OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL £aatste AedcfUea JhiMUaties Spaci Mac&tèedchtm ER /IJK EEK N.V.V. onder regeerings- commissaris. oor- en Tram- via via Enkh. Zwolle 51 141 207 200 243 3 223 235 via via Enkh. Zwolle .31 3.29 3.41 0 4.32 4.19 !3 4.57 4.09 isduur door het erieel sindsdien route via den ;ing des te ster- s beide andere esland nog geen rd ingezet, en, welke cte gverbinding be- jund- en tuin- melk, boter, len en slachtvee 'oote steden» in lustrieproducten rit het Westen tionaal verkeer rechtstreek s ch mdFriesland snelvervoer van en uit deze beide Duitschland zal r dit traject een jn Amsterdam— Luitdijk geeft een verbinding tus» nd en de haven erkeer kan sinds looppuntenstelsel n nog genoemd de knooppunt- ifoort. rdappelen rooien. adag 15 Juli zul- tats van 8 kg per rooien. verband houder, uimte, waarmede kampen heeft. Geslaagd. Z. O. Beemster is iche school te Am- eindexamen voor M ie kunnen groeien. bnormaal strengen grootendeels alle estorven. Om de is op gang te hel- arpers en 10 pond et, terwijl waar- isch zal volgen, loze rijwielplaatjes, i kosteloos rijwiel- ïen van Hensbroek neentehuize te Ob- p Maandag 22 Juli dagen van 7-9 op Vrijdag 26 Juli :ens van 7 tot 9 uur schildersopdracht. t te Beverwijk is le woningstichting gegund het schil- i en 2 bergplaatsen Geslaagd. i alhier is geslaagd elegrafist 2e klasse. ;n het groote orgel is vervaardigd door jovendien een twee- nken vervaardigde, goeden staat ver- r kerk heeft zeer welke nu, dank zij vincie, gemeente, de gemeente en parti- unnen worden. Met oude sacristie, thans prachtige lijmverf- neel vernield, en worden ontkalkt. van der Kloot Mey- schoon te maken, randen te verwijde- aksteen bloot komt. le kerk een warme tevens veel donker- het lijnenspel ver kerk bevat de groot- land. Een zee van chijn, stroomt der en en toovert thans usschen de gewelven uwen, schaduwen die kstëenen muren ver- Iet is te hopen, dat taken der plannen iden toch zullen toe- over vier jaar gereed een van Nederlands rken in zijn oude EERSTE BLAD. INLEVERUNG VAN STROOZAKKEN. Wij verwijzen alle belanghebbenden naar de laatste in deze courant voorkomende pu blicatie over de inlevering van stroozakken. Wanneer men nalatig blijft de nog ont brekende stroozakken in te leveren zullen strafmaatregelen overwogen moeten wor den. Het A. N. P. deelt het volgende mede: „De rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft een reeks van maatregelen uitgevaardigd, welke de or ganisatie en de leiding van de Nederland sche vakverbonden betreffen. De vakverbonden zijn in Nederland op toonaangevende wijze bij de ontwikkeling van het sociale leven betrokken, het ter rein van hun werkzaamheden raakt on middellijk en op verstrekkende wijze de levensverhoudingen van eiken arbeider afzonderlijk. Dat geldt voor alles voor de bepaling van de loon- en arbeidsvoor waarden, voor de werkloosheidsverzeke ring alsmede verschillende gebieden van de sociale verzekeringen., De arbeid» op sociaal gebied ligt den rijkscommissaris, zooals zijn maatregelen op het gebied der werkverruiming, van den wederopbouw en var de werkloos heidsbestrijding toewijzen, bijzonder na aan het hart. De voortzetting van, dezen arbeid in het belang van den Nederland- schen arbeider veronderstelt een samen werking in onderling begrijpen tusschen den rijkscommissaris en de op sociaal ge bied werkzame Nederlandsche instanties. De naar ledenaantal grootste vakorga nisatie in Nederland, het Nederlandse Verband van Vakverenigingen te Amster dam, biedt in haar top