OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL AATSTE RUS nieuw!!! eerste blad. DE CECIL FREEMAN CREGG. (Waalwijksch vakman). LREAU ÏR. dat ten aan- le maximum koop aan te bedraagt dan bedraagt dan bedraagt dan ■ste hand te s, welke, waliteit, meer 00 kg. hooi; waliteit, meer 00 kg hooi; waliteit, meer 00 kg hooi. >edelijke hooi- sullen worden issaris. coopen dienen hooiopbrengst f den Plaatse- tcten zich be- ÜREAU :endy dat de 10 tot en met lindèrd eenig lauwe, Roode id: 4.55 p. 100 kg; 5.35 p. 100 kg; 6.15 p. 100 kg; 6.25 p. 100 kg; 0.08 p. kg; 0.09 p. kg. larmede gelijk trond: 4.p. 100 kg; 4.80 p. 100 kg; 5.60 p. 100 kg; 5.70 p, 100 kg; 0 07p. kg; 0.*08K p. kg. mede gelijk te d: 3.12 p. 100 kg; 3.80 p. 100 kg; 4.60 p. 100 kg; 4.70 p. 100 kg; 0.06 K p. kg; 0.07K p. kg. gebleven. KAAG '886 858 2407 3117 4450 586Ó 7596 8866 10081 10997 1 11895 1 13766 14651 15295 16526 17726 l 19118 i 20127 r 42i i 683 r 98i i 1422 1788 2208 i 2379 2908 i 3273 3599 I 3820 t 4035 i 4395 I 4704 5084 L 5653 i 6046 k 6422 f ^004 i 7393 i 7785 I 8411 i 9078 9616 9961 5 10246 10706 3 11012 11443 11763 3 12413 k 12678 1 13173 3 13858 3 14167 3 14694 3 15310 3 15895 3 16087 2 16509 0 17025 T 17418 1 17653 2 18385 k 18986 2 19608 3 19877 7 20382 3 20748 r. 3647 cent p. ihtere kalveren •r; 54 Schapen :ens 6670 cent EC, 10 Juni 1940. ing), 60 stuks ische witte kool 9.80; 2200 bos >000 kg Aardap- f 9.20—11.30, sn Kriel 7— AARDAPPELPRIJZEN. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning to oorlogstijd maakt bekend, dat de maximumprijzen voor aardappelen voor de week van 10 tot en met 15 Juni 1940 in dier voege zijn vastgesteld, dat de gros siers- en winkeliersaankoopprijzen 0.10 hooger en de prijzen voor den consument gelijk zijn aan de maximumprijzen voor de week van 3 tot en met 8 Juni 1940. Nadere bijzonderheden zijn in een in alle dagbladen geplaatste publicatie vastgelegd, VERDRONKEN BIJ HET BADEN IN ZEE. De 25-jarige S. den H. uit de van Eg- mondstraat te 's-Gravenhage begaf zich Zondagavond om ongeveer 11 uur naar het stille strand in zee om een bad te nemen. Later miste men hem, zoodat men aan neemt dat hij is verdronken. Het slachtoffer kon niet zwemmen. Eenigen tijd werd nog in zee gezocht zonder resultaat. Het lijk is tot dusver niet gevonden. VERDRINKINGSGEVAL IN NATUURBAD TE BILTHOVEN. De 20-jarige W. H. uit Utrecht, die giste ren in het natuurbad „De Biltsche Duinen" in Bilthoven was gaan zwemmen, is, toen hij zich in het water bevond, onwel gewor den en verdronken. Bij het op dat moment zeer drukke bezoek heeft geen der aanwezigen iets van het on geval gemerkt en eerst geruimen tijd na de verdrinking stootte een zwemmer in het ondiepe basin tegen een lichaam op den bo dem. Een dokter paste nog kunstmatige ademhaling toe, doch de levensgeesten wa ren reeds geweken. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. In het natuurbad „Tinnaarlo" onder Zuid laren, is gistermiddag de 16-jarige Klaas van der Heide uit Groningen bij het zwem men verdronken. Baders, die den knaap in de diepte zagen verdwijnen, schoten ijlings toe en brachten hem op het droge. Een dokter paste nog kunstmatige ademhaling toe, de jongen bleek echter reeds gestorven te zijn. NEDERLANDERS UIT CALAIS IN ONS LAND TERUG GEKEERD. De Nederlanders in Calais zijn, voor zoo ver zij niet een week geleden met de groep van Rost van Tonningen waren gekomen Zaterdag in ons land teruggekeerd. Bij de 21 aanvankelijk gevangen genomen Nederlanders is tijdens den oorlog nog een groep gevoegd. Na het vertrek van de groep Rost van Tonningen waren in Calais dien tengevolge nog 56 landgenooten aanwezig. Den heer H. A. van Hilten uit Arnhem was de leiding van deze groep opgedragen. De Nederlanders hebben tijdens het bom bardement op Zondag 26 Mei Calais verla ten en zich naar Marquise begeven, waar de Duitsche bezetting voor hen zorgde. Men heeft daar vele dagen gewacht op trans portmiddelen uit Nederland, welke echter niet kwamen. Tenslotte heeft de leider van deze groep zelf een uitweg gezocht: een door de Duitschers in beslag genomen Engelsche transportauto en drie particuliere auto's werden opgeknapt en daarmede is de tocht via Brussel naar Nederland onder nomen. Allen (op vier communisten na, die voor nader onderzoek door de Duitschers achter zijn gebleven, maar waarschijnlijk over eenigen tijd naar ons land zullen terugkee- ren) hebben Zaterdagnamiddag weer de Nederlandsche grens overschreden. HAGESPRAAK DER N.SJB. GAAT DOOR. Naar wij vernemen zal de hagespraak der N.S.B., indien althans tijdig voor vervoer- gelegenheden zal kunnen worden gezorgd, op Zaterdag 22 Juni a.s. te Lunteren wor den gehouden. Deze hagespraak zal speciaal worden ge wijd aan de herdenking van de gevallenen der N.S.B. De microbiologie der infectieziekten. - Vanmiddag heeft in de aula van de ge meente-universiteit dr. A. Charlotte Ruys haar ambt van buitengev/oon hoogleeraar in de microbiologie der infectieziekten. Aan vaard met een rede. Waarin zij een over zicht gaf van de vraagstukken, welke de studie der ziektekiemen opwerpt en wel in de eerste plaats van die, welke bij de be studeering der kiemen in het algemeen in het midden der belangstelling staan. TEELGROND VOOR SPOORWEG PERSONEEL. De directie van de Ned. spoorwegen heeft een regeling getroffen inzake het beschik baar stellen van teelgrond aan het perso neel. Velen, die een gezin hebben, hadden reeds de beschikking over een stuk grond, doch in verband met de huidige omstandig heden is het gewenscht, dat het beschikbaar stellen op ruimer schaal geschiedt. Indien de vraag het aanbod overtreft, be houdt de directie zich het recht voor, gras land in bouwland te laten omzetten. Welis waar is voor het zaaien of poten van vele gewassen het seizoen reeds te ver gevor derd, doch dit is niet voor alle gewassen met name niet voor bruine boonen het geval. Daarom stellen de spoorwegen, om den telers of adspirant-telers zooveel moge lijk tegemoet te komen, bruine boonen be schikbaar tot een maximum van iy, kg per Are tegen den prijs van ongeveer 35 cent per kg. Voetbal. VOETBALUITSLAGEN. Afdeeling I. D. O. S.Blauw-wit 14 Blauw-wit kampioen van afd. I. Het Gooi—D. W. S. 3—3 Afdeeling C. E. D. O.Bloemendaal 71 Afdeeling II. H. B. S.—Sparta -• 8—5 Afdeeling III. Enschedesche BoysHeracles 12 Heracles kampioen. 