AATSTE RUS OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL JxuiCteton Bommen op Rotterdam. Schade in tuindorp te Amsterdam. DE s=g CECIL FREEMAN CREGG. No. 154 Graziani in N( TT tweede blad. Het A. N. P. meldde Zaterdag o.m. het volgende: In den afgeloopen nacht hebben Britsche vliegtuigen wederom op enkele plaatsen in Nederland bommen laten vallen, helaas niet zonder slachtoffers te maken onder de bur gerbevolking. Tevens is hierdoor schade toe gebracht aan verschillende huizen. Te Rot terdam zijn onder de burgerbevolking tien dooden gevallen, terwijl eenige personen zwaar werden gewond. Een aantal woon huizen werd vernield. Tusschen half drie en half vier heeft een vijandelijk toestel, dat op groote hoogte vloog, verschillende bom men geworpen op een kantoorwij k. Hierbij werden vier burgers en een agent van poli tie gedood. Een andere agent van politie werd zwaar gewond, evenals een tweetal burgers. Ook in een woonwijk vielen bom men, waardoor een groot pand gedeeltelijk werd vernield en vele huizen schade kregen. Een bewoonster werd gedood, drie andere personen gewond. Niet-ontplofte bommen zijn neergekomen op verschillende punten. Vermoedelijk zijn het tijdbommen, waarvan er een in den loop van den morgen is ont ploft. Een andere kantoor- en woonwijk heeft zwaar geleden, een huis is ingestort, vele woningen werden ernstig beschadigd. Vier burgers zijn hierbij om het leven ge komen en andere werden ernstig gewond. Een ruit van het museum Boymans werd door een granaatscherf vernield, schade aan kunstvoorwerpen is niet aangericht. De ver ontwaardiging over dit bombardement op de Rotterdamsche woon- en zakenwijken is groot. Blijkbaar waren deze aanslagen op Rotterdam bedoeld op de havenwerken. Deze zijn echter niet getroffen, zoodat het per soonlijke bezit der burgers het moest ont gelden. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn een tweetal bommen gevallen op een aard appelveld in een van de omliggende polders. Bommen bij Amsterdam. Ook is in de omgeving van Amsterdam een bom geworpen. Deze kwam neer in een kweektuin. Een boerenwoning in de buurt werd beschadigd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is, aldus meldt het A. N. P. voorts, in Amster dam groote consternatie gewekt door het ontploffen van bommen, uitgeworpen door Engelsche vliegtuigen. Omstreeks half vier werden drie bommen van licht kaliber neer geworpen op landerijen achter een tuindorp in de omgeving der stad, in de directe nabij heid van enkele boerderijen, welke echter niet getroffen werden. Twee bommen ex- ploideerden en drongen diep in den grond. Door de scherven werd een tweetal koeien gewond. De derde bom, vermoedelijk een tijdbom, was Zondagmiddag nog niet tot ontploffing gekomen. In verband hiermede is de omgeving volledig door de politie af gezet. In het Tuindorp is op verschillende plaatsen schade aangericht door, naar de heer J. Verschoor, hoofd van den gemeente- lijken luchtbeschermingsdienst, vaststelde, uit de vliegtuigen neergelaten lichtkogels. Dit neerlaten geschiedde, zoo neemt men aan, van te geringe hoogte, met alle gevol gen van dien. Een tweetal kogels is door de daken van woningen gedrongen. Dat de be woners niet getroffen zijn, mag als een groot geluk beschouwd worden. In de woning van de familie H. veroorzaakte de 3 K.G. zware kogel, welke vlag langs het bed van twee kinderen door den vloer drong en ten slotte bleef steken in den zolder van de woon kamer, brand in de linnenkast, terwijl tevens een tafeltje en het zeil verbrandden. De be woners en de brandweer konden het vuur tijdig blusschen. De kogel is verwijderd. de rijkscommissaris bezoekt noord-nederland. De rijkscommissaris voor het bezette Ne- derlandsche gebied, rijksminister Seyss- Inquart, heeft in het afgeloopen weekend een autotocht gemaakt langs de geheele kustlijn naar den Helder en vandaar via den Afsluitdijk naar Harlingen, Leeuwarden en Groningen. Bij Velsen lag een extra-pont