Agenda $*wqecli 5xy Landbouwtentoonstelling te Opmeer. EERSTE BLAD EERST Alkmaar, Maandag. DE ALKMAAR PACKET GERAMD. Alleen materieele schade. Zaterdagmiddag liep het gerucht door de stad, dat een der passagiersbooten van de Alkmaar Packet zinkende was. Gelukkig bleek,, dat men hier met een zeer over dreven gerucht te doen had. Wat toch was het geval. Een der bekende passagiersbooten lag aan den aanlegsteiger, gereed voor het vertrek naar Amsterdam. Om ongeveer half vier kwam uit de richting den Helder een motor- botter gevaren met zulk een groote snelheid, dat de boot de bocht niet kpn nemen en uit haar roer liep. Een enkele maal gebeurt dit wel eens meer, als men te doen heeft met een bemanning, die het water niet goed kent. Maar dan brengt het anker afdoende redding. In dit geval dacht men op den botter blijk baar niet aan het anker, althans, men liet het niet vallen en het gevolg was, dat de boot met volle kracht op de Alkmaar Packet liep en deze ranke boot midscheeps trof. Het middenschip werd ernstig ontzet en inwen dig vrij zwaar beschadigd, terwijl een der buffetten in een enkele seconde als 't ware in een ruïne veranderd was. De boot bleek bovendien nog water te maken. Het spreekt vanzelf, dat de reis moest worden opgegeven, zoodat de passagiers moesten wachten op de volgende boot. Nadat men de schade eenigszins had over zien, begreep men, dat de boot in het dok moest. Ze zal vermoedelijk dit seizoen niet meer in de vaart komen. De aanlegsteiger werd licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De motorbotter had blijkbaar veel haast, althans ze ging met volle vaart verder in de richting van het Alkmaarder Meer, zonder ernstig beschadigd te zijn. DONKER ALKMAAR. Weer een nieuw gevaar. Het is nog niet zoo lang geleden, dat we iets schreven over donker Alkmaar, dat met zijn vele grachten een gevaar was voor vreemdelingen en eigen bewoners. Een vrij groot aantal personen toch is door de duisternis misleid geworden en in het water geloopen, waarbij helaas een Alkmaarder den dood vond en twee ter nauwernood en meer bij toeval gered werden. Ruim een week geleden is men van gemeentewege begonnen, onze wandelaars iets meer te beveiligen. Men heeft bij de bruggen verschillende boomen wit ge kalkt, zoodat deze iets beter te onderschei den zijn. Daarnaast is men vandaag be gonnen met het wit verven van een bree- de strook langs alle grachten, wat ver moedelijk nog meer in het belang der vei ligheid is. Tenslotte zullen binnenkort hekken geplaatst worden op zeer gevaar lijke hoeken. Natuurlijk kan men het publiek op die manier niet afdoende beschermen, maar tenslotte moet ook het gemeentebestuur zich aan de verduisteringsvoorschriften houden. Echter, er is iets, waar ons ge meentebestuur nog wel rekening mee moet houden: het plaatsen van de paaltjes op de trottoirs en op den rijweg ten be hoeve van de veemarkten. Zoo gebeurde het Zondagavond, dat een Alkmaarder, niets vermoedende, in de Doorbraak par does tegen zoo'n paal opliep en een zeer leelijken smak maakte. Zou het niet wen- schelijk zijn, om tijdelijk met dit werk 's morgens in de vroegte te beginnen? Ieder loopt rustig op de trottoirs en ver moedt daar zeker geen hindernissen. En mocht dat toch niet kunnen, zou het dan niet wenschelijk zijn, om deze marktpaal- tjes ook wit te schilderen? BENOEMD. De heer L. Strijder, kaasmaker aan de zuivelfabriek Aurora te Opmeer, is be noemd als zuivelcontroleur met stand plaats Alkmaar. GESLAAGD. De heer J. Nieuwenhuis te Heiloo is te Zaandam geslaagd voor 't examen speciaal- cursus in aanleg