'T GOOI—D. W. S. 3—3. Evenals in de ontmoeting tegen Ajax, was 't Gooi ook nu in technisch en tactisch op zicht uitgesproken de mindere, doch ook deze Amsterdamsche tegenstander ging figuurlijk gesproken althans ten onder door het enthousiaste spel der Hilversum mers, dat D. W. S. geheel belette haar eigen spel te spelen. Vooral in de eerste helft kwam dit sterk tot uiting. Na de rust liet ook het spel der Amsterdammers te wenschen over en vooral tactisch werden ernstige fouten gemaakt. Het eerste succes kwam in dezen strijd voor de Hilversummers, die kort voor het verstrijken der eerste helft door Willemse met een'goed doelpunt de leiding namen. Daarvoor was het een gelijkopgaande strijd geweest, waarin D. W. S. kwaliteit wel beter was, doch waarin de voorhoede en bij zonder het binnentrio te weinig doortas tendheid toonde om tot doelpunten te komen. In de tweede helft begon D. W.-S. zeer agressief en had daar in zooverre succes mee, dat zij meerendeels in den aanval was, doch na 30 minuten werd toch het harde werken der D. W. S.'ers beloond door een doelpunt van R. Slot. Daar de thuisclub reeds spoedig na de rust door Kreuning een 20- voorsprong genomen had, behoeft het geen betoog, dat D. W. S. na het eerste succes van Slot alle krachten inspande om gelijk te maken en dit gelukte haar ook door een uit stekend doelpunt van Dijkstra. 22. Groot was de teleurstelling der Amster dammers, toen 't Gooi door Willemse op nieuw de leiding nam, doch het was tenslotte Draeger, die na fraai solowerk, den gelijk maker scoorde. Dit resultaat gaf de ver houding goed weer. H. B. S.—SPARTA 8— Om midden Juni voetbal te spelen in de brandende zon is nu juist geen pretje. Dat ondervonden de spelers van H. B. S. en Sparta, die elkaar hedenmiddag bekampten op Houtrust in Den Haag. Dit wil echter niet zeggen, dat er geen spirit in het spel zat. Immers binnen een kwartier wees de stand op het scoringbord reeds 41 aan. En hier bleef het niet bij. Tot het eind toe hebben de spelers zich ten volle gegeven. Het werd dan ook een spannenden wedstrijd, die een waardig slot van deze late competitie vormde. Sparta bracht eerst de stand op 43, waarna H. B. S. weer vier goals maakte. Toen kwam weer de beurt aan Sparta en de eindstand werd 85 D O. S.—BLAUW-WIT 1—4. De Amsterdan sche ploeg liep direct na het begin hard van stapel. Reeds na vijf minuten wist van Nol van een fout van Akkermans te profiteeren en Blauw-Wit de leiding te geven (01). Het D. O. S.-team kwam er geleidelijk beter in, zoodat Fer- werda niet werkeloos behoefde toe te zien. Bij een Blauw-Wit-aanval wist van Nol den stand op 02 te brengen. Het dient gezegd, dat dit doelpunt in zuivere buitenspel positie werd gescoord. D. O. S. liet den moed niet zakken. Eenige vrije trappen op den rand van het straf schopgebied werden door Dumortier niet benut. Toen Dame eenmaal den bal goed voor den Blauw-Wit doelmond bracht, kopte Dumortier op fraaie wijze het leder langs Ferwerda (12). Eenige minuten voor het einde van de eerste helft, maakte Geluk een dankbaar gebruik van een fout van de D. O. S.-ver- dediging en scoorde onberispelijk (13). Na de hervatting was D. O. S. geruimen tijd in de meerderheid. Vijf minuten voor het einde liep Bergman door de D. O. S.