OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL ïBuUmCaad fuaiste AeticfUm $cwmciaa& TUeuivs Jiadkéedchtm ffiucgjedijke Stand tricum, r en ES. ALBANEESCh PATRIOT DOOR GRIEKEN VERMOORD. Politieke commissarissen in roode leger afgeschaft. Engelsche bommen op Amsterdam. BEVERWIJK STOMPËTOREN KOEDIJK EERSTE BLAD 3 door de uit den verdienen lacht. van bruin witte- :t in de buiten- dage- en heeft ïme C be- onze voe- van het ruit geen nen radijs, eaeeltelijk 2t/2 ons ewenscht. groente, ■uike bij groente joren zoo en met »ts behoeft belangrijk Het is een vol- ïelk bij den hoeveelheid1 voor den punt aller- ook in de oep of in karnemelk aandacht, volledigheid or melk on- ïiervan kan belangrijke visch- en volgende door zoo te eten voor velen in eenvou- Eruit, melk, hebben in de zgn. b.v. witte wanneer kookt, kan worden ge in vele ge- n, dat met rordt genut- berichten ge- Nederlandscn it uitgevoerd zijn ook nog ien te Castri- endelft. Wat rouwenkliniek i aangevallen, geesteszieken m, die gewor- Twee vrou- /aar gewond, verwondingen, beschadigd, eken van een n 6 bommen ndelft vielen g TE )E d-Scharwoude er A. v. d. H. de Hofstraat OSCH" >L. Fröbelscholen uur der Alkm. de ouders der uterschool te de vacantie in de schooi erken. nderstraat 11, il is ingericht, nheid voor het ger onderwijs, ir liever weer iver de eigen nog niet wor- en de kleuters igen onderwijs gebruikelijke aan gaat het op. ner wordt ver- nog gelegen - we leerlingen, - als voor de chool. EAU VOOR EN. g. eentelijk Bureau n belanghebben- et tijdvak van met Dinsdag 20 n bonnen geldig eur. ur voornoemd, d. HEUVEL. En de gevolgen. Stefani meldt uit Tirana, dat Grieken in het Albaneesch-Grieksche grensgebied van Ciamura een politieken moord hebben be dreven, waarvan een zekere Daut Hoggia, eeh oud voorvechter van het Albaneesche irrendentisme het slachtoffer is geworden. De daders hebben het hoofd van Hoggia meegevoerd naar Griekenland en aan de autoriteiten, die er sinds jaren een hoogen prijs op gesteld hadden, overhandigd. Naar Stefani verder meldt, is het hoofd van den vermoorde op bevel van de plaatselijke Greksche overheid van dorp tot dorp ge dragen en als waarschuwing in het openbaar ten toon gesteld. Daut Hoggia heeft jarenlang onder zijn landslieden voor de vereeniging van zijn stamprovincie met Albanië geijverd. Hij is, naar Stefani verklaart, niet het eenige slacht offer van de Grieksche onderdrukkingspoli tiek. Eenige maanden geleden is op een Al banees, die niet ver van Ciamura vermoord werd, een briefje gevonden met de woorden: „Hetzelfde lot zal alle Albaneezen treffen, die op een bevrijding van hun vaderland van de Grieksche heerschappij hopen". Stefani meldt ten slotte, dat de bewoners van het gebied Ciamura 50.000 Albaneezen minder dan ooit bereid zijn te buigen voor de Grieksche onderdrukking. Waar de liefde tot hun stamland hun vertrouwen jarenlang heeft doen handhaven, en wel in een tijd dat het lot van Albanië duister was, daar hebben zij thans, nu het moederland herboren is, veel sterkere redenen om te hopen. Een golf van verontwaardiging. Naar aanleiding van den politieken moord aan de Grieksch-Albaneesche grens wordt van bevoegde Italiaansche zijde verklaard, dat deze moord zoowel in Italië als in Al banië een golf van verontwaardiging heeft veroorzaakt. Behalve het door Stefani uit geven communiqué kan niets gezegd wor den. Er kan echter op gewezen