Agenda JUomticiaal Tlieuws VLEKKENWATER ÏBuit JCecki Ceta-Bever Op bon 61 tot en met 70 twee kg. brood. Op zegel „Periode drie" 2 l. petroleum. [BROEK OP LANGENDIJk HENSBROEK HEILOO De kettingbrieven weer in omloop. CASTRICUM Radioprogramma voor Zaterdag. EERSTE BLAD. EERSTE B Alkmaar, Vrijdag. TWEE AUTO'S RIJDEN OP ELKAAR IN. Op de weg van Den Helder naar Alk maar heeft gistermiddag een ernstig onge luk plaats gehad. De vrachtrijder W. A. uit Alkmaar kwam met zijn wagen in aanrij ding met een militaire auto. A. en twee inzittenden van de vrachtauto werden met ernstige kwetsuren, o.a. een dijbeenbreuk en een lichte hersenschudding, naar het ziekenhuis in Akmaar vervoerd. De wagen werd geheel vernield. BOMMEN OP WIERINGEN. In den afgeloopen nacht om ongeveer vier uur zijn twee bommen geworpen op twintig meter afstand van de boerderij van den heer J. Mulder Nzn., in den polder Waard Nieuwland. Een ware ravage werd aange richt. In de kamer, waar het gezin slieo, zijn gaten in den wand gevonden, waaruit geconcludeerd wordt, dat de scherven dwars over de bedden zijn gegaan. Een zoon van Mulder, die op het geluid der vliegmachi nes het bed had verlaten, werd vrij ernstig aan het hoofd gewond. Dwars door kippen' schuren en melkbussen zijn de scherven ge' vlogen. Verscheidene hoenders zijn gedood EEN AARDIGE TOCHT VAN DE V. V. V. Het bestuur van de Alkmaarsche V. V. V. heeft gisternamiddag besloten op Woensdag 31 Juli een clubtocht te organiseeren voor haar leden. Men vertrekt dan met de fietsen om kwart voor twaalf met de boot naar Zaandam, waar de Alkmaarders door de Zaansche V. V. V. worden ontvangen en o.a. het Molenmuseum zullen bezichtigen. Per fiets gaat men daarna over Assumburg naar Castricum, waarbij de duinpaden door de Provincie toegankelijk worden gesteld. Al met al belooft deze tocht een groote attractie te worden. EEN VIERTAL INBRAKEN TE CASTRICUM. Aan de Alkmaarder straatweg is doot ongenoode gasten een bezoek gebracht bij de familie H., tevens werd ontvreemd een portemonnaie met 2.50. Bij de buren, de familie v. A. en Z., zijn zij blijkbaar ge stoord, daar niets werd vermist. Op de boerderij van de familie V. werden 2 rij wielen uit den schuur meegenomen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. DE KAASMARKT. De aanvoer, 100.000 kg, was heden gelijk aan die van de vorige week. De prijs was officieel 1 lager, in werkelijkheid was de prijs 2 lager, aangezien ditmaal slechts één stapel 29 besomde, terwijl de gang 27 a 28 per 50 kg. was. Als volksvoedsel is de kaas voor dezen prijs nog zeer goedkoop, doch het blijkt, dat het binnenlandsch verbruik bij deze prij zen vermindert. De kaasvoorraden, vooral in Friesland, zijn nog zeer hoog en hoewel Duitschland den prijs voor de kaas die Nederland via de contingenteering levert, belangrijk heeft verhoogd en van 22.50 op 30.75 heeft gebracht, liet deze prijs toch niet toe, dat er op de markt 30 werd besteed, aangezien de exporteurs de kaas voor den door Duitschland voor Juli vastgestelden prijs, franco aan de grens moeten leveren. Nu het met de gewilde concentratie van de melklevering niet wil vlotten, hebben verschillende groote fabrieken in Noord Holland hun leveranciers verzocht de melk zelf naar bepaalde punten te trans porteeren. Dit geeft reeds een belangrijke benzinebesparing. Voor de fabriek te Lut jewinkel scheelt dit reeds 100 liter benzine per dag. Dit is dus iets in de goede rich