- verdediging heen, hij plaatste goed voor van Nol, die voor de rest zorgde (14). Blauw-Wit behaalde een verdiende zege. Na afloop werden de spelers door de talrijke Amsterdamsche supporters gehuldigd. Namens den Amsterdamschen voetbalbond feliciteerde de heer A. de Haan Azn. de spelers van het kampioenselftal. Wielrennen WEDSTRIJDEN IN HET OLYMPISCH STADION. De openingswedstrijden gisteren gehou den op de wielerbaan van het Olympisch stadion te Amsterdam werden begunstigd door bijzonder fraai zomerweer. Ondanks de moeilijkheden betreffende bet vervoer, viel de belangstelling toch nog mee. Bij den aanvang van het nieuwe wie- Ierseizoen zag men zich terstond voor bij zondere moeilijkheden geplaatst, daar het samenstellen van een internationaal pro gramma niet mogelijk bleek. Ondanks dezen tegenslag is het de directie toch gelukt een interessant nationaal programma samen te stellen, dat in verschillende onderdeelen meer dan normale belangstelling verdien de. Op de eerste plaats kwam hiervoor in aanmerking het duel tusschen de beide we reldkampioenen Derksen en v. Vliet, waar in de wereldkampioen der profs een fraaie overwinning behaalde. In den eersten rit ontglipte Derksen voor de Marathontribune aan de strenge bewaking van v. Vliet. Hij dook snel onder van Vliet door naar den binnenkant van de baan en wist een zoo- danigen voorsprong te nemen, dat hij onge naakbaar bleef voor van Vliet, die met een halve wiellengte verloor. In den tweeden en den derden en beslissingsrit toonde van Vliet zich onbedreigd de meerdere. De tandemwedstrijd voor beroepsrijders bracht een verdiende zege voor het koppel Zwartepoorte-Roes. Wals toonde zich we derom de beste nationale stayer. Vooral in de laatste manche demonstreerde hij zijn groote kracht door zich in de eerste 10 ron den reeds van de laatste plaats op te wer ken naar den kop. Over het algemeen was dit niet onbelangrijke deel van het pro gramma het minst interessant, omdat er vrijwel geen strijd te zien werd gegeven. Wil men voor dergelijke wedstrijden bij het publiek een behoorlijke belangstelling trek ken, dan zullen de renners toch moeten in zien, dat men iets beters en aantrekkelij kers naar voren zullen moeten brengen dan zij gistermiddag vertoonden. Het publiek wil nu eenmaal strijd zien. Vooral de tweede manche was al bijzonder dor en het aankij ken nauwelijks waard. De uitslagen luiden: tandemwedstrijd voor beiroepsrijders en onafhankelijken over 1 km.: Ie rit: 1. B. v. d. Voort-L. Motke 1 min. 25 sec., 2. A. de Graaf-W. C. Reuter, 3. A. Zwartepoorte-P. Roes, 4. B. van Rijn-J. Hiddes. 2e rit: 1. Zwartepoorte-Roes, 1 min. 16 sec., 2. van der Voort-Motke, 3. de Graaf- Reuter, 4. van Rijn-Hiddes; 3e rit: 1. Zwartepoorte-Roes 1 min. 17 s., 2. van der Voort-Motke 7 pt., 3. de Graaf- Reuter 11 pt. en 4. van Rijn-Hiddes 16 pt. sprintmatch tusschen de beroepsrijders A. van Vliet en J. Derksen: le rit: 1. Derksen (tijd laatste 100 meter 13 sec.), 2. van Vliet; 2e rit: 1. van Vliet (tijd laatste 100 meter 13.2 sec.), 2. Derksen; 3e rit: 1. van Vliet (tijd laatste 100 meter 12.2 sec.), 2. Derksen. Wedstrijd met motorgangmaking voor be roepsrijders te verrijden in drie ritten, tel kens over 25 km. (50 ronden): le rit: 1. Bos- land (gangmaker Wiersma) tijd 20 m. 15.2 sec., 2. Wals op 75 meter, 3. Bakker op 125 meter, 4. Groenewegen op 190 meter