Laatste |$ys SPORT EN WEDSTRIJDEN. tties ke. Statui £aatste Aecichten £and=en Juin&oum Jiacktêecidtim feuilleton SPORTZONDAG ONDER IDEALE WEERSOMSTANDIGHEDEN. t.m. 60 nr. 2 OREN Dreigend tekort aan pootaardappelen, DE Ook Alkmaar trok als sport-centrum. De uitslagen. eerste blad. 3 m. 2 Aug.): jnd koffie. a. 25 Juli) n. 12 Juli) ïeel. m. 14 Juli): uitgegeven ijven geldig ,m. 14 Juli)} kan men bij i 20% van (pril 1939 tot xxxxxxx>oooö HORN in huwelijksfeest. tpaar P. Burger— ijksfeest. Beiden nte, de bruide- id in één van de ebben altijd in ;rtig jaar oefende oedrijf uit; tevens koopman in pink- mtrek bekend en irtrouwen van de ilieden een nette waar de 77-jarige van visscher uit- verricht nog ge- bezigheden. Kin- niet gehad. Het len echtpaar in de lans als in een ien, te zien zitten, ren en vele vrien- d melden wij nog feest vierde in gemobiliseerd was nu ons land in cte „Zonnestraal." cte, georganiseerd ;a, bracht dit jaar :er dan het vorige vRWOUDE T.B..C-bestrijding. i speldjesverkoop •enskracM" heeft ndschool voor dsonderwijs [AAR. WETHOUDERS van ind, dat zich bij hen imelden naar de be- leeraren aan boven- hierna genoemde te bepalen getal les- >r week, waarvoor bij ig komen bezitters leid voor het betref- wkundig teekenen, smidsteekenen; n electro-technisch -31 Maart, geling (le klasse). gaarne inlichtingen, ■es ongezegeld) in te uli a.s. 40. ithouders voornoemd, 2HOT, Burgemeester, etaris. [AAR. in Wilhelmus de Boer Ge'-ardus B., z. van is en K. Jansen. G. van der Gullik en uida M. E. P., d. van Th. G. B Keijsper. :iscus Mentzij en M- i van Leo Selij en A. irina E., d. van Arie gehuwd met J. den inus Jimmink, gehuwd (Ongecorrigeerd.) groot aantal rijksgoederen opgespoord. De recherchedienst van de Larensche ppolitie kwam ter oore, dat een inwoner dezer gemeente bijna dagelijks partijen haver verkocht in de gemeente Hilversum Deze haver was waarschijnlijk afkomstig van militairen, die deze ten nadeele van het Rijk hadden gestolen. Een uitgebreid onderzoek leidde tot de arrestatie van den 40-jarigen makelaar j. a. L. Deze had reeds honderden kilo grammen haver aan den man gebrbacht te Hilversum. Bij huiszoeking vond de poli tie een groote partij militaire goederen. In de garage werd o.a. een partij haver aangetroffen, een partij wollen dekens, een partij rijwielen en een groote hoeveel heid hout. (timmerplanken.) Al dzee goe deren een groote verhuisauto vol werden ni beslag genomen en naar het po litiebureau vervoerd. Voorts zijn gearres teerd, verdacht van diefstal, de 24- jarige gedemobiliseerde g. D., fabrieksarbeider te Nunspeet en een gedemobiliseerde mi litair uit Almelo. Nog andere arrestaties zullen vermoedelijk volgen. Het is geble ken, dat de gestolen goederen afkomstig zijn uit de manege van de Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij te Baarn, welke door militairen werd gebruikt. De groen emili- taire rijwielen had men na den diefstal overgespoten en aan den man gebracht. alarmeerende berichten van martinique. De laatste berichten over den toestand op het Fransche Antilleneiland Martinique blijven, naar het D. N. B. uit Genève meldt, alarmeerend luiden. In Vichy werd hedenmorgen meegedeeld, dat de op Martinique gestationneerde Fransche marinestrijdkrachten zich voor bereiden op een ultimatum van de Britsche vlootstrijdkrachten. De Britsche blokkade, die door Engelsche oorlogsschepen wordt uitgevoerd, heeft reeds als eerste uitwer king de verbreking der vrebindingen van het eiland met het vasteland. Overigens weigert men te Vchiy eenige waarde toe te kennen aan de gisteren te Londen uitgege- geven tegenspraak, volgns welke