Agmda KIJKEN is KOOPEN IUCLOECK HET J$ucqetlLj&e Stand J&uUenlatid £aatste De T.B.C.-bestrijding onder het Rundvee. ff Een sterk Vooral aan moeten EERSTE BLAD. ONVEILIG STRAND. Van 24 Juli af zullen op een gedeelte van het strand tusschen Bergen aan Zee en Egtnond aan Zee door de Duitsche weer macht schietoefeningen worden gehouden. Het gevaarlijke gebied reikt tot 500 M. landwaarts en wordt telkens door posten, roode waarschuwingsvlaggen en borden aangegeven. De gebruikelijke strandgedeelten voor het badbedrijf blijven vrij. VERDUISTERINGSTIJDEN. Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond van 21.46 tot 5.47 uur. Rijwielen, motorrijwielen en andere voer tuigen moeten gedurende dezen tijd licht op hebben, verduisterd volgens de onlangs gepubliceerde uniforme regeling. VEEL VLEKZIEKTE IN HEERHUGOWAARD. De vlekziekte onder den varkensstapel blij Kt, althans in onze omgeving, veel sterker voor te komen dan het vorig jaar. Mits tijdig deskundige hulp wordt ingeroepen, kunnen de dieren het leven behouden. Indien de ziekte betrekkelijk ernstig is, gebeurt het wel dat de huid van 't varken afvalt. Ook zagen we wel menschen door de vlekziekte aangetast; deze besmetting blijkt mogelijk te zijn bij het voorkomen van een wondje. EEN RARE KOEKEBAKKER. Een vluchteling uit Den Helder, Woens dag j.l. te Obdam gearriveerd, is thans op nieuw gevlucht en wel met wederrechtelijk medenemen van een fiets, koffer, wat klee- ren en een stamkaart. De politie heeft de zaak in handen. De naam van den vluchteling is Koeke- bakker. Hij is nog minderjarig. TEXTIELZAKEN GESLOTEN. Naar wij vernemen, zullen gedurende de week van 5 tot en met 10 Augustus de tex tielzaken gesloten moeten zijn. In deze week zal de balans moeten worden opgemaakt. Na 10 Augustus zal het z.g. puntenstelsel in werking treden. GESLAAGD. Te Vlissingen slaagde voor het examen scheepswerktuigkumdige, diploma B. M., de heer P. de Frenne, vroeger alhier. Te Vlissingen slaagde voor het examen machinist (getuigschrift B. M) onze stad genoot P. Jes. OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van het t. b. c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten", afd. van het Chr. Nationaal Vakverbond, heeft opgebracht bruto 170,84. ALDERT DEKKER AND HIS RHYTHM SHEIKS VOOR EVERYBODY. Het dans-weekend van Everybody in de dancing van de Harmonie met Aldert Dekker and his Rhythm Sheiks is een geweldig succes geworden, zoo zelfs dat het bestuur der vereeniging zich genood zaakt zag het bordje „uitverkocht" te gebruiken. Honderden bewogen zich op de uitste kende dansmuziek van voornoemde band, waar vooral het sax-trio van zich liet spreken door het buitengewone goede samenspel. Musici, als een Dekker, Ver schoor, v. Koevorden, Slager, Libysan spreken reeds voor zich zelf, dus zeker als zij samen een band vormen. De aanwezi gen waren hierover dan ook zeer enthou siast en gaven hiervan meerdere malen blijk, gezien de vele ovaties, welke de band in ontvangst mocht nemen. Het geheel kan dan ook wederom als een succes voor het bestuur van de georganiseerende ver eeniging beschouwd worden. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Toelatingsexamen. Behoudens goedkeuring door het wnd. hoofd van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen zijn de volgende leerlingen toegelaten tot de kweekschool: Klasse I: Clara Behrend, Saramaria Blees, Frida Fruin, Hendrikus Gol, Jansje Verweel en Nelly Visser te Alkmaar, Annie Vas Dias te Bergen, Trijntje Dirkmaat te Broek op Langendijk, Ulrike Boersma, Reina Mul ders en Ida Rijswijk te Hoorn, Nelly Mole- man te Assendelft, Mary Muntjewerf te Heiloo, Jan Poldermans te Schagen, Gret.a Visser te Oosthuizen, Maartje Weeder en Ariaantje Winkel te Nibbixwoud. Klasse II: Corrie Bloemhoff te Heiloo, Steven Duursma te Hoorn, Haukje Faber, Marie Jimmink en Hendrik Withaar te Alkmaar; Immen Groenveld te Schoorl en Emma Zeiler te Bergen aan Zee. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 16 TOT 23 JULI 1940. Nieuwe zaken: Wieringen: Hekkema's Veehandel, Elft straat 20, veehandel. Alkmaar: A. de Wit, Lindelaan 36, four nituren enz. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: N.V. Scheepswerf en Machine fabriek ,,'t Hondschbosch", Eilandswal 7. Bergen: N.V. Bouwexploitatie Maatschap pij Bergen aan Zee, Hoflaan 22. Limmen: de Coöp. Boerenleenbank W.A., Rijksstraatweg 104. Noordscharwoude: N.V. Spoorlijn Station Dorp Noordscharwoude, Dorpsstr. A 71. Andere wijzigingen; Den Helder: Machinale brei-inrichting „De Sterke Kous", Zuidstraat 19; benoeming vennoote. Fa. Neels, Keizerstraat 66, heeren- en kin- derconfectie; fil. gevestigd te Schagen en Zijpe. St. Pancras: Gebr. Kloosterboer, Boven- weg 257, groentenexport enz.; in- en uittre ding vennoot. Alkmaar, Dinsdag. AUTOBUSDIENST ALKMAAR—EGMOND AAN ZEE. De autobusdienst wordt dit jaar tijdens het badseizoen niet, zooals andere jaren, uitgebreid. Alleen de dienst Alkmaar Egmond aan Zee wordt gereden, op het heele uur uit Egmond aan Zee, op het halve uur uit Alkmaar, laatste verbinding resp. 21 uur en 21.30 uur. De diensten van Egmond aan Zee op Castricum, IJmuiden en Bergen blijven, ook tijdens het seizoen, achterwege. De dienst op Alkmaar wordt gereden over Heiloo, terwijl de dienst uit Egmond aan Zee om 8 u., 10 u. enz. om de 2 uur en uit Alk maar om 7.30 u., 9.30 u. enz. om de 2 uur, over Egmond-Binnen en Heiloo rijden. JOHANNES TONNEBOEIER f Een bekende figuur van de Alkmaarsche markt verdwenen. De heer Johannes Tonneboeier, de laatste Alkmaarsche nettenbreier, is op 70-jarigen leeftijd overleden. Met hem verdwijnt waarschijnlijk de laat ste ambachtsman, die zijn werk op en om de markt vond, zooals êr zoovelen waren, die in kuiperijen waarvan er nog een enkele is overgebleven en bezembinderijen in Alk- maars oudste stadsgedeelte de Achterdam, hun werk verrichtten voor de boeren, die el ke week naar de kaas- en veemarkten kwa men. Dat was in den goeden ouden tijd, toen de markt alleen nog maar stapeltjes boerenkaas had, toen de boeren uit den wijden omtrek kaas en vee in door paarden getrokken wa gens naar het marktplein brachten en hun vrouwen meenamen, die in Alkmaar kwa men winkelen en de stad tot een welvaren de centrumplaats gemaakt hebben. Op 5 Februari 1937 herdacht de 67-jarige Tonneboeier den dag, dat hij 50 jaren met zijn koetouwen en netten op de markt was verschenen, op den hoek van de Mient en de Kaasmarkt en Zaterdags bij de Schapenbrug, tegenover ons bureau, waar hij jarenlang zijn vaste plaatsje heeft ingenomen. Daarvóór hebben zijn vader en grootvader hezelfde ambacht uitgeoefend, zij hebben ook met hun touwwerk op de markt gestaan en geslachten lang hebben de Tonneboeiers van vader op zoon dus de ontwikkeling en verandering van de Alkmaarsche markten gadegeslagen. De heer J. Tonneboeier was een sterke man. Regen of kou konden hem niet weer houden zijn standplaatsje in te nemen en in de meer dan vijftig jaar, dat hij zijn touw werk op de markt heeft aangeboden is hij slechts enkele weken wegens ziekte afwe zig geweest. Als geen ander kende hij de boeren on der wie hij zijn vaste klanten had. Maar de laatste jaren kwamen er minder koopers dan vroeger. Destijds had hij voor zijn koe touwen en -dekken zijn vaste klanten, maar later werd er voor het vastleggen van het vee meer staaldraad gebruikt en werden de hooibergen met staaldraadgaas inplaats van met netwerk afgedekt. Toch was Tonneboeier eiken Zaterdag morgen met zijn wekelijksche productie op zijn vaste plaatsje. Hij breidde de netten en de fuiken, stalde zijn waren op het markt plein uit en hing zijn meterslange geteerde fuiken breeduit over de brugleuning. Hij was geen man van veel woorden, hij prees zijn koopwaar niet met luide