Agmda Leren Schooltassen Actueele distributie- vraagstukken. KOEDIJK ZUIDSCHARWOUDE NOORDSCHARWOUDE OUDKARSPEL TEXEL EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. HET ONTSLAAN VAN WERKNEMERS. Aangezien over de regelen, welke gelden ten aanzien van het ontslaan van werk nemers, nog veel misverstand bestaat, geven wij hier in het kort weer, wat in de circu laire van het departement van sociale zaken aan de gemeentebesturen vermeld staat. Bij elke verleende vergunning tot ontslag moet de voorwaarde worden gesteld, dat de vergunninghouder binnen drie dagen na ont vangst van de vergunning, voor elke ge meente van inwoning der ontslagen werk nemers afzonderlijk, een lijst in drievoud moet indienen bij den hoofdinspecteur van den Arbeid, hoofd van het district, binnen welke de onderneming is gevestigd, dan wel het werk wordt uitgevoerd. Tevens zendt de werkgever tegelijkertijd (spoedshalve) een afschrift van de lijst aan het bestuur van de betreffende gemeente. Deze lijst bevat de namen met voorletters en volledige adres sen, met vermelding van de gemeente, van de personen, die ingevolge de verleende ver gunning werden ontslagen. In vergelijking met de daarvoor verleende vergunning wor den deze lijsten bij accoordbevinding door het districtshoofd zoo spoedig mogelijk in tweevoud doorgezonden aan de gemeente secretarieën der betreffende gemeente. Een werknemer, ontslagen na 5 Juli 1940, kan dus slechts worden gesteund, indien zijn naam voorkomt op een bovenbedoelde lijst en hij overigens aan de daarvoor gestelde voorwaarden voldoet. Voor wat betreft ont slagen, gegeven vóór 5 Juli 1940, is een af zonderlijke regeling getroffen. Personen, ontslagen vóór of op 5 Juli j.l., die zich om ondersteuning bij het gemeentebestuur aan melden, kunnen slechts in den steun inge volge de steunregeling worden opgenomen, mits zij aan de terzake gestelde eischen voldoen en voorzien zijn van een verkla ring van den werkgever, dat het werk, waar bij ontslagene was tewerkgesteld, welk werk met name moet worden genoemd en nauw keurig moet worden omschreven, tusschen 9 Mei en 10 Juni 1940 is beëindigd en hij bij denzelfden werkgever niet op een ander werk is tewerkgesteld, of een verklaring van den werkgever dat toestemming tot ontslag is verleend onder vermelding van datum en nummer van de vergunning. De werkloozenkassen zullen inzage mogen nemen van de betreffende lijsten ter bevor dering van de controle van eventueele aan vragen om steun aan deze kassen. GESLAAGD. Mej. M. J. Tauber alhier, tot dusver als verpleegster verbonden aan het thans op geheven ziekenhuis te Den Helder, is aldaar geslaagd voor het examen kraamverpleging De heer H. B. Helleman alhier is te den Haag geslaagd voor het examen handels kennis l.o. INTERLOCAAL TELEFONEEREN. De nieuwe netnummering. Wij brengen in herinnering, dat de in voering van de 4-cijferige netnummers van de telefooncentrales te en in de om geving van Amsterdam vanaf morgen zal geschieden. Van Dinsdagmorgen (30 Juli 1940) half acht af kieze men dus voor automatisch te bereiken telefoonnetten de nieuwe 4-cijferige netnummers. Men raadplege daarvoor blz. 3 van den localen telefoongids (voor Schagen blz. 2) of de aan de telefoonabonné's toegezonden kennisgeving". VERDUISTERINGSTIJDEN. Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond van 21.37 tot 5.57 uur. Rijwielen, motorrijwielen en andere voer tuigen moeten gedurende dezen tijd licht op hebben, verduisterd volgens de onlangs ge publiceerde uniforme regeling. WAARSCHUWINGSDIENST VOOR AARDAPPELZIEKTE. In het etmaal van 's avonds 26 tot 's avonds 27 Juli is in Noordholland tus schen Hoorn en Enkhuizen de weersgesteldheid kritiek geweest voor hei optreden van aardappelziekte. EEN JUBILEUM. De heer M. J. Lutterot, hoofd der Vondel school, herdenkt 1 Augustus den dag, waar op hij 25 jaar geleden tot onderwijzer aan de 4e gemeenteschool, thans Vondelschool ge- heeten, werd benoemd. Ruim de helft van dien tijd is hij als hoofd aan deze onderwijs inrichting werkzaam geweest. DRAAIHARTIGHEID IN DE KOOL. Uit Koedijk wordt ons medegedeeld: De aantasting door de draaihartigheid in de kool, vooral ook in de winterkool welke onder glas wordt geteeld, is van dien aard, dat met zekerheid gezegd kan wor den, dat de oogst veel geringer zal zijn dan het vorig jaar. LARETTE IN 'T GULDEN VLIES. De belangstelling voor den uitgangsavond in het Gulden Vlies was dezen derden Zon dagavond minder groot dan de beide vorige keeren, maar toch was zij nog meer dan bevredigend. Natuurlijk werd er veel gedanst bij de muziek van de band, die op den avond van Johnny en Jones haar debuut in Alkmaar maakte, maar de hoofdschotel was dezen keer Larette: de goochelaar, die twee keer optrad en beide keeren enorm succes had. Larette, geen onbekende in Alkmaar, heeft het publiek aangenaam bezig gehou den met zijn nummers, waarvan er velen gloed-nieuw waren. Larette wist zijn goe den naam hier volkomen te handhaven en boekte dus succes op succes. Al weer dus een avond van prettige ver strooiing. waarvoor de directie van 't Gul den Vlies gezorgd heeft! HET GENERAAL-PARDON. Het aantal personen, dat van het gene raal pardon gebruik heeft gemaakt en verbetering van belastingaangifte heeft gedaan, bedraagt thans bij de inspectie Alkmaar 360, met een totaal verzwegen vermogen van 2 millioen gulden. Op 2 Juli was dit nog slechts een hon derdtal met een vermogen van 500.000- Daarna zijn het in hoofdzaak bezitters van spaarbankboekjes geweest, die eieren voor hun geld hebben gekozen. Bij het generaai-pardon in 1934 maak' ten in de inspectie Alkmaar 554 personen van de door minister Oud geboden gele genheid gebruik om verbetering van hun belastingaangifte te doen, het totaal ver mogen bedroeg toen 4 millioen. De oogst is ditmaal dus de helft van het bedrag, doch stellig toch de moeite waard geble ken. DE MAANDAGMARKT. Op de varkensmarkt waren heden geen varkens aangevoerd. In velerlei opzicht zal, naar te vreezen is, de vette-varkens regeling een nadeeligen invloed op onze markt uitoefenen. Leverantie is er in Schagen, en Hoorn en s-Woensdags aan het abbattoir te Alkmaar. De beide eerste plaatsen onttrekken aan onze markt haar gewone klanten, de laatste maakt boven dien o.nz Maandagmarkt veel minder inte ressant. Misschien zou de Middenstand zijn invloed kunnen uitoefenen om ook nu de klanten in d'. stad te d'oen komen. Thans was op het Waagplein de aan dacht voornamelijk gevestigd op de scha pen, waarvoor elke week de belangstel ling stijgt, nu rauw vet nog niet wordt ge distribueerd. Het meest rijpe schaap werd het eerst gevraagd en zeer goed betaald. Gerekend naar het slachtgewicht werd voor de beste exemplaren 50 cent be taald, hetgeen per pond vleesch en vet ongeveer 42 K cent zal beteekenen. Doch ook voor goede kwaliteit minder rijpe dieren werd vlot 40 cents geboden. Het graskalf bracht door het ruime aan bod en het iets te gering aantal koopers