ting, doch nog niet wat wij moeten heb ben. Ook voor het te maken product is het n.l. van het grootste belang, dat de melk zoo kort mogelijk van de boerderij naar de fabriek onderweg is. En daarvoor kan alleen het instellen van rayons de oplos sing brengen. Dat onze zienswijze in dit opzicht ge deeld wordt door deskundigen, bewijst het artikel in het jongste nummer van de F.N.Z. waarin de heer H. Radema o.m. het het volgende betoogt: Als eerste eisch mag evenwel voor op gesteld, da* de melk na het melken, zoo spoedig mogelijk naar de fabriek wordt vervoerd. Immers, de melk bevindt zich dan op een temperatuur waarbij de bacteriën zich gemakke- kelijk ontwikkelen. De kwaliteit der melk wordt daardoor ongunstig be ïnvloed. Door de melk af te koelen, wordt de werking van de bacterieën sterk geremd en daarom, is het van het grootste belang, dat dit koelen zoo spoedig mogelijk geschiedt. Op de fabrieken is men daartoe speciaal in gericht. Hoe korter dan ook het tijd vak is, dat ligt tusschen het moment van het melken en dat van het afkoe len der melk, des te beter". Waar het voor het N.H.-product van het hoogste belang is het bvste te blijven maken, daar dient o.i. de Bond ook dit vraagstuk tot een oplossing te brengen. De markt kwam reeds meer in het teeken van het vreemdelingenverkeer te staan. In het Waaggebouw waren de hompjeskaas voor 2y3 cent weer verkrijg baar gesteld en de bedienende meisjes met de Noordhollandsche kappen op, ge noten weer volop de belangstelli .g. Er werden weer vele foto's genomen en, dank zij de vele kaasschuiten en kaas wagens, w o. zelfs eer vrachtwagen voort gedreven door gasgeneratoren, leverde le markt eer. kleurig baeld, dat nog ver hoogd kan worden wanneer de winkeliers weer den kaaswimpel laten wapperen. ZIJ DIE VIELEN. Het Landstormblad van 7 Juli bevat een derde lijst van gesneuvelde landstormers. Hiermede treffen wij de namen aan van P. de Lang, korporaal te Alkmaar, alsmede van de soldaten A. J. Beemsterboer te Noordscharwoude, W. Mantel W. Jzn. te Andijk-Oost, W. Weiland te Wieringen en S. P. Kruyer te Harenkarspel. Op de lijst der vermiste militairen komt de naam voor van J. Kansen, te Hoorn, soldaat 2e Comp. Lichte Divisie Zuid, Lich ting 1934. GESLAAGD. Mej. A. Kirkenier is te Amsterdam ge slaagd voor het examen medisch analysts. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN IN DE MAAND JUNI. 2403 Commissie v. Ontwikkeling en ont spanning voor werkloozen, Doelenstraat Alkmaar; 2429 J. J. Visser, Kennemerstr. weg 223 a, Heiloo; 2532 Jb. Brink, Kenne merstr. weg 273, Heiloo; 2590 Prov. Water staat (opz. teekenaar J. Schuurman), Rip pingstraat 40, Alkmaar; 2709 Pieter Deugd, v. d. Lijnstraat 4, Alkmaar; 2787 Distribu tiekantoor Heiloo, Kennemerstr.weg A 382, Heiloo; 2998 J. E. v. d. Elburg, Nic. Beets- kade 47 II, Alkmaar; 3651 G. Hoogvorst. P. C. Hooftstraat 19, Alkmaar; 4288 Gem Luchtbeschermingsdienst, Berg-erweg 80. M.U.L.O.