Welke bonjs geldig? Stad m Omgeving. Agenda Provinciaal lUeums JUélicaties IBucgediföe Stand £aaisti eerste blad. Gouden jubileum als organist. WIERINGERWAARD SCHAGERBRUG Bon nr. 85 Bon nr. 80 Bon nr. 75 Broodbon nr. 51 t.m. 60 Petroleumbon nr. 2 Kolen enz. SCHERMERHORN STOM PETOREN NOORDSCHARWOUDE groot aantj opg alarmeerene mar Dreigend pootaar Hoe krijgen pootgoet Alkmaar, Maandag. VERDRONKEN. De pikdonkere nacht van Zaterdag op Zondag het was veel donkerder dan ooit, zoodat wij van verschillende kanten hoor den zeggen, dat het nog nooit zóó duister was geweest heeft hier ter stede helaas een slachtoffer geëischt. Eén onzer meest bekende stadgenooten, de heer M. Jimmink, amanuensis van de handeschool, voorzitter van de transportcolonne van het Roode Kruis, is door de duisternis misleid, aan de Scheteldoekshaven te water geloopen en jammerlijk verdronken. Hij was op weg naar zijn woning aan de Kinheimstraat en had daartoe de Heul gekozen, omdat er bij de Groote Kerk eenige auto's stonden, v aarvan hij vreesde, dat hij die in het don ker moeilijk zou kunnen onderscheiden, zoodat hij gevaar zou loopen er tegenop te loopen. Helaas heeft deze voorzichtigheid hem niet kunnen redden, want loopenda op den rijweg aan de Heul schijnt hij wat veel naar links te zijn gegaan, waarbij hij het uitspringende gedeelte van de Schetel doekshaven niet heeft weten te vermijden. Gistermorgen werd de politie reeds vroeg ermee in kennis gesteld, dat de heer J. niet in zijn woning was teruggekeerd. Een on derzoek leidde al spoedig tot de weten schap welken weg hij was gegaan, waarop aanstonds met dreggen werd begonnen. Om half acht werd het lijk opgehaald. De overledene heeft den leeftijd van 60 jaren bereikt. De teraardebestelling zal a.s. Woensdag plaats hebben op de gemeentelijke begraaf plaats; om 3 uur n.m. vertrek uit het cen traal ziekenhuis. De heer A. Kooger gehuldigd als toegewijd musicus. Aan het einde van de gods dienstoefening van gistermorgen in de goed bezette kerk der re- monstrantsche gemeente heeft de predikant - ds. F. W. R a o p o 1 d den organist, den heer A. Kooger, zeer waardeerend toege sproken ter herdenking van zijn 40-jarige werkzaamheid als orga nist dier gemeente, gedurende welken tijd hij nimmer een dienst in de kerk heeft moeten verzui men. Zooals reeds is medegedeeld, heeft de heer K. daarvóór zeven jaar de herv. kerk te Ba-rsingerhorn als organist gediend en drie jaar die te Schagen, zoodat hij thans zijn gouden jubileum als organist herdacht. Na den dienst heeft een deputatie van den kerkeraad den heer Kooger op zijn plaats achter het orgel bezocht en naar het schip der kerk begeleid, waar voor hem en zijn echtgenoote stoelen waren neergezet. Het is mij een eer en een vreugde u aan de zijde van uw echtgenoote te mogen ontvangen, zoo begon ds. Rappold haar toespraak tot den jubilaris. Gij, altijd zoo bescheiden, zijt eigenlijk voor de kerkbe zoekers vrijwel een onbekende gebleven, ofschoon ge toch reeds 40 jaren lang onzen eeredienst grootere wijding hebt gegeven door uw orgelspel. Spreekster vertelde, dat in Mei 1900 de vacature van organist in den kerkeraad was besproken en dat toen blijkens de notulen van die vergade ring de aandacht was gevestigd op den destijds in Schagen werkzaam zijinden heer Kooger, die daarop in de vergadering van 22 Juni met 7 stemmen (één blanco) was benoemd en op 1 Aug. zijn eersten dienst in de remonstrantsche kerk mee maakte. De nieuwe organist deed zich kennen als een man, die zich inderdaad voorbereidde op den dienst en zich inleef de in den geest