DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Courant Speciale lasthebber van Roosevelt naar Engeland. De stemming in Engeland. Verklaring van Cudahy verwekt opschudding in Amerika. De Britsche landbouw. 3 Fransche graanorders in Canada geannuleerd. i doodvon- tot op het teg dijker- wilde. Da- ïeer hoe de r hem heen mi dag wist ;n Februari de cel der rappen ge- loos vertel- Straatsburg rdere loop- i onze cel, htjes zeide: Den bereid." toen Roos ;ebed begon sliepen wij idingen, die was reeds dood. Een zijn laatste aken er niet jen zes uur ilitaire ge- I. Toen ik de kolonel: Ik maakte ;1 met ge- rage, l'heure i Roos en de nis kwamen i zeide Roos was. Daarop boeien afge- iber dag en werd beduid :ken. Daarop ien een blik Even later om zijn zak en hand en Dt dan ik en groet dan l vaderland." rangenis de l voor Roos iigendommen voorbij. Wij >ren van de ;zame, zware r de laatste m de geeste- ls en vertelde d van onzen Nancy naar >ver religieu- was nog niet ragen waarin waren, op de 3 nam van inde woorden ven aan mijn en aan mijn twee soldaten gen hem neer et de handen aal vast. Vóór l, stond het eweren waren ijl hij luide ik het com- >d. Zijn hoofd zeefde borst. Lei bij en gaf 1 den genade- I zijn lijk van in kist gelegd, igenis begroef kerkhof van Vannacht is mevrouw L. haar woning een trapje ge lukkig terecht, i afloop. - Gis- ge F. K. H. uit Rudolfstichting veld, op een Vermoedelijk greep de jon- ït. Hij viel naar dood. lD met een LKTER. RDE voor den Tel. 3320. l* l ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENT IEN Van 1 -5 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. No. 186 Dit nummer bestaat uit twee bladen. Directeur: C. KRAK. Donderdag 8 Augustus 1940 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 142e Jaargang Hij is teruggevlogen om verslag uit te brengen. De Amerikaansche kolonel Donavan is volgens berichten uit de Engelschen bladen twee weken geleden als speciale lasthebber van Roosevelt naar Londen gekomen om persoonlijke indrukken op te doen van Engelands oorlogsinspanning. De vorige week zou hij naar de Vereenig- de Staten teruggevlogen zijn om zijn in drukken mede te deelen aan den minister van Marine, Knox. Donavan heeft besprekin gen gevoerd met koning George, Churchill, Eden, Alexander, Bevin, Morrison en luit.- generaal Brocke. Hij heeft verder munitie fabrieken en militaire opleidingscentra be zocht en er vooral prijs op gesteld in contact te komen met lieden uit het volk. Voorts is de'kwestie van leverantie van materialen door de Vereenigde Staten aan Engeland met de bevoegde autoriteiten besproken. Wanneer zal de dag der verschrikking zijn? In een artikel over de stemming in Enge land, schrijft de New York Times, dat in iedere uit Engeland komende brief in een of anderen vorm de zorg tot uiting komt over hetgeen de. dag van morgen zal brengen. Dit, zoo merkt het blad hierbij op, toont de vreeselijke spanning, waarin het Engelsche volk leeft. Reeds voor den af zonderlijken mensch bestaat er niets vree- selijkers dan onzekerheid, wanneer echter deze onzekerheid een volk van 45 millioen zielen betreft, dan kan men zich de stem ming van een volk voorstellen, dat iederen morgen opstaat met de vraag, of deze dag de dag der verschrikking zal zijn. De verklaring van den vroegeren Ameri- kaanschen ambassadeur in Brussel, Cudahy, over het keurige gedrag van de Duitsche soldaten in België, alsmede in het bijzonder zijn vergelijking met de Amerikaansche soldaten, die zich, volgens zijn meening, niet zoo correct gedragen zouden hebben, heeft in Washington groote verbazing ge wekt. Deverklaring is in alle dagbladen afge drukt en ook door de radio meermalen her haald. De plaatsvervangende minister van bui- tenlandsche