Agenda ALLE DRUKWERKEN NASSAU TAX. RECHTEN EN P TIGHTEN. TEL. 3545. Bommen op Schoorldam. 'ficoirinciaai Tlieuws NIEUWE NIEDORP SCHOORL LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK P.O.A. n.vv Verdr. Oord 30 JCeck School JluMicaUes £aatsU to 179S ALKMAARS EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. Eén doode. Vrijdagmiddag werd zooals we reeds in een gedeelte der oplage van gisteren meldden Schoorldam door een BritSchen bommenwerper bezocht. Het toestel wierp drie bommen uit, waarvan er twee in een weiland, Zuidelijk van het dorp, terecht kwamen en niet ontploften. Eén bom echter trof de brugwachterswoning en verwoestte dit huis geheel, terwijl een nabij gelegen woning zwaar beschadigd werd. Vele andere huizen kregen materieele schade: tallooze ruiten werden vernield, honderden dakpannen werden van de daken gerukt. De vrouw van den brugwachter, de onge veer 45-jarige mevrouw M., die voor een der ramen stond, werd door een scherf ge troffen. Zwaar gewond werd ze naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, waar ze kort na aankomst overleed. De kracht der granaatscherven was zeer groot. Zoo zijn twee scherven op 100 m. af stand nog dwars door een aan den Helder- schenweg staand café geslagen en hebben dit huis aan de achterzijde weer verlaten, gelukkig zonder groot onheil aan te bren gen. Verder werd door den luchtdruk een nieuw huis vrij ernstig ontzet. Tenslotte werd een gat geslagen in de gasleiding, zoo dat de Alkmaarsche lichtbedrijven nog dienzelfden middag maatregelen moesten treffen. ZILVEREN JUBILEUM. Vandaag herdenkt de heer L. van den Hooff, wonende aan den Westerweg, zijn 25-jarige werkzaamheid ten kantore van Stoel Zn.'s handelmaatschappij, afd. bouw materialen. Dat hem deze dag tot een feest dag werd bereid, spreekt wel vanzelf. Van morgen is hij met zijn echtgenoote en kinde ren per rijtuig van zijn woning gehaald en naar het kantoor aan de Zaadmarkt ge bracht. In de directiekamer werd hij toege sproken door den directeur, ir. W. F. Stoel, die de prettige samenwerking met den jubi laris en diens arbeidslust roemde. De af- deelingsdirecteur, de heer C. E. Slinger, sprak voorts nog eenige vriendelijke en waardeerende woorden, waarna hij den heer v. d. Hooff namens de bedrijfsleiding en het kantoorpersoneel een clubfauteuil aanbood als aandenken aan de langdurige werkzaam heid in dienst der firma Stoel. De heer van den Hooff, die ook van an dere zijde blijken kreeg van medeleven met dezen voor hem belangrijken dag, bracht dezen verder in huiselijken kring door. DE BOTERMARKT. De boter niet verkoopbaar. Op de botermarkt was heden een 150Ó pond aangevoerd. De aanvoer bestond voor het grootste deel uit boter van de kleine fabrieken, doch ook waren er de boeren met de bekende kopboter. Aange zien de boter slechts tegen afgifte van bonnen of toewijzingen verkocht mag worden en terecht gevreesd werd, dat er nog geen voldoende bonnen en toewijzin gen in omloop zijn, hadden de kleine fabrieken slechts 50 pet. van hun produc tie aangevoerd. Toch moest men ervaren, dat het grootste deel van dezen aanvoer onverkoopbaar bleef. De producenten legden den directeur van het botercontro- lestation, ir. de Waal, de vraag voor wat er met de boter moest gebeuren en deze op zijn beurt stelde zich telefonisch met de Crisis Zuivel Centrale in verbinding. Hij deelde mede, dat er de volgende week wel een regeling getroffen zou worden, doch voor deze week adviseerde hij de boter te bewaren. Zij die daarvoor koel- gelegenheid misten, konden de boter voor 70 cent afstaan aan enkele groothandela ren, die wel over een dergelijke gelegen heid beschieten. Begrijpelijk gevoelden de produc- centen hiervoor niets. Op hun vraag of te hunnen behoeve geen koelruimte beschik baar kon worden gesteld, kon de heer de Waal geen bevestigend antwoord geven. 