Agenda Jkouinciaal Tlieums buitenland EEN PROTEST. BERGEN HEILOO NOORDSCHARWOUDE UIT DE OUDE DOOS. Het Duitsche frontbericht. EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. VIJFTIG JAAR ORGANIST. De heer A. Kooger 40 jaar organist der remonstrantsche kerk. Morgen herdenkt de heer A. Kooger, muziekleeraar te Bergen, den dag, waarop hij veertig jaar geleden benoemd wérd tot organist van de remonstrantsche kerk al hier. Vóór dien tijd was hij gedurende zeven jaar organist van de Ned. hervormde kerk te Barsingerhorn en drie jaar van de Ned. herv. kerk te Schagen, zoodat hij als orga nist zijn gouden jubleum viert. In de afgeloopen veertig jaar heeft de heer Kooger geen enkelen dienst verzuimd en toen eenigen tijd geleden gedurende de oorlogsdagen de bus naar Alkmaar niet reed is hij zelfs twee keer naar Alkmaar gewandeld om aldaar zijn plicht als orga nist te vervullen. De dag van morgen zal voor den heer Kooger zeker niet ongemerkt voorbij gaan. Ook in de kerk zal dit jubileum worden herdacht. EEN BILLIJKE VERDEELING VAN DE DISTRIBUTIEKAARTEN. Wij hebben gistermiddag een Alkmaar- sche huisvrouw op het bureau ontvangen, die haar hart eens over de verdeeling van de distributiebonnen kwam luchten. Zij heeft een dienstmeisje, dat alle werk dagen in haar gezin is, maar eerst 's mor gens na het ontbijt verschijnt en ook de Zondagen thuis is. Zes dagen lang komt het meisje dus, wat het eten betreft, grooten- deels ten laste var. het gezin waarin het haar werk verricht en de huisvrouw is van meening, dat een groot deel der distributie bonnen van dit meisje daarom bij haar moet worden ingeleverd. Op het oogenblik is de toestand zoo, dat de moeder van dit meisje bereid is de helft van de bonnen af te staan, maar het is dui delijk, dat het gezin waaruit het meisje komt daardoor bevoordeeld en het gezin waarin zij werkt benadeeld wordt en dat geldt voornamelijk voor de koffie- en thee bonnen, de suikerbonnen enz. Deze huisvrouw zou niet graag een po ging doen het gezin waaruit het meisje komt ook maar in het minste te benadee- len, zij is tot een voor dit gezin zeer billijke schikking bereid, maar tenslotte is dat na tuurlijk allemaal theorie omdat het meisje haar distributiebonnen thuis krijgt en haar werkgeefster dus eenvoudig heeft af te wachten wat zij daarvan gelieft mee te brengen. Er zullen, zoo zeide deze huisvrouw, meerdere van die gevallen zijn en het zou zeker gewenscht zijn, dat daarvoor een algemeene regeling werd getroffen. Wij hebben ons, in verband met het bo venstaande, tot het distributiekantoor ge wend, waar men ons heeft medegedeeld, dat in een dergelijk geval tusschen de werk geefster en de moeder een billijke regeling moet worden getroffen. In ziekenhuizen gaat dat gemakkelijk, daar de verpleegsters daar geheel intern zijn en dus alle bonnen moeten inleveren. Wanneer dit meisje even wel zoo nu en dan ook thuis aan de maaltij den deelneemt, is het 't allerbeste dat men wederzijds nagaat hoeveel er thuis en hoe veel er in een betrekking wordt gebruikt om naar die mate een billijke regeling bij het verdeelen der distributiekaarten te treffen. Algemeene voorschriften of dwingende regelen zijn dienaangaande van de distribu.- tiebureaux niet te verwachten. HET UURWERK IN DEN WAAGTOREN WORDT TWEE DAGEN STILGEZET. De Directeur der Gemeentewerken van Alkmaar maakt bekend, dat het uurwerk in den Waagtoren op Dinsdag 9 Juli en Woensdag 10 Juli a.s. wegens het uitvoe ren van herstellingswerken zal worden stilgezet. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 7 Juni is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. EXAMENS GYMNASIUM. Om misverstand te voorkomen deelen wij mede, dat de Donderdag geslaagden niet een „voortgezet examen" deden, maar de derde groep leeringen vormden, de het eindexamen aflegden. Inplaats van den heer N. Degenaar ge- leve men te lezen mej. N. Degenaar. NIJVERHEIDSONDERWIJS. Voor het eerste gedeelte van het examen ter verkrijging van de akte Na nijverheids onderwijs zijn o.a. geslaagd mej. H. Bak ker en A. M. van Oeveren te Alkmaar. MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Bij de te Amsterdam voortgezette exa mens voor het middenstandsdiploma alge meene handelskennis slaagden de dames L. Schuurman en A. Zuidland, alsmede de heeren W. A. C. de Wit, S. de Boer en R. J. Zwaan allen te Alkmaar. GESLAAGD. Geslaagd voor het Staatsexamen piano lager onderwijs (theoretisch gedeelte) de dames F. Vermeulen te Alkmaar en Gees van Dijk te Bergen. DIERENBES CHERMING. Zwervend doch in zeer goede conditie is aangetroffen een klein zwart hondje bruine pootjes, korte staart. Voorts nog ter beschikking eenige jonge poesjes. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich ver voegen tusschen 6y2.uur bij den heer C. Verwer, Inspecteur Dierenbescherming, Baanstaart te Alkmaar. Vrijdag vervoegde zich bij den Inspecteur een jonge man met een Maltzer hondje. Dit zeer oude diertje had hij gevonden in een zak in een sloot grenzende aan den nieuwen zeeweg HeilooEgmond. De bedoeling van den eigenaar was o.m. het beestje door den verdrinkingsdood te doodün, dit nu was mislukt door het nemen van onvoldoende maatregelen en dan wordt het zeer zeker een marteling. Wij raden den menschen geen dieren te nemen, als men de volle verantwoordelijk heid niet aanvaardt. Moet men noodgedwongen toch afstand doen van onze trouwe huisdieren, doe het dan humaan. De beste manieren zijn inspui ting door een dierenarts of het gaskastje, dat eiken werkdag gratis ter beschikking wordt gesteld voor het publiek tusschen 1112 uur. Men melde zich eerst bij den boekhouder van het slachthuis. Zoo eenigszins mogelijk late men zijn trouwen huisvrienden in leven. H.L.O.-TRAINING. Elders in dit nummer vindt men een mededeeling over de Maandag weer begin nende H.L.O.-training op het gemeentelijk Sportpark, waarbij men zich op den eersten oefenavond tevens als lid kan opgeven. Het groote publiek leest een dagblad. Gevolg: de dagblad-reclame is krachtig en afdoende. Dansen. lederen avond tot 11 uur in het Wapen v. Heemskerk. Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Ouverture (Artisten-ingang) (rom,); hoofdrollen Louis Jouvet, Janine Darcey, Claude Dauphin. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopenae voorstelling. Woensdagmiddag, half drie. matinee. Roxy-theater, 7.30 uur, eerste hoofdnum mer De Jaatste waarschuwing (detective film); hoofdrol Preston Forster; tweede hoofdnummer Demonen der renbaan (sens.); hoofdrol Pat O'Brien. Toegang vanaf 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ik stal een millioen (sens.); hoofdrollen George Raft en Claire Trevor. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Dr. Kildaredringend! (rom.); hoofdrol len Lew Ayres, Lana Turner, Laraine Day en Lionel Barrymore. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Groenten-distributie. Na een lange periode, waarin tenge volge van de tijdsomstandigheden geen z.g. doorgedraaide groenten onder de „in zorg" zijnde gezinnen konden worden ge distribueerd, is thans weder een party van de veiling te Alkmaar ontvangen. Het be hoeft niet te worden gezegd, dat hiervan een gretig gebruik werd gemaakt. Rijksveldwacht. Nadat Bergen aan Zee geruimen tijd verstoken is geweest van een rijksveld wachter, is met ingang van 1 Juli aldaar weder een politieman gestationeerd en wel de heer P. H. Apeldoorn, rijksveldwachter uit Montfoort. Jubileum burgemeester. In overeenstemming