er van een blokkade van het eiland geen sprake zou zijn. Men verklaart, dat na den over val op Oran, dergelijke verklaringen van Londen niet geloofwaardig zijn, temeer daar gisteravond in Londen zelf verluidde, dat niet valt te ontkennen, dat zich wellicht enkele Britsche oorlogsschepen in West- Indische wateren ophouden. de betrekkingen tusschen amerika en japan. De verklaringen van president Roosevelt over het Verre Oosten en de betrekkingen met Japan worden, naar de woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken verklaarde, in de Japansche regee- ringskringen met de grootste belangstel ling vernomen. Zoolang evenwel, aldus een D. N. B. bericht uit Tokio, de volledige tekst der verklaring van den president niet beschikbaar is, kan hiertegenover geen standpunt worden ingenomen. De woord voerder betoogde, dat men nog met de mo gelijkheid van een accoord tusschen Japan en de Ver. Staten over de nog hangende kwesties rekening houdt. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK 8 JULI. Valuta's (schriftelijk en tel. transacties). New-York 1.883/ie—l.88»/«; Berlijn 75.28— 75.43; Brussel 30.11—30.17; Helsinki 3.81 3.82; Stockholm 44.81—44.90; Zürich 42.57— 42.66; bankpapier: New-York 1.86)41.903/5; Brussel 30.08—30.20; Stockholm 44.76—44.94; Zürich 42.52—42.70. Hoe krijgen we voldoende pootgoed voor 194 Het is thans wel algemeen bekend, dat het met de aardappels zoo gesteld is, dat het aanbod van goedgekeurd pootgoed klein zal worden. Het is dan ook zeer waarschijnlijk, dat het aanbod van door de N.A.K. goedgekeurde pootaardappelen niet aan de vraag zal kun nen voldoen. Dit zal de oorzaak kunnen zijn dat er veel minderwaardig pootgoed zal worden aangeboden. Daarom wordt aan de verbouwers, die mogelijk in de omstandigheden zullen ko men te verkeeren dat ze zich met dit soort pootgoed zullen moeten behelpen, door den Plantenziektenkundigen Dienst aangeraden, zelf maatregelen te treffen. Immers, willen we zeker zijn dat in 1941 een behoorlijke opper vlakte aardappelen van niet te slechte gezondheidstoestand zal worden uitgepoot, dan zullen de niet-selecteerende aardappelverbou wers zelf iets moeten doen. Als noodmaatregel zouden we de vol gende handelwijze kunnen aan raden. Op de velden, die nog een vrij groot percentage gezonde planten bevatten (velden waarop 40 a 50 ziek is, vaUen natuurlijk buiten beschouwing), zou men de planten zoo spoedig mogelijk kunnen mer ken door er b.v. een stokje bij te steken. Men rooie deze planten vroeg, ja zéér vroeg, zoodra om zoo te zeggen de planten reeds een matige hoeveelheid pootbare knol len hebben voortgebracht. Het tijdstip van het rooien kan natuurlijk niet precies worden aangegeven. Dat ver schilt ook ten opzichte van de rassen, maar het is duidelijk dat alleen bij zéér vroeg rooien succes zal worden verkregen. Het is ook duidelijk dat wij, op deze wijze hande lend, niet het summum zullen mogen ver wachten van het op deze wijze gewonnen pootgoed. Wij moeten echter door toepas sing van de in dit berichtje genoemde mid delen trachten nog zooveel mogelijk be hoorlijk pootgoed te krijgen, opdat de voed selvoorziening 1941 niet in moeilijkheden zal komen. Ook hier geldt: „nood breekt wetten". Omdat er over de bewaring van het poot goed ook nog wel iets te vertellen valt, zal hierover te zijner tijd ook nog een bericht je geplaatst worden. I. J. SCHROEVERS, leeraar R. L. W. School. DE AARDBEIENPRIJZEN STIJGEN. De aanvoer vermindert snel. Zooals tot nog toe iederen keer het geval is geweest, waren ook aan het einde van de vorige week de aardbeienprijzen weer hoo- ger dan op andere dagen. Deze prijsstij