stem aan, maar hij zag in een oogwenk aan het gezicht van eiken passeerenden boer of die een klant zou kunnen worden. Dan hield hij zijn netten op en dan kwam het van praten altijd tot koopen. De duimstok kwam voor den dag en het zwarte vischtuig werd afge meten, precies zooveel el of meter als de kooper er van kon gebruiken. Bij het scheiden van de markt laadde Tonneboeeir met behulp van zijn altijd aan wezige vrouw de overgebleven netten en fuiken weer op den kleinen handwagen, die door het tweetal naar het Achter Fnidsen 'werd gereden, waar in een kleine woning zijn altijd bezige handen de breipennen han teerden om eiken Zaterdag weer met nieu wen voorraad bij de brug te kunnen ver schijnen. De laatste weken hebben wij hem gemist en alleen de vrouw was met het karretje en het touwwerk aanwezig. De netten waren als altijd over de steenen gespreid en hingen over de brugleuning, maar Tonneboeier was er zelf niet meer om zijn klanten te be dienen. Nu is de laatste Alkmaarsche nettenbreier heengegaan en ziet Alkmaar weer een van de oude ambachten verdwijnen, welks be oefening geslachtenlang vele nijvere handen heeft bezig gehouden. De tijden zijn veranderd en zij, die hun bestaan in den handel met de naar Alk maar trekkende boeren vonden, hebben hun zaken zien verloopen. Met den heer Tonneboeier is een der laat ste vertegenwoordigers van een oud am bacht uit het markbeeld verdwenen. Ook bij afschaffing der kalver- teeltbeperking dienen de reactie- dieren te worden afgeslacht. In café Central werd gister, onder voorzitterschap van den hee. E. Dz. Govers, een druk bezochte ledenvergade ring gehouden van de Vereeniging tot Bestrijding van de t.b.c. onder het rundvee „De Eersteling" tt Stompetoren. De voor zitter richtte een speciaal welkomstwoord tot den dierenarts dr. Stokreef, dien men tengevolge van de mobilisatie te lang had moeten missen. Spreker gaf uiting aan de hoop, dat allen spoedig weer onder vre- desomstandigheden zullen kunnen werken en dat sommigen, die wegens de moeilijk heden hun bedrijf hadden moeten opgeven, weer spoedig in de gelederen kunnen te- rugkeeren.. Bioscopen. City-theater, tot en met Woensdagavond, 7.30 uur, hoofdnummer Pip met vacantie (rom.-muz.); hoofdrollen Gloria Jean, Ro bert Cummings en Nan Grey. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De onsterfelijke wals (rom.-muzikale film); hoofdrollen Miliza Korjus, Luise Rainer en Fernand Gravey. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Morgen word ik gearresteerd (rom.- sens.); hoofdrollen Ferdinand Marian en Kathe Dorsch. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.30 uur, eerste hoofdnum mer Schoftjes (real.); hoofdrollen de Dead End jongens; -- tweede hoofdnummer De vliegende bende (sens.); hoofdrollen Kent Taylor en Rochette Hudson. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Donderdag 25 Juli. 8 uur, City-theater, filmshow-avond Everybody's. Spreker deelde mede, dat de fabriek „Neerlandia" overweegt 1 uit te keeren aan de veehouders voor elke t.b.c.-vrij gemaakte koe. Voorts deelde hij mede, dat door de oorlogsomstandigheden de aan voer van entstof uit Parijs stagneert. Van den heer Klaver was een schrij ven ingekomen, waarin hij een schade vergoeding van 20 vroeg voor een afge slachte pink, die gereageerd had, doch bij slachting bleek geen t.b.c.