VRAAG EH AANBOD Bommen op Den Helder en omgeving. Burgemeester Stam jubileerde. N.V. Noorderstoomtramweg- maatschappij. Jugczwdw Stokken Jkouinciaat 1lieuws EGMOND AAN ZEE WIERINGERWAARD HEERHUGOWAARD HEILOO LANGENDIJK HENSBROEK UITGEEST AGENDA. ïBui WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, Rechtszaken De strijd om een kind. Britsch-lnd in c De Amerik over d< aan Het Engeh EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. Op Wieringen een doode. Het A.N.P. meldde gisteren: Het is vannacht onrustig geweest in Den Helder. Om ongeveer elf uur begon gister avond het afweergeschut te werken voor het terugdrijven van Engelsche vliegtuigen, die boven de stad kwamen. Zwaar don derde het geschut: het was met de rust van de menschen gedaan. Het gelukte telkens de vliegtuigen te verjagen. Toch zijn nog enkele bommen op het terrein van den heer Oortgysen, bij de Fabrieksgracht, terecht gekomen en die hebben de noodige ravage teweeg gebracht. Honderden ruiten moesten het weer ontgelden. Zoowel aan de Fa brieksgracht en het gedeelte Ruighweg, grenzende aan het terrein van den heer Oortgysen, als aan de huizen aan den Sluis dijkstraat is veel schade aangericht aan panden en ruiten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een doode en twee zwaar gewonden. Voorts is gisternacht, naar het A.N.P. be richt, op het Westerdeel van Wieringen een Engelsche bom gevallen, welke veel schade heeft aangericht. De houten woningen van de families Speur en Kamst werden het zwaarst getroffen. De 16-jarige zoon van Speur werd op slag gedood. De heeren Speur en Kamst werden zwaar gewond naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht Laatstgenoemde verkeert in levensgevaar. Andere huizen in den omtrek werden zwaar beschadigd. Verschillende bewoners daar van bekwamen lichte verwondingen. Het terrein is afgezet. ONVEILIG STRAND TE BERGEN AAN ZEE. De burgemeester van Bergen maakt be kend: Vanaf heden zullen tusschen zonsop gang en zonsondergang tusschen Bergen aan Zee en Egmond aan Zee op den dui- denrand aan de zeezijde door het Duitsche luchtwapen schietoefeningen worden ge houden. Het gevaarlijke gebied reikt tot 1000 m. landinwaarts van 1000 m. ten zuiden van Bergen aan Zee tot 1500 m. ten noorden van Egmond aan Zee en zal telkens door een viertal posten worden aangegeven. VERDUISTERINGSTIJDEN. Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond van 21.09 tot 6.22 uur. Rijwielen, motorrijwielen en andere voer tuigen moeten gedurende dezen tijd licht op hebben en verduisterd zijn volgens de on langs gepubliceerde uniforme regeling. ZWENDELPRAKTIJK ZWAAR GESTRAFT. Het gerechtshof te Amsterdam veroordeel de een koopman uit Leeuwarden, die, door toepassing van listige kunstgrepen en een samenweefsels van verdichtsels, een waar deloos product, dat bovendien schadelijk was, had verkocht aan een winkelier te Noordscharwoude, tot êen jaar gevangenis straf en betaling van 15,25 schadevergoe ding. De rechtbank te Alkmaar had verdachte in eerste instantie eveneens tot één jaar veroordeeld, van welk vonnis de procureur-generaal bevestiging vroeg. Ver dachte was reeds vijf maal veroordeeld. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 1940 lijst 9. Wijsbegeerte. 103H22 Handboek, Encyclopaedisch, van het moderne denken. 2 dln. 110B57 Bierens de Haan. Wereldorde en geestesleven. 130F47i Freud. Dé invloed van ons onbe wuste in ons dagelijksch leven; 3e dr. (g.) l30S30wm Schelven, van. Waar moet ik het zoeken? 136A33 Andel, van en v. AndelRipke. Gezonde kinderen, evenwichtige mensen. 