en 5. Fransman op 3050 meter; 2e rit: 1. Wals, tijd 20 min. 29.6 sec., 2. Bakker op 50 meter, 3. Groenewegen op 80 meter, 4. Bosland op 220 meter en 5. Frans man op 2990 meter; 3e rit: 1. Wals, tijd 21 min. 5.4 sec., 2. Bos land op 10 meter, 3. Bakker op 30 meter en 4. Fransman op 2400 meter. Groenewegen moest den strijd staken wegens een lekken band. Totaal-uitslag: 1. Wals 4 pt., 2. Bosland 7 pt., 3. Bakker 8 pt., 4. Fransman 14 pt. en 5. Groenewegen. Zwemmen. WEDSTRIJDEN TE HAARLEM TEN BATE VAN ROTTERDAM. Ten bate van Rotterdam is gistermiddag in Stoop's bad te Overeen een nationaal zwemfeest georganiseerd door de zwemclub „Haarlem". Verscheidene Nederlandsche kampioenen waren aan den start verschenen. De zwem sters en zwemmers hadden elkaar in gerui men tijd niet ontmoet. Door te weinige oefening waren de tijden niet bijzonder fraai. Aan spanning heeft het echter niet ontbroken, speciaal op de damesnummers. Rie van Veen en Alie Stijl kwamen uit op het nummer 100 meter borstcrawl, Rie van Veen won met gering verschil. Glimlachje, Ja, beste vriend, ik bel je maar even op, om je voor de si gaar, die ik je gaf te waarschuwen dat is namelijk een knapsigaar, die ik zelf gemaakt heb. De strijd van Irene van Feggelen tegen Cor Kint was aanvankelijk zeer spannend, maar ten slotte nam eerstgenoemde een voorsprong welken zij niet meer afstond. Dit was de eerste maal' in langen tijd, dat de Amsterdamsche van de wereldkampioene heeft kunnen winnen. Jopie Waalberg en Tony Bijland gaven elkaar op de 100 meter schoolslag weinig toe en met een verschil van 2/5 sec. won Jopie Waalberg. Verder vermeldden wij nog de goede prestatie van van Merkesteyn op de 100 M. rugslag en het fraaie zwemmen van Smits- huyzen op de 100 meter schoolslag. De uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl dames: 1. Rie van Veen (R. D. Z.) 1 min. 8,2 sec.; 2. Alie Stijl (de Meeuwen) 1 min, 9 sec.; 3. Beppie van Schaik (Meeuwen) 1 min. 10,4 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. Smits- huyzen (A. Z. 1870) 1 min. 15,4 sec,; 2. Gerkens (Nereus) 1 min. 21,1 sec.; 3. van Laar 1 min. 22 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Irene van Feg gelen (de Meeuwen) 1 min. 18,8 sec.; 2. Cor Kint (Rotterdam) 1 min. 20 sec.; 3. Dini Kerkmeester (Rotterdam) 1 min. 24,6 sec. 100 meter schoolslag dames: 1. Jo Waal berg (A. D. Z.) 1 min. 26,3 sec.; 2. Tony Bijland (H. Z. C.) 1 min. 26,7 sec.; 3. Doortje Heeselaars (O. D. Z.) 1 min. 29,4 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. Van Merkesteyn (Dolfijn) 1 min. 2,4 sec.; 2. Ramack (R. Z. C.) 1 min. 3,5 sec.; 3. Scheffer (D. J. K.) 1 min. 3,7 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. De Meeuwen (Irene van Feggelen, Alie Stijl en Bep van Schaik) 1 min. 45,3 sec.; 2. A, D Z. 1 min. 47,6 sec.; 3. H. Z. C. 1 min. 54 sec. 10 x 50 M, estafette heeren: 1. Haarlem 5 min. 8,6 sec.; 2. H. P. C. 5 min. 10,7 sec.; 3. H. V. G. B 5 min. 11,2 sec Waterpolo: HaarlemH. P. C. 04. 13. Toen kwam er heel in de verte op de zandweg iets zwarts aan. Het werd hoe langer hoe groter. Het was een hond. Dichtbij zagen ze, dat het de hond van Opa was. Ja, het was Fluffie. Hij har aan zijn halsband een briefje en op dat briefje stond wat geschreven. 