worden, dat aan de Albaneesch-Grieksche grens een ge spannen toestand heerscht, die reeds in vroe gere tijden tot betreurenswaardige inciden ten aanleiding heeft gegeven. In dit verband wordt gewezen op het incident van 1923, dat leidde tot de bezetting van Korfoe door Italië. Het huidige incident heeft in Italië geen opwinding veroorzaakt. Italië zal zijn kalmte niet verliezen. De vijandelijke pro paganda heeft Zondag een bericht de wereld ingezonden, volgens hetwelk aan de Noord- Albaneesche grens ernstige incidenten zijn voorgevallen, waarbij Italiaansche officie ren, die trachtten de bevolking te kalmeeren, door de Albaneezen doodgeschoten zouden zijn. Deze geruchten zijn, naar van bevoegde Italiaansche zijde wordt verklaard, geheel verzonnen. „Ongehoorde Grieksche vervolgingen" De Italiaansche bladen publiceeren het bericht over den politieken moord aan de Grieksch-Albaneesche grens' in grooten op maak en onder opschriften als „ongehoorde Grieksche vervolgingen tegen de irrenden- tisten in de provincie Jannina", „vermetele houding tegen Italië". De bladen wijzen er tegelijkertijd op, dat de misdaad aan de Grieksch-Albaneesche grens in den geheelen omtrek tot ernstige ontstemming tegen de Grieksche autoriteiten heeft geleid. SENAAT BESPREEKT DEN MILITAIREN DIENSTPLICHT. De senaat heeft Maandag het wetsontwerp van den militairen dienstplicht besproken. Verscheidene sprekers uitten zich tegen het ontwerp. De onafhankelijke senator Norris verklaarde dat een buitenlandsche invasie in de Ver. Staten thans onmogelijk is en dat inmiddels de vloot en de luchtmacht van de Ver. Staten sterk genoeg zouden zijn om elke invasie te verhinderen. De democrati sche senator Wheeler zeide dat een man zooals Stimson die verklaarde dat Duitsch- land in korten tijd 300.000 soldaten op Ame- rikaanschen bodem kan landen niet be kwaam is om de functie van minister van oorlog te bekleeden. De republikeinsche senator Vandenberg protesteerde eveneens tegen den breuk op 150-jarige traditie der vrijwillige recruteering zoolang niet de aan wezigheid van een werkelijk nationaal ge vaar wordt aangetoond dat op geen andere wijze is te keeren. De oorlog, zoo betoogde Vandenberg, is voor de Ver. Staten niet on vermijdelijk, tenzij men hem op onnoodige wijze onvermijdelijk maakt. De militaire commissie van het Huis van Afgevaardigden heeft met enkele kleine veranderingen het reeds door den senaat aangenonjen wetsontwerp aangenomen, waarbij president Roosevelt wordt gemach tigd de nationale garde en de legerreserves op te roepen voor een jaar actieven militai ren dienst op het westelijk halfrond, in de Amerikaansche bezittingen en op de Philip- pijnen. Het ontwerp gaat thans naar de vol tallige vergadering van het Huis van Afge vaardigden. DE STIJGING VAN HET BRITSCHE WERKLOOZENCIJFER. De New-York Times schrijft, dat het toe nemen van het Britsche werkloosheidscijfer met 60.000 in een maand weinig past bij het beeld van een volk, dat alle krachten tegen een dreigenden aanval verzamelt. Het feit, dat gedurende 11 maanden het Engelsche werkloosheidscijfer geen enkele maal bene den de 767.000 gedaald is, wekt twijfel aan de doelmatigheid der economische mobili satie in Engeland. Dat de werkloosheid in Duitschland verdwenen is, wil niet zeggen, dat de Duitschers vroeger met de mobili seering begonnen zijn, maar toont aan, hoe zeer de pogingen van Engeland, een