't Gebeurde op de markt leverde wel het bewijs, dat het bij de ingestelde beper kende bepalingen wel zeer ongewenscht is den handel voor dezen prijs vrij te laten. Nu bestaat er kans, dat de voor ons volk zoo noodige boter door bederf verloren gaat. GESLAAGD. Voor het examen hoofdacte is te Haar lem geslaagd de heer M. W. Petri te Bergen. Niet A. Wiegers, maar de heer C. G. Wie- gers alhier is te Den Haag geslaagd voor het staatsexamen A. Voor het diploma enquetrice der Ned. centr. vereen, tot bestrijding der tubercu lose slaagde te Rotterdam zuster G. Steen alhier. Mej. M. J. C. Kühne alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma Hoog- Duitsche taal l.o. De heer P. J. van der Ham te Bovenkar- spel behaalde te Utrecht het diploma Fransch l.o. BOTER- INPLAATS VAN VETKAARTEN. Men schrijft ons uit Nieuwe Niedorp, dat daar en misschien ook elders meerdere menschen, ondanks de waarschuwing van het personeel van den distributiedienst, bo- terkaarten hebben genomen, terwijl zij recht hadden op vetkaarten. Zeer ten onrechte mopperen nu deze zefde menschen, nu blijkt dat vetkaarten wel degelijk 'n voordeel beteekenen en om ruiling niet meer kan worden toegestaan. JACOB HAMEL KOMT! Kindermiddagen in 't Gulden Vlies. Naar wij vernemen, zal de gevierde kin dervriend Jacob Hamel twee kinder-mid- dagen organiseeren in het Gulden Vlies, en wel op Dinsdag 6 en Donderdag 8 Aug., des middags half drie. Jacob Hamel zingt met de kinderen alle succesliedjes, zooals IJS met slagroom, Jarig Jetje, De rooker, enz. enz. Verder laat hij debutantjes optreden en het is een leuk gezicht, als de kinderen, de een parmantig, de ander verlegen, maar allen vol vertrouwen naar den kindervriend op ziend, hun hoogste lied uitzingen. Jacob Hamel beloont hen dan ook met fraaie prij zen! Verder treedt op de beroemde goochelaar prof. Davola uit Den Haag, die de kinderen prettig zal bezig houden met zijn verrassen de en aardige goocheltoeren, waarbij harte lijk gelachen zal worden. Onlangs bezochten in Carré in Amsterdam 2500 kinderen de kindermiddagen van Jacob Hamel. Wij twijfelen er niet aan of ook in Alkmaar zal een blijde kinderschaar aan wezig zijn. Auto te water. De garagehouder K., van Winkel, is gister door onbekende oorzaak op den pro vincialen weg met zijn auto in het water gereden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De auto is door de Habo op het droge gebracht. Openluchtconcert van Schoorl's Gemengd Koor. Zeer veel belangstelling was er voor dit concert, dat onder Corn. Jonker's eminente leiding Donderdagavond in de omgeving van de herv. kerk gegeven werd. Het programma opende met het welbe kende Goeden Vrijdag, motet van Handl gevolgd door Salve Regina von Oberhoffer. Onder ademlooze stilte hoorde men de prachtige uitvoering dezer nummers aan, evenals die van Troost, van Roeske en var. Psam 103 van Bonset. Mej. Jorien Leegwater, de bekende sopraanzangeres uit Bergen, gaf drie liede ren: „Caro mio ben" van Giordani, „Pur Digesti" van Lotti en „Lied" van Zweers. De vertolking dezer liederen was buitengewoon mooi; de heer P. Dalenberg, bekende bas zanger uit Groet, zong „Ihr Bild" van Schu bert, „Der Alpenjager" van denzelfden com ponist en „In diesen heilgen Halle" van Mo zart. Met zijn magnifique stem en ook door voordracht boeide hij het publiek bovenmate. De heer Nic. Akkerman uit Alkmaar zorg de voor de klavierbegeleiding. Als steeds was die begeleiding volgzaam en bescheiden. Met „Onder de Linde" van Boedijn en „den Uil" van Diepenbrock, in zeer verzorgde vertolking door het koor, eindgide dit zeer