SCHOKLAND ft. H. LESTERHUIS, Or. DEGENAAR i Latijn ei Grisksch. nette MEISJES. Flink bespraakt Persoon BOUWTERREIN HUIS 9> Tandarts ACKEMA Taidheelk. Iistitiit RIMERS' CHOCOLADEFABRIEK Vrachtauto's MODERN HUISJE Nationale Windhonden Rennen vd. Sent. Jhool germacht ld. Nog eenmaal Een cultuur-historisch monument. Het orgaan der Nederlandsche Unie. Matkiêedchêm Jkéiicaües Adoectmtim H. C. VAN HOEK, GEVESTIGD Maandag 26 Aug. geen spreekuur. d Tandheelkundige Inrichting f „DENTOFORM" 0 0 1 I I 0 Geheel gebit f 35.-. VRAAGT Boerenknecht, NET PENSiON dat het voortaan zitting zal houden iederen eer sten Dinsdag van de maand van 2 tot 3'A uur. best mak Paard, darmen tolllg vet, doen ver uit het grondige Stoff- dige wer- apolhdkere ST. zweminrich- een 18-jari- badhokjes Het geld- e aantrof, doch de verdacht zwembaden Amsterdam van oneer- ergeefs naar DERLAND- 5TXJS. .transacties, 16; Berlijn 17; Helsinki .90; Zürich Brussel -44.94; Zürich er van Drie- uitslaande levensmidde- ischen Boven- groote houten lierin bevon- levensmidde- de vlammen /erd een prooi TREIN. tien is door enden trein op ier spoorlijnen cht, een 15- den overweg edood. NDERS ïes te Utrecht. de Duitsche een aantal het luisteren Gisteravond Londen had genomen. een halt erd. Naar thans be- elschen, nadat dene bommen worpen, waar- ood en ruim 20 en luchtaanval bevolking van g kwam plotse- schijn en liet na het terstond ïen kwamen in zonder direct te later ontplofte terwijl tal- ers in de nabij- personen wer- hunner zwaar, nden zich twee Men vreest, dat ti het er niet rie huizen wer- van Broek op ddag 1 Septem- Ld te nemen van en Zondag 8 in Rhenen. tn te Beetgum d) heeft toezeg-- als predikant olie. lord (Dr.) ds. H. cht heeft giste- Arnhemsche ge- g gehouden ter etal zaken, sideerd door dr. ,s uit majoor von Schuck. rst de 22-jarige T. F., beiden sol- t te Ede en resp. ium afkomstig, p 14 Juli j.l. hij ricalaan te Ede, en G. R. pas- ■e soldaten om- jjes deswege be te H. zich boven- Duitsche weer- hadden tegen de run namen geno- dat zij, „als de ;g zouden ZIN EERSTE BLAD. De Zuidpunt van het eiland Schokland is nu alweer verlaten. Woensdag zijn we er voor het laatst geweest, en Donderdag hebben dr. De Froe en zijn studenten hun kamp weer opgebroken. Toen we des morgens om 6 uur van de kade te Kampen met het kleine Zu iderzeesleepbootje vertrokken, kleurde het eerste morgenrood juist de randen van de zware wolken die boven den IJsel dreven. Even later brak ook de prille zon zich baan. En voordat tien minuten verstreken waren, hing een groote oranje zonneschijf naast het groepje boomen, dat de oude Ketelwachterswoning aan den ingang van het stervende Rechterdiep overhuift, aan den iets ruimenden hemel. Doch weldra was dit schoone ochtendverschijnsel in nevelen verdwenen. En dat is ook vrijwel het laatste geweest, wat wij dien dag van de zon genoten hebben. Zware regenwolken werden door een opkomenden storm uit het Zuidwesten voortgedreven en, laaghangend, hulden zij aldra de rondom op het IJselmeer snorkende en wroetende en dampende machines in een wit waas. Een hevige regen gutste neer en hief de scheiding tusschen hemel en water op. De kapitein van ons bootje kon nog slechts op zijn richtinggevoel en op zyn kompas varen. En aan den zelfkant van die verbinding tusschen lucht en water lag het eenzame lapje vaderland: Schokland. De expeditie. De wetenschappelijke expeditie, die onder leiding van dr. A. de Froe ruim vier weken lang op de uiterste punt van dit eiland heeft gewoond, heeft het, wat de weersomstandigheden aangaat, niet erg getroffen. Veel regen en veel wind en slechts