OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL 11 ui keti IBuitenland £aatste Aecichtea !Bucg£t£iike Siand Spoet «BOD 'egels i kind. Britsch-lndische stammen in opstand. De Amerikaansche pers over de Duitsche aanvallen. Het Engelsche kabinet. AVENHORN Bommen op Castricum. Radioprogramma voor Donderdag. i de Oude- \ug. te be- jmmer Het hoofdrol- Hans Lau- g boven 18 lee. ummer Al- te Müller, ck en Jenny ïee. ofdnummer l; hoofdrol- cke, Annie gang boven ïee. lofdnummer hoofdrollen :n. Toegang ïee. !RDAG5. ederen. int. izenden). kastje als tpm. 35. 10 met Geester- ed, kachel, :r. ,v. d. BI. lames- en torlaarzen, hine voor 8 en nog :hel. Prima Spoorstr. 5. t net ge- :rse maten. e donkere srjassen en s verande- iofzuiger en ïen 20). ïkleeding te richtje aan'. ilie S. der Haagsche het kort ge in van der W., 0 Mei na den liniek in Am- men door de aromtrent de y haar kind is. sident onlangs ;n daarbij des- n aanzien van :ken, welk on- it opleverde, e maal in deze esident was eerd en de bijna een t op grond verklaringen van het e S. en dit d bij voor geding betref- Et de president i, dat de eische- s, dat het haar an de fam. van Twee verpleeg- je van mevr. S. en verder in nd daarna her- ',1e jongens van S. na, zijn da- e moeders mee- a dag bij de esident heeft op ^en geen vol- lan het betoog mtrent de door kenmerken, s betoogd, dat wieg genomeTi getuige Woud- ;n schuilkelder e, terwijl mevr. ilder is geweest, el van den pre- bleken. Aange- ar eigen kind in en gebracht js 00 in handen is W. De aanvan- 1 president, dat :weest is, werd t punt, niet aan EERSTE BLAD. Onder leiding van een fahir en een stamhoofd. Associated Press meldt uit Simla, dat de stammen aan de N.W.-grens van Britsch Indië den strijd tegen Engeland hervat heb ben. Zooals gemeld, hebben de Engelsche militaire autoriteiten medegedeeld, dat bij een botsing met bergbewoners, die het de Britsche regeering reeds jaren lastig ma ken, twee Engelsche officieren en twaalf inheemsche soldaten gesneuveld of gewond zijn. De opstandelingen worden aangevoerd door den fakir van Ipi en stamhoofd Mehrdil. Werd er in Portland geen schade aangericht? Met toenemende spanning volgt de Ame rikaansche openbare meening de gevechten in het Engelsche luchtruim. In breede krin gen begint men zich af te vragen, waarom Engeland den ernst van den toestand voor het publiek probeert te verbergen. De militaire medewerker van de New- York Post twijfelt aan de juistheid der En gelsche opgaven en verklaart: Zelfs wan neer men de Britsche cijfers voor honderd procent wil aannemen, zou altijd nog be wezen zijn, dat het Duitsche luchtwapen een voor Engeland onbehaaglijk succes na streeft. Thans vertoonen de Britsche com muniques eenige opvallende leemten. Zoo bevatten zij niets van de schade op de havenwerken van Portland, hoewel het vrij duidelijk is, dat bij een aanval van 200 vliegtuigen, welke „cht uren duurden, toch eenige schade moet zijn aangericht. Chamberlain met vacantie. Naar de correspondent van „Aftonbladet" te Londen meldt is Chamberlain na het herstel van zijn ziekte met vacantie gegaan. Volgens denzelfden zegsman is de wijziging van Churchills oorlogskabinet niet van de agenda afgevoerd, doch slechts uitgesteld tot het einde van het parlementaire reces, dat op 22 Augustus begint en 14 dagen duurt. De vraag of Chamberlain intusschen uit het kabinet zal treden wordt in