ervan, opdat zijn orgel spel vóór en na den dienst zou aansluiten bij het geheel. Spreekster waardeerde dit bij-zonder, omdat dit zoozeer bijdraagt tot de plechtigheid van het geheel. In vorige standplaatsen had zij het wel anders mee gemaakt, zooals zij met een paar voor beelden aantoonde. Het rustige optreden van den heer Kooger, gepaard met zijn gedegen voorbereiding (geregeld is hij wel een half uur vóór den aanvang van den dienst in de kerk) en zijn groote be reidheid tot goede samenwerking, stempe len hem tot een goeden organist in den ruimst-en zin van het woord, een organist wiens spel steeds fijn is afgestemd op het geheel van den dienst en het motief der predikatie. Juist daarom had spreek ster er prijs op gesteld om reeds nu het jubileum te herdenken, want de vacantietijd staat voor de deur en dan is alles zooveel anders, dat die tijd zich minder eigent voor een herdenking als deze. Zij vond het voor de gemeente een geruststelling een organist te hebben, die luisteren kan en een fijn-zinnig musicus is, een man, die het verstaat „terug te tre den achter zijn taak tot verheerlijking van God." Spreekster hoopte, dat het God zal be hagen hem aan de zijde van zijn vrouw nog vele jaren te sparen. Eerbiedig danken wij u, zoo ging zij voort, voor wat ge In hoogen zin en bedoeling hebt volbracht en waarvan wij de vruchten plukken. Dank bracht zij aan God, die den heer Kooger de kracht gaf om tot heden zijn taak, zoo zuiver en breed opgevat, te vol brengen. Op verzoek van ds. Rappold werd daar na door de gemeente den jubilaris (zonder orgelbegeleiding) toegezongen de bede van Gez. 204 1. Hierna overhandigde de predikante na mens den kerkeraad den heer Kooger een fijne bloemenmand waarin zich ook e^n enveloppe bevond, welker inhoud mis schien een lang gekoesterden wensch ii vervulling zou kunnen doen gaan. Andere sprekers In de consistoriekamer werd vervolgens gelegenheid gegeven om den jubileerenden organist te complimenteeren. Een zeer groot deel van de aanwezigen bleek hier toe aandrang te gevoelen, zoodat de ruimte al spoedig eigenlijk overvol was. Allereerst nam hier de oud-predikant der gemeente, ds. A. C. d e R e g tthans emeritus te Bergen, het woord. Hij vond het een voorrecht den heer Kooger, met wien hij 13 jaren lang had mogen samen werken, geluk te mogen wenschen. Die .samenwerking was steeds zeer prettig ge weest, ook al doordat de heer K. altijd bereid was om ook nog op andere wijze dan door zijn taak als organist de plech tigheid van den kerkdienst te verhoogen. In dit verband dacht spr. b.v. aan het eerste concert, na de restauratie van het orgel gegeven door het zangkoor der ge meente. Bij zijn intrede was spr. getroffen door het spel van den heer Kooger, dat hem ook daarna vaak had ontroerd en had doen erkennen, dat muziek de wondere sprake van God is. Spr. vertelde van organisten uit andere gemeenten, welke hij gediend had en stelde vast, dat hun opvatting van hun taak heel wat minder goed was dan die van den heer Kcoger, die telkens weer demonstreert dat de muziek is een ge nadegave Gods. Door zijn grooten ijver en zijn toegewijde liefde voor de orgelmu ziek heeft de heer Kooger in de laatste halve eeuw iets bovenmenschelijks ge daan. Hij had daarbij het geluk aan zijn zij-de te hebben een echtgenoote vol le vensmoed en levenskracht. Spr. sprak den wensch uit, dat beiden nog vele jaren samen mogen gespaard blijven om aldus te kunnen werken in het midden der ge meente tot eere van God. De heer Corn. Jonker, uit Schoorl, sprak 'n woord tot den collega, dien hij had leeren