mooie concert. A. K. Inmaken van boonen. Er zijn reeds eenige fabrieken begon nen met het inmaken van boonen. Voor verscheidene gezinnen beteekent dit, dat met het afhalen van boonen een extraatje kan worden verdiend. Zoo blijft er werk. Men is thans begonnen met het leggen van 'n nieuwen kabel voor het P.E.N. van het transformatorhuisje op de Prins Hen drikkade naar den nieuwen weg naar Heer- hugowaard. Hiervoor moet de straat na tuurlijk worden opengebroken. Jammer ge noeg is deze straat juist ongeveer eeri week geleden door de gemeente verstraat. De handel in vroege aardappelen. De Ned. Groenten- en Fruit-Centrale heeft aan de veilingen per circulaire mede gedeeld, dat met ingang van 1 Augustus de bemoeiingen van deze Centrale met de vroege aardappelen ophouden, met uitzon dering van die, inzake het inkuilen van Eerstelingen (groote en bonken), waarover de bijzonderheden reeds zijn uiteengezet in een vorige circulaire. Aangezien er momenteel geen vraag blijkt te bestaan voor bonken, verleent de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale toestemming aan de veilingen, deze onder de vastgestelde bepalingen in te kuilen, zonder dat daad werkelijke aanvoer aqn de veiling heeft plaats gehad, onder voorwaarde, dat dit in kuilen nauwkeurig wordt geadministreerd en dat van veilingswege een betrouwbare controle te velde plaats heeft. De toekomstige ontwikkeling t. a. v. den afzet der nog aan te voeren Eerstelingep als mede van de tot op heden ingekuilde hoe veelheden is nog volkomen onzeker. Onder deze omstandigheden moeten wij eventueele beslissingen aangaande dezen afzet voor een groot gedeelte aan het in zicht der veilingen overlaten, die naar be vind van zaken zullen dienen te handelen. Bestaat er gelegenheid, om naast den aan voer van versche aardappelen hoeveelheden gekuilde te verkoopen, dan kunnen de vei lingen daartoe overgaan, mits de N. G. F. C. regelmatig van dezen verkoop in kennis wordt gesteld. De ophoudprijs blijft tot na der order 3.70 per 100 kg. De N. G. F. C. deelt voorts mede, dat het rooien van late aardappelen vrij is. Voor late aardappelen is door de Nedrel. Akkerbouw Centrale nog geen prijsregeling getroffen, zoodat voor Eigenheimers e.d. geen minimumprijzen aan de veilingen Tot en met Zondag 11 Aug., Oudegracht bij de Ridderstraat, museumschip Klein Artis. Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Drie verliefde vrijgezellen (kom.); hoofdrollen Theo Lingen, Gusti Hesber, Hermann Thimig en Hars Holt. Toegang bo ven 18 jaar. Op het tooneel iederen avond The Rhythm Sheiks. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De klauw (sens.); hoofdrol Frits Rasp. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Twee werelden (rom.-dram.); hoofdrollen^ Kathe Gold, Carl Ludwig Diehl, L. Kon- stantijn, Fr. Schafheitlin. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De Oesterprinses (oper'tte); hoofdrol Gusti Wolf, Hermann Thimig, Theo Lingen. Toe gang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 4 Augustus. 8 uur, 't Gulden Vlies, vacantie-cabaret- programma met o.a. Bob Scholte. van het goedkope Visite kaartje tot de prijscourant in meerkleurendruk. meer gelden. Ook valt vanaf 1 Augustus de export onder het monopolie van de Neder- landsche Akkerbouw Centrale. Zooveel mogelijk combineeren tot volle wagonladingen. De Nederl. Groenten- en Fruit Centrale vestigt er tevens de aandacht op, dat het in den laatsten tijd meermalen is voorgekomen, dat aan exportveilingen hoeveelheden voor rekening van de Centrale verladen producten ver beneden het kwantum van een normale wagonlading zijn gebleven. De Ned. Groenten- en Fruit-Centrale is er natuurlijk volkomen van doordrongen, aldus de circulaire, dat de hoeveelheden, die niet op orders van de exporteurs kunnen worden verladen, niet door de veilingen zijn te be ïnvloeden. Ook de veilingleiders hebben niet in hun hand wat hun,, om voor rekening der centrale te verladen, aat.