Agenda ^Biicgeciifke Stand yUMicaties JUovwciaal 1Hemos De winkels zijn gesloten Historisch Genootschap Westfriesland. LANGENDIJK NIEUWE NIEDORP OBDAM BROEK OP LANGENDIJK NIBBIXWOUD EGMOND AAN ZEE EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Donderdag. MUZIEKUITVOERING VAN DE ORDNUNGS-POLIZEI. Wij herinneren er aan, dat hedenmiddag van 16.30 tot 18 uur op het Hofplein een uitvoering zal worden gegeven door een muziekcorps van de Ordnungs-polizei. DE BEDREIGING VAN DE ALKMAARSCHE KAASMARKT. In verband met gehouden besprekingen hebben wij het wenschelijk geoordeeld een voorgenomen bijeenkomst af te wachten alvorens nadere mededeeling te doen over ondernomen stappen ten opzichte van de bedreiging van onze kaasmarkt door de Ne- derlandsche Zuivelcentrale. VARKENSPEST IN DE GEMEENTE UITGEEST. De besmettelijke veeziekte varkenspest doet zich thans ook onder de varkens in Uitgeest voor en breidt zich steeds nog uit. Reeds bij varkens van diverse veehouders, zoowel op Dorregeest als te Assum, is de ziekte reeds geconstateerd. Maatregelen zijn getroffen om de ziekte zooveel mogelijk te beperken. HET STOFZUIGERHUIS. Het stofzuigerhuis Ritzema van den heer T. Witte, dat tot heden gevestigd was in het kleine winkeltje aan de Schoutenstraat, gaat verhuizen. Vanaf morgenmiddag moet men weliswaar in dezelfde straat zijn, maar nu op nummer 26, waar de heer Witte een geheel gerestaureerd pand heeft gekregen, dat meer ruimte, meer geriefelijkheden biedt, hetgeen in de eerste plaats prettiger is voor den verkooper, maar natuurlijk hoofdzakelijk geschied is, omdat de zaak uitbreiding noodig had. Deze verhuizing beteekent een groote verbetering, wat ongetwijfeld Het Stofzui gerhuis ten goede zal komen. Wat een merkwaardige week! De stra ten zijn leeg, de winkels gesloten. Geen étalage-bewonderende dames, geen pakjes- zwoegende vaders meer! En nu maar: ruime autobussen, nademaal de- boodschap- tasschen en omvangrijke pakketten met reclame-bedrukte omhulsels ganschelijk ontbreken. Want de winkels zijn gesloten! En nu zegge men niet: 't zijn alleen maar de winkels, die textielproducten verkoo- pen, al de andere zijn en blijven geopend, want dan hebt ge het mis. Wat beteekent nou een kruidenierswinkel (behalve dan voor het geval u bonnen heeft!), wat zit er nou in een banketbakkerswinkel (de lekkere zoetigheden natuurlijk buiten beschouwing gelaten!), wie interesseert zich voor den fotohandel (al staan er soms verduveld aardige kiekjes in de étalage en al kan men heerlijk roddelen, omdat ,,die en die zich zóó nee maar hoe durft ze! heeft laten kieken en zich natuurlijk ook nog in de uitstakast heeft laten zet ten!!) 't Is tóch allemaal niks, vergeleken bij de modehuizen. En daar gaat het om. Japonnetjes kijken en bewonderen en dan naar binnen te stappen en passen. Met zoo'n heerlijk praatje. Mevrouw, het staat u prachtig. Als gegoten. En zoo slank Zou ik tóch maar niet liever Maar deze staat u zoo beeldig, zoo jeugdig (pardon, lieftallige verkoopster, dat is fout, dat is niet minder dan een blunder: een japon staat altijd jeugdig en uw klant ziet er altijd jeugdig uit, net zoo goed als een japon altijd slank staat, om dat uw klant immer slank is). Heerlijk nietwaar? dat passen en nog eens passen. Zoo te zitten te midden van alle mogelijke japonnetjes en jurkjes En bediend te worden door ijverige han den, die blijkbaar niet moe worden (al hóórt u niet de hatelijkheid aan uw adres: zeg, help jij dat mensch effe, ik heb d'r deze week nou