zaken. Welles, verklaarde, dat hij ieder commentaar van de hand wees, alvorens de nauwkeurige tekst van de ver klaring van Cudahy gelezen te hebben. De ze tekst heeft hij aan den Engelschen am bassadeur aan den Amerikaanschen ambas sadeur te Londen, Kennedy, opgevraagd. De Engelsche pers onthutst over Cudahy. Het Zweedsche dagblad „Nye Dagligt Al- lehanda" meldt uit Londen, dat in diploma tieke kringen aldaar de mededeelingen van den vroegeren Amerikaansche gezant in België, Cudahy, op levendige wijze worden besproken. Hij wordt scherp becritiseerd wegens de ze mededeelingen, waarin hij de wijze loof de, waarop de Duitsche bezetting was ge schied. De „Naws Chronicle" schrijft: dergelijke uitingen van een buitenlandschen diplo maat komen niet te pas. Zij wekken den indruk alsof hij van meening is, dat alles weer in orde zal zijn, wanneer Engeland na eenige weken zal zijn verslagen. Te Londen meent men, dat zijn mededeelingen een on gelukkige uitwerking op de Britsche open bare meening zullen hebben, juist nu goe de betrekkingen tot de Vereenigde Staten voor Engeland van levensbelang zijn. Men moet zich onafhankelijk maken van leveringen uit het buitenland. De Britsche minister van voedselvoorzie ning heeft tot alle landbouwers in Groot- Britannië den oproep gericht zich voor den komenden tijd in hun bedrijven zoo onaf hankelijk mogelijk te maken van leveringen uit het buitenland. In verhoogde mate zal het de taak van de Britsche landbouwers zijn om de levensmiddelen, welke voor het Engelsche volk noodig zijn, te leveren. was nog Meerland, waar ze kken. Die LUCHTAANVALLEN OP SCHOTLAND. Het ministerie van binnenlandsche veilig heid deelt mede: Gisternacht hebben vijan delijke vliegtuigen op twee districten in Schotland bommen laten vallen. In de na bijheid van Bristol zijn vlugschriften en eenige bommen neergekomen. Naar uit Quebec wordt gemeld, is aldaar in kringen van de Fransche Canadeezen levendige ontstemming ontstaan, dat door een besluit van het Londensche blokkade ministerie de verscheping van 100.000 ton Canadeesche tarwe naar Frankrijk is ver boden. Het betreft hier orders, die naar verluidt, nog afkomstig zijn van de vroegere Fransche regeering Reynaud en welke begin Augustus hadden moeten worden uitgevoerd. Londen weigert Frankrijk ook graan uit Argentinië. Drie Grieksche schepen met graan uit Argentinië voor Frankrijk zijn op 3 Augus tus niet naar Marseille vertrokken, zooals oorspronkelijk het voornemen was. De lading staat op rekening van de Fransche regeering, die door bemiddeling van haar ambassade en van de diplomatieke vertegen woordiging der Vereenigde Staten de En gelsche ambassade ervan in kennis had gesteld, dat het graan uitsluitend voor de verzorging der Fransche bevolking in de door den oorlog geteisterde gebieden be stemd was. Daar aanvankelijk van Engelsche zijde geen bezwaar gemaakt was, konden de noodige voorbereidingen voor het inladen van het graan en het vertrek van de schepen getroffen worden. De Engelsche consul- generaal te Buenos-Ayres heeft inmiddels den scheepskapiteins rechtstreeks eenige uren voor het voorgenomen vertrek meege deeld, dat het Londensche blokkadeministe rie op zijn aanvrage de goedkeuring ge weigerd had. De schepen moesten er dus op rekenen onderweg door Britsche zeestrijd krachten te worden aangehouden. Daarop werd van het vertrek der schepen afgezien. BRITSCH ESKADER WEER IN GIBRALTAR TERUG. Het Engelsche eskader, dat onlangs Gi braltar heeft verlaten, is gisteravond weer in Gibraltar binnengeloopen. Bovendien wordt gemeld, dat door vlieg tuigen van onbekende nationaliteit dage lij ksch verkenningsvluchten boven de ves ting worden gemaakt. JAPAN EN ENGELAND. Men hoopt op een vriendschappelijke regeling der