betrekkelijk weinig zon; de deel nemers aan dien onderzoekingsarbeid hebben daarvoor wel een, zij het nog maar gedeeltelijken indruk gekregen van het zware lot van hen, die hier in vroeger eeuwen hun leven hebben moeten door brengen. Maar door dezen klimatologischen te genslag liet de anthopologische opspo ringsgemeenschap zich niet uit het veld slaan en nog minder van het eiland ver jagen. Manmoedig heeft men de elemen ten getrotseerd met volharding en ijver het eenmaal aangevangen werk voortgezet en het gestelde doel ruimschoots bereikt. Er is zeer veel bruikbaar wetenschap pelijk materiaal verzameld, waardoor het, na nauwkeurige bestudeering en schifting daarvan, mogelijk zal zijn, zich een zuiver beeld te vormen van de oorspronkelijke ibewoners van het eiland Schokland. Toen de expeditie haar opsporingsarbeid aanving, aldus deelde ons dr. De Froe mede, wist men vrijwel niets; aldra werd duidelijk in welke richting moest worden gezocht; uit wat gevonden werd, zal waarschijnlijk kunnen blijken, welke vroegere periode eraan vooraf is gegaan en zullen waarschijnlijk ook conclusies kunnen worden getrokken voor de toe komst. Oude fundamenten. Doch de uitsluitend wetenschappelijke resultaten spreken te weinig tot ons leeken- verstand en tot onze verbeelding, dan dat het zin zou hebben, daarop in dit artikel dieper in te gaan. Wat onze lezers ongetwijfeld meer zal interesseeren, is de mededeeling, dat bij de huikjes haar bevoeren en bevischten; ze be opgravingen de fundamenten van het 13e eeuwsche kerkje, waarover we reeds in ons blad van 24 Juli schreven, vrijwel geheel zijn blootgelegd. Uit boringen is gebleken, dat het kerkje is gebouwd op de wellicht eeni- ge zandplaat die op het eiland beschikbaar was; terwijl het overige gedeelte van het eiland zoo goed als geh-el uit veen- en klei- bodem bestond, heeft men blijkbaar destijds weloverwogen en uit piëteit voor zijn kerk en zijn dooden die binnen het kerkgebouw begraven zouden worden, de beste en vei ligste plek voor dit doel uitgekozen. Het gebouw is geplaatst zuiver in de rich ting oost-west: het priesterkoor aan de oostzijde, de zware Romaansche toren met muren ter dikte van 1.40 meter, aan den westkant; voor de muren werden goed ge vormde groote baksteenen gebruikt; alleen voor den ingang van den toren is een Bentheimer zandsteenen dorpel genomen. Duidelijk is dus nu, dank zij de verrichte opgravingen, de vorm van het middel- eeuwsche kerkje en de plaats waar het ge staan heeft, uit de gevonden fundamenten af te lezen. En wat nu? De vraag dient gesteld, wat er nu verder gebeuren zal met deze resten van middel- eeuwsche christelijke beschaving. De anthropologische dienst heeft voor- loopig zijn werk gedaan; dr. De Foe en zijn studenten hebben den hun toegemeten tijd nuttig en vruchtdragend besteed, zij zijn, als dit artikel verschijnt, reeds weer van het eiland vertrokken. Maar wat nu? Moeten de resten van wat onze middel- eeuwsche voorouders hadden gewrocht, te gelijk met het eiland Schokland verloren gaan? De Schoklanders hebben het altijd zooals uit de overleveringen blijkt, op hun eenza me stukje land ontzettend hard en zwaar gehad. De woelige Zuiderzee bedreigde niet alleen de mannen en jongens, die ln zwakke dreigde telkens ook het eiland, waarop de vrouwen en de kinderen in hun armelijke huisjes achterbleven. De kerk was in nood en stormgetij de eenige toeverlaat. Wellicht is er geen plekje langs heel de Zuiderzee, waaruit door angst en vrees geprangde ge moederen zóó hartstochtelijk gebeden werd als juist in het kerkje van Schokland. Welnu, het komt ons voor, dat de resten van