-de verschillende veilingen zal worden toegewezen; het zijn nu eenmaal de restanten of de producten, waarvoor bij den bond geen orders zijn bin nengekomen, die voor rekening der centrale worden geëxporteerd. De Ned. Groenten- en Fruit-Centrale zal de centrale verlading niet op deze wijze kunnen voortzetten. Ook het feit, dat de restanten kwalitatief niet op het eerste plan zijn, bergt bij verlading groote ge varen in zich, daar dan speciaal voor de producten, die voor rekening der N. G. F. C. verladen worden, het risico veel te groot Er zal zooveel mogelijk moeten worden getracht, de restanten van verschillende vei lingen tot behoorlijke wagonladingen te com bineeren. Tot dat doel kunnen de exporteurs leiders zich te allen tijde met elkaar ver staan, voorzoover het vervoer van de eene naar de andere veiling geen groote moeilijk heden oplevert, resp. niet te veel vracht kost. Ingeval de restanten van verschillende producten, die geen wagonlading vormen, niet kunnen worden samengeladen met restanten van andere veilingen, kunnen deze, voorzoover de producten zich er toe leenen, nog tot de volgende veiling worden weggezet op een behoorlijke plaats, zoodat de kwaliteit niet achteruit gaat, doch wan neer een eenmaal bewaard product na af loop van een volgde veiling qua hoeveel heid nog niet voor verlading in aanmerking komt, moet het in het binnenland verkocht worden. Het is daarbij niet strikt noodzake lijk, dat de minimumexportprijzen worden gehandhaafd. Wanneer echter de niet ver laden restanten op de volgende veiling eerst worden aangeboden, zal in de meeste geval len het aanhouden van den exportmini mumprijs geen noemenswaardige bezwaren met zich brengen. De veilingen hebben ech ter dispensatie van het handhaven dier prijzen. De methode om een eventueele mindere opbrengst der artikelen met de aanvoerders te verrekenen, wordt aan de veilingen overgelaten. DIENST VOOR DE KLEINE BOEREN BEDRIJVEN IN NOORDHOLLAND. Pootgoedvoorziening 1941. Ongeveer 20 van de gesteunde kleine boeren heeft in het afgeloopen voorjaar voor een gedeelte van hun steunbedrag goedgekeurd pootgoed ontvangen. Van verschillende zijden wordt gemeld, dat de stand van de betrokken perceelen aardappelen zeer goed genoemd mag wor den en dat men er van overtuigd is een aanzienlijk hoogere opbrengst te verkrijgen. Lang nog niet alle kleine bouwers zien echter het nut van het geregeld aanschaffen van goedgekeurd pootgoed in. Vooral bij de vroege aardappeltelers in Westfriesland is de toestand verre van rooskleurig. Het is uit de praktijk bekend dat bij het gebruik van prima pootgoed de opbrengst bij de meeste boeren gemakkelijk 25 en bij sommige zelfs 50 zou kunnen stijgen. Dit laatste en daarvóór genoemde redenen zijn aanleiding dat ook voor' 1941 getracht zal worden niet alleen poters van late, maar ook van vroege aardappelen voor het steun bedrag beschikbaar te stellen. De buitengewoon groote belangstelling voor de plannen van het driemanschap om een Nederlandsche Unie op te richten, het feit, dat meer dan een millioen landge- nooten zich daarbij zelfs zonder nog het partijprogramma tot in finesses te kennen binnen enkele dagen vrijwillig hebben aan gesloten, is een opmerkenswaardig ver schijnsel van dezen tijd. Het bewijst allereerst, dat men in zeer ruimen kring behoefte had aan een concen tratie in nationalen geest en daarnaast, dat het Nederlandsche volk heeft begrepen, dat snelheid in besluiten en handelen een eisch van dezen tijd