ongeveer 2 cent per pond minder op dan de vorige week. Het zou met het oog op het overgroote aantal kalveren, dat aangehouden is door de boeren en de dreigende wintervoedsel- schaarschte wel gewenscht zijn dat deze afzet vlot doorliep. De nuchtere kalveren waren schaarsch en zeer duur, vooral in verhouding tot de graskalveren. Zelfs werd voor de gewone kwaliteit (beneden 60 pond) nog 31 a 32 cent per pond geslacht gewicht betaald. Niet te verwonderen is, dat menige slager voor dit artikel lichtere graskalveren koopt. De prijzen voor de vette koeien van de vorige week, werden ook nu vot gemaakt, niettegenstaande den iets toenemenden aan voer en het iets keiner aantal koopers. Met groote belangstelling volgt de melkveehou der deze markt, welke in haar stijgende tendenz den weider voordeel biedt. Toch zal het voor de melkboer overwe ging waard zijn om zijn bevleesche gelde koe niet tot in den herst te laten loopen. TIEN JAAR YVIERINGLRMEER. Kostlijk en edel is 't product Door Holland aan de zee ontrukt. Onder dit motto is door de directie van de Wieringermeer een brochure uitgegeven over het in cultuur brengen en den soci- aal-economischen opbouw van deze „Ne derlands twaalfde provincie." De brochu re is verdeeld in tien hoofdstukken, n.l. Inleiding; De voorgeschidenis; De orga nisatie van de inpoldering; De waterbouw kundige werken; Het onderzoek der gron den en proefnemingen; Het ontginnen en in cultuur brengen der gronden; Het stichten van dorpskernen, van boerderijen en van woningen buiten de dorpen; Het uitgeven van gronden; Het treffen van sociale maatregelen; Het bestuur van den polder. Deze brochure is bedoeld in de plaats te treden van den sinds 1932 telkenjare uit gegeven „Excursiegids Wieringermeer." In verband met het tienjarig bestaan van den polder in dit jaar en omdat het thans voor het laatst is, dat aan de vele excursisten, naast persoonlijk geleide, ook schriftelijke voorlichting wordt gegeven, is aan den inhoud een meer blijvende waarde ver leend. De taak immers, waarvoor de directie zich gesteld zag, is nagenoeg vol bracht en zal, zoodra de omstandigheden dit toelaten, worden besloten met een laatste uitgifte in pacht van nog pl.m. 150 boerderijen. Het volgende jaar zal eenzelfde taak, n.l. het in cultuur brengen en de sociaal-economische opbouw van den N.O.-polder, worden iangevat in een ander deel van drooglegging van de voormalige Zuiderze. Dat deel is bijna twee en een half maal zoo groot dan de Wieringermeer. Het nu uitgegeven boekwerkje van 64 bladzijden geeft eenigszins een inzicht in de vele problemen welke moesten worden opgelost en de zorg en de toewijding, waarme, gewerkt is. Een groot aantal foto's en kiekjes, alsmede eenige kaartjes verduidelijkt een en ander. Het lezen van deze brochure, die zulk een mooie bijdrage geeft in 'de geschiede nis van het grootsche werk der droogleg ging, willen we van harte aanbevelen. Zij is voor belangstellenden gratis verkrijg baar bij de directie van de Wieringermeer te Alkmaar, Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De verdwenen minnaar (kom.-sens.); hoofdrollen Theo Lingen, Fita Benkhoff, Paul Henckels, Paul Kemp. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Moederlied (rom.-dram. zangfilm); hoofdrollen Benjamino Gigli, Marie Cebo- tari en Michael Bohnen. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De Gentleman-vagebond (hum.); hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang voor eiken leer tijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De afgod van Parijs (rom.