Agenda OP/ KERK EN SCHOOL Burgerlijke Stand. JÏCOMHC KENN KO EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. VOOR DE KOMENDE WEEK 50 VAN DE KAAS VRIJGEGEVEN. Naar wij vernemen heeft de Crisis Zuivel- centrale voor de week van 1824 Augustus 50 gevorderd van de kaasproductie uit de week van 28 Juli tot 3 Augustus. Al zullen de handelaren, die de vorige week niet konden koopen ongetwijfeld een deel van de 50 die vrij blijft buiten de markt om koopen, het is daarnaast toch wel te ver wachten, dat er Vrijdag heel wat meer kaas op de markt zal verschijnen dan de vorige week het geval was. ONBEWAAKTE OVERWEG EISCHT SLACHTOFFER. Zaterdagmiddag plm. 1 uur is op den onbewaakten overweg aan den. Kalkovens- weg een droevig ongeluk gebeurd. De 71- jarige P. Tervoort kwam met zijn fiets van den Westerweg, hij merkte den van het station Alkmaar komenden trein niet en reed er tegenop, met het gevolg, dat hij en zijn rijwiel een eind werden meege sleurd tot tenslotte de man dood bleef lig gen; het lichaam was totaal verscheurd. Het stoffelijk overschot werd naar het St. Elisabethziekenhuis vervoerd. EEN VECHTPARTIJ. Vannacht'om plm. half één werd de politie gewaarschuwd, dat er een vecht partij was in de Langestraat. Toen zij ter plaatse verscheen, vond zij een jongen man liggen, terwijl op een afstand eenige in het duister verdwijnende schimmen vielen waar te nemen. Het slachtoffer bleek een wonde te hebben, die ook ver oorzaakt kon zijn door den val jp de stee- nen. Hij werd uit voorzorg naar het Sint- Elisabethziekenhuis vervoerd. BENOEMD. Met ingang van 1 Augustus j.l. is de heer A. J. Stienstra, inspecteur van politie alhier, bij besluit van den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van justitie, benoemd tot adjunct-districts-com mandant der rijksveldwacht. Hem is aange wezen het zesde district, omvattende de provincie Noordholland. De benoemde houdt voorloopig zijn stand plaats te Alkmaar. DE NEDERLANDSCHE UNIE. Voor aanmelding meerdere adressen aangegeven. De vorige week meldden wij, dat de hee- ren mr. H. Lesterhuis en H. G. Lesterhuis aan hun adres Helderscheweg 21 een bureau hadden geopend, waar men gelegenheid had zich persoonlijk op te geven als lid van de Ned. Unie. Thans kunnen wij berichten, dat het tus- schen genoemde heeren en andere particu liere propagandisten tot samenwerking is gekomen, zoodat men zich thans kan richten tot de volgende adressen: Gebr. Lesterhuis, Helderscheweg 21, tel. 3980, bureau geopend van 917 en van 19—21 uur. J. Jansen, Ged. Baansloot 14. J. Hulsman, Houtmanstraat 28 en Piet Oud, Houttil 9, tel. 3594. Men hoopt, dat door deze regeling een beter resultaat bereikt zal kunnen worden. GESLAAGD. De heer J. Schekkerman alhier is te Haarlem geslaagd voor het examen hoofd- acte. Voor het door de H. M. V. V. te Haarlem ghouden examen slaagden voor costu- mière de dames: G. Huisman en T. Hoet te Alkmaar, A. Poel te Beemster, M. Kuijs te Limmen, G. Smit te St. Pancras, A. v. d. Velden te Heiloo en J. Brink te Heerhugowaard. Onze plaatsgenoot J. Th. Tromp slaagde voor de hoofdakte L.O. HET POSTVERKEER MET LUXEMBURG. Verzending van brieven en briefkaarten (geen prentkaarten en prentbriefkaarten) is weer toegelaten voor Luxemburg met de zelfde taaibeperking als voor België. Aanteekening en expresse-verzending is niet toegelaten. HOND KOMEN AANLOOPEN. Aan het bureau van politie zijn inlichtin gen te bekomfn omtrent een bij eèn inwoner dezer gemeente aangeloopen hond, Sig. type Herder, reu. ONTSLAG TIJDELIJKE ARBEIDERS. De directeur-generaal van den arbeid zond bericht, dat met ingang van heden vergunning aan werkgevers wordt gegeven om arbeiders, die met het oog op een bepaald, met name aangewezen werk, dat