gingen op de markten van Vrijdag en Za terdag staan in verband met het feit, dat deze dagen voor den binnenlandschen han del de gunstigste tijdstippen zijn om voor den Zondag het publiek van aardbeien te voorzien. Voor Moulin Rouge betaalde men op beide dagen 60 tot 114 cent per slof. De meeste partijen gingen echter tusschen de 80 en 100 cent van de hand, terwijl uitste kende kwaliteit geregeld boven den gulden noteerde. De prijzen van de Amazonen waren eveneens hooger dan in het begin der week. Vrijdag was de hoogste prijs, die wij zagen besteden 31)4 cent per kilo. Zaterdag was de hoogste noteering 37 cent per kilo. De noteeringen liepen uiteen van 20 tot 31 cent per kilo. Uit alles blijkt tijdens de veilingen, dat aan het product groote zorg besteed moet worden. Er wordt een zeer strenge keuring gehouden of de aardbeien onder in de man den van dezelfde, kwaliteit zijn als de bo venste laag. Een enkele maal gebeurt het, dat dit niet het geval is en dan wordt de partij afgekeurd, waarvoor dan een lagere prijs wordt vastgesteld dan waarvoor zij gekocht is. De tuinder kan na de afkeuring altijd nog in „hooger beroep" gaan bij de arbitragecommissie. Ook de kooper kan zich beroepen op de arbitragecommissie. Aan de verpakking van de aardbeien wordt eveneens zeer veel aandacht ge schonken. De meeste aanvoerders brengen hun producten in nieuwe, schoone sloffen, waarvan er drie in een krat geplaatst kun- DE VEEMARKT. ALKMAAR, 8 Juli 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 86 Vette koeien 160330, handel matig; 40 Graskalveren 3070; 95 Nuchtere kalveren (slacht) 616; 12 Vette schapen 2835; 406 Vette varkens 6068 cent jper kg enkele hooger. Handel goed. AMSTERDAM, 8 Juli 1940. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Noordholl. muizen 5)4 cent; Duinzand muizen 7 cent; Noordholl. blauwe eigenheimers 9 cent. Alles per kg. Aanvoer 260.000 kg. nen worden. Zij hebben het groote voordeel dat de vruchten bij het vervoeren niet be schadigd worden. Intusschen is het hoogtepunt van den oogst al weer voorbij. Het einde van de campagne kondigt zich reeds aan, sneller dan de verwachtingen waren. Hoewel de planten rijk gebloeid hebben, zal de oogst opbrengst beneden de raming blijven. De rauwe vruchten, die na het plukken ach terblijven, komen niet tot ontwikkeling. De tijd van de speciale veilingen zal dan ook wel spoedig tot het verleden behooren. De napluk wordt op de groentenveiling aangevoerd en dat duurt nog wel een goede maand. NIEUWE MINIMUMPRIJZEN. Voor verschillende producten zullen met ingang van heden, Maandag, weer nieuwe minimumprijzen vastgesteld worden. Voor deze streek is wel de belangrijkste die der vroege aardappelen, welke met 0.60 per 100 kg. verlaagd wordt tot 4.40 per 100 kg. De minimumprijs voor tomaten is verlaagd van 20 tot 18 per 100 kg voor de voor export geschikte tomaten. De tomaten, welke uitsluitend voor het binnenland ge veild worden, hebben als minimumprijs 8 per 100 kg. gekregen, terwijl de vergoedings- prijs voor goedgekeurde 7 en voor af wijkende 6 per 100 kg. is geworden. In de minimumprijzen van de bloemkool is voor wat betreft de voor export geschikte kwaliteit geen verandering gekomen. Voor het binnenland geldt als ophoudprijs 4 en als vergoedingsprijs voor goedgekeurde 3.50 en voor afwijkende 2.50 per 100 stuks. Bospeen, voor export geschikt, is van f 5.50 tot 5 per 100 bos teruggebracht. De ophoudprijs voor het binnenland is 4, de vergoedingsprijs voor goedgekeurde 3.50 en voor afwijkende 2.50 per 100 bos. Breekpeen' en waschpeen zijn nu niet lager te koopen voor export dan 5 per 100 kg. Voor waschpeen geldt