WINKEL NIEUWE NIEDORP HEILOO BERGEN BROEK OP LANGENDIJk Op bon 41 tot en met 50 2 K.G. brood. Russische troepen trekken de opgeëischte Roemeensche gebieden binnen. Radioprogramma voor Zaterdag. EERSTE BLAD. De gemeenteraad vergaderde Donder dagmiddag onder leiding van burgemeester Zwart. De voorzitter wijdde sympathieke woon den aan de nagedachtenis van de jonge mannen, die hun leven hebben moeten geven bij de verdediging van het vader land. Gelukkig zijn uit deze gemeente geen dooden te hetreuren. De voorzitter betuigde zijn hartelijken dank aan allen die medewerking hebben verleend bij de evacuatie enz. Spr. hoopte ook in de toe komst op deze medewerking te mogen rekenen. De aanwezigen hebben staande eenige oogenblikken stilte betracht ter nagedach tenis van de gesneuvelden. Van het dep. van binnenlandschc zaken was bericht ontvangen dat, nu de raad alsnog heeft besloten, een tonnenbelasting in te voeren, bevorderd zal worden, dat aan deze gemeente over 1939 5345 aan bijzondere steun uit het werkloosheids- subsidiefonds zal worden toegekend. Van de ingezetenen uit Amersfoort, uit het Leusderkwartier was een mededeeling ontvangen, dat deze geëvacueerden een ets genomen uit een der historische ge deelten van die gemeente wenschten aan te bieden als blijk van waardeering voor de goede zorgen aan deze personen besteed bij de evacuatie. Men besloot dit geschenk te aanvaarden en een dankbetuiging aan de schenkers te richten. Het hoogheemraadschap deelde mede, dat de gemeentelijke bijdrage was terug gebracht. Het bedrag dat de gemeente thans zal moeten betalen ligt tusschen 4575 en 6675. De Pachtkamer heeft het verzoek om een stuk land groot 1.98.60 h.a. voor drie jaren aan den heer K. Koeten te verhuren, afge wezen. B. en W. stelden nu voor, dit land voor onbepaalden tijd aan den heer Koeten te verhuren tegen een huurprijs van 140 per jaar. Aldus besloten. De pensioengrondslag van den heer N. J. van Gorselen werd met ingang van 9 Juni 1938 vastgesteld op 486. Op zijn verzoek werd aan den heer Jb. Zander te Winkel voor 2/12 deel van zijn aanslag schoolgeld, ontheffing verleend. De comissie „Handhaving drankwet" ver zocht den raad, aan de kroon te verzoeken het maximum aantal vergunningen te ver lagen, bijv. tot vier, of te bepalen, dat geen nieuwe vergunningen meer mogen worden verleend. B. en W. stelden voor, afwijzend op dit verzoek te beschikken. De heer Posthumus was het met het verzoek eens. Met zijn stem tegen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Van het P.E.N. is een nieuw straatver lichtingscontract ontvangen, waarbij het tarief verlaagd is. Indien voedingsnetten zijn of moeten worden aangebracht, welke uit sluitend voor de straatverlichting dienen zal, hiervoor wel de gebruikelijke vergoe ding van 9 's jaars worden betaald. B. en W. stelden voor, op deze voorstellen in te gaan en de nieuwe overeenkomst aan te gaan, waartoe werd besloten. Het Ambtenarenreglement werd gewijzigd, in verband met het gelijktijdige genot van burgerlijke en militaire bezoldiging. Er waren eenige verzoeken om vergoeding ingevolge art. 13 van de L.O.-wet 1920 ont vangen. B. en W. stelden voor aan den heer W. Klaver een vergoeding van 16.90 (voor een kind), aan P. Floris 13 per kind (voor twee kinderen) en aan J. F. Lafeber voor een kind 25 per jaar te vergoeden, voor het vervoer van hun kinderen naar school. B. en W. stelden voor, den z.g. B-steun wederom aan te vragen. Gerekend wordt op 20 gesteunden en 1 B-boer en 3 B-tuinders. Voor iedere gesteunde draagt de gemeente 2 en het rijk f 5.90 bij. Voor iedere B-boer en tuinder draagt de gemeente 1 en het rijk 1.95. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. In verband met de afsluiting van het dienstjaar 1939 stelden B. en W. voor, de noodige af- en overschrijvingen te doen. Aldus werd besloten. De heer Brugman vestigde de aandacht op den toestand van den walkant te Lutje winkel, welke gevaarlijk wordt. De voorzitter zeide, dat wanneer het nieuwe kanaal er is de vaart daar gedempt zal worden. Het zit een beetje in moeilijk heden, daar het eigendom van de Niedorper Kogge is en deze straks overgaat naar de Uitwaterende sluizen De Kogge wil men geen kosten maken. Een raadslid verlaat de vergadering. Een geschenk der geëvacueerden. Woensdagavond vergaderde de voltallige raad onder leiding van burgemeester Pluister. Allen waren aanwezig. De heer ter Haar kreeg gelegenheid een verklaring af te leggen, mits deze 'niet over politiek zou spreken of zou zinspelen op den huidigen toestand. Hierna las de heer ter Haar zijn op schrift gestelde verklaring voor. Een nieuwe situatie, vraagt een nieuwe houding van ons. Dat ik hier gekomen ben is dan ook niet om aan de goed keuring van de agenda mee te doen, maar om mee te deelen, dat ik deze raadsvergadering, na deze verklaring, zal gaan verlaten. En dat ik misschien meerdere vergaderingen niet meer zal bezoeken. Door de nieuwe omstandig heden is er al zeer weinig waardevols overgebleven van het raadslidmaat schap. Onder het vorige bewind had het nog eenigen zin, nu bij de verscherpte dictatuur heeft het allen zin verloren, dictatuur heeft het alle zin verloren. Hier ontnam de voorzitter den heer ter Haar het woord, waarna de heer ter Haar de raadsvergadering heeft verlaten. Het niet uitgesproken slot der ver klaring luidde: De kiezers zullen geen moeite hebben om mijn, of liever gezegd, „onze" hou ding te begrijpen, en als juist te er kennen. Ik bedank niet als raadslid. Maar het zal van de in de toekomst opnieuw ver anderde omstandigheden, of (en) onze opnieuw vast te stellen houding afhan gen, of en wanneer we hier terug zullen keeren. Ingekomen was een mededeeling van het besluit van Ged. Staten tot voorloopige vaststelling van het quotiënt, bedoeld in het tweede lid van artikel 16 van het Financieele Verhoudingsbesluit, voor deze gemeente, voor het rekeningsjaar 1937, op 14.173. Besloten werd om ook voor het loopende jaar een rijksbijdrage te vragen in de kosten van extra-hulp aan werkloozen (z.g. B-steun) tot een bedrag van 88.50 (15 X f 5.90) en in de kosten van extra-hulp aan B-boeren en B-tuinbouwers tot een bedrag van 46.75 (17 X 2.95). Het aandeel der gemeente in dezen steun zal voor de werkloozen bedragen: 30 (15 x 2) en voor de B-boeren en B-tuinbouwers: 17 (17 x f 1). Voorstel om over het tijdvak van 1 Mei 194030 April 1941 de vervoerskosten voor 19 kinderen van en naar de bijzondere scholen in 't Veld te vergoeden. Voorgesteld wordt, om van 1 Mei t/m 9 Mei 1940 per kind een vergoeding toe te kennen, berekend naar 2.50 per maand (vergoeding buskosten) en van 10 Mei 1940 t/m 30 April 1941 een rijwielvergoeding, be rekend naar 0.35 per kind per week. Alzoo besloten. Eveneens werd besloten om het raadsbe sluit van 31 Januari jl., waarbij aan 8 inge zetenen van de Moerbeek en aan 3 inge zetenen van de Langereis de vervoerskosten voor hun 23 kinderen werden vergoed, te wijzigen in dier voege, dat de vergoeding van 30 per kind per jaar wordt toegekend over het tijdvak van 1 Januari t/m 9 Mei 1940 en dat van 10 Mei 1940 af een rijwiel vergoeding wordt toegekend, berekend op dezelfde wijze als die voor de ouders van de leerlingen der bijzondere scholen. Voorstel