ten hoogste drie weken duurt, voor dien tijd in dienst zijn of worden genomen, te ontslaan, mits zoodanige indienstnemingen in het desbe treffende bedrijf gebruikelijk zijn en voorts door den werkgever onverwijld na de in dienstneming van zoodanigen arbeider aan het bevoegde districtshoofd der arbeids inspectie een schriftelijke kennisgeving in tweevoud worde gezonden, houdende op- gave van adres van den werkgever, bedrijf, plaats waar gelegen, alsmede naam en adres van den arbeider en tijdvak der indienst neming. KLEIN ARTIS. Nog tot en met a.s. Zondag te be zichtigen. Het bezoek aan het museumschip heeft de te voren gekoesterde verwachtingen verre overtroffen, zoodat thans de gelegenheid om de groote verzameling van dieren (on geveer 2000 stuks) en voorwerpen te zien nog is verlengd tot en met a.s. Zondag. Zooals men weet, heeft het schip ligplaats in de Oudegracht bij de brug vóór de Rid derstraat. HET NOORDHOLLANDSCH LANDSCHAP. Jaarvergadering te Schoorl. Het was een bijzonder aardige gedach te van het dagelijksch bestuur van de stichting Het Noordhollandsch Landschap haar jaarvergadering dit jaar te houden in het gerestaureerde oude Schoorlsche raadhuis, daartoe welwillend beschikbaar gesteld door de tegenwoordige, eigena resse, de vereeniging „Hendrick de Keij- ser". De voorzitter der Stichting, de heer H. de Bordes, oud-burgemeester van Bussum, heette de aanwezige leden welkom, in het bijzonder den burgemeester der gemeente Schoorl, en zeide dat het bestuur het zeer op prijs stelde, de vierde vergadering in deze mooie en aantrekkelijke gemeente te kunnen houden. Het was spr. een groote vreugde, dat ook in deze tijden de arbeid voor het behoud van het natuurschoon ongehinderd kan voortgaan en met groote voldoening wees hij op den aankoop door de Stichting van het 17 h.a. groote bosch Wildrijk, gelegen in de gemeente Zijpe. Met dezen eersten aankoop is een groote wensch van de Stichting in vervulling ge gaan. Spr. herdacht hierna de overleden be stuursleden de heeren ir. J. G. Bijl, mr. J. A. van Sonsbeeck, jhr. H. van Foreest en J. van Oldenborgh. Vervolgens deed spr. mededeeling van ingekomen berichten van verhindering tot het bijwonen der vergadering. Uit het door den secretaris, mr. H. Wes- termann, over 1939 uitgebrachte jaarver slag bleek wel zeer duidelijk hoe groot het arbeidsveld der Stichting is en dat het stichtingsbestuur met groote activiteit zijn arbeid uitoefent ter zake van het be houd en de bescherming van het natuur schoon. Uit het jaarverslag van den penning meester mr. W. C. van Heuven 'bleek, dat het goed saldo der stichting per 31 Decem ber j.l. 738.65 bedroeg. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren W. F. Allan, J. Drijver, mr. A. F. Kamp, mr. H. J. J. Scholtens, mr. G. P. Haspels, J. C. Mensing, mr. H. Wester- mann en mr. G. J. van Tienhoven, werden herkozen. Op voorstel van het dagelijksch bestuur werd besloten aan het bestuur eenige uitbreiding te geven door hierin op te nemen de heeren H. W. E. Croockewit te Amsterdam, dr. J. Hijmans te Amster dam en notaris H. J. van Veen te Scha- gerbrug. Tot leden van het dagelijksch bestuur werden andermaal aangewezen de heeren mr. W. C. van Heuven en mr. H. Westermann. Tot leden van de financieele commissie werden aangewezen de heeren J. Drijver, mr. A. van Hattum en M. K. Honig en tot plaatsvervangend lid baron van Fridagh, burgemeester van Schoorl. Aan het dagelijksch bestuur werd machtiging verleend tot den aankoop van terreinen, waarbij de koopsom een bedrag van 10.000 niet te boven gaat. Van de rondvraag werd ruim gebruik gemaakt. De burgemeester van Schoorl wees op het rijwielpad in die gemeente, dat nog niet voltooid is, hetgeen zoowel uit een