-EXAMEN. Gister waren er uitsluitend candidaten voor het diploma A. Er werden drie afge wezen. Geslaagd zijn; L. B. van Noord W. S. Janssen en P. J. Rol te Alkmaar, K. Huygens en C. Blokker te Bergen, A, van der Plas, H. W. Kuik. A. van der Leek en C. P. J. van Bremen te Den Helder, C R. Keesman te Zijpe, J. Komduur te Bar- singerhorn, W. J. Stegeman en F. J. Vul- ker te Blokker, J. Weijling en J. W. King- ma te Hoorn, J. Kool, J. Sellies en E. A. A Kuijpers te Medemblik, D. M. Linden- bergh te Slootdorp, A. Molenaar te Nib- bixwoud, G. H. Visser te Oosthuizen, A, Beemster te Avenhorn, M. Sluis te Schel linkhout en W. J. G. Roeper te Den Burg (Texel). OVERGANGSEXAMENS GYMNASIUM. Aan het Murmelliusgymnasium zijn be vorderd: Van de eerste naar de tweede klasse Krijn Besijn, Kees Buis, Bonnie Bulstra, Annie Christiaanse, Gert Eecen, Bart v. d Feen de Lille, Frits de Groot, Kees Ingen- Housz, Jaap Kamermans, Jan Koning, Anke Korteweg, Arie v. Minnen, Chris ten Raa; Marja Schenkeveld, Willem Schipper, Coos- je van Schoten, Jaap v. d. Sterre, Fieke Visser, Hans KI. Wassink, Ber. Wielinga, Marieke Venema en Ans Koster. Niet be vorderd werden 14 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: Greta v. d. Abeele, Jan Bakker, Jurrit Bergsma, Hans Blees, Leo v. d. Brandeler, Henk v. d. Brink, Jaap de Chattel, Jer Donner, Arie Groen- dijk, Gré Hoekstra, Vic de Jongh, Coosje Hoogenboom, Henny Kolb, Nel Koomcn, Chris de Leeuw, Kees van Loenen, Jan Marwitz, Nico van Riessen, Liesje Rolff, Bernd Schierbeek, Liesje Struijk, Henny Wiggers, Cornelie Winder, Kees Winkler en Elly Wynne. Niet bevorderd 6 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse: Els Berman, A. J. Blom, Berry Boerrigter, Dries Bulstra, Dinie Buis, Mark du Chattel, Paulien Eecen, Henny Eijssen, Frida Fruin, Jaap Hemel rijk, Wim Jumelet, Hans van Kinschot, Ad Koelma, Siets Kostelijk, Schelte de Lange, Ru Langenberg, Erie ten Raa, Hans ten Raa, Ina Schreuder en Wim Klein Wassink. Niet bevorderd vijf leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse: Dora Akker man, Bob v. Amerongen, Jaap Berkhout (t), Sisi Besijn, Flip Boeke, Ton Bruin, Ti neke Burger, Jaap van Domselaer, Fokke Dijkstra, Dineke Hemelrijk, Martje Herin ga, Ben de Jongh, Sierk de Jongh, Marie Koelma, Leen Koning, Piet Maats, Aart Mol (t), Bea Schiphorst, Bert Tijm, Liesje Voorthuijsen en Mi-» Arnoldus. Niet bevor derd vier leerlingen. Van de 5e naar de 6e klasse: Anton Bon net, Willy Broersma, Toos Dun, Birgit Eecen, Hans Engelman, Hans Janssen, Nico de Jongh, Trudi Kolb, Nel Rolff, Hans Vo gelaar, Beb Woelders, Bernard Klein Was sink en Annie Zaman. Niet bevorderd zes leerlingen. OPBRENGST COLLECTE. Het bestuur der Vereeniging tot versprei ding der Heilige Schrift deelt mede, adt de alhier gehouden collecte (11 Juli) heeft op gebracht 81,96 K- LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 22.29 tot 5.03 uur licht op. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 15 Juli tot en met 21 Juli a.s. de met „61" tot en met „70" genummerde dub bele bonnen van het broodbonboekje ge zamenlijk recht geven op het koopen van 2000 gram brood. Elk der enkele bonnen geeft derhalve recht op het koopen van 100 gram brood. De bonnen, die op 21 Juli nog niet gebruikt mochten zijn, blijven voorts tot en met 25 Juli a.s. geldig. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat ge durende het tijdvak van Maandag 15 Juli a.s. tot en met Zondag 28 Juli a.s. de met periode 3" gemerkte petroleumzegel recht geeft op het koopen van twee liter petroleum. Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Va dertje Langbeen (hum.-rom. Ned. film) hoofdrollen Lilly Bouwmeester, Paul Storm, Emma Morel e.a. Toegang voor eiken leef tijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling, Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De dolende troubadour; hoofdrollen Bing Crosby, Joan Blondell, Mischa Auer. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling, Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Je hebt 't of je hebt 't niet (hum.); hoofd rol Hans Moser. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Katja (rom.); hoofdrol Danielle Dar- rieux. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zondag 14 Juli. 7.30 uur, tuinconcert zangkoren o.l.v. Joh, Kuiper en muziekkorps St. Caecilia. KERKCONCERT TE BERGEN. Een zeer aantrekkelijk programma was het dat men voor het concert van Woens dagavond in de Ruïnekerk in elkaar had gezet. Bergen's mannenkoor had voor dit con cert het initiatief genomen, waarvan de ba ten voor de oorlogsslachtoffers bestemd zijn. Onder Karei Böhne's bezielende leiding zong het koor; Beati Mortuï, van Mendels sohn, Zum Sanctus van Schubert, Orac van Förster, Avondlied van Bonset, Alt Vespergesang, van André, en, Les Martyrs aux Arènes, van de Prillé. Alles bekend werk en voortreffelijk uitgevoerd. Welwillende medewerking bij dit concert werd verleend door mevrouw Trude Wes terouen van Meeteren (sopraan), den heer G. Hop (viool), en den organist der Remon- strantsche kerk, te Alkmaar. De zangeres, uitstekend bij stem, die haar nummers keurig voordroeg, gaf Non Credo van Widor, Verklarung, een onbekend prachtlied van Schubert, en Beethoven's „Die Ehre Gottes" De heer Hop gaf een artistieke en fijnzinnige vertolking van Aria", van Tartini, „Adagio" van Sphor, en „Vertröstung" van Prudnick. De organist verzorgde de begeleiding der solo's, en leidde het concert met een korte Bach pre lude. Het bezoek mag goed genoemd wor den, en de collecte, na afloop van het con cert gehouden, bracht nog 24.66 op ten bate van de Nationale Inzameling 1940. A. K. Eere wien eere toekomt. In aansluiting op ons bericht over het verdrinken van het dochtertje van den heer B. alhier, vermelden wij nog, dat ook de heer D. Stevens, die daar bezig was aan de electriciteitswerken, zich gekleed te wa ter heeft begeven om te probeeren, de kleine te redden. Geen schoolfeest. In de bestuursvergadering van de ver eeniging „Getrouw schoolbezoek" is beslo ten dit jaar als gevolg van de tijdsomstan digheden het schoolfeest niet te laten doorgaan. Voorjaarsvergadering V.V.V. De door den oorlogstoestand uitgestelde voorjaarsvergadering van de V.V.V. werd Donderdagavond gehouden in de Rustende Jager en gezien den mooien zomeravond, goed bezocht. De nieuwe voorzitter, de heer C. ten Bruggencate, heeft een resumé gegeven van wat is verricht en heeft medegedeeld dat het ledental met 25 is vooruitgegaan. De ingekomen stukken over het onder houd van het Sportgebouw en het aan „den kant zetten van den bode" werden op voorstel van de heeren van Rossum en Eek hof verschoven tot de rondvraag. Het punt: „Zal de V.V.V. dezen zomer nog wat doen in het belang van de V.V.V. of niet", was de hoofdschotel van de agen da. De voorzitter zeide, dat de hippische sportdag niet kon doorgaan, omdat het niet wenschelijk werd geoordeeld veel menschen bijeen te brengen. Met uitzondering van den secretaris, den heer Avis, die nog vóór een bescheiden zo merfeest was, gevoelde niemand iets voor feestelijkheden. Wel kreeg het bestuur man daat om, wanneer de toestand zich spoedig wijzigt, dat te doen wat het juist acht en de daarvoor op de begrooting uitgetrokken post niet wordt overschreden. Hierna werd het onderhoud Sportgebouw en de bezetting van het bestuur besproken. Wij zullen van de zeer uitvoerige discussies slechts meedeelen, dat men van oordeel was, dat de schoonmaker ter verantwoor ding is geroepen omdat het schoonmaken zoowel in als óm het gebouw te wenschen overlaat; de heer Schrale is belast met het toezicht en als secr.