volko men economische mobilisatie tot stand te brengen, mislukt zijn. Dat een op langen termijn berekend economisch arbeidsplan ontbreekt, kost Engeland dagelijks enorm veel. Deze commissarissen hebben hun taak vervuld. Naar officieel verluidt, heeft de Sovjet- regeering in verband met de jongste veran deringen in den opbouw van het roode leger, het reglement betreffende de politie ke commissarissen in het roode leger en de vloot voor afgeschaft verklaard. De instelling van de politieke commissa rissen, welke sinds 1937 bestond, heeft, zoo luidt de motiveering van deze maatregel, luidt de motiveering van dezen maatregel, gelegd worden op de nieuwe positie van den militairen commandant als een met volko men bevoegdheid bekleeden bevelhebber van de troep. Evenals voor 1937 zullen voor de politieke werkzaamheden in alle forma ties van het roode leger en de vloot z.g. plaatsvervangers van den commandant voor den politieken arbeid benoemd worden, die aan den militairen commandant onderge schikt zijn. De controle op de uitvoering van de politieke scholing en actie in het roode leger en de vloot wordt overgelaten aan de z.g. oorlogsraden welke bij de militaire districten en bij de legerafdeelingen be staan, in welke raden naast de militaire be velhebbers ook gevolmachtigden der poli tieke inrichting van het leger alsmede van de partij vertegenwoordigd zijn. HET DUITSCHE LEGEItBERICHT. De Engelschen verloren 90 vilegtuigen en 8 versperringsballons. Het opperbevel van de weermacht deelt mede: Zooals reeds in"een afzonderlijk bericht is medegedeeld, hebben afdeelingen Duitsche gevechtsvliegtuigen den elfden Augustus de oorlogshaven van Portland aangevallen. Be langrijke havenwerken, de pier, het droog dok en een laadbrug werden vernield. In olie-opslagplaatsen brak brand uit. Twee koopvaardijschepen en een torpedojager kregen zware treffers. In de 'naburige haven Weymouth gelukte het, een koopvaardij schip van 3000 brt. r.t. tot zinken te bren gen. Voor de monding van de Theems was een Britsch convooi het doelwit van Duit sche luchtaanvallen. Daarbij werden drie koopvaardijschepen van tezamen ongeveer 17.000 br. r.t. tot zinken gebracht, en twee torpedojagers en vier andere koopvaardij schepen door voltreffers zwaar beschadigd. In den loop der aanvallen ontwikkelden zich hevige en succesvolle luchtgevechten, waarin de Duitsche jagers en gevechtsvlieg tuigen den vijand zware verliezen toebrach ten. In den nacht van 11 op 12 Augustus on dernam de luchtmacht aanvallen op vlieg tuigfabrieken te Filton en Crewc, de haven werken van Cardiff en Bristol, alsmede op de groote olie-opslagplaatsen van Avon- mouth. Op verscheidene plaatsen bombar deerde zij luchtdoelbatterijen. Het leggen van luchtmijnen voor Britsche havens werd volgens de plannen voortgezet. Vijandelijke vli:gtuigen hebben des nachts in Noord- en West-Duitschland zon der noemenswaardige gevolgen niet-mili- taire doelen gebombardeerd. Brandbom men, welke op een woonwijk van een W.