oogpunt van natuurontsluiting als verkeerstechnisch te betreuren is. Spr. zou ook een rijwielpad door de duinen zeer toejuichen. Voorts betreurde hij het, dat in Schoorl nog steeds geen oplossing voor het vuilbergingsvraagstuk was ge vonden, maar het gemeentebestuur blijft actief ter zake. Dr. ir. Bakker Schut, inspecteur voor de Volkshuisvesting in Noordholland, wees op de nog steeds voortschrijdende lintbebouwing, hoewel zij om beperking vraagt. Na de vergadering vereenigden het dagelijksch bestuur en de overige leden zich aan een geanimeerde koffietafel in de Roode Leeuw te Schoorl, terwijl des mid dags onder leiding van den houtvester van het Staatsboschbeheer, den heer G. Gerbranda, een excursie in de duinen werd gemaakt. VERDUISTERINGSTIJDEN. Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond van 21.13 tot 6.18 uur. Rijwielen, motorrijwielen en andere voer tuigen moeten gedurende dezen tijd licht op hebben en verduisterd zijn volgens de on langs gepubliceerde uniforme regeling. Museumschip Klein Artis (in de Oude gracht) tot en met Zondag 18 Aug. te be zichtigen van 9 tot 9 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Het signaal in den nacht (rom.-sens.)hoofdrol len Sybille Schmitz, Inge List, Hans Lau- benthal en Hans Stelzer. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag) half 3, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Al lo tria (hum.); hoofdrollen Renate Müller, Heinz Riihmann, Adolf Wohlbrück en Jenny Jugo. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Goud in New-Frisco (rom.-sens.); hoofdrol len Hans Söhnker, Otto Wernicke, Annie Markart en Gustav Waldau. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Levensspiegel (rom.-dram.); hoofdrollen Paula Wessely en Peter Petersen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 12 Augustus. „Aurora" speelt te Stompetoren; muziek Johnny Black. Voetbal DE COMPETITIE-INDEELING VAN DEN N.V.B. Naar het A.N.P. van den heer K. J. J. Lotsy, die in opdracht van den N.V.B. de nieuwe competitie-indeeling ontwerpt, ver neemt, is het nooit de bedoeling geweest van den N.V.B., dat de afdeelingen der ge- fusieerde bonden zullen blijven bestaan. De nieuwe N.V.B. is één groote bond met zijn verschillende onderafdeelingen. Ten aanzien van de competitie-indeeling, welke thans wordt samengesteld, kan mo menteel worden medegedeeld, dat de oude noordelijke K.N.V.B. afdeeling geen uitbrei ding zal ondergaan door 'toevoeging van nieuwe elftallen. Geheel anders is dat na tuurlijk gesteld in de andere afdeelingen, zooals in het Oosten, Zuiden en het Westen. In den loop van deze week en de volgende week zullen verschillende besprekingen worden gehouden met de gewestelijke ver tegenwoordigers, waarna de heer Lotsy zijn voorstel betreffende nieuwe indeeling aan het hoofdbestuur van den N.V.B. ter goed keuring zal voorleggen op Zaterdag 17 Augustus a.s. Ten aanzien van de nieuwe indeeling zelf merkte de heer Lotsy in strijd met hetgeen reeds eerder elders werd gepubliceerd, op, dat hij persoonlijk zeer veel voelt voor do instelling van een hoofdklasse, hetgeen evenwel nog niet wil zeggen, dat deze in de nieuwe competitie-indeeling reeds zal wor den opgenomen. Dit is immers een aangele genheid van het hoofdbestuur. Het hoofd bestuur heeft ten aanzien hiervan nog geen enkel besluit genomen, evenmin voor wat betreft de instelling van een gewone of een noodcompetitie. Het lijkt mij aldus be sloot de heer Lotsy zijn mededeelingen bovendien praematuur om nu reeds over deze inderdaad zeer belangrijke kwestie voor den nieuwen N.V.B. met nadere mede deelingen te komen. Wat ik dae is zuiver in- formatorisch werk om te komen tot een ge heel afgerond voorstel, waarover het hoofd