met den wensch van den jubilaris, is zyn 35-jarig ambtsju bileum stilzwijgend gepasseerd. De burge meester, wars van alle feestelijkheden als het hem persooniyk betreft, heeft er met geen woord over gekikt. Maar het secreta rie-personeel en de politje hebben den dag niet vergeten en hem een bloemenhulde gebracht. Men begint aan den Heerenweg! Vrijdagmorgen werden de bewoners van den Heerenweg aangenaam verrast doordat de gebr. Nieuwenhuis met hun auto steenen aanvoerden voor den Heeren weg. Wat allemaal zal gebeuren kon men ons nog niet mededeelen, doch het is een hoopvol teeken dat er materiaal wordt aan gevoerd. „Hoe bezuinigen wij in onze huishouding?" In de Rustende Jager waren Donder dagavond een 60-tal dames aanwezig om naar de voordracht van mevrouw Elder- mansZwart uit Alkmaar te luisteren over bovenstaand onderwerp. Naast de dames hadden een 6-tal heeren acte de presence gegeven. De directeur van het G. E. B., de heer H. Wolzak, heeft de spreekster inge leid en hij zeide daarby dat hij als proef- konyn was gebruikt om de gerechten te probeeren en, volgde hy er aan toe, het was goed afgekomen. Zuinig zyn is in dezen tijd geboden, zeide de spreekster, doch als men electrisch kookt doet men al zuinig. Het is geen gemakke lijke opgaaf om over bezuiniging te spre ken. Bezuiniging op de huishoudelijke uit gaven is noodig omdat we heel wat missen, waar aan we gehecht zün om ons eten smakelijk te doen zyn. Doch als we geen groote eischen stellen, valt het mee. Een serrogaat koffie of thee kan heel best. Spreekster had thee gemaakt waarvan de helft uit meidoorn-bladeren bestaat, en heusch het valt mee. Ook met koffie kan men zich behelpen. Het is altijd gemakke lijk om royaal te zijn, doch het kan ook met minder. De spreekster heeft de dames een proefje gegeven van een menu, bestaande uit aardappelen, groente, vleesch en een toe- spüs. Ja, aardappelen kan men ook klaar maken met de schil er om. Zy had het nog niet geprobeerd, doch men zegt, dat het meevalt. Men bedenke, dat de vitaminen, onder de schil zitten. Van groente wordt als regel veel te veel weggeworpen. Spreek ster nam als voorbeeld boerekool. Groente moet men gaar koken en niet meer. Spreek ster verwees naar de artikelen in de Alk- maarsche Courant en zij gaf in overweging die te lezen en er naar te handelen. Er zul len meer publicaties volgen. „Behandel de vitamine met zachtheid, spaar de minera len". Daarvan moet men overtuigd zijn, dan valt veel mee, waar we nu onwennig te genover staan. Vleeschbraden, aldus spreek ster, is betrekkelijk eenvoudig, als we er maar op letten, dat het, wanneer men het in de pan doet, dadelijk dicht schroeit. Aan de hand van „Eenige recepten voor tyden van levensmiddelen-distributie" heeft spr. de dames ingewijd in vele recep ten, die goed zün voor een smakeiyken maaltijd, waarbij de hulpmiddelen niet ver geten zijn. In de pauze, waarin thee werd geserveerd, waren de dames in de gelegenheid om van resultaten der kookkunst een goed en voedzaam middagmaal van betrekkeiyk weinig geld en bereid op een electrisch fornius kennis te nemen, Natuuriy'k kwamen de tongen los. Het bereide zag er smakelijk uit en met kennersblikken werd een en ander bekeken. Het was een goede gedachte van het G. E. B. ook deze kookdemonstratie te hou den. Postduif na een jaar terug. Een postduivenhouder in deze gemeen te, de heer H. Bouwens, had ongeveer een jaar geleden met een paar duiven deelge nomen aan een wedvlucht van een plaatsje op ongeveer 200 K.M. van Bordeaux gele gen. Twee keerden niet terug. Dezer dagen echter ontdekte de verwonderde eigenaar, dat deze twee vermisten in hun hok terug gekeerd waren. Zij hadden hun oude nest goed onthouden. Fiets gestolen. Ten