- Duitsche stad waren geworpen, werden door het onmiddellijk ingrijpen van den veiligheids- en hulpdienst onschadelijk ge maakt. De totale verliezen van den vijand be droegen gisteren: bij luchtgevechten 90 vliegtuigen en 8 versperringsballons, boven dien door luchtdoelgeschut 3 vliegtuigen. Daarentegen worden 21 Duitsche vliegtui gen vermist. Een onderzeeboot heeft een bewapend vijandelijk koopvaardijschip van middel matige grootte, dat in een krachtig be schermd convooi voer, tot zinken gebracht. SANDWICHES MET GEDROOGD GRAS. De Glasgow Herald publiceert een inter view met den 'minister voor de voedselvoor ziening Woolton, waarin hij vertelt over een door hem ontvangen brief. Hierin wordt de aandacht gevestigd op de waarde van gedroogd gras op sandwiches. „Ik heb een heele verzameling recepten, voor gedroogd gras, die ik aan mijn vrouw gegeven heb", zoo zeide Lord Woolton. Tenslotte verklaar de de minister nog: „Amerikaansche onder zoekers beweren, dat gedroogd gras alle vitaminen bevat, die een mensch noodig heeft". (Ongecorrigeerd.) Het W. G. getroüüen. Het A.N.P. meldt: Kort voor twee uur zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag door Engelsche vlieg tuigen talrijke brand- en explosieve bommen op verschillende gedeelten van de hoofdstad geworpen, waardoor in de omgeving van de Da Costakade, Jacob van Lennepkade, de Kinkerstraat en het Paramariboplein tal rijke branden, naar schatting 20 tot 25, zijn ontstaan. Aan den overkant van het IJ in den Ko metensingel (Oostzaan) is een explosieve bom in het water terecht gekomen, waardoor de wegberm is beschadigd, andere op plein tjes. zoodat ruiten en deuren van omliggende perceclen werden vernield. Slachtoffers val len hier niet te betreuren. Op het Paramariboplein zijn de perceelen 60 en 44 door brandbommen getroffen en in brand geraakt. Op het Surinameplein zijn één of meer brandbommen in den grond geslagen. Het perceel Paramariboplein 22 is door een explosieve bom geraakt, welke door het dak naar binnen sloeg en op de benedenverdieping is blijven liggen. De bom is niet ontploft. Men vreest, dat het een tijdbom is. Onder leiding van hoofdinspecteur Glasius van het bureau Overtoom is de omgeving van het huis over een afstand van 50 meter ontruimd en uiteraard afgezet. Ook hier vallen geen slachtoffers te betreuren. De meeste bommen, in hoofdzaak brand bommen, zijn terecht gekomen in de om geving van de Van Lennep- en de Da Costa kade. Het perceel Da Costakade 197 werd door een brandbom getroffen, welke door de 3e, 2e en le verdieping heensloeg en een uitslaanden brand veroorzaakte. Drie hoog was onbewoond, de bewoners van twee hoog zijn gevlucht, van de bewoners van één hoog is niets bekend. In de benedenverdieping was een café gevestigd. Dit perceel heeft groote brand- en waterschade opgeloopen. Een in de Da Costakade liggende kolen- schuit werd eveneens geraakt en vatte vlam. Het perceel Jacob van Lennepkade 52 heeft brandschade aan de 3e verdieping op geloopen. Op den hoek van de Jac. van Len- nepstraat en de Da Costakade heeft een brandbom een 2e en een 3e verdieping doen uitbranden. In het perceel Jac. van Lennep kade 54 is een brandbom ingeslagen, welke doordrong tot de 2e verdieping. De bewo ners konden met behulp van water en dekens de bom onschadelijk maken. Perceel Kinkerstraat 71 is eveneens door brand bommen geteisterd, evenals de perceelen Kinkerstraat 74 tot 80. Voorts werden aan de Da Costakade ge troffen de perceelen 132, 161, 177 en 199. In het perceel 177 viel de brandbom in de slaapkamer van drie kinderen. De ouders van deze kinderen hadden zich nog niet ter ruste gelegd en waren in staat met hun kroost veilig het huis te verlaten. De wo ning brandde geheel uit. Hier woonde de familie van Ree. Er valt bij dit bombardement een slacht offer te betreuren. Het