en onderhoud van tuinen uitgaande van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde. VOORLOOPIGE VASTSTELLING KOSTEN OPENBAAR ONDERWIJS. B. en W. stellen den raad voor om, gelet op art. 55ter der lager-onderwijswet 1920, te besluiten: a. het bedrag, dat de gemeente over 1939 werkelijk heeft uitgegeven voor de kosten, bedoeld in artikel 55bis der lager-onderwijs wet 1920, voorloopig vast te stellen als volgt: 1. Voor het openbaar gewoon lager on derwijs op 21445.51, vermeerderd wegens geschatte Administratiekosten ad 0.50 per leerling met 769.50 of totaal op 22215.01; 2. voor het openbaar uitgebreid lager onderwijs op 3862.51, vermeerderd wegens administratiekosten ad 0.50 per leerling met 125.50 of totaal op 3988.01; b. het bedrag, dat in verband met het ge middeld aantal leerlingen over het jaar 1939, overeenkomstig artikel 55bis, bij zijn besluit van 16 December 1938 per leerling beschikbaar is gesteld, voorloopig vast te stellen als volgt: 1. voor het openbaar gewoon lager on derwijs op totaal 23315.85; 2. Voor het openbaar uitgebreid lager onderwijs op totaal 4585.77; c. het verschil tussehen de sub a en b bedoelde bedragen voorloopig vast te stellen als volgt: 1. voor het openbaar gewoon lager on derwijs op f 1100.84; 2. voor het openbaar uitgebreid lager onderwijs op i 597.76. INSLUIPING MET DIEFSTAL TE HEILOO. Omtrent den Zaterdag gemelden dief stal geeft onze correspondent nader de vol gende mededeeling: Vrijdag ontdekte de dochter van den vee houder de Gr. dat er onraad in huis was. Toen haar moeder een onderzoek instelde, kwam zij in contact met den insluiper, een jongen man. Een worsteling ontstond en de jongen wist te ontkomen. Doch hij had bui ten den waard (in casu den veehouder en diens beide zoons) gerekend. Een wilde jacht werd ondernomen waarbij de inslui per het loodje moest leggen. In het ge meentebosch werd hij overmeesterd en aan de politie overgeleverd. Het bleek dat hij een en ander had ontvreemd (over het vermiste zwijgt men) en na een verhoor werd hij op transport gesteld naar Alkmaar, waar hij in het huis van bewaring is ingesloten. Het is een zekere D. S. uit Heiloo, een goede bekende van de justitie. Kort geleden heeft hij nog 1jaar opgeknapt voor een in braak te Bergen. MUZIKALE RONDGANG ST.-CAECILIAST.-LOUIS. Morgenavond zullen bovengenoemde harmoniecorpsen een muzikalen rondgang door de stad maken in verband met het eerste optreden in het openbaar van het nieuwe St.-Louis. Dit jongenscorps is ge heel nieuw opgericht en is een onderafd. van St.-Caecilia. Het behoeft geen betoog, dat er vele moeilijkheden moesten worden overwonnen, doch in samenwerking met het bestuur van den r.-k. Volksbond en de St.-Josephgezellenvereeniging is het mogelijk geworden het nieuwe corps aan Alkmaars burgerij voor te stellen. Momen teel zijn er 76 jongens lid van, doch helaas moeten er ongeveer 10 jongens thuis blij ven, omdat het nog niet mogelijk was voor hen een instrument aante schaffen. Echter is het een stille wensch van het bestuur dat na den rondgang eenige wel willende menschen worden gevonden, om het in staat te stellen ook deze jongens aan een instrument te helpen. De route, welke morgenavond zal wor den gevolgd, is: Dijk, Voordam, Zaad- markt, St.