g AATSTE RUS ^Rechtszaken VRAAG EN AANBOD Jeuitleton DE De F Onrustige zenuwen GEMENGD NIEUWS. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vifi regels, DESKUNDIG CECIL FREEMAN CREGG. TWEEDE BLAD. 52 ZOMERPOSTZEGELS TOT EN MET 31 OCTOBER VERKRIJGBAAR. De verkooptermijn van de zomer- postzegels, welke aanvankelijk op 13 Juli a.s. zou sluiten is in verband met de tijdsomstandig heden tot en met 31 October 1940 verlengd. AFLEVERING VAN TEER EN TEERPRODUCTEN. Wijziging en aanvulling afleve ringsverbod. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, maakt bekend, dat te rekenen van 1 Juli 1940 af, het afleveringsverbod voor teer en teerpro- ducten aldus is gewijzigd en aangevuld: Zonder toestemming van den directeur der sectie koolteer van het rijksbureau voor chemische producten is de aflevering verboden van teer van alle soorten, als mede van geheel of gedeeltelijk uit of met teer bereide producten of residu's daar van. Dispensatie van het afleveringsverbod wordt verleend voor afleveringen van koolteer door gasfabrieken en door de cen trale ammoniakfabriek te Weesperkarspel aan de teervcrwerkingsbedrijven. Afleve ring van teer door genoemde fabrieken aan handelaren kan voor iedere aflevering slechts geschieden met toestemming van den directeur van bovengenoemde sectie. Een algemeene dispensatie geldt voor: houtteer (bruine of Stockholmer teer), mastiek, asphaltpapier, daklak, naphta- line, creoline, cresolproducten (lysol) en pyridine, voor zoover het leveranties van normale hoeveelheden aan regelmatige afnemers betreft. Voorts is het aan handelaren in koolteer en watergasteer en aan producenten van en handelaren in carboleum, blackvar- nish, ijzerlak en soortgelijke teerverfstof fen verboden, gedurende het tijdvak 1 Juli tot 31 December 1940 van deze producten voor verfdoeleinden meer af te leveren, dat overeenkomt met 50 procent van de afgeleverde hoeveelheid in het basistijdvak 1 Juli tot 31 December 1938 en wel uitsluitend aan regelmatige af nemers zoodat detaillisten, winkeliers en verbruikers rekening dienen te houden met dezelfde beperking van hun afgifte en verbruik. Tenslotte is het verboden teer of teer oliën als brandstof te gebruiken. Omtrent de verdere details der regeling ontvangen de betreffende bedrijfsgroepen en andere belanghebbenden per circulai re nadere mededeelingen van den direc teur der sectie. OPROEP KINDERACTIE NEDERLAND—OOSTMARK. Het Nederlandsch Centraal Bureau voor de Kinderactie Nederl-ndOostmark heeft een oproep verspreid, waarin gezegd wordt: De rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, rijksminister Seyss- Inquart, heeft in zijn te Rotterdam gehouden rede uitdrukking gegeven van zijn bijzondere voldoening over het feit, dat hü thans de gelegenheid had tot het in het leven roepen van een actie voor kinderen van behoeftige Nederlandsche gezinnen, en zijn dank te kunnen toonen voor de in de na-oorlogsjaren van Nederlandsche zijde gevoerde hulpactie voor Oostenrijksche kinderen. Indertijd waren duizenden Oostenrijksche kinderen voor ontspanning in Nederland. Thans heeft de rijkscommissaris toegezegd dat 6000 kinderen naar de mooie Gouw Opperdonau (Salzkammergut) kunnen gaan. Met de voorbereidingen voor deze reis is het Nederlandsch-Duitsch comité gereed. De eerste vacantietreinen voor deze ont spanning behoevende kinderen kunnen ver trekken op 15 Juli a.s. De duur van het ver blijf is gerekend tot October, zoodat een ab solute ontspanning gewaarborgd is. In Oos tenrijk staan de kinderen onder toezicht van Nederlanders. Bovendien staan alle kinderen onder geneeskundige contröle. Zij worden ondergebracht in vrijgemaakte hotels, vacantieoorden en bij gegoede fami