is de 61-jarige werk- looze J. de Kruif, die zich reeds met zijn vrouw te ruste had begeven, toen de brand bom enkele centimeters naast het ledikant aan zijn zijde insloeg. De man werd onmid dellijk door 't vuur getroffen en was vrijwel op slag dood. Zijn vrouw, die naast hem sliep, kreeg slechts enkele brandwonden aan de armen. Het Wilhelminagasthuis is bijzon der hevig gebombardeerd, hoewel het een groot Roode Kruisteeken op het dak heeft, dat door de vliegers gezien moet zijn door middel van de door hen uitgeworpen lichtbom men. Het ziekenhuis werd getrof fen door een groot aantal brandbom men, waardoor vooral de oogheel kundige en de tandheelkundige kliniek zwaar beschadigd werden. Groote bommentrechters, van twee tot vijf meter middellijn, zijn gecon stateerd, het mag een wonder hee- ten, dat niet talrijke menschen- levens te betreuren zijn. Een groot aantal brandweerwagens waren op verschillende punten geconcentreerd. In den tuin van perceel Da Costakade 130 werd door een agent en een burger het be gin van brand door een brandbom gecon stateerd. Het vuur was spoedig gebluscht. Aan de Da Costakade 169 is 'n brandbom op de 2e verdieping in een bed terechtgekomen en heeft daar brand veroorzaakt. Deze is door de luchtbescherming gebluscht. Een electrische bovenleiding van de tram in de Bilderdijkstraat is eveneens vernield. Boven dien heeft een bom in deze'straat in het asfalt een gat geslagen. Van het perceel hoek Bilderdijkstraat Kinkerstraat is de 3e verdieping door brand beschadigd. In 't perceel Bilderdijkstraat 182 zijn de slaapkamer, huiskamer, het magazijn en de werkplaats uitgebrand, bovendien een binnenbrandje in perceel 198 Bilderdijk straat. Uiteraard bood de duisternis den brandweer groote moeilijkheden. Het was volkomen onmogelijk een overzicht van het gebeurde te krijgen, en dit vereischte af zonderlijk optreden, waardoor zeer veel materiaal ingezet moest worden. De straten waren bedekt met slangen en na korten tijd door het bluschwaler in beken veranderd. Zeer veel van het brandende huisraad was naar buiten geworpen, waardoor enkeie straten hier en daar vrijwel onbegaanbaar waren. De brandweer was het vuur overal spoe dig meester. VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK, 13 AUGUSTUS. (Schriftelijke en tel. transacties) Valuta's: New York 1.88 3/16—1.88 9/16; Berlijn 75.28—75,43; Brussel 30.11—30.17; Helsinki 3.81—3.82; Stockholm 44.81—44.90; Zurich 42.76—42.85. Bankpapier: New York 1.86 1/21.90 1/4; Brussel 30.08—30.20; Stockholm 44.76—44.94; Zürich 42.71—42.90. VERRICHTINGEN TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. Verzoeken om vergoeding. De aandacht wordt er op gevestigd, dat krachtens de verordening nog. 49 van den rijkscommissaris betreffende de vergoedin gen voor verrichtingen ten behoeve van de Duitsche weermacht van 16 Juli 1940 de verzoeken om vergoeding voor deze zooge naamde R.-verrichtingen moeten worden ingediend bij de Nederlandsche gemeente binnen welker gebied degene, die recht op vergoeding heeft, zijn woonplaats heeft, of wanneer de gemeente zelf iets verricht, door deze bij den commissaris van de pro vincie. De indiening dezer verzoeken moet ge schieden: a. ten aanzien van de R.-verrichtingen, welke tot en met 30 Juni 1940 zijn geschied, in het tijdvak van 1 Juli tot en met 31 Aug. 1940; b. ten aanzien van R.