klaar, waardoor het Noordzeekanaal zonder eenig oponthoud kon worden overgestoken. Te Den Helder bezocht de rijkscommissaris de door bommen verwoeste plaatsen, waar bij hij werd voorgelicht door den plaatse lijken Duitschen marine-commandant. Op zijn weg naar de Friesche hoofdstad toonde de rijkscommissaris veel belangstelling voor het monument van Nederlandsche water bouwkunst, den Afsluitdijk, alsmede ook voor de oude Friesche stadjes Harlingen en Franeker. In Leeuwarden maakten de com missaris der koningin in de provincie Fries land, baron Harinxma thoe Slooten en de burgemeester Leeuwarden hun opwachting. Na een bezoek aan het Friesch museum werd de tocht voortgezet naar Groningen. Onderweg werd een typisch-Friesche boer derij bezichtigd. Na een rondwandeling door de stallen en schuren verbleef rijks minister Seyss-Inquart eenigen tijd in de woonkamer, waar de familie Oostenburg vader, moeder en dochter den rijkscom missaris het Friesche volkslied voorzongen. Te Groningen inspecteerde de rijkscommis saris een bataljon S.S.-troepen. Ook hier maakten de commissaris der koningin in de provincie Groningen, mr. A. Linthorst Ho- man en de burgemeester van Groningen, mr. Cort van der Linden, hun opwachting bij den rijkscommissaris. Laat in den mid dag zette de rijkscommissaris den tocht voort naar Delfzijl, waar hij werd begroet door den plaatselijken Duitsche marine commandant, onder wiens leiding een rond vaart werd gemaak door de haven. Via enkele dorpen in noord-Groningen reed het gezelschap naar Groningen terug. Den tweeden dag ging de tocht door de Groningsche veenkolonieën. Te Zuidwen ding (gem. Veendam) werd de boerderij van den heer Zuiderweg bezichtigd. Nadat te Rolde de twee bekende hunnebedden wa ren bekeken, keerde het gezelschap via De Veluwe, het Gooi en Amsterdam naar Den Haag terug. UITVOERING VERORDENING ONTSLAG VAN ARBEIDERS. Met seizoenarbeid wordt reke ning gehouden. De bedrijfsraad voor het tuinbouw bedrijf in Noordholland richtte zich dezer dagen met een adres tot den directeur- generaal van den arbeid over het z.g. ontslagverbod, waarin de raad gelet op de moeilijke omstandigheden, waarin bedrijf en werkgevers verkeeren, meer speciaal de aandacht vestigde op de be zwaren, welke het verbod zou oproepen ten aanzien van de thans aangebroken seizoenwerkzaamheden. De bedrijfsraad heeft hierop antwoord van den directeur-generaal van den ar beid ontvangen, waarin wordt medege deeld, dat voor de geuite vrees voor moeilijkheden bij het ontslag van arbei ders, die voor het verrichten van seizoen arbeid in dienst genomen zijn, geen grond bestaat. Verzoeken om vergunning tot ontslag van bovenbedoelde categorie arbeiders worden ingewilligd, indien de arbeids inspectie de redenen daartoe kan erken nen. Bovendien kan men in dergelijke ge vallen ook vooraf vergunning tot ontslag van arbeiders vragen, met aanduiding der werkzaamheden en haar vermoedelijken duur, aan het bevoegde districtshoofd der arbeidsinspectie. jongen overreden en gedood. Zaterdagmiddag werden de tienjarige J. Roelfsema en de zesjarige K. Kuipers te Groningen, die per fiets de St. Walburgbrug passeerden, aangereden door een vrachtauto uit Leens. Eerstgenoemde jongen kwam onder den vrachtauto terecht en werd er met ernstige inwendige kneuzingen onder van daan gehaald. Tijdens het transport naar het academisch ziekenhuis is het knaapje over leden. De andere jongen kreeg slechts lichte verwondingen en kon na verbonden te zijn naar huis worden vervoerd. het a.n.p. bestaat vijf jaar. Het is heden vijf jaren geleden, dat het Algemeen Nederlandsch Persbureau „A. N. P." zijn werkzaamheden aanving. Het A.N.P. is een zelfstandig werkende stichting van de vereeniging van directeuren en uitgevers van dagbladen „De Nederlandsche Dag bladpers". In het A.N.P. zijn achtereenvol gens opgenomen de nieuwsdiensten van vier persbureaux, welke vroeger zelfstandig werkten het Nederlandsch Telegraaf-agent- schap (Reuter), het