bestuur zich zal kunnen uifspreken. Zoo lang dit nog niet is geschied, zal men rustig moeten afwachten. OM HET NATIONALE KAMPIOENSCHAP. Feijenoord verslagen. Juliana heeft Zondag zeer goed werk ge daan door Feijenoord met 20 te kloppen. De rust ging in met blanco-stand,- daarna wist de thuisclub de leiding te nemen door een strafschop, terwijl een snelle aanval tenslotte een tweede doelpunt opleverde, waardoor de nederlaag van Feijenoord een feit werd. G. V. A. V. wist het in Almelo niet tot een overwinning te brengen. De Groningers verloren zelfs met flinke cijfers (52), na dat zij in de eerste helft een 20-achterstand geheel hadden ingeloopen. De stand is thans: Heracles 7 4 12 17—14 9 Feijenoord 7 4 12 1813 BI. Wit 7 3 2 2 18—13 8 Juliana 7 3 2 2 15—17 8 G. V. A. V. 8 0 2 6 13—24 2 Er is alle kans, dat we na de laatste ronde nog eenige extra-wedstrijden zullen krijgen, want het ziet er naar uit, dat twee of drie clubs gelijk zullen eindigen! Wijlen mevrouw de wed. S. Wortel Kronenburg, overleden te Broek op Langen- dijk, heeft aan de Vereeniging voor inwen dige Zending in Noordholland duizend gul den gelegateerd. ALKMAAR. GEBOREN: Marinus P., z. van Willem Kooijman en M. B. Nootebos. Fredericus B. en Lena J., z. en d. van Johannes H. Timmer en L. van Hoffe. Franciscus C. J., z. van Cornells N. W. Veer en J. de Bont. Barend Dirk, z. van Romke F. Essen en W. A. Booij. OVERLEDEN: Alida Alblas, wed. van J. Kuilman, 85 jaar. Julius R. Meijer, gehuwd met H. M. Bels, 72 jaar. verschil als eerste over de eindstreep te gaan in den tijd van 10.7 sec. Ook voor den Trekvogelman werd dezelfde tijd geno teerd, hetgeen er wel op wijst, dat de strijd zeer spannend was. Van Osta viel tegen en kon dit snelle tempo niet bijhouden. Op de 200 meter, waarin Nota niet startte, ging de strijd tusschen de drie Trekvogel leden, Osendarp, Heinz Baumgarten en van Osta. Ook op dit nummer vocht Osendarp voor de eerste plaats en inderdaad gelukte het hem om, ondanks het feit, dat hij de buitenbaan had, met ruim verschil van Baumgarten te winnen in den tijd van 21.9 sec. Misschien was de 400 meter, die Baum garten al geloopen had, oorzaak, dat hij niet dien tegenstand bood, dien men verwachtte. De 5000 meter was een aardige strijd tus schen Bakker én Walther, terwijl O verdijk langen tijd als derde bleef volgen. De laat ste ronde moest ten slotte de beslissing ■brengen en onmiddellijk na het luiden van de bel ging Walther Bakker voorbij. Deze liet dit niet op zich zitten en nam direct den kop weer. Toen echter maakte de Vole- wijckerman zich definitief los van zijn tegenstander, met een zeer goede eindspurt gaf hij Bakker geen kans meer. In den tijd van 16 min. 2.4 sec. won hij dezen strijd. Bouman liep weer een prachtigen wed strijd op de 800 meter en met zijn bekenden soepelen loop ging hij er alleen vandoor om in 1 min. 56 sec. te winnen. De 4 x 100 meter bracht een groote ver rassing, daar de eerste ploeg van de A. V. '23 er in slaagde de sterker geachte Trek vogels te slaan. Vrijwel gelijk gingen de laatste loopers over de eindstreep, de jury besliste, dat de Amsterdammers als eerste aangekomen waren. Lamoree won met een sprong van 3.80 meter het polsstokhoogspringen, een poging om het Ned. record, dat met 3.90 meter op naam van Van der Zee staat, te verbeteren, mislukte. Bij het kogelslingeren haalde Houtzager net de 50 meter, hetgeen voldoende was om de Bruyn te kloppen. De -Bruyn won na tuurlijk het discuswerpen, al deed de Graaf van Zaanland lang geen slecht werk. De veteraan Peters van P.E.C. prolon geerde weer zijn kampioenschap op den hinkstapsprong, terwijl Houtman zijn tweede kampioenschap behaalde door ook het verspringen te winnen met een sprong van 