-sens.); hoofdrollen Gustaf Gründgens, Sybille Schmitz, Theo Lingen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Oude prijzen P.O.A. n.v., Payglop 18 DOODELIJK ONGEVAL TE ZUID-SCHARWOUDE. Zaterdagavond laat is de voeger G. S uit Broek op Langendijk per fiets tegen een auto van den heer D. B. uit Noord scharwoude aangereden, waardoor hij zeer ernstig gewond werd. De eerste genees kundige hulp werd verleend door dokter Verdonk uit Broek op Langendijk. Diens hulp mocht echter niet meer baten. Het slachtoffer is aan de gevolgen overleden. De verongelukte verkeerde onder den in vloed van sterken drank. Hij laat een vrouw met een kind achter; het tweede wordt spoedig verwacht. ALKMAARSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Eind- en overgangsexamens. Voor het getuigschrift van de Primaire Opleiding zijn geslaagd: Willy van der Bill, Nel Blokdijk, Rie de Bood, Jannie Boon, Guus Brouwer, Willy Buizer, Klaar Dalen- berg, Griet Glazekas, Tiny Huiberts, Belia Jager, Vooke Klerk, Beitske Kleymeer, Gré Lampe, Geerie Mans, Tiny de Moei, Trien van der Neer, Ali de Ruijter, Geerie de Ruijter, Treinie de Ruijter, Tiny Schoehuijs, Annie Schot, Ali Slot, Rietje Verburg, Ge- rarda Visser, Tiny de Visser, Corrie Voort- huijzen, Jannie Swager. Afgewezen twee leerlingen. Van de le naar de 2e klasse der primaire opeiding werden bevorderd: Adri van den Akker, Annie Appel (voorw.), Corrie Boon, Trees Bots, Jo de Bree; Tiny Bruin, Aagje Dekker, Clasien Dekker. Tilly Eckhardt, Nanda Eeken, Mies Fris, Trientje de Groot, Cook Haakman, Liesje de Haas, Riek Hart- land, Adri Hogensteijn, Gu van der Horst, Lea Jongmans, Cor Jonker, Jellie Kater, Truus Kempen, Gretha Kieft, Sientje Kol- mans, Beb de Lange, Aaltje Leeuwerke, Dina Lievendag, Lena Luijt, Miep Mooy, Everdina Onrust, Yda Olie, Dini van Oos trum, Nelly Pieper, Truus Reek, Coba van Rietschoten, Maartje Rol, Neelie Schaak, Janny Stennenberg, Grietje Tijmes, Aagje de Waal, Sijtje Wolthuizen, Toos Zomerdijk, Jansje Groot. Niet bevorderd 1 leerling. Van de le naar de 2e klasse van de oplei ding hulp in de huishouding werden bevor derd: Clasien Denijs, Betty Hanraads, Tiny Hettema, Joop van Hoorn, Nel Jimmink, Lena de Korver (voorw.), Corrie Kwadijk, Jaanie Leegwater, Willy van der Lelie (voorw.) Rie van Marle, Gré Middelburg, Truus Muelink, Gré Muntjewerf, Janny Ootjes, Truus Oly, Trijnie Schagen, Ina Smit, Gerda Stolte, Marietrees Suren, Ida Tiemstra, Cilia de Wolff. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de le naar de 2e klasse van de oplei ding costuumnaaien werden alle leerlingen bevorderd: Annie Bakker, Sara de Jongh, Mien Kaay, Stijntje Lam. Van de le naar de 2e klasse van de oplei ding dienstbode werden bevorderd: Jopie Aardema, Jans van Amstel, Siedje Blom- maert, Froukje de Boer, Jolanda Christofoli, Agatha Deugd, Ali van der Helm, Marian Hoed, Nel van den Hoof, Coba Jes, Trienke de Jongh, Jo de Jong, Netty Jonker, Trijntje Koning, Gien Leertouwer, Brechtje Modder, Nelly de Moei, Guurtje de Ruyter,. Dora Takken, Rie Verhagen, Neeli Wendel, Jo van der Zei. Niet bevorderd 2 leerlingen. Voor het diploma costuumnaaien slaag den nog P. Hiemstra en J. Madderom. £aatste.Qetichtm LIJKEN AANGESPOELD. In den afgeloopen nacht zijn aan de Noordkust van Ameland 27 lijken aange spoeld. De stoffelijke resten zullen op de algemeene begraafplaatsen te Hollum en