geen waarborg voor een samenwerking op dezen grond slag. De leiding van dit verbond gaat bij haar werkzaamheid van beginselen uit, die met de jarenlang gehuldigde politieke, op klassenstrijd gerichte, doelstelling van het verbond en met zijn tot het begin van den oorlog onderhouden nauwe verbinding met het internationale Marxisme overeen stemmen. Deze algemeene houding, die met de nationaal-isocialistisehe opvattin gen niet in overeenstemming te brengen is, sluit een positieve samenwerking met de betrokken instanties van den rijkscom missaris uit. De rijkscommissaris heeft daarom met ingang van heden aan het bestuur van het Nederlandsch Verbond van Vak- vereenigingen iedere verdere werk zaamheid verboden en in zijn plaats een nieu(v bestuur in den vorm van een bewindvoerder aangesteld. Tot be windvoerder is benoemd de heer H. J. Woudenberg te Amsterdam. Het nieuwe bestuur heeft het recht alle maatregelen te treffen, welke op organi satorisch, personeel of financieel gebied bij het N.V.V. of zijn aangesloten vakvereeni- gingen in het belang der leden in het be lang van de waarborging van hun rechten noodzakelijk zijn. Het bestuur door den bewindvoerder heeft heden zijn arbeid aangevangen. Het doel van deze maatregelen bestaat niet daarin, de rechten en aanspraken, die de Nederlandsche arbeider tegenover de vakorganisaties heeft verworven en waar voor hij jaren lang zijn bijdragen heeft gestort, prijs te geven of de sociale voorzieningen der vakorganisaties af te breken. Deze moeten, zooals de rijkscommissaris uitdrukkelijk heeft be volen, in vollen omvang behouden en bo vendien zooveel mogelijk uitgebreid of verbeterd worden. Op dezen grond is ook afgezien van een opheffing van de socia listische organisaties." WAARSCHUWING TEGEN ORDEVERSTORINGEN. Van den Haagschen hoofdcom missaris. Reeds heeft de hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage zich enkele dagen geleden verplicht gezien om de Haagsche burgerij er op te wijzen, dat in dezen ernstigen en zwaren tijd jiets meer mis plaatst is dan het plegen van wanordelijk heden of het uitlokken van relletjes, het geen zoo fnuikend is voor een goeden gang van zaken, bij welker bevordering wij allen belang hebben en waaraan wij dus allen, zonder onderscheid van stand, rang of leertijd, naar ons beste vermogen dienen mede t.» werken. Hij die gelegen heid werd tevens medegedeeld, dat bij ieder voorval, dat verstoring der openbare orde zou kunnen teweeg brengen, door het personeel der Haagsche politie met kracht en indien noodig met geweld zal worden opgetreden. Helaas is het in de laatste dagen enkele malen voorgekomen, dat gevallen van verstoring der openbare orde zich in onze stad hebben voorgedaan. Waar van de zijde der Duitsche autoriteiten is aange drongen'op de loyale samenwerking van een ieder, kan een dergelijk streven naar het verwerken van onrust onder de burgerrij onder geen enkel voorwendsel worden gedoogd. Vandaar dat de Haag sche hoofdcommissaris nogmaals met klem waarschuwt tegen ordeverstoringen in welken vorm dan ook en tegen de bedrijr vers daarvan de strengste maatregelen in uitzicht .stelt. Het plegen van wanordelijk heden en het uitlokken van relletjes, pas sen niet ,n een geordenden staat en dus zal coor de Haagsche politie tegen dergelijke acties met kracht worden opgetreden. KABINET ÏONAI AFGETREDEN. Uit Tokio wordt gemeld, dat het kabinet- Yunai is afgetreden. De ministei van Oorlog Hat'a, heeft van daag volgens Domei, den minister-president Y mai, kort voor zijn aftreden bezocht en hem