6.97 meter. De kampioen van het vo rige jaar, van der Tooien, werd nu tweede met 6.92 meter. Bij de dames was er eigenlijk maar een groote figuur, Fanny Koen. Om in twee dagen tijds vijf kampioenstitels te win nen, is geen geringe prestatie, indien men bedenkt, wat een concentratie en inspanning er van haar gevergd werd op alle num mers. Men moet dan ook de grootste bewonde ring hebben voor deze geweldige prestatie. Zij won de 100 meter in 12.5 sec., de 80 me ter horden in 12.3 sec., het verspringen met 5.82 meter, het hoogspringen na een span nen strijd met Nel van Balen Blanken met een sprong van 1.60 meter en de 200 meter in 25.2 sec., terwijl zij ook nog op de 4 x 100 meter als laatste startte in de ploeg van Sa- gitta en een vijf meter achterstand omzette in een voorsprong. Lien Rolff werd derde. Onze Hailoosche athlete, Lien Rolff, kwam uit op de 100 meter, en ze wist zich netjes in de finale te plaatsen. Natuurlijk kreeg ze hier geen kans, maar de 15-jarige mocht toch zeker van een fraaie succes spreken, waar ze de derde plaats veroverde achter Fanny Koen en Alie de Vries, bij welke laatste zij slechts 0.1 sec. achter was! Zwemmen TWEE NIEUWE WERELDRECORDS VAN RAGNHILD HVEGER. De bekende Deensche zwemster Ragnhild Hveger verbeterde Zondagmiddag te Else- neur twee reeds op haar naam staande we reldrecord resp. over de 1000 en 1500 meter vrije slag. De 1000 meter zwom zijn gister middag in 14 min. 9.2 sec., oude tijd 14 min. 12.3 sec., terwijl zij de 1500 meter met 36.6 sec. verbeterde, door dezen afstand af te leggen in den buitengewoon fraaien tijd van 21 min. 10.1 sec., oude tijd 21 min. 45.7 sec, Het oude record over de 1000 meter ves tigde deze zwemster te Stockholm op 28 Febr. 1937, terwijl zij het oude record over de 1500 meter op 3 Juli 1938, dus een jaar later vestigde te Kopenhagen. Ath letiek FANNY KOEN WINT VIJF TITELS. Nota kampioen 100 M. De K.N.A.U. heeft tijdens haar kam pioenswedstrijden geen medewerking gehad van het weer. Toch was de belangstelling van het publiek zeer bevredigend te noe men. De organisatie was uitstekend en het programma werd precies op tijd afgewerkt, zoodat deze wedstrijden opnieuw een goede propaganda voor de athletiek geweest zijn. De met zooveel belangstelling tegemoet geziene eindstrijd op de 100 meter heeft tenslotte Nota aangewezen als de sterkste sprinter, die wij momenteel in ons land hebben; toch is de rol van Osendarp op de sprintnummers nog lang niet uitgespeeld, want het verschil tusschen de twee rivalen was vrijwel nihil. Bij den start was Osendarp direct iets voor en daar Nota eerst zijn vorm niet kon vinden, had Osendarp na 30 meter een voorsprong van ruim 'n meter. Op dat mo ment kwam Nota echter los, prachtig soe pel loopend ging hij nu over de baan en langzamerhand haalde hij zijn achterstand in. Osendarp vocht wat hij kon, even lagen de concurrenten naast elkaar, maar Nota zette uitstekend door en wist met gering ders dan Scherens zou hen nog bedreigen?) zfjn dikke vrienden. Altijd kan men ze in Amsterdam samen zien trainen, steeds weten ze elkaar tot de grootste krachtsinspanning aan te zetten en al zitten ze elkaar op de wedstrijden geducht dwars, op de training is het veelal v. Vliet, die zijn jongeren collega de fijne kneepjes van het vak bijbrengt en het jonge talent stéunt met zijn jarenlange ervaring en hartelijke kameraadschap. Zesdaagsche-plaoinen. Het tweetal heeft, zooals Derksen vertelde, zelfs plannen van den winter een zesdaagschen koppel te gaan vor men en de Veka-baan zal spoedig het sprinters-koppel v. Vliet-Derksen aan het werk kunnen zien. „En wie traint jullie nu?" zoo vnoegen wij. Feitelijk niemand, we trainen om zoo te zeggen elkaar, we trekken eens een