Ruilverkaveling Geestmerambacht. eerste blad JA. tinbouw. De aanvrage ertoe is thans gedaan. 7lieuws 00 WIJK jBROEK OP LANGENDIJK TEXEL BERGEN KENNEMERLAND !Bucgeciif&e Stand Brandweer der ordnungs- polizei gearriveerd. Zonnebaders opgepast. 483e STAATSLOTERIJ 2 3 uur, hoofdnummer (sens.); hoofdrol- Carrol Naish. s wonderlamp. Toe drie, matinee, tur, hoofdnummer (detective film); Ann Sothern en ing boven 14 jaar. drie, matinee, lur, hoofdnummer (com.); hoofdrollen t Young. Toegang drie, matinee, hoofdnummer Was hum.); hoofdrollen Kemp. Toegang drie, matinee. IE KLEINE N N.-HOLLAND. ga toch omweiden! ikelen van de hand nsulent, ir. G. J. laatste aansporing :n. ze aansporing en in slandbouwconsulent zen op de resul- uwe Weidesysteem" beeldbedrijven en r de Kleine Boeren- i Noordholland. publicatie van de komt het mij voor, gelegenheid benut eenzetting te geven i bovengenoemden Iholland is momen- al districten. In elk nt. eer voor 3 Jaar, jna uitsluitend voor ne Boerenbedrijven ne grondgebruikers. t de landbouwvoor- geschakeld en is het ih om advies tot de omgeving kan wen- namen en adressen i bekend worden. Glas, 't Zand N.-H., Sijbekarspel, Hoeve Hoogkarspel, Den hermerhorn, A 127; meer, Noord 22; D. Rembrandtlaan 37; iloo, Zeeweg 85; P. oenveld C 94. oorlichtinf# J.' J. jrp, Spaarnwouder- gen, Schermerhorn, Groningen, Texel, Halfweg, Lindelaan van den Dienst bedrijven zijn ge lichting aan kleine n. Waar nu de toe- ïingssysteem op het pe, met dat van het mt, kunnen wij zoo- ote als van kleine een bezoek aan een zijn naaste omge- ;en. beeldbedrij f houders ,-H., Boschweg; J. de /riend, Sijbekarspel; l, Hauwert 16; O. de lijk la, postbestel- leemster, Vrouwen- im, C 118; J. P. Kla- el, Bancrasweg 14b; tennep, IJweg 1307 :ker, Alkmaar, Kalk- uwe-Niedorp, Dorps- ar, Dirkshorn, Scha- voorkomen, verzoek ig bericht te doen in voorbeeldbedrijf- inding stelt met den dat deskundige voor- il gemeenschappelijk gesteld. jk grasboeren van k maken om eens te ïieuwe weidesysteem nde stalperiode nog ren. t onder de huidige aandacht van eiken :nt D. K. B., J. KOOGER. tie 'uchtbeschenning. >n correspondent, dat zou zijn aangesteld j den luchtbescher- j nadere informatie heer Homburg heeft niet aanvaard. Hij d van dienst en ver- >onden werkzaamhe- ildiging. Flinke opbrengst. 1 gemeente gehouden nde soldaten, heeft t. .rschoolonderwijzeres. houden examen ter e voor het chr. be- afgenomen door de or het hoofdbestuur i christelijke bewaar- in Nederland, siaag- edeelte mej. N. Stroo Voorloopig zal een blok van 320 H.A. onder handen worden genomen. Op uitnoodiging van Ged. Sta ten had Vrijdagmiddag, zooals reeds in ons vorig no. is meege deeld, in „Kinheim" te Alkmaar een bijeenkomst plaats van de Commissie van Advies inzake het Geestmerambacht met de bestu ren van de tuinbouwvereenigin- gen „De West" te Koedijk", „De Noord" te Warmenhuizen, „West friesland" te Schoorldam, de af- deeling Warmenhuizen van den L. T. B. en de afdeelingen War menhuizen en Koedijk van den Nederl. Tuindersbond. Aanwezig waren de heeren mr. M. Slingenberg, voorzitter, D. Kooiman, J. Groen Az., J. Wagenaar, mr. A. J. Backer, C. Thomése, hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat van Noordholland, ir. J. R. de Priester, hoofdingenieur en ir. W. H. Tenkink, ingenieur van dien dienst; ir. W. M. van Rossum du Chattel, hoofd van de inspectie Noordholland van den rijksdienst voor werkverruiming, ir. C. Rietsema, rijkstuinbouwconsulent voor Noordholland, en talrijke vertegenwoordi gers van de bovengenoemde vereenigin- gen.. Het plan in groote lijnen aangegeven. De voorzitter, mr. Slingenberg, gaf bij de opening een toelichting van het doel dezer vergadering. Het