dit „mnoument-humain", deze over blijfselen van cultuur-historische en middel- eeuwsch-christelijke beschaving niet verlo ren mogen gaan. Het is ons bekend, dat de Directie van de Zuiderzeewerken reeds van haar belangstelling heeft blijk gegeven. Zij zal zeker bereid zijn, dit plekje grond te re serveeren en wellicht ook wel willen mede werken om de fundamenten nog verder te ontgraven. Maar de directie van de Zuiderzeewer ken is ten slotte niet een college tot in standhouding van wat uit vervlogen eeuwen behouden bleef. Zij heeft haar doel zoo goed als uitsluitend op het nieuwe en op de toekomst gericht. Veeleer liggen de bemoeiingen tot behoud en conserveering van wat hier gevonden werd op het terrein van colleges als „Over- ijsselsch Regt en Geschiedenis", van „Het Oversticht", van het „Oudheidkundig Ge nootschap", „Monumentenzorg", om slechts enkele te noemen. Het zou nuttig zijn, als een van hen het initiatief nam of dat men gezamenlijk po gingen aanwendde om dit kleine plekje grond voor het nageslacht te bewaren, als herinnering aan wie er eeuwen geleden hier, te midden van het nu nieuw gewon nen land leefden. Toekomstbeeld. In onze verbeelding zien we reeds het zuidwestelijk deel van den Noord-Oost-pol- der. Overal rondom, langs goed onderhou den en mooi beplante wegen, staan welva rende boerenhofsteden. Op welige akkers wuift het gelende graan, dat straks tot voedsel voor ons volk zal dienen. Overal klinkt t geluid van den vruchtdragenden arbeid van den mensch; heel dit land is trouwens een bewijs en een symbool van wat menschelijk vernuft vermag. Daar aan den uitersten zuidelijken rand, dicht tegen den dijk aan, die land van water scheidt, wordt het oog getroffen door een groote groep boomen en bloeiende heesters. Zelfs weerkaatst het licht in een spiegelend wateroppervlak. We komen dichterbij. En zien nu, dat te midden van een met smaak aangelegd park, een ruïne ligtHet zijn resten van het oude visscherskerkje van Schokland. Het is 't eenig overgebleven plekje van het onher bergzaam stukje land, waar reeds acht eeuwen geleden honderden slecht met aard- sche goederen gezegende menschen hebben gestreden en geleden en gebeden. Het is een herinnering aan de verganke lijkheid van den mensch en een hoopvol ge tuigenis, dat uit al het oude en verkeerde het nieuwe en betere, uit alle leed en smart de vreugde en het geluk geboren moeten worden. Ook om die reden zouden we van de kerk- ruïne van Schokland:" een rust- en pel grimsoord van den Noord-Oostpolder willen maken. een kopje kleiner gemaakt zouden wor den." Tegen de verdachte H. eischte de aan klager acht maanden gevangenisstraf, tegen verd. F. twee maanden. Na raadkamer werd H. wegens be- leediging van de Duitsche weermacht ver oordeeld tot zes maanden gev.straf, terwijl F., wien alleen bedreiging was ten laste gelegd, werd vrijgesproken. Geruchten verspreid. Vervolgens stond terecht de 43-jarige agent van politie A. G. te Arnhem, be schuldigd van het verspreiden van valsche geruchten. Op 11 Juli j.l. had hij tegen iemand uit Vaassen gesproken over geruchten o.m. over „groote transporten Duitsche dienst weigeraars." De verdachte gaf dit feit toe, maar voerde tot zijn verontschuldiging aan, dat hij in Juli volkomen in de war was geweest door enkele sterfgevallen in zijn familie. De aanklager verklaarde niet te kunnen aannemen, dat verdachtes zenuwge stel niet in orde zou zijn geweest. Een poli tieman in uniform behoort niet het eerste het beste kletspraatje aan een vreemde verder te vertellen. Bovendien kent de Duitsche weermacht geen dienstweiger aars. Spr. eischte een jaar