lies, en wel uitsluitend in de mooiste gedeel ten van Opper-Oostenrijk. Op verren afstand van den oorlog en zijn gevolgen kunnen en zullen zij genieten. Uitsluitend uit sociaal oogpunt worden de kinderen uitgezocht, d.w.z. dat die kinderen die een ontspanning het meest noodig heb ben het eerst in aanmerking komen. De politieke en godsdienstige richting der ouders speelt hierbij geen rol. De Gouw Opperdonau zal alles doen wat in haar vermogen ligt te vergoeden, wat Nederlanders destijds voor de Oostenrijksche kinderen hebben gedaan. De ouders moeten zoo spoedig mogelijk opgave doen bij den burgemeester van hun gemeente. Er mag niemand geweigerd worden. Om transport redenen mogen op het oogenblik maar 6000 kinderen worden opgenomen. Men wende zich in geval van twijfel tot het Neder landsch Centraal Bureau voor de kinderactie NederlandOostmark, Den Haag, Binnenhof 19, telefoon 18.38.20, toestel 26. Mijnhardt s Zenuwtab etten maken U spoedig weer we dadig ka'm. Buisje 40 en 75 cent. DE BRANDSTICHTING TE HENGELO. Belooning uitgeloofd. Nogmaals wordt er door den officier van justitie te Almelo, mr. E. Overbonk, de aandacht op gevestigd, dat door hem de opsporing er aanhouding is verzocht van een man, die er van verdacht wordt brand te hebben gesticht in het heerenhuis van den directeur der N.V. Hazemeyers fabriek van signaalapparaten, mr. K. Kroll, te Hengelo. Het signalement luidt: lengte ongeveer 1.75 meter, slank postuur, donkere gelaatskleur, glad geschoren, mist aan een der handen pink en wijs- of ring vinger de leeftijd is 30 tot 40 jaar. Een bedrag van 500 is uitgeloofd voor die genen, die aanwijzingen geeft, welke tot 's mans arrestatie leiden. MEISJE ONDER WAGEN GEKOMEN EN GEDOOD. In de Tweede Nassaustraat te Amster dam is gisteravond een ongeluk gebeurd, dat een tienjarig meisje het leven heeft gekost. Het kind trachtte op een rijdenden wagen, getrokken door twee paarden, te klimmen. Het viel er echter af en wel zoo ongelukkig, dat het met het hoofd onder een der achterwielen kwam. Het kreeg een schedelbasisfractuur en een ingedruk te borstkas, waardoor het vrijwel op slag dood was. De voerman van den wagen had niets van het gebeurde gemerkt. Omstan ders moesten den voerman op het ge beurde attent maken. REGISTRATIE VAN VRACHTAUTO'S VOCR A.S. DONDERDAG. De aandacht wordt nogmaals gevestigd op de verordening tot registratie van alle vrachtautos en tractoren. Vóór Donderdag moet ieder, die nog niet een geel aangif teformulier naar het centraal bureau voor de statistiek heeft ingezonden, dit alsnog doen. De formulieren zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke distribuiiebureaux. Ook chassis moeten worden' opgegeven. Degeen wiens vrachtauto of tractor niet geregistreerd is, komt in geen geval in aanmerking voor de verstrekking van motorbrandstof, doch ook zij, die niet in het bezit zijn van een lijvergunning, moe ten de vrachtauto of tractor aangeven. Bij nalatigheid stelt men zich aan strafver volging bloot. WERKLOOZE CHAUFFEUR REDT DRIE KINDEREN. Gistermiddag speelden drie kinderen op een bakfiets op de Heerengracht bij de Brouwersgracht te Amsterdam. Op een gegeven moment geraakte de fiets met de drie kinderen er op te water. Voor de oogen van de verschrikte voorbijgangers verdwenen zij in de diepte. Een werklooze chauffeur, de heer B. M. Drenth, die het ongeluk zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik, en sprong gekleed te water. Hij mocht het genoegen smaken de drie kin deren op het droge te brengen. De chauf feur, die door zijn moedige daad drie levens redde, verloor hierbij zijn bril. Omgeving van Oosterbeek is veilig. - De A.N.W.B. heeft van bevoegde zijde be richt