Persbureau Vaz Dias, het Nederlandsch (Haagsch)corresponden- tiebueau (Belinfante en Vas Dias) en de N.V. Anetaden Haag. Kort na de in wer king treding van het nieuwe bedrijf werd de oude transmissie van nieuwsberichten per radio vervangen door den verreschrij ver, meer bekend als de telex. De technische outillage van het bedrijf werd in den loop van deze eerste vijf jaren voortdurend verbeterd en uitgebreid, zoo dat het A.N.P. er op mocht bogen een der technisch best ingerichte nieuwsbureaux van Europa te zijn. Op initiatief van het A.N.P. kwam een eigen nieuwsdienst tus schen de Oslo-staten per hellzender (draad- looze beeldtelegrafie) tot stand. Een eigen telexlijn naar Brussel bacht nauwe samen werking met het zuidelijk buurland. bezoek minister gobbels. De Duitsche rijksminister dr. J. Göbbels arriveerde 28 Juni des avonds voor een kort bezoek aan 's-Gravenhage. Hij bezocht Zaterdagmorgen het rijkscom missariaat en werd daar ontvangen door commissaris-generaal Schmidt. Rijksminister Göbbels is Zaterdag tegen den middag weer uit 's-Gravenhage ver trokken. Jongen verdronken. - Zaterdagmiddag is te Amsterdam een negenjarige jongen bij het spelen op een schuit in Singelgracht tegenover het Koloniaal Instituut door on bekende oorzaak te water geraakt en ver dronken. comité hulpverleening verbroken contract indie. Er zijn in Nederland tal van personen, die aangewezen zijn op geldzendingen uit Oost en West-Indië, hetzij per post, via bankin stellingen of door bemiddeling van regee- ringsinstanties. Deze menschen kwamen in moeilijkheden, toen de verbinding met de overzeesche ge westen tengevolge van de buitengewone omstandigheden was verbroken. Enkele weken geleden is melding gemaakt van het opnieuw oprichten eener organisatie tot hulp verleening en sindsdien maakten vele be langhebbenden van deze bemiddeling ge bruik. Dit werk is thans over het geheele land georganiseerd onder leiding van de konink lijke vereeniging „Oost en West". In ver schillende centra zijn dergelijke comité's gevormd, welke adviezen verstrekken, be middeling verleenen bij het zoeken van onderdak, of voorschotten uitbetalen aan hen, die in onmiddellijken nood verkeeren. De comité's ontvangen op hun beurt van verschillende zijden hulp. Het departement van koloniën, Indische bankinstellingen, de rijksdienst voor arbeidsbemiddeling, de Nederlandsch-Indische onderwijs- en studie- kas, armenraden en andere instanties toonen een verheugende belangstelling en mede werking. Oud-gasten stellen door hun offer vaardigheid de comité's in staat, toelagen uit te keeren of in onderdak te voorzien, ter wijl het Leger des Heils te Amsterdam de William Booth-kweekschool te Amstelveen beschikbaar heeft gesteld voor studeerenden of andere jongelui, die door het verbroken contact met Indië genoodzaakt zijn, goed- kooper huisvesting te zoeken. DE MAN VAN „HET INDISCHE HOEKJE". H. F. Tillema. Begin April hadden de Koninklijke ver- eenigingen „Het Koloniaal Instituut", afd. Tropische Hygiëne en Volkenkunde, en „Oost en West", het plan opgevat om van den 5den Juli een nationalen Indischen dag te maken omdat op dien datum de man, die zich de laatste 30 jaar van zijn leven geheel aan Indië heeft gegeven, 70 jaar zal worden. De omstandigheden hebben ge maakt, dat het besluit niet tot uitvoering is gekomen. Een uitvoerige levensbeschrijving van den man was zoo goed als gereed, maar de auteur heeft ze niet af kunnen ma ken! Om nu toch iets te doen aldus de heer Tillema verzochten genoemde ver- eenigingeïq mij, den aanstaanden jarige om nu zelf een sober relaas van zijn werk aan de pers te willen verstrekken. Hieraan vol doe ik. In 1870 in het kleine Friesche dorpje Ech ten geboren, ontving ik lager onderwijs van mijn vader; Mulo op de „Fransche" school, hooger te Leiden en te Groningen. In 1894 werd ik apotheker en was eeni gen tijd provisor te Bolsward. In 1896 ves tigde ik mij in de apothek van R. Klaasesz en Co. te Semarang (Java) waarvan ik een bloeiend pharmaceutisch-technisch bedrijf maakte. 