prov. bestuur heeft het gewenscht geacht, met betrek king tot de verdere uitvoering van de plannen tot herontginning van de gronden in het Geestmerambacht mondeling van gedachten te wisselen met de besturen van de bovengenoemde tuinbouworgani saties. De resultaten van den westelijken proefpolder zijn van dien aard, dat het alleszins verantwoord geacht kan worden, te trachten tot verdere herontginning en herverkaveling van het Geestmerambacht te komen. <.Het komt de commissie van advies voor, dat het in het belang van de streek is, om niet door aankoop of ont eigening van de benoodigde gronden tot dit doel te geraken, doch door middel van ruilverkaveling. Het is om technische redenen niet mogelijk, het geheele Geestmerambacht in één keer aan te pakken, zoodat de uitvoe ring in blokken zal moeten geschieden. Als eerste blok heeft men uitgekozen het blok ten noorden van den Prov. weg door het G. A., ten oosten van het Noord- hollandsch kanaal, ten zuiden van de stoomtramlijn SchoorldamWarmenhui zen en ten westen van de westelijke ring vaart van de Diepsmeer en in noordelijke richting tot aan genoemde tramlijn. Dit blok is pl.m. 320 h.a. groot. Iedere eigenaar zal een bedrijf houden. Na nog eenige toelichtingen heeft de heer ir. Tenkink een uiteenzetting gege ven van de werkwijze van de ruilverka- velingswet, daarbij in het bijzonder er de aandacht op vestigende, dat bij toepassing van ruilverkaveling iedere eigenaar van cultuurgrond eigenaar blijft, al zal het niet altijd hetzelfde, oude perceel op dezelfde plaats blijven; men is dus verzekerd van de instandhouding van het bedrijf. Dit in tegenstelling met verkoop of onteigening van den grond. Voor de instandhouding van de bedrijven zal in algemeene trekken dezelfde werkwijze worden gevolgd als bij de totstandkoming van den westelijken proefpolder, terwijl ook wederom waar schijnlijk de directie van de Wieringer meer medewerking zal verleenen. Ir. Rietsema, rijkstuinbouwconsulent voor Noordholland, lichtte hierna toe, welke groote voordeelen aan het plan verbonden zijn, zooals daar zijn de moge lijkheden tot betere grondbewerking, minder tijdverlies enz. Vragen en antwoorden. Van de gelegenheid tot gedachtenwisse- ling werd door verscheidene heeren ge bruik gemaakt. Er werden verschillende vragen gesteld. Hiervan zullen wij de belangrijkste, met de antwoorden, ver melden. De eerste vraag betrof de omstandig heid, dat talrijke eigenaren niet alleen perceelen hebben in het te verkavelen blok, maar ook in het geheele Ambacht, zoodat bij het tot stand komen van de ruilverkaveling de grond weliswaar aan merkelijk verbeterd zou zijn, doch de verspreiding der perceelen zou blijven bestaan. Waar de uitvoering om technische rede nen in blokken moet geschieden, is het uiteraard niet mogelijk, om alles direct in den meest idealen vorm op te lossen. Men zal hierbij eenige overgangsjaren moeten meemaken. Het is echter de bedoeling, om de verspreid liggende perceelen later samen te voegen, om een betere bedrijfs- indeeling te verkrijgen. Ook is het mogelijk, dat onderlinge ruiling wordt toegepast, om reeds eerder tot verbetering te komen. Het schutsluisje bij Schoorldam zal zeer waarschijnlijk in functie kunnen blijven. Voorts werd nog medegedeeld, dat per jaar geen grooter blok zal worden aange pakt, dan in dat jaar zal kunnen worden herontgonnen en herverkaveld. Het is de bedoeling om de be drijven per as toegankelijk te maken, waardoor dus verschillen de wegen zullen moeten worden aangelegd. Bij de opstelling van het plan wordt rekening gehou den met landbouwwegen, maar ook met interlocale verbindingen. Ook. moet er worden gezorgd, dat de bestaande huizen bij de verlaging van het