tot het aanvaarden van een elec- trische buitenklok, ter waarde van f 400 welke door de bewoners van het Leusder' kwartier te Amersfoort aan de gemeente wordt geschonken. De voorzitter zeide dat het prettig aan deed als blijk van waardeering voor de goe de zorgen en de bange dagen van Mei van de Amersfoortsche geëvacueerden een der gelijk geschenk te ontvangen en bracht dank aan de burgerij voor de groote mede werking die was ondervonden bij de huis vesting der vluchtelingen Deze gemeente die aangewezen was voor 1000 geëvacueerden kreeg er 2000, maar dank zij de medewerking der burgerij zijn ze gehuisvest. In dank werd het geschenk aanvaard dat zal worden bestemd als to renklok van het raadhuis.. De klok zal aan drie kanten worden verlicht. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening, groot 1000, af te lossen in 25 jaren, tegen een rentepercentage van ten hoogste 4 pet. per jaar, tot dekking van de meerdere kosten van den verbouw van het raadhuis: Voorstel om tot 1 Mei 1941 de voormali ge onderwijzers woning in de Moerbeek aan W. Selhorst te verhuren voor den prijs van 2.75 per week (inclusief water). Daartoe werd besloten. Hierna sluiting. *Pxovmdaal Hieuw* Nu de Rijvereeniging, waarvan de ge meente een perceel land in het bosch ge naamd „De Kortelingen", ten behoeve van het onderwijs in lichamelijke oefening voor 40 per jaar leverde, is opgeheven stellen B. en W. den raad voor om dit perceel voor een gelijk bedrag, recht streeks te huren van de eigenaresse „De Vereeniging tot Behoud van Natuurmo numenten". Voorts stellen B. en W. voor den heer J. Muider tot kantoorbediende bij het G. E. B. aan te stellen en aan mej. A. Bolding, op haar verzoek, eervol ontslag als onderwijzeres en aan mevr. W. Gerrit senSegers wegens vertrek naar elders, eervol ontslag te verleenen als lid van het B. A. Nog wordt voorgesteld aan den heer R. Brouwer een perceel grond naast de bak kerij van den heer J. de Nijs, die gesloopt zal worden, te verkoopen voor 1100, om daar een dubbel woonhuis te bouwen. Mede wordt voorgesteld aan den heer H. Wortelboer, Alkmaar, voor den bouw van een woning, een perceel grond te verkoopen voor 1611. De aanbeveling voor een lid van het B.A. luidt: 1. Mevrouw K. KeesmanQuack. 2. Mevrouw D. BesseTwisk. Voordrachten voor den raad. B. en W. hebben de navolgende voor drachten ingediend: voor het Burgerlijk Armbestuur: 1. mevr. H. Keesman Quack, 2. mevr. D. Besse-Twisk; voor onderwijze res aan de Openbare lagere school: 1. mej. J. C. du Burck, 2. mej. M. P. C. Veen, 3. mej. A. M. Jense. Prijs behaald. Onze plaatsgenoot de heer G. Rogge veen, heeft in de prijsvraag voor een ont werp van een tuinhuis en volkstuin, uitge schreven door het vakblad voor de bouw bedrijven, een 2en prijs behaald. Opheffing torendienst. Met ingang van heden wordt voor den Luchtbeschermingsdienst, over den dag op geheven. Bij nacht gaan alle diensten ge regeld door. Turf steken. Evenals iq 19141918 is er aan den Oost'erzijweg waar veel veen zit, een druk te van belang. Zoowel hier als in Limmen is men druk aan het turf steken. Er is daar men brandstoffenschaarschte vermoed reeds een levendige handel in turf. Benoemd. Door het bestuur van de Coöp. Boeren leenbank is tot waarnemend kassier be noemd de heer H. B. van Veen, alhier. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield Don derdagavond zijn jaarvergadering in café „De; Onderneming". Aanwezig 50 leden. Dc voorzitter, de heer P. Frans, opende en zeide dat trots de geweldige crisis die ons land beroert, de neutrale boerenleenbank zijn werk heeft voortgezet, onverdroten zooals altijd. We leven i de jubileumdagen. Na melijk ons 20-jarig bestaan. Spr. bracht hulde aan de oprichters voor hun vooruit- zienden blik. Zij hebben goed gezien. Onze spaarbank die er aan is verbonden en de jaarlijks verhoogde omzet, bewijzen het kerngezonde van onze bank. Moge zij haar werk voortzetten met Uw aller steun en medewerking en moge we allen er getuige van zijn dat de bank over 5 jaar, in gunstige omstandigheden haar zilveren jubileum kan vieren. Na de notulen kwam de rekening en ba lans 1939 aan de orde. De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 185874.54. Rekening en balans werden zonder op- of aanmerking goedgekeurd. De kassier, de heer J. Akkerman, bracht het jaarverslag uit. Hieruit teekenen we aan dat het ledental 126 is. De bank heeft 308 spaarders en 56 voorschotnemers. Ge memoreerd werd het 40-jarig bestaan van de Centrale Bank te Utrecht en de vergade ringen van de Ring van Boerenleenbanken De onverwachte kascontrole gaf geen reden tot onregelmatigheid. Ook de kassier deed een beroep op alle leden om de bank in deze moeilijke tijden naar vermogen te steunen De heer P, de Jager die als oud bestuurslid uit ervaring kon spreken heeft onder algemeene instemming het bestuur en de raad van toezicht hartelijken dank gebracht. Evenals in 1939 zal de rente voor voor schotten worden bepaald op 4 pCt. en voor spaargelden op ly, pCt. In het bestuur werd herkozen de heer P Frans en in den raad van toezicht de heer J. Strooker. Als plaatsvervangend bestuurs lid de heer H. Mulder Mzn. Na behande ling van interne zaken volgde sluiting. Sirenes worden beproefd De reeds voor den oorlog bestelde alarmsirenes voor den luchtbeschermings dienst zijn onlangs aangekomen en dezer dagen gemonteerd. Een der sirenes is op het Retraitehuis, de andere op het huis van dr. Blok geplaatst. Het is de bedoeling a.s. Zaterdagmiddag half twee deze sirenes te beproeven. Het geloei der sirenes omstreeks dien tijd zal dus niet de aankondiging zijn van lucht- gevaar. De maat der aardappelen De maat van de Schotsche muizen zal, blijkens een circulaire van de Ned. Groen ten- en Fruitcentrale aan de veilingen met ingang van Woensdag 26 Juni als volgt zijn: kriel tot 28 mM., drielingen van 2834 mM., grooten van 34 tot 50 mM. en bonken van 50 mM. en op alles vier- kantsmaat. Voor de groote aardappelen is de mini mumprijs met ingang van dien datum vastgesteld op 5.50 per 100 kg. Hierbij is bepaald, dat aardappelen, welke door pok, schurft enz. niet voor export kunnen wor den verladen, als afwijkend moeten wor den geveild. Voor deze afwijkende aard appelen geldt geen minimumprijs. £aatsie éeücMen (Ongecorrigeerd.) Gedurende het tijdvak van 1 Juli tot en met 7 Juli a.s. zullen de met „41" tot en met „50" genum merde bons van het broodbon- boekje gezamenlijk recht geven op het koop-en van 20'0>0 gram brood. Elk dezer bons geeft derhalve recht op het koopen van 100 gram brood. De bons, die op 7 Juli n-og niet gebruikt mochten zijn, blijven voorts tot en met 11 Juli a.s. geldig. DE JAPANSCHE GEZANT UIT DEN HAAG NAAR BATAVIA. De Japansche gezant in Den Haag, 'Is'hi, zal volgens persberichten, naar Batavia worden gezonden om de Japansche regee ring te vertegenwoordigen bij den- gouver neur-generaal van Nederlandsch-Indië. Tegelijkertijd spreken de bladen van het voornemen om een diplomaat naar Fransch Indo-China te zenden. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft in verband hiermee verklaard, dat de Japansche ge zant in den Haag inderdaad naar Tokio is teruggeroepen. Na zijn terugkeer zal een beslissing worden gen-omen over zijn uit zending naar Batavia. Over het zenden van een bijzonderen diplomatieken vertegenwoordiger naar Fransch Indo-China is niets bekend. BRAND IN EEN SIGARENFABRIEK. Vanmorgen is de Amsterdamsche brand weer uitgerukt voor een brand in de si garenfabriek „Eba", in een perceel aan de Pieter Jacobszdwarsstraat. Door hitteuit- straling van een kachel bleek de voorraad tabak en sigaren, welke ir» dit perceel was opgeslagen, vlam gevat te he-b-ben. De brandweer pakte het vuur mét twee stra len krachtig aan en had het vuur spoedig bedwongen. De tweede etage van het smalle pand brandde geheel uit, de derde etage gedeeltelijk, terwijl ook de zolder en de vliering brandschade hadden op-ge- loopen. De geheele voorraad tabak en si garen, welke gelukkig nie tzoo groot was, ging verloren. Hoe hoog het bedrag van de schad cis, kon nocr met wordrn vastge steld. Hedenmorgen, bij het aanbreken van den dag, hebben Sovjet-Russische troe pen den opmarsch aangevangen in de gebieden, welke aangegeven waren in de nota van Molotof. Gemotoriseerde detachementen en afdeelingen infanterie begonnen met de bezetting va^ Bessarabië en de Boe- kowina. Volgens het uitgegeven bevel zullen de Sovjet-Russische troepen zich ^voor hedenavond moeten meester maken van de stad Cernauti, de hoofdstad van de Boekowina en Chisinau, de hoofdstad van Bessarabië, evenals van de stad Cetatea Alba, aan de monding van de Dnjester. Volgens de eerste berichten zouden zich geen incidenten hebben voorge daan en zouden de Roemeensche troe pen bevel hebben gekregen, zich orde lijk en zonder weerstand te bieden, terug te trekken. Heele escadrilles vliegtuigen gaan vooraf aan, begeleiden en beschermen den opmarsch der Sovjet-Russische troepen. Het antwoord van de regeering der Sovjet-Unie op de nota, die gisteren avond is overhandigd door de Roe meensche regeering zou dus den Rus- sischen wil weergeven om eerst de op geëischte gebieden te bezetten en daar na eventueele detailkwesties te bespre ken. De indruk in Turkije. Het bericht over de door de U.R.S.S. aan Roemenië gestelde eischen is in de Turk- sche hoofdstad onverwacht gekomen en heeft grooten indruk gemaakt, evenals eenige ongerustheid, die niet heelemaal is weggenomen door ;de radiomededeeling, welke inhield, dat het RoemeenschRussi sche conflict bezig is langs diplomatieken weg geregeld te worden. Officieele kringen en de openbare meening volgen met groote aandacht de houding van Bulgarije, over wegende, dat Turkije door de Balkan- Entente met Bulgarije verbonden is. AUTODIEF VEROORZAAKTE ONGELUK. Vroeg een fiets te leen en ging er van door. Een chauffeur van de Protax-garage aan den Fluweelen Burgwal te Den Haag, die gisteravond zijn vrij nieuwe wagen een tien tal minuten onbeheerd voor de garage had neergezet, kwam tot de ontdekking, dat deze was gestolen. Het onderzoek wees uit, dat de wagen met groote snelheid over den Be- zuidenhoutschen weg was weggereden. Bij de Hofzichtlaan heeft de dief, vermoedelijk door de groote snelheid, de bocht niet goed kunnen nemen. Hij reed tegen den berm en raakte vervolgens een lichtmast, tenge volge waarvan de auto eenige malen over den kop sloeg. De wagen werd hierbij totaal vernield. Een 13-jarige jongen, die getuige was van het ongeluk, verklaarde, dat een man, oogenschijnlijk niet gewond, zich uit de wrakstukken losmaakte, en zijn fiets ter leen vroeg, teneinde een telefoon te berei ken om de politie te waarschuwen. De jon gen gaf zijn fiets en inderdaad waarschuwde de dief de politie, waarna hij verdween, de fiets bij de telefooncel achterlatend. Het is volgens de verklaring van den jongen