mededeeiing gedaan van deopinie van het leger ten aanzien van de ontworpen nieuwe politieke structuur van Japan. HANDHAVING VAN DE ORDE. Het inwerpen van ruiten. In de heden te den Haag gehouden pers conferentie heeft de Presse-Dezernent bij het Rijkscommissariaat, de heer Janke, op gemerkt, dat in de afgeloopen dagen in het bijzonder in den Haag, doch ook in eenige andere plaatsen ruiten zijn ingeworpen door personen, die aldus hun misnoegen jegens bepaalde winkels e.d. te kennen meenden te moeten geven. Het lijdt geen twijfel, dat dergelijke me thoden niet normaal zijn en dat zij niet mo gen worden beschouwd als handelingen, welke in overeenstemming zijn met toelaat bare middeien. Welke elementen voor de hier bedoelde handelingen verantwoordelijk moeten wor den gesteld, staat nog niet in alle gevallen vast, doch zeker moeten deze methoden ten zeerste worden betreurd. Vast staat, dat maatregelen worden geno men om herhaling te v oorkomen. De Rijkscommissaris zal er dan ook streng op toezien, dat pogingen om op de een of andere wijze de orde te verstoren, worden bestreden. EEN NIEUW-ZEELANDSCH OORLOGS KABINET. Naar uit Wellington wordt gemeld, is een Nieuw-Zeelandsch oorlogskabinet gevormd uit drie leden van de regeering en twee leden der oppositie, die den rang van mi nister krijgen. De leden van het oorlogs kabinet zijn volgens Reuter: de premier Fraser, de minister van financiën Nash, de minister van defensie Jones en de leden der oppositie Hamilton en Coates. LOUIS ZMMERMANN VERLAAT HET CONCERTGEBOUW-ORKEST. Naar het Hbld. verneemt heeft de con certmeester van het Concertgebouworkest, Louis Zimmermann, met ingang van het aanstaand seizoen zijn functie neergelegd. VALUTAKOERSEN DER NEDERLAND SCHE BANK, 16 JULI. Valuta's: (schriftelijke en tel. transacties). New-York I.ó83/i61.889/16; Berlijn 75.28—75.43; Brussel 30.11—3-0.17; Hel sinki 3.813.82; Stockholm 44.8144.90; Zürich 42.65—42.73. Bankpapier: New-York 1.86%1.90V«; Brussel 30.0830.20; Stockholm 44.76 44.94; Zürich 42.61—42.77. INLEVERING STROOZAKKEN. LAATSTE WAARSCHUWING. De Burgemeester van Allernaar maakt bekend, dat tot zijn leedwezen gebleken is, dat, ondanks herhaalde publicatiën in de pers, nog steeds verschillende ingezetenen, die een of meer stroozakken ten behoeve van geëvacueerden in bruikleen hebben ontvangen, niet hebben voldaan aan hun verplichting deze bij de gemeente in te le veren. Het zou ten zeerste te betreuren zijn, in dien tegen de nalatige burgers uit dezen hoofde strenge maatregelen zouden moeten worden genomen. Er wordt daarom bij deze een erstig en dringend beroep gedaan op hen, die nog stroozakken onder hun berusting hebben, deze aan het kantoor van gemeentewerken, Keetgracht 13, in te leveren. De gelegen heid daartoe wordt alsnog geboden van Woensdag 17 Juli tot. met Woensdag 24 Juli a.s. van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 5 uur. Zij, die meenen in de on mogelijkheid te verkeeren de stroozakken zélf in te leveren, dienen daarvan aan boven genoemd adres (telefoon 3242) mededeeling te doen; in dat geval zal overwogen wor den de terugbezorging van gemeentewege te doen geschieden. Voor zooveel noodig wordt onder de aan dacht gebracht, dat het nemen van strenge maatregelen tegen degenen, die te dezen onverhoopt nalatig of onwillig mochten zijn, zal worden overwogen. Alkmaar, 16 Juli 1940. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Voetbal NEDERL. ELFTAL VOOR HET LIEFDADIGHEIDSTORNOOI. Naar wij vernemen is de samenstelling van het Nederlandsch elftal, dat deze maand een drietal wedstrijden zal spelen, resp. in Amsterdam, den Haag en Rotter dam in het reeds aangekondigde liefdadig- heidstornooi als volgt: Wille (EDO) Wilders v. d. Heide (Blauw-Wit) (Feijenoord) Paauwe Kuppen de Vroet (Feijenoord) (Feijenoord) (Feijenoord) Drager v.Spaandonck Vente Drok Bergman (DWS) (Neptunus) (F'oord) (Sparta) (Bl.W.) De wedstrijden zullen achtereenvolgens worden gespeeld op 17 Juli te 's-Graven hage, 24 Juii te Rotterdam en 31 Juli te Amsterdam. De baten van deze wedstrijden zullen worden benut ter vorming van een fonds, waaruit de oorlogsslachtoffers onder de Nederlandsche voetballers, K.N.V.B.-ver- eenigingen en erkende bonden, eenigerma- te zullen kunnen worden geholpen. Wielrennen DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE AMSTERDAM. Dertien inschrijvingen voor de achtervolging. De inschrijvingen voor het kampioenschap achtervolging mogen numeriek niet zoo groot zijn als het vorig jaar, toen zich maar even 23 liefhebbers aanmeldden, de kwali teit van de dertien deelnemers voor dit nummer zal veel vergoeden. In 1939 handen Klink, Groenewegen, Schulte en Pijnen burg het tot de halve eindstrijden gebracht en van deze vier renners is alleen Pijnen burg dit jaar afgevallen. De Tüburgenaar heeft onlangs de wielersport voor goed vaarwel gezegd. De volgende renners hebben ingeschre ven: G. Boeyen, Oss, W. Buis, Amsterdam, B. J. Domhof, Amsterdam, J. van Egmond, Haarlem, J. Fransman, Amsterdam, D. P. Groenewegen, Amsterdam, H. de Hoog, Am sterdam, D. Klink, Wieringen (titel houder), L. Motké, Amsterdam, P. Roes, Amsterdam, E. A. Textor, Amsterdam, B. J. van der Voort, IJmuiden en G. Schulte, den Bosch. Wij missen Frans Slaats in dit gezel schap, doch de Waalwijker zat bij het uit breken van den oorlog in Zuid-Amerika en is sedert dien nog niet teruggekeerd. De meeste inschrijvers zijn ook het vorig jaar in de achtervolging uitgekomen, zooals Boeyen, die in de achtste finale toen door zijn huidigen koppelgenoot Schulte werd uitgeschakeld, van Egmond, die in den kwarteindstrijd door Klink werd geslagen, van der Voort, die in de achtste finale van Groenewegen verloor. Ook Savelsberg en Kremers ontbreken dit keer op het appél, de laatste zal wel voor de sprint hebben ingeschreven. Naar men weet heeft de commissie kam pioenschappen bepaald, dat een renner of in de sprint, of in de achtervolging kon uit komen, de stayers konden evenwel aan twee nummers deelnemen. Nu heeft, naar wij vernemen, de commis sie inmiddels bepaald, dat voor de sprint der beroepsrenners in ieder geval aangewe zen zijn van Vliet, Derksen, van der Vijver, van Egmond en van der'Voort. De eerste drie waren niet van plan aan de achtervol ging deel te nemen, maar van Egmond en van der Voort hebben wel voor dit nummer ingeschreven. De commissie kampioen schappen 1940 heeft van Egmond en van der Voort speciale toestemming verleend aan de achtervolging deel te nemen, naast de sprint dus. A. S. V. VICTRIX. Zondag heeft Victrix een afstandsrit over 54 km. laten verrijden. Jammer was het, dat verschillende renners door andere baan- en wegwedstrijden niet konden opkomen. Door de aanwezigen is er overigens weer sportief en snel gereden, vooral in de B- klasse. N. Constant heeft den heelen rit ai- leen gereden, daar A. Lute gesteund werd door den A-klasser J. Lute. C. Constant is in de C-klasse onbetwist de sterkste, ter wijl bij de junioren J. Wante het snelst bleek. De uitslag luidt: A-klasse 54 km.: J. Lute, tijd 1 uur 30 m.; B-klasse 54 km.: A. Lute, N. Constant, P. Wante, tijd 1 