14. „Lieve mensen, ik kom een uurtje later. Ik moet naar een schoenmaker, want ik heb een spijker in mijn schoen. Maak maar lekker eten klaar: spekpannekoeken en erwtensoep met kluif of allebei. Ik heb een verschrik kelijke honger. „Opa Bol van de IJzeren Knol. Üeuitietm Door 43) Had Thomas Hamper iets met de bende uit te staan? Welke kans had de jongen tenslotte in het leven gehad? Een misda dige vader, wiens ouderlijke macht en voor beeld allerminst van goeden invloed konden zijn geweest. De jongen was van zijn vroe ge jeugd af gedwongen geweest zijn eigen brood te verdienen. Daar stak na tuurlijk geen kwaad in maar En die wagen, die op zijn naam stond. Daar zat misschien niets in de ouwe Hamper was lid van de bende. Kon een abuis zijn. En hoe kwam de jonge Hamper voor den dui vel zoo prachtig .van pas in dat groote huis, net toen het er met den machtigen Sander son zoo benauwd begon uit te zien? „Ik zal dien knaap vinden en de waar heid uit hem halen". Maar aan den anderen kant had inspec teur Higgins, sinds hun gezamenlijk avon tuur in den schoorsteen en op het dak van het huis in Medhurst een warm plekje in zijn hart voor den jongen. HOOFDSTUK XXVII. Waarin een onderzoek wordt ingesteld. „Een brief voor u, mijnheer. Net geko men". „Dank je". Verstrooid nam Higgins de enveloppe aan, sneed haar open en haalde er een velletje papier uit te voorschijn. Aan Detective Inspecteur Cuthbert Hig gins, Scotland Yard, S. W. 1. Waarde heer Higgins, Mijn patiënt Sanderson is nu al veel be ter en vanmorgen gaf hij het verlangen te kennen, u te willen spreken. Ik wil dit on derhoud niet verbieden, maar vestig er na drukkelijk uw aandacht op, dat hij nog steeds mijn patiënt is. Met alle hoogachting, Dr. Harold English, Kings Hospital. „Ik ben benieuwd", mompelde Higgins. „Ik ben benieuwd". Inspecteur Higgins maakte nog niet di rect gebruik van hei aanbod van den dok ter. Wat Sanderson ook te zeggen zou heb ben, het had geen directe haast, want hij was er vrij zeker van dat de man, nu hij weer aan de beterende hand was, niets zou loslaten, waardoor hij zich zelf zou beschul digen. Had hij gesproken, toen hij pas over mand was, toen de eerste woede over het verraad, waarvan hij het slachtoffer was geworden, nog in hem ziedde, toen had hij wel iets van belang kunnen loslaten, maar nu Toch moest Higgins voorzichtig zijn en hem niet al te veel tijd geven om zijn ver haaltje in elkaar te zetten en alle details daarvan goed te bestudeeren. Wat Sander son te zeggen zou hebben, moest in ieder geval nauwkeurig onderzocht worden en getoetst aan de reeds bekende feiten. Andermaal was inspecteur Higgins terug in Horton Road 79, het huis, dat door de autoriteiten onbewoonbaar verklaard was en waarin sedert eenigen tijd een geuni- formde politieagent bivakkeerde, teneinde een oogje in het zeil te houden. Higgins had zich destijds voorgenomen, het geheele huis aan een nauwkeurig on derzoek te onderwerpen, maar hij had zelf nog geen tijd ge-zonden het nader onder de loupe te nemen. Nadat hij door beredeneering van de si tuatie eenigen tijd geleden tot de conclusie was gekomen, dat of wel Thomas Hamper of de geheimzinnige „Stem" naar het huis waren teruggekomen om het een of ander