kennen als voortreffelijk organist, wiens medewerking hij voor bijna alle door hem geleide concerten had ingeroe pen, als het er op aan kwam een goede ogelbegeleiding te hebben. De heer Kooger deed dat als een artist. Maar ook overigens was de heer K. voor de jonge ren altijd toegankelijk: hij is met woord en daad steeds een eerlijke, trouwe raads man, wien spr. dankbaar is voor de vele ontvangen goede wenken. Uit naam van het dubbel mannenkwar- tet Zang cn Vriendschap, aan welks con certen de heer Kooger tal van keeren meewerkte, bood hij dezen een boekwerk aan „Het orgel en zijn meester." De heer J. Dalenberg sprak namens het vrijz.-herv. zangkoor een woord van gelukwensch tot den jubilaris, die louter uit liefde voor de muziek meermalen me dewerking verleende bij con-certer. van dat koor (nog j.l. Donderdag op het concert voor den zieken en gewonden soldaat, waar een bate van ruim 486 werd be haald). Spr. hoopte dat de medewerking van den heer K. nog vaak kan worden ingeroepen en bood dan namens het koor een heerlijke fruitmand aan. De heer H e k k e t constateerde, dat de ev. luth. kerk nooit tevergeefs een beroep op den heer Kooger had gedaan en her innerde aan diens waardevolle adviezen ten aanzien van de restauratie van het orgel dier gemeente. Zij had in een en an der aanleiding gevonden om den heer K. thans een bloemenmand te offreeren onder aanbieding tevens van haar beste wenschen voor nog vele goede jaren. (Dit bloemstuk was reeds vóór den kerkdienst bezorgd en prijkte gedurende dien tijd achter het or gel). De openbare huldiging was hiermee afgeloopen. De aanwezigen drukten den heer en mevr. Kooger de hand en gingen daarna huiswaarts. VERGOEDING VOOR HET HUISVESTEN VAN VRIJWILLIG GEEVACUEERDEN. Wij hebben hedenmorgen bezoek gehad van eenige bewoners van Den Helder, die deze gemeente vrijwillig hebben verlaten en in een der buurtgemeenten van Alk maar onderdak hebben gevonden. Hun verzoek was te mogen vernemen of de gezinnen, waarin zij thans vertoeven, ook vergoeding voor hun voeding en huisvesting zullen krijgen, daar zij zich tot de gemeente-secretarie ter plaatse gewend hebben en men daar van eenige officieele vergoeding niets bleek te weten. In verband daarmede hebben wij ons om inlichtingen gewend tot de secretarie in Alkmaar, daar dit de gemeente is waar men in Den Haag blijkbaar verwachtte, dat de meeste uit Den Helder geëvacueer- den een onderkomen zouden zoeken. In verband met dit laatste is dan ook door de desbetreffende ambtenaren uit Den Haag medegedeeld, dat inderdaad een vergoeding kan worden gegeven wanneer de gezinnen,' waarin de geëevacueerden zijn opgenomen, behoeftig zijn. Eenige schriftelijke of gedrukte mede- deeling is daarover evenwel niet ontvan gen en het is dus mogelijk, dat er in- de omgeving gemeenten zijn waar deze rege ling niet bekend is en dus niet in toe passing wordt gebracht. Belanghebbenden wordt geadviseerd zich in dat geval rechtstreeks tot den heer Secretaris-Generaal, wn. hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken te 's-Gravenhage te wenden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 22.33 tot 4.57 uur licht op. Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Ouverture (Artisten-ingang) (rom.); hoofdrollen Louis Jouvet, Janine Darcey, Claude Dauphin. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie matinee. Roxy-theater, 7.30 uur, eerste hoofdnum mer De laatste waarschuwing (detective film); hoofdrol Preston Forster; tweede hoofdnummer Demonen der renbaan (sens.); hoofdrol Pat O'Brien. Toegang vanaf 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ik stal een millioen (sens.); hoofdrollen George Raft en Claire Trevor. