Aqmda Welke bonjs geldig? JCeck éi Sxhooi JUMicaües Sp&ct Tot 15 Juli is verbeterde belastingaangifte nog mogelijk. Verstandige lieden grijpen deze gelegenheid aan. Een onderhoud met inspecteur Hartkamp. Bon nr. 69 Bon nr. 80 Bon nr. 75 Broodbon nr. 41 t.m. 50 Petroleumbon nr. 1 I hengelconco yj" EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. EEN PLECHTIGHEID IN HET POST KANTOOR. Afscheid van den heer H. v. Drunen. Gisteravond had onder groote belangstel ling het afscheid plaats van den heer H. van Drunen als assistent bij de P.T.T. Te negen uur was een groot aantal personen, waar onder de geheele Postfanfare, in het post kantoor bijeen, toen de directeur, de heer J S. van Gelder, den scheidenden ambte naar toesprak. Het is wel onder zeer moeilijke omstan digheden, dat u thans afscheid gaat nemen, zei "hij. Wij hebben ons afgevraagd of het wel juist is om nu nog dit feit officieel te doen plaats hebben. Ik geloof dat thans juist méér dan ooit de leus geldt: Doe ge woon. Droevig is het, dat wegens ziekte uw vrouw niet aanwezig kan zijn. Indien men echter gedurende 32 jaar een bedrijf heeft gediend dan is het een mijlpaal in het leven, als men dien dienst voorgoed gaat verlaten en daarom wilde spr. dit afscheid voor allen vastleggen in het geheugen door er een klein officieel tintje aan te geven. S'pr. ging achtereenvolgens na den staat van dienst en kwam tot de conclusie, dat die een zeer goede was. In 1908 toch werd de heer van Drunen als besteller en in 1914 be noemd tot assistent en daarna zetelde hij zelfs eenige jaren als edelachtbare, en dit alles noemde spr. een prestatie die er mag zijn. Dat raadslidmaatschap had vele malen de afwezigheid van den heer v. Drunen ge- eischt, doch aan den anderen kant was hij steeds bereid den dienst over te nemen van een collega, die weg wilde. Getracht was een ets te doen vervaardi gen van het postkantoor, doch geen kunste naar had eenig architectonisch geheel in het postkantoor kunnen vinden, zoodat beslo ten was een ets van het stadhuis aan te bie den. Tevens kon men hierop het paarden- trammetje nog zien. Een stuk geschiedenis die juist past bij den heer van Drunen. Ik hoop, zeide spr., dat u en uw gezin nog vele jaren van uw pensioen zullen genieten en dat uw vrouw spoedig hersteld zal zijn. Namens het personeel overhandigde spr. bloemen bestemd voor mevr. van Drunen. Hierna sprak de heer Zoll als medebe stuurslid van den C.N.A.B. Hij memoreer de de groote kameraadschap van den heer van Drunen en diens werk voor het perso neel. Steeds is door hem gestreden voor de personeelsbelangen en veel heeft hij mogen bereiken. Ook spr. hoopte, dat collega van Drunen nog lang van het pensioen zou genieten. De Postfanfare bracht op de bekende manier eenige marschen ten gehoore, waar van de eerste ook gezongen werd. Van de zen marsch, gecomponeerd door den diri gent den heer Anderson, waren de woor den van den heer van Drunen. De voorzitter van het corps, de heer G. J. de Groot, dankte den scheidenden ambte naar voor het werk voor de Postfanfare verricht en hoopte, dat de heer van Drunen nog vele malen de concerten van de Post fanfare zou bezoeken. Hierna dankte de heer van Drunen de sprekers en ook de Postfanfare, waarbij hij op vaak humoristische wijze verschillende voorvallen uit den dienst de revue liet pas- seeren. Verschillende personen drukte hem daar na ten afscheid de hand. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. Van de tweede groep leerlingen der rijkskweekschool alhier zijn alle deel nemers geslaagd voor het examen nuttige handwerken, n.l. de dames: M. M. de Does te Bergen, B. E. van der Laan te Scher- merhorn, A. Pastoor te Koedijk en A. Zeiler te Bergen aan Zee. BRAND IN UITGEEST. In een droogkamer van de N.V. Stokkenfabriek. Door onbekende oorzaak brak Zaterdag namiddag .brand uit in de droogkamer van de N.V. Stokkenfabriek voorheen F. Zonjee te Uitgeest. Doordat er een vliegtuig nogal laag in de richting van het kantoor vloog, waarachter de droogkamer is geplaatst van de fabriek, werd men er opmerkzaam op, dat behalve uit den schoorsteen ook uit het dak eenige kleine rookwolkjes kwamen. Terstond zette men toen een onderzoek in naar de oorzaak hiervan en weldra bemerkte men toen dat de droogkamer vol rook stond. Oogenblikke- lijk waarschuwde de firma, die zelf een brandspuit bezit, haar fabriekspersoneel, dat weldra, voor zoover men direct te be reiken was, op het fabrieksterrein gereed stond. Tevens werd de plaatselijke brand weer gewaarschuwd, die terstond uitrukte met een slangenwagen. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de schoorsteen brandde en zoo heet was, dat het vuur ook het dak had aangepakt. Gelukkig was er bijna geen wind. In zeer korten tijd wist men zich toe gang tot de droogkamer te verschaffen en direct daarop werd volop water gegeven. Het gevolg was, dat men den haard weldra had gedoofd en erger wist te voorkomen. De schade wordt door verzekering gedekt. Personalia. De heer A. Dekker, stationschef te Uit geest, is als zoodanig overgeplaatst naar Winterswijk. Waar Uitgeest een 2e klasse station is en Winterswijk ln ue ie Klasse ia geplaatst, is dit voor hem een promotie. De gelegenheid om, vrijgesteld voor een strafvervolging, een verbeterde aangifte in te dienen voor de belasting naar inkomen en vermogen voor het belastingjaar 1940 1941, waaruit blijkt, dat over vroegere jaren onjuiste aangiften zijn gedaan, is tot 15 Juli verlengd. Wij hebben hierin aanlei ding gevonden voor een onderhoud met den inspecteur der directe belastingen te Alk maar, om eens naar het aantal zondaren te informeeren, die deze gelegenheid hebben aangegrepen om met den fiscus in de juiste verhouding te komen. Onze eerste vraag was of dit aantal thans even groot is als in 1934, toen minister Oud voor het eerst dit generaal-pardon in stelde en er alleen in het district Alkmaar 554 belastingontduikers kwamen bekennen, dat zij voor ruim 4 millioen gulden hadden verzwegen. Dit aantal, aldus de heer Hartkamp, is thans niet zoo groot, terwijl het verzwegen vermogen en inkrmen tot nog toe slechts 10 pCt. van het toen verzwegene bedraagt. Merkwaardig is echter, dat het getal, dat thans reeds aangifte deed, precies zoo groot is als in 1934, toen U daarover het inter view met mij publiceerde. Daarna kwam de groote stroom, en als dit ook thans, na de publicatie van dit interview, het geval zal zijn, dan heeft de fiscus alle reden om U daarvoor dankbaar te zijn. Op onze vraag of daar veel kans op be staat, antwoordde de heer Hartkamp ont kennend. Maar toch, zoo zeide hij, staat het wel zoo, dat er nog velen zijn, die denken, de kat wel uit den boom te kunnen kijken. Dezulken doen onverstandig. Zij vergeten, dat het Duitsche systeem is: „eerst een waarschuwing en daarna strafmaatregelen". De belastingbetalers doen verstandig om de thans geboden gelegenheid als een waar schuwing te zien en er rekening mee te houden, dat voor hetgeen na 15 Juli aan het licht kómt geen pardon meer zal worden gegeven. De kans, dat er na 15 Juli wel een en ander aan het licht zal komen, aldus de inspecteur, is niet gering, aangezien van de Duitschers verwacht kan worden, dat zij het bankgeheim zullen opheffen en dat er toezicht komt op wat zich in de safe's bevindt en dan komen ook de bezitters van verzwegen spaarbankboekjes leelijk in het gedrang. Op onze vraag wat voor soort zondaars thans reeds naar voren zijn getreden, ant woordde de heer Hartkamp ons, dat