nadeele van den heer J. Deutekom is deze week een fiets gestolen, welke nabij de veiling te Broek op Langendijk was neergezet. Bij de politie is aangifte gedaan. De onderwijzers van nu hebben het ge makkelijker dan hun collega's van voor 100 jaar terug. Zij behoeven voor hun school geen reclame meer te maken zooals in on derstaande advertentie geschiedde: „De ondergeteekende maakt bekend, dat hij op de vijfde Mei aanstaande, met medehulp van den onderwijzer W. J. Harmeyers, zijne School en Onderwijs op eenen verbeterden voet zal inrigten. Beiden zullen alles aan wenden, wat het nut der Jeugd kan bevor deren". 14 April 1828. D. Zeeger. Deze advertentie in de Alkmaar- sche Courant had natuurlijk succes, want eenigen tijd later vroeg dezelfde: „Een jongeling liefst boven 13 of 14 jaar cud, bevoegdheid hebbende, om als assis tent in eene school werkzaam te zijn." H. P. Het frontbericht van het D. N. B. zegt, dat de blokkade-oorlog tegen Engeland steeds scherper wordt. In den laatsten tijd zijn dageiyks belangrijke successen van Duitsche duikbooten gemeld. Hieruit kan men afleiden, dat de Duitsche marine leiding het duikbootwapen weer op een breed front in actie heeft gebracht. Het legerbericht' van heden maakt melding van successen, behaald door drie duik booten, die tezamen 86.500 bruto register- ton tot vijandelijke handelsscheepsruimt© tot zinken hebben kunnen brengen. Een van deze duikbooten alleen al heeft tot dusverre ruim 85.000 ton getorpedeerd. Ook het jongste wapen van de Duitsche oorlogsmarine, de motortorpedoboot, heeft in den handelsoorlog met opvallend succes kunnen ingrijpen. Oorlogsmarine en luchtwapen samen hebben ruim 140.000 ton vernietigde vijandelijke scheepsruimte kunnen melden als resul taat van een enkelen dag. Daar bovendien door Duitsche stuka's nog negen andere schepen zwaar zijn beschadigd, zooals uit branden en ontploffingen aan boord van deze schepen kon worden vastgesteld, is het werkelijke succes wellicht nog groo- ter. Ook de beschadiging van een oorlogs schip, dat een convooi moest beschermen, dient te worden opgeteekend. HITLER VANMIDDAG TE BERLIJN. Oproep van dr. Göbbels tot de bevolking. Rijksminister dr. Göbbels richt naar aanleiding van de aankomst van den Führer te Beriy'n een oproep tot de Ber- lijnsche bevolking, waarin hij zegt: „De oorlog tegen Frankrijk is ten einde. Zooals de Führer in zijn rede op den doodenge- denkdag van dit jaar voorspeld heeft, is deze oorlog bekroond met de schitterend ste overwinning der Duitsche geschiede nis. Sedert het begin van het offensief op 10 Mei verblijft de Führer in zijn hoofd kwartier in het westen. Van daaruit heeft hij de slagen, die het oude Frankrijk ver pletterden, voorbereid en ten uitvoer ge bracht. Thans keert hij voor het eerst na een afwezigheid van acht weken in da rijkshoofdstad terug. Vanmiddag te 15 uur zal hij op het Anhalter station aankomen. Mannen en vrouwen van Berlijn, ik weet, dat ik een hartewensch van u allen uitspreek, wanneer ik u oproep tot een ontvangst van den Führer, zooals Berlijn nog nooit gezien heeft. Met een geestdrift zonder weerga willen wij den Führer op den grond van onze millioenenstad be groeten. Het gejubel, dat hem op zü'n weg naar de rijkskanselarij uit honderdduizen den kelen zal tegenklinken, moet da brandende dankbaarheid tot uiting bren gen, die wij namens ons geheele volk kunnen vertolken. Berlijnsche mannen en vrouwen, binnen enkele uren moet onze stad een enkele vlaggenzee zijn. Siert en bekranst geheel Berlijn, in het bijzonder de straten, waarlangs de weg van den Führer voert. Vanmiddag te 12 uur sluiten bedrijven en kantoren, met uitzondering van het levensmiddelenbedrijf en de vitale en wa- peningsbedrijven. Het