als ophoudprijs voor het binnenland 2.50, en als vergoe dingsprijs voor goedgekeurde 2 en voor afwijkende 1.50 per 100 kg. De minimumprijs voor roode kool is voor het eerst vastgesteld op 4.50 per 100 kg. Voor het binnenland geldt als ophoudprijs 2.50 en als vergoedingsprijs voor goed gekeurde 2 en voor afwijkend 1.50 per 100 kg. De witte kool wordt niet lager voor export verkocht dan 3.50, voor het binnen land niet beneden 2. De vergoedingsprijs is voor goedgekeurde 1.50 en voor af wijkende 1 per 100 kg. De ophoudprijs, welke voor het binnenland is vastgesteld voor de savoye kool, bedraagt 2.50, de ver goedingsprijs voor goedgekeurde 2 en voor afwijkend 1.50 per 100 kg. Stamboonen kunnen niet lager worden verkocht dan 14 voor export. Voor het binnenland wordt verschil gemaakt tusschen boonen met en zonder draad. Voor zonder draad is de ophoudprijs f 6, de vergoedingsprijs voor goedgekeurd 5 en voor afwijkend 4.50 per 100 kg.; voor boonen met draad is de ophoudprijs 5, de vergoedingsprijs voor goedgekeurde 4.50 en voor afwijkend 4 per 100 kg. AARDBEIEN VOOR VLUCHTELINGEN. De Beverwijksche veilingen hebben Za terdagmiddag 6 kratten, waarin 18 manden met eerste kwaliteit aardbeien van de soort Amazone, beschikbaar gesteld voor 120 Rot- terdamsche vluchtelingen, w.o. 50 kinderen, die in gebouw 'E.N.O. te Den Haag zijn on dergebracht. Nog dienzelfden middag zijn de aardbeien door den expediteur Jan Per soon gratis naar Den Haag vervoerd. Een voorbeeld van de Beverwijksche vei lingen, dat navolging verdient. CECIL FREEMAN CREGG. 67) Tommy herkende hem dadelijk en met een gemompelde dankbetuiging greep hij den brief, welke hij terstond opnieuw begon te lezen. Higgins wachtte tot hij daarmee gereed was en zei dan: „Ik zou je graag een geschiedenis willen vertellen. Tommy, als je er naar wilt luiste ren". De jonge Hamper gaf geen antwoord en oe inspecteur keek hem even stilzwijgend aan, waarna hij vervolgde: „Het is misschien niet zoo'n interessant verhaal, maar ik zou toch graag willen, dat je het hoorde". Opnieuw maakte de ander geen enkele opmerking. Higgins zat hem zwijgend aan te staren. Naar het oordeel van den inspecteur had de jongen eigenlijk nooit een behoorlijke kans gehad in het leven. Er zat werkelijk wel iets goeds in hem, maar hij bleef de zoon van zijn vader en er zouden nog heel wat overgeërfde kwade neigingen moeten wor den uitgeroeid, Het is waar, dat Henry Hamper, volgens zijn laatste brief, het pad der misdaad verlaten had maar de jonge Hamper had heel wat wilde dingen gezegd en gedaan. Hij was bezeten geweest van een wraakzuchtig plan en Higgins wilde zijn karakter eens op den proef stellen. „Dit is mijn verhaal. Denk eraan, dat het niet heelemaal waar is, hoewel dit aan den anderen kant wel mogelijk zou kunnen zijn". Hij zweeg, als om de juiste woorden te kiezen. Toen vervolgde hij: „In de eerste plaats is het noodig een paar weken terug te gaan, naar het oogen- blik, waarop een gemaskerde jonge man een melodramatisch entrée maakte en een zekere eh vooraanstaande politieman uit een hachelijke positie redde". De jonge Hamper schoof heen en weer op zijn stoel, maar zei niets. „De komst van den jongen man kwam zeer gelegen zij het dan onverwacht, want hoe hij daar kwam, ontdekte de eh vooraanstaande politieman eerst veel later, toen een zekere brief in zijn handen kwam, waarin de jonge man gewaarschuwd werd een dergelijk huis te betreden". De inspecteur zweeg en haalde in gedach ten verzonken een zwart geblakerde pijp uit zijn zak, met een gevulde tabakszak en een doosje lucifers. Uiterst kalm vulde hij zijn pijp, streek een vlammetje aan