170M76 Montaigne, de. De levende ge dachten van Montaigne; belicht door Gide. 190N331g Nietzsche. De levende gedach ten van Nietzsche; belicht door Mann. 190S45 Schopenhauer. De levende ge dachten van Schopenhauer; belicht door Mann. 190S791g Spinoza, de. De levende gedach ten van Spinoza; belicht door Zweig. Godsdienst. 240H73 Hoik, van. De boodschap van het vrijzinnig christendom. 240T37 Tolstoi. De levende gedachten van Tolstoi; belicht door Zweig. 246B16 Bakhuizen van den Brink. De Romeische catacomben, (g.) 270L17 Lampen. Willibrord en Bonifacius. 270P20 Pascoaes, de. Hiëronymus. 280A33 Andrae. Nathan Söderblom. 282S57 Seppelt en Löffler. De geschiede nis der pausen. Natuurwetenschappen. 570D191g Darwin. Dc levende gedachten van Drawin; belicht door Huxley en Fisher. 570.2P73d Portie 'je. Dierenleven in Artis (Verkade-album 580K82 Kosch. Wat is dat voor een boom? 590S90 Stoppelaar, de. Vogels van polder en weide. 590S95vs Strijbos. Vogels van strand en duin. 590T37 Tolman. Vogels van akker en struikgewas. 590T37v Tolman. Vogels in boomgaard en rond het huis. 590V90 Vriends. Vogels in de lage landen, 590W66 Wigman. Vogels van heide en stuifzand. g is geschenk. Een dorpsfeest, waaraan ieder deelnam. Op ondubbelzninige wijze heeft Oudendijk gisteren het feest van zijn burgemeester gevierd en daarbij getoond, hoezeer deze eerste burger der gemeente op de handen gedragen wordt door de bevolking. Het was een dorpsfeest, waaraan ieder deelnam, on verschillig van welken rang of stand. Het was een feest, dat 's morgens vroeg begon en dat duurde tot zeer laat in den nacht. Burgemeester Stam werd „uit zijn bed gehaald" door de schooljeugd, die hem een aubade bracht, waarbij de zang bege leid werd door het muziekkorps Apollo uit Hoorn. De voorzitter der feestcommissie, de heer Steketee, hield vervolgens een korte toespraak, toen bedankte de jubilaris voor de hulde, hem gebracht en deelde hij met zijn familie versnaperingen uit. Dat was het begin. Een goed begin, dat spoedig daarop gevolgd werd door een groo- te optocht. Hier moet de geheele bevolking zich wel uitgesloofd hebben, want zelden zagen we zoo'n goed verzorgde stoet, be staande uit ongeveer 40 nummers. Alle vereenigingen, die de gemeente telt, hebben aan de optocht deelgenomen met fraai ver sierde wagens, karren, e.d., terwijl de cos- tuums der deelnemers zeer goed verzorgd waren. De stoet werd geopend door herauten te paard, terwijl Apollo opnieuw haar mede werking verleende. Om 2 uur was de raad bijeengeroepen voor een buitengewone raadsvergadering, die stond onder leiding van wethouder Kramer. Deze heeft daarbij een huldigings rede uitgesproken en namens den raad en den gemeente-secretaris den zilveren burge meester een sigarenkoker met het wapen van Oudendijk versierd en voorzien van een inscriptie overhandigd. Daarna voerden alle raadsleden alsmede de secretaris het woord, waarna burgemeester Stam in een korte toespraak dank bracht. Vermeld mag nog worden, dat een fraai bloemstuk van de volontair de groene ta fel sierde. Een uur later werd er in hotel de Vriend schap een receptie gehouden en daar eerst bleek, welk een plaats burgemeester Stam wel in zijn gemeente inneemt en in hoeveel vereenigingen hij zitting heeft in het be stuur. De heer Steketee, die de leiding had bij deze receptie, sprak allereerst namens de ambtenaren en bood den jubilaris daarbij een paar fauteuils aan. In één adem door huldigde de heer Steketee den heer Stam na mens de IJsclub Oudendijk, de Boerenleen bank, de banne Oudendijk en het Witte Krus, terwijl namens elk van deze orga nisatie cadeaux werden aangeboden. Burgemeester Leemhorst uit Hoorn sprak namens het gemeentebestuur uit Hoorn en namens de vleeschkeuringscommissie, oud burgemeester de Groot uit Avenhorn sprak als oud-collega en toen volgde een lange rij van spr. de heer Korver, br.