Londen- sche politieke kringen in het midden gela ten. DUITSCHE WEERMACHTSBERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: Afdeelingen Duitsche vliegtuigen hebben gisteren aanvallen ondernomen op haven werken en vliegvelden aan de Engelsche Zuid- en Zuid-Oostkust. Daarbij werden op de oorlogshaven van Portsmouth talrijke bommen geworpen. De groote electrische centrale en de werf van Vosper staan in brand. Dokken en kadewerken, alsmede een patrouillevaartuig in het Kanaal kre gen bomtreffers. In den loop van deze aan vallen kwam het tot hevige luchtgevechten, waarbij in totaal 43 vijandelijke vliegtui gen werden neergeschoten. Op de vliegvel den Manston, Canterbury, Hawkings en Lympne gelukte het hangars, werfinstalla- ties en schuilkelders te verwoesten en ten deele in brand te steken. Te Manston werd een af deeling Britsche jachtvliegtuigen bij het opstijgen verrast. Daarbij werden drie vliegtuigen van het type Hurricane in de lucht en vier op den beganen grond ver nield. Op andere plaatsen zijn nog acht vliegtuigen op den beganen grond vernield. Bij Dover hebben de Duitsche vliegtuigen twee versperringsballons in brand gescho ten. Bij de luchtgevechten die zich in dit gebied ontwikkelden, verloor de vijand der tig vliegtuigen. In het zeegebied ten Oosten van Southend hebben duikbommenwerpers een aanval on dernomen op een krachtig beschermd con- vooi en ondanks den hevigen afweer van jagers en luchtdoelartillerie twee koop vaardijschepen van in totaal 5500 brt. tot zinken gebracht. Op een ander schip brak brand uit. In den nacht van 12 op 13 Augustus zijn bomaanvallen ondernomen op schepen nabij Swansea en Cardiff, alsmede op luchtaf weer- en schijnwerperstellingen bij Ply mouth en aan de monding van de Humber. Het leggen van mijnen voor Britsche ha vens werd voortgezet. Britsche vliegtuigen hebben in den nacht van 12 op 13 Augustus in Noord- en West- Duitschland bommen geworpen, zonder noe menswaardige schade aan te richten. Daar bij werden vier vliegtuigen boven Duitsch- gebied door het luchtdoelgeschut neerge schoten. De totale verliezen van den vijand bedroegen gisteren 92 vliegtuigen, waarvan 12 op den beganen grond, 4 door luchtdoel geschut en de overigen tijdens luchtgevech ten vernield werden. 24 Duitsche vliegtuigen worden vermist. Een gevecht op de Noordzee tusschen eenige Duitsche mijnenvegers en verschil lende vijandelijke motortorpedobooten ver liep voor ons succesvol. Aangenomen kan worden, dat minstens een vijandelijke mo tortorpedoboot de haven niet meer bereikt heeft, terwijl Duitsche booten onbeschadigd bleven en haar activiteit volgens de plan nen voortzetten. INDIANEN VALLEN OLIEVELD AAN. De boortorens te Catatumbo van de Ame rikaansche petroleummaatschappij „Colum bian Petroleum" zijn door Indianen over vallen. Het personeel moest zich met bom men verdedigen. Een werkbaas werd door de Indianen gedood. Bij dergelijke overval len, die in de laatste jaren herhaaldelijk zijn voorgekomen, zijn tot dusver 10 blan ken gedood en 40 gewond. DUITSCHE AANVAL OP BALLON- VERSPERRING BIJ DOVER. Ook de ballonversperring bij Dover is gisterochtend opnieuw door Duitsche jacht vliegtuigen aangevallen. Tot dusverre is be kend dat vier ballons werden neergescho ten. Zij stortten brandend omlaag. Hierna kwam het tot luchtgevechten in den loop waarvan de Duitschers de heerschappij in de lucht boven het gebied van