spionnagezaak. De Britsche ambassadeur, Craigie, hoopt op een vriendschappelijk bijleggen van de spionnagezaak, zoo meldt de welingelichte Tokio Asahi Sjimboen met betrekking tot den inhoud van de gedachtenwisseling tus- schen den minister van buitenlandsche zaken, Matsoëoka en Craigie. Laatstgenoemde zou Matsoëoka dringend hebben verzocht, dat de Japansche regee ring zou medewerken aan de vriendschap pelijke oplossing van de spionnage-aangele- genheid. Tegelijkertijd heeft Craigie uiteen gezet, dat de arrestaties der Japanneezen door de Britsche autoriteiten verricht zijn in overeenstemming met de wet op de landsverdediging. Craigie zou verder heb ben beweerd, dat het van Engelsche zijde niet ging om represaillemaatregelen. Matsoëoka heeft daarop den eisch gesteld, dat de Japanneezen terstond moesten wor den vrijgelaten en dat garanties voor de toekomst moesten worden gegeven. Tevens gaf hij uitdrukking aan de verwachting, dat geen verdere arrestaties zouden verricht worden. Ofschoon de Japansche regeering, zoo zou hij verder hebben verklaard, reeds definitieve besluiten genomen heeft ten aanzien van de verdere houding van de Britsche regeering, is Japan voornemens de ontwikkeling van den toestand eenigen tijd rustig waar te nemen. De perscommentaren toonen verder een uitgesproken anti-Engelsche houding: Zij handhaven den eisch tot onmiddellijke vrij lating der gearresteerde Japanneezen. De Myako Sjimboen schrijft: „Het is duidelijk, dat de Engelsche weerwraakmaatregelen ten doel hebben een nauwere aansluiting bij de spilmogendheden te verhinderen, hetgeen naar het schijnt bereikt moet wor den door economische dreigementsmaatre gelen. Het blad meent echter, dat de ver sterking van den „driehoek" een politiek is van het kabinet Konoye, waartoe vast be sloten is en die door de volksstemming wordt gesteund. Deze politiek wordt ook niet door Engelsche represailles gewijzigd. ITALIAANSCHE VERLIESLIJSTEN. Het hoofdkwartier publiceert de verliezen der marine in Juli. De lijst bevat de namen van 130 gewonden, 99 dooden en 69 ver misten. Tevens worden de verliezen van de luchtmacht in Juli gepubliceerd: 109 ge wonden, 89 dooden en 62 vermisten. In O. Afrika hebben leger en fascistische militie gedurende de maand Juli 31 dooden verlo ren. Ernstige toestand voor de Engelschen aan de Middellandsche zee en in Afrika. De Daily Mail publiceert een artikel van den luitenant-kolonel Lowe, waarin deze den toestand der Engelschen aan de Middel landsche zee en in Afrika zeer ernstig noemt. Lowe constateert, dat de Italiaan- sche troepen in Libye en Abessinië supe rieur zijn aan de Engelschen in aantal en bewapening, en dat het zeer gevaarlijk is de Italiaansche doortastendheid te onderschat ten. Naast de bedreiging van zijn eilanden mag Engeland niet zijn moeilijke positie vergeten aan het Suezkanaal en in de Roode zee. BEZOEK VAN DEN FURHER AAN DR. KRUPP VON BOHLEN UND HALBACH. De Führer heeft gisterochtend een bezoek gebracht aan dr. Krupp von Bohlen und Halbach in diens villa Hügel in Essen, ten einde den leider van de grootste Duitsche wapensmidse persoonlijk zijn gelukwen- schen met zijn zeventigsten verjaardag over te brengen. Daarbij overhandigde de Führer aan dr. Krupp von Bohlen und Halbach als blijk van waardeering voor zijn verdiensten jegens volk en rijk het gouden eereteeken der N.S.D.A.P. Rijksminister dr. Funk bracht den jubi laris de groeten en gelukwenschen over van de rijksregeering en overhandigde hem in opdracht van den Führer als blijk van er kenning van zijn: verdiensten voor het Duitsche bedrijfsleven het adelaarsschild van het rijk met het opschrift „Aan den Duitschen economischen leider". Rijksperschef dr. Dietrich bracht dr. Krupp von Bohlen und Halbach de geluk wenschen over van de Duitsche pers. Na zijn bezoek aan dr. Krupp von Bohlen und Halbach bezichtigde de Führer een reeks werkplaatsen der Kruppfabrieken. Overal, waar men den Führer herkende, werd hij door de arbeiders der fabrieken en door de bevolking der stad Essen stormach tig toegejuicht. De Führer verliet daarna de stad Essen HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. Haifa gebombardeerd. Legerbericht nr. 