is. Wij leven niet meer in de dagen, dat men zijn brievenbus vol politieke programma's vond, waarbij de leiders van elke groep hun volgelingen koeien met gouden hoorens be loofden en evenmin in den tijd, dat men dat alles eens rustig ging bestudeeren alvorens men, na lang wikken en wegen, tot een keuze kon besluiten. Wat ons volk in het verleden ook verdeeld moge hebben, het blijkt plotseling wegge vaagd door de groote, allen beheerschende gedachte, dat wij in dezen benarden tijd ge zamenlijk datgene wat ons allen bindt, het besef van onze saamhoorigheid, in een de monstratie van nationale éénheid tot uiting moeten brengen. Wij zien groepen versmelten en combina ties tot stand komen, welker gezamenlijk op treden tot voor weinige maanden in ons land eenvoudig onmogelijk leek en wij be grijpen eerst nu hoe wij ons hebben blind gestaard op allerlei principes, die tegenover het groote gebeuren van dezen tijd hun be- teekenis hebben verloren. Nu is er nog slechts één gedachte: wij zijn land- en lotgenooten, wij willen in de groote groep der volkeren als een éénheid naar voren treden en aan den opbouw van het nieuwe Europa onze medewerking verleenen met een zoo groot mogelijk behoud van ons eigen, nationale karakter. Dat men van ons slechts kracht door een dracht vraagt en dat wij, binnen redelijke grenzen, ons Hollandsch huishouden naar eigen inzicht mogen besturen, is een conces sie van zeer groote beteekenis, maar zij is onvoorwaardelijk gekoppeld aan den eisch, dat wij in den kortst mogelijken tijd moeten bewijzen, dat wij tot het vormen van een nationale eenheid in staat zijn. Het antwoord op den oproep van het drie manschap is het duidelijkste bewijs, dat ons door partijzucht en tweedracht verzwakt volk de teekenen des tijds heeft begrepen. Wij hebben naast de verzekering, dat wij onzen eigen weg mogen kiezen, de ver klaring van den Rijkscommissaris, dat wij in de toekomst onze nationale vrijheid zullen herkrijgen. Wie bedenkt, dat wij in feite een veroverd en bezet land zijn en eenvoudig hebben af te wachten, wat er over ons besloten zal worden, kan niet anders dan erkennen, dat men ons groote rechten heeft verzekerd. Maar tegenover rechten staan plichten en de allereerste daarvan is, dat wij ons in de gegeven omstandigheden loyaal gedragen. Het is allerminst uit een gevoel van zwakheid, dat men ons spaart en het is volkomen zeker, dat elke poging onzerzijds om de orde te verstoren of in te gaan tegen uitdrukkelijke wenschen, ons slechts in groote moeilijkheden kan brengen. Niemand zal ontkennen, dat de Duitsche bezetting met de uiterste correctheid op treedt en begrip voor onze moeilijkheden getoond heeft. Daarnaast heeft men van Duitsche zijde 't recht eenzelfde loyale houding te eischen en vele landgenooten demonstreereij nog te vaak, dat zij dit onvoldoende hebben begre pen. Geslachten lang hebben wy een gevoel van vrijheid en zelfstandigheid gekend en het is begrijpelijk, dat het niet in veler aard ligt zich zonder meer in de gewijzigde om standigheden te schikken. Dat begrijpt men ook van Duitsche zijde.. Het is tot dus ver bij waarschuwingen gebleven en men is slechts bij uitzondering tot straffen overge gaan als men, ten algemeenen nutte, een voorbeeld heeft willen stellen. Wij moeten begrijpen, dat de bezetting hier niet voor ons, maar evenmin voor haar eigen genoegen is en dat de Duitsche auto riteiten slechts die plaatsen innemen en die maatregelen treffen, welke in de gegeven omstandigheden onvermijdelijk zijn. Nu voor ons vaderland de oorlog voorbij is, hebben wij geen vijanden meer. Wij verkeeren, wat ons land betreft, reeds in de periode van den opbouw en dat wij nog altijd bezet gebied zijn is uitsluitend het gevolg