-penningmeester vol doet zijn werk; de heeren Lakeman en van Tricht wenschten die functie niet te ver vullen. Wat de functie van bode betreft, heeft men het afgekeurd, dat de heer Kee- man, die op 3 Dec. 1935 is benoemd, moest plaats maken voor den secretaris, die voor zijn werk een vergoeding krijgt. De heer van Gemeren heeft gezegd, dat de heer Avis als penningmeester zelf be paalt hoe hij de gelden int, daarvoor is hij verantwoordelij k. De heer Eekhof achtte het een blamage Vrees en bijgeloof verbinden de papieren schakels. Er is een tijd geweest, dat brave men schen op het platteland een brief van den Spaanschen schatgraver kregen. Die schatgraver was blijkbaar een veel misbruikte uitvinding van den een of ande ren specialiteit in de oplichterij om het zoo maar eens populair uit te drukken. Het was altijd weer dezelfde geschiedenis, met de noodige variaties, welke hierop neer kwam, dat er ergens een Spaansche meneer was, die op een station zijn koffer had af gegeven of wiens koffer door den een of anderen hebzuchtigen hotelier in beslag was genomen. In allen gevalle was die me neer zijn koffer kwijt en dat was nu juist bijzonder lastig omdat er zich in dien koffer documenten bevonden waaruit zonneklaar bleek, dat er tegen overgave daarvan een geweldig groot bedrag in ontvangst was te nemen. De moeilijkheid was nu, dat er zonder koffer geen documenten en zonder docu menten geen schat was te krijgen en aan gezien er in Spanje zelf blijkbaar niemand was, die een spierinkje uit wilde gooien om er een kabeljauw mee te vangen, verzocht de „schatgraver" den hem volkomen onbe kenden landbouwer in een of ander provin ciestadje om hem aan een nader opgegeven adres zoo spoedig mogelijk een tientje te willen suren, waarna de koffer vrij kwam, het kapitaal in ontvangst genomen kon worden en de dankbare schatgraver per omgaande een zoo groot deel daarvan aan zijn weldoener zou sturen, dat die zich niet meer bezorgd over zijn toekomst be hoefde te maken, maar zijn levensdagen rustig in een villatje in het Gooi zou kun nen slijten. Er zijn in verloop van jaren ongetwijfeld menschen brave lieden met meer geld dan hersens geweest, die een deel van hun spaarduitjes aan deze oplichterijen zijn kwijtgeraakt, maar de schatgraver heeft de laatste jaren weinig meer van zich laten hooren, misschien omdat er in den Spaanschen burgeroorlog meer schatten verloren zijn gegaan dan er gepresenteerd konden worden en den laatsten tijd omdat de briefwisseling met Spanje blijkbaar niet meer zoo vlot gaat als dat vroeger het geval was. Evenwel, er blijken nog altijd menschen te zijn, die er genoegen in hebben een hun vaak onbekenden landgenoot een brief vol verrassingen thuis te sturen. Niet zoozeer de zucht naar een mogelijk financieel voor deeltje, dan wel een zeker bijgeloof de hoop op een plotseling gunstige wending van het lot, of de vrees voor een ongeluk is blijkbaar de drijfveer van hun handelin gen en daardoor ontstaan de zoogenaamde kettingbrieven, waarbij het verzenden van één brief binnen zeer korten tijd een on overzienbare correspondentie ten gevolge kan hebben. Ook deze kettingbrieven zijn geruimen tijd uit de mode