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Dr. Kildare.... dringend! (rom.); hoofdrol len Lew Ayres, Lana Turner, Laraine Day en Lionel Barrymore. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Woensdag 10 Juli. 8 uur, Ruïnekerk te Bergen, concert Ber gens mannenkoor ten bate van het oorlogs- noodenfonds. DE MAANDAGMARKT. „Altijd wat anders maar zelden wat goeds", was vroeger een spreekwoord dat op het platteland, waar men weinig op snelle veranderingen gecharmeerd is, heel vaak werd gehoord. Doch wie zijn oor heden op de varkensmarkt te luisteren legde, zal, behalve van de varkenshande laren, weinig goede verwachtingen om trent de komende regeling vanwege de Nederlandsche Veehouderijcentrale ver nomen hebben. Het woordje „vrij", hoewel het in de perspublicatie omtrent de slachtvarkens- regeling voorkomt, leek wel als een be spotting te worden opgenomen. De aan voerder ter Alkmaarsche markt toch is voor 90 de producent(mester) terwijl de directe kooper voor 70 zeker de slager is. Voor verreweg de grootste helft is dus de Alkmaarsche markt een handel van mester tot slager, en dus volkomen in strijd met de perspublicatie, welke o.a. voor Noordholland generaliseert dat de varkenshandel via den handel verloopt. Het was de algemeene wensch ter markt zoowel van boer als slager, dat èn stedelijke èn landbouwautoriteiten, in het belang van markt en van de omgeving dat ten sterkste wordt opgekomen tegen de suggestie, dat de Alkmaarsche markt door den varkenshandelaar zou worden beheerscht. Even-als elders wenscht men zijn var kens te leveren als men nimmer anders dan aan den slager verkocht. Deze gedach te bracht een ruimen aanvoer en een ruim aantal koopers met het gevolg, dat de markt vlot verliep met 34. ct. als top- prijs voor de beste zwaarste doch ook voor de rijpste varkens. In het laatste geval sprak de vraag naar vet mede. Het lichtere, onrijpe varken was minder gezocht en moest soms onder de 30 cents verkocht worden. De middenprijs, welke ook volkomen stand hield, was 33)4 ct. Nog meer dan de vorige week deed zich op de vette koeienmarkt de afwezigheid van thans alle Heldersche slagers gevoe len. De aanvoer was ruim, de vraagprijs vooral niet lager, doch de trage handel zou tenslotte den verkooper dwingen met gelijken prijs als de vorige week genoegen te nemen. Typisch en teekenend is de toename van den aanvoer van minder rijp vee. Het loonend weideloon zal hieraan niet vreemd zijn, want de grasgroei dwingt niet tot opruimen. Ook de schapen, welke schaars werden aangevoerd, waren goed prijshoudend. Het nuchtere kalf vond een geduchten concurrent in het veelvuldig aangevoerde graskalf, dat nogal eens beneden 30 ct. per pond geslacht ging. Mochten wij de vlotte en algeheele uitverkoop als maat staf nemen, dan zou men moeten ver wachten, dat de handel in dit artikel uit- kon, hetgeen echter wel eens door insi ders werd betwijfeld. STEDELIJKE MUZIEKTUIN. De Postfanfare en mannenkoor „Orpheus". Met dit concert hebben bovengenoemde vereenigingen hun prestaties in dienst van de liefdadigheid gesteld, de baten kwamen geheel ten goede van het Oorlogsnooden- fonds. Hoewel de belangstelling niet onbevredi gend was, hadden we toch voor dezen avond méér bezoekers verwacht. De bedoeling echter van de executanten is er niet minder prijzenswaardig om. „Orpheus" opende met een perfecte uit voering van „Ecce Quomodo Moritur" van Handel, gezongen ter nagedachtenis aan hen die vielen