van het feit, dat wij het Euro- peesche oorlogstijdperk nog niet achter den rug hebben. Wij kunnen thans ons land dienen door te zoeken naar wat vereent en niet naar wat verdeelt. Wanneer men ons nationaal be wustzijn respecteert, moet men onzerzijds op een volkomen loyale houding kunnen rekenen. Waar men van Duitsche zijde blijk geeft zich voor onze gewonden te in teresseeren, moet onze belangstelling, naast die voor onze eigen jongens, ook uitgaan naar de jonge mannen, die hier het slacht offer van hun plicht zijn geworden en die, ver van huis en vaderlan'd, niet minder be hoefte aan een woord van troost, of een blijk van belangstelling hebben. Het Roode Kruis vraagt bij de verzorging van gewonden niet naar nationaliteit en wanneer wij dit menschelijk standpunt te genover alle getroffenen tot 't onze maken, zullen wij daarvan niet alleen de innerlijke voldoening kennen, maar tevens de sfeer scheppen waarin het noodgedwongen sa mengaan het beste kan verloopen. In het tijdperk van den opbouw zijn het niet de gedachten van haat en wraak, maar die van naastenliefde en menschenplicht, die ons moeten helpen om uit de ruïnes van het heden het beste voor de toekomst te maken. Elk gesteunde kleine boer, die vroege en/of late aardappelen ver bouwt dient zich zoo spoedig moge lijk tot den betrokken assistent van den Dienst voor de Kleine Boeren bedrijven .te wenden, alwaar in overleg met dien assistent een aan vraagformulier voor goedgekeurd pootgoed kan worden ingevuld. Kleine boeren, die eenige selectie, hebben toegepast op de aardappel perceeltjes, die dit voorjaar met goedgekeurd pootgoed zijn beplant, kunnen met succes de poters van deze perceeltjes voor 1941 gebrui ken. Men denke in deze bij de ko mende schaarschte aan poters ook eens aan zijn buurman. Toch verdient et aanbeveling dat ook deze kleine boeren een kleine hoeveelheid prima nieuw pootgoed koopen, goedgekeurd onder N.A.K.- plombe en klasse A. Met deze kleine hoeveelheid prima poters kan men dan goedkoop pootaardappelen telen voor 1942. Men denke er dan om, dat een dergelijk perceeltje afgezonderd van de andere aardappelperceelen moet liggen en speciale aandacht verdient bij de ziekte bestrijding. De assistenten van den Dienst willen gaarne aanwijzingen geven. Voor kleine boeren, die de laatste jaren geen nieuwe pootgoed hebben aangeschaft, geldt onder de huidige omstandigheden de dure plicht thans prima pootgoed aan te koopen. Het verstrekken van pootaardappelen door den Dienst vo v de kleine boeren bedrijven heeft ten doel: a. alle kleine aardappelbouwers attent te maken op en vertrouwd te maken met het nut van geregeld aanschaffen van prima pootgoed, b. den handel in goedgekeurd pootgoed, in streken waar deze thans zoo goed als niet plaats heeft, te stimuleeren. De hoofdassistent D. K. B. te Schagen, J. KOOGER. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. BROEK OP LANGENDIJK, herv. kerk, 10 en 3 uur, de heer J. de Wit, van Noord- wijk. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. WEST-GRAFTDIJK, 10 uur, de heer S. Lodder, van Alkmaar. ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. J. Loysen (Doop). - VERGOEDING VOOR VERRICHTINGEN, LEVERINGEN EN VERLEENDE INKWARTIERING TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden, dat degenen, die ten behoeve van de Duit sche Weermacht verrichtingen, leveringen of inkwartiering hebben verleend en hier voor GEEN VERGOEDING hebben ont vangen, zich onder overlegging van de desbetreffende vorderingsbewijzen ter ge meente-secretarie, afdeeling Militaire Za ken, kunnen vervoegen teneinde betaling voor deze verrichtingen te verkrijgen. Ver zoeken om vergoeding voor verrichtingen, welke vóór 1 Juli j.l. zijn