en hield dit bij de tabak. Terwijl hij een dikke rook wolk naar het plafond blies, scheen hij zich den ander plotseling weer te herinneren, en een sigarettendoos openend, bood hij hem er een aan. Tommy nam een sigaret, maakte gebruik van de lucifer, welke de inspecteur hem voorhield en zakte dan weer zwijgend in zijn stoel achterover. „De jongeman beheerschte de situatie echter niet heel lang, want de bordjes wer den verhangen en spoedig daarop bevond het tweetal zich in een heel moeilijk parket. Toen volgde een heel spannende episode in een schoorsteen, een ouderwetsche Tom my huiverde onwillekeurig welke over ging in een komische episode op het dak". Een pauze, gedurende welke de inspecteur den jongen onder de beschutting van dikke rookwolken nauwkeurig gadesloeg. „Er volgde een brand en nadat de politie man reeds ontsnapt was, werd de melo dramatische jongeman netjes gered door een ijverige brandweerbrigade, en om zijn erkentelijkheid daarvoor te betuigen, ver dween hij spoorloos, zonder zijn redders zelfs ook maar te bedanken". „Ik eh ik deed dat wel". „Wij hebben het niet noodzakelijk over jou, Tommy. Maar om verder te gaan. De jongeman verdween. Waar ging hij nu naar toe? Dat was een punt, hetwelk de politie had te onderzoeken. Waar ging die jonge man naar toe? Dit, Tommy, is het waar heidsgetrouwe begin van mijn verhaal. Mis schien is het in alle details niet precies, maardeze jongeman slaagde er in, na gered te zijn, onmiddellijk spoorloos te verdwijnen. Hij rende weg van zijn bevrij ders en kwam weldra in een lang gebouw, blijkbaar onbewoond, en daarom schijnbaar een veilig toevluchtsoord. Wat was dit voor een gebouw? Een onderzoek, mogelijk met behulp van lucifers, leerde hem, dat het een schietbaan was. In een hoek van het ge bouw hing een rek, op dat rek stonden zes geweren. Jachtgeweren. Van hetzelfde soort als dat, waarmee de man Raymond AMSTERDAM, 8 Juli 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 427 Vette koeien, le kw. 86 94 cent, 2e kw. 7484 cent en 3e kw. 6070 cent per kg. slachtgewicht; 60 Melk- en Kalfkoeien 190280; 84 Vette kalveren, 2e kw. 5258 cent en 3e kw. 4048 cent per kg levendgewicht; 122 Nuchtere kalve ren 712; 78 Schapen 2330; 26 Lammeren 1416; 598 Vleeschvarkens 7680 cent per kg slachtgewicht. NOORDSCHARWOUDE, 8 Juli 1940. (Noordermarktbond) 660000 kg Aardappe len: Schotsche muizen f 4.404.90, Bon ken 4.40, Drielingen muizen f 3.604.40 en Kriel 1.90—2.50. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Juli 1940. (Langendijker Groentenveiling). 9700 kg Roode kool 4.605.20; 42 stuks Bloem kool 9.90, 2e s. 9; 3285 kg Tomaten: A 18.30—18.60, B 18.50—18.60, C 18 en CC 11.60; 940 bos Peen 5—6; 240000 kg Aardappelen: Schotsche muizen f 4.40 5.10, Drielingen 3.70—4.60, Kriel 1.90 2.60, Blauwe Eigenheimers 7.20 8.40; 6K kg Snijboonen 24.90 en 66 kg Slaboonen 25. WARMENHUIZEN, 6 Juli 1940. 54700 kg Aardappelen: Schotsche muizen 55.10, grove 5 en drielingen 4.104.90. De voetbal rolt nog Het was gisteren een Zondag, die vrijwel geheel gewijd was aan de sport. Niet alleen, dat de echte zomersporten hoogtij vierden, oók de voetbalsport werd nog intens beoefend. Daar was allereerst de strijd om het kampioenschap van Nederland, waar voor twee wedstrijden gespeeld zijn. Verder speelden op het Gemeentelijk Sportterrein alhier tachtig elftallen hun jaarlijkschen adspirantendag van den N.H.V.B. Naast de voetbal werd in Alkmaar het tennisspel beoefend: op de gemeen telijke banen werden gisteren weer jeugdwedstrijden gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond en wat het meest verheugend is waarvan de kwaliteit