Qememtemdm JCeckóLSdïaol !Bucqedilke Stand Siimnieaws Spact hensbroek akersloot kennemerland akersloot Kantongerecht te Alkmaar. Nieuws sn 'f kort. Radioprogramma voor Dinsdag. EERSTE BLAD. Voorlooper benoemd. Wegens bedanken door den heer Jb. Heertjes als voorlooper van de begrafenis- vereeniging Memento Mori, is in diens plaats benoemd de heer J. Oudendijk al hier. Hooibroei aan de Zuidervaart. Zaterdagmorgen werd het dagelijksch bestuur van Schermeers Brandcontract me- dedeeling gedaan van ernstigen reuk van hooibroei bij H. Akkerman aan de Zuider vaart onder deze gemeente. Dadelijk wer den de hooipeilers er op afgezonden, die na onderz'-ek. rapporteerden, zeer bedenke- lijken hooibroei te hebben geconstateerd. Terstond werd ingegrepen en de brandweer van Akersloot telefonisch ontboden. Binnen één uur was zij op het terrein aanwezig. In de hooimassa was inderdaad vuur aan wezig, doch door het flink optreden van de brandweer en de uitstekende brandspuit wist men erger te voorkomen. Het behoud van huis en inboedel is te danken aan een persoon, welke deze boerderij passeerde en den hooibroei bemerkte. Wegverbeterïng. Door het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier is met het opnieuw teeren van den Boschweg en Kerklaan een aanvang gemaakt. Deze wegen worden thans van het definitieve asphaltdek voorzien. In de week van 22 tot 26 Juli was de aanvoer vrijwel gelijk als de voorgaande week, met uitzondering van boonen, die in flinke hoeveelheden werden aange voerd en wel in de eerste plaats te Be verwijk. Hoewel we nog maar in het be gin van den pluk zijn, bedroeg de aanvoer van dubbele boonen zonder draad zeker een 100.000 kg. Indien het zoo blijft, zal er in deze week een zeer groote aanvoer plaats heb ben want het mooie frissche gewas belooft veel. In deze week zullen er ook meer en meer snij boonen worden aangevoerd, wat tot heden niet het geval was. Een hoopvol teeken is de groote vraag voor binnen land en niet minder voor Duitschland. De fabrieken vragen veel en ook het binnen land. Amsterdam is een willige kooper. De prijzen zijn hoog, gemiddeld 15 tot 16 per 100 kg. Snij boonen waren ook duur, gemiddeld 17 tot 21 per 100 kg en enkele boonen zonder draad 18 tot 22.50 per 100 kg. De aanvoer van bloemkool was niet zoo groot als de vorige week, maar de prijzen waren vrij hoog, n.l. 10.50 tot 17.50 en voor 2e soort 6.50 tot 8.50 per 100 stuks. De aanvoer van komkommers was groot, doch de prij zen van 2.80 tot 4.30 per 100 zijn niet te hoog. Van andijvie was er een ruime aanvoer, maar er was geen groote vraag. De prijzen liepen van 1 tot 1.70 per 100 stuks. Sla was niet zoo in trek en ging voor den regeeringsprijs van de hand. Doppers en capucijners waren gewild en de prijzen, resp. 10 tot 14 en 12 tot 16 per 100 kg, zijn niet laag. Tuinboonen waren veel gevraagd voor zoover „fijne pluk". De prijzen van 3 tot 8.50 per 100 kg spreken een duidelijke taal. Spi nazie had weinig belangstelling en de prijzen van 2.80 tot 5.30 per 100 kg wijzen dat uit. Postelein voor zoover „mooi en kort" was weer in trek en de prijzen van 6 tot 10.50 per 100 kg zijn vrij hoog. „Geen groote vraag naar bos- peen" kunnen we zeggen en de prijs van 4.10 tot 5.80 per 100 bos is zeker aan den lagen kant. De overige aanvoer van bosgroente had weinig belangstelling en de prijzen waren „minimum-prijzen". Fruitmarkt. In de afgeloopen week was er een ma tige aanvoer van zwarte bessen en nog een vrij groote aanvoer van roode bessen. Zwarte bessen golden den regeeringsprijs, d. i. 35 en roode bessen 10.60 tot 11.80, alles per 100 kg. De overige