1910 werd ik lid van den gemeenteraad. Sanitaire vraagstukken trokken mij zeer aan, vooral waterleiding- en woningvraag stuk. In 1914 repatrieerde ik met het vaste voornemen om werkzaam te blijven in het belang der bevolking op sanitair gebied. Waarom? Uit erkentelijkheid en dankbaar heid voor hetgeen Indië mij èn als Neder lander in het algemeen èn als privaé per soon had gegeven! Die belofte ben ik nage komen. In 1924-'25, 1927-'28, 1931-'33 bereisde ik den oneindig grooten Indonesischen archi pel. Hierbij bleek mij, dat mijn werkpro gramma te beperkt was, dat het noo- dig was het uit te breiden tot het wek ken van intensiever belangstelling voor den Indischen mensch. Dank zij de hulp van een journalist, die mij niet ver gunde zijn naam te noemen, vond ik deu weg. In 1937 riep ik de hulp der dagelijk- sche pers in. Ik verzocht de redacties om wekelijks een kort, keurig feillustreerd ar tikel op te nemen en dan niet uitsluitend van West-Java's hoofdsteden, maar van heel den uitgestrekten, gevarieerden eilan dengroep, de menschen, de dieren, de plan ten. Zoo bereik ik elke week meer dan 500.000 gezinnen. Daarbij denk ik aan den vallenden druppel, die den steen uitholt! Daarbij erken ik de hulp van mijn vrouw, die mij zoo gesteund heeft bij mijn arbeid. (Onze lezers hebben jarenlang bij het lezen van Het Indische hoekje en de daar bij behoorende illustratie gelegenheid gehad zich van de groote kennis van dezen archipel door deh heer Tillema te overtui gen. Helaas heeft onze plaatsruimte den laatsten tijd niet toegelaten dit „Hoekje" te plaatsen. Red. Alkm. Crt.). GROOT HOEVEELHEID HOOI EN STROO VERBRAND. Gisterochtend is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in een der schu ren van de familie Wouters en Meels te SwijkhuizenSchinnen (L.). Mede door de groote droogte van den laatsten tijd greep het vuur snel om zich heen. De schuren, waarin een groote hoeveelheid hooi en stroo lag opgeslagen, gingen ge heel verloren. Door het krachtige optre den van de brandweren van Swijkhuizen en Schinnen kon het vuur beperkt worden tot de schuren. Een der nabijgelegen wo ningen liep eenige brandschade op. De inboedel kon tijdig in veiligheid gebracht worden. Van den landbouwer Meels kwa men twee varkens in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Generaal Winkelman bezoekt gewonden. - Nadat hij reeds in den loop van de vorige week de gewonden, opgenomen in verschil lende ziekenhuizen en hospitalen te 's-Gra venhage had bezocht, heeft de opperbevel hebber van land- en zeemacht, generaal Winkelman, gisteren een bezoek gebracht aan de gewonden, die in het St. Elisabeths- gasthuis en het Academisch ziekenhuis te Leiden worden verpleegd. Uitbreiding postverkeer met Duitsch- land. - Het postverkeer met het buitenland wordt langzamerhand weer normaal. Thans is het postverkeer met Duitschland in zoo verre uitgebreid, dat de verzending van monsters, handelsdocumenten, drukwerken en zgn. gemengde zendingen mogelijk is. Door tram overreden. - Zaterdagmiddag is te Amsterdam een circa veertigjarige fietser op het kruispunt CelebesstraatIn- sulindeweg door een motorwagen van lijn zes overreden. De man kwam onder den baanschuiver terecht en kon slechts worden bevrijd, nadat de tram was opgevijzeld. Hij is ernstig gewond naar het O.L. Vrouwen gasthuis overgebracht. Het groote publiek leest een, dagblad. Gevolg: de dagblad-reclame - is krachtig en afdoende. 1 49. In de char a banc zitten de erg deftigen, want dat is de tweede klas en in de wagons zit de muziek van de schutterij en de gewone deftigen. Dat is de derde klas wagon. „Ik heb het gezien", zei Kobusje. „Zeg, je geeft toch niet af, met je zwarte ribbenkast?" 