ontvangen, dat thans met zekerheid vast staat, dat toeristen in de omgeving van Oosterbeek geen landmijnengevaar meer te vreezen hebben. ZEEUWSCHE PROVINCIALE STATEN VERGADERDE. Gisteren kwamen de Provinciale Staten van Zeeland in hun eerste zitting van dit jaar bijeen. De voorzitter, commissaris der koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, opende de vergadering en wees op den ernstigen tijd, waarin geen woorden, doch daden worden verwacht. Spr. wilde niet nalaten, met een enkel woord de nagedachtenis te eeren van hen, die in den strijd voor het land het leven lieten. Ook in Zeeland zijn verscheidene slachtoffers gevallen en met groote deer nis dacht spr. daarbij aan de mannen van den Provincialen Stoombootdienst, die in volle plichtsbetrachting aan hun gezinnen zijn ontrukt. Allen bracht spr. eerbiedig hulde en hij dankte hen voor de wijze, waarop zij zich van hun taak hebben ge kweten. God schenke hun nabestaanden kracht en troost, om hun zoo zwaar ver lies te dragen. Het leven gaat voort, kent geen stil stand. Leven moet zijn: vooruitgang. Een zware arbeid wacht allen, vooral ook in Zeela) d, welke provincie zoo ernstig door het oorlogsgeweld is geteisterd. Aller plicht is het, om met volle toewijding, kloekheid, vastberadenheid, eendrachtig en zelfbeheerscht den arbeid, welke op onze schouders rust, op te vatten, daarbij het oog richtend op den almachtigen God, in wiens handen wij de toekomst van ons land veilig weten. „Aan den arbeid dan, tot heil van ons gewest en van zijn ingezetenen", aldus eindigde de commissaris. De Provinciale Staten vereenigden zich vervolgens met het voorstel, om aan Ge deputeerde Staten een machtiging te verleenen tot het verrichten van zoodanige handelingen en in verband daarmee tot het doen van alle nog noodige betalingen, welke het gevolg zijn van oorlogshande lingen, door welke de provincie in haar bezittingen is getroffen en voorts tot het nemen van alle zoodanige maatregelen, als door of tengevolge van oorlogshande lingen en/of voorschriften van hooger hand, noodig zullen blijken. EERSTE VLUCHT DER KOOLGALMUG AFGELOOPEN. Bespuiting kan worden gestaakt Uit de waarnemingen omtrent het optre- j den van de koolgalmug is febleken, dat de eerste vlucht van dit insect afgeloopen is. Aan alle koolbouwers kan derhalve mede gedeeld worden, dat de bespuiting van de koolplanten, zoowel op de banen als op het veld, thans kan worden gestaakt. Zoodra een nieuwe vlucht van de kool galmug weder bespuiting wenschelijk maakt, zal hiervan bericht gegeven worden. Gouden doctoraat. - Vrijdag a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat dr. E. A. Klob- bie oud-leeraar aan een H.B.S. te Nijmegen, aan de Leidsche universiteit promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde. De verleiding bleek te sterk. - De in Delft verblijvende Rotterdamsche vluchte ling L. had dezer dagen van een Delftenaar het verzoek gekregen voor hem een bood schap te doen in Rotterdam. L. deed dat graag en vertrok op een fiets, hem door den Delftenaar geleend. Hij had een bedrag van vijftig gulden bij zich, dat hij in de Maas stad moest afdragen. In Rotterdam bezocht hij echter oude vrienden, waarbij de bloe metjes flink buiten werden gezet. L. trac- teerde en de vijftig gulden vlogen weg. Na tuurlijk durfde hij niet naar Delft terug. Hij fietste naar Gouda en verkocht daar het rij wiel, waarna hij verder trok naar Utrecht. Daar kon hij door de politie, die inmiddels door den wantrouwend geworden eigenaar op pde hoogte was gesteld, worden aange houden. Hij is naar Delft overgebracht en ingesloten. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. BEROOVING VAN EEN GESNEU VELDEN SOLDAAT. De Roermondsche rechtbank veroor deelde gisteren den 21-jarigen arbeider A. M. uit Someren tot anderhalf jaar gevangenisstraf, omdat hij in de eerste oorlogsdagen op het slagveld in de omgeving van Someren een horloge had weggenomen van het lijk van een gesneu velden Nederlandschen militair, welk horloge hij later voor een gulden verkocht had. De officier van justitie had veertien dagen geleden drie jaar gevangenisstraf geëischt. CHAUFFEUR NAM MOTOROLIE WEG. Rechtbank rekende het hem niet zwaar aan. De 35-jarige chauffeur J. C. F. M. had op den dag na de overgave van het Neder landsche leger, dus op 16 Mei, uit een chaos van materialen langs "den Rotter- damscheweg te Rijswijk een autoband en eenige flesschen motorolie, die hem niet toebehoorden, meegenomen. Dit kwam op 22 Mei aan het licht en de man werd toen in hechtenis gesteld. De betreffende goe deren waren eigendom van de Bataafsche Importmaatschappij en inderdaad had niemand hem vergunning gegeven ze weg te nemen. Doch om een feit als het onder havige te beoordeelen, dient men alle omstandigheden te weten. Bij het onder zoek bleek n.l. dat „verdachte" zich in de vijf dagen van den oorlog hier te lande als een held had gedragen. Hij had zonder eenige militaire verplichting of verbinte nis met volle uitschakeling van zichzelf in de hel van het gevecht bij dag en nacht transportdiensten ten behoeve van onze troepen verricht. Toen hij op den 16den Mei zag, dat anderen de olie lieten weg- loopen uit de reservoirs bij het pomp station van de B. I. M., kon hij de verlei ding niet weerstaan om enkele flesschen van deze olie en een zwervenden autoband mee te nemen. De officier van justitie, die deze om standigheden bij zijn requisitoir in be schouwing nam en tevens vertelde, dat de man een volkomen blanco-strafregis ter had, beperkte daarom zijn eisch tot een van vier maanden vrijheidsstraf. De verdediger deed uitkomen, dat hier geen sprake was van plunderen. De verd. was zich geenszins bewust, iemand te hebben benadeeld, doch veeleer moet hebben gedacht: waar zoo ontzettend veel is verwoest, kan ik deze weinige goede ren wel tot mij nemen. Anderen hebben op den 15en Mei op het Malieveld vrijwil lig voor duizenden guldens waarde van hun materieel bezit in de vlammen ge worpen. In een rapport omtrent dezen chauffeur getuigt luit.-kol. Leverland, dat de man zich op bijzondere wijze heeft onderscheiden door met onverschrokken heid met groot gevaar voor eigen leven en onder een voortdurenden kogelregen geheel vrijwillige transportdiensten te verrichten. Daarop begaf de rechtbank zich in raadkamer. Twee minuten later heropen de mr. Bommezijn de zitting en deelde mede, dat de rechtbank geen termen had gevonden om de hechtenis van den man nog langer te doen voortduren, weshalve zij diens onmiddellijke invrijheidstelling gelastte. Met spanning had op de publieke tri bune de vrouw van den chauffeur de be handeling van deze zaak gevolgd. DE INBRAAK IN DE ORANJE- NASSAULAAN. Voor de groote villa van mevrouw de wed. L. Schwartz hield op den avond Van den 14en Januari een groote en kostbare auto stil. Een weinig opvallende gebeur tenis in deze buurt en geen der voorbij gangers schonk dan ook veel aandacht aan den goedgekleeden man, die met een zwaai het portier achter zich sloot, de stoep van de villa opliep, de sleutel in het slot stak en naar binnen ging. De recher che echter was reeds lang op haar hoede; de man, die pas naar binnen was gegaan was de beruchte inbreker Piet de J., die pas kort geleden uit de gevangenis was ontslagen. Toen hij een uurtje later de woning weer wilde verlaten werd hij ge grepen en naar het politiebureai overge bracht. De inbreker had in twee koffers