werkende Berlijn marcheert in gesloten opmarsch naar den weg van den Führer, die van het Anhalter station over de Saarlandstrasse, Hede- mannstrasse, Wilhelmstrasse, Wilhelm- platz naar de rijkskanselarij leidt. Het luiden der klokken zal den Führer op zijn rit door Berlijn vergezellen. Wij allen willen hem uit ons van diepe dankbaar heid vervulde hart onzen welkomstgroet toeroepen en daarmede tot uiting bren gen, hoezeer het ons verheugt hem weer binnen onze muren te hebben. Leve de Führer. Leve ons volk en ons rijk". De nieuwe Deensche regeering. - Een wijziging in de Deensche regeering, die tege- lijkertyd met het samengaan van de groote partijen in den rijksdag is aangekondigd, is gistermiddag tot stand gekomen. Het aantal leden is van 13 op 12 verminderd. Ze vochten in de gang, maar toen de deur van het redactiebureau openging, was de hond zoo beleefd het vrouwelijke katje te laten voorgaan. „Gaat U voor", blafte hy met een diepe basstem en de zwarte poes met het witte befje hield haar kopje scheef en zwaaide koket met haar staart toen zij naar binnen stapte. Een krantenman is gewend vogels van diverse pluimage te ontvangen, maar twee huisdieren, die blijkbaar een gemeenschap pelijk doel hebben, behooren tot de zeldzame bezoekers. „Wij komen uit hetzelfde gezin", blafte de hond, „en wij leven als kat en hond, maar ditmaal zijn wij het roerend eens." „En waaraan", vroeg de krantenman, na dat beide bezoekers boven op zijn schrijf bureau waren gesprongen", waaraan heeft de redactie het genoegen van dit ietwat vreemde bezoek te danken?" „Mag ik my even voorstellen", zei de kat met een hoog stemmetje, ik ben een doodge wone huispoes, maar juist daarom ben ik ten hoogste verontwaardigd „Is er iets", vroeg de redacteur, dat Uw ongenoegen heeft opgewekt?" „As-je-blieft", zei de kat en zij sloeg met haar fluweelen pootje op de juist opgevou wen krant van Donderdag. „Heeft U dat stuk over het kattenvoer gelezen?" „Nog erger", zei de journalist, „ik heb het geschreven". De bezoekster zette een hoogen staart op en haar groene oogen schoten vonken, maar zij bedacht blijkbaar, dat de regeling niet op het redactiebureau was ontworpen. Dus kneep zij haar oogjes half dicht en liet een zacht snorrend geluid hooren. „Mag ik misschien weten", vroeg de kran tenman, „wat eigenlijk Uw verontwaardiging opgewekt heeft?" „Meneer", zei de poes en zij stak haar witte borstje naar voren, „hoe vindt U mij?" „Een beetje kattig", zei de redacteur, maar overigens wel lief." „Juist, meneer, maar U kon het beter zeg gen. U had een complimentje kunnen maken over mijn glanzende huid, mijn hagelwitte tandjes en mijn sneeuwwitte bef. Ik vind mijzelf mooi en soepel en charmant, meneer, en ik ben geen kattehaar minder dan al die verwaande Angora's, Siameezen en Perzen, allemaal onbetrouwbare elementen, meneer. Heeft U wel eens een Siamees gezien?" „U bedoelt een kat?" „Natuurlijk, meneer, zoo'n monsterachtig beest net als die Angora's met hun artistieke haren. Niets dan humbug, meneer, allemaal verwijfde exemplaren van het oerdier, dat onze overgrootvader is geweest, beestjes, die den heelen dag geaaid worden en op schoot moeten zitten en die, met een strikje om den hals, op een tentoonstelling pronken. Bah, meneer „Neem me niet kwalijk, zei de kranten man, maar ik weet nog altijd niet waar U heen wilt." „Meneer", zei de poes, „het moet van de daken gemiauwd worden, dat die voeder regeling schandelijk onrechtvaardig is. Ik, een doodgewone huiskat, ik, die de tradities van mijn moeder en grootmoeder voortzet en driemaal per jaar met mijn trouwboekje naar den Burgerleken Stand zou moeten als wij, katten, er tenminste dergelijke nut- telooze administraties op nahielden ik, die