'Van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Onze luchtformaties hebben voor de der de maal het petroleumcentrum Haifa ge bombardeerd. Er ontstond brand in petro- leumopslagplaatsen en ook de havenwerken werden getroffen. Al onze toestellen zijn op hun basis teruggekeerd. Volgens berichten uit betrouwbare bron heeft de brand welke bij het eerste bombardement van Haifa ont staan is, verscheidene dagen geduurd. De bij het tweede bombardement vernielde raffinaderij is die van de Shell. In Noord-Afrika zijn vijandelijke kampen ten Z. van Solium en de spoorlijn Alexan- drië-Marsah-Matrouh gebombardeerd. Een viermotorig Engelsch vliegtuig van het type Sunderland is door onze jagers nabij Tobrusk neergehaald. In Oost-Afrika zijn de marinebases van Aden en Berbera doeltreffend gebombar deerd en is een vijandelijke machine neer geschoten. De grens van Britsch Somaliland is op verscheidene punten door onze afdee- lingen overschreden. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Vliegvelden? aangevallen. Het opperbevel der weermacht maakt be kend: Een Duitsch oorlogsschip heeft scheeps- ruimte der vijandelijke koopvaardij met een inhoud van 30.000 brt. in overzeesche wateren tot zinken gebracht. Onze gevechtsvliegtuigen hebben vlieg velden aangevallen bij Tynemouth en St. Athans, benevens vliegtuigfabrieken van Vickers Armstrong in Chester en installa ties der bewapeningsindustrie in Swansea, waar bommen op geworpen werden. Britsche vliegtuigen, die in den nacht van 6 op 7 Augustus boven Nederland en West- Duitschland in gering aantal verschenen, wierpen op verscheidene plaatsen bommen zonder noemenswaardige schade aan te richten. DE CIJFERS SPREKEN. In verband met de beweringen van het Britsche ministerie voor de inlichtingen, dat Engeland onkwetsbaar en onoverwinnelijk is, wijst de Tevere op de nuchtere taal der getallen in de Italiaansche legerberichten. Daaruit blijkt, dat het Italiaansche luchtwa- pen en de luchtafweer tot dusverre 285 vijandelijke vliegtuigen hebben neergescho ten of op' den grond vernield, terwijl de Italiaansche verliezen beperkt bleven tot 45 vliegtuigen. Wat de verliezen ter zee be treft, heeft Engeland sedert het begin van den oorlog een kruiser, zeven torpedoboo ten en elf duikbooten verloren. Voorts zijn de slagschepen Hóod en twee van het type Warspite, twee vliegtuigmoederschepen, acht kruisers, drie torpedobooten en twee duikbooten zwaar beschadigd. Daarbij komt het verlies van vier tank schepen en een vrachtschip. De Italiaansche verliezen daarentegen be droegen slechts een lichte kruiser, drie tor pedobooten, zeven duikbooten en een mij nenveger. Burgerlijke bestuursleden voor Luxemburg, Lotharingen en Elzas benoemd. Von Schirach rijksstadhouder in Weenen. Krachtens twee decreten van den Führer zal het geheele burgerlijke bestuur in Elzas- Lotharingen en Luxemburg in het vervolg niet meer in handen van militaire autoritei ten zijn, maar in die van chefs der burger lijke administratie, die onmiddellijk onder den Führer ressorteeren. De uitoefening der militaire gezagsrechten blijft bij de mili taire autoriteiten berusten. De Führer heeft voor Lotharingen den rijksstadhouder en gouwleider Josef Bürck- kel, voor den Elzas den rijksstadhouder en gouwleider Robert Wagner, voor Luxem burg