-verrichtingen, wel ke na 30 Juni 1940 zijn geschied, uiterlijk op den 15den van de maand volgende op die-, waarin de verrichtingen zijn geschied. Op verzoeken na afloop van de hierbo ven vermelde tijdstippen ingediend, wordt geen acht geslagen. Voor R.-verrichtingen, welke in de maand Juli zijn geschied, moet derhalve uiterlijk op den 15den Augustus 1940 een verzoek tot vergoeding zijn ingediend. VARKENSPEST IN WESTFRIESLAND. In verschillende dorpen is de zoo ge vreesde varkenspest uitgebroken. Zoo ver namen we 't optreden van deze ziekte o.a. te Hensbroek, Heerhugowaard, Stompetoren, enz. De zieke dieren zijn zoo spoedig mogelijk afgemaakt. Ontvanger benoemd. De ontvanger der directe belastingen enz. de heer A. F. van Walt Meijer is overge plaatst van Goes naar Beverwijk. Tooneeluitvoering. Maandagavond gaf „Aurora" een zomer- uitvoering in café Kamsteeg, waarvoor groote belangstelling bestond. Burgemeester Posch riep de volle zaal het welkom toe en verklapte, dat, ofschoon de oudere leden van het gezelschap eerst geen plan hadden te spelen, dit nu geschiedde op aandringen van de uit den oorlog ongedeerde teruggekomen militaire leden. Hij hoopte, dat het publiek voldaan huiswaarts zou gaan na afloop. Deze wensch is in vervulling gegaan. „Het spook van de Vrij burcht", een vroolijk spel, door mevr. Janssen en Gerard Nielen, wekte de lachlust danig op, waardoor aan de be doeling werd voldaan. De heer Langhorst, als directeur van dei- Veer, was buitengewoon op dreef en droeg het stuk, bijgestaan door de anderen, waar onder mej. Aaf Lakeman, die niet voor hem onder deed. De heer Joh. Ridderikhof had de grime goed verzorgd, het interieur van de kamer kwam door de belichting in het laatste bedrijf mooi uit. Vooral in de slot scène was het stille spel van de heer Lang horst heel goed. Na afloop werd er van de dansgelegenheid bij de muziek van het orkest van den heer Jan van den Brink druk gebruik gemaakt. Muzikale collecte. De harmonievereeniging Aurora heeft toestemming van B. en W. om Woensdag avond 14 Aug. een muzikale rondgang door het dorp te houden en dan tegelijk een collecte te houden tot stijving van hare middelen. Gen uitkecring. Het bestuur van de vereeniging Zie- kenhuisverpleging besloot op aandrang van het bestuur der federatie van zieken- huisverpleging een bepaling te maken welke uitkeering in gevallen, veroorzaakt door oorlogsgeweld, uitsluit. ALKMAAR. Geboren: Martina J. L., d. v. Maarten Akkerman en M. M. van Riel. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 12 Aug. 1940. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 24.20, Aalbessen 1018, Appelen 3.50—12, Bieten 2.20—5, Druiven 4055, Gele kool 34, Pe ren 416, Roode kool 2.104.50, Spi nazie 210, Snijboonen 1016, Dub bele spercieboonen 9.5012.50, Tuinboo- nen 2.505, Tomaten 1014 en Wor telen 48 per 100 kg; Andijvie 1 1.70, Bloemkool le s. 1016, 2e s. 4 10, Kropsla 12.10, Komkommers 2.405.40, Meloenen 527 en Perzi ken 28 per 100 stuks; Peterselie 1, Rabarber 12.50, Selderie 1 en Wor telen 412 per 100 bos; Postelein per bakje 1535 cent. AMSTERDAM, 13 Aug. 1940. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 195000 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Aug. 1940. (Langendijker Groentenveiling). 