spirintje aan, gaan samen een onderling wedstrijdje nog eens na en zorgen er voor fit te bBjven. lederen morgen rijd ik b.v. een 20 km. op den weg en 's middags rijd ik wat op de baan. Niet te veel echter, want niets is zoo funest als te veel trainen. In het begin was Remkes er nog wel eens bij, die hebben Arie en ik zoo'n beetje opgeleid". ,,'t Is anders wel een verschil met 'si win ters", zoo zegt Derksen. „Geef mij den zomer maar, dan rijd ik tenminste geregeld wedstrijden. Trouwens, dat kan ik merken ook aan m'n gewicht. Dezen winter woog ik nog 170 pond en nu ben ik al weer op 156 pond teruggevallen." „Jullie hebt toch maar een leventje", merkten wij op, „den geheelen dag fijn in de buitenlucht, een beetje rijden, een beetje luieren, dat kon slechter." „Och, slecht heb ik het niet", antwoordt Derksen, „maar u moet niet vergeten, dat het een vak is, dat mooier lijkt dan 't is." „Je bedoelt wat betreft de consequenties?" „Juist; als ik b.v. eens een flinke smak maak, kan het gebeuren, dat ik weken niet kan rijden en dus ook niets verdien. Boven dien moet je je streng aan je leefregels houden. Vroeg naar bed, niet rooken, niet drinken. Niet, dat het me zwaar valt, oh nee, maar het zijn dingen, die toch ook de scha duwzijde van ons vak vormen. Rooken en drinken heb ik trouwens van mijn leven nog niet gedaan". Wie wat in de sport bereiken wil moet offers kunnen brengen. En het zijn er maar weinigen, die dat consequent doorvoeren. EERS1 Wielrennen. DERKSEN EN VAN VLIET ZIJN DIKKE VRIENDEN. Plannen voor 'n zesdaagsche. Onze tweede prof-sprinter Jan Derk sen, ex-wereldkampioen der amateurs 1939, vertoeft van tijd tot tijd in Zwolle. Zijn ouderlijk huis staat daar, hij treft er zijn vader, moeder en broer en is weer eens een of twee dagen uit het rennersleven, dat hem in Amsterdam geheel in beslag neemt. Want in de hoofdstad is het een en al wielrennen wat de klok slaat. Alleen het feit al, dat Jan als hij in Amsterdam is, bij de familie Remkes thuis is, de familie waar uit onze nationale amateur-kampioen 1940 voortkomt, zegt in dit verband reeds genoeg. Van de gelegenheid dat Derksen, tusschen twee wedstrijden door, eens even overge wipt was, hebben wij gebruik gemaakt eens een praatje met hem te maken. En waarover zou men met een jongen, am bitieuzen renner allereerst anders spreken dan over zijn toekomstplannen? „Het is moeilijk in dezen tijd plannen te maken", aldus Derksen, „maar allereerst zal ik er alles op zetten van Vliet nog eens te kloppen." „Dat zal niet meevallen". „Dat zal het net niet, want Arie is veel tac- tischer dan ik en heeft bovendien een betere kop", zegt Derksen, die vóór alles sportsman is en de kwaliteiten van zijn grootsten tegenstander weet te waardeeren en er zijn voordeel mee weet te doen. Want de beide sterkste sprinters van ons land en misschien wel van Europa (wie an V i s s c h,e n. VISCHWEDSTRIJD TE N.-SCHARWOUDE. De hengelclub „Ontspanning" hield Zon dag een vischwedstrijd langs de Bleekmeer. Er werden heel wat baarsjes verschalkt. In totaal sloeg men er 148 aan de haak. De heer Jb. Bullooper won den eersten prijs met 27 stuks, waardoor hij tevens weer beslag legde op den wisselprijs, zoodat hij definitief bezitter werd. Tweede prijs dr. v. Seventer, 18 stuks, met grootste baars. 