50. „Ik ken mijn wereld", zei de locomotief beledigd. „Houdt je stil, want ik ga blazen. „Meteen liet hij een heleboel stoom uit zijn keelgat glijden. Kobusje zat daar als een prins. In de eene hand hield hij zijn stok. Met zijn andere hand hield hij zich vast aan het zwarte ge vaarte. Door 61) Op dit oogenblik belde de telefoon en Higgins nam nu terstond een besluit, waarna hij den inspecteur vroeg hem een bevel tot huiszoeking uit te schrijven en een dozijn mannetjes ter beschikking te stellen, die dien avond bij den overval op Handley House zouden kunnen helpen. De inspec teur beloofde tegen tien uur een politie auto gereed te zullen hebben, nadat hij er Higgins op gewezen had, dat het huis een paar kilometer buiten de stad lag. Tevreden gestemd over het vooruitzicht, dat hij direct aan den slag zou kunnen gaan, legde Higgins den hoorn weer neer. Hij had n.l. heelemaal vergeten, dat hij met den heer Tyndall, den wapenhandelaar van Shoreditch, had afgesproken, dat deze op Scotland Yard zou komen voor de iden tificatie-parade. Als de inspecteur geweten had hoeveel zorg het hem zou geven, is het te betwijfelen of hij zelf de vertooning zou hebben afgewacht; maar aan den anderen kant is het zeer de, vraag of de zaak ooit een bevredigende oplossing zou hebben ge kregen, wanneer hij niet gewacht had. De inspecteur had den man gevraagd dien dag te komen, hoofdzakelijk, om een verdenking, welke hij bij zichzelf had voe len opkomen en welke zich niet liet weg- redeneeren, te zien vernietigen. De heer Tyndall, even luguber als altijd, had aar zelend aan de uitnoodiging gevolg gegeven, terwijl hij de hoop uitsprak, dat alles slechts een valsch alarm zou blijken en hij niets met de zaak te maken had, daar hij zijn vertrek naar Canada niet wenschte uit te stellen. Higgins hoopte evenzeer, hoewel hij voelde dat nu de zaak zoover gegaan was, hij moest blijven om het resultaat waat te nemen. De parade werd gehouden op een binnen plaats van Scotland Yard. Twaalf mannen, die in uiterlijk, lichaamsbouw en lichame lijke conditie zooveel mogelijk overeenkwa men, stonden op een rijk opgesteld en staarden weinig op hun gemak naar den naderenden heer Tyndall. Zonder eenige aarzeling pikte hij er een uit. „Deze man, inspecteur, is degene die dat geweer bij mij gekocht heeft". „Dat is een leugen! Een vervloekte leu gen!" De protesteerende Thomas Hamper werd weggeleid. Inspecteur Higgins zat vermoeid op zijn stoel en staarde doelloos in de ruimte. Vóór hem lag de beëedigde verklaring van den heer Tyndall, welke de bewijsvoering te gen Thomas Hamper compleet maakte. Higgins was ontevreden over het resul taat. In plaats dat zijn ernstige verden- dinken ongegrond bleken, waren zij in ab solute zekerheid veranderd. Maar ja. Plicht was Plicht! Met een zucht stond hij uit zijn stoel op. De raid, ja de raid moest worden uitgevoerd. Zijn opge wekte stemming van een half uur geleden was geheel omgeslagen. Hij wist dat de uit gezochte mannen hem reeds opwachtten om het onderzoek te beginnen.Laat ze wachten Te denken dat Tommy De inspecteur vertrok in zijn twoseater van Scotland Yard naar Hundington, de hulp van een chauffeur afslaande en zijn eigen auto prefereerend boven den officiee- len dienstwagen, omdat hij nu bijna auto matisch kon rijden en tegelijkertijd zijn ge dachten den vrijen loop kon laten. Hij had een agent opgedragen te telefoneeren naar Hundington, dat hij een half uurtje later kwam, maar dat zij terstond na zijn aan komst zouden vertrekken. Tommy! Nog niet veel meer dan een jongen, en toch Tally-ho Corner Hatfield Hitchin Biggleswade Sandy langs de poort van Hinchinbroke Castle eindelijk Hunding ton Vijf minuten later zat Higgins op het privékantoor van den inspecteur. De uit gezochte mannen stonden klaar, het bevel tot huiszoeking was uitgeschreven en de twee auto's stonden voor om de mannen naar Handley House te brengen. Had de inspecteur een bevel tot in hechtenisne ming van de mannen megebracht? Dat had Higgins. Wat zou hij er dan van denken? Direct daarna verliet de stoet van drie auto's het politiebureau. Higgins die de in specteur als gids in zijn twoseater had, reed voorop. De beide