het ditmaal meer de kleintjes zijn. In 1934, zoo vertelde hij, was er één, die 6 ton had ver zwegen, één die tct de ontdekking kwam, dat zijn bezit 190.000 grooter was dan hij had opgegeven en er waren drie, die samen 400.000 hadden verzwegen. Er waren ver scheidene van 38.000 tot 100.000. Nu is tot nog toe de hoogste f 43.000. Er is er één van 17.000, één van 18.000, twee van 7000, een van 6000, een van 5000, en een van 4000, maar voor de rest gaat het over bedragen van 2500 tot 500. Het wereldgebeuren is wel zoo geweldig, dat wat men in 1934 heel erg vond, men thans als oorbaar g„at beschouwen. De kwestie van het verzwegen goud zal nu ook wel een rel gaan spelen, evenals de buitenlandsche waarden, waarvan het bezit voor 14 Juli moet worden opgegeven. Met de nieuwe deviezenverordening behoeft men zich er niet over te verwonderen als huiszoekingen zullen volgen. Hoe dom sommige menschen doen illus treert de kostganger die het bezit van 13.000 kwam aangeven, dat hij maar rus tig in zijn kosthuis had verborgen. Ten eerste loopt zoo'n man groot risico dat het bedrag ontvreemd wordt, maar ten tweede heeft hij zich jaren -een schade van een 240 toege bracht, aangezien hij er gemakkelijk een 320 rente van had kunnen maken, ter wijl hij van dat bedrag een 80 belasting had moéten betalen. Wij vroegen den heer Hartkamp of hij zijn bewering, dat men door het wereld gebeuren wat men in 1934 erg vond, thans niet zoo erg meer acht, kon verduidelijken. De inspecteur zeide ons, dat hij tot deze opmerking was gekomen, door te ervaren, dat menschen, die in 1934 in zak en asch over hun verzwijgingen hadden gezeten en hem met tranen in de oogen hadden verze kerd zich geukkig te gevoelen, dat zij ein delijk van dien last bevrijd waren, ook thans weer met de mededeeling waren gekomen, dat zij zich weer aan hetzelfde euvel had den schuldig gemaakt. Op onze vraag hoe groot het thans aan het licht gekomen verzwegen bedrag was, zeide de heer Hartkamp, dit niet precies te weten, omdat er ook aangiften waren, waarin mededeeling werd gedaan, dat te weinig was opgegeven, doch dat de accoun tant nog moest uitzoeken hoe groot de te lage aangifte was. Wij hopen slechts, in het nationale be lang, dat velen, die, als zij nadenken, onrus tige nachten over hun tekortkomingen tegenover het Nederlandsche volk moeten hebben, zich de rust zullen verzekeren, door alsnog hun plicht te doen en van het derlandsche volk te doen en alsnog van het generaal-pardon gebruik te maken. Dansen. lederen avond tot 11 uur in het Wapen v. Heemskerk. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Doodloopende Straat (rom.-dram.); hoofd rollen Sylvia Sydney, Joel Mc Crea en Humphrey Bogart. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Congo-Express (rom.-sens.); hoofdrol len Marianne Hoppe, Willy Birgel en René Deltgen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ex-Bokser (sens.); hoofdrollen Victor Mc Laglen, Tom Brown, Nan Grety en Con stance Moore. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victória-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Lokkend verleden (rom.); hoofdrollen Joan Crawford, Margaret Sullavan, Melvyn Dou glas en Robert Young. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. GYMNASTIEKVEREENIGING DE HALTER. Onze bekende gymnastiekvereeniging De Halter kan aan haar leden het verheugende nieuws mededeelen, dat de lessen onder leiding van den directeur, den heer Boot, weer zullen aanvangen en wel in het gym nastieklokaal aan de Ridderstraat. Voor de lessen en indeeling dier lessen verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Mocht de toestemming van B. en W. af komen, dan zal ook voortaan weer op Don derdagavond kunnen worden geturnd. De Halter heeft intusschen onder geluk kige omstandigheden geleefd. Gedurende de gedwongen rustperiode hebben de leden toch regelmatig kunnen oefenen bij hun directeur, die de beschikking had over toe stellen en over een terrein! Turnen in open lucht! Het lijkt ons wel ongelooflijk mooi. En het spreekt vanzelf, dat deze prachtige gelegenheid ook nu nog steeds openstaat voor de Halter-leden. RUILVERKAVELING VAN DEN ZUIDSCHARWOUDER POLDER. In een Maandag onder leiding van mr. M. Slingenberg, lid van Ged. Staten, ten ge meentehuize te Zuidscharwoude gehouden vergadering besloten, de ingelanden van den Zuidscharwouder polder eenstemmig tot ruilverkaveling van dezen polder. Op de op pervlakte van 42 H.A. wordt een landwinst van 14 H.A. verkregen. In dezen polder wordt een proefbedrijf gesticht door de provincie Noordholland. Er zal een bedrag van ongeveer 170.000 aan loon worden uitgekeerd bii dit werk E><= arbeidsloonen komen geheel voor rekening1 van de overheid. De provincie verleent een bijdrage van 20.000 in de bijkomende kos ten, waardoor de ruilverkavelingskosten op ongeveer 200 per H.A. komen, of 10 per jaar en per H.A. gedurende 30 jaren. De bijeenkomst werd bijgewoond door vertegenwoordigers van de Centr. Cultuur technische Adviescommissie, den provin cialen waterstaat, den rijksdienst voor de werkverruiming, ambtenaren van de prov. griffie. Ook de belanghebbende eigenaren waren aanwezig, alsmede de burgemeester dezer gemeente, jhr. A. L. van Spengler en de heer Jac. Groen Az., lid van Prov. Staten. De heer Spanjaard, een der eigenaren, heeft, nadat de presentielijst was vastge steld, eenige inlichtingen gevraagd over de wijze van verdeeling der landerijen. Spr.' vroeg, of de eigenaren wenschen konden laten gelden t. a. v. de plaats, waar zij het land krijgen. De heer De Goede zou gaarne zien, dat ook het huis, dat bij het land behoort, dat in het plan is opgenomen, er bij werd getrokken. De heer Blokker vroeg, of er schadever goeding wordt betaald, als straks blijkt, dat tengevolge van de ruilverkaveling zijn gas bron minder gas oplevert. De heer Jac. Groen Az. vestigde de aan dacht op de belangen der huurders. Wordt daar ook rekening mee gehouden? De adjunct-secretaris van de Cultuurtech nische Adviescommissie ir. G. A. Swart, heeft hierna een toelichting gegeven op het plan en meteen de verschillende vragen be antwoord. Door den aanleg van twee groote wegen en een kortere, wordt een goede ver deeling mogelijk gemaakt. Het streven zal zijn, iederen eigenaar zooveel mogelijk land bij elkaar te geven. Er zal een plaatselijke commissie worden benoemd, die de ruilver kaveling verder zal regelen. Deze zal t. z. t. een zitting houden, waar eigenaren hun verlangens t. a. v. de ligging van de per- ceelen kunnen kenbaar maken. Men kan ook afstand van zijn eigendom doen en het overdragen aan de plaatselijke commissie. Is er veel, dat overgedragen wordt, dan kan er weer een perceel gevormd worden. Van de landwinst van ongeveer 14 H.A. wordt pl.m. 10 H.A. gebruikt voor de stichting van een proefbedrijf. De rest zal kunnen overgaan naar de oude eigenaren, tegen betaling. Nieuwe eigenaren zullen er niet worden in gehaald. Eventueele uit de ruilverkaveling voortvloeiende schade aan eigendommen zal worden vergoed. De eigenaren, die hun grond moeten afstaan, zullen tuingrond beschik baar kunnen krijgen in de Wieringermeer. Hierbij zal zeer zeker ook met de belangen der huurders rekening worden gehouden. Een vraag der aanwezigen, of men ver plicht was het land in de Wieringermeer te nemen of dat een schadeloosstelling kon worden gevraagd, werd nog beantwoord met de mededeeling, dat er inderdaad gelegenheid bestond, een schadeloosstelling te verkrijgen. Voorts werd