gouwleider Gustav Simon tot chef van het burgerlijk bestuur benoemd. Hij heeft tegelijkertijd gouwleider Bürckel op diens verzoek ontheven van de functie van rijks stadhouder en gouwleider te Weenen met het voorbehoud, dat Bürckel elders als rijksstadhouder benoemd kan worden. Tot rijksstadhouder en gouwleider in Weenen is rijksleider Baldur von Schirach benoemd. Hij is ontheven van zijn functies van rijksjeugdleider der N. S. D. A. P. en jeugdleider van het Duitsche rijk. Met handhaving in zijn functie van rijksleider voor de jeugdopleiding der N. S. D. A. P. is von Schirach tevens door den Führer be last met de inspectie der geheele Hitler- jeugd, niet alleen wat de partij doch ook wat den staat betreft. Tot rijksjeugdleider der N. S. D. A. P. en tot jeugdleider van het Duitsche rijk heeft de Fiihrer den „Obergebietsführer" Arthur Axmann be noemd. De „Stabsführer" Hartmann Lauter- bacher is benoemd tot plaatsvervangend gouwleider. De Duitsche pers tevreden. De decreten van den Führer over de be noeming van de gouwleiders Bürckel, Wag ner en Simon tot leiders van het burgerlijke bestuur voor Lotharingen, Elzass en Luxemburg, alsmede de benoeming van Baldur von Schirach, tot rijksstadhouder en gouwleider te Weenen beheerschen het beeld van de ochtendbladen. Alle bladen brengen foto's van de benoemden en be spreken hun persoon. Deze belangrijke personeelswijzigingen, zoo schrijft de „Deut- Bürckel sche Allegemeine Zeitung" heeft behalve een binnenlandsche ook een sterk algemee- ne politeke beteekenis. Na voltooiing van de krijgsverrichtingen in het westen her neemt thans in de genoemde bezette gebie den en burgerlijke orde haaf rechten, waar bij uiteraard de uitoefening van de militaire souvereine rechten aan de militaire over heid voorbehouden blijft. De benoeming van de rijksstadhouders en gouwleiders Bürckel en Wagner en van gouwleider Simon beteekent niet alleen een sterk bewijs van vertrouwen tegenover de ze drie mannen, wier prestaties ook buiten de grenzen van het rijk bekend geworden zijn, doch ook in regionalen zin is zij zeer ge rechtvaardigd. Van de nieuwe gebieden die thans onder het burgerbestuur van deze gouwleiders gesteld worden, is elk ten wes ten van de gouw gelegen waar elk van deze drie mannen de laatste jaren reeds de groote prestaties verricht heeft. De ver dienste van gouwleider Bürckel voor den terugkeer van het Saargebied naar het Rijk is bekend. Van jongeren datum is de groo te organisatorsche taak welke de drie gouwleiders bij den bouw van den westwal gehad hebben. Daarmede kunnen deze drie mannen in den besten zin de exponenten van het „Grenzlanddeutschtum", genoemd worden en de beste voorwaarden mee brengen voor hun nieuw vergroot arbeids terrein. DE ANTI-BRITSCHE BEWEGING IN JAPAN. Uit Tokio wordt door het D.N.B. gemeld: De anti-Britsche beweging in geheel Japan neemt een nauwelijks verwachten omvang aan. Ook voor Woensdag zijn in de meest verschillende steden en organisaties betoo gingen aangekondigd en resoluties inge diend. Behalve Tokio, Kobe, Osaka, Sjimo- noseki en andere steden in Japan hebben ook Hirosjima enFoekoeoka een beslist standpunt bepaald tegen de arrestatie der ajpanneezen. Tegelijkertijd werden resolu ties gezonden aan den premier, den minister van oorlog en dien van buitenlandsche zaken. De Tokio Asahi Sjimboen meldt, dat de Britsche honoraire consul in Sjomonoseki is afgetreden en tegelijkertijd de door hem geleide handelsmaatschappij zal ontbinden. In Tokio is een nieuwe „anti-Britsche ver- eeniging der burgers van Tokio" gevormd, waarvan alle gemeenteraadsleden der stad lid zijn. Alle in Tokio ontvangen resoluties eischen de onmiddellijke vrijlating van de gearresteerde Japanneezen en de opheffing van den