-comm. v. d. rijksveldwacht te Hoorn, de heer de Leur, oud-directeur van het Hoornsche slacht huis, mevr. Krijgsman, de her van Dok na mens de tooneelvereeniging en de sport- vereeniging Kwiek, de heer D. Kamp na mens het polderbestuur, de heer J. Werk man namens den IJ. H. N., ds. Witkop, pre dikant te Beets en Oudendijk namens de kerkleijke colleges, de heer Damen, hoofd der school, namens het onderwijzend per soneel en voor Staatspensionneering, de heer de Groot, dijkgraaf van Drechterland, de heer Dikstaat namens het bestuur der zuivelfabriek Concordia te de Beemster, de heer Broekens namens de boerenleen bank en tenslotte verschillende anderen, die niet namens vereenigingen spraken. Aan het slot bracht burgemeester Stam allen dank voor de zoo tallooze blijken van hulde, hem dezen middag gebracht. Mogen we hier nog vermelden, dat de be diening geschiedde door jongedames in West-Friesch costuum en mogen we beslui ten met het sobere vermelden van het slot van den dag: een grootsche cabaretavond voor alle ingezetenen van Oudendijk en Beets. DE PRIJS VAN ERWTEN. Te laag geacht door de bouwers. Onze correspondent aan den Langendijk schrijft: Dezer dagen zijn de prijzen vastgesteld voor de verschillende akkerbouwproduc ten. In de tuinbouwstreek was men wel teleurgesteld, omdat voor de in deze streek geteelde erwtensoorten de prijzen wel wat laag zijn gesteld. Het verschil bedraagt meestal een paar gulden per 100 kg, maar voor de grauwe erwten (witbloei) is de prijs naar het inzicht van de tuinbouwers belangrijk lager dan an ders normaal op de markt kon worden gemaakt. Deze zijn n.l. vastgesteld op 25 a 29 per 100 kg, terwijl de marktprijs meestal eenige guldens boven 30 is. Gaarne had men gezien, dat voor de in den tuinbouw geteelde erwten de prijzen zoodanig werden vastgesteld, dat rekening werd gehouden met het extra uitzoeken van de erwten, wat in den tuinbouw ge schiedt. De prijzen, welke nu gelden, zijn alle z.g. voor boerenschoon, hetgeen niet zoo zuiver is als in den tuinbouw gebrui kelijk. GESLAAGD. Voor het examen boekhouden van de vereeniging van leeraren slaagde de heer D. Groen te Sint-Pancras. Dezer dagen slaagde voor eindexamen M. U. L. O. mej. Gerhmy van den Heuvel, te Ursem. De heer P. J. Bolten, eerste ambt. ter secretarie tc Ursem,"behaalde het diploma Gemeente-administratie. Toestemming gevraagd voor ontbinding. Opbrengt over verleden jaar 1901 hooger dan in 1938. Het bestuur van de N.V. Noor derstoomtram maatschappij deelt aan de aandeelhouders mede, dat bij de wet van 26 Mei 1939 (Stbl. 525) de naasting door de regeering tot stand is gekomen en de tram weg alzoo vanaf 1 Jan. 1940 geen eigendom meer van de maatschap pij is. Zij heeft alleen recht op den naastingsprijs. Om dien te kunnen vaststellen moet de zuivere op brengst van den tramweg over het jaar 1939 bekend zijn. Naar het zich laat aanzien zal de naastings prijs wel nihil zijn, omdat de uitga ven grooter zijn dan de ontvang sten. De directie van de Nederlandsche Spoor' wegen N.V., welke den eigendom van den tramweg heeft verkregen, deelde mede, dat in dergelijke gevallen echter als naastings prijs pleegt te worden uitgekeerd een be drag gelijk aan de geschatte waarde van den grond en de gebouwen. Het ligt in hare bedoeling, op grond van art. 1461 en vlg. van het burgerlijk wetboek, dezen naas tingsprijs te verrekenen met hare vorde ring wegens werken van wijziging, verbete ring of uitbreiding, welke door haar zijn noodig geacht of door concessiën, wetten of wettelijke verordeningen zijn opgelegd en door haar na verkregen goedkeuring van den minister zijn gemaakt, overeenkomstig