peil niet zullen verzakken. De werken zullen worden uitgevoerd in werkverschaffing, waarbij van de zijde van het Rijk een aanmerkelijke bijdrage in de arbeidsloonen kan worden verwacht, terwijl ook nog wordt aangenomen, dat de provincie bereid zal zijn, een bijdrage in de verdere kosten te verleenen. Ruidverkaveling aangevraagd. Op de vraag, welke de voorzitter stelde, verklaarden de aanwezige bestuursleden zich bereid om een ruilverkaveling bij Ged. Staten aan te vragen. Deze aanvrage werd staanjje de vergadering in orde ge maakt. Dit besluit kan zeer zeker worden toegejuicht. Thans is de weg gebaand tot het opmaken en uitwerken van de plan nen, hetgeen met spoed zal geschieden. Nader overleg met de streek zal worden gepleegd. Wanneer de plannen zijn uitgewerkt, zal een stemming worden gehouden onder de eigenaren, zoodat een ieder zijn stand punt kan bepalen. Hier ziet men dus uit, dat de eerste stappen zijn gezet op den weg tot de her verkaveling van het Geestmerambacht, waarover eenige jaren geleden reeds door het thans overleden Statenland wijlen den heer P. Zeeman is gesproken. Mogen de verwachtingen, die men zich hierbij voor oogén heeft gesteld, nog overtroffen worden. De aardappelheffing van 50 per H.A. zal dit jaar niet worden geheven, blijkt uit een mededeeling in De Tuinderij. Aan brandwonden bezweken. Eenige dagen geleden viel een ruim 1% jaar knaapje te Den Burg in een pan met kokende groente, die even op den grond was gezet. Vrijdag is het ventje aan de bekomen brandwonden overleden. Welkom. Onder de krijgsgevangenen, die uit Duitschland via Zevenaar in ons land teruggekeerd zijn, behoort ook onze plaats genoot kapitein Diesfeldt. Hoewel in zijn gezin rechtstreeks van hem geen bericht was ontvangen, was het toch bekend, dat hij, die met zijn compagnie in de eerste linie ten oosten van Venlo was gelegerd, reeds op 10 Mei krijgsgevangen was ge maakt. Vanmorgen om half acht arriveerde hij tot groote vreugde van de zijnen, in bla- kenden welstand in zijn gezin. Hedenmorgen hadden wij met den heer Diesfeldt een onderhoud. Van hem, die in Weinsberg, bij Stuttgart, in een kamp voor krijgsgevangenen was ondergebracht, ver namen wij dat de krijgsgevangenen correct waren behandeld. Uit waardeering voor den dapperen tegenstand dien de Holland- sche manschappen hadden geboden, moch ten de officieren hun klewang blijven dragen. Zaterdagmorgen waren de krijgsgevan genen per trein uit Weinsberg vertrokken. De ontvangst var. hen op Hollands gebied was ontroerend. De heer Diesfeldt was ook zeer getroffen door de hartelijke verwel koming die hij reeds van zijn medeburgers mocht ondervinden. Dat hij verheugd was zijn plaats als directeur \an de bekende „Rustende Jager" weer te kunnen inne men, laat zich begriipena. Ook wij heeten hem van harte welkom. Een rijke verscheidenheid van groen ten werd in de week van 3 tot 8 Juni aan gevoerd. En over de prijzen van de hoofd producten mogen v/e voldaan zijn. Er is ook wat veranderd in de kwaliteit van den aanvoer en tot heden kunnen we over de nieuwe regeling tevreden zijn. De vrij groote aanvoer van bloemkool (groot voor den tijd van het jaar) vond een goed ont haal en de prijzen 1018 voor toon bare kwaliteit waren niet laag. Kropsla werd in groote kwantums aangevoerd en de prijzen van 2.203.50 voor goede kwaliteit, vallen niet tegen. Bospeen kwam in groote partijen en de prijzen 814 per 100 bos viel mee. Aardbeien, waar van reeds flinke kwantums werden aangevoerd, brachten een hoogen prijs op, n.l. 1621 per 100 doosjes. Komkom mers waren duur, n.l. 5.5010.80 per 100 stuks. Bosgroente had méér belangstel ling dan we de laatste weken gewoon wa ren. Radijs ging tot 3.80 per 100 