zeer goed was. Mogen we hier verder nog terloops memoreeren, dat de athletiek een voor name rol speelde op dezen sport-Zon- dag en dat het zwemmen zeker aan de vergetelheid ontrukt moge worden! Wat nu de voetbalsport betreft, in Alme lo had Heracles de eer, het Rotterdamsche Feijenoord te ontmoeten. Het werd een on gezellige wedstrijd, waarin men zelfs eenige keeren tot handtastelijkheden overging. De Rotterdammers wonnen den wedstrijd met 21, nadat de rust met 11 was ingegaan. G.V.A.V. ontving Juliana, dat haar verre reis van Zuid naar Noord bekroond zag met een kleine overwinning, welke intusschen wel verdiend was. Wel was G.V.A.V. het meest aanvallend, maar het veldwerk der Limburgers was beter verzorgd, hun aan vallen hoewel minder talrijk waren gevaarlijker en zoo kwam het, dat Juliana won met de cijfers 43. De stand luidt thans: Feijenoord 4 4 0 0 13—4 8 Juliana 3 2 0 0 9—11 4 Blauw-Wit 3 1 1 1 6—5 3 Heracles 3 0 1 2 4—7 1 G.V.A.V. 3 0 0 3 4—9 0 Om dan nog even terug te komen op het jeugdtornooi op ons sportpark (voor het verslag verwijzen we naar hetgeen onze medewerker schrijft), er werd net als altijd met animo gevoetbal door de jeugd. Toch was de kwaliteit niet zoo bizonder verheu gend: aan plaatsen werd veel te weinig aandacht geschonken, de baltechniek was in vele gevallen meer dan onvoldoende. Ge lukkig waren er elftallen, die een uitzonde ring vormden op deze algemeene opmer king, zoodat we eenige zeer aardige wed strijden gezien hebben. We denken zoo o.a. aan de teams van Purmersteijn, W.F.C. en Q.S.C. Overigens marcheerde alles goed. De or ganisatie was in vertrouwde handen, en alle wedstrijden waren precies op tijd beëin digd. Het tennisspel. Zooals reeds gezegd, werden op de ge meentelijke tennisbanen alhier jeugdwed- was doodgeschoten. Nu weten jij en ik, Tommy, dat die Raymond vermoord werd door Mapell. Wij verwonderen ons er na tuurlijk over, waarom hij zich de moeite gat een geweer te koopen, wanneer hij er reeds eenige van hetzelfde soort in zijn schietbaan bij het groote huis te Medhurst had. Wan neer wij er echter over nadenken is de op lossing heel eenvoudig. Door regelmatig oefenen in zijn schiet baan, had Mapell zich met het wapen ver trouwd gemaakt. Mapell was reeds van plan zich van Raymond te ontdoen en hij wist dat de man dien fatalen nacht opdracht had een geldsom in ontvangst te nemen. Na tuurlijk wilde hij voor de andere leden van de bende niet weten dat hij van plan was één hunner te dooden. Zij zouden daardoor wel eens minder op hun gemak geworden kunnen zijn, wat hem moeilijkheden zou kunnen veroorzaken. Wat doet hij dus? Wel, hij gaat naar zijn winkel in Shoreditch en neemt eenzelfde geweer om zijn plan ten uitvoer te brengen. Aldus wordt Raymond uit den weg geruimd. Maar ik dwaal af. Ik sprak van een zekeren jongen man, die zich in een schietbaan bevond met zes eendere geweren in een wapenrek. Wat doet hij? Wel, hij leent er één en lart er, volgens de rekening van Bartjes, vijf achter. Toen de politieman die vijf geweren vond, kreeg hij een schok. Volgens zijn berekening hadden er maar vier moeten zijn. Eén weggenomen door den rechtmatigen eigenaar Mapell en één door den reeds meer genoemden jonge man. Maar er was f maai één verdwenen je ziet dus de moeilijkheid?" Higgins pauzeerde even. Voor een buiten staander zou het eschenen hebben alsof hu strijden gehouden. De leiders van ons ten- nisdistrict mogen tevreden zijn: hier werd door de jeugd zeer goed spel gedemon streerd, zoowel door de jongens als door de meisjes. Wel hadden we soms meer variatie in het spel verwacht over 't algemeen vermeed men het net en zocht