gevangenisstraf. Het gerecht legde na raadkamer den agen tzes maanden gevangenisstraf met aftrek van zes weken voorarrest op. Het eerste nummer van „De Unie", weke lijksch orgaan van „De Nederlandsche Unie", is thans verschenen, en weldra za) daarmede in Nederlands steden en dorpen worden gecolporteerd, om de stem dezer Nederlandsche gemeenschapsbeweging te doen uitdragen tot in alle geledingen van ons volk, dat te midden van een revolutie om zich heen en in zichzelf, zijn plaats moet bepalen en zijn huis moet verstevigen. Voor die plaatsbepaling en dien bouw- arbeid wil De Nederlandsche Unie de Ne derlandsche volkskrachten verzamelen. In het openingsartikel „Aan ons Volk", door het driemanschap onderteekend, lezen wij o.a.: „Het gaat hier allereerst om een ge zindheid, en wij wenschen in De Neder landsche Unie een dynamiek te brengen, welke stuwend werkt en de Nederlanders ten aanzien van een nieuwe toekomst bindt. Wij willen in geen enkel opzicht een toe vluchtsoord worden voor hen die louter ne gatief willen bewaren wat men had, met vermijding van elke verandering. Wij stel len ons op dit standpunt, omdat wij over tuigd zijn, dat wie tot afwachten maant, geen begrip heeft van wat er feitelijk hier en om ons heen in de wereld gebeurt". En voorts: ,,De Nederlandsche Unie is niet van plan zich in de verdediging terug te trekken, en zij zal duidelijke taal spreken ten aanzien van de vernieuwingen welke zij op verscheidene terreinen noodig acht". Zij zal haar kracht niet zoeken in aanvallen op andere groepen, maar zoo haar bestrij ders haar daartoe mochten dwingen, des noods „fel van zich af slaan". Het eerste nummer bevat voorts een be schouwing over hen „die streden voor land en volk", waarub wij dezen zin aanhalen: „In het dramatische uur van den strijd hebt ge u bevrijd gevoeld van veel waardeloozen ballast. Ge dacht niet aan uzelf, ge deed af stand van alles, maar vervulde uw plicht jegens uw volk tot het einde. Zoo hebt ge ons geleerd hoe ons volk kan herboren wor den. Ge zijt ons voorgegaan laat ons geza menlijk verder trekken, samen levend, sa men werkend". Hoe noodzakelijk die eenheid is. wordt in een afzonderlijk artikel toegelicht. Onze nationale ontwikkeling is een groeiproces van eeuwen. Fouten, die er in voorkwamen, zijn niet het werk geweest van enkele men schen, maar verschijnselen in het groei proces zelf. Zoo ook moeten de uitwassen van het individualisme worden gezien, en van hun invloed in problemen en instellin gen. Maar daarin komt nu de groote ken tering. „De overwinning van de gemeen schapsgedachte op het individualisme is de groote omwenteling van Europa in de twin tigste eeuw". Met open oog voor de nieuwe werkelijkheid moeten wij meebouwen, maar „nimmer bereid die dingen cp te offeren, die ons volk in zijn volksbestaan zelf zouden aantasten". Het nieuwe huis moet Neder- landsch zijn. Bij het bouwwerk hebben wij „plichten tegenover ons voorgeslacht, onze vaders en moeders, die ons mee van het kost baarste van hun mensch-zijn hebben ge geven: hun Nederlanderschap, en die ons volk in het groote maar stille en moeizame werk van iederen dag een eigen en eervolle plaats hebben gegeven in de geschiedenis". Maar ook plichten „tegenover onze kinderen aan wie wij dezelfde heilige goederen, die wij hebben geërfd, ongerept en verrijkt heb ben door te geven". Dat werk wil de Ned. Unie doen. In wel ken vorm is secundair. „De inhoud gaat aan den vorm vooraf", heet het in een artikel over „De Arbeidsgemenschap der Ned. Unie". Daarin moet iedere Nederlander zijn verantwoordelijkheid voor het welzijn van onze volksgemeenschap beseffen. „In