geweest, maar hedenmor gen kwam een stadgenoot met een zoo juist ontvangen exemplaar op ons bureau en waar de brief met een drie cents post zegel blijkbaar in Alkmaar geschreven en gepost is, willen wij er graag aan mede werken den papieren ketting zoo spoedig mogelijk te verbreken. Wij laten den inhoud van het epistel hier volgen: „Het geluk van Vlaanderen werd mij gezonden en gij zendt het binnen 24 uur door. De ketting is begonnen bij een Amerikaanse officier in Vlaanderen en gaat sedert dien de wereld door. Diegene, die hem verbreekt zal een ongeluk treffen. Schrijf deze brief en nog vier andere aan vijf menschen, die gij geluk wenscht. Houdt deze brief niet vast, hij moet in circulatie binnen 24 uur na ontvangst. Mevr. Gog ont ving 5000 acht uur na posting. Dr. Donsh verbrak de ketting en verloor alles wat hij bezat. Doch geloof en vertrouw op God. Hij brengt geluk en voorspoed vier dagen na posting. Zend geen geld". De laatste mededeeling is vrij overbodig, niet alleen omdat de ontvanger van den brief er niet over denkt er een halven cent aan te verspelen, maar bovendien omdat er in dit epistel geen enkele aanwijzing is aan wien men dat geld zou moeten sturen. Het is niet bekend of de schrijver nog meerdere stadgenooten met deze nonsens verontrust heeft, maar als hij zelf aan den inhoud daarvan geloof hecht, zal hij ver wachten, dat er vandaag twee Alkmaarders zijn, die iets bijzonders zullen beleven. De schrijver zelf zal, evenals de onbekende mevrouw Gog, een postcheque van 5000 moeten krijgen en de ontvanger zal voort aan op het Maatschappelijk Hulpbetoon zijn aangewezen, aangezien de aan hem gerichte brief niet verder dan onze redactioneels prullemand is gekomen. Waarmee we alleen maar willen zeggen, dat in dezen tijd van algemeenen opbouw de menschen hun tijd wel nuttiger kunnen besteden dan bij een verduisteringslichtje vijf brieven te schrijven en ze ook nog naar de bus te moeten brngen, om van de kosten van de postzegels maar niet eens te spre ken. Er is niemand, die van dergelijke dwaas heden profiteert of het moesten de poste rijen en de verkoopers van briefpapier zijn, die hun inkomsten wel op een meer nor male manier kunnen verkrijgen. Blijkbaar speelt hier het bijgeloof een zeer groote rol en waar men in dezen tijd meer dan ooit het hoofd koel moet houden en het verstand moet laten spreken, geven wij eiken stad- en streekgenoot, die met een dergelijk epistel bedacht wordt den goeden raad het zoo spoedig mogelijk naar de snip- permand te laten verhuizen. Voor vuil, vet, smeer en zooveel meer. - 25 cent. Bij drogisten. voor den heer Keeman dat men hem wan trouwt en op één lijn stelt met v. D. bij het Witte Kruis. Spr. zeide, dat K. voor hem duizenden guldens int en tot zijn volle te vredenheid werkzaam is. De heeren van Rossum, Breebaart en Vierkant pleitten te zijnen gunste om hem in zijn oude functie te herstellen. Dit voorstel werd aangehou den. Na behandeling van enkele zaken heeft de voorzitter gewezen op de belangrijke jaarvergadering, waarin 3 bestuursleden, waaronder de voorzitter, aftreden. Spreker wekte allen op om op die vergadering aan wezig te zijn. Zwarte bessenveiling. Op den Donderdagmiddag gehouden bessenveiling werd plm. 2500 kg. aange voerd. Door den hoogen minimumprijs werden ze niet gemijnd en aan den kooper voor de Groenten- en Fruitcentrale toege wezen voor 0.35 per kg. Berichten uit Duitschland. Met groote belangstelling