Britschen invloed uit Oost-Azië. De nationalistische vereeniging Meirinkai, die hoofdzakelijk bestaat uit vroegere offi cieren onder leiding van generaal Tanaka, heeft besloten aan leden van het kabinet, van den generalen staf van het leger en den staf van de marine, benevens aan diploma tieke vertegenwoordigingen eischen te over handigen betreffende afweer van Britsche represailles. TORNADO AAN DE KUST VAN LOUISIANA. Duizenden bewonners van de kust van Louisiana zijn moeten vluchten voor gewel dige overstroomingen, die door een tornado waren veroorzaakt. Vele plaatsen zijn thans geïsoleerd. De schade, die vooral in suikerplantages en moestuinen is aangericht is ontzaglijk. De eerste berichten spreken van dooden en van talrijke gewonden. Men vreest, dat vooral in afgelegen nlaatsen talrijke menschenlevens zijn te betreuren. EEN REDE VAN ALEXANDER. De eerste lord der Britsche admiraliteit Alexander heeft in een rede voor leden der oorlogsmarine, als zijn meening uitgespro ken, dat de verdedigingsplannen van Groot- Britannië rekening houden met elke moge lijke wijze van aanval. Voorts wees hij er op, dat Engeland waar schijnlijk nog zware slagen moet opvangen, zwaar op de proef zal worden gesteld en dat zich gebeurtenissen van bedenkelijken aard zullen voordoen. Daarom moet Engeland waken voor zijn veiligheid. DE NIEUWE ECONOMISCHE POLITIEK VAN JAPAN. In een interview met de Japan Times heeft de minister voor handel en industrie, Kobajasji, verklaard, dat de nieuwe econo mische politiek van Japan ten doel heeft de prijzen algemeen laag te houden om de bevolking geen nieuwe lasten op te leggen. Verder moet zij Japan in de eerste plaats economisch onafhankelijk maken van En geland en de Ver. Staten. Deze autarkie is uiteraard slechts stapsgewijze te bereiken. De Duitsche economische politiek geeft Ja pan menig denkbeeld. In dit verband vermeldde de minister, dat hij als lid van de kortelings naar Italië ge zonden Japansche economische delegatie met de Duitsche A.E.G. een groot leveran tiecontract had gesloten, waarin tevens was bepaald, dat twee nieuwe nederzettingen der A.E.G. in Tokio en China zouden wor den opgericht. DE BIJEENKOMST VAN DEN HOOGSTEN SOVJET. De eerste kamer van den hoogsten Sovjet, de z.g. bondsraad, is gister bijeengekomen ter behandeling van het zesde en laatste punt der agenda, de bekrachtiging van de wetten, die in den tijd tusschen de vijfde en de zevende zitting zijn uitgevaardigd. Verder werden de veranderingen goedgekeurd, die door de opneming der nieuwe bondsrepu blieken in de grondwet moesten worden aangebracht. De Sovjet-Unie bestaat thans uit zestien bondsrepublieken, terwijl het aantal plaatsvervangende voorzitters van het presidium der hoogsten Sovjet is verhoogd tot 15. De procureur-generaal der Unie, Pankratjev, is van zijn ambtsplichten be vrijd en vervangen door Botsjkov. Een reeks wetten en verordeningen van de laatste maanden werd goedgekeurd. Na den bondsraad heeft thans ook de Tweede Kamer van den hoogsten Sovjet van den raad der nationaliteiten in een slot vergadering, de wetgevende veranderingen, welke noodzakelijk zijn geworden door de aansluiting van de vier nieuwe bondsrepu blieken en de tusschen de 6e en de 7e zit ting van den hoogsten uitgevaardigde wet ten en verordeningen aangenomen. Daar mee is de zevende vergadering van den hoogsten Sovjet der U.S.S.R. geëindigd. TABAKSVOORRADEN IN ENGELAND VERDWIJNEN. Volgens in Lissabon ontvangen berichten wordt het gebrek aan tabak in Engeland zoo voelbaar, dat de distributie over de tabaks fabrieken thans is onderworpen aan een streng toezicht. Volgens een bericht in de „Times" teert men thans op de aanwezige voorraden.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 1