al twee keer bediend en nog heb ze niks gekochtdoor vriendelijke meisjes, die precies weten, wat u staat (pas op, dat u niet thuis komt met dat ding, dat niemand kon verkoopen). Wat een merkwaardige week! Wat een rust in huis, nu er geen pakjes en reke ningen komen van modehuizen. Ja, ook dat laatste woord is veel-beteekenend. Men koopt nu eenmaal niet meer in een win kel, men komt nog wel eens een enkelen keer in een „zaak", maar normaal wordt men bediend door een Huis of een Maison, wat precies hetzelfde is, alleen iets defti ger staat. Een merkwaardige week voor onze dames-koopsters. Maar ook voor onze dames-verkoopsters. En voor de mannelijke winkelbedienden. Géén klanten voor de toonbank. Geen kassa-gerinkel. Maar overal het kaartje „gesloten" voor de deuren. Terwijl daar binnen toch hard gewerkt wordt. Nee, om den dood niet zoo gewoon „balans opmaken!" Maar alles, letterlijk alles moet onderste boven gehaald worden. Coupons moeten worden opgemeten en niet geschat, Elk jurkje of japonnetje moet genoteerd worden, elk zakdoekje moet ingeboekt worden. En er is voor ons buitenstaan ders geen kijk op alles, wat een mode huis, wat een manufacturenwinkel biedt. De winkelbedienden hebben het deze week drukker dan ooit. En straks worden nieuwe etalages gemaakt, worden alle voorraden netjes opnieuw opgestapeld, voorzien van prijzen, misschien voorzien van punten. En over een paar dagen kan men opnieuw koopen, als men punten heeft! Wat een merkwaardige week! HET AUTO-ONGEVAL TE LIMMEN. Een der slachtoffers ter aarde besteld Ondr zeer groote belangstelling is Dins dagmorgen te Heemskerk ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Jacob Koning, die j.l. Donderdag door een noodlottig ongeval in de gemeente Limmen zoo ernstig was aangereden, dat hij Zaterdag aan de bekomen wonden is bezweken. Door kapelaan J. van Adrichem werd de gezongen H. Mis van Requiem opge dragen. De kerk was geheel gevuld met familie, vrienden en een groot aantal be langstellenden. Na de H. Mis werd het stoffelijk overschot naar zijn laatste rust plaats gedragen. Voorop ging het om floerste vaandel van de H. Familie, waar van de overledene lid was. Nadat de kist aan den schooi der aarde was toevertrouwd, werd de absoute door kapelaan van Adrichem verricht, waarna vijf Onz Vaders en Weesgegroeten ge beden werden. Een krans van oud-leer lingen der Mulo-school alsmede een van de buurt jongens dekten de baar. De toestand van het tweede slachtoffer, een neef van den overledene, is, naar men ons bij informatie aan het St. Elisabeth- ziekenhuis mededeelde ,nog steeds ernstig, hoewel een lichte verbetering is inge treden. ONGEVAL TE NIEUWE NIEDORP. Het zoontje van den heer C. G. te Nieu we Niedorp is in de malerij De Toekomst onder een stapel volle zakken geraakt met het noodlottig gevolg, dat hij vermoedelijk een been heeft gebroken. Dr. de Boer ad viseerde overbrenging naar het ziekenhuis alhier. HUIS TER DUIN VOORLOOPIG GESLOTEN. Het koloniehuis Huis ter Duin te Eg- mond aan Zee, van de Amsterdamsche ver- eeniging Ziekenzorg, is volgens besluit van het bestuur voorloopig gesloten, daar er niet voldoende deelname aan kinderuitzen ding was om een loonende exploitatie mo gelijk te maken. Zoodra weer voldoende deelname verzekerd is te achten, hoopt het bestuur het koloniehuis weer te openen. ABONNEMENTSVOORSTELLINGEN GULDEN VLIES. Waar men ook dezen winter ongetwijfeld behoefte zal hebben aan ontspanning ligt bet in de bedoeling van de directie van 't