art. 22 der concessie-overeenkomst van 6 Januari 1911. Blijkens de balans bedroeg de vordering der Nederlandsche Spoorwe gen op 1 Januari j.l. 124.155.69. Deze vor dering is zóó groot, dat er voor de maat schappij van de bovenbedoelde geschatte waarde van grond en gebouwen wel niets zal overschieten. Intusschen is het wenschelijk dat zij wordt ontbonden, nu het doel, waarvoor zij is opgericht, is vervallen. Aan aandeelhou ders zullen voorstellen worden gedaan tot ontbinding over te gaan, waartoe ingevolge art. 38, le lid der statuten, de toestemming van den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van waterstaat, is gevraagd. Ook over het jaar 1939 hebben de uit komsten der exploitatie geen belangrijke verbetering te zien gegeven; alleen de op brengst van het goederenvervoer is bijna 1500 hooger dan het vorig jaar. De op brengst van het reizigersvervoer heeft be dragen 10.765.28 tegen 10.383.92 in 1938; de opbrengst van bagage, goederen en levende dieren bedroeg 7007.92 tegen 5531.26 in 1938, terwijl de buitengewone ontvangsten, inclusief postvervoer, hebben bedragen f 667.34 tegen 621.21 in 1938, zoodat de totale ontvangsten hebben be dragen 18.440.54 tegen 16.536.39 in 1938. De exploitatiekosten hebben bedragen 20.000. Voor treinkilometers in gewonen reizigersdienst boven 10 treinen 43.583 km. a 0.35 is uitgegeven 15.255.80, voor medegebruik van den tramweg Alkmaar Bergen moet worden afgetrokken 840.74 en voor kapitaalrente 9900, totaal 45.995.54, zoodat er niets te verdeelen overblijft. Door de exploitante is over het jaar 1939 afgerekend overeenkomstig de voor dat jaar nog geldende exploitatie-overeenkomst. Schuldvergelijking is door haar niet toege past, zoodat de belastingen, welke op den spoorweg drukken en niet uit het bedrag der extra-bijdragen boven 9900 kunnen worden betaald, tot een bedrag van 413.35 aan de N.V. zijn gerestitueerd. Wij voelen ons gedrongen, zoo gaat de directie der N.V. voort, om onze exploitan te, de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, on zen warmen dank te betuigen voor de wijze waarop zij gedurende de exploitatie van on zen tramweg de belangen onzer vennoot schap heeft behartigd, aan billijke wenschen en verlangens onzerzijds heeft voldaan en voor de loyale wijze waarop zij over het jaar 1939 aan onze vennootschap de uitkee- ringen heeft willen doen, hoewel daarom trent een andere zienswijze mogelijk ware geweest. Het blijft te betreuren, dat de met veel enthousiasme en groote medewerking van den Staat, de provincie Noordholland, gemeenten en polders gebouwde spoorweg zoodanige verliezen heeft opgeleverd, dat tot naasting daarvan moest worden overge gaan. Wij kunnen slechts de hoop uitspre ken, dat de Nederlandsche Spoorwegen de exploitatie, zij het dan ook op bescheiden wijze, zullen blijven voortzetten. De aan bovenstaande mededeelingen toe gevoegde balans op 31 Dec. sluit in debet en credit op 1310.103.55^; de winst- en verliesrekening heeft een eindcijfer van 10.600.23. JONGETJE TE WATER. Gistermorgen, ongeveer half elf is een pl.m. 4-jarig jongetje van een familie uit den Helder, die hier tijdelijk haar verblijf heeft gezocht, in het Noordhollandsch kanaal ge vallen, ter hoogte van het pakhuis van de fir ma Haijtema. De 20-jarige A. Vogelpoel, werkzaam in het pakhuis, sprong, hoewel hij niet zwemmen kan, te water en wist, van den kant af vastgehouden door zijn patroon, den heer Krap, het jongetje op den wal te brengen. Dc drenkeling had van het gebeur de geen nadeelige gevolgen ondervonden. BELEEDIGENDE ANONIEME BRIEVEN Het gerechtshof te Amsterdam veroordeel de een juffrouw uit Alkmaar, die beleedi- gende anonieme brieven zou