de Arbeidsgemeenschap der Ned. Unie zal de boer en zijn knechts, de ondernemer en zijn arbeiders, de handelsman en zijn bedienden en zij die in vrije beroepen of in overheids dienst arbeiden, elkander ontmoeten om ge zamenlijk de moeilijkheden die hen vroeger verdeeld hielden of die de tijdsomstandighe den stellen, te overwinnen. Op haar terrein zal de Nederlandsche vrouw, in de Vrou wengemeenschap der Ned. Unie haar deel van de verantwoordelijkheid voor de toe komst van ons volk dragen. Daarnaast zul len cultuurgroepen zich inzetten tot het be houd van onze geestelijke volkskracht. Andere artikelen uit het eerste nummer van „De Unie" zijn gewijd aan „De waarde van ons agrarische volksdeel", aan de hou ding der Unie tegenover de critiek en pole miek, waarin wordt opgemerkt, dat zij ze ker geen verscherping van den politieken strijd in ons land zal bevorderen, en haar Nederlandsche karakter, in ideaal en daad bij haar vernieuwingspogingen nog eens na drukkelijk bevestigt als grondvoorwaarde welke haar geheele karakter zal bepalen. Tenslotte bevat het nummer nog een vers van Anton van Duinkerken, het Unie-liea van Joep Naninck en een prent van Hans de Jong. Naar wij vernemen, zal a.s. Zaterdag ook in Amsterdam met dit nummer van „De Unie" worden gecolporteerd. Het adres van het Amsterdamsche kantoor der Neder landsche Unie is Keizersgracht 527. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 24 Aug. 1940. Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 814 st. van Yi kg en de prijzen: groothandel 75 77 kleinhandel 85 cent per y2 kg. Vaten 77.50—f 79. Handel matig. 5600 stuks Kippeneieren (groothandel) 5.505.75 en 25 Eendeneieren 3.75. Handel matig. N.-V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 23 Aug. 1940. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.404.70, Appelen 2—16, Bieten 3.50, Druiven 28—45, Gele kool 3.80, Peren 2—18, Pruimen 7.50, Roo- de kool 24, Spinazie 310, Snij- boonen 1218, Dubbele spercieboonen 9.3014, Tomaten 614 en Wortelen 2.506 per 100 kg; Andijvie 11.80, Bloemkool le s. f 1218, 2e s. 412, Groene kool 4.50, Kropsla 11.70, Komkommers f 3.205.20, Meloenen 6 26 en Perziken 28 per 100 stuks; Pe terselie 1, Selderie 1 en Wortelen 3.50 6 per 100 bos; Postelein per bakje 30 60 cent. NOORDSCHARWOUDE, 24 Aug. 1940. (Noordermarktbopd). 8700 kg Roode kool 3—3.30; 4600 kg Gele kool 5.20—5.80; 16300 kg Uien 44.80, grove uien 5 5.20, drieling uien 4, nep uien 4 5.40; 550 kg Peen 2.50; 1000 kg Bieten 1.301.80; 75400 kg Aardappelen: Bon ken .f 2.40f 3.30, Schotsche muizen 3.40 f 3.90, Drieling muizen f 1.802.80, Kriel 1.501.80, Eigenheimers 3.70 4.20, Blauwe Eigenheimers 3.103.70, Bevelanders 3.203.30, Bintjes 3.10 3.50, Koopman bl. 44.20; 36800 kg Vroege witte kool 2.102.90; 13600 kg Slaboonen 9.30—12. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Aug. 1940. (Langendijker Groentenveiling). 105500 kg Roode kool f 3f 3.60; 5700 kg Gele kool 3.90—6.50; 14300 kg Uien 4—5.20, grove uien 5.105.30, drielingen 2.10 4, nep 44.90, stek 2.60; 500 kg Peen 1—/ 1.10; 3000 kg Bieten 1.20— 2.40; 800 stuks Bloemkool 15.40, 2e s. 7.50; 64700 kg Aardappelen: Schotsche muizen 2—3.40, Drielingen 1.70—3, Eigenheimers 2.904.40, Bl. Eigenhei mers 2.803.80; 43500 kg Vroege witte kool 2.303; 100 kg Snijboonen 8 8.40; 5400 kg Slaboonen 9.3011.30. WARMENHUIZEN, 23 Aug. 1940. 