heeft de be volking gewacht op berichten hoe het werk in Duitschland aan hen, die dezer da gen daarheen zijn vertrokken. We hebben de brieven gelezen en het valt mee. Voeding en huisvesting zijn in orde. Wel staat men wat onwennig tegen over het niéuwe, doch dat zal wel gewen nen. Een flink werkman verdient een goed loon, zoodat ook zijn gezin tegen armoede gevrijwaard is. Luchtbescherming. De Luchtbeschermingsdienst is weder om ingesteld als voorheen. Alle diensten gaan weer geregeld door. De dagdienst op den toren wordt overdag door twee werk loozen vervuld, omdat alle burgers aan het werk zijn. De leden hebben gelegenheid gekregen om het vertrouwen, dat de over heid in hen stelt, te bevestigen, zoodat het uitgesloten is dat onbetrouwbare personen de functie bezetten. De oudste inwoner overleden. Gistermorgen is plotseling overleden de welbekende Jaap Kwadijk. De heer Kwadijk, die voor iedereen een bekende was, wist zelf niet beter of hij was 95 jaar, doch in werkelijkheid was het anders daar hij 97 jaar was. Een nobel mensch ten grave gedragen. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. C. Bedeke op de bi- zondere begraafplaats ter aarde besteld. De belangstelling was groot. Namens de afdeeling Castricum van den Bond voor Staatspensionneering sprak den heer Bein- tema, die zeide, dat wij hier aan de rust plaats staan van een nobel mensch, wiens verdienste het is geweest, steeds voor ande ren op te komen. Aan hem is het te danken, dat 20 jaar geleden de afdeeling is opgericht, waarvan hij steeds het voorzitterschap heeft JAARSVELD, 414,4 M. NCRV-Uitzending. 8.Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing, medi tatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 9. Apollokwartet en gramofoonmuziek. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.15 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 12.Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP, 1. Stichts Salonorkest en gramofoonmuziek. 2.30 Zang en piano. 3.Christ, lectuur, 3.30 Gramofoonmuziek. 4.Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.Voor de kinderen. 5.45 Orgelspel en gramofoonmuziek. 6.30 VPRO.: Bijbelvertellingen. 6.45 Christ. Tam bours- en Pijperscorps „Juliana" en gramo foonmuziek. 7.30 Causerie „Zeilen op de Friesche meren". 8.Berichten ANP. 8.15 Bel Canto. 8.40 Causerie „Let op uw hart", 9.Bel Canto. 9.45 NCRV-Kleinkoor en -orkest (opn.). Hierna: Schriftlezing. 10.15— 10.30 Berichten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. VARA-Uitzending. 7.Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. 8.Be richten ANP., gramofoonmuziek. 9.30 Be richten (Vlaamsch). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.Orgelspel. 10.40 Esmeralda en soliste. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Berichten (Vlaamsch). 11.45 Esmeralda en soliste. 12.— VARA-orkest. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP. 1.VARA-orkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.Berichten (Duitsch). 2.15 Gramofoqnmuziek. 3.15 Berichten (Fransch). 3.30 Gramofoonmuziek met toe lichting. 4.15 Reportage. 4.30 Orgelspel. 5. Berichten (Duitsch). 5.15 VARA-orkest. 6. Gramofoonmuziek. 6.15 Ber. (Engelsch). 6.30 VARA-orkest. 7.Reportage. 7.30 De Ramblers. 8.Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Berichten (Vlaamsch). 9.Esmeralda en solist. (9.159.30 Berichten Engelsch). 9.45 Berichten (Vlaamsch). 