mijn kinderen bij vijftallen tegelijk in een emmer „Ik begrijp Uw ontroering", zei de kranten man, toen de bezoekster met haar zwarten poot over de oogen wreef, „maar maakt U het kort alstublieft." „Noem mij maar Mies", zei de poes, „en zeg maar jy en jou, dat doen ze thuis ook. Om kort te gaan, meneer Om kort te gaan, komt het hierop neer, dat ras-katten een extra rantsoen zullen krijgen en dat wij, doodgewone huispoesen, moeten hooren, dat wij maar muizen moeten vangen. En weet U wat het gevolg is?" „Miauwt U het maar", zei de redacteur. „Het gevolg is, meneer, dat wij van hon ger zullen sterven, want de rantsoenen wor den kleiner, dus zijn er geen restjes meer en als er geen restjes meer zijn, dan komen er geen muizen meer en als er geen mui „Ik begrijp het", zei de krantenman, „maar er is één troost, er komt waarschijn lijk kattenbrood voor alle katten, maar dan in kleine hoeveelheden." „Dat 's best", zei de poes, want ik moet om mijn lijn denken, „als er maar wat komt." „Kattenbrood met puf", legde de kranten man uit. „U lust toch puf?" „Oorlogskattenbrood, meneer, maar ik zal niet klagen. Dan eet ik wat minder en dat is dan mijn bijdrage aan de voedselbezuini- ging." Zij likte haar witte borstje en keek met scheef gehouden kopje naar den kranten man, maar die was ongevoelig voor vrou welijke verleidingskunsten. „Bent U uitgemiauwd?" vroeg hij. „Jawel, meneer, maar Tommy heeft ook nog wat te vertellen". „Ik ben een hond, meneer", zei Tommy met een grafstem. „Dat zie ik", zei de krantenman. „Juist, meneer en bekijkt U mij nu eens even. Ik schaam mij niet te erkennen, dat ik een doodgewone straathond ben geweest. Mijn overgrootmoeder was een rashond, maar die heeft een huwehjk beneden haar stand gedaan. Die is getrouwd met „Spaar mij die pijnlijke familierelaties". „Goed, meneer, U ziet dat ik een schee ven achterpoot heb, want ik heb onder een auto gelegen en toen mijn baas mij vond, lag ik in het water met een steen om mijn hals. Dat wil zeggen, mijnheer, dat mijn vroegere baas het niet eens de moeite waard vond om mij naar het gaskastje te brengen, maar ik heb nu een meester, die niet naar mijn krommen poot, maar naar mijn hart kijkt. En dat hart, meneer, al zeg ik het zelf, dat is van goud. Ik ben waaks en trouw en ik ben altijd in mijn humeur, maar van de week heeft de baas dat stuk uit de krant voorgelezen en als ik dien me neer tegenkom, die een dergelijke regeling gemaakt heeft, dan zal ik hem een stuk uit zijn pantalon bijten. U heeft het toch niet gemaakt?" „Natuuriyk niet", zei de redacteur en hij keek een beetje ongerust naar de dubbele ry blinkende tanden, die plotseling uit den hondensnoet te voorschijn was gekomen. „Dat is Uw geluk, meneer, want wat zou U er van zeggen als U bij de distributie kwam om Uw broodkaarten te halen en ze vroegen dan of U van adel was, baron, of jonkheer of zoo. En wanneer U dan geen adelijk bloed had, dan kreeg U niets, en als U twee kinderen had, dan kreeg U maar broodkaarten voor één omdat het eerste niet meetelt en als U er drie hadEen schan daal, meneer". „Juist", zei de redacteur. „En U wenscht?" „Ik wil, dat U daar eens wat over schrijft en als U mij misschien het adres kunt ge ven van dien meneer, die dat uitgevonden heeft „Ergens in Den Haag", zei de kranten man. „Meneer", zei Tommy, „ik hoor het al, maar als U een goed werk wilt doen, dan moet U schrijven, dat alle bazen zedeiyk verplicht zijn bij het opscheppen van den middagpot om ons te denken. Zoo lang mijn baas nog een korstje brood heeft behoef ik niet in de vuilnisbakken te wroeten, waar tegenwoordig ook al geen bl „U moet netjes blijven", waarschuwde de redacteur. „Neem me niet kwalijk, meneer, maar als ik kwaad wordt, kan ik myn