nagelaten spoor weg te werken, had hij zich gedwongen gevoeld zelf te onderzoeken. De agent op wacht scheen bij de komst van den inspecteur half ingeslapen, maar 'zoodra hij van de identiteit van den be zoeker op de hoogte was, was hij angstig actief. De voordeur was nog steeds dichtge schroefd en de agent had het zich gemak kelijk gemaakt in de kamer achter de kel derdeur, waar Higgins bij zijn eerste be zoek over dien houten bal gevallen was. De eerste ontdekking van Higgins betrof een half vol fleschje bier, waarvan de agent in het geheel geen verklaring kon geven. Dit was erg ongelukkig, want met een in wendig plezier besloot de inspecteur, dat hij het, aangezien er toch geen rechtmatige eigenaar bekend scheen te zijn, even goed kon confisqueeren wat hij dan ook ter stond en met smaak deed. De agent sloeg hem zwijgend gade en likte zich de lippen af. „Ik had een reuze dorst, agent, anders zou ik je wel een glaasje gegeven heb ben". Inspecteur Higgins vestigde nu zijn aandacht op ernstiger dingen. Op welke plaats kon hij het meest waarschijnlijk dat spoor vinden, dat door Thomas Ham- per of „de stem'" was achtergelaten. Neem eerst nu eens Tommy. Indien hij de schuldige was, kon dat spoor zich even goed in den kelder als op zolder bevinden, want, als zijn redene'ering juist was, moest Tommy naar den zolder gevlucht zijn alvo rens hij tijd gehad had om zijn spoor uit te wisschen. Of, wanneer hij dat wel gedaan had, moest hij het opnieuw verborgen heb ben voor hij naar den zolder snelde. Maar waarom hadden in dat geval de eerste on derzoekers het dan niet gevonden? Het scheen onmogelijk een goed bruikbare schuilplaats te vinden, wanneer men ge weldige haasat had, en toch moest Tommy daarin geslaagd zijn. En hoe stond het nu met den ander? Het was vrij zeker, dat „de stem" het spoor nog niet gevonden had vóór het moment, dat de inspecteur hem de trap hoorde opklim men, want dan zou het voor hem niet noo- dig geweest zijn nog hooger te komen. Om die reden moest het spoor, wat het dan ook was, zijn achtergelaten op of boven de eer ste verdieping. Was het mogelijk, dat „de stem" vóór de komst van de twee agenten en nadat hij de deurknop van de kamer, waarin Higgins verborgen zat, had omge draaid, het spoor had gevonden? En waarom was hij begonnen met die voorkamer binnen te gaan? In die kamer moest het spoor natuurlijk verborgen zijn! „Daar had ik eerder aan moeten denken", mompelde Higgins, die er van hield zich zelf zoo nu en dan in den geest een verma ning toe te dienen. „Pardon, meneer?" „Ik dacht maar wat hardop, agent". Zoo vlug als hem mogelijk was, snelde Higgins de wankele trap op, nadat hij den agent gelast had beneden te blijven. Hij trad de kamer binnen en keek andermaal rond. Opnieuw kwam hij tot de conclusie, dat Raymond gemakkelijk van dit raampje uit doodgeschoten kon zijn. Zelfs terwijl hij door de gebroken ruitjes naar buiten tuur de, kwam er een bus van lijn X 87 voorbij, en -zich Hamper's vaardigheid in het groote huis herinnerend, meende hij, dat deze ieder der passagiers met een stuk kool ge makkelijk had kunnen raken, Hamper! Waarom dacht hij steeds in dit verband aan den jongen Hamper? (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 5