60800 kg Roode kool 33.60; 4200 kg Gele kool 3.904.60; 50 kg Savoye kool 3; 1725 kg Uien 6.306.70, drielingen 4.60, nep 4; 400 kg Bieten 24; 3500 kg To maten: A 11.80—12.20, B 12.30—12.40, C 11 en CC 8; 125 bos Peen 4; 191000 kg Aardappelen: Schotsche muizen 3.70— 4.20, Drielingen 1.702.80, Eigenhei mers 33.70, BI. Eigenheimers 2.60— 3.60; 24800 kg Vroege witte kool 2 2.10; 210 kg Snijboonen 8.7014.10; 3900 kg Slaboonen 9.50—11.20; 625 kg Druiven: Frankenthalers 27.1030.80 en Alicante 29.60; 575 kg Zilveruien 1.40, nep 8.609.40, drielingen 24; 148 kg Augurken: B 1618, C 7.50 en D 5.80; 225 kg Tuinboonen 3.50. NOORDSCHARWOUDE, 13 Aug. 1940. (Noordermarktbond). 2800 kg Roode kool 3—3.30; 1600 kg Gele kool 3.10; 9700 kg Uien 5.105.60, drieling uien i 4 4.50 en nep uien 44.10; 200 kg Bieten 2.30; 530 stuks Bloemkool 10.40; 133400 kg Aardappelen: Schotsche muizen 3.70 4.60, Drieling Muizen 2.503, Eigenhei mers 3.103.80, BI. Eigenheimers 2.70 3.20, Bonken 3.70 en Kriel 1.60; 42800 kg Vroege witte kool 22.30; 70 kg Snijboonen 69; 16400 kg Slaboonen 9.5011.80; 2200 kg Zilveruien 1.30— 1.50, nep 8.109.60 en drieling 1— 1.70. TEXEL, 12 Aug. '40. Veemarkt: 7 Koeien 180—225; 4 Veulens 80—170; 8 Nuch tere kalveren 7f 16; 10 Biggen 16 18; 70 Schapen 2331; 189 Lammeren 10—16; 230 Kippen 0.70—0.95; 1 Geit 10. Eierenveiling. Aangevoerd 46000 stuks eieren: groote 4.405.10 en kleine f 4 4.35 per 100. WARMENHUIZEN, 12 Aug. 1940. 87700 kg Aardappelen: Schotsche muizen 4.20 4.60, grove 3.70, Eigenheimers 2.70 4.10, Bintjes 2.20—2.50; 350 kg Uien 5.30, drielingen 2.50; 990 kg Slaboonen 10.3010.80. PURMEREND. Gemeentel, kaasbeurs. Verhandeld 8 par tijen, wegende 20.000 kg., handel vlug. hoogste prijs 40. Kaasmarkt: gewicht 1660 kg., handel vlug. 6 kleine boeren 36 per 50 kilo; 1708 kg. boter 1.381.45 per kilo. Runderen, totaal 928 stuks. 450 vette koeien, 8090 ct. per kilo, goed; 230 gelde koeien, 140210 per stuk, matig; 186 melkkoeien, 200f 325 per stuk, matig; 120 stieren, 6075 ct. per kilo, matig; 18 paarden, 160325 per stuk, stug; vette kalveren en graskalveren, samen 92, 6095 ct. per kilo, matig, en 4065 per stuk, vlug; 263 nuchtere kalveren voor de slacht en nuchtere kalveren voor de fokkerij: 10 18 per stuk, vlug, en 1624 per stuk, vlug; 62 magere varkens, f 2646 per stuk, matig; 172 biggen, 1424 per stuk, matig; 1101 schapen, 2238 per stuk, goed; 89 bakken, 416 per stuk, matig; 84 lammeren, 914 per stuk, goed; kipeieren 4.505 per 100 st.; een deneieren, 3.25 per 100 st.; 1600 N.H. blauwen (kuikens), 6065 ct. per kilo; 8900 oude kippen en hanen (wit en rood) en oude kippen en hanen (blauw), 5560 ct. per kilo; konijnen 0.50f 2 per stuk; 3600 eenden, oude 2545 ct. en jonge 1552 ct. per stuk; duiven, 40 ct. per paar; 1500 jonge hanen (wit en rood) 5560 ct. per kilo. COÖPERATIEVE CENTRALE EIER VEILING. 45.000 eendeneieren 3.253.50; 50.000 kippeneieren 45. Het groote publiek leest een dagblad. Gevolg: de dagblad-reclame is krachtig en afdoende. T: V.,..v 123. Nu keek hij maar naar de punt van zijn stokje, dat hij voor zich uit hield. Hij keek er scheel van. Hard op riep hij: „Wie wil trouwen met Kobusje Bol? Kobus je Bol heeft een hartje van goud, een hoofd van staal, een pak met snit en veel centen op zijn kersepit". 124. Maar alle dames schrokken van zijn schele ge zicht. Ze wilden niets met hem te maken hebben en draaiden hem haar ruggen toe. „Graag of niet", zei Kobusje beledigd en hij verdween, zonder er nog maar één aan te kijken. „Ik ga het verderop proberen", dacht hij.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3