Nes ter aarde worden besteld. HOUTEN VILLA TE VLAARDINGER- AMBACHT AFGEBRAND. Hedenmorgen is in de houten villa „Joc- keta" te Vlaardinger-Ambacht brand uitge broken. De bewoonster, mevrouw van B., werd wakker door een brandlucht en toen een der zoons een onderzoek instelde, bleek het radiotoestel, vermoedelijk tengevolge van kortsluiting, in brand te staan. Het vuur breidde zich in het brandbare landhuis met razende snelheid uit, zoodat de familie, be staande uit man, vrouw en vier volwassen kinderen, in nachtgewaad moest vluchten. Binnen een kwartier stonden de twee ver diepingen van het gebouw in lichter laaie. De brandweer kon tegen de loeiende vuurzee niets uitrichten. Na drie kwartier was er van de geheele villa slechts een smeulende massa over. Omtrent eenige actueele distributievraag stukken hebben wij vandaag in een pers conferentie uit den mond van den heer S. de Hoo, den dagelijkschen leider van het centrale distributiekantoor, eenige bijzon derheden vernomen. De uitdeeling van boter en vetkaarten is op eenige stagnaties na in alle plaatsen van het land vlot verloopen. De eerste indruk is, dat de verhouding tusschen het aantal margarinekaarten en het aantal boterkaar- ten overeenstemt met de voorstelling, welke men daar te voren van had. Ongeveer de helft der bevolking komt voor boterkaarten in aanmerking. Een gewone vraag is, hoe de regeling is voor de winkeliers, die reductiebonnen voor de aflevering van boter op margarinekaar ten in ontvangst hebben genomen. Deze winkeliers moeten naar het plaatselijke dis tributiekantoor gaan waar zij een bestelbil- jet krijgen en tevens een cheque, waarop zij bij een betaalkantoor van de Nederland- sche middenstandsbank of van een andere bank al naar gelang de plaatselijke" re geling is geld kunnen krijgen voor de verleende reductie. De plaatselijke distribu tiekantoren geven dus inlichtingen over het betaalkantoor, waar men zich met zijn cheque moeten melden. De boterverstrekking op het algemeene distributieboekje in de afgeloopen twee we ken, welke immers een overgangstijd waren, is overal ordelijk en zonder moeilijkheden verloopen. Iets nieuws van de laatste dagen is de uitreiking van nieuwe broodkaarten, welke iets practischer zijn ingedeeld dan de vorige, omdat de mogelijkheid bestaat vier bonnen ineens, dat is dus zooveel als voor een half broodje noodig is, af te scheuren. Een nieu wigheid ook is het halve rantsoen voor dé zeer kleine kinderen. Deze kinderen krijgen een toeslagkaart voor rijst en voor haver mout en gort, met welke voedingsmiddelen de kleintjes schadeloos worden gesteld voor de inkrimping van hun broodrantsoen. Rijst, havermout en gort kindermeel is in hoofdzaak rijstemeel zijn juist voor de kinderen zeer belangrijke stoffen. De nieuwe broodkaarten moeten deze week uitgedeeld zijn. Als de plaatselijke distributiediensten dit werk achter den rug hebben, wacht hun weer een nieuwe taak, want in den loop van de volgende week staat de uit reiking van de textielkaarten op het pro gram. Voorts weet men, dat het rantsoen roggebrood tot 125 gram verhoogd is. In derdaad was er aanvankelijk te weinig roggebrood verkrijgbaar. Dat is nu ver beterd, hetgeen niet alleen verheugend is voor degenen, die graag roggebrood lus ten, doch ook voor de volksvoeding. Rog gebrood is een gezond voedsel, vooral als het niet te versch wordt gegeten en in economisch opzicht is het toe te juichen, als het verbruik van de binnenlandsche rogge wordt