Dover ver kregen. BOMMEN OP DENEMARKEN. Naar Ritzau meldt hebben in den nacht van Zondag op Maandag en in den nacht van Maandag op Dinsdag Engelsche vlie gers boven verschillende deelen van Dene marken bommen neergeworpen zonder bij zondere schade aan te richten. Het Deensche telegraafagentschap deelt mede, dat bij de Engelsche luchtaanvallen op Aalborg eenige Denen gewond zijn. Een der zwaargewonden is gistermiddag bezwe ken. Verder zijn door een paar bommen, die op een veld in de nabijheid van de stad vie len, eenige paarden en koeien gedood. Ove rigens is geen schade aangericht. Een tweede aanval op Aalborg. Nader werd gemeld: Korten tijd na dezen eersten Engelschen aanval naderden voor de tweede maal Engelsche aanvallers de stad Aalborg. Deze tweede aanval werd ge daan door 11 vliegtuigen waarvan er 5 wer den neergeschoten. Daarmede zijn van de 32 vliegtuigen, die gepoogd hebben Aalborg afin te vallen, er 16 neergeschoten Naar uit Aalborg wordt vernomen hebben aan de luchtgevechten van gisteren boven Aalborg van Duitsche zijde slechts 8 Mes- serschmidt-jagers deelgenomen. De strijd, in het verloop waarvan van de 32 aanvallende Britsche bommenwerpers er door de Duit sche jagers eri door het luchtafweergeschut 16 werden neergeschoten, bewijst onweer legbaar de meerderheid van de Duitsche Messerschmidts en de groote prestaties der Duitsche piloten. JAPANSCHE ECONOMISCHE MISSIE NAAR NEDERLANDSCH-INDIE VERTROKKEN. Onder leiding van den directeur van de Mitsoei-maatschappij, Moekai, is heden een Japansche economische missie naar Neder l.-I n d i vertrokken. Inzake de benoeming van den vroegeren minister voor kolonie,n generaal Koiso, tot buiten gewoon gezant voor Nederlandsch-Indië wordt binnenkort een beslissing verwacht. Naar verluidt, zou de minister van buiten- landsche zaken, Matwoeoka, als gevolg van de snelle verandering van den inter nationalen toestand, deze kwestie nog eens met de ministers van oorlog en ma rine besproken hebbene. WAARNEMER VAN ROOSEVELT NAAR LNGELAND. Het te Gibraltar verschijnende blad „El Calpense" meldt, dat president Roosevelt den Amerikaanschen schout-bij-nacht Ro bert Gomley naar Engeland heeft gezonden ter bestudeering van de nieuwe Duitsche aanvalstaktiek tegen de Britsche eilanden. (Ongecorrigeerd.) Waarnemend notaris. Door den voorzitter van de Kamer van Toezicht op de notarissen en cand. notaris sen is de heer A. T. Wit, cand. notaris, be noemd tot waarnemer van het kantoor van wijlen den heer notaris Verhoeff alhier. 2 dooden, 2 ernstig gewonden. Het A.N.P. meldt het volgende: In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft een Engelsch vliegtuig een zeer laaghartigen aanval gedaan op het provinciaal zieken huis te Castricum. Omstreeks elf uur in den avond verscheen het toestel boven het vreedzame Noordhollandsche dorp. Inderdaad vreedzaam, uw verslaggever heeft zich ervan kunnen overtuigen, dal ver in den omtrek geen militair doel te vin den is. Tot half een heeft het Britsch toestel boven het dorp gecirkeld, blijkbaar om toch maar absoluut zeker te zijn, dat het zijn doel goed zou raken. Te half een werden zij, die zich niettegenstaande het irriteeren- de motorgeronk te ruste hadden begeven, opgeschrikt door een zwaren slag, een reeks kettingbommen was neergekomen, pal naast het eerste paviljoen vrouwen. De uitwer king was ontzettend. Luchtdruk en scherf- werking hebben