<-haard te be zitten. Het bestuur had, als blijk van waardeering voor de onmiddellijke af slachting 5 aangeboden, doch de heer Klaver wenschte volledige schadeloosstel ling of niets. Dr. Stokreef merkte op, dat bij de beuring aan het slachthuis alleen wordt nagegaan of het vleesch geschikt is voor menschelijke consumptie. Dat geen t.b.c. werd gevonden bewijst nog niet, dat het dier geen bacillendrager was. Gerekend moet worden op een zeer gering percen tage miswijzingen. Het kan voorkomen, dat een klein haartje bij een dier, dat ge reageerd beeft, bij het onderzoek in het slachthuis aan de aandacht ontsnapt, door dat het in een klier zat, die wij voor de consumptie niet willen behouden. De heer Klaver bleef overtuigd, dat er bij het constateeren van de reactie een fout was gemaakt en aangezien erkend wordt,dat het percentage miswijzingen 3 kan bedragen, bleef hij zijn vordering handhaven. Met één «tem tegen (die van den heer Klaver) vereenigde de vergade ring zich tenslotte met het bestuursvoor stel om de vordering af te wijzen. De heer D. G1 ij n i s Dz. bracht hierna het jaarverslag uit, waaruit bleek dat mej. R. ter Broek, die dr. Stokreef had vervan gen, een topprestatie had geleverd door in 7 weken 270 stallen af te werken. Het resultaat van het klinisch onderzoek was, dat 7 open vormen werden gevonden. Bij de 112 leden waren 2896 stuks vee inge spoten, waarvan 2363 oudere en 553 jon gere dieren. Het percentage reactie-dieren bij de oudere was 18.11 en bij de jongere 2.64 In het geheel waren er 35 t.b.c.-vrije stallen. 17 stallen waren gelijk gebleven. In 59 stallen verminderde het reactie-aantal, terwijl in 32 stallen een vermeerdering plaats had. Het leden tal steeg van 98 tot 112. Uit het financieel verslag bleek, dat het voordeelig saldo was gestegen tot 696.90 en met 159.90 was vooruitgegaan. Zonder bespreking werd het bestuurs voorstel aangenomen om den omslag als volgt te bepalen: voor de administratie 5 cent per aan- wez'g dier en voor het „open vormenfonds" van niet-Neerlandia-leveranciers 28 cent per aanwezig dier en voor de Neerlandia- leveranciers 7 cent per aanwezig dier. Een voorstel van den heer A. Ligthart tot afschaffing van het „openvormen- fonds" kon, na eenige discussie, bij de vergadering geen genade vinden, omdat men terecht inzag, dat men de daarvoor te storten premie als een verzekeringspre mie moest beschouwen, aangezien men, ook al heeft men een t.b.c-vrijen stal, toch geen zekerheid heeft, dat dit zoo zal blijven, omdat het in de weide loopende vee ook door het vee van een nonchalanten buur man besmet kan worden. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur werd besloten de premie voor het „open vormenfonds" voor de houders van vrije stallen, tevens leveranciers van Neerlandia, te stellen op 25 van de volle premie, met een maximum van 5 cent per dier en voorhen, die geen leve ranciers zijn van Neerlandia, op 25 van de volle premie, terwijl can de houders van niet-vrije stallen, die geen leveranciers van Neerlandia zijn, de premie voor 100 zal worden gevorderd. Dit voorstel werd met 23 tegen 1 stem en 5 blanco aangenomen. De voorzitter deelde hierop mede, dat de dierenarts bereid was gevonden om in plaats van de April-inspectie een zomer inspectie te houden. Van de resultaten hiervan zal de samenstelling van de zwarte lijst afhangen. Onder instemming der ver gadering bracht spr. dr. Stokreef dank voor zijn medewerking. Het slachten van reactie-dieren. In behandeling kwam hierop de vraag of bij eventueele afschaffing der kalver- teeltbeperking het slachten van reactie kalveren gehandhaafd moet blijven. Dr. Stokreef betoogde, dat op grond van een veeljarige ervaring met 100 zekerheid gezegd kan worden, dat reactie- kalveren reactie-dieren blijven. Voor ALKMAAR. GEBOREN: Catharina, d. van Pieter J. Heesbeen en G. Vos. GETROUWD: Petrus W. de Rooi en Margaretha M. Bos. TUINBOONEN NAAR IEDERS SMAAK door Martine Wittop Koning. Het is met de tuinboonen zóó gesteld: öf men is er dol op óf men teekent verzet aan tegen den sterk uitkomenden smaak en be paalt zich liever tot de doperwten of de ca- pucijners, die in dit opzicht minder gedeci deerd naar voren komen. Voor de echte liefhebbers geldt vooral die bereidingswijze, waarbij de tuinboonen- smaak ten volle uitkomt en niet over- heerscht wordt door diverse toevoegsels: vlug gaar gekookt en in de schaal vermengd met