Gulden Vlies ook dan abonnementsvoor stellingen te organiseeren. De onderhande lingen met eerste rangs gezelschappen zijn tot een goed einde gebracht en men kan aldus drie uitstekende voorstellingen ver wachten. JEUGDIGE WERKKRACHTEN VOOR DEN LANDBOUW. Plaatsing in Duitschland. De rijksdienst der werkloosheidsverze kering en arbeidsbemiddeling te Den Haag deelt in aansluiting op een eerder van Duitsche zijde verstrekt persbericht mede, dat voor jongens en meisjes in den leeftijd van 16 tot en met 18 jaar gelegen heid bestaat om gedurende drie maanden als hulparbeiders(sters) voor lichteren ar beid bij de oogstwerkzaamheden in den landbouw in Duitschland geplaatst te worden. Deze plaatsing zal op tweeërlei wijze geschieden, ten eerste door plaatsing als interne knecht (dienstbode). In dit geval is de huisvesting en verpleging dus bij den landbouwer zelf. Worden zij niet intern geplaatst, dan worden zij in jeugd huizen, onder bekwame leiding, onderge bracht. In de jeugdhuizen worden niet gelijktijdig jongens en meisjes geplaatst. Steeds zullen afzonderlijke groepen ge vormd worden. Voor den te verrichten ar beid ontvangen zij vrij kost en inwoning, reiskosten heen en terug, wanneer zij ten minste drie maanden in dienst blijven, en een zakgeld van 10 tot 15 R.M. per maand. Indien zij in Duitschland geplaatst wor den, kunnen zij eventueel loonoverschotten op dezelfde wijze als thans de andere ar beiders overmaken. Vakkennis is geen vereischte. Vast moet evenwel staan, dat de jongelieden gezond zijn en voor lichteren arbeid in den land bouw geschikt. Omtrent plaatsing in den Nederland- schen landbouw worden nog besprekingen gevoerd. EXPORT VAN TUINBOUWPRODUCTEN NAAR BELGIE STOPGEZET. Woensdagmorgen werd in de veiling te Broek op Langendijk medegedeeld, dat geen monopolie-overeenkomsten meer mochten worden afgegeven voor den export van tuinbouwproducten naar België. De ex port naar dit land nam juist de laatste da gen nogal op, zoodat er verscheidene han delaren waren, die dezen morgen ook weer voor België zouden willen laden. Dit kon nu niet doorgaan. Gehoopt wordt, dat er spoedig weer gelegenheid zal zijn om ook naar België te kunnen verzenden. HET WIT-GELE-KRUIS. In de maand Mei werden door de wijk verpleegster 723 bezoeken afgelegd bij 43 patiënten, waarvan 486 bij leden van het A. A. Z. A., 174 bij leden van het Wit-Gele- Kruis, 40 bij stadspatiënten en 23 bij parti culieren. In de maand Juni was het totale aantal bezoeken aan 36 patiënten 749, waarvan 474 bij leden van het A. A. Z. A., 235 bij leden van het Wit-Gele-Kruis, 37 stadspa tiënten en 3 bij particulieren. De wijkkraamverpleegster legde in Mei 150 bezoeken af bij 8 patiënten en verleen de 2 maal assistentie bij den dokter. In Juni bracht zij 240 bezoeken bij 10 patiënten en verleende zij eenmaal assistentie bij den dokter. Tot en met Zondag 11 Aug., Oudegracht bij de Ridderstraat, museumschip Klein Artis. Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Drie verliefde vrijgezellen (kom.); hoofdrollen Theo hingen, Gusti Hesber, Hermann Thimig en Hans Holt. Toegang bo ven 18 jaar. Op het tooneel iederen avond The Rhythm Sheiks. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De klauw (sens.); hoofdrol Frits Rasp. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Twee werelden (rom.-dram.); hoofdrollen Kathe Gold, Carl Ludwig Diehl, L. Kon- stantijn, Fr. Schafheitlin. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De Oesterprinses (oper'tte); hoofdrol Gusti Wolf, Hermann Thimig, Theo Lingen. Toe gang voor alle leeftijden. Donderdag 8 Augustus. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, kindermiddag o.l.v. Jacob Hamel; o.a. optreden goochelaar Davola. CORRESPONDENTIE. Een voorbijganger alhier. Uw stuk is niet onderteekend. De redactie kent zelfs de naam van den afzender niet. Van opname kan daarom geen sprake zijn. Red. Alkm. Crt. INZAMELING EN HANDEL IN OUDE MATERIALEN EN AFVALSTOFFEN. De Burgemeester van Alkmaar maakt be kend, dat binnenkort regelingen zullen wor den getroffen ter verkrijging van een meer intensieve inzameling van oude materialen en afvalstoffen. Teneinde daarbij een doelmatig gebruik te kunnen maken van den bestaanden han del, zal een enquête naar dezen handel wor den gehouden. Deze enquête omvat allen, die zich thans reeds geregeld bezighouden met den handel in oude materialen en af vallen (oud ijzer en staal en andere meta len, lompen, oud papier, enz.) en zal in het bijzonder moeten vaststellen het aantal per sonen, dat dezen handel thans zelfstandig beoefent, de wijze, waarop zij dit doen en de mate, waarin zij naast dezen handel nog ander werk verrichten. Alle bovengenoemde personen, voorzoo ver zij niet reeds een uitvoerige vragenlijst ter invulling toegezonden kregen, moeten zich melden ter gemeentesecretarie, voor zoover hun geslachtsnaam 'begint met de letters A t/m K op Maandag 12 Augustus a.s. des voormiddags van 912 uur en voor zoover hun geslachtsnaam begint met de letters L t/m Z op Dinsdag 13 Augustus a.s. eveneens des voormiddags van 912 uur. Alkmaar, 8 Augustus 1940. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Algemeene verga dering te Hoorn. Het historisch genootschap „Oud West friesland" hield gister in het hotel Park zicht een algemeene vergadering onder voor zitterschap van den heer G. Nobel uit Lutje winkel. Als vertegenwoordiger van den ge meenteraad van Hoorn was aanwezig wet houder Bossert. In zijn hooggestemde openingsrede zei de voorzitter o.a.: De schoonheid is overal in zeer verschil lenden vorm, wanneer wij haar maar leeren zien. Hoe meer onze oogen daarvoor geopend worden, hoe mooier wij alles zien en er varen. Dat is'voor ons leven en voor allen met wie wij omgaan en samenleven van grooten invloed. Alles wordt er anders en beter door en het leven wordt er veel door verdiept, de stemming beter, de mensch gelukkiger. Wij vinden de wereld al naar wij gestemd zijn. Hij, die altijd klaagt en moppert vindt een mopperende wereld en dat element treedt helaas maar al te veel op den voorgrond, met alle ellendige gevolgen WEES VOORZICHTIG! De politie te Egmond aan Zee trof de zer dagen een paar jongens aan, die in het bezit waren van een onontplofte granaat, die zij pas gevonden hadden. Daar de jongens rustig met het gevaarlijke projec tiel zaten te spelen, wordt er hier nog eens met nadruk de aandacht op gevestigd, dat aanraking van dergelijke projectielen le vensgevaarlijk kan zijn en men daarom het beste doet ze rustig te laten liggen en di rect den burgemeester van eventueele vondst in kennis te stellen. DRIE BEROEMDHEDEN IN 'T GULDEN VLIES. Voor den door haar te organiseeren dans- middag en -avond op Zondag 11 Augustus is de directie van 't Gulden Vlies er na veel moeite in geslaagd iets buitengewoons te engageeren. In de eerste plaats de man die door de radio een geweldige bekendheid en populariteit heeft gekregen, de fenomenale en zeer zeker onze groote Nederlandsche accordeonist Jack Gerlach. Nog