den rechtervleugel van het gebouw veranderd in een ruïne, deuren werden uit de kozijnen gelicht en geen ruit is heel gebleven. Twee dooden. In een der benedenzalen werden twee verpleegden, twee oude zwakzinnige vrouw- tjs op slag gedood, twee anderen werden ernstig gewond, terwijl zeven "Viënten minder zwaar of licht gewond werden. Onmiddellijk snelde het verplegend per soneel toe om de gewonden te verzorgen en de niet-gewonden in veiligheid te brengen. Ook het personeel van den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst was snel ter plaat se en verleende hulp onder leiding van den burgemeester, mr. v. d. Clooster baron Sloet tot Everlo. De uitkijkpost van dezen dienst op den ouden toren had onmiddellijk alarm geslagen. Binnen tien minuten na het in slaan der bommen was hulp aanwezig en te vier uur in den ochtend waren de omstreeks tachtig verpleegden uit den getroffen vleu gel elders ondergebracht. De burgemeester, die ons zeer welwillend te woord stond, was vol lof over het werk dat is geleverd door verplegend personeel en door de man nen van den gemeentelijken luchtbescher mingsdienst. Uit alles blijkt, dat de Brit met opzet zijn bommen op het ziekenhuis heeft geworpen, waar, zooals wij boven reeds schreven, geen enkel militair object in de omgeving is te vinden. Ook het ziekenhuis zelf is, zooais iedereen in Nederland weet, geen militair object. Ieder Nederlander weet, dat hier Nederlandsche geesteszieken worden ver pleegd en er is geen Duitscher te vinden. De Engelsche vlieger heeft zijn bommen reeks een zestal Brisant- en brandbommen, welke aan elkaar verbonden waren, van naar schatting 3000 meter hoogte geworpen. Uit de richting van de bomtrechters blijkt heel duidelijk de opzet. De eerste bom van de reeks kwam op een vijftal meter voor den zijgevel neer, de volgende kwam vlak bij dezen gevel, terwijl de overigen bom men op anderhalven en twee meter naast den voorgevel neerkwamen. Een is zelfs door een buiten het gebouw uitstekenden gootlijst geslagen. Een der bomVnen veroorzaakte een brand in een boschje, doch deze werd door de brandweer van het ziekenhuis snel gebluscht, voor verder onheil kon worden aangericht. In een gat in den grond ligt vei-- moedelijk nog 'n niet ontploften projectiel, men vreest een tijdbom, de geheele omgeving is dan ook afgezet. Een rondgang door de ruïne. De burgemeester was zoo welwillend den verslaggever toe te staan een rondgang door het geteisterde gebouw tè maken. De aanblik is werkelijk schokkend. Geen ruit is meer heel, alle deuren zijn uit de sponnin gen geslagen, deelen van de plafonds zijn omlaag gekomen, alle dakpannen zijn stuk, tegen den nok van den zijgevel hangt 'n den- neboompje geplakt, men vraagt zich af, hoe het daar blijft hangen. In de zalen zelf is de ravage niet minder. Geen lamp is meer heel en overal knersen glassplinters en stukken kalk onder de voeten. Bommenscherven zijn dwars door vloeren en zolderingen heenge slagen. De bedden staan kris en kras door de zalen. De kastjes van de patiënten hangen er tegen. Tusschen dit alles liggen kleeding- stukken en beddegoed, verbogen gasbuizen en gebroken electrische fittingen. Wanneer men dit alles ziet, is men verbaasd, dat niet meer slachtoffers zijn gevallen. Dit zou ook zeker het geval zijn geweest, wanneer de bommen enkele meters meer naar links zou den zijn gevallen. In dit geval en het is zeker niet