gedaan, moeten vóór 31 Augustus a.s. worden ingediend, terwijl verzoeken om vergoeding voor ver richtingen gedaan na 30 Juni j.l. UITER LIJK op dén 15den van de maand, welke volgt op de maand, waarin de verrichting heeft plaats gehad, moeten worden inge diend aan gemelde secretarie-afdeeling. OP VERZOEKEN, WELKE NIET BIN NEN DEZEN TERMIJN ZIJN INGEDIEND, WORDT GEEN ACHT GESLAGEN. Bij het verleenen van inkwartiering le vert de kwartiergever aan het einde van de maand waarin de inkwartiering werd ver leend, het verstrekte inkwartieringsbiljet ter gemeente-secretarie afdeeling Militaire Zaken, in, teneinde de hem/haar toekomen de vergoeding in ontvangst te kunnen nemen. INKWARTIERINGEN TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT VAN VOOR 29 MEI 1940 WORDEN NIET VER GOED. Overige inlichtingen omtrent het voor gaande kunnen worden ingewonnen aan de afdeeling Militaire Zaken ter gemeente secretarie, alhier, dagelijks tusschen 91 uur. Alkmaar, 3 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. AFSCHEID EN INTREDE. Ds. J. van der Heide, herv. pred. te Broek op Langendijk, hoopt Zondag 1 Sept. a.s. afscheid te nemen van die gemeente en 8 Sept. d. av. intrede te doen bij de herv. gemeente te Rhenen, na bevestigd te zijn door ds. M. J. A. Bouwers, van Dantuam- woude (Fr.) Beroepen bij de herv. gemeente te Broek op Langendijk (toezegging) ds. J. v. d. Velden te Nijega (gem. HemelenOlde- phaerten en Noordwolde, prov. Friesland). EERSTE BLA (Ong JONGEMAN V Waarschi verdronk Bij de familie I Hilversum, heers: omtrent het lot. va jongeman is vermc sche plassen bij h doch zekerheid hie teel nog niet, aan, niet heeft kunnen De jongeman he onder Loosdrecht een roeiboot gehuu leen de plassen op dag later de boot getroffen en in he dingstukken, welk manspersoon hierii schjjnlijk was gaai De ouders te Hil ren geworden dooi zoon, deden van d de politie en to binnen kwam, dat had gevonden, wa: bevonden, heeft m kennis gesteld. De door de ouders hei jarigen zoon. Thans dregt de pi Loosdrecht als de I af met behulp van ten het lijk van de in de plassen moch MEISJE Het tienjarig me sedert Maandagavt fiets weggegaan en laatst gezien. Giste: Vechtbrug te Oud-, OFFICIEELE VA NEDERLANDS Valuta's (schi New-York l.i 75 28—75.43; Bru: sinki 3.813.82; Zürich 42.72—42.8 Bankpapier: Ni Brussel 30.0830. 44.94; Zürich 42.6 BETALING VAN OVERHEID GE RIJ De Rüstungsinspe het volgende beken Motorrijtuigen, i weermacht zijn gev gorieën te ondersch le. motorrijtuigen, schatsungsurkunde 2e. motorrijtuigen, van overname is af wijs van overname kwijtschrift, A Empfangsbescheinig Ten aanzien van motorrtijuigen is d vangen. De houder urkunden ontvange generaal van het v ping, waar en war vindt. Slechts zal de ui kunnen plaats vine kelijke houder va kunde hem dit stul en hem gemachtigd ontvangst te nemer de Abschatsungsur) gebracht. Huurverkoopers, geven zelf de uitbi nemen, dienen zich pers te verstaan n afgifte van de At van de te geven n Wie het uitbetaa neemt en daarbij v torrijtuig wederom stelt zich bloot aan volging. Ten aanzien van motorrijtuigen zal overeenkomstig de rijkscommissaris vc landsche gebied va; no. 49 betreffende richtingen ten beht weermacht in Nede der 139 jaar lang de ALKMAAI reclame plaats Uw ad ver te: FAMILIEBLe. waarde! SCHIP MET E Voor de tweede de waterrijke omgi Vlissingen een 'der die zich in de eerst voltrokken. Gistere sche buitenhaven c het zwaarbeschadig et Emergo" opgeha ken werd gebracht, der passagiers- en provincialen stooml schele, die de verï onderhield. Aan boord bevon het scheepspersone: alsook de dames P en van Besien uit t de kostschool naar jarig zoontje van

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2