voor het vaderland. ,L' Orgue" van Rillé werd zeer mooi ge nuanceerd gezongen, de baritons waren af en toe iets te scherp. Hierna was de postfanfare aan de beurt met een drietal nummers, waarvan we voor al waardeeren de fantasie „Trouvere" van Verdi, waarin een fraai klankgeluid viel te constateeren. De melodieën uit de opera „Lucia" van Donizetti werden muzikaal ge speeld, de stemming was een enkele maal wat weifelend. Na de pauze zong „Orpheus" nog ,,'t Geu zenvendel" van Roeske, en „Jerusalem" van Olman. Deze bekende werken is iedere zanger technisch nu zoo langzamerhand wel meester, zoodat niets meer in den weg staat om ze zéér mooi en gevoelvol te zingen, hetgeen dan ook gebeurde. De postfanfare besloot den avond met een drietal nummers, waarvan o.a. de ouverture „L 'Emulation" van Canivez zéér goede momenten had, en wederom een goed klank gehalte. Deze concert-avond is voor beide ver eenigingen een succes geweest, de luiste raars lieten dit ondubbelzinnig door harte lijk applaus blijken. Zoowel „Orpheus" als de postfanfare kwamen er dan ook zonder toegift niet af. WAT MOET MEN DOEN MET HET GOUDGELD. De agent van de Nederlandsche Bank te Alkmaar verzoekt ons mede te deelen, dat tal van menschen hem schriftelijk mede delen, dat zij nog in het bezit van goud geld zijn. Deze mededeeling is niet voldoende. Men moet zich zoo spoedig mogelijk tot het agentschap van de Nederlandsche Bank te Alkmaar wenden of tot een van de cor respondentschappen van deze Bank in om liggende gemeenten en kan daar dan de formulieren in ontvangst nemen welke door den bezitter van het goudgeld moeten wor den ingevuld. Het geld behoeft vooreerst niet ingewis seld te worden. DE ONTTROONDE KONING KLANT. Ontegenzeglijk, aldus het Middenstands blad, worden de klanten (gelukkig) han delbaarder of meegaander in dezen tijd. De véél te hooge eischen, die zij aan hunne leveranciers stelden in den laatsten tijd worden verminderd. Er zijn echter nog vele uitzonderingen op dezen regel en lang niet alle afnemers ken nen de moeilijkheden, waarmee de mid denstand dagelijks te kampen heeft. Zijne Koninklijke Hoogheid De Klant staat er soms op een bepaald artikel te ont vangen, nog wel op een door Hem opgege ven tijdstip en is heftig verontwaardigd dat Zijn leverancier hiertoe niet in staat is, want Hij was toch zoo'n beste Klant! De handige middenstander draagt er ech ter zorg voor dat hij dergelijke klanten met heel veel tact laat gevoelen, dat hij heusch niet meer in staat is om aan al hunne wen schen te voldoen en hij draagt er zorg voor, dat hij dit uitsuitend aan de omstandighe den wijt. Er zijn klanten met een bijzondere men taliteit, die zich in het verlies van hun troon niet willen schikken en er door hun leve rancier niet op gewezen willen worden. Ook zijn er klanten, die werkelijk meenen, dat hun leveranciers misbruik maken van de omstandigheden. Om deze reden doet men er goed aan, terwille v'an de goodwill der zaak, om zulke klanten met fluweelen handschoenen te blijven behandelen. GESLAAGD. Bij de N-e-derl. vereeniging voor muzi- kaal-rythmische opvoeding slaagde j.l. Zaterdag te Amsterdam voor het diploma leerares rythmische gymnastiek (methode Dalcrore) onze stadgenoote mej. Bep Kuiper. VOOR ZIEKE EN GEWONDE MILITAIREN. Het concert, gegeven door het vrijz. herv. zangkoor op 4 dezer, heeft een batig saldo van 486.31 opgebracht. POLITIEBERICHTEN. Doordat een chauffeur van een onbekend gebleven legerauto Zaterdagavond, om streeks 7.50 uur, op de Koorstraat tegen een aldaar staanden handwagen aanreed, kwam de 47-jarige