voor meer dan 30.000 kostbaarheden en sieraden gepakt. De handige inbreker had beschikt over een prachtig nagemaakte huissleutel. Dit wees er op, dat Piet relaties had, die over den huissleutel beschikten. Voorts bleek, dat de huishoudster dien avond met een kennis van den inbreker naar de bioscoop was geweest. Zij werd eveneens ingere kend en een paar dagen later volgde de arrestatie van den vriend van Piet, den fabrikant C. M. M. en de vrouw met wie hij samenleefde. De huishoudster ontkende van de in braak ook maar iets af te weten; wel gaf zij toe, dat zijvroeger een broch, van mevr. had gestolen en aan M. had gegeven. Zoowel M. als zijn vriendin hielden vol, dat zij onschuldig waren. De rechtbank veroordeelde den inbre ker Piet de J. tot drie jaar gevangenis straf, de koopman-fabrikant M., die het plan zou hebben gemaakt, hoorde zich tot vier jaar gevangenisstraf veroordeelen, diens vrouw kreeg een lichte geldboete en de huishoudster werd tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld. Van deze vonnissen kwam alleen de fabrikant M. in hooger beroep. Gisteren werd na een uitvoerig verhoor van de huishoudster bevestiging van het vonnis tegen hem geëischt. Hij hield vol onschuldig te zijn. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Mooie soliede kolenfornuizen, flinke maat, tevens een mooie haard. S. VISSER, Smederij Kooimeerlaan tegenover Regulierslaan. Te koop: 1 glazen tuinscherm, 3x2 M. 10. KENNEMERSTRAATWEG 97. Te koop gevraagd: hand- of trap- naaimachine, iets defect geen bezwaar, bill, prijs. Brieven onder letter O 192 bureau van dit blad. Invalidewagens, Babyweegschalen, z. g. an. „HYGIENA", Achterstraat 45. Telef. 2-0-5-2, briefadres Postbus 26, Alkmaar. Te koop gevraagd: Koffergramofoon, Tevens Gramofoonplaten, inboedels, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Wij geven de hoogste waarde voor lompen, metalen, oud ijzer, heele of ged. inboedels, winkel- en zolderop ruimingen. Let op het adres FNIDSEN 91, hoek St. Jacobsitraat No. 1. Te koop een zeilsloep met fok en zeil bij Zw. v. d. WOUDE, Rijksweg 82, Julianadorp. Een in goeden staat verkeerende beige dames-regenmantel (Falcon) te koop, maat 38. Adres HOORNSCHEWEG 15 (Zeswielen). opgebouwde reclame-cam pagnes voor een goed ar tikel, ol eeo goede zaak, systematisch In couranten gevoerd, moeten «lagen. Door 69) (Slot). „En juffrouw Hick?" „Mapell", antwoordde hij lakoniek, „van ons wist ze niets". „De auto stond op jouw naam, is het niet?" „Ja", zei Hamper, fronsend. „Mapell haalde me daartoe over. In de toekomst moet ik dergelijke fouten vermijden, hoe wel ik me herinner, dat het destijds mijn ijdelheid streelde". Er volgde een korte stilte, welke ten slotte verbroken werd door de vrouw die inspec teur Higgins gekend had als Jill Crawford. „Weet je, Tommy, dat ik je bijna verried, toen ze me op Scotland Yard vasthielden? Ik acteerde een beetje en ging te ver. Een bijna echte flauwte redde echter de situatie. Die ouwe tante op Scotland Yard was Ech ter een goeie, moederlijke ziel", voegde zij er cynisch aan toe. „Doet er niet toe, Siss. Ik heb het aan jou te danken, dat je mij uit een groote moei lijkheid gered hebt. Higgins moet zich wel verwonderd heoben afgevraagd hoe ik op de hoogte was van het bestaan van het groote huis in Medhurst. Jij bracht me op het idee om me zelf een brief te schrijven en het te doen voorkomen alsof die van mijn vader kwam. Ik geef toe, dat het idee om den brief een oud adres te geven, van mij was, maarIn ieder geval was jij het, Siss, die hem Higgins in handen speelde". „Dat is waar ook, Tommy. Heb je het met je hospita in orde gemaakt?" „Ja". Na een pauze vervolgde hij koud en dreigend: „Het