bos. Ra barber vond geen liefhebbers. Arperges wa ren duur, le soort dik wit gold van ,f 0.28 0.38 en dik blauw van 0.180.23 per bos. Tomaten waren niet zoo duur als we den laatsten tijd gewoon zijn, doch een prijs^ van 15—19.50 per 100 pond is niet erg iaag. Van de nieuwe groente noemen we peulen, snijboonen en spercieboonen, hoewel van de eerste tot „nieuwe" begint af te gaan. Peu len waren duur, n.l. 1924, snijboonen 2428 en spercieboonen 2224.50, per pond. Postelein had weinig belangstel ling, doch de prijs liep op tot 0.40 per kist. Spinazie werd in sterk varieerende kwali teit aangeboden met een prijs van 0.20 0.85 per kist (8 kg.). Op het laatst van de markt was er groeiende belangstelling voor uien, welke werd verkocht voor prijzen van 6.30—7.60 per 100 kg. ALKMAAR. Geboren: Jacoba E., d. v. Abraham Piersma en E. Kat. Overleden: Elmert Kool, oud 75 jaar. Het materiaal kan overal gebruikt worden. Donderdag arriveerde in Amsterdam een compagnie brandweermannen van het Duit- sche Feuerschutzpolizei-regiment (Sachsen) teneinde het Amsterdamsche brandweer corps te versterken. Deze manschappen, die vele motorspuiten en een aantal ma teriaalwagens met zich mede brachten, zul len ter bescherming van de burgerbevol king ten nauwste met de gemeentelijke brandweer samen werken. Zij vormen een onderdeel van een regiment brandweer troepen, dat oorspronkelijk in het Duitsche rijk zijn standplaats had en afkomstig is uit Saksen, doch thans naar ons land is geko men en hier een taak heeft gekregen. Zoo is bijvoorbeeld ook in Rotterdam een com pagnie van deze voortreffelijk uitgeruste brandweermannen gestationneerd, terwijl kleinere onderdeelen in andere plaatsen van ons land zijn gedetacheerd. Zondagmiddag waren wij in de gelegen heid het in Amsterdam aangekomen mate riaal te bezichtigen en een onderhoud te hebben met den commandant, nadat de compagnie een rondrit door een gedeelte van de stad had gemaakt. De Duitsche brandweer in de steden met meer dan 50.000 inwoners staat als Feuer- schutzpolizei onder éénhoofdige leiding en maakt deel uit van de Ordnungspolizei, welke op haar beurt weer behoort tot het ministerie van binnenlandsche zaken. In de kleinere steden is de brandweer in vele ge vallen vrijwillig. De uitrusting is derhalve volkomen uni form, zoodat het materiaal overal gebruikt kan worden en men niet te kampen heeft met het euvel van niet passende koppe lingen. De manschappen worden derhalve, daar zij in wezen een onderdeel van de po litie vormen, op militairen leest getraind en zijn met vuurwapenen gewapend, indien zij direct achter het front optreden. Het be oefenen van verschillende takken van sport behoort tot de uitgebreide training van dit corps. De compagnie, welke thans in Amster dam is aangekomen, beschikt over zes mo- torspuit'en, welke tevens ladders medevoe ren. Deze wagens zijn gloednieuw en voor zien van letterlijk alles, wat tot een goede uitrusting moet behooren. De compagnie beschikt bijvoorbeeld in to taal over veertig kilometer slang. Iedere motorwagen is uitgerust met een motor- pompinstallatie, zoodat gebruik kaD worden gemaakt van open water en men bij de blusschingswerkzaamheden niet afhankelijk is van de waterleiding. De pompen hebben een vermogen van 1500 liter per minuut. Het geheel, zoowel de manschappen als het materiaal, maakt een zeer kranigen in druk en zal een belangrijke versterking van de brandweer der hoofdstad beteekenen. Ondanks de versterking, welke de brand weer thans gekregen heeft, blijft de taak van de luchtbeschermingsbrandweer onver anderd. Het voorbeeld van Rotterdam heeft, echter aangetoond, dat hierin nog vele ver beteringen dienen te worden aangebracht. UITVOERING DER