een 25 a 30-jarige man, vermoedelijk gekleed in een groen costuum. DE EX-KAMPIOEN. Roxy-Theater. Het Roxy-Theater brengt deze week de bekende acteur Victor Mc.Laglen in één van zijn beste rollen. Het lief en leed uit het leven van een bokser kan men in deze film op uitnemende wijze zien weergegeven. Maar ook de noodige romantiek ontbreekt niet in deze film. Ook thans de zoon, die zich schaamt voor het milieu van zijn vader en die later door de hulp van dien ver guisde vader gered moet worden. Na tal van spannende en emotioneele scènes volgt dan een slot dat gij zeker eens moet gaan zien. LOKKEND VERLEDEN. Victoria-Theater. Groote Joan Crawford films hebben allen één ding gemeen: zij bevatten allen het heftig bewogen leven van een vrouw en den min of meer sterk dramatischen, steeds romantischen strijd om de liefde die voor haar leven is. De zuiverste, diepste elemen ten van dit vrouwenlot, de sterkste en eer lijkste zijden van dit driftig talent zijn vereenigd in een film, waarin Metro-Gold- wyn-Mayer alles op alles gezet heeft om Joan Crawford werkelijk „de rol van haar leven" te geven. In Lokkend verleden is zij de ex-danseres uit een nachtclub van New York, slechts naar den vorm geaccepteerd door de stijve familie van heere-boeren in Kansas, in welk milieu een jonge, liefhebbende echtgenoot haar verplaatst. En van twee kanten dreigt het noodlot met zijn verwikkelingen. Men mag niet verzuimen de verdere ont wikkeling van dit diep menschelijk gebeu ren te gaan zien en mede te genieten in het spel van Joan Crawford, Margaret Sul- lavan, Meloyn Douglas, Robert Young en Fay Bainter. DOODLOOPENDE STRAAT. City-Theater. Het City-theater vraagt deze week de aandacht voor een werk van bijzondere sociale beteekenis, n.l. Doodloopende Straal, een sterk gespeelde film, die den levens strijd van diverse personen in al zijn felheid en moeilijkheid laat zien en waarin een 'aan tal vooraanstaande artisten hun rollen op indrukwekkende wijze vervullen, n.l. Sylvia Sydney, Joël Mc. Crea, Humphrey Bogart, Claire Frévor e.a. Mede door hun spel heb ben zij de film tot een sterk tot het publiek sprekend werk gemaakt. JCetk Sxüoot JAARSVELD, 414,4 M. (NCRV-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gr.pl. 9.15 Pianovoordr. en gr.pl. 10.Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Marcando- ensemble en gr.pl. 12.Ber. 12.15 Mar- cando-ensemble. 12.45 ANP-ber. 1.Orgel spel en gr.pl. 1.45 Zang met pianobegelei ding en gr.pl. 2.30 Gr.pl. 3.Quatremains en gr.pl. 3.50 Gr.pl. 4.— Bijbellezing. 4.45 Gr.pl. 5.Voor de jeugd. 5.45 Gr.pl. 6.30 VPRO: Bij bel vertellingen. 6.45 Molto Can tabile. (Ca. 7.— Ber.) 7.20 Rep. 8.— ANP- ber. 8.15 De Postillons. 9.Lezing „Het gesprek met Christus in dezen tijd" (opn.) 9.20 Mannenkwartet en gr.pl. Hierna Schriftlezing. 10.— ANP-ber., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (VARA-uitz.) 8.— ANP-ber. Hierna gr.pl. 9.Ber. (Fr.) 9.15 Gr.pl. 10.30 Viool en piano. 11.Gr.pl. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Zang en piano. 12.Or gelspel. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 ANP- ber. 1.— VARA-orkest. 1.45 Ber. (Fr.) 2.— Ber. (Duitsch). 2.15 VARA-orkest. 3.15 Ber. (Fr.) 3.30 Orgelspel en zang. 4.Tuin- bouwhalfuur. 4.30 Esmeralda. 5.Ber. (Duitsch). 5.15 VARA-orkest. 5.50 Onze voe ding in dezen tijd, causerie. 6.10 Gr.pl. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 VARA-orkest. 7.10 Rep. 7.30 De Ramblers. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 Ber. (Eng.) 8.30 ANP-ber. 8.45 Rosian-orkest. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Rosian-orkest. 