verleden niet altijd verbergen. Ik wou alleen maar zeg gen, dat U eens naar Den Haag moet schrij ven en dan zegt U maar, dat Tommy van den Westerweg „Ja, ja", zei de redacteur. „Weet je, wat ik doen zal? Ik zal het in de krant zetten". „Dat 's prachtig", zei Tommy en hy zwaai de met zijn kwispelenden pluimstaart alle papieren van het bureau. Dus dan hooren we er nog wel van". „U hoort er beslist van", beloofde de krantenman. „Dan gaan we maar", zei Tommy, terwijl hij een stevigen poot vooruit stak. „Het beste, meneer, en wel bedankt voor de vriendelijke ontvangst". „Mag ik U een kopje geven?" vroeg Mies, „of wilt U liever, dat ik vannacht een uurtje in Uw dakgoot kom zingen?" „Wel bedankt", zei de redacteur, „maar wij, journalisten, werken in het algemeen belang zonder de gedachte aan een persoon lijke belooning. En dat plan van die dak goot, moet ik U beslist afraden. De nachten zijn tegenwoordig toch al niet rustig „Begrepen", zei Mies, „maar als U mis schien eens een jong poesje noodig heeft, prima ras, meneer, al is het dan ook geen Siamees maar een doodgewone Hollander". „Ik zal er om denken", beloofde de kran tenman. Tesamen gingen de bezoekers de deur uit, maar van de trap klonk een heftig blaas geluid en een hooge janktoon, die bewezen, dat het opwandelen van kat en hond niet altijd in pais en vree gaat. Maar binnen zat een redacteur, die wat beloofd had. En die daarom gemeend heeft het beste te doen door maar woordelijk weer te geven wat er in het onderhoud is besproken. GENERAAL KRITr" Uit Cleri Generaal houding was gesteld, dat krijgsraad LAVAL Naar het wordt uit Casino van 50 senatoren den eersten Daladier, zetting aan premier, Pie en diplomatiek Nadat Laval de hoogte had internationale name van het betrekkingen dedeeling van ring ten hervormingen De uiteenze' heeft diepen toren, van w: een korte gei ringen van Li Gister nog aanwezige sen ring over den HET HOOFD De werkkring log is zijn hoofdl Dietricht, de „Die Wehrmacht het, zoo lang de niet geoorloofd wisselende hoo: veldtocht in hel Het zü voor he deelen, dat het rer steeds daar steeds op de pla der groote opera met de belangr legers zyn positi namen als „rotsi daarbij vermeld is streng militair naast het opperb den politieken Führer. Hitier omgeving het mogelijken staf van elke te ve. Met een kleinen medewerkers en hij gedurende van zijn veldkwa het lot der natie over den toestanc ja, van uur tot opperbevel der nige stafofficieren danten hield, leidd instanties de gewei bevelen overbreng onderdeelen in Van tijd tot tijd rijke gevallen en wichtige besluiten maarschalk Gör: ohitsch en admi bezoek aan den tier om rapport nen der operatie Führer zich ook van het leger beg heden dat noodig plaatsvervanger Hess, den minister ken, von Ribbentri en Frick, den chef nister Lammers, Himmler en een a lijke leiders herhaa tier om aanwijzigin hun werkterrein in Zoo is het hoofd de controleplaats oorlog, als het w schakelbord van komen alle draden Führer van vroeg berichten van mil: hier bereiken hem nisatie op elk oog uit de geheele wer Führer de geweldi van dezen oorlog, palen, geleid van denkbeelden voor zijn aanwijzingen politiek, zijn besch propaganda. Het is tier" in den volsten besluit dr. Dietrich waar uit de were wordt. DE FRANSCHE OVER] Het verschijnen krachten was de F thans uit Vichy wc enkele wijze, diplo aangekondigd. Het Britsche vloot vooi ■r ranschen dan oc overrompeling gek DE ELZAS-L De wapenstilstan Fransche delegatie bevel te geven tot Volks-Duitsche Elz Fransche gevangen Tevens heeft de missie de Fransche dat aan haar wensc Fransche krijgsgev troepen zal worder voor zoover dit per voor de verzorgin krij gsgevangenen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2