3. A. Timmerman, 24 stuks; 4. S. Kuiper, 22 stuks; 5. S. Wormsbecker, 20 stuks; 6. S. Dekker, 15 stuks; 7. H. de Rijke, 11 stuks; 8. J. Peetoom, 7 stuks. Dammen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. In bet Amsterdamsch Schaakhuis speelde gistermiddag de Amsterdamsche vereeniging Jozeph Blankenaar tegen de vereeniging Constant uit Rotterdam een wedstrijd voor het clubkampioenschap van den Ned. Dam- bond. Jozeph Blankenaar uit Amsterdam won met 119 van Constant (Rotterdam). Jozeph BlankenaarConstant J. MetzJ. B. M. J. Eekhoudt 20 J. de KrijgerD. H. Möllenkamp 11 O. J, B. v. d. SleenM. J. Jansen 11 P. GoezinnenN. Cohen 11— J. v. VlietJ. v. d. Doe 11 B. BerkPh. J. Ham 20 M. OrpesJ. Coster 11 N. HoepelmanJ. Steen 02 H. GortelW. Roozenburg 11 E. Hubelmeijer 'j. H. G. Möllenkamp 1—1 Totaal 119 De volgende week speelt de vereeniging Jozeph Blankenaar in Zwolle een wedstrijd tegen de vereeniging Het Noorden. Een ge lijk spel is dan voor Jozeph Blankenaar reeds voldoende voor het behalen van het kampioenschap. Paarden. DE COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gister gehouden dra verijen op Duindigt waren als volgt: I. Gerania-prijs (aanmoedigingsprijs 4e klasse voor paarden, die in 1940 geen eersten prijs wonnen) gewonnen door Belinda van Stal Gruno te Groningen, kilo- metertijd 1.31,8. II. Gardenia - prijs (handicap-draverij le klasse voor paarden, die het eigendom zijn van leden der Nederlandsche heerrijders- club, gereden door werkende leden dier club) gewonnen door Y Kernel van J. Haan Jzn. te Wijde Wormer, kilometertijd 1.28,4. III. Gioconda -prijs (ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder), ge wonnen met 3 lengten door Echillais van Stal Gruno te Groningen, kilometertijd 2.0,8. IV. Git an o-prijs (heat-prijzendraverjj 3e en 4e klasse) na 3 heats gewonnen door baronesse K. van Stal Gruno te Groningen, kilometertijd 1.28. V. Graciosa-prijs (heat-prijzendrave- rij voor paarden, die 1500 of meer bewon- nen hebben) na 3 heats gewonnen door Crack van G. J. van den Elshout Pzn. te Den Haag, kilometertijd 1.28,7. KORTEBAANDRAVERIJEN TE UITHUIZEN. De uitslagen van de gistermiddag te Uit huizen gehouden kortebaandraverijen over 800 meter waren: 1. W e d s t r ij d a: Anselor, eig. J. Men- singa te Groningen in 1 min. 10.5 sec.; 2, >-■>* Doriethe, eig. U 2. Wedstrij 10 sec.; 2. Allrig Oranjewoud. 3. W e d s t r ;j binge te Oldekerl right; 3. Anna te Groningen en ken te Groningen KORTEBA/ STO De uitslag van gehouden korteba 1. Flora Mc Ele Edam, ber. J. v. J. H. (eig. gebr. F. Akkerman)3 Opmeer, ber. J. (eig. L. Combee In de week aanvoer van boo weest dan de vo: dubbele boonen grooter, doch er van dunne boom stokboonen en sn van hooger prijz tegendeel. De pr den vrij vast op Enkele z. dr. go. nen 89.50 per 100 kg. Behalve den 3 was er ook een groente en de hoog: voor afwijkc om de minimump momenteel geen a zoolang de prijzen mum gaan, gaat er Bloemkool had wat tot uitdrukkin 912 voor le soort. Voor andij prijsje van 0.60— zoover le soort prijzen van 0.50 lagen kant. Doppers, capueij duur, de prijzen re en 16—22 per middelmatig. Pos te wel in trek, doch betrekkelijk kleine n.l. 5—9 en Waschpeen was peen gewild, d 5.50 per 100 kg voor een prijsje v vlug van de hand, andere bosgroente verkocht werd. Aan de markt 1 voor betrekkelijk f 4.20 per 100 kg. naar. Komkommers van 2.50—3.50. f 2.803.50 per Naast den beper komen ook de vruc dacht vragen. In zachte fruit komt vruchten en weinig De prijzen van roo< 0.55 en kruisbesst Frambozen waren f 0.28 per doosje, soort gewlid. Kru van 8—23, YelJ 16.50, Fransche overige (klein en 3.50—7.40, alles waren duur, voor f 0.31 per stuk bet duur, n.l. 0.30— Cursu Dezer dagen wc der gemeente een ci van bovenkleeding den Voorlichtingsd Bij het sluiten Vc houden is ten huize waren de bestuurslc commissie aanwezig meester als voorzitti Leidster van den Liefhebber uit Alkrr De genoemde comi voor de komende pi deel een cursus in beddegoed te doen deelte Kanaaldijk ee met de tijdsomstand 121. Kobusje spoorbaan. Ee gaf deze raad. bruid. En als je dat er eenv

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2