gestimuleerd. Het eten van roggebrood is min of meer een vader- landsche daad geworden. Dan is er nog het prettige nieuwtje voor de huisvrouwen, die immers heel wat moeite hebben om de verschillende distributieperioden in het oog te houden, omdat voor elk artikel dat in distributie komt, een andere distributiepediode is vastgesteld. Dit zal nu beter worden, want men gaat de distributie voor de ver schillende artikelen synchroniseeren, m. a. W., men zal voor alle artikelen nu even- lange distributieperioden gaan maken, die op denzelfden dag zullen aanvangen en eindigen. In dezen vacantietijd is het een veel ge steld probleem hoe de vacantiegangers, die niet in hun woonplaats vertoeven aan nieuw-uitgereikte kaarten moeten komen. Het antwoord is zeer eenvoudig. Natuur lijk is iedereen gewapend met zijn stam kaart, en daarmede kan men, ook buiten zijn woonplaats in de plaats van zijn va- cantiegeneuchten nieuwe broodkaarten enz. verkrijgen, het centrale distributie kantoor zorgt voor de rest. NOG STEEDS WARMTE IN DE VEREENIGDE STATEN. Nog steeds lijden de Vereenigde Staten onder een hittegolf, die reeds tien dagen duurt en in het Noordoosten recordtempe raturen van meer dan honderd graden Fahrenheit heeft gebracht. Alleen in New York zijn Zondag dertien menschen door de warmte bevangen en overleden. Het aan tal sterfgevallen in het geheele land be draagt tot dusver 550, waarvan 280 door verdrinken. MORGEN EEN VERKLARING VAN CHURCHILL. Volgens een berich van Dagens Nyheter uit Londen, zou de Britsche minister-presi dent Churchill Dinsdag in het Lagerhuis zijn eerste algemeene rapport uitbrengen over de buitenlandsche politiek van Enge land sinds de vorming van het nieuwe kabinet. VALUTAKOERSEN DER NEDERL. BANK, 29 JULI. Schriftelijke en tel. transacties. Valuta's: New-York 1.88 3/16—1.88. 9/16; Berlijn 75.28—75.43; Brussel 30.11—30.17; Helsinki 3.81—3.82; Stockholm 44.81—44.90; Zürich 42.72—42.81. Bankpapier: New-York 1.86)41.901/4; Brussel 30.0830.20; Stockholm 44.7644.94; Zürich 42.67—42.86. Jkaumcicud Tlietuos Muziek, zang en sport. Door een commissie uit de verschillende cultureele vereenigingen is in principe be sloten om op 25 Augustus gezamenlijk een feestdag te organiseeren op het sportterrein, waaraan de muziek-, zang-, gymnastiek- en sportvereenigingen haar medewerking zullen .verleenen. Ruilverkaveling Zuidschar- wouderpolder. De commissie, welke voor de ruilver kaveling van den Zuidscharwouderpolder is samengesteld door Ged. Staten, bestaat uit de heeren Jb. Kroon Az. voorzitter, G. G. Post secretaris en P. Ploeger. Plaats vervangende leden zijn de heeren P. de Geus Jzn. en Jb. Weel. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Keppel Dz., slaagde voor het te Amster dam gehouden examen voor Voorsorteerder bij de P. T. T. De Noordscharwouderpolder. Zaterdag heeft het dagelijksch bestuur van den Noordscharwouder polder te Den Haag een onderhoud gehad met den direc- eur van den landbouw, ir. Roebroek, over de voorgenomen ruilverkaveling van dezen polder. In dit onderhoud hebben de heeren de economische bezwaren, welke aan een ruilverkaveling van dezen polder zijn ver bonden, besproken. 50 jaar getrouwd. Het echtpaar C. Kieft en G. KieftNol Pover, heeft Vrijdag het 50-jarig huwelijks feest gevierd. Er was voor dit gouden feest veel belangstelling. Ook de burgemeester en diens echtgenoote hebben het gouden paar persoonlijk gecomplimenteerd. Afscheid hoofd der u.l.o.