zijn heil in lange drives, maar daarnaast bleek een al leszins verheugende vooruitgang. Een der meest goede partijen was wel de ontmoeting tusschen den Bakkummer van Keken en den Alkmaarder Kirkenier. Eerst-r genoemden beschikte over een uitstekende service, doch moest het in feite daar ook alleen van hebben. De Alkmaarder had veel meer variatie in zijn spel, zorgde ook voor meer vaart en won verdiend met 6—2, 6—2. Osendarp geklopt! In Haarlem, het athletiekcentrum bij uit nemendheid (en dat nog wel zonder een sintelbaan!), werden de jaarlijksche wed strijden om den P.H.-beker gehouden. Mis schien was het juist het gras, dat Osendarp verloor. De zwaar gebouwde athleet moest hier veel meer kracht verspillen dan de lichte Nota, die als een veertje over de baan vloog. Met veel moeite wist Osendarp nog tweede te worden op de 100 m., doordat hij in de laatste 20 meter zijn clubgenoot van Osta nog wist te passeeren. De tijd van Nota was 10.8 sec., de beste tijd tot nu toe in dit seizoen gemaakt! Bouman was eerste op de 1500 en 800 m. De totaal-uitslag was: 1. Trekvogels 70 p.; 2. Haarlem 57 p., 3. V. en L. 48 p.; 4. A.A.C. 42 punten. Heiloo meldt zich! Een verheugend nieuwtje komt er uit Heiloo. Daar woont de 15-jarige Lies Rolff, lid van de gymnastiekvereeniging D.O.V.E.S. Lies, die pas één keer op een grooten athletiekwedstrijd was uitge komen, startte op de 80 m. op de wed strijden voor de schoolgaande jeugd te Rotterdam. Haar voornaamste tegen standster was mej. Koudijs, een K.N. A.U.-er, die in de A-klasse uitkomt. De strijd ging om het kampioenschap van Nederland. Natuurlijk was het Hollan- dia-meisje Koudijs favoriet, temeer waar zij reeds nu als de gevaarlijkste concurrente van Fanny Koen beschouwd moet worden. Maar ziet, er kwam nóg een gevaarlijke candidate: onze Lies Rolff. De strijd was spannend en fel. Beide meisjes gingen ge lijktijdig over de eindstreep en de jury moest lang beraadslagen, voordat zij mej. Koudijs tot overwinnares uitriep. De tijd voor beiden was 10.9 sec., voorwaar niet slecht! Voetbal Om het kampioenschap van Nederland. G.V.A.V.Juliana 34 HeraclesFeijenoord 12 le klasse XerxesD.H.C. 32 EindhovenB.V.V. 81 noodeloos de ontknooping verschoof, voor zijn eenige toehoorder beteekende het een marteling. Toch had Higgins een bepaald doel op het oog. Hij had het karakter van den jongen Hamper onderzocht en ontdekt dat het nogal wankel was. Hij was van plan dien jongeman een lesje te geven, dat hij nooit zou vergeten en dat hem in de ko mende jaren op het rechte pad zou moeten houden. „Mapell zou dat half dozijn geweren na tuurlijk nooit in dien dorpswinkel gekocht hebben, wanneer hij ze even gemakkelijk in zijn eigen winkel in Shoreditch had kun nen krijgen. Ik voor mij ben er dan ook van overtuigd, dat die zaak één van zijn privé-achterdeurtjes was, alleen aan hem zelf bekend en hij was bang dat de anderen er achter zouden komen als hij daarvan te veel betrok. Bovendien waren die geweren tenslotte blijkbaar voor een heel ongevaar lijk doel noodig en de winkel in Shoreditch was een heel eind weg. Ik heb uitgezocht, dat Sanderson de geweren gekocht heeft, wat natuurlijk ook al een reden kan zijn, dat ze niet uit Shoreditch betrokken wer den. Hoe dit ook zij wat deed de jonge man toen hij zich in het bezit had gesteld van één van de geweren en wat bijbehoo- rende munitie?" Een pauze ter verhooging van het drama tisch effect. „Wel plotseling denkt hij aan een leeg huisje, hetwelk Ik ik". Een ongearticuleerde uit roep van den jongen Thomas Hamper, die zeer opgewonden schijnt te zijn. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3