PACHTWET. Het pachtbureau voor Zuid-Holland wijst er met nadruk op, dat de Nederlandsche wetten zijn blijven bestaan. Voorzoover zij niet in strijd zijn met de Duitsche militaire belangen. Zoo is ook de pachtwet tot nu toe onveranderd gebleven. Op den verpachter blijft de verplichting rusten, zijn pachtovereenkomsten ter goed keuring in te zenden. Ook alle overige be palingen zijn onveranderd van kracht geble ven. Het pachtbureau voor Zuid-Holland heeft terstond na de capitulatie zijn werkzaam heden hervat. Deze werkzaamheden worden op dezelfde manier afgedaan als voor den oorlog. Alleen is het mogelijk, dat de afdoe ning van de loopende zaken iets meer tijd vergt dan voor 10 Mei, in verband met de verkeersmoeilijkheden. NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND. Men schrijft ons uit Berlijn: Voor ons Nederlanders te Berlijn is er sedert 10 Mei weinig veranderd. Natuurlijk heerschte de eerste dagen zenuwachtigheid en spanning. Nadat het Nederlandsche leger zich had overgegeven, kwam de kalmte hier spoedig terug. Thans verrichten alle Nederlanders weer hun oude bezigheden, alsof er niets gebeurd was. Van economi sche moeilijkheden voor de Nederlanders hebben wij niets gehoord. Vele Nederlan ders loopen met het rood-wit-blauw of oranje-blanje-bleu op de borst; er is geen Duitscher die er aanstoot aan neemt. Men ziet hier in de Nederlanders n.l. geen vijan den. Terwijl aan den anderen kant de Ne derlanders alhier in de Duitschers onmoge lijk vijanden kunnen zien. De meeste land- genooten zijn overigens met Duitsche ge trouwd! In de Duitsche bladen zijn de laatste dagen talrijke opstellen over Nederland en Vlaanderen verschenen, die alle van groote waardeering voor het Nederlandsche volk getuigen. De Duitsche ambtelijke vaststel ling, dat het Nederlandsche leger niet al leen moedig maar ook ridderlijk gevochten heeft, is voor de Nederlanders alhier een genoegdoening en komt hun positie ten goede. De postverbinding met Nederland heeft practisch sedert 5 Mei stil gestaan. De meeste brieven, van 5 tot 9 Mei van hier naar Nederland gezonden, kwamen om streeks half Mei te Berlijn terug met den stempel „Postverkehr eingestellt" Om streeks 20 Mei werden intusschen reeds briefkaarten uit Nederland ontvangen; zij waren meest uit de Oostelijke provinciën afkomstig. Brieven uit de zee-provinciën werden nog weinig ontvangen. Natuurlijk zijn de Nederlanders in de Duitsche hoofd stad thans zeer belangstellend voor hun familie in hun vaderland; vele landgenoo- ten hebben ons verzocht, hun vrienden in Nederland langs dezen weg te willen mee- deelen, dat het ons aan de boorden van de Spree goed gaat; zij laten hun vrienden in Nederland hartelijk groeten. Te veel zon ineens is gevaarlijk. De heerlijke zomersche zon, welke dit weekeinde vele stadsbewoners naar buiten heeft gelokt, heeft zijn slachtoffers geëischt. Nog altijd zijn er menschen, die geen maat weten bij het zonnebaden en later in den waren zin van het woord op de blaren zitten. Deze onverstandigheid kan echter zeer ernstige gevolgen hebben, ja zelfs le vensgevaar opleveren, zooals een zestien jarige Amsterdammer gister aan den lijve heeft ondervonden. De jongeman was in Zaandam geweest, had daar gezwommen en gevaren en niet voldoende acht geslagen op de stralende zon. Gisteravond keerde hij naar de hoofd stad terug. Op het centraal station werd hij onwel en geraakte buiten bewustzijn. De G. G. en G. D. werd1 gewaarschuwd. Het bleek, dat de jongeman over het geheele lichaam was verbrand. Hij is spoedig over gebracht naar het Binnengasthuis en daar ter verpleging opgenomen. Zijn toestand is zeer ernstig. TE WATER GERAAKT. Gistermiddag omstreeks 5 uur heeft zich op