een klontje boter en wat fijngehakt boonenkruid, of wel door elkaar geroerd met wat dobbelsteentjes gebakken spek en het daarbij behoorende spekvet, zullen de tuinboonen dan het meest voldoen. In een gezin echter, waar de smaken ver deeld zijn, doet de huisvrouw beter met den boonensmaak te verzachten door de groente op te dienen met een melksaus je en daardoor fijngesneden peterselie te men- gn inplaats van boonenkruid. Voor vier per sonen zal voor dit sausje gebruikt worden: 1/4 liter melk, 15 gr. (1)4 afgestreken eet lepel) aardappelmeel, 10 gr. afgestre ken eetlepel) boter, 1 eetlepel fijngesneden peterselie, snuifje zout. De melk wordt met het zout aan den kook gebracht. Intusschen wordt het aard appelmeel met een klein scheutje koud wa ter aangemengd en vervolgens onder voort durend roeren in de kokende melk gego ten; het sausje blijft even doorkoken tot het voldoende gebonden is en wordt afgemaakt met de boter en de peterselie. Een bereidingswijze, die vooral met suc ces kan worden toegepast op wat oudere tuinboonen, bestaat uit het vermengen van de gaargekookte boonen met een goed ge bonden kaassaus, waarvan dan het dubbele wordt gerekend van de hoeveelheid, die voor melksaus werd voorgeschreven. Voor vier personen bestaat de saus dus uit: y, liter melk, 30 gr. (3 afgestreken eetlepels) aardappelmeel, 20 gr. (1 afgestreken eet lepel) boter, 100 gr. (1 ons) jonge of bele gen kaas, snuifje zout. De saus wordt op dezelfde wijze als de melksaus bereid; ze wordt echter, zoodra ze voldoende gebonden is, vermengd met de intusschen geraspte kaas, die in de warme saus nog even gelegenheid krijgt om te smelten. De saus wordt verder afgemaakt met de boter en als het voor den smaak noodig is wat zout. Wat voedingswaarde betreft, kunnen de volgens het laatste recept bereide tuinboo nen de toevoeging van de bij deze groente vaak gegeven ham best missen. DE GEVOLGEN VAN DE ANGST VOOR DE „VIJFDE COLONNE". De Turksche bladen maken melding van twee voorvallen in Anatolië, welke een ge volg zijn van de „voorlichting" der bevol king, door middel van lezingen, over het bestrijden van de „vijfde colorjne" en de valschermspringers. Twee doktoren in staatsdienst bereisden met een witte ambulanceauto afgelegen Oost-Anatoolsche dorpen. De boeren, die zulk een wagen voor de eerste maal zagen, overvielen de doktoren met houweelen, zei sen en jachtgeweren en namen hen gevan gen. Pas toen de autoriteiten gewaarschuwd waren, kon hjtt misverstand worden opge helderd. Op soortgelijke wijze werd bij Koniya een rijwielhandelaar gevangen genomen. Deze reisde per motorrijwiel de dorpen af en had op zijn rug een fiets vastgegespt, boeren boeiden den handelaar en gaven hem aan de politie over. EEN HITTEGOLF IN AMERIKA. Sedert' zes dagen heerscht overal in de Ver. Staten een ongewoon groote hitte. De temperatuur schommelt tusschen de 90 en 100 graden Fahrenheit. Tot dusverre zijn 22 menschen, bevangen door de warmte, om het leven gekomen en 113 bij het baden verdronken. In eenige staten in het Westen loopt de maisoogst door de aanhoudende droogte gevaar. Op dit bericht zijn de prij zen op de maisbeurs in Chicago sterk ge stegen. TURKSCH-ROEMEENSCHE HANDELSBESPREKINGEN AFGEBROKEN. De Turksch-Roemeensche handelsbespre kingen zijn afgebroken, zonder dat eenig resultaat is bereikt. De Turksche delegatie, onder leiding van den Turkschen ambassa deur, is gisteren naar Istanboel terugge reisd, nadat zij voor het voeren der onder handelingen meer dan twee maanden in Boekarest heeft vertoefd. De onderhande lingen betroffen de uitwisseling van Roe- meensche olie tegen Turksche katoen. UK) adviseerde spr. dan ook met het afslachten van dereactie-kalveren, ook bij afschaffing van de kalverenteelt-be- perking, door te gaan. Met algemeene stemmen werd dien overeenkomstig besloten. Na toelichting van den voorzitter werd het bestuur gemachtigd om voor de herfst- vergadering een regeling gereed te maken, waarbij den leden verzocht zal worden een zeker aantal t.b.c.