hebben ge stuurd aan een vriendin, tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van één maand met een proeftijd van drie jaar en tot 30 boete. De rechtbank te Alkmaar had haar tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. De procureur-generaal had bevestiging ge- eischt. EERST MUZIEK IN DEN HOUT. Mijnheer de Redacteur, Ernstig luisterende menschen kwebbe lende jeugd hollende kinderen, die het muzikale genot voor anderen bederven af gewisseld door z.g. demonstratieve kinderen, 1618 jaar, die met hunne domheid (oranje- balletjes) loopend en fietsend luidruchtig het geheel opluisteren. Wat hapert er nog ontzettend veel aan de opvoeding der Hol- landsche jeugd. Pa's, ma's en onderwijzers, een groote taak ligt er nog voor u open. Of moet door uitbreiding van meer politietoezicht (op der gelijke avonden) het fatsoen worden bijge bracht? Met dank voor opname. SEMAF. Verduisteren! Nu de avonden weer korter beginnen te worden, wordt het verduisteringsvraagstuk weer meer acuut. Over het algemeen kan gezegd worden, dat men zich in onze ge meente uitstekend aan de voorschriften houdt. Naarmate het minder noodzakelijk was en weinig controle uitgeoefend werd, begint men echter onwillekeurig te ver slappen. Daarom houdt de luchtbescher mingsdienst thans weder geregeld controle en zij men dus gewaarschuwd en treffe zijn maatregelen! Centrale werkverschaffing. Bij de centrale werkverschaffing, be staande in kadeverzwaring rond de Alkmaar- dermeer, zijn 15 werkloozen uit onze ge meente tewerk gesteld. Met het oog op den af te leggen afstand ontvangen zij een rij wielvergoeding van 1 per week. Zwemclub opgericht. Op initiatief van een paar dames en den badmeester werd een vergadering belegd met het doel, alhier ook een zwemclub op te richten. Dit is volkomen geslaagd. Er is een zwemclub opgericht. Aanvankelijk met 40 leden. Men scheen evenwel nog niet tot overeen stemming te kunnen komen, welken naam men de club zou geven. Een bestuur werd gekozen, bestaande uit de dames mevr..Schook, mej. Joopie Jansen en de heeren dr. Spits, J. Visser Pz. en Jb. van Ham. Badmeester Oud zal fungeeren als adviseur en trainer, onder wiens leiding getracht zal worden van de club iets goeds te maken. Het diplomazwemmen, dat j.l. Zondag zou gebeuren, is wegens het ongunstige weer niet doorgegaan. Langzaam maar zeker. Naar we vernemen is thans ook tusschen de provincie Noordholland en den heer C. Kraakman overeenstemming verkregen, omtrent de overdracht van het door dezen bewoonde perceel aan den Westdijk nabij den z.g. Zuid-Scharwouder polder. Vrij zeker is, dat de woning thans verdwijnen zal. Bij de marechaussee geplaatst. De heeren A. Bakker Nzn., J. Stet en P. van Straaten, die tijdens den oorlog werkzaam waren bij de militaire politie en de marine, zijn aangewezen voor de marechaussee, met standplaats Groningen. Distributiewee. Maandag en Dinsdag had ten raad- huize de uitreiking plaats van textielkaar- ten. Verscheidene dames en heeren hebben een uur en langer in de rij staan wachten en om 6 uur heeft men de deuren gesloten. Men had niet begrepen, zegt onze cor respondent, dat men met weinig perso neel, dat 12 uur aan één stuk doorwerkte, geen 2500 gezinnen (waaronder 'n 350 uit Den Helder) kan bedienen. Aan mopperen was er geen gebrek. Niet telefoneeren. Dinsdagmorgen was voor een groot aantal abonné's van de telefoon de ver binding verbroken, doordat een kabel was doorgehakt. Men heeft het euvel spoedig kunnen herstellen, zoodat na den middag weer getelefoneerd kon worden. Collecte uitgesteld. De collecte voor het Centraal Genoot schap van Kinderherstellings- en Vacan- tiekolonies, welke vandaag gehouden zou worden, is