-school. Onder zeer groote belangstelling heeft de heer Jouwersma, hoofd van de u.l.o- school te Den Burg, Vrijdagmiddag in de school afscheid genomen van zijn leerlin gen. Tegenwoordig waren hierbij o. m. burgemeester Kamp, de Schoolcommissie, vele oud-leerlingen en vele ouders van leerlingen. Eerst werd hierbij het woord gevoerd door burgemeester Kamp, die naar voren bracht, wat de heer Jou wersma gedurende de 11 jaren voor de school heeft gedaan, waardoor deze met vertrouwen aan den opvolger kan worden overgegeven. Ook aan mevrouw Jouwersma, die als vakonderwijzeres aan de school werkzaam is geweest, bracht mr. Kamp hulde voor wat zij als zoodanig heeft gepresteerd. De heer J. C. Rab bracht namens de oudercommissie den heer en mevr. Jou wersma dank voor hun uitstekend onder wijs. De heer Kriek dankte als onderwij zer aan de u.l.o.-school voor de prettige samenwerking tusschen hoofd en het overige personeel en bood als afscheids cadeau een tegel met het kerkje van Den Hoorn en een vaas met bloemen aan. Namens leerlingen en oud-leerlingen bood een der pas geslaagde leerlingen een schilderij van Texel aan, vervaardigd door de Texelsche schilderes mej. S. de Wijn, alsmede een fraai serre-ameuble ment, daarbij eenige hartelijke woorden richtend tot den heer en mevr. Jouwers ma, waarbij gewezen werd op het prach tig resultaat dat ook ditmaal weer bij de m.u.l.o.-examens door de leerlingen van de school (evenals bijna ieder jaar) is behaald. De heer Jouwersma dankte geroerd voor al deze hulde en dankte den burge meester in het bijzonder voor alles, wat deze heeft verricht om de u.l.o.-school voor Texel te behouden. Voor het perso neel had spr. lof voor de uitstekende samenwerking. Verder waardeerde hij de aanwezighei der schoolcommissie en de ouders en tenslotte de leerlingen, die spr. in zijn nieuwe standplaats in Midden- Beemster, nog eens hoopt weer te zien. Ook mevrouw Jouwersma dankte voor het gesprokene en voor de fraaie cadeaux. deaux. De burgemeester bracht hierna dank aan de aanwezigen voor hunne belang stelling. MINIMUMPRIJZEN VOOR GROENTEN VERLAAGD. De minimumprijzen voor de vroege aardappelen zijn gehandhaafd ge bleven op f 3.70 per 100 kg en zullen wel gedurende het vervolg van het seizoen zoo blijven. De minimumprijs voor de A, B en C- tomaten is verlaagd van 14 tot 13 per 100 kg, die voor de CC is gebracht van 11 op 9. De minimumprijs voor de r o o d e kool is weer verlaagd. Voor de kool tot en met 3 kg per stuk is de prijs nu met in gang van Maandag 3 per 100 kg. Deze was 3.50. Voor de Savoy e, gele en groene kool is de minimumprijs eveneens verlaagd van 3.50 tot f 3 per 100 kg. Voor de roode kool van meer dan 3 kg per stuk is de minimumprijs ge bracht van 2.70 op 2.40 per 100 kg. De witte kool is verlaagd van f 2.50 tot 2 per 100 kg. Voor b o o n e n is eveneens een verla ging ingesteld: stamslaboonen met draad zijn verlaagd van f 10 tot 9, die voor boonen zonder draad zijn gehandhaafd op 10 per 100 kg. Komkommers zijn verlaagd met 0.200.40 per 100 stuks. Het ljjstje der minimumprijzen is weer iets uitgebreid. Er is nu een minimum prijs vastgesteld voor pronkboonen, 7 per 100 kg. Voor ronde kroten is de minimumprijs 2.50 per 100 kg en voor zilveruitjes van 2035 mm 8 per 100 kg. De s t o o k d r u i v e n zullen niet lager verkocht worden dan 60 per 100 kg. Het groote publiek leest een dagblad. Gevolg: de dagblad-reclame is krachtig en afdoende.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2