-vrije kalveren aan te houden, om de leden in de gelegenheid te stellen de reactie-kalveren te vervan gen. Voor de aan te houden kalveren, die niet worden afgenomen, zal een premie worden toegekend, te regelen naar de om standigheden die zich dan zullen voor doen. Hierop volgde sluiting der vergadering. EEN VERKLARING VAN BULLITT. De betrekkingen tusschen de regeeringen van de Vereenigde Staten èn Frankrijl zijn, naar ambassadeur Bullitt volgens Asso ciated Press heeft verklaard, nog precies dezelfde als tijdens het vroegere regime. Dt kwestie van de erkenning der regeering- Pétain is niet aan de orde, aangezien de betrekkingen niet afgebroken zijn. Bullitt verklaarde, niets ervan gehoord te hebben, dat de Ver. Staten het Fransche vluchtelin gen-comité te Londen zouden erkennen. Hij zeide niet te begrijpen, waarom de Franscb saldi in de Ver. Staten geblokkeerd waren HOE ENGELAND ZICH WAPENT. Ook de geestelijkheid wordt gewapend. Persfoto's uit Engeland, die sedert eenige dagen in de Vereenigde Staten gepubli ceerd worden, wijzen erop, dat Engeland zich inderdaad op een franctireursoorlog voorbereidt. De foto's vertoonen in alle va riaties burgers, die in het gebruik van al lerlei schietwapens worden opgeleid. Een opname toont leden van het Lagerhuis, dia in burgerkleeding op het binnenplein van het parlementsgebouw exerceeren. Maandag publiceerde het „New York Journal Ameri can" een foto van een Britschen geestelijke in priestergewaad, wien een Engelsche on derofficier de juiste manier wijst om een geweer vast te houden. Het onderschrift luidt, dat onder de laatste reserves, die Engeland als voorbereiding voor den drei genden inval op de been brengt, thans ook de kerk van Engeland een plaats in de rijen der strijdenden krijgt. EEN TELEGRAM VAN CÏANO AAN VON RIBBENTROP. Graaf Ciano heeft het volgende telegram aan den Duitschen minister van buitenland- sche zaken gezonden: Bij het verlaten van het Duitsche rijks gebied zend ik u mijn hartelijken groet en betuig u opnieuw mijn oprechten dank voor de mij verleende hartelijke gastvrijheid. Wilt gij den Führer tezamen met mijn ge voelens van hoogachting ook mijn diepe voldoening overbrengen wegens het feit, dat ik aanwezig heb kunnen zijn op da Rijksdagzitting van 19 Juli, welke door de rede van uw grooten chef en legerleider de jongste overwinningen van de glorierijke Duitsche weermacht historisch heeft afge sloten en de onverbreekbare en zoo nauwe banden, die het nationaal-socialistische Duitschland met het fascistische Italië ver binden, heeft bevestigd. Zij was voor de wereld een plechtige voorbode van de zekere overwinning onzer gemeenschappe lijke zaak. HET NIEUWE JAPANSCHE KABINET. Vorst Konoye zou gister den keizer de lijst aanbieden van het nieuwe kabinet, dat als volgt is samengesteld: Konoye, minister president, Yosoeke Matsoeoka, minister van butenlandsche zaken en minister van over- zeesche zaken, Eijo Yasoei, minister van bin- nenlandsche zaken en minister van sociale zaken, Isao Kajada, minister van financiën, generaal Hideki Tojo, minister van oorlog, vice-admiraal Zengo Yosjida, minister van marne, Akira Kazami, minister van justitie, Koenihiko Hasjida, minister van onderwijs, Tadadasoe Isjigoero, minister van landbouw en boschwezen, Ichizo Kobajasji, minister van handel en industrie, Sjozo Moerata, mi nister van verkeer en spoorwegen, Naosj. Hosjino, minister zonder portefeuille. De gouverneur van het district Nagano is benoemd tot secretaris-generaal van het kabinet. DE BELGISCHE NATIONALE FEESTDAG. De Belgische nationale feestdag is dit jaar in alle stilte gevierd. Bij het graf van den onbekenden soldaat te Brussel legden ver scheidene nationale bonden bloemen en kransen neer. In de