de schuld van de Engelschen dat dit niet zoo is geweest zou het geheele gebouw tot puin zijn geslagen. Nu reeds zijn vele muren ontzet en gescheurd, dan zouden zij zeker ineei zijn gestort en op de omstreeks tachtig verpleegden zijn neer gekomen. De bevolking is zeer verbitterd over de zen laffen aanval. Men beschouwde Castri cum als een der veiligste plaatsen van ons land en vele vluchtelingen uit den Helder en Rotterdam hadden zich hier gevestigd. Militaire doelen bevonden zich niet in de omgeving, zelfs geen luchtdoelmitrailleur staat hier opgesteld om van zwaarder ma terieel niet te spreken. Men vraagt zich af, wat de bedoeling van den Engelschman is geweest, om hier zijn bommen omlaag te werpen en algemeen noemt men het doel loos en misdadig. Het ziekenhuis is duide lijk te herkennen en vergissen is uitgeslo ten. De vlieger heeft positief het ziekenhuis willen raken en is hier ook goed in ge slaagd. Het had erger kunnen zijn, doch het is zooals reeds gezegd, niet zijn schuld, dat de bommen naast, en niet op het gebouw zijn gekomen. BOMMEN BIJ DOETINCHEM. Het A.N.P. meldt: In den afgeloopen nacht hebben Engelsche vliegtuigen bommen uit geworpen op de buurtschap IJzevoorde, on der de gemeente Doetinchem. De bommen kwamen terecht in een weide, wear er drie tot ontploffing kwamen. Er werd geen vee gedood en geen schade aangericht. BIJNA 4000 NIEUWE WERKKRACHTEN VOOR OPBOUWDIENST. Op 16 Augustus a.s. zullen in totaal rond 3400 korporaals en manschappen en rond 450 onderofficieren, die thans met groot ver lof zijn, doch van wie door de burgemees ters is verklaard,'dat zij niet voldoende loon- gevenden arbeid konden vinden, in den op- bouwdienst worden opgenomen. HOOGER BEROEP IN DE BABY-ZAAK. Mr. ir. Smalhout, de procureur van de familie van der W. heeft van dit vonnis hoo- ger beroep aangeteekend bij het gerechts hof. DE ENGELSCHEN VERLOREN GISTEREN 132 VLIEGTUIGEN. Het is, naar het D.N.B. meldt, thans mo gelijk een overzicht te geven van de succes sen der Duitsche vliegers in den strijd tegen de Engelsche luchtmacht. In totaal zijn gisteren 132 Britsche vlieg tuigen vernield, waarvan 74 in luchtgevech ten boven het Kanaal en de Britsche eilan den. Vijftien Bristol-Blenheims werden bij hun pogingen, Aalborg aan te vallen, door Duit sche jagers neergeschoten en door het lucht doelgeschut werd er bij Aalborg nog één neergehaald. 42 Britsche vliegtuigen werden door Duitsch luchtafweergeschut boven Duitsch gebied of door Duitsche bommen op Britsche vliegvelden vernield. 28 Duitsche vliegtuigen keerden van vluchten naar het vijandelijk gebied niet terug. HET ERNSTIGE VERKEERSONGEVAL TE BERGEN OP ZOOM. In aansluiting op het bericht onder de ru briek Binnenland over het ernstige ver keersongeval te Bergen op Zoom,' waarbij 3 kinderen werden gedood, vernemen Wij nog, dat in den afgeloopen nacht ook de 3-jarige Chr. Videier aan de gevolgen van zijn ver wondingen in het algemeen Burgergasthuis is overleden. Zoodoende is het aantal slacht offers tot vier gestegen. De toestand van de overige slachtoffertjes is, hoewel nog zeer ernstig, zonder levens gevaar. MAN VAN 130 JAAR OUD. De „Vreme" meldt, dat de oudste man van Jougoslavie is overleden. De man woonde in een Zuid Servisch dorp bij Urosjevac en zou een leeftijd van meer da nl30 jaar hebben bereikt. CONFLICT IN HET BRITSCHE OPPERBEVEL? Het D.N.B. meldt uit Stockholm: Het