aanvoer van fruit had niet veel te beteekenen. De vruchten werden nog in kleine partijtjes aangevoerd, met in hoofdzaak Yellow Transparant, *e mooie wasgele appel, welke in trek was en voor 16 tot 27 per 100 kg. werd verhandeld. De kleine partijtjes peren werden voor 11 tot 16.50 per 100 kg verkocht. De raad der gemeente Akersloot verga derde Vrijdag onder voorzitterschap van burgemeester van den Heuvel. Aanwezig waren alle leden. Medegedeeld werd, dat de bedragen voor extra B-steun voor 1940 als volgt door het departement van sociale zaken waren verlaagd: voor werkloozen en tewerk- gestelden bij de werkverruiming van 7.90 op 6.42, hiervan voor rekening van de ge meente ƒ2; voor B-boeren en B-tuinders van 3.95 op f 3,21, hiervan voor rekening van de gemeente 1. De gemeente-rekening voor den dienst 1938 werd met een nota van opmerkingen terugontvangen. Deze opmerkingen waren van administratieven aard. De rekening werd opnieuw als volgt voorloopig vastgesteld: gewone dienst: inkomsten 99.927.34, uit gaven 91838.46, batig slot f 8.088.88; kapitaaldienst: inkomsten 116.496.93, uit gaven 116.384.61, batig Mot f 112.22. De gemeente-begrooting voor 1940 werd met een nota van opmerkingen terugont vangen. De werkloosheidslasten voor 1940 (steun en werkverschaffing) wordt terug gebracht tot 7000. Ook de steunuitkeerin- gen aan kleine boeren werden verlaagd. De gemeente-begrooting wordt hierna gewij zigd vastgesteld. Eenige perceelen bouwland werden weder om onderhands verhuurd aan de tegen woordige pachters. De heer H. Horbeek, voorheen onder wijzer aan de gemeentelijke school voor Mulo te Alkmaar, thans te Velsen, is te Utrecht geslaagd voor het examen Fransch M. O, diploma A. Dr. E. B. MEIJER, f Dr. E. B. Meijer, sedert 19 Oct. 1930 pre dikant van de herv. gemeente te Oosthuizen c.a. (ring Edam) is 66 jaar oud, overleden. Dr. Meijer werd in 1899 cand. in Gro ningen, deed op 25 Febr. 1900 intrede te Huins c.a. in 1903 te Luthewierum, in 1905 te Morra en op 16 Januari 1927 te Gasselte (Dr.) ALKMAAR. GEBOREN: Johanna M., - d. van Johannes N. van Ba den en T. G. Nagelhout. Bert J., z. van Pieter Janssen en A. M. Wörner. OVERLEDEN: Willem J. Vogel, gehuwd met C. C. F. Meijer, 79 jaar. Henri Besangon, wedr. van H. A. J. Man, 73 jaar. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 26 Juli 1940. Vervolg. Overtredingen van artikel 453 van het wetboek van straf- recht (openbare dronkenschap): P. H. te Den Haag, Th. J. B. te Alkmaar, P. H. te den Haag, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 461 van hetwetbcek vanstraf recht (loopen over verboden grond): H. v. M. te Amsterdam, 3 boete of 2 da gen hechtenis. Overtredingen van de vleeschkeuringswet:A. K. te Zijpe, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de ver duisteringsverordening: J. J. J. te Beemster, 20 boete of 10 dagen hechte nis. Overtredingen van de winkel sluitingswet: A. V. te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de vissche- r ij w e t: F. S. te Haarlem, 3 maal 2.50 boete of 3 maal 2 dagen hechtenis' met ver beurdverklaring van de in beslag genomen hengel. EEN MAN GROEIT IN ZIJN ROL. „Gek doen" voor den spiegel Men denke zich in, dat men acteur is 'en onder contract staat bij de een of andere filmonderneming. Op een goeden dag krijgt men een rol toegewezen en be grijpt er niets van. Is het werkelijk waar (aldus Basil Rathbone m het jongste num mer van The N.Y. American), dat ze mij noodig hebben om de rol var. Sherlock Holmes te vertolken? Hoe komen ze erbij? Een acteur drentelt naar zijn spiegel en blijft in gedachten verdiept stilstaan. Lijkt