andere wagens zou den op een behoorlijke afstand volgen, op dat de plaatselijke belangstelling niet ge wekt zou worden. De inspecteur, een man naar Higgins' hart, die de zaak direct had doorgehad, bleek dadelijk na de eerste in formatie een geroutineerd brigadier op on derzoek te hebben uitgestuurd. Deze had bericht, dat de manneng nog kort geleden in en om het huis gezien waren en dat zij, voor zoover bekend, er ook nu nog verble ven. „Fijne wagen, Higgins". „Ja", zei deze, een beetje verstrooid. „Hoe lang heb je erover gedaan om higr te komen?" „Iets meer dan twee uur". „H'm. Een compliment voor je wagen en voor de wegen, maar misschien niet voor onze collega's, die verantwoordelijk zijn voor het handhaven van de verkeersbepa- lingen. Maar misschien was je gesigna leerd?" „Neen". Glimlachend gaf de plaatselijke inspec teur het op. Voor de eerste maal van zijn leven had zijn poging om een gesprek te beginnen door het ophemelen van de kwa liteit van een wagen tegenover zijn eige naar gefaald. De inspecteur had zeker iets op het hart, tenzij hij zich bezorgd maakte over den afloop van den voor hem liggen- den overval. De rest van de reis werd in de diepste stilte afgelegd, totdat de inspecteur einde lijk zei: „Je kunt doen wat je wilt, maar ik blijf huis ligt ongeveer een honderd meter hier vandaan". Zonder iets te zeggen liet Higgins den wagen langs den kant van den weg stil houden, waarna zij op de andere wagens wachtten, die achter hen aan kwamen. Na een vruehtelooze drie minuten wachten, kregen beide inspecteurs het onaangename gevoel, dat er iets niet in orde was. Einde lijk zei de plaatselijke chef: „Er hapert iets, Higgins. We kunnen be ter omkeeren om te zien wat er gaande is". Je kunt doen wat je wilt, maar ik blijf hier wachten. Ze zullen nog wel komen. Ik heb ten slotte nog al hard gereden en den onderlingen afstand meer vergroot dan wij denken. Ik ga vast een een kijkje nemen". „Ook goed", gaf de ander weinig op zijn gemak toe. Handley House lag in een complete duis ternis gehuld. Het was een oud vervallen bezit en de plaatselijke inspecteur vertelde Higgins, dat hij tot dusverre altijd gedacht had, dat het onbewoond was. Een nauw keurig onderzoek van buiten af deed hen geen spoor van eenigen bewoner ontdekken en eindelijk staken zij tezamen den strook grond over, die hen van het huis scheidde. „Wel allemachtig". De voordeur stond wijd open. „Hemel! Wij zijn te laat! Dat zwijn is ons weer netjes ontglipt!" „Luister eens, Higgins. Ik kan er niets aan doen, maar ik ben er zeker van dat mijn mannen iets is overkomen. Als je het goed vindt, zou ik graag terug willen gaan om te kijken. Ga je mee?" „Neen, ik blijf hier wachten tot je terug komt". „All right". Wordt vervolgd. Stefani meld Maarschalk noeming tot i troepen in Itai Italiaansche 1< deeld, behoeft aan de wereld, den herinnert mandeerde tijd tocht. Rodolfo groote kwalitei de rangen van op 11 Augustu: none, koos hij 1907 was hij lu bleef tot 1913 gaan. Hij heeft ten oorlog en ■Tweemaal -heel voor militaire den rang van neerd. In 1921 nam deel aan verwierf twee derkruis in de terwijl hij bevc neraal. Korten siecommandant Cyrenaica, wa werd met den dant. In 1935 v neur van Itali; Afrika kwam b afdeelingen va zich ondersche: heele gebied v; looning voor zi benoemd tot m derkoning van tot November ber werd hij bi van het leger e de leger. verrindiï In het doo: Koophandel vc gegeven tijdsei van een sch Zwitserland en De waterweg langs de Po Cremona zou weg ter lengte naar het Lago Het project Lc 950 millioen li het plan zou v een vert sikor Te Montrea woordiger van overplaatsing v naar Canada aanwezige Po mede de Poolsi gedeeltelijk re( de buitenl De minister Domei meldt, de vraagstuk! tiek besproken ding van het 1 zonder ten aan autonoom Oo: zijn radiorede De Japan-T nisterie van l schrijft, dat zijn. De eerste hereiken door dooi „actie", schil van opva sol date'

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6