uitgesteld tot 28 Augustus a.s. Tooneeluitvoering. Maandag gaf onze tooneelvereeniging ,,'t Viooltje" haar z.g. kermis-uitvoering. Opgevoerd werd ,,De verjongde profes sor", een vroolijk spel in 3 bedrijven. De vereeniging mag dezen avond als goed geslaagd beschouwen. De groote zaal van t café Kossen was tot in alle hoeken ge vuld. Er werd door alle dilettanten zonder onderscheid goed spel gegeven. De avond werd besloten door een gezel lig bal. Bezoek commissaris der provincie. Naar wij vernemen zal de commissaris der provincie Noordholland aan onze ge meente zijn 4-jaarlijksch ambtelijk bezoek brengen op Dinsdag 20 Augustus a.s. Hij zal ten raadhuize arriveeren om pl.m. 3 uur n.m. 'Ingezetenen, die zulks wenschen kun nen in audiëntie worden ontvangen. Museumschip Klein Artis (in de Oude gracht) tot en met Zondag 18 Aug. te be zichtigen van 9 tot 9 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Het signaal in den nacht (rom.-sens.): hoofdrol len Sybille Schmitz, Inge List, Hans Lau- benthal en Hans Stelzer. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Al- lotria (hum.); hoofdrollen Renate Muller, Heinz Rühmann, Adolf Wohlbrück en Jenny Jugo. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Goud in New-Frisco (rom.-sens.); hoofdrol len Hans Söhnker, Otto Wernicke, Annie Markart en Gustav Waldau. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Levensspiegel (rom.-dram.); hoofdrollen Paula Wessely en Peter Petersen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Het Naaimachine Huis. Salonkastje als nieuw en inzinkb. Singer Trapm. 35. Handm. iets' besch. vanaf 10 met garantie. J. H. DE BOER, Geester singel 48, Alkmaar. Te koop gevraagd een divanbed, kachel, handnaaimachine. Brieven onder letter A 294 Bur. ,v. d. BI. Te koop 2e hands heeren-, dames- en kinderschoenen en enkele motorlaarzen, zoo goed als nieuw. J. BRAUNECK, Ridderstraat. Te koop: Prima handnaaimachine voor 15. Trapnaaimachine 22.50 en nog een van 5. Pracht Godin-kachel. Prima haard (koopjes). DEKKER, Spoorstr. 5. Inkoop inboedels, enz. Te koop: Prachtige kwaliteit net ge dragen Heerenkleeding. Diverse maten. Ook buikmaten. BERGERWEG 5. Te koop: Z. g. a. n. eenige donkere demies. Eenige fantasie-winter jassen en regenjassen. BERGERWEG 5 ben. Te koop aangeboden wegens verande ring voltage: een gebruikte stofzuiger en eenige lampen 220 V. (samen 20). Vrijdagavond 89 uur. VAN EVERDINGENSTRAAT 1. Heeft U net gedragen Heerenkleeding te koop? S.v.p. even een berichtje aap: DEN HARTOG, Bergerweg 5. Baby aan de familie S. toegewezen. Vandaag heeft de president der Haagsche rechtbank uitspraak gedaan in het kort ge ding tusschen de familie S. en van der W., betreffende de baby, die op 10 Mei na den bominslag in de Bethlehem-kliniek in Am sterdam in ontvangst is genomen door de familie van der W. doch waaromtrent de familie S. beweert, dat de baby haar kind is. Zooals men weet, heeft de president onlangs een tusschenvonnis gewezen en daarbij des kundigen onderzoek gelast ten aanzien van bloedgroepen en vingerafdrukken, welk on derzoek geen positief rèsultaat opleverde. Daarna werd voor de tweede maal in deze zaak gepleit. Het vonnis van den president was zeer uitvoerig geargumenteerd en de voorlezing daarvan duurde bijna een half uur. De president heeft op grond van de talrijke getuigenverklaringen bevolen de afgifte van het kind aan de familie S. en dit vonnis uitvoerbaar verklaard bij voor raad In zijn vonnis in het kort geding betref fende de betwiste baby, heeft de president der rechtbank o.m. overwogen, dat de eische- res (fam. S.) in haar bewijs, dat het haar eigen kind is, dat ten huize van de fam. van der