dit den speler zoo vertrouwde gelaat ook maar eenigermate op dat van Sherlock Holmes? Op dat tijdstip begint het talent van den acteur te werken. Hij strijkt zijn haar anders en wijzigt zijn ge laatsuitdrukking. Indien iemand hem zou bespieden, zou hij het een potsierlijk ge zicht vinden, hoe die man „gek doet" voor den spiegel. Er is echter van „gek doen" in werkelijkheid absoluut geen sprake, er wordt alleen maar gezocht, het is een tasten en probeeren, of de speler deze rol werkelijk vervullen kan, of dat hij haar zal moeten afwijzen. Bijna altijd is het resultaat bevredigend. Het aantal rollen, dat wordt afgewezen, wijl de speler zichzelf ongeschikt acht, is feitelijk gering. Maar de acteur moet toch even de kans krijgen, in te schakelen, op goeden voet te komen met den persoon, dien hij zal krijgen te vertolken en die hèm een zeer echt en levend personage is. In het bijzonder (aldus Rathbone) was dit in zeer sterke mate het geval met de Sherlock Holmes-figuur die f.onan Doyle geschapen heeft en die ik te vertolken kreeg in de 20th Century-Foxfilm „De Hond van de Baskervilles". Heel de wereld kent immers Sherlock Holme, en heeft zich een scherp omlijnde voorstelling ge- maak. van zijn aard en uiterlijk. Zou ik in staat zijn, mij daarbij aan te passen? Wat dat uiterlijk betreft met schmink en pruik, houding en gelaatsuitdrukking komt men een heel eind. Wanneer ik nu foto's doorblader, moet ik erkennen, erin geslaagd te zijn, een uiterlijke gelijkenis te bereiken. Maar het innerlijke komt er zooveel méér op aan! En dan uit de schrijver eenige bittere opmerkingen aan zijn eigen adres en aan tekortkomingen, waarvan hij zichzelf be schuldigt. Hij is zeer radicaal en vergelijkt zijn spel in ,De Hond van de Baskervilles" met dat van „een soort aap." Nu, in die meening staat de zwartgallige Basil Rath bone alleen, maar het is het goede recht van een man ontevreden te zijn over zijn eigen werk. Het opstel besluit met de verzuchting, dat net, toen hij iets begon te begrijp i van zijn rol, de filmvoltooid was. En op het tijdstip dat Rathbone deze regelen schreef, was hij nog onkundig van het feit, dat hij weldra nogmaals Sherlock Holmes zou krijgen voor te stellen. Zooiets is een groot voordeel voor eer1 speler. Het is n.l. een veel voorkomend feit, dat een filmacteur zijn rol pas volkomen meester is, zoodra de film voltooid is. Maar dan is de kans voorbij en komt niet weerom. Basil Rathbone echte?- zal zich zelf korten tijd later uitgenoodigd, om wederom de hoofdrol te vervullen in een film, die „Sherlock Holmes contra Moriar- ty" is getiteld (en die thans in Nederland op het doek komt). En het is frappant te zien, hoe Basil Rathbone profijt heeft getrokken van deze gelegenheid, zichzelf te verbeteren! De uiterlijke gelijkenis is niet alleen geble ven, maar is nog versterkt er. buitendien is iets veel belangrijkers gebeurd: Basil Rathbone is middelerwijl Sherlock Holmes geworden. Oogopslag, wijze van bewegen, alle kleine détails, ze zijn door en door Sherlock Holmes geworden, een bijzonder levendige en opvallende vooruitgang ver geleken bij „Baskervilles". Maar bovendien is bij de regie precies hetzelfde verschijnsel waar te nemen. Ook hier is de fin-de-siècle-sfeer op tref fende wijze ingeleefd en tot uitdrukking gekomen. Ergo niet alleen de man groeide ia z'n rol, maai ook de spelleider groeide in het milieu. Tot winst" der toeschouwers en vereer Iers van Sherlock Holmes! HET FILMEN MET WILDEN. De scenarioschrijver dicteert, dat blanken, ergens in een ver en vreemd land te kam pen zullen hebben met wilden. Het kunnen