den Buiksloterweg tegenover het Florapark te Amsterdam, waar vrij in het Noordhol- landsch kanaal gezwommen mag worden, een ongeluk voorgedaan, dat gelukkig zeer goed is afgeloopen. Een familie met enkele kennissen, in totaal acht personen, nader de, gezeten in een open bakfiets, deze plaats met de bedoeling daar te gaan kampeeren. De bestuurder van de bakfiets vond een goed plekje en wilde het gezelschap er heen brengen. Hij reed den grasberm op, doch wist de fiets op de helling niet tijdig tot stilstand te brengen, met het gevolg, dat het geljeele gezelschap het water in reed. Van alle kanten snelden zwemmers toe, die de drenkelingen, waaronder een kindje van tien maanden en een tweeling van zeven jaar, spoedig op het droge hadden gebracht. Slechts de vrouw van den bestuurder kwam er minder goed af. Zij was bewuste loos geraakt, doch kon in het gebouw van den G. G. en G. D. aan den Wingerdweg spoedig bijgebracht worden. De kampeer- plannen waren echter grondig verstoord en met druipende kleeren keerde het gezel schap naar huis terug. RUITEN INGEGOOID. In een café te Amsterdam. Zaterdagavond omstreeks elf uur hebben een twintigtal leden van de N.S.N.A.P., een nationaal-socialistische organisatie onder leiding van majoor Kruijt ,een over val gedaan op het café De Paris in de Beethovenstraat te Amsterdam. De man nen hebben, zonder zich te storen aan het vrij talrijke publiek, dat zoowel in het café als op het terras aanwezig was, met klin kers acht groote spiegelruiten en vier kleine ruiten ingegooid. Daarna drongen zij het café binnen, waar zij een lichtkroon vernielden en een waren chaos aanricht ten. Alles ging zeer snel in zijn werk. Het bleek het publiek noch het personeel mogelijk weerstand te bieden. Na enkele minuten verlieten de mannen haastig het café. Een juist passeerende nachtwaker zette de achtervolging in. Negen mannen vluchtten de Corellistraat in, waar zij recht in de armen van twee politieagenten liepen, die hen onder bedreiging met re volvers konden arresteeren. Zij zijn over gebracht naar het politiebureau Leidsche- plein, waar zij zijn opgesloten. Vermoede lijk zijn deze mannen ook debet aan het ingooien van acht spiegelruiten van de Bijenkorf en van café De Kroon op het Rembrandtsplein. ONDERWIJZERES PLEEGT DIEFSTALLEN. De 24-jarige bewaarschool-onderwijze res A. P. G. H. kwam op 29 Mei in de zaak van een winkelier aan den Beukels- dijk te Rotterdam om een kleinigheid te koopen. Hierbij knoopte ze een gesprek aan met den winkelier, wien zij tenslotte mededeelde, dat ze familie van hem was, hetgeen de winkelier geloofde. Na het gesprek miste hij een bankbiljet van hon derd gulden. De juffrouw had kans gezien dit biljet te stelen, terwijl zij langs het achter den winkel gelegen kantoortje liep. De winkelier koesterde geen argwaan tegen zijn gewaande nicht, die reeds den volgenden morgen terug kwam en mede deelde, dat ze was aangesteld als hoofd onderwijzeres in een bewaarschool. On- dertusschen legde ze haar handtaschje op een geldbakje. Na afloop van het gesprek miste de winkelier wederom geld; ditmaal acht biljetten van honderd gulden. Deze keer kreeg de winkelier argwaan tegen de onderwijzeres en hij deed aangifte bij de politie. Aan de hand van het door den bestolene verstrekte signalement gelukte het de politie dezer dagen de dievegge aan te houden. Geld werd op haar niet gevonden, maar in haar woning werden tal van nieuwe en kostbare voorwerpen aangetroffen, die van het gestolen geld gekocht waren. Een schrijfmachine, een koffergramofoon, kleeding, een aantal boeken en flessehen sterken drank werden in beslag genomen. Ook werd de vriend van het meisje, de 32-jarige vertegenwoordiger F. C. A. B. aan