kathedralen van Brus sel, Mechglen en Antwerpen werden gods dienstoefeningen voor de gevallen soldaten gehouden. DE ITALIAANSCHE AANVAL OP MALTA. De pers maakt in speciale berichten mel ding van den geslaagden aanval der Ita liaansche bommenwerpers op de torpedo- fabriek en de depots op Malta. De corres pondent van Stefani schrijft: „In den nacht van 20 en 21 Juli hebben drie afdeelingen bommenwerpers in opeen volgende golven haar doelwit aangevallen De eerste aanval beteekende een volledige verrassing voor den vijand, die pas werd opgeschrikt door het inslaan der treffers en de ontploffingen en branden. In weerwil van het hevige afweervuur konden ook de beide volgende formaties hun brandbom men en bommen, die tusschen 50 en 100 kilogram wogen, laten vallen. Uit foto's blijkt, dat de torpedofabriek en de depots rechtstreeks getroffen zijn. Nog bij hur. terugkeer konden de Italiaansche vliegers reusachtige branden waarnemen. Den vol genden ochtend maakten wederom twee Italiaansche vliegtuigen, gesteund door drie escadrilles jagers, een gewapende verken ningsvlucht over het eiland. Van een der verkenningstoestellen werden door afweer vuur twee motoren verhield. De bemanning slaagde er echter in, met den derden motor tot in de nabijheid van Sicilië te komen en op zee te dalen. Een half uur later werd het vliegtuig gevonden en de bemanning ge red. Nauwelijks waren de inzittenden in veiligheid, of een Britsch verkennings vliegtuig beschoot het op de golven drijven de wrak met machinegeweervuur. De En gelsche machine werd door een Italiaansche jager in brand geschoten en stortte bran dend neer. De drie inzittenden sprongen met hun parachute uit het toestel. Twee hunner verdronken, de derde kon worden gered. Ook een tweemotorig Engelsch wa tervliegtuig werd nog door Italiaansche jagers in brand geschoten, zoodat het in zer stortte. Haile Selassie te Khartoem. - De „Da" Telegraph" en de „Daily Mail" melden u Cairo, dat Haile Selassie te Khartoem is aangekomen om actief tegen Italië op tc treden. EEI - ',i DE IN De radio •heeft gehoi te Rome ec maakt. Uit een bijna om 't begin te begrijpen eerlijken wil Uit zijn woor elk contact Overigens een laatste, de Vereenigde tendbladen fax niet him gero" noemt De Engelsche zaken, aldus rede de steil: plichten zelfi spreekt van juristerij". De Britsche van Halifax Britannië is doen overwii der zijn dan de vrijheid gedachte, de heid van de dividuën en bondgenooten tegen de „ontl bestaan" strijd TRANS De afweerd dat, naar hij 's-Gravenhage mandant van van Wassenaar n.s.b.-ers von werden doodge is verwezen, het uitlokken gens dood dooi DE DOOD Door den afv deeling ontvan, tair, dat de off: demakers te rest werd gesl krijgsraad terechts J. Rademakers Mei 1940 onder gevangen gezet 10 Mei door eer gedood. Door den afw klachten inged vallen. De schi ontdekt. WAAR AAI In het etmaal 22 Juli is in he weersgesteldheid optreden van EENVOUD REST/ Naar het Alg afzienbaren tijd pensions een nu's te verwaï Rijksbureau v< pensionbedrijf het zich door lichten. Eenvoudiger men tijd in Duitsch land en Frankrijk Gezonde tam iedereen een pri een goede verzi van het gebit ziekten tegengegaai vanuit ontstekingen wortel en ook wel kauwen van het tegenwoordig dan een goed gebit zoowel uit aesthet: punt. Het is evenwel in de veronderstell hun gebit te den tandarts bezoe: breken immers zoo Daarbij wordt dan men ook zelf in sta gaan en dus opboui en wel door een Aan dit opb nog veel te w doen we door te nemen ten ons gebit als do noodige regelm tandarts! Hoe die voeding i- een probleem, ^eh bezig houden, ui andere landen, tanaarts, dr. S. Thu üe moeder nog vóór reeds moet zorgen, eigen tanden, doch van haar kind. Het is zeer belanj in een interessante vrouwen, zoolang z: mond en tanden ui beveel tiri regeir r ndaiu hieivoor a

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2