negers zijn, waar zijn keus op valt, Indianen, Papoea's, Chineesche bandieten, Patagoniërs, wat men maar willaat ons gemaks halve zeggen: wilden in het algemeen. En men teekene nu niet aan, dat Chineezen (of wie ook) géén wilden zijn, want bedoeld wordt: een verzamelnaam voor wilde hor den van gekleurde rassen en dat is een lange omschrijving. In vroeger dagen, toen het filmen nog niet gemakkelijk was, wijl geen toeschouwer het zou wagen, eischen te stellen, gaf zulk 'n op dracht geen probleem. Een groep figuranten verfde zich de wezentrekken zwart of rood, of wat verlangd werd. De costumier deed de rest. Wilde wilden werden gefilmd, de toe schouwers griezelden...... Tegenwoordig gaat dat zoo niet meer. De toeschouwers verlangen echtheid, echte ne gers, echte Indianen, echte Chmeezen, of wat het zij. Daar is Hollywood ook wel op bere kend. Er zijn kleurlingen in overvloed, die rollen vervullen, dikwijls met groote ver dienste en veel talent. Maar het ware probleem begint pas, wan neer de scenarioschrijver voorschrijft, dat een onafzienbare schaar negers in wilde op winding een kleine groep blanken moet overvallen. Of: wanneer een Indianenstam een nederzetting van bleek-gezichten moet uitmoorden. Dit laatste is het geval in de nieuwe Shir ley Temple-film der 20th Cëntury-Fox „Het jonge Opperhoofd"'(Susannah of the Moun- ties") waarin een stam Zw.artvoet-indianen meespeelt. De overvallen; die*, voor de ver filming van dit scenario vereischt waren, maakten het noodzakelijk zulk een Indianen- si am op te zoeken en te bewegen tot het spelen der verlangde scènes. Wie deze Roodhuiden had zien zitten, in en voor hun tenten in de Canadeesche Re servation, die kon zich niets tammers voor stellen. Het was de vredelievendheid zelf en het eenige punt, dat de heeren scheen te in teresseeren, kan worden saamgevat met: „How many dollars?" En William Seiter, de regisseur van deze film, vroeg zichzelf reeds af, hoe hij ooit leven zou kunnen blazen in deze al te rustige figuren. Maar dat is dan toch wel heel anders uit gekomen. De primitieve volkeren komen bij zulke opnamen steevast in zulk een hevige extase, dat ongelukken nimmer uitblijven. Zij verwonden elkander en zichzelf, hooren geen instructies meer en worden wilder en wilder. En er komt een moment, waarop de blanke acteurs zich inderdaad bedreigd voe len. Dan dient ds regisseur te toonen, wat hij kan, dan moet hij blijken een werkelijk lei der te zijn. William Seiter heeft dienaan gaande zijn sporen welverdiend. Maar „Het jonge Opperhoofd" was voor hem een nieuwe ervaring in deze DE BUITENLANDSCHE POLITIEK VAN HET KABINET KONOYE. Volgens het blad Asahi Sjimbeen heeft het kabinet Konoye tot grondslag van zijn buitenlandsche politiek, zich af te keeren van de Engelsch-Amerikaansche lijn. Van beslissende beteekenis is de oplossing van „Olie en ijzer uit Amerika". Het blad meent te weten, dat voor begin Augustus een dien overeenkomstige regeling te verwachten is. DE AANSLAG OP EDEN. De enkele dagen geleden door leden van het Iersche republikemsche leger ge pleegde aanslag op den trein, waarin de Britsche. minister van oorlog, Eden, was gezeten, heeft in regeeringskringen groote zenuwachtigheid veroorzaakt. Slechts een zeer gering aantal leden der regeering was van deze reis op de hoogte. Het feit, dat desondanks de mannen van Ira op de hoogte waren, acht men een bewijs, dat de Iersche republikeinen op de ministeries spionnen hebben. Daden van sabotage wij zen erop, dat de daders in Engelsche mi litaire kringen handlangers hebben. De Engelsche autoriteiten bewaren over den aanslag op Eden