een verhoor onderworpen. Het bleek, dat hij een gedeelte van het geld had aangenomen, terwijl-hij voorts belangrijke bedragen onder valsche voorwendsels van verschillende personen had geleend. Wegens oplichting en heling werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Zooals uit de aanschaffing van de schrijfmachine reeds bleek, had het twee tal het plan om zaken te beginnen. Dé onderwijzeres wilde een particuliere be waarschool stichten, terwijl de vertegen woordiger een cursus wilde beginnen. Beide arrestanten zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. De ruggegraat van elk reclame-plan: DAGBLADRECLAME! GAS ALS BRANDSTOF VOOR DE AUTOMOBIEL. Het feit, dat van particuliere zijde activi teit wordt getoond ten aanzien van het ge bruik van gas, in welken vorm ook, als brandstof voor personenautomobielen, is voor de K. N. A. C. aanleiding geweest het Centraal Bureau voor Industrialisatie te verzoeken, naast de ongetwijfeld zeer be langrijke kwestie van het goederenvervoer met gas-installaties de belangen van het person-automobilisme niet uit het oog te verliezen, en voorlichting en steun te willen geven aan alle ernstige plannen, welke te dezen worden beraamd. Indien, bijvoor beeld, bij de vervaardiging van personen auto-generatoren van een speciaal voor dit doel geschikt, eventueel geschikt gemaakt, type andere fabrieken werden ingeschakeld dan die, welke zich thans reeds met genera tor-producten bezig houden, zouden de be langen van de eene groep naar de K. N. A. C. meent niet door die van de andere behoeven te worden geschaad. (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 10 Juni 1940 Hooge Prijzen 1500.— 19759 1000— 1522 5164 7534 11943 15374 18743 23515 f 400— 9310 12921 21096 23824 200— 1550 13171 13632 15592 100— 3480 5540 7637 9241 10446 14645 16134 16961 19857 21168 21269 21663 22211 22768 23285 Prijzen van f 70. 1086 1118 1167 1234 1271 1351 1444 1549 1652 1712 1725 1757 1771 1774 1963 2032 2049 2371 2447 2481 2619 2630 2804 2853 2886 2911 2921 2956 3025 3081 3089 3187 3282 3300 3377 3457 3516 3577 3669 3763 3800 3938 4248 4607 4754 4772 4882 4946 5041 5419 5421 5531 5679 5745 5758 5772 5787 5790 5948 6116 6158 6482 6533 7431: 7569 7585 7646 7659 7822 8035 8176 8224 8475 8648 8660 8670 8683 8695 8697 8702 8852 8863 8876 8955 9249 9280 4369 9416 9425 9524 9552 9814 9918 9971 10129 10148 10595 10668 10830 10896 10975 11348 11480 11627 11664 11756 12005 12140 12564 12627 12721 12730 12899 12967 13003 13004 13007 13023 13035 13839 14209 14481 14541 14710 14763 14824 14882 15043 15225 15255 15337 15346 15582 15587 16007 16022 16107 16258 16284 16363 16382 16421 16638 16643 16806 16888 16977 16988 17065 17118 17266 17350 17433 17491 17637 17717 17737 17767 17907 17914 18042 18049 18209 18212 18322 18393 18509 18549 18565 18566 18707 18826 19002 19036 19159 19287 19455 19796 19831 19993 20077 20345 20555 20666 20742 20758 20882 21100 21107 21140 21205 21217 21350 21359 21424 21454 21463 21509 21551 21685 21728 21870 22079 22101 22514 22594 23026 23038 23044 23253 23256 23348 23365 23429 23542 23555 23629 23633 23652 23982 24011 24100 24307 '24324 24339 24353 24375 24469 24525 24557 24711 24806 24896 24974 1002 1034 1352 1397 1655 1705 1883 1891 2212 2217 2476 2583 2766 2792, 3062 3086 3332 3371 3644 3657 3775 3804 4186 4251 4455 4579 4810 4812 4961 4969 5139 51?6 5349 5350 5446 5520 5768 5791 5951 5973 6504 6524 6712 6805 6904 7040 7225 7226 7583 7588 7746 7824 8113 8172 8433 8454 8711 8722 9055 9056 9210 9243 9580 9627 10032 10065 10262 10264 10450 10461 10792 10807 10996 11012 11224 11264 11447 11457 11732 11755 11961 11987 12249 12259 12571 12625 12914 13006 13294 13349 13536 