is voor haar maar beter dat ze niet gaat piepen" „Ben je er ooit achter gekomen, waarom Mapell ons in dat huis in Horton volgde?" „Neen. Waarschijnlijk was het maar toe vallig, maar Mapell kan goed gissen of lie ver kon goed gissen. Hij begreep wel, dat Raymond van dat huis uit was doodgescho ten en waarschiinlijk kwam hij daar eens rondneuzen om te kijken of hij mij niet verraden kon. Van Sanderson kwam hij ook netjes af. Daar maakte ik echter een leelijke fout." „Hoe kwam je ertoe op Sanderson te schieten?" „Ik handelde een beetje overhaast, Siss. Na den brand nam ik een geweer en wat ammunitie mee uit de schietbaan en begaf mij naar het landhuisje, om me daar eeni- gen tijd schuil te houden. Ik kwam er net aan, toen er niemand anders uit te voor schijn kwam dan Sanderson met een stel letje agenten. Natuurlijk dacht ik, dat Sanderson gepraat had en dat de politie ma daar was komen zoeken. Ik bemerkte niet dat hij geboeid was. Het was een kwestie van zelfverdediging. En een mooie gelegen heid om het plannetje, dat ik in den zin had toen ik naar het huis in Medhurst ging, alsnog uit te voeren. Ik moet echter toege ven dat het een slecht schot was. Niets ver geleken bij dat, waarmee ik Raymond naar de andere wereld hielp. Maar ik ben altijd beter met een bewegend doel. Inspecteur Higgins was heel dicht bij de waarheid met zijn sprookje, zooals hij het noemde. Ik had een buitengewoon onaangenaam kwartier tje, en het was alleen de gedachte dat jij daar buiten was met die vrouw, welke me moed gaf. Ik had slechts om hulp te roe pen". Een nieuwe pauze, waarin Hamper zijn glas weer vulde, terwijl zijn zuster een sigaret opstak. Toen vervolgde hij: „Het was verdraaid grappig, dat Higgins mij naar dien advocaat stuurde. Op den terugweg telefoneerde ik hem in Mapell's stem en deed net alsof ik hem wilde om- koopen. Alsof die onschuldige Higgins zijn „Ziel" zou verkoopen. Ik wilde, dat die stem goed tot hem zou doordringen. Ik ver telde hem ook van die handschoenen met Mapell's vingerafdrukken erop. Ik wist, dat hij me. niet zou gelooven. „Vertelde je hem dat?" Verschrikt kwam de vrouw overeind. „Wat gaf het? Toen vader die handschoe nen liet maken, wist hij wat hij deed. Hij droeg ze altijd als hij aan het werk was. Mapell wist het natuurlijk niet, want dan zou hij er wel een stokje voor gestoken hebben". „Toch hadden ze ons bijna verraden, Tohimy". „Ja, ik had een moeilijke vijf minuten, toen ik de douane moest wijsmaken, dat ik veel met chemische stoffen werkte en ze moest dragen om mijn handen te bescher men". „Je had ze moeten vernietigen, Tommy. Hoe kwam je er in 's hemelsnaam toe, om ze mee te nemen hier naar toe?" „Ze zijn heel wat waard, Siss, ik kan ze hier prachtig aan een van de linke jongens verkoopen". „Ik was verschrikkelijk bang, toen Hig gins ons beiden op Scotland Yard vasthield op die absurde beschuldigingen." „Hij wilde ons tegen Mapell beschermen. Ha, ha. Ik moet het Mapell tot zijn eer na geven, dat hij den moed had als Tyndall naar Scotland Yard te komen en mij daar bij de identificatie aan te wijzen". „Waarom heb je hem toen niet verraden?" „Dat was te gevaarlijk voor me, lieve. Als ik hem verried, stond dit voor mij gelijk met de bekentenis. Mapell kon ik altijd krijgen. Ik had alle maatregelen genomen. Ik had bij je onvolprezen hospita reeds een prachtigen brief achter gelaten, geadres seerd aan den heer Henry Adams, met vol ledige instructies betreffende een adver tentie in de Times, als die noodzakelijk zou blijken. Inspecteur Higgins had toch moe ten weten, dat geen zichzelf respecteerende misdadiger (excuseer me de uitdrukking) zulk een fout zou maken als den brief naar den heer Adams te