het diepste stilzwijgen. PLAN TOT INVOERING VAN ARBEIDSDIENST IN FRANKRIJK. De Paris Soir meldt, dat de Fransche mi nister voor de jeugd en gezin, Barnegaray, een omvangrijk plan uitwerkt voor de in voering van een arbeidsdienst. Een gedurende eenige maanden samen leven van jonge menschen uit alle lagen der maatschappij en uit deverschillendste be roepen zou, naar het blad schrijft, evenals aan gene zijde van den Rijn, ook in Frank rijk vele problemen kunnen oplossen. De arbeidsdienst zou gebruikt worden voor landbouw-, wegen- en bruggénarbeid en voor werkzaamheden tot verfraaiing der steden. GELUKWENSCH VAN HITLER VOOR DEN KONING VAN ITALIË. De Führer heeft den koning van Italië, keizer van Abessinië die veertig jaar gele den den troon heeft bestegen, een telegram van gelukwensch doen toekomen, waarin hij zegt: „Ik verzoek uwe majesteit ter ge legenheid van den veertigsten verjaardag harer troonsbestijging, mijn hartelijke ge- lukwenschen en die van het Duitsche volk te willen aanvaarden. Moge uwe majesteit na het zegevierend einde van den oorlog, die onze beide volken is opgedrongen, nog een lange gezegende regeering beschoren zijn". HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Ondanks het aanhouden van de slechte weersomstandigheden is het het luchtwa- pen gelukt in het Kanaal en aan de Oost kust van Engeland een hulpkruiser van 7000 brt., twee torpedobootjagers en een koopvaardijschip van 5000 brt. tot zinken te brengen. Verder werden een torpedo- bootjager en twee koopvaardijschpeen door inslaande bommen zoo zwaar be schadigd, dat zij wel verloren geacht kunnen worden. Voorts zijn de haveninstallaties van Swansea en verscheidene vliegvelden in Cornwall met bommen bestookt. Bij de nachtelijke vluchten van Engel sche vliegtuigen boven Noord-Duitschland werden slechts weinig bommen neerge worpen. Zij richtten geen schade aan. Vijf Bitsche toestellen zijn boven het Kanaal neergeschoten. Twee Duitsche vliegtuigen worden vermist. Een met het Roode Kruis gekenmerkt, ongewapend „zeenoodvliegtuig" is bij een poging om een boven zee neergestorte vliegtuigbe manning te redden, door de Engelscben neergeschoten. HITLER ONTVING SLOWAAKSCHE STAATSLIEDEN. Officieel wordt medegedeeld: De Führer heeft gistermiddag in tegen woordigheid van den rijksminister van bui tenlandsche zaken den Slowaakschen staats president, dr. Josepr Tiso, minister-president dr. Tuka en den heer Sano Mach ontvangen. De besprekingen, die in het teeken ston den van de bijzondere, tusschen Duitschland en Slowakije bestaande nauwe betrekkingen, zijn gevoerd in een geest van hartelijkheid en vriendschappelijke verstandhouding. De besprekingen. Van semi-officieele zijde wordt gemeld: Naar men verneemt, zijn de besprekingen als gevolg van de tusschen de beide landen bestaande nauwe betrekkingen in een geest van vriendschap en hartelijke verstandhou ding gevoerd. Na de besprekingen vergezelde de Führer den Slowaakschen staatspresident dr. Tiso en minister president Tuka naar het portaal van den Berghof, waar hij zeer hartelijk af scheid nam. De Slowaaksche staatslieden maakten daarop een tocht door de omtstreken van Berchtesgaden en keerden daarna naar hun hotel in Salzburg terug. Nadat minister von Ribbentrop, ter eere van de Slowaaksche gasten in hotel „Oester- reichischer hof" een receptie had gehouden, zijn staatspresident dr. Tiso, minister president dr. Tuka en Sano Mach gister avond om 18.00 uur met een specialen trein uit Salzburg vertrokken. DE DUCE ONTVANGT ROEMEENSCHE GASTEN. De Roemeensche minister-president Gi- gurtu en de Roemeenscne minister van