eerste politieke gevolg van de Duitsche luchtaanvallen op Engeland is, naar hier uit Londen verluidt, een conflict in het Brit sche opperbevel, dat wellicht nog belang rijke mutaties op de hoogere posten van het. ministerie van luchtvaart tengevolge zal hebben. Lord Gort en eenige andere leidende generaals van het leger verzetten zich krach tig tegen het bekende bevel van lord Beaver- brook aan de piloten der jachtvliegtuigen, zich niet meer aan gevechten met de Duit sche jachtvliegers te wagen. Beaverbrook heeft in een Maandag onder voorzitterschap van Churchill gehouden vergadering, waar aan uitsluitend militairen van de drie deelen der weermacht deelnamen, het standpunt verdedigd, dat Englands jachtvloot beslist gespaard moet worden, opdat zij op het oogenblik van den Duitschen inval nog ten volle strijdvaardig is. Lord Gort wees er daarentegen op, dat uitbreiding van het principe van de „Fleet in being" tot de luchtvloot, tot verderfelijke gevolgen voor het land zou kunnen leiden. Het geeft niets „wanneer de jachtvliegtuigen gespaard blij ven, doch het geheele land intusschen ver woest wordt. Beaverbrook zou zijn stand punt echter hebben doorgezet. Daarom heb ben de Britsche jachtvliegers ook daarna in hoofdzaak slechts bommenwerpers aangeval- en, terwijl zij bij het verschijnen van Duit sche jagers de wijk namen. SCHEEPSDIENSTEN TUSSCHEN DELFZIJL EN ZWEDEN. De Zweedsche reederij Svea zal aan het einde van de maand Augustus een dienst tusschen Zweedsche havens en Delfzijl via het Kielerkanaal openen. Verwacht mag worden, dat over eenigen tijd een veertien- daagsche dienst op deze lijn zal worden onderhouden. Een Duitsche reederij zal reeds op 20 Au gustus een dienst tusschen Delfzijl en Zwe den aanvangen. LUCHTALARM IN BERLIJN. In den afgeloopen nacht is gedurende korten tijd in Groot-Berlijn luchtalarm ge maakt, daar er eenige vijandelijke vlieg tuigen waren gesignaleerd. Zij vlogen echter in de omgeving van Berlijn gekomen, deze stad voorbij of verwijderden zich zonder bommen neer te werpen. ALKMAAR. Gehuwd: Gustaaf K. van Wanrooij en Barbara A. R. van Harten. Jonas Elte en Elisabeth Wesseli. Mindert de Vries en Maaike Zwart. Overled en: Cornelis Laas, oud 73 j. Pertus Tervoort, oud 71 j. OFFICIEEEE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK, 14 AUG. Valuta's, (schriftelijke en tel. transacties.) New-York 1.88 3/16 - 1.88 9/16; Berlijn 75.28 - 75 43; Brussel 30.11 - -30.17; Helsinki 3.81 - 3.82; Stockholm 44.81 - 44.90; Ziinch 42.80 - 42.88. Bankpapier: New-York 1.86)4 - 1.86 1/4: Brussel 30.08 - 30.20; Stookhclm 44.776 - 44.94; Zurich 42.76- 42.92. ITALIAANSCH LEGERBERICHT. Het 66-ste Italiaansche legerbericht luidt als volgt: In Somaliland, ten Oosten van Adadleh, zijn nog steeds verwoede gevechten aan den gang. Vanochtend om één uur, hebben uit Zwit serland komende vijandelijke vliegtuigen een aanval ondernomen op Noord-Italië en bommen en strooibiljetten uitgeworpen. Een dertigtal explosieve- en brandbommen is op woonhuizen en in de stad Milaan geworpen. Er is geen enkel doel van militairen aard getroffen. Het aantal dooden, allen burgers, bedraagt twaalf, dat der gewonden 44. Te Turijn zijn ongeveer 15 bommen geworpen, zonder dat aan militaire werken of aan in- dustrieele ondernemingen schade werd toe gebracht. Men heeft een doode en acht ge wonden geteld. Ook Alessandria en Tortona zijn gebombardeerd. Te Alessandria heeft men 9 doodengeteld, waaronder 3 brand weerlieden, die hulp verleenden, benevens enkele gewonden. Het bombardement van Augusta (Syra cuse), waar 4 bommen zijn geworpen, heeft noch slachtoffers, noch schade veroorzaakt. Een torpedo-watervliegtuig is door het luchtdoelgeschut van de marine neergescho ten. De uit een officier en een soldaat be staande bemanning is krijgsgevangen ge maakt. JAARSVELD, 414,4 M. (NCRV-uiz.) 8.