nooit is er in Alkmaar zulk een accordeonist opgetre den. In de tweede plaats komt de beroemde neger-pianist Freddy Johnson, de pianist van Negro Palace te Amsterdam en last r.ot least Holland's beste drummer Maurice van Kleef, die o.m. zijn medewerking ver leende aan het door „De Jazzwereld" geor ganiseerde jazz-feest in het Kurhaus te Scheveningen. De jazz-liefhebbers(sters) kunnen alzoo een zeer bij zonderen middag en avond mee maken. van dien. Maar hij, die overal de schoonheid in weet te vinden, die vindt 'n wereld van oneindige schoonheid. De keuze is aan ons zelf; welnu, het is niet moeilijk, zoekt de schoonheid in alle dingen en u zult uzelf en anderen waarmee u samenleeft, een onschat- baren dienst bewijzen en uw levensgeluk en dat van anderen in hooge mate verhoogen en het in dank ervaren, het meest en het best in allen eenvoud. Zoo hebben wij allen een taak te vervullen, ook voor het Historisch Genootschap, dat zich ten doel stelt de ge schiedenis van de historische dingen in eere te houden en de schoonheid van het gewest te bewaren en meer te leeren zien en te waardeeren tot aller heil en tot meerdere samenwerking van allen. Een schoone taak, die ieder, zonder uitzondering, kan bevorde ren, indien men dat wenscht. In dezen droeven tijd is dit van zeer groote waarde, omdat men daardoor een terrein betreedt, dat ons ondanks alle ellende en ver schrikkingen van den oorlog leidt tot meer rust en vrede, met hoop op een betere toekomst. Uit het jaarverslag, uitgebracht door den eersten secretaris, den heer Wortel, ge meente-archivaris van Alkmaar, bleek, dat het ledental op 1 Juli j.l. bedroeg 439 leden en 9 beschermers tegenover 445 leden en 11 beschermers op 1 Juli van het vorig jaar. De twee beschermers, die heengingen waren dr. Van Balen Blanken en dr. Van Aalst. Met diep leedwezen maakte het jaarverslag ge wag van het verscheiden van eenige leden, n.l. P. Stapel Cz. van Hoogkarspel, D. Pijper van Opmeer, Lootsma van Zaandam en jhr. Van Foreest van Heiloo. De voorzitter stond hier even bij stil, want zij, die heengingen, waren goede be kenden en getrouwe leden. Zij hebben hun taak volbracht. Hun werk zij gezegend. Dat zij rusten in vrede! De secretaris vervolgde hierop zijn jaarverslag en deelde mede, dat voor de overleden bestuursleden gedenkplaten zijn uitgevoerd in brons door de firma Scholten te Hoorn, volgens ontwerp van den heer Lückens aldaar. Deze platen zijn vervaardigd voor wijlen dr, Van Balen Blanken, Jac. de Jong, P. Schuurman en K. Ruiterman. Over de plaats, waar deze zullen worden onder gebracht, worden nog onderhandelingen ge voerd. De onthulling zal t.z.t. met eenige plechtigheid plaats vinden. Voorts vermeldde het jaarverslag o.m., dat op initiatief van den heer Roselaar in over weging is genomen om wederom een wed strijd te organiseeren voor tooneelauteurs. Een commissie van voorbereiding is in 't leven geroepen, waarin zitting hebben ge nomen de heeren H. Galis, P. Kooiman en J. Roselaar. Over de molens in het Westfriesche land schap wordt gewaakt. Voor een tweetal, dat met ondergang werd bedreigd, n.l. den ko renmolen te Benningbroek en den meel- molen aan den Zomerdijk te Wognum, werd contact gezocht met de eigenaars en met het bestuur van de vereeniging „De Hollandsche Molen". De wensch wordt geuit, dat dit met goed resultaat zal worden bekroond. Ver schillende andere zaken hadden de aandacht van het bestuur, o.m. de volksvermaken en -gebruiken, welke hier en daar nog voort leven, zooals b.v. de St. Maartensviering. De bibliotheek van het Genootschap werd met een flink aantal werken uitgebreid en de bundel ook de oudere jaargangen ondervond weer veel belangstelling. Het verslag werd besloten met de beste wenschen voor den verderen bloei van het Genootschap. De voorzitter voegde nog aan het jaarverslag toe, dat van de comm. voor het uitschrijven van een prijsvraag voor tooneel- stukken enz. reeds een plan is ingekomen, dat door het bestuur ten spoedigste zal wor den behandeld. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heeren Kerkmeijer, Nobel en Portegijs werden bij acclamatie herkozen. Voor de Claes Barendtsstichting, waarvan de heer Nobel als voorzitter ook automatisch voorzitter is geworden, werd in de vacature- Ruiterman bij acclamatie de nieuwe secre taris, de heer Wortel, benoemd. Wegens be danken van mr. Belonje (Alkmaar) werd mej. Ruij terman nog in het bestuur van het fonds gekozen. De heer Kay (Hauwert) deed nog eenige mededeelingen over Claes Barendts, over wien heel wat is gesproken en geschreven. Er is ook wel van hem gezegd, dat hij veel plagiaat heeft gepleegd, maar toch zijn er wel een paar werken verschenen, welke ken nelijk van zijn eigen hand zijn, n.l. een ver handeling over de revolutie in de herv. kerk in Noordholland en een werk over de Vier Noorder Koggen. Spr. merkte nog op, zich eenigszins aan Claes Barendts verwant te gevoelen, daar deze voor drie eeuwen op de zelfde plek heeft gewoond, waar spr. is ge boren. In de middagbijeenkomst hield de heer U. G. Dorhout (Hoorn) een voordracht over „De historische ontwikkeling van Westfries land". Distributiekring Langendijk. De heer G. G. Post, gemeente-secreta ris van Zuidscharwoude, is als opvolger van den heer J. Slot benoemd tot secretaris van den Distributiekring Langendijk. Geslaagd. Voor het te Leeuwarden gehouden exa men van den Alg. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.) slaagde onze plaatsgenoot de heer H. K. Arts voor melkcontroleur. Onontplofte bom neergekomen? In het land van de wed. Koopman alhier is een diep gat ontdekt, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag moet zijn ontstaan. Daar gevreesd wordt hier met een onont plofte bom te doen te hebben, is deze plaats door de militaire autoriteiten afgezet geworden. Teraardebestelling H. Kamp. Woensdagmiddag is op de algemeene begraafplaats te Broek op Langendijk het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. Kamp ter aarde besteld. Er was veel be langstelling. Er waren vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, het burgerlijk armbestuur, de Koophandel, Schuttevaer, de Langendijker Groenten-Centrale en van de doopsgezinde gemeente. Ds. mr. J. A. Oosterbaan, doopsgezind predikant alhier heeft aan het graf een woord van afscheid gesproken. In veler hart is thans droefheid om het heengaan van den heer Kamp, wiens heengaan bij velen een leegte achterlaat. Voor de gemeenschap heeft hij veel gedaan, in verscheidene func ties heeft hij haar belangeloos gediend. Spr. schetste de werkzaamheden van den heer Kamp als kerkeraadslid van de doopsgezin de gemeente, welke functie hij bijna een kwart eeuw heeft vervuld. Ook nog na zijn aftreden toonde hij steeds groote belang stelling voor het gemeenteleven. Zijn advie zen werden hoog gewaardeerd. Wij staan hier met droefheid, maar ook met dank baarheid voor hetgeen de overledene voor de gemeenschap heeft mogen zijn. En ook in het besef, dat wij een opdracht hebben ontvangen om