buitenlandsche zaken, Manoilescu, zijn om 18 uur in het Palazzo Venezia aangekomen. In afwezigheid van minister Ciano werden zij terstond door den Duce ontvangen. De Duce heeft om 18 uur de Roemeensche ministers ontvangen, in tegenwoordigheid van Ciano, waarmede de Roemeensche gasten reeds in den middag een onderhoud van anderhalf uur hadden gehad. Het onderhoud met den Duce duurde tot 19.40. Des avonds werd in de Roemeensche legatie een maaltijd aangeboden ter eere van den graaf Ciano, waaraan behalve de Roemeensche staatslieden en den Roemeen- schen gezant verscheidene Italiaansche en Roemeensche persoonlijkheden aanzaten. Om 23 uur zullen Gigurti en Manoilescu weder naar Boekarest terugkeeren. De reorganisatie van Z. O.-Europa. Het bezoek der Roemeensche staatslieden aan Rome kenmerkt de Tribuna als de voort zetting van de besprekingen, welke te Salz burg met Gigurtu en Manoelescu gevoerd zijn. Deze samenkomst, schrijft het blad, heeft de reorganisatie van Zuidoost-Europa op een hechten grondslag ten doel. Italië, dat eerst door zijn non-belligerentie en thans door zijn intrede in den oorlog een met de plannen der westelijke mogendheden over eenstemmende uitbreiding van het chonflict tot Zuidoost-Europa heeft verminderd, strijdt ook thans zijde aan zijde met Duitsch land. De nieuwe Letlandsehe grondwet. - De grondwetscommissie van het Letlandsehe parlement heeft de nieuwe grondwet der Sovjet-republiek Letland in eerste lezing aangenomen. De hittegolf in de Vereanigde Staten. - De nog steeds aanhoudende hittegolf heeft in de Vereenigde Staten nog meer slachtof fers geëischt. Tot dusverre zijn 2.530 per sonen' om het leven, gekomen. Onder de slachtoffers bevonden zich 265 menschen, die door de hitte werden bevangen en 1445, die bij het baden verdronken. De oogst in Frankrijk. - Naar de Jour meldt, heeft de Fransche minister van land bouw, Caziot, op een desbetreffende vraag verklaard, dat de graan- en voedermiddelen- oogst over het geheel genomen bevredigend zou uitvallen. Britsche torpedojager getorpedeerd. - De torpedojager Boreas is getorpedeerd en gezonken. JAARSVELD, 414,4 M. (AVRO-uitz.) 8— ANP-ber., gr.pl. 9.15 Omroeporkest en so liste (opn.) 10.Morgenwijding. 10.15 Gr, pL 10.30 „Kinderi-n in dezen tijd", causerie. 10.35 Ensemble Jonny Kroon. 11.Huish. wenken. 11.20 Ensemble J. Kroon en orgel spel. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.Avro- Amus.-orkest en gr.pl. 2.Huish. wenken. 2.10 Pianovoordr. 2.40 Cyclus „In de schijn werper". 2.55 Concertgebouw-orkest en so listen (opn.) 3.55 De Palladians. 4.45 Avro- dansorkest. 5.15 ANP-ber. 5.30 Avro- Aeolian-orkest en solist (opn.) 6.25 Gr.pl. 6.30 VPRO: Jeugduitz. 6.45 Hawaiïan-Sere- naders, orgelspol en gr.pl. (7.7.15 Vragen van den dag, ANP. 7.157.20 Ber.) 7.35 Cyclus: „Nederlandsch Provincieschoon" (met rep.) 8.ANP-ber. 8.15 Gr.pL 8.30 Cyclus „De wandelsport". 8.45 Avro-Amus- orkest en solist. 9.20 Radiotooneel. 9.35 Om roeporkest en declamatrice. 10.1510.30 ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (KRO-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Wij be ginnen den dag. 8.ANP-ber. 8.15 Gr.pl. (11.1511.30 Ber. Eng.) 12.Rococo-octet. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 ANP-ber. 1.— KRO-melodisten. (1.452.Gr.pl. 2.2.15 Ber. Duitsch). 3.Gr.pl. 3.15 Ber. (Eng.) 3.30 KRO-orkest. (4.15—4.30 Grpl.) 5.—Ber. (Duitsch). 5.15 ANP-ber. 5.30 Musiquette en soliste. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 RVU.: Psy chologische causerie. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gr.pl. 7.20 Rep. 7.35 Gr.pl. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Gr.pl. (9.15—9.30 Ber. Eng.) 9.40 Wij sluiten den dag. 9.45 Gr.pl. 10.Ber. (Duitsch). 10.15—10.30 ANP-ber. 10.30— 10.45, 11.15—11.30, 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berichten (Engelsch). Voetbal OM DEN NATIONALEN TITEL. De groote verrassing van den dag was wel de flinke nederlaag, welke Feijenoord te incasseeren kreeg van Blauw-Wit. De Amsterdammers behaaden een 51-over- winning na bij de rust met- 01 achter te hebben gestaan. Door dezen uitslag is de spanning zeer toegenomen, want nu heeft Juliana haar kans weer in eigen hand ge kregen. G.V.A.V. verloor van Heracles met 31 na een zwakken wedstrijd waarin geen der partijen boven het middelmatige uitkwam. De stand is thans: Feijenoord 6 4 1 1 17—12 9 Juliana 5 2 2 1 12—14 6 Blauw-Wit 6 2 2 2 15—11 6 Heracles 5 2 1 2 11—11 5 G.V.A.V. 6 0 2 4 10—17 2 Athletiek ALKMAARSCHE SUCCESSEN. Alkmaarsche athleten hebben gisteren deelgenomen aan eenige athletiekwedstrij- aen. Berkhouwer startte op de wedstrijden voor de Nederlandsche studentenkampioen- schappen en wist zoowel op de 3000 meter als op de 1500 meter den kampioenstitel te veroveren, resp. in 10 min. 19.8 sec. en 4 min. 39.6 sec. Burlage werd 4e op de 100 meter in 11.9 sec. Op de nationael kampioenschappen voor de B-klasserk wisten A. ten Bruggencate en F. Breek de titels van Ned. B-kampioen te verkrijgen resp. voor discuswerpen en 400 meter hardloopen. Ten Bruggencate wierp 38.68 K m. en Breek liep de 400 meter on danks veel wind in 54.3 sec. Beiden mogen de Alkmaarsche athletiekkleuren nu bin nenkort gaan verdedigen op de groote na tionale A-kampioenschappen. Zoo krijgt de A.V.A. langzamerhand een bekende naam in de Nederlandsche athle- tiekwereld! Wielrennen WEGKAMPIOENSCHAP IN ZANDVOORT? Waarschijnlijk op 18 Augustus. Naar het Volk verneemt, is het vrijwel zeker, dat de Nederlandsche wielrenkam- pioenschappen op den weg dit jaar in Zand- voort gehouden zullen worden. Als datum heeft men gekozen Zondag 18 Augustus. In dien de autoriteiten toestemming vcrleenen om dit wielersport-evenement op het daar voor uitgekozen parcours te houden, zal men eindelijk ook eens in de omgeving van de groote steden van deze wegkampioen- schappen kunnen genieten. De wedstrijden zullen gehouden worden op het bekende parcours in plan-Noord, het fraaie duinterrein, waar ook het auto-cir cuit en het wielercriterium verreden wer den. Doch daar dit parcours waf klein is voor een wegwedstrijd, heeft het bestuur van de Ned. Wielren Unie den eisch gesteld, dat de boulevard in de richting van het Bloemendaalsche strand en vervolgens de Zeeweg tot Overveen erbij getrokken wor den. Bij den watertoren in Overveen zou dan het keerpunt komen, waar een ruime gelegenheid is om de bocht te nemen naar de andere weghelft. Mogelijk, dat er bezwaren geopperd wor den tegen het gebruik van den Zeeweg voor dit doel op een Zondag, doch dan zul len de kampioenschappen eventueel den Za terdag er vóór verreden worden, dus op 17 Augustus. Men heeft echter goede hoop, dat De Ieren in Engeland. - De Dailj' Sketch bericht, dat Ieren, die in Engeland aan land willen gaan, als buitenlanders wor den beschouwd en aan de havenautoriteiten mededeeling zullen moeten doen van hun plannen. Doen zij dit niet, dan worden zij teruggestuurd. Hittegolf in Griekenland. - In Grieken land is een hevige hittegolf ontstaan. In ver scheidene steden werden gisteren tempe raturen opgenomen van 39 graden Celsius in de schaduw. In Athene zelf steeg het kwik tot 40 graden.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3