65400 kg Aardappelen: Schotsche muizen 4.50 4.60, Eigenheimers 3.304.40, Bintjes 3.203.60; 350 kg Uien 4; 9300 kg Roode kool 3; 600 kg Gele kool 4.80 5; 27500 kg Witte kool 2.30—2.40; 2440 kg Slaboonen 9.3013; 50200 kg Goed gekeurde Eerstelingen A 3555 5.10 5.50, B 28—55- 5.20. TOESLAGKAARTEN TEXTIELPRODUCTEN. De leider van den Distributiedienst Alkmaar brengt ter kennis van be langhebbenden, dat binnenkort zal wor den overgegaan tot uitreiking van toe- slagkaarten voor de distributie van textielp rod uc ten Voor deze toeslagkaarten kunnen alleen in aanmerking komen I oofden van ge zinnen-, waarvan het gezamenlijk jaar- lijksch inkom >:i, berekend per gezinslid, beneden 350.blijft. Aan alleen-wonende personen worden geen toeslagkaarten uitgereikt. De aanvraag-formulieren MD 62 zijn var.af MAANDAG 26 AUGUSTUS. 1940 uitsluitend verkrijgbaar in de voormalige Keetkolkschool, ingang Westerkolkstraat. De leider voornoemd, H. BAKKER. BERGEN (15 tot en met 21 Aug. 1940), Geboren: Jozef Frans Marie, z. v. Petrus Jacobus Kops en Martha Apolonia Colpaert. Ond ertrouwd: Abraham Johannes Ludding en Christina Hendrika Wilhelmina Bouwman. Willem Frederik Eijsten te Amsterdam en Jenneke Termöhlen. Wil lem de Vet en Frouke Oosten te Delfzijl. Gehuwd: Hubertus Martinus Marie Geurts, wonende te Alkmaar en Maria Cor nelia Pieterse. Heden overleed onze lieve Echtgenoote, Stief-, Groot - en Overgrootmoeder, Mevr- WILHELMINA HARMINA JANSEN, geb. VAN WOUDENBERG, Echtgenoote van den Heer LAMBERTUS MATTHIAS ANTHONIUS JANSEN, in den ouderdom van ruim 67 jaar. LAMBERTUS JANSEN. Alkmaar, 23 Augustus 1940. Verdronkenoord 16. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 27 Aug. op de Algemeene Begraaf plaats te Alkmaar. Vertrek sterfhuis n.m. 2 uur. Liefst geen bezoek. Met ingang van 1 September gevestigd te Alkmaar (Nassaulaan 5 Telef. 3634) Röntgenoloog. Te eonsulteeren Centraal Ziekenhuis. Advocaat en Procureur. Kantoor: HELDERSCHEWEG 21. TEL. 3960. 9 I Café „Nummer één", Ritsevoort 60, Alkmaar. I Spreekuur: a Dinsdags van 2—5 uur en Woensdagavonds van 7-9 uur. Nassaulaan, Alkmaar Kliniek 's morgens van 912 uur Part, volgens afspraak Stationsweg 90 ALKMAAR tegenover het station. Spreekuren iederen Maandag van 2-4i/2 7-8i/4 uur. Pijnloos trekken inbegrepen. opleiding Staatsexamen. Drs. H. F. VAN DER MEER, Van der Lijnstraat 12. Gevraagd een aankomend goed kunnende melken, Jm. NAGELHOUT, Egmon- dermeer. gevraagd voor zakenbezoek voor Alkmaar en Omstreken. Provisie als proef, bij aanstelling ook salaris. Br. met ref. lett. H 324 bur. v. d. blad. Bejaard HEER, z.b.b.h.h., zoekt met vrije slaapkamer op netten stand, bij bejaard Christelijk echt paar of wed. te Alkmaar. Brieven lett. F 322 bur. v. d. blad. Het BESTUUR der MOEDERLIJKE SÓOIETEIT maakt bekend Namens het Bestuur, M. CONYN—SCHRODER. Voor adviezen en sterktebere keningen van constructies in gewapend beton, staal en hout, overeenkomstig de nieuwe maat regelen ter besparing op b ouwmaterialen, wende men zich tot Ir. C. KEESMAN, Bouwkundig Ingenieur, Bergerw. 132, Alkmaar. Tel. 3238. TE KOOP: 9-jarige Belg. Vos Merrie bij D. TIMMERMAN, Petten. aangeboden, dubbel lucht, kort en lang. GARAGE KUITWAARD, Bergen aan Zee. Tel. 2352. te koop gevraagd, liefst te St. Pancras. Aanbieding met opg. van grootte en prijs onder letter D 320 aan het bureau van dit blad. te Alkmaar of Heiloo te huur gevraagd door Rijksambt. die gaat trouwen. Huurprijs pl.m. 25 p. m. Br. letter E 321 aan het bureau van dit blad. te koop gevr. te Heiloo, omg. Kerkel. of Tuindorp. Br. Acacialaan 2a, BEVERWIJK. Bezoekt a.s. Zondag de te HEILOO, op de Renbaan Egelshoek, einde Kerklaan. Aanvang der Wedstrijden 2 uur n.m. Prijzen der plaatsen: 1ste Rang' zitplaats 50 ct. Kinderen 25 ct. 2de Rang staanplaats 25 ct. Kin deren 10 ct.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3