deze leege plaats weer te vervullen en de werkzaamheden met de zelfde toewijding te verrichten als hij het gedaan heeft. Hierna werd het Onze Vader gebeden. De heer H. Schelhaas, burgemeester dezer gemeente, sprak een woord van dank voor alles wat de overledene in het belang der gemeente en het algemeen heeft gedaan. Bijna vier jaren was hij lid van den ge meenteraad, als opvolger van wijlen den heer R. Slot. Zijn taak heeft hij op voor beeldige wijze vervuld. Dat hij een man met een trouw en warm hart was, kwam tot uiting in zijn werkzaamheden ten behoeve van de nooddruftigen, als lid van het bur gerlijk armbestuur. Moge God de familie de kracht schenken, dit verlies te dragen. De voorzitter van de schippersvereeniging „Schuttevaer', de heer J. Hoogland, heeft de werkzaamheden van den heer Kamp ge schetst als bestuurslid en oprichter van die vereeniging. Een zwager van den overledene dankte namens de familie voor de betoonde be langstelling. Afscheid gemeente-secretaris. De heer H. Galis, sinds 1906 gemeente secretaris alhier, heeft eenigen tijd. gele den om gezondheidsredenen ontslag ge vraagd en is nu in de jongste raadsverga dering bij zijn afscheid gehuldigd. Hem werd hierbij door burgemeester Wiering namens den haad en de ingezetenen een huiskamerambeublement aangeboden als stoffelijk blijk van waardeering voor het vele dat de heer Galis in dienst der ge meente deed, eerst zes jaren als gemeente veldwachter en daarna als secretaris. Na de officieele huldiging hebben nog vele andere sprekers hartelijke woorden gericht tot den afgetreden secretaris. Daarbij bleek, dat hij ook buiten de ge meente een zeer geziene persoonlijkheid' was. Oude rijwielplaatjes. Oude rijwielbelastingplaatjes kunnen in onze gemeente weder worden ingeleverd bij den heer Corn. Wijker, sigarenwinkelier, Voorstraat hoek burgemeester Eymaplein. De opbrengst komt de algemeene t. b. c.- bestrijding ten goede. Met het oog op te verwachten hoogere opbrengst der plaatjes is het van nog grooter belang dan anders, dat ieder zijn oude plaatje inlevert en aldus meewerkt aan de bestrijding der t. b. c. ALKMAAR. GEBOREN: Franciscus D., z. van Klaas Renooij en A. Evers. Adriaan B., z. van Dirk A. van Weelderen en H. J. Goedhart. GETROUWD: Johannes L. A. Stoer en Hermina M. Wis man. OVERLEDEN: Jelle H. W. Elzinga 3 maanden. Trijn tje de Vries, wed. van A. Hofmeester, 74 jaar. EGMOND AAN ZEE. (Juli). Geboren: Arie, z. van Kos Wijker en Wilhelmina Zwart. Gerardus, z. van Cornelis Hendrikus Liefting en Resina Ma rie Mettes. Albertine Alberta, d. van Arie Halff en Johanna Wijker. Arend Peter Lambert, z. van Klaas van Veen en Wilhelmina Rameckers. Ondertrouwd: Hermanus Heemskerk te Haarlem en Grietje Dekker. Jan Christiaan Huizinga te Oegstgeest en Wil helmina Valentina van Burken. Getrouwd: Jan Smit en Genoveva Glas. Hermanus van Loo te Haarlemmer meer en Alberta Jacoba de Groot. Overleden: Jansje Groen, wed. van Gerrit de Groot, 91, jaar. Allan Kempster. Leendert Gouda, echtg. van Jansje Vis, 60 jaar. LIMMEN. (Juli). Geboren: Johannes Wilhelmus, z. van J. A. Castricum en C. E. Mooij. Thea Jo- hannus Cornelia, d. van J. N. Admiraal en M. J. van Egmond. Maria Adriana, d. van S. J. Briefjes en C. Kraakman. Marga- retha Catharina, d. van J. M. Pepping en G. C. Klaver. Divera Geertruida Anna, d. van C. P. Kuijs en M. Bruin. Ondertrouwd: Joh. Th. Admiraal en Joh. Bakker. Getrouwd: M. Kuil te Heemskerk en A. Winder.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2