uur 30 min.; C-klasse 45 km.: C. Constant, A. Morsch, tijd 1 uur 28 min.; Junioren 36 km.: J. Wante, C. Stroomber- gen, K. Horn, Staps, tijd 1 uur 7 min. T e n n is. WESTFRIESCHE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Ook op dezen extra-speeldag konden de Westfriesche tenniskampioenschappen niet worden beëindigd. Het grootste deel der Alkmaarsche spelers arriveerde ongeveer 12 uur, zoodat toen pas aan de voortzetting van het programma kon worden begonnen. Vier finales werden gespeeld; alleen de finale damessingle tusschen de beide E.T.C.- speelsters mevr. Manjoero en mej. De Wit moest gistermorgen nog worden beslecht, daar mevr. Manjoero anders te veel partijen achter elkaar moest spelen. Van de 10 ge speelde partijen werden er 5 eerst na 3 sets beslist, wat voldoende illustreert de gelijk heid in kracht en dus spanning. De eenige gespeelde damessingle, waarin mej. De Wit in 2 sets over mevr. De Bruyn zegevierde, bracht de games pas na ettelijke malen deuce aan de resp. winnaars. De finale hee- rensingle werd tusschen de beide Alkmaar- ders Busselman en mr. Schuurman uitge vochten; daar mr. Schuurman niet erg op slag was, werd het geen heroïeke strijd en boekte de bijna 19-jarige Busselman een mooi succes door voor een jaar beslag te leggen op den wisselbeker. In de beide demi finales, welke hieraan vooraf gingen, kreeg Stempel tegen Busselman geen kans, doch mr. Schuurman, die verleden week de le set gemakkelijk van majoor Eenhoorn had gewonnen, werd in de 2e set met 60 ge slagen; de final set bracht mooi en spannend spel en mr. Schuurman een verdiende over winning. In het damesdouble legden mej. Koppen (Alkmaar) en mej. G. de Leur op verdiende wijze beslag op den titel. Na eerst in de demifinale het Toss-duo mevr. Willemevr. Vermande te hebben overwonnen, werd 's middags het paar mevr. Manjoeromej. De Wit, welke dit seizoen in de competitie nog niet waren verslagen, in 3 sets geklopt. In de beslissende set speelden zoowel mej. De Leur als mej. Koppen veel beter en wer den de tactische fouten van het E.F.C.-paar keurig uitgebuit. Het heeren-double was als immer een mooie partij. Manjoero en Buiskool moesten evenwel in Schuurman en Busselman hur. meerdere erkennen. Buiskool eenerzijds en Schuurman anderzijds traden het meest op den voorgrond. Busselman maakte jammer genoeg naast brillante momenten ook veel fouten, doch daar Manjoero niet geheel op slag was, moest de combinatie HoornEnk huizen uiteindelijk ondanks Buiskool's harde serve toch capituleeren. Het kampioenschap mixed bleef in Enkhuizen. Na een spannen- den strijd moesten de Julianen Buiskool mej. De Leur de eer aan het echtpaar Man joero laten. In de demifinale haalden de heer en mevr. Manjoero na een aanvanke- lijken achterstand toch de le set, verloren de 2e, doch rehabiliteerden zich in de final- set. De andere demifinale, een „all"-Hoorn- sche partij, wonnen Buiskool en mej. De Leur met overduidelijke meerderheid. De gedetailleerde uitslagen zijn: Damessingle: demifinale, mej. De Wit mevr. De Bruyn, 108, 64. Heerensingle: demi-finale: Schuurman Eenhoorn, 6—2, 0—6,: 6—4. Busselman— Stumpel 63, 6—3. Finale: Busselman Schuurman 63, 64. Damesdouble, demifinale: mej. Koppen en mej. G. de Leurmevr. Wille en mevr. Vermande, 63, 64. Finale: Mej. Koppen en mej. G. de Leur mevr. Manjoero en mej. de Wit 75, 26, 6—4. Heerendouble, finale: Schuurman en Bus selmanManjoero en Buiskool, 46, 64, 6—3. Mexid, demifinale: heer en mevr. Man joeromevr. De Bruyn en Busselman 75, 46, 97. Mej. G. de Leur en D. Buiskool mevr. Wille en Stumpel 61, 60. Fir ale: heer en mevr. Manjoeromej. G. de Leur en D. Buiskool 46, 61, 62. ((N.H.Crt.) Zwemmen DE N.H. KRINGKAMPIOENSCHAPPEN. Georganiseerd door D.A.W. In het Zomerbad alhier organiseerde de Alkmaarsche zwemvereeniging D.A.W. Zon dag de jaarlijksche kampioenschappen van den kring Noordholland boven het IJ. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeker niet teleurstellend en onder de aanwezigen waren de burgemeester en mevr. van Kinschot en wethouder de Groot. De Alkmaarsche Postfanfare verleende bij deze zwemwedstrijden haar volle medewer king en speelde tal van populaire melo dieën. De organiseerende vereeniging kwam succesvol uit den strijd te voorschijn door niet minder dan drie titels te veroveren. Zoo werd mej. A. Wulp kampioene op de 50 meter borstslag dames, G. Wulp werd kam pioen 100 meter borstslag heeren in den zeer goeden tijd van 1 min. 6.3 sec. en mej. R. v. Maarleveld werd kampioene op de 50 meter rugslag. De twee overige titels kwamen in Zaan dijk terecht bij Nereus, dat op de 100 meter schoolslag dames en de 200 meter schoolslag heeren beslag legde, resp. door mej. T. Bak ker en den heer G. Gerkens. Starter was collega Hansen, die dat op de bekende manier deed en mede er voor zorg de, dat het programma vlot afgewerkt werd. De uitslagen van de titelwedstrijden lui den: 100 m. schoolslag dames: 1. mej. T. Bak ker, Nereus, Zaandijk, 1 min. 34 sec.; 200 m. schoolslag heeren: 1. G. Gerkens, Nereus, Zaandijk, 2 min. 38.2 sec.; 100 m. borstslag heeren: 1. G. Wulp, D. A.W., Alkmaar, 1 min. 6.3 sec.; 50 m. borstslag dames: 1. mej. A. Wulp, D.A.W., Alkmaar, 34.7 sec.; 50 m. rugslag dames: 1. mej. R. v. Maar leveld, D.A.W., Alkmaar, 42.2 sec. De wedstrijden werden aangevuld met diverse andere nummers, die dikwijls zeer spannend waren en waarin het publiek in tens meeleefde. Schaatsenrijden W. KEETMAN JR. t In den ouderdom van 30 jaar is in het Centraal Ziekenhuis alhier na een korte on gesteldheid plotseling overleden de heer W. Keetman Jr., een der bekende schaatsen rijders uit Winkel. Willem Keetman behoorde tot de groep schaatsenrijders, die ons land meermalen in het buitenland vertegenwoordigde. Hij was een stille jongen, die altijd iets teruggetrok ken leefde, maar die toch een prettige sport- men was, waar men op kon rekenen. In onze omgeving heeft hij aan ontelbare wedstrijden deelgenomen en tal van prijzen gewonnen. Vele jaren diende hij de sport als amateur, doch het laatste jaar ging Keet man over naar de beroepsklasse. Hengelen. HENGELCONCOURS TE AKERSLOOT. Zondag werd door de hengelsportver- eeniging De Sander te Akersloot ter gele genheid van haar eerste lustrum een hengelconcours georganiseerd, waar voor, zoowel voor de korpswedstrijden ais de persoonlijke wedstrijden, groote belang stelling bestond, 's Morgens was het verza melen bij café Verduin, vanwaar men met booten vertrok naar het vischwater in het Groot Noordhollandsch Kanaal. De korps wedstrijden duurden 2 maal drie kwartier terwijl de personeele wedstrijden 2 maal een half uur duurden. Omstreeks half vijf begon men met de prijsuitreiking in café Verduin. Hierbij werd een kort feestwoord uitgesproken door den voorzit ter der vereeniging waarna de prijsuitrei king een aanvang nam. De uitslag was: le pr(js Morgenstond te Uitgeest met 12 stuks baars; 2e prijs Karpertje te Beverwijk met 10 stuks baars; 3e prijs Vischlust te Alkmaar met 9 stuks baars; 4e prijs afd. Elf van Pui-merend met 9 stuks baars; 5e prijs Uitgeest A. H. B. met 5 stuks baars; 6e prijs