W. vertoeft, geslaagd is. Twee verpleeg sters van zaal 8, die het zoontje van mevr. S. voortdurend hebben gebaad en verder in handen gehad, hebben het kind daarna her kend als dat van mevr. S. alle jongens van zaal 8, op het kind van mevr. S. na, zijn da delijk door de respectievelijke moeders mee genomen of nog denzelfden dag bij de moeders teruggekeerd. De president heeft op grond van getuigenverklaringen geen vol doende gewicht toegekend aan het betoog van gedaagde's raadsman, omtrent de door hem genoemde objectieve kenmeTken. Weliswaar nu heeft eischeres betoogd, dat mevr. S. h a a r kind uit de wieg genomen heeft en heeft afgegeven aan getuige Woud stra, die het bracht naar den schuilkelder van de eerste Nederlandsche, terwijl mevr. van der W. niet in dezen kelder is geweest. Dit is echter naar het oordeel van den pre sident niet genoegzaam gebleken. Aange nomen moet worden, dat haar eigen kind in andere handen gekomen is en gebracht ;s naar Prinsesegracht 6a en zoo in handen is gekomen van mevr. van der W. De aanvan kelijke overtuiging van den president, dat de gang van zaken aldus geweest is, werd door den twijfel omtrent dit punt, niet aan t wankelen gebracht. Onder leidi: en eer Associated Press stammen aan de Indië den strijd tej ben. Zooals gemeh militaire autoriteit een botsing met b Britsche regeering ken, twee Engels; inheemsche sóldate zijn. De opstandeli door den fakir Mehrdil. Werd er in schade Met toenemende rikaansche openbar in het Engelsche lu gen begint men zie Engeland den ernsl het publiek probeer De militaire med York Post twijfelt i gelsche opgaven en neer men de Britse! procent wil aannen wezen zijn, dat hel éen voor Engeland streeft. Thans vert< muniques eenige oi bevatten zij niets v havenwerken van P duidelijk is, dat bij vliegtuigen, welke eenige schade moet Chamberlair Naar de correspor te Londen meldt is herstel van zijn zieli Volgens denzelfden van Churchüls oorle agenda afgevoerd, c tot het einde van 1: dat op 22 Augustus duurt. De vraag of uit het kabinet zal t sche politieke kring' ten. DUITSCHE WEE Het opperbevel v macht deelt mede: Afdeelingen Duitsi gisteren aanvallen o ■werken en vliegvel Zuid- en Zuid-Oostk de oorlogshaven var bommen geworpen, centrale en de werf brand. Dokken en een patrouillevaartu: gen bomtreffers. In i vallen kwam het tot waarbij in totaal 4c gen werden neergesc den Manston, Cante Lympne gelukte het ties en schuilkelders deele in brand te ste een afdeeling Britse! het opstijgen verrast vliegtuigen van het 1 lucht en vier op den m nield. Op andere pla vliegtuigen op den b Bij Dover hebben c twee versperringsbal] ten. Bij de luchtgevi gebied ontwikkelden, tig vliegtuigen. In het zeegebied tei hebben duikbommenv dernomen op een kr vooi en ondanks der jagers en luchtdoela vaardyschepen van ii zinken gebracht. Op brand uit. In den nacht van 1 bomaanvallen ondeme Swansea en Cardiff, weer- en schijnwerpe mouth en aan de moi Het leggen van mijn vens werd voortgezet. Britsche vliegtuigen van 12 op 13 Augusti Duitschland bommen menswaardige schade bij werden vier vlieg: gebied door het lucb schoten. De totale ver bedroegen gisteren 92 12 op den beganen gr geschut en de overige: ten vernield werden. 24 Duitsche vliegtu Een gevecht op de eenige Duitsche mijn; lende vijandelijke mo liep voor ons succesvc worden, dat minstens tortorpedoboot de hav heeft, terwijl Duitsche bleven en haar activi nen voortzetten. DUITSCHE AANV VERSPERRING Ook de ballonvers gisterochtend opnieuw vliegtuigen aangevallei kend dat vier ballon: ten. Zij stortten bran kwam het tot luchtj waarvan de Duitschei de lucht boven het ge kregen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2