— ANP-ber. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.Celesta ensemble en gr.pl. 10.15 Gr.pl. 10.30 Mor gendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 12.45 ANP-ber. 1.Orgelspel en gr.pl. 1.45 Haagsch trio en gr.pl. 3.Christ, lectuur. 3.30 Gr.pl. 3.45 NCR V-Harmonie orkest (opn). 4.Bijbellezing. 4.45 Piano voordr. 5.15 ANP-ber. 5.30 De Eemlanders en gr.pl. 6.30 VPRO: Causerie „Twee treur spelen van Joost van den Vondel: II Adam in ballingschap". 6.45 Gr.pl. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.30 Rep. of muziek. 8.ANP-ber. 8.15 Apollo-ensemble 8.40 Geen oude kousen meer, causerie. 9.— Orgelconcert. 9.40 Utr. Sted. Orkest (opn.) Hierna Schriftlezing. 10.1510.30 ANP-ber. KOOTWIJK, 1875 M. (VARA-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Gr.pl. 8.ANP-ber. 8.15 Gr.pl. 10.Zang, piano en gr.pl. 10.40 Esmeralda. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pl. 12.Orgelspel. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 ANP-ber. 1.— VARA- orkest. 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Cavalleria Rusticana, opera (gr.pl.) 3.15 Ber. (Eng.) 3.30 Gr.pl. 3.45 Kinderkleeding, causerie. 4.15 Gr.pl. 4.20 Keukenpr. 4.50 Gr.pl. 5.Ber. (Duitsch). 5.15 ANP-ber. 5.30 Gr.pl. 5.45 Rep. 6.05 Gr.pl. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Esme ralda en solist. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 VARA-orkest. 8.Berichten (Duitsch). 8.15 ANP-ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 VARA-orkest. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Rosian-orkest 10.Ber. (Duitsch). 10.15 ANP-ber. 10.30—10.45, 11.15—11.30, 0.15 0.30 en 1.15—1.30 Ber. (Eng.) W andelen. VIERpAAGSCHE IN NOORDHOLLAND. Trots het feit, dat de eerste inschrijvings termijn is verstreken en men zich nu alleen nog kan opgeven tegen den verhoogden in- schrijfprijs, blijven zich nog steeds wande laars aanmelden voor de avondvierdaagsche, welke de Noordhollandsche Wandelsport Bond heden-, Donderdag- en Vrijdagavond en Zaterdagmiddag houdt in Amsterdam, Haarlem en Zaandam. Het staat vast, dat uit de directe omgeving dezer plaatsen over de 1250 wandelaar, zullen meedoen. De routes voor de deelnemers in Amsterdam zijn nu ook bekend geworden; zij gaan in de rich ting van Halfweg, Sloten ,en Ouderkerk. Een deel van de route loopt langs den Amstel. De wandelaars in Zaandam zullen 125. Hij stapte de char-bancs binnen. Daar zaten ook nog deftige mensen genoeg. Hier zou hij wel succes heb ben. „Wie wil trouwen met Kobusje Bol? Hij heeft een hartje van goud, een hoofd van staal, een pak met snit en een hoop centen op zijn kersepit". 126. Maar hij keek ook hier van pure verlegenheid verschrikkelijk scheel, zodat alle dames van schrik neen knikten. Toen ging Kobusje treurig heen. Niemand wilde met hem trouwen. Was hij dan zo'n onaardig kereltje? En hij had nog wel een prachtig pak aan.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3