zenden en dien te laten volgen door een advertentie, waarin hij zijn adres verraadt. Handley House behoorde aan de bende en ik wist dat Mapell en Hec- kenstein zich daar eenigen tijd zouden op houden. De brief aan Adams was dus een ingenieuse manier om hen te verraden. En het slaagde terwijl ik veilig in de gevan genis zat". „En die wijsgeerige speech over het hu welijk tegen een broer en een zuster. Tommy, dat was me bijna te machtig". „Ja, Siss. Wanneer zeiden we ook weer, dat we zouden gaan trouwen? De dertiende Juni, niet? Och, wat is die man een suf ferd!" Een uitbarsting van vroolijkheid van hen beiden volgde, totdat de vrouw eindelijk weer wat kalmer werd. „Toch, Tommy, moeten we dit allemaal vergeten. Het is gevaarlijk om aan deze dingen te denken laat staan er over te spreken". „Gevaar? Wat is gevaar?" zei Tommy overmoedig. Je kunt in ons beroep alleen maar succes hebben, indien je geen zenu wen hebt geen geweten en goed tooneel kimt spelen. Dat was een van de stelregels van den ouden heer." „Je bent een wonder, Tommy". Hamper glimlachte een zelfvoldaan lachje. „Drommels, Siss, als dat ouwe wijf van een Higgins ons nu eens hier kon zien zit ten!" „Dat kan hij". Bij het hooren van die stem draaide het tweetal zich verschrikt om. In de deurope ning stond de stevige figuur van den inspec teur, een revolver in zijn rechterhand, ter wijl er èen paar handboeien aan den wijs vinger van zijn linkerhand bengelden. Ach ter den inspecteur waren verschillende fi guren in diverse uniformen zichtbaar. Higgins wenkte met den wijsvinger van zijn linkerhand. De handboeien rammelden welluidend. Hamper had die veelzeggende handschoe nen moeten verwisselen, want de douane autoriteiten hadden de zaak behoorlijk ge rapporteerd en Higgins beschikte toch nog over meer intelligentie, dan Hamper hem toeschreef. Het was een toevallige omstandigheid dat Hamper op den dag, welke hij genoemd had als datum voor zijn huwelijk met Jill Craw ford, het twijfelachtige privilegie genoot zijn verlangens kenbaar te mogen maken betreffende zijn laatste ontbijt. No. 162 Bij den i nationale v< de Kamer, Vichy verkl leden indertiji ring vertrokkc het bezit was Zij hadden zie schip Massilia beschikking stappen te hei tijdigen terugi maken, doch gehad. De plaatsve Laval bevestigt gedacht heeft verplaatsen, echter beslist- zou blijven, het waar was trek van de Ma Hierop las machtigingswet werd voorgeleg sie, bestaande u commissie voor de kiesrechtcom speciale comm tegen 4 stemm machtigingswet ring in geheime stemmen aanger werd opgeheven De machtiging De machtiging der republiek het gezag van machten om de Franschen staat De grondwet arbeid, van het waarborgen. Z ceerd en door chamen, in de ziet, toegepast Bestra politie Het agentschaj De jonge recbi Vignancourt heei Kamer voorgeste verantwoordelij k bestraffen. Herri zijde willen legg dat het onvereeni in het reglement Tixier Vignancou gen bijval van medeplichtige ma misdadige lichtzii dat de oorlog zou definitieven onde vendien proteste tegen de aanwezi den muiti-million groote oorlogsop Tixier Vignanco tumult ontstaan, dwongen zag de Het afdankt Met de aannem ontwerp heeft hei derde republiek onderteekend. Een groot aa heeft zich reeds licht vloeien uit Reibel en afgevaa nog eenige discus m hun voorstellen om zonder verwijl nemen en de best] verantwoordelijk leiding en de vooi Overigens is thans regeering. Zij zai stellen volgens de gisteren aan het p tiveering zijn sarnf In Vichy zullen komende parlemer geering ter raadple en aldus de achter scheidende parlemi Men wil et Uit Vichy wordt dag de vice-premie heeft gehad met. d Herriot, betreffend

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6