Korps F. te Castricum met 5 stuks baars; 7e prijs De Sander te Aker sloot met 5 stuks baars; 8e prijs Korps D te Castricum. Persoonlijke wedstrijden: Dames: Loting door mej. Davidson, mej. A. Schut en mej. Jansen elk met 9 stuks. Heeren: le prijs J. Stols met 6 stuks; 2e prijs P. Mooij met 4 stuks; 3e prijs P. van Waveren. De jubileerende vereeniging had voor iederen fiiet prijswinnaar een souvenir be schikbaar gesteld. Door verschillende korpsen werden bij monde van hun voorzitters feestwoorden tot de jubileerden vereeniging gesproken. AMSTERDAM, 16 Juli 1940. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Noordholl. muizen (groote) 5 cent (kleine) 34 cent, Duinzand 6 8 cent, Noordholl. BI. Eigenheimers 5— 5% cent. Alles per kg. Aanvoer 314.000 kg. PURMEREND, 16 Juli 1940. Gem. Kaas- beurs. Verhandeld 21 partijen, wegende 85000 kg. Hoogste prijs f 29.50. Handel ma tig. Kaasmarkt. Aanvoer 6 stapels, wegende 1548 kg, waarvan soort en prijzen als volgt: 1 stapel Boerencommissiekaas 35 en 5 stapels Kleine boeren 29 per 50 kg; 751 kg Boter; 325 Vette koeien 8088 cent per kg handel goed; 206 Geldekoeien 110 185, 150 Melkkoeien 18027, 70 Stie ren 6072 cent per kg handel matig; 27 Paarden 225425 handel stug; 763 Vette kalveren en Graskalveren resp. 4065 cent per kg en 5575 handel matig; 419 Nuchter kalveren: slacht 816 en fok 1422, handel stug; 36 Magere varkens 26—46, 229 Biggen t 12—24, 480 Scha pen 16—33, 45 Bokken 4—16, 549 Lammeren 7—13 handel matig; Kip eieren 44.30 en Eendeneieren 3 per 100 stuks; 1900 Noordholl. kuikens (blau wen) 5560 cent per kg; 5900 Oude kippen en hanen: wit en rood 50—55 cent en blauw 57%62% cent per kg; 30 Konijnen 1.70; 3400 Eenden 1030 cent; Duiven (per paar) 40 cent; 28 Ganzen 1.90; 2000 Jonge hanen (wit en rood) 4045 cent per kg. Coöp. Centr. Sierveüing Purmerend G.A. 65000 stuks Eendeneieren 2.953.20 en 60000 stuks Kippeneieren 3.604.30. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Juli 1940. (Langendfjker Groenten veiling). 31350 kg Roode kool 44.50; 500 kg Gele kool 6.606.80; 7650 kg Tomaten: A 16.70 f 17.60, B 18, C 16 en CC 13.10; 960 bos Peen 4.504.80; 272000 kg Aardappelen: Schotsche muizen 44.80, Drielingen 2.403.40, Eigenheimers 4.50, Kriel f 1.401.70, Blauwe Eigenheimers 4.40 5.90; 30 kg Snijboonen 12.60; 1575 kg Slaboonen 14—16.20; 36 kg Druiven: Frankenthalers 71; 250 kg Uien: Zilvernep 8.70 en -drielingen 5.60; 105 kg Tuinboo- nen f 3.503.60. NOORDSCHARWOUDE, 16 Juli 1940. (Noordermarktbond). 380 stuks Bloemkool 5.308.90; 67000 kg Aardappelen: Schot sche muizen 4—4.80, Drieling muizen 2.80—3.50, Bonken 4—4.10, Kriel 2 2.30, Blauwe Eigenheimers f 4.90 5.40; 135 kg Tuinboonen 3.103.20; 625 kg Zilvernep 1010.50 en -drieling 7. TEXEL, 15 Juli 1940. Veemarkt: 1 Koe 180225; 3 Graskalveren 2555; 11 Nuchtere kalveren f 716; 50 Schapen 1825; 700 Lammeren 79.50; 19 Biggen 1618. Eierenveiling. Aangevoerd 60500 eieren: groote 3.554.30 en kleine 3.203.60 per 100. 75. Dan kon hij de verleiding niet weerstaan, om op de rug van de locomotief een dutje te gaan doen. Eens legde hij zijn jasje opgevouwen tegen de pijp en hobbel- detoobbelde zo in slaap. Maar toen hij wakker werd, was, o schrik, zijn toverstok spoorloos verdwenen. 76. Zijn hart bonsde van schrik zó hard, dat de „Arend" hel helemaal kon hooren. Die keek om, wat of er aan de hand was. Maar dat moet een locomotief nooit doen, want daar ontspoorde bi. r.a dp gehe'e trein Dc wielen vlogen dwars ovei dt,'s I" er ge roepen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3