10.Berichten (Duitsch). 10.1510.30 Berichten ANP. 11.15 tot 11.30 Berichten (Engelsch). waargenomen. Namens alle leden dankte hij den overledene voor diens arbeid. Mevrouw La Clergo sprak als presidente van het Comité voor Ouden van Dagen, waarna den heer Ruijg als oud-Amsterdamsch collega sprak. Nadat één der zoons het harde leven van zijn vader had geschetst, zeide dat de rust, die vader nu genoot, welverdiend was, dankte de oudste zoon voor de groote be langstelling. Wij willen hieraan nog toevoegen, dat wijlen de heer Bedeke drager was van de zilveren medaille van de Oranje-Nassau- orde en hem voor zijn diensten op Atjeh (18731880) het eereteeken met gespen, als mede voor het met levensgevaar uit een brandend huis redden van een vrouw .en 3 kinderen de bronzen eere-medaille voor menschlievend hulpbetoon was toegekend. De overledene bereikte den leeftijd van 83 jaar. DE LAN GROENTENCE De aanvoer en op Broek op Langendij! Juni: Vroege aarda; tegen 3365598 kg. in vorige jaar; kriel re kg.; tomaten 200378 ber 32720 bos en 45 stuks en 3677 stuks; bos; bieten 4650 kg. kool 550 kg. en 305' 235 kg. De totaal-omzet 176.149.52 en in J f 239.259.77. NIEUWE n LUCHTAANVAL VI Na den slag in de aldus meldt de Stefani, hebben It wederom talrijke v< maakt in verschillen dellandsche Zee, ten strijdkrachten, die zi Z. W. richting hadd verkennen. De vijai anderden verscheide: einde de Italiaansche op een dwaalspoor wisten de Italiaai echter den geheelen pen, die eerst koers daarna naai Kreta, gen. Niettegenstaand het afweergeschut, z bodems door bomme troffen en beschadif vliegtuigen, die var schip, dat van een c maakte, waren opge aansche toestellen neergeschoten. ITALIË EN Men is De Popoio d'Italia Slavische pers me plaats geeft aan di valschingen van En het blad enkele vi vasthouden van de aan de valsche bewe van het Kanaal i aldus het Italiaansch dit oogenblik berei de vergeefsche Bri de asmogendheden. nota te nemen. DE POSITIE VAN NIEUWI Uit Livorno wordt een artikel, getiteld diplomatieke ontmo schrijft Ansaldo, de Telegrafo, in een cor o.a., dat de Hongaarse eenigen tijd heeft ai spreking van den toe heden. De bezetting voor den nationalen soort zweepslag. Eig voor deze besprekinj dat de asmogendhed: oorlog, welke Europi De vrede op den mogendheden om bij lang. Ansaldo zegt achten, dat de Hong binnenlandschen toe: gezet en de gevoelei geven ten aanzien v; opnieuw de bevestigii het warme begrip d: hebben voor de Hon voor de offers, welk getroost door met h« te blijven. Die beves zeld zijn gegaan van huidige status quo v< stoord zal worden er van Hongarije niem brengen. In het nieui Duitschland bezig zi garije een eereplaats zijn heldhaftige trad beteekenis. DE NOORSC Vóó De pers blijft aar briefwisseling tusscl het Storting en den spreekt van een „nie Noorsche staatsbeste boeren „Nationen" sing onvermijdelijk zijde van den koning zettende macht voort weg van den vrede tot den koning? Dat is het duidelijk hoe belang van het No< len. De beslissing door de gekozen v het Noorsche volk". HET COMMUNIQU1 ADMIRALITEIT O1 DE MIDDELL Het avondcommu: admiraliteit luidt al tusschen de Britsch< vloot in de Middella zeer teleurstellende worden. Deze teleu: feit gezocht worden den vijand geen wei kunnen toebrengen, werd door onze oc volgd. Ongelukkig: geen der schepen to benoeming Als tijdelijk openbare lagere schc noemd de heef P. Nc

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2