wielrijdster A, v. d. Gr., wo nende alhier met dien handwagen in aan raking, waardoor zij op den weg kwam te vallen en het bewustzijn verloor. Zij klaag de later over pijn in de maagstreek en is op dokters advies per ziekenauto naar het Centraal ziekenhuis ter observatie overge bracht. Aangezien haar toestand niet ern stig bleek is zij daarna naar haar woning vervoerd. Haar rijwiel werd beschadigd. In verband met het onderzoek naar den dader van een ernstig geval van brand stichting te Hengelo verzoekt de Commis saris van Politie te Alkmaar den inwoners dezer gemeente aan zijn bureau mededee ling te willen doen van hun bekende per sonen, die aan een hunner handen een pink en/of een rigvinger missen. Voorts wordt aan een ieder, verblijvende in deze gemeente, die een dergelijk lichaamsdeel mist, in overweging gegeven, zich met spoed vrijwillig aan te melden aan het Bureau van Politie, Kerkplein alhier. KANAAL STOLPEN—KOLHORN. De hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in de directie algemeene dienst deelt mede, dat de sluitingstijden van de provinciale schutsluis bewesten Kolhorn in het kanaal Stolpen-Kolhorn zijn: Op werkdagen van 19 uur tot 7 uur. Des Zondags den geheelen dag en op feestdagen, alsmede op nieuwjaarsdag, tweeden Paaschdag, Hemelvaartsdag, twee den Pinksterdag en de beide Kerstdagen, mits niet vallende op Zondag, als op werk dagen. VERKEERSINSPECTIE NOORDHOLLAND VERPLAATST. Met ingang van heden is het bureau van de rijksverkeersinspectie, district Noord holland, te Haarlem, voor de behandeling van aanvragen betreffende rijvergunningen en motorbrandstofdirstributie verplaatst naar Hazepaterslaan 34, hoek Dreef, aldaar. Het telefoonnummer is 18146. Alle corres pondentie betreffende bovengenoemde on derwerpen dient te worden gericht aan het nieuwe adres. Opbrengst collecte. De collecte voor het nationaal hulpco mité heeft in onze gemeente rond 475 op gebracht. Geslaagd. k De heer P. Schoorl, alhier, slaagde te Amsterdam voor het doctoraal examen ge neeskunde. (t.m. 2Aug.): Vj ons thee of if2 pond koffie. 1 kilogram suiker. (t.m. 12 Juli) 2'/j ons bloem of bakmeel. (8 t.m. 14 Juli): 2000 gram brood. De op 14 Juli nog niet uitgegeven bonnen 41 t.e.m. 50 blijven geldig tot en met 18 Juli. (1 t.m. 14 Juli)} 2 liter petroleum. Tot 30 September kan men bij handelaren koopen 20% van het verbruik van April 1939 tot en met Maart 1940. oooooooooooooooooooooooooooooo Gouden huwelijksfeest. Zaterdag vierde het echtpaar P. Burger Plevier zijn gouden huwelijksfeest. Beiden zijn geboren in deze gemeente, de bruide gom in het dorp en de bruid in één van de Schermermolens; beiden hebben altijd in onze gemeente gewoond. Dertig jaar oefende de heer Burger het slagersbedrijf uit; tevens was hij veehandelaar. Als koopman in pink- stieren was hij in wijden omtrek bekend en genoot hij het volledige vertrouwen van de boeren. Thans bewonen de echtelieden een nette woning in de Dorpsstraat, waar de 77-jarige bruidegom nog het beroep van visscher uit oefent; de 72-jarige bruid verricht nog ge heel alleen haar huiselijke bezigheden. Kin deren heeft het echtpaar niet gehad. Het was een genoegen het gouden echtpaar in de nette huiskamer, welke thans als in een bloementuin was herschapen, te zien zitten, te midden van familie, buren en vele vrien den. Als een bijzonderheid melden wij nog dat het paar zijn zilveren feest vierde in 1915, toen onze weermacht gemobiliseerd was en het gouden huwelijk nu ons land in oorlog is. Collecte „Zonnestraal." De jaarlijksche collecte, georganiseerd door den heer S. Heringa, bracht dit jaar 33.35 op, ruim 5 meer dan het vorige jaar. T.B..C-bestrjjding. De alhier gehouden speldjesverkoop van „Herwonnen Levenskracht" heeft 64.55 opgebracht. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDSONDERWIJS TE ALKMAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend, dat zich bij hen sollicitanten kunnen aanmelden naar de be trekkingen van tijdelijke leeraren aan boven genoemde school in de hierna genoemde vakken voor een nader te bepalen getal les sen (van 50 minuten) per week, waarvoor bij voorkeur in aanmerking komen bezitters van wettelijke bevoegdheid voor het betref fende vak: bouwkunde en bouwkundig teekenen; b. werktuigkundig- en smidsteekenen; c. electro-techniek en electro-technisch teekeinen; d. natuurkunde; e. wiskunde. Cursusduur 1 October31 Maart. Salaris volgens Rijksregeling (le klasse). De Directeur verstrekt gaarne inlichtingen. Sollicitatiestukken (adres ongezegeld) in te zenden vóór of op 13 Juli a.s. Alkmaar, 8 Juli 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Petronella A., d. van Wilhelmus de Boer en M. Molenaar. Gemrdus B., z. van Gerardus B. Noordanus en K. Jansen. Willy, d. van Petrus G. van der Gullik en A. de Boer. Geertruida M. E. P., d. van Ccrnelis Komen en Th. G. B Keijsper. Lena j., d. van Franciscus Mentzij en M. Sollie. Louise, d. van Leo Selij en A. Leenders. Catharina E., d. van Arie Schenk en J. Zwart. OVERLEDEN: Cornelis Schouten, gehuwd met J. den Nijs, 72 jaar. Martinus Jimmink, gehuwd met M. Visser, 60 jaar. EERSTE BLA (Ong De recherchedic ppolitie kwam te; dezer gemeente b haver verkocht in Deze haver was van militairen, di het Rijk hadden g Een uitgebreid arrestatie van de; J. A. L. Deze had grammen haver ae Hilversum. Bij hu tie een groote pa In de garage were aangetroffen, een een partij rjjwielei heid hout. (timme deren een gro werden ni beslag g litiebureau vervoe teerd, verdacht va: gedemobiliseerde te Nunspeet en ee litair uit Almelo, zullen vermoedelij: ken, dat de gestole zijn uit de manege Rijtuig Maatschapf militairen werd ge taire rijwielen had overgespoten en af De laatste berich op het Fransche A blijven, naar het meldt, alarmeerend In Vichy werd ht dat de op Mar! Het is thans we het met de aardapp het aanbod van goec zal worden. Het is dan ook ze« aanbod van door dt pootaardappelen niet nen voldoen. Dit zal dat er veel minde zal worden aangeboc Daarom wordt a mogelijk in de omsf men te verkeeren d. pootgoed zullen moe Plantenziektenkundij zelf maatregelen te Immers, wilh dat in 1941 een vlakte aardapp slechte gezond worden uitgepoo; niet-selecteerend< wers zelf iets i noodmaatregel gende handelwi raden. Op de velden, groot percentage bevatten (velden ziek is, vallen beschouwing), zo zoo spoedig mog ken door er b.v, steken. Men re vroeg, ja zéér vri te zeggen de matige hoeveelhe len hebben voort Het tijdstip van hei met precies worden i schilt ook ten opzicht e is duidelijk da rooien succes zal won ook duidelijk dat wij iGniet het sumnr wachten van het oi S CECIL FT 67) Tommy herkende een gemompelde danl den brief, welke hij te le le2?n. Higgins wac gereed was en zei dan „Ik zou je graag ee vertellen. Tommy, L De jonge Hamper e: oe inspecteur keek 1 aan, waarna hij vervo „Het is misschien n verhaal, maar ik zou t is het hoorde". Opnieuw maakte c opmerking. Higgins zat hem zwi Naar het oordeel van c: Jongen eigenlijk nooit gehad in het leven. E- iets goeds in hem, K van zijn vader en er zc overgeërfde kwade nei den uitgeroeid. Het i:

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2