10. Ber. (Duitsch). 10.1510.30 ANP-ber. 11.15 11.30 Berichten (Fransch). Uiimmeuws CONGO-EXPRESS. Harmonie-Theater. Deze Ufa-fi'lm van liefde en sensatie in het oerwoud, vraagt in,de komende film- week de volle aandacht der liefhebbers in het Harmonie-Theater. De drie hoofdfigu ren worden vertolkt door Marianne Hoppe, Willy Birgel en René Deltgen. Deze laatste is in de Congo als vlieger voor een vriend in de bres gesprongen. Zijn brevet wordt hem ontnomen. Hij raakt aan den drank. Zijn verloofde verneemt dat in Hamburg en gaat per Congo-Express naar René toe. Maar in den trein ontmoet zij een nieuwen bewonderaar, nl. Willy en het groote conflict is geboren. Op buitengewoon spannende wijze speelt de geschiedenis zich verder af en zij is Uw belangstelling waard. Een uitmuntend gespeelde en mooi opgeno men film. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 30 JUNI 1940. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Prins van Wijn gaarden. Kapelkerk, v.m. 10 uur, ds. Warners; n.m. 5 uur, ds. Kleine. Remonstrantsch Geref. Gemeente, v.m. 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), v.m. 10.30 uur, ds. Keuning, van Woerden. (Extra coll. Syn. Fonds). Doopsgezinde Kerk, v.m. 10.30 uur, ds. Kuiper (extra collecte). Geref. Kerk, v.m. 10 uur, cand. J. van Eerden; n.m. 5 uur, ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, v.m. 10 uur en n.m. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., in de Unie, v.m. 10 uur en n.m. 7 uur, ds. Ruys, onderwerp: „666". Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Woens- dagav. 8 uur openluchtsamenkomst bij den Paardenmarkt; Zondagmiddag 3 uur Jonge- liedensamenkomst Houtweg 8; Dinsdagav. 8 uur Naaikrans Houtweg 8; Vrijdagav. 8 uur bijbelbespreking vrouwen, Oudegracht 208; Zaterdagav. 8 uur bidstond, Oude gracht 208. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zaterdagav. 8 uur openluchtsamenkomst op de Steenenbrug; Zondag 10 uur v.m. heiligingsdienst, 3.30 uur n.m. openluchtmeeting bij den Katten- berg; 8 uur verlossingssamenkomst. Deze diensten worden geleid door adjudant Donker. Maandag 2.30 uur n.m. gezinsbond: Dinsdag 8 uur n.m. soldatensamenkomst; Donderdag 8 uur heiligingsdienst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. 9; Zondag 10 uur wijdingsdienst, 8 uur open bare verlossingssamenkomst; Dinsdag 8 uur openbare samenkomst; Donderdag 8 uur mannenbond; Vrijdag 8 uur heiligings dienst. Alle diensten onder leiding van commandeure Willemse. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. v. Mullem, her denking van Adelbert, de Apostel van Kennemerland. BARSINGERHORN, v.m. 10.30 ur, ds. v. Biemen. Doopsgezinde Gemeente, v.m. 10.30 uur, ds. mr. Oosterbaan. BERGEN, y.m. 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie Maranatha, v.m. 10.30 uur, ds. Lodder, van Bussum. BURGERBRUG, v.m .10.30 uur, ds. van Beek. DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, v.m. 10 uur, ds. Rasch. GROET, v.m. 10.30 ur, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff. Onderw.: Zonne, sta stil. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, n.m. 2 uur, ds. Rijnders, van Hil versum. HEERHUGOWAARD, v.m. 10.30 uur, ds. Krop. KOEDIJK, v.m. 10.30 uur, de heer Korn- dörffer. NIEUWE NIEDORP, v.m. 10.30 uur, ds. de Leeuw. NOORDSCHARWOUDE, v.m. 10.30 uur, ds. Nell, bediening H. Doop. OOST-GRAFTDIJK, v.m. 10 uur, ds. Loysen. SCHAGEN, v.m. 10 uur, ds. Kapteyn. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren - donk. SCHOORL, v.m. 9 uur, ds. Bccke, vroeg dienst met de jeugd.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3