alsnog be reid, maatregelen te nemen, opdat tenminste alle pogingen worden aangewend om be doelde veiling in Alkmaar te houden? De heer Couwenhoven gaf een toe lichting op zijn vragen. Het gemeentebelang vordert, dat de veiling in Alkmaar blijft. Weth. mr. d e G r o o t achtte de veiling iets, dat vitale belangen der gemeente raakte. De veiling heeft getoond, de plaats, die ze inneemt, waard te zijn. Uitbreiding is noodzakelijk. Spr. heeft met den directeur van het grondbedrijf een onderhoud gehad en met den heer Mak en wij waren zoo geluk kig een terrein te vinden aan de Kruse- man van Elsenweg. De directeur heeft een calculatie gemaakt en slechts den kostprijs berekend en de berekening voor kunstwerken achterwege gelaten. Van het bericht had spr. geen kennis genomen, omdat hij, de heeren Eriks en Couwenhoven houden dit hem ten goede, geen abonné is van de Scha ger Courant en ook niet bereid is dit te worden. Spr. heeft niet begrepen, hoe men aan 45000 is gekomen. Spr. is slechts den koop prijs van 30.000 bekend en de heer Mak heeftg ezegd, dat hij daar niet aan kon den ken. De directeur van het grondbedrijf gaf toen in overweging een aanvrage zonder meer in te dienen. Dit is geschiedt. B. en W. hebben gezegd, dat ze een beslissing zul len aanhouden tot de definitieve aanvrage is ingekomen en die moet nog komen. Hoe kan men nu zeggen, dat Alkmaar te duur is. Spreker las voor, hetgeen het college 8 Februari aan het Veilingbestuur schreef. Hierin staat, dat de beslissing is aangehou den tot de toegezegde definitieve aanvrage was ingekomen. Weth. van Slingerland zeide, dat in het bestuur van de veiling aan spr. ge vraagd is of men den grond voor 1 kon koopen. Spr. heeft toen gezegd, dat daar aan niet gedacht kon worden, omdat de grond, 1,3 H.A., veel meer gekost heeft. De vergadering besloot echter een defi nitieve aanvrage af te wachten. De heer Couwenhoven oordeelde, dat de zaak van de zijde van het bestuur van de Veiling nog duisterder is dan van de Wielerbaan. Wat het bestuur aan de Schager Courant verklaarde is wel zeer onbehoorlijk. De gemaakte vergelijking lijkt naar niets. Spr. hoopte desondanks dat B. en W. nog een rappel naar de vei ling zal doen uitgaan, opdat het mogelijke gedaan wordt de veiling te behouden. De heer H o y t i n k onderstreepte dit laatste. Spr. wilde voor het behoud een offer brengen en tusschen 13000 en 30.000 ligt nog wel iets. De Voorzitter: Gezien den finan cieelen toestand waarin de gemeente ver keert, betwijfelde spr. of voor minder dan kostprijs verstrekt kan worden. Weth. Mr. de Groot verklaarde zich bereid het mogelijke te doen de veiling voor Alkmaar te behouden. Dg voorzitter sloot hierop de in terpellatie en de vergadering met een woord van dank aan wethouder Mr. de Groot voor de voorbeeldige wijze waarop hij voor het college het woord had ge voerd. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdgas en Vrijdags inxendenj

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8