nog medegedeeld, dat de plaatselijke commissie, welke ingesteld zal worden, met de cultureel technische advies commissie samenwerkt. Opgewekt werd, wanneer men iets te vragen heeft, zich tot de commissie te wenden, opdat de samen werking zoo goed kan blijven als zij tot nu toe geweest is. TWEE ZILVEREN JUBILEA BIJ VROOM DREESMANN. De heer van Oostrom, chef der behan- gerij en mej. v. Liempt, eerste verkoop ster in de tricotage-afdeeling, waren gis teren 25 jaren werkzaam in het bedrijf van Vroom Dreesmann. Niettegenstaan de de algemeene omstandigheden meende de directie dezen dag luisterrijk te moeten vieren. Des morgens werden de jubilarissen officieel ontvangen op het directie-kan toor, alwaar zij werden toegesproken en fraaie cadeaux werden overhandigd. Hierna bleef het gezelschap nog eenigen tijd bijeen. Het verdere gedeelte der feestviering werd gehouden in huiselijken kring, waar gelegenheid was de jubilarissen te com plimenteeren, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De feestviering is volkomen geslaagd. Aan de directie van V. D. lof daarvoor; aan de jubilarissen nog vele jaren voor de verdere toekomst en tot bloei van het bedrijf. KINDEREN SPEELDEN MET VUUR TE OBDAM. Tengevolge van het spelen met vuur door kinderen geraakte Zondagmiddag het hooi in een vijzelberg, opgeslagen door en eigendom van den heer W. Munsker te Ob- dam, in brand. Met behulp van een brand slang op de waterleiding wist men het vuur meester te worden, de inmiddels versche nen motorbrandspuit behoefde geen assis tentie te verleenen. LIEFDADIGHEIDSCONCERT. De Postfanfare en Orpheus geven een concert ten bate van het Oor- logsnoodenfonds. Zondag 7 Juli geven bovengenoemde ver- eenigingen een concert in den Muziektuin ten bate van het Oorlogsnoodenfonds. De Postfanfare voert daar uit de num mers, die waren ingestudeerd voor het con cours en nog andere. Orpheus begint met een lied, gewijd aan de gevallenen. Aangezien de muziektuin zich zoo buiten gewoon leent voor een dergelijk concert en de entree laag is, verwachten wij voor dit goede doel een groote opkomst. UITGIFTE BOERDERIJEN WIERINGERMEER. De directie van de Wieringermeer meldt aan het A. N. P.; Omtrent de uitgifte van 52 boerderijen in de Wieringermeer met ingang van 1 No vember a.s. blijkt in landbouwkringen eenig misverstand te bestaan. In het desbetreffende propectus werd het persoonlijk bezoek verwacht tusschen 14 en 31 Mei j.l., terwijl de termijn voor indiening van het aangifte-formulier was gesteld op 7 Juni 1940. In verband met bet uitbreken van den oorlog is de uitgifte eenigen tijd opge schort, waarvan aan degenen, die daarom trent belangstelling hadden betoond, me dedeeling is gedaan. Op 11 Juni hebben al deze belangstellenden bericht ontvangen, dat met de voorbereiding van de verpach ting der bovenbedoelde boerderijen zou worden voortgegaan, hoewel niet met ze kerheid kon worden gezegd, dat de toewij zing van al de boerderijen zou kunnen plaats hebben. Het persoonlijk bezoek werd nader bepaald van 17-29 Juni j.l. De termijn voor aangifte is thans dus gesloten en het is niet meer mogelijk dezen te verlengen. OPBRENGST BLOEMPJESDAG „SONNEVANCK". De bloempjesdag voor het sanatorium „Sonnevanck" heeft opgebracht 342,28. VERLOTING EXCELSIOR. De trekking van deze verloting heeft plaats gehad en de prijzen kunnen wor den afgehaald. Men zie voor nadere bij zonderheden elders in dit blad. De predikant der doopsgezinde ge meente te Broek op Langendijk, ds. mr. J. A. Oosterbaan, is beroepen naar eenzelfde ge meente te Barsingerhorn. Het groote publiek leest een dagblad. Gevolg: de dagblad-reclame is krachtig en afdoende. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO (t.m. 5 Juli); 7j ons thee of '/j pond koffie. (t.m. 25 Juli): 1 kilogram suiker. (t.m. 12 Juli): 21/j ons bloem of bakmeel. (1 t.m. 7 Juli): 2000- gram brood. (1 t.m. 14 Juli): 2 liter petroleum. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO^OOC OPBOUWDIENST. De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend, dat ingevolge de bevelen van den Duitschen Commissaris voor de demobilisatie van de Nederlandsche Weer macht, de sedert 15 Mei j.l. met groot ver lof gezonden onderofficieren, korporaals en soldaten zich vóór 8 Juli 1940 weder bij hem moeten aanmelden, wanneer zij tot dusver geen arbeid konden vinden of weder werkloos zijn geworden en een vrijwillige aanmelding voor arbeid in Duitschland niet heeft plaats gevonden. Deze aanmelding moet geschieden ter gemeentesecretarie, Afdeeling Militaire Za ken, dagelijks van 92 uur. De Burgemeester voornoemd F. H. VAN KINSCHOT. Alkmaar, 2 Juli 1940. PARKEERVERBOD GEDURENDE DEN NACHT. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter algemeene kennis: a. dat door hem bij zijn besluit van heden is vastgesteld de volgende ver ordening. De BURGEMEESTER van Alkmaar; Overwegende, dat het in verband met de verduisteringsmaatregelen nood zakelijk is ten aanzien van het par keeren van automobielen des nachts op den openbaren weg een algemee- nen gedragsregel vast te stellen; Gelet op artikel 12 der Wet betref fende bescherming tegen luchtaan vallen; BEPAALT, dat het parkeeren van automobielen op den openbaren weg van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang ia verboden, tenzij wordt aangetoond, dat dit noodzakelijk is voor het doel, omschreven in de ten behoeve van het vervoermiddel afgegeven benzine vergunning. Dit verbod geldt niet voor de volgende parkeerterreinen: Hofplein, Waag- plein, Paardenmarkt en terrein bij de Groote Kerk, waar echter de Alge meene Politieverordening dezer ge meente onverminderd van kracht blijft. (Het niet mogen bezigen van den openbaren weg als berg- of garageruimte) b. dat ingevolge artikel 13 der Wet be treffende bescherming tegen lucht aanvallen op niet-naleving van het hiervoor bedoelde voorschrift de vol gende straffen zijn gesteld: Opzettelijke overtreding van dit voor schrift wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste vier jaren of met een geldboete van ten hoogste twee duizend gulden. Hij aan wiens schuld te wijten is, dat aan dit voorschrift niet wordt vol daan, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste twee jaar of met een geldboete van ten hoogste dui zend gulden. Alkmaar, 1 Juli 1940. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. UITZENDING VAN NEDERLANDSCHE KINDEREN NAAR DEN RIJKSGOUW BOVEN-DONAU. De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend, dat blijkens een van den Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken ontvangen circulaire de gelegenheid bestaat tot het uitzenden van kinderen van 814 jaar naar kinderherstellingsoorden en welgestelde gezinnen in den Rijksgouw Boven-Donau (Boven-Oostenrijk). Ouders of verzorgers, die meenen dat hun kinderen of pleegkinderen hiervoor even tueel in aanmerking kunnen komen, worden verzocht zich onverwijld aan te melden bij den Directeur van den Gemeen telijken Geneeskundigen en Gezondheids dienst (Centraal Ziekenhuis). Alkmaar, 1 Juli 1940. De burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Voetbal H.H. BOYS—LUTO BOYS 5—3. De H.H. Boys hebben de vorige week hun wedstrijden weer voortgezet. Vrijdag speelden zij tegen de Luto Boys en wonnen met 53. Thans zijn de „Papierduivels" (het elftal van de firma Hekket) aan de beurt. Kolven. WEDSTRIJDEN N. HOLLANDSCHEN KOLFBOND. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Kolfvereeniging Noordholland, beter bekend als de Noordhollandsche Kolfbond, werden tot en met gisteren in „De Waakzaamheid" te Koog aan de Zaan kolf- wedstrijden gehouden. Deze zouden eerst in Mei zijn gehouden, maar tengevolge van de omstandigheden zijn zij toen uitgesteld. De bond heeft, naar uit het voorwoord in de wedstrijdgids vermeld wordt, elk jaar van zijn bestaan een wedstrijd georganiseerd en steeds met succes. Voor den eersten wedstrijd, welke in 1890 in de kolfbaan van den heer Kos te Schagen werd gehouden, bestond veel belangstelling. Er traden 209 personen als lid toe en aan den wedstrijd namen 119 kolvers deel. De prijzen bestonden in dien tijd nog niet, zooals thans de gewoonte is, uit kunstvoor werpen. De eerste prijs van dezen eersten wedstrijd was zeven gouden tientjes met een kunstvoorwerp, de tweede prijs drie gouden tientjes, de derde prijs een gouden tientje met vijf guldens en de vierde prijs een kolf bal. Onder de prijswinnaars komen wij den bekenden naam in de kolverswereld, A. Kist van Zuidscharwoude tegen, den va|ler van den eenigen tijd geleden overleden meester van den Ned. Kolfbond^ penning- EERSTE BL De verminderin hoofdzakelijk gev van het ledental, ledental van de laatste jaren gem hoopt, dat bij dit g van nieuwe leden groote aantal kol wel mogelijk is. Eerste klasse: Zaanstreek, Koog Tweede prijs: P. scharwoude, 151 Vlug, Volharding, vierde prijs G. aan de Zaan, 139 Tweede klasse: Tongeren, Togido, tweede prijs Jb. Niedorp, 140 pt.; c 135 pt. Derde klasse: e« do, Krommenie, 1 Dekker, Barsinge 127 punten; derde Genoegen, Kolhor Buiten de prijs werp, aangeboden voor het hoogste ste en tweede ser ballen in de eerste Helft, Nieuwe Nii werp, aangeboden voor het hoogste i serie tezamen, voi klasse: W. Zwaan, 91 punten. Kunstvoorwerp, club Zaanstreek v tweede serie tezar de derde klasse: J. scharwoude, 86 pu Kunstvoorwerp, clubs Sta Vast en de hoogste, eerste voor sajetballen, klasse: S. G. Wit, 103 punten. Kunstvoorwerp, Wis, voor het hoo le en 2e serie tez de derde klasse: J. Koog aan de Zaan, Serieprijs voor d Schenk, Barsingerl Serieprijs voor D. Blaauboer, Bar: Kunstvoorwerp, heer C. de Vries, i meeste twaalven sl de serie: P. Toepoi dorp, 4 twaalven. Kunstvoorwerp, i Noordholland, voor eerste en tweede s noegen, Wormer, 5 Tengevolge van bindingen was de als in normale tijd 70 kolvers aan den Wie 1 rij den. A. S. Zondag heeft Vic verrijden, ditmaal i 27 K.M. voor de A voor de C-klas en j hierin weer het ster] tweede. Bij de B-kl: ditmaal voor de ve junioren hebben zie goeden kant laten zi de tijd van de C-kk De uitslag luidt J. Lute 41,15, R. Hi 44,43; B-klasse: A. I N. Constant 50,31; 31,44, K. Ooyevaar 30,13, K. Horn 31,41, KAMPIOENS NEDERLAND De wielerkampioi land op de baan 1 houdens onvoorzien den verreden op de Olympisch stadion 1 De data zijn voo Zaterdag 20 en Zon: is zeer wel mogelijk dag 23 Juli wordt 1. Het programma len ongeveer gelijk met dien verstande slechts kunnen inscl of voor de achtervc deze beide nummers Schaken SCHAAKKR] Vrijdagavond 28 J vereenigingen die ee hebben gespeeld voc zoen te Bergen bije constateerd, dat me: weer prettig en met schaakt. Er is in de nu samenspeelt, een gemakkelijk zal woi kosten betreft, ook iedere deelnemendi ongeveer drie guide: van ook de prijzen Lr werd dan ook be weer een competitie voor als leidende vi wezen „Schaakmat" Er werd op aanged: vereenigingen te h „kring Alkmaar" aai De uitslag der con Schaakmat te No 17 K, 65 pet. ie prü- (N.H.) 32-18, 64 I Heiloo 24—23, 51 06 Alkmaar 28—27 50 9 Pancras, 9<k—40^,'1 Hengelen Zondag j.l. heeft 1 Vischlust een henge het G.N.H. kanaal i vereenigingen name- een personeele weds sonen deelnamen. Korpswedstrijd: i. LD'

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2