13550 13689 13698 13836 13889 14087 14089 14307 14311 14726 14733 14833 14868 15068 15123 15279 15403 15651 15657 15815 15835 16024 16029 16285 16296 16456 16480 16661 16681 17088 17091 17258 17261 17562 17582 17756 17762 17978 17984 18150 18220 18503 18531 38673 18744 19014 19021 19266 19297 19599 19602 19901 19902 20170 20243 20482 20546 20699 20715 20892 20910 21224 21240 21571 21622 21826 21900 22068 22130 22279 22330 22443 22473 22810 22836 22873 23248 23270 23352 23388 23792 23895 24160 24184 24388 24416 24584 24603 24683 24693 24881 24900 1047 1405 1715 1923 2285 2638 2809 3125 3389 3661 3824 4290 4615 4848 4977 5200 5357 5575 5801 6130 6549 6822 7058 7227 7616 7828 Nieten 1084 1108 1445 1748 1924 2315 2654 2830 3130 3414 3700 3829 4387 4670 4855 4978 5211 5375 8548 8758 9063 9245 9651 1458 1772 1976 2418 2726 2878 3144 3463 3712 3883 4395 4693 4862 4997 5252 5402 5677 5921 6388 6569 6862 7188 7332 7639 8014 8396 8614 8761 9088 9348 9702 5878 6193 6561 6849 7061 7308 7617 7855 8309 8589 8760 9067 9264 9682 10083 10104 10205 10274 10318 10388 10496 10577 10599 10815 10832 10848 11018 11122 11163 11278 11293 11352 11495 11498 11554 11808 11857 11866 11988 12078 12106 12441 12467 12475 12660 12688 12744 13048 13068 13119 13374 13396 13449 13603 13616 13621 13715 13717 13722 13905 14004 14005 14098 14112 14136 14360 14466 14479 14737 14742 14744 14883 14949 14969 15131 15156 15209 15451 15489 15510 15660 15671 15698 15872 15908 15930 16041 16083 16096' 16301 16312 16321 16488 16535 16629 16745 16809 16861 17094 17122 17130 17271 17275 17304 17645 17650 17656 17851 17865 17867 18001 18083 18101 18221 18278 18324 18539 18597 18598 18764 18778 18792 19023 19039 19041 19341 19397 19402 19610 19625 19655 19907 20085 20089 20264 20271 20282 20558 20570 20576 20719 20739 20740 21002 21026 21102 21261 21271 21343 21624 21655 21677 21902 21986 21991 22182 22193 22220 22350 22365 22385 22521 22592 22596 1185 1856 1309 1534 1581 1645 1773 1786 1879 2130 2178 2186. 2436 2438 2460 2736 2737 2738 2932 2934 3054' 3188 3217 3310 3476 3499 35431 3716 3719 3737: 4007 4117 4149 4424 4433 4447| 4694 4700 4777i 4887 4890 4919 5014 5045 5128 5302 5323 5341" 5410 5439 5441' 5705 5727 5740 5926 5932 5936 6407 6485 6494 6570 6607 6609 6866 6875 6881 7199 7200 7202 7475 7540 7571 7662 7679 7691 8021 8037 8100 8399 8419 8430 8655 8688 8701 8774 8846 9038 9093 9186 9191' 9356 9547 9558 9771 9792 9950 10209 10214 10220 10399 10411 10434 10638 10662 10676 10914 10929 10961 11171 11183 11189 11380 11386 11445 11600 11631 11653 11869 11913 11941 12159 12245 12247 12527 12567 12568 12747 12792 12909 13219 13236 13273 13465 13485 1352a 13643 13664 13684 13772 13784 13824 14022 14040 14081 14181 14260 14270 14505 14616 14691 14751 14814 14816 14975 15003 15022 15229 15230 15232 15596 15607 15626 15702 15735 15744 15939 15942 16021 16126 16164 16203 16322 16426 16438 16648 16656 16658 16894 17002 17022 17196 17212 17216 17356 17364 17514 17661 17745 17755 17887 17938 17963 18119 18132 18143 18350 18367 18375 18607 18610 18633 18793 18903 18945 19078 19083 19190 19490 19556 19579 19683 19752 19772 20104 20114 20162 20314 20368 204511 20601 20602 20654 20831 20868 20872 21165 21197 21208 21375 21392 21458 21734 21762 21781 22008 22014 22062 22232 22248 22276 22429 22430 22433 22608 22784 22796 22918 23274 23501 23917 24209 24476 24614 24702 24909 22953 23275 23550 23929 24215 24480 24618 24714 24936 22978 23300 23553 24003 24231 24490 24630 24728 24937 23104 23310 23584 24047 24255 24531 24657 14847 24972 23106 23314 23706 24061 24260 24542 24681 24852 23177 23321 23755 24150 24386 24578 24682 24871

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3