-Annastraat, pastorie Verdron- kenoord, Huigbrouwei'straat, Laat, pasto rie Breedstraat, Schoutenstraat, Ritse voort, pastorie Nassaulaan, Broederhuis, Piusstichting, Lindelaan, Kennemerstraat- weg, Emmastraat, Huize Augustinus, Rid derstraat, Laat, Boterstraat, Houttil, Dijk. De tijd van begin van den rondgang is gesteld op half 8. NAJAARSTENTOONSTELLING TE SCHAGEN. Naar gemeld wordt, zal op Maandag 6 September a.s. te Schagen een tentoonstel ling van geregistreerde varkens en schapen worden gehouden. Op dezen dag zal ook de districts-paar- denkeuring gehouden worden op het markt terrein. Deelname staat open voor fokkers uit Noordhollands Noorderkwartier. „GASLICHT" EN ,,'N ZOMER ZOTHEID". Bussen voor bezoekers van Bergen. Met het roog op de groote belangstelling die er van de zijde der Bergenaren be staat voor de voorstellingen op Dinsdag, Woensdag on Donderdag in 't Gulden Vlies wordt er, dank zij de welwillende mede werking van den heer Schalkwijk, een extra busdienst na. afloop van deze voor stellingen (welke ongev. half elf zijn ge ëindigd) ingelascht. Bezoekers van Bergen kunnen dus iedere voorstelling in haar ge heel bijwonen en na afloop per bus (stand plaats Bergerhout) huiswaarts keeren. Zooals bekend wordt Dinsdag 27 en Woensdag 28 Aug. aanv. half acht het 'boeiende stuk „Gaslicht" in 3 bedrijven van Patrick Hamilton, gespeeld door „Het Masker", dir. Ko Arnoldi. De regie en vertaling zijn van Cruys Voorbergh. Zoo als bekend, kenmerken de voorstellingen van „Het Masker" zich door meesterlijk spel, uitstekende verzorging van tooneel en speciaal door de met kennis van zaken uitgezochte tooneelwerken. Den liefheb bers staan alzoo een paar zeer bijzondere tooneelavonden te wachten. Willy Haak, Cruys Voorbergh en, Ko Arnoldi vervullen de hoofdrollen. Donderdagavond 29 Aug. half acht wordt nog een herhaling van 'n Zomer zotheid gegeven. De eerste opvoering was totaal uitverkocht en in verband met het feit dat deze studentengrap enorm in den smaak is gevallen, mag met reden aange nomen worden dat er ook voor deze voor stelling veel belangstelling zal bestaan. Het stuk wordt ten. tooneele gebracht door het ensemble van Julia de Gruyter. MINIMUMPRIJZEN. In de voor export naar Duitschland vast gestelde prijzen van tuinbouwproducten is zoo goed als geen verandering gekomen. Voor de tomaten gelden thans twee prijzen: voor inderdaad prima kwaliteit zal bij ex port voor A, B en C 11 per 100 kg worden betaald, voor CC 8. Wanneer de kwaliteit niet zoo goed is, zal 9 per 100 kg gerekend worden voor A, B en C. De CC van minder goede kwaliteit mag niet worden uitge voerd. BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR HANDELSSCHOL. B. en W. stellen den raad voor den heer W. J. Bruinvis opnieuw te benoemen tot tijdelijk leeraar in lichamelijke oefening aan de Handelsschool, thans voor het tijd- va1_ van 1 September 1940 tot en met 31 Augustus 1941, Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De blinde passagier (rom.-sens.); hoofdrol len Hilde Krahl, Atilla Hörbiger, Paul Ja- vor, Oskar Sima en Tibor von Halmay. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Zoölogica (hum.); hoofdrollen Heinz Rüh- mann, Theo Lingen, Hans Moser en Gusti Huber. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voorstelling. Roxy-theater, 7.30 uur,,hoofdnummer Am sterdam bij nacht (kom.); hoofdrollen Piet Kohier en Louis de Bree. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, speciale kinder matinee; vertooning van het sprookje Asschepoester. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Eva uit het vrouwenparadijs (amus.); hoofdrol len Hortense Raky, Leo Slezak, Ivan Petro- vich en Georg Alexander. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 27 Augustus. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Gaslicht door de tconeelgroep Let Masker. Woensf ag 28 Augustus. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Gaslicht door de tooneelgroep Het Masker. 7.30 uur, Harmonie, vergadering Nationaal Front, spreker Arnold Meijer. NU ER GEEN NIEUWE „FRIESCHE BRUG" KOMT. Intrekking raadsbesluit voorgesteld. In bijlage 68 schrijven B. en W. het vol gende: Bij brief van 19 Juli j.l. heeft de secreta ris-generaal, wnd. hoofd van het departe ment van sociale zaken ons medegedeeld, dat hij in verband met de gewijzigde om standigheden de uitvoering 1 \n het plan tot vervanging van de Friesche brug niet ver antwoord acht. De secretaris-generaal heeft daarbij mede overwogen, dat de hier te lande beschikbare materialen thans slechts mogen worden gebruikt voor hoogst nood zakelijke werken en voor werken, waarvan de uitvoering voor de toekomst een bijzon dere werkverruiming in zich houdt. Om deze redenen is het toegekende crediet van 118.000 weder teruggenomen. Bij besluit van uwe vergadering van 3 Augustus 1939, werd medewerking verleend ten behoeve van de vervanging van de Friesche brug door een nieuwe aan de eischen van het tegenwoordige verkeer vol doende brug, volgens door den Rijkswater staat in overleg met het Werkfonds te ma ken plannen. Ter uitvoering van dit werk werd aan het Rijk een bijdrage verleend van 40 pel. der kosten, welke bijdrage ge raamd werd op f 118.000, terwijl tegelijker tijd tot het aangaan van een geldleening tot dit bedrag met den Staat der Nederlanden werd besloten. Nu het crediet niet meer voor de gemeen te beschikbaar is, zien wij ons genoopt U voor te stellen het besluit van 3 Augustus 1939 in te trekken. UITBREIDING KANTOORRUIMTE L. C. O. In bijlage 771 zeggen B. en W. het vol gende: In Uwe vergadering van 25 April j.l. werd besloten, in den tuin van het gym nasium en in aansluiting aan het bestaande kantoorgebouw van de L. C. O. een kan toorgebouw te stichten, aan ons college hier voor een crediet toe te staan van 9000 en het te stichten kantoorgebouw te verhuren aan de stichting Landbouw Crisis Organisa tie voor Noordholland voor 3000 per jaar gedurende de eerste drie jaren en vervol gens tegen een nog nader te bepalen huur- som. Het bestuur der stichting voornoemd deelde ons eenigen tijd na het tot standko- mep van vorenbedoeld raadsbesluit mede, dat de plannen voor nieuwbouw vermoede lijk geen voortgang zouden kunnen vinden. Het bestuur der stichting is onlangs op deze aangelegenheid teruggekomen en heeft thans definitief afgezien van den bouw van een nieuw kantoorgebouw voor hare rekening. Het verzoekt thans de voor heen bij het gymnasium in gebruik zijnde ruimte te mogen huren voor een bedrag *van 150 per maand. Nu het nieuwe gymnasium bijna gereed is, en het oude gymnasiumgebouw der halve aan zijn bestemming kon worden ont trokken, achten wij het gewenscht, dat het verzoek van het bestuur der stichting wordt ingewilligd, waardoor de vestiging van de Landbouw-Crisis-Organisatie in deze ge meente ook voortaan wordt gewaarborgd. Zij stellen den raad daarom voor Uw be sluit van 25 April j.l. in te trekken en het gebouw van het gymnasium aan het Kerk plein te verhuren aan de L. C. O. voor 150 per maand. VERKOOP GROND AAN DE HOORNSCHEKADE. De heer A. Vos te Alkmaar heeft ver zocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein aan de Hoornschekade, groot ongeveer 1560 M2„ voor 12090, ten einde daarop vijftien woningen te bouwen. Bij B. en W. bestaan tegen dezen verkoop geen bezwaren, zoodat zij den raad voor stellen het verzoek in te willigen op de ge wone voorwaarden. VERKOOP GROND AAN DE REEKERSTRAAT. De vennootschap onder firma, handelen de onder den naam van Bouwbedrijf ge broeders D. en L. Schoonewil en C. Jonker te Alkmaar, heeft verzocht voor zich of haar lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein aan de Ree kerstraat, groot ongeveer 780 M2, voor 5850, ten einde daarop zeven woningen te bouwen. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen en het daartoe noodige besluit te nemen. Groote belangstelling. Het bestuur van de afdeeling Opmeer van de H. M. v. L. zag zich 26 Mei door de oorlogsomstandigheden genoodzaakt de traditioneele landbouwtentoonstelling achterwege te laten. In dit centrum van West-Friesland mist men echter niet gaarne dezen hoogtijdag. Het woord van Coen „ende despereert niet" getrouw, stelde het bestuur zich op het standpunt, dat uitstel geen afstel mocht beteekenen, met het gevolg dat heden de tentoonstel ling voortgang had. Aangezien de tentoonstelling andere jaren met de kermis samenvalt, miste men ditmaal in het dorp de daarmee gepaard gaande feestelijkheden, die door de paar denmarkt nog verhoogd werden. Thans had men ook het feestelijke ge deelte op het terrein in een prachtige tent van 300 M2. oppervlakte met een dans vloer van 100 M2. geconcentreerd. Tengevolge van de heerschende var kensziekte was de rubriek varkens niet vertegenwoordigd. De rubriek wolvee, ofschoon klein, kenmerkte zich door de aanwezigheid van goede exemplaren. In de rubriek paarden spanden de fokkers uit Heiloo en Slootdorp de kroon. De heeren C. Muys te Heiloo, Jac. Slag ter te Slootdorp en H. C. Kooy, Haren karspel, maakten in de rubriek merries met veulens een goed figuur, terwijl de heer Slagter uit Slootdorp in de rubriek 1-jarige paarden koning werd. In de rubriek ter opluistering was hf duidelijk zichtbaar, dat oude auto-onderste len voor 3-wielde karren en andere lan< bouwvoertuigen veelvuldig gebruikt worde De rubriek pluimvee en konijnen wr sterk vertegenwoordigd. Na het slechte we der vorige week mocht men zich heden ve heugen over mooi zomerweer. Wel hing een betrokken lucht over het wijde lan doch af en toe brak de zon door en, wat ve groote beteekenis was, er was nagenoeg gee wind, hetgeen het bezoek zeer ten goec kwam, aangezien de fiets thans het voertui was, waarmee honderden heden naar Op meer waren gekomen. De voorzitter, de heer K. Braak t( Hoogwoud, zeide in zijn openingswoorc dat het bestuur gemeend had de jaarlijk; zoo goed bezochte tentoonstelling niet ach terwege te mogen laten. Verschillende moeilijkheden moesten overwonnen worden en het bestuur verheugde zich erover dat alle rubrieken goed voorzien waren. De in zenders hadden ook dit jaar Opmeer niet vergeten. Daarvoor bracht spreker hun dank. Ook in de aanwezigheid van het publiek zag spr. het bewijs, dat het organiseerend werk van het bestuur gewaardeerd wordt. Dank bracht hij ook aan de keurmeesters, die hierop onder de tonen van de door luid sprekers uitgezonden muziek hun taak aan vingen. Tegen 12 uur stroomde het publiek reeds in grooten getale toe en verkreeg het be stuur de zekerheid, dat ook financieel de tentoonstelling zal slagen en dat het des middags te houden concours-hippique een succes zou worden. REKENINGEN 1939 SCHOLEN VOOR VOORBEREIDEND ONDERWIJS. In bijlage 69 bieden B. en W. den raad ter goedkeuring aan de rekeningen en verant woordingen over 1939 van de scholen van de Vereeniging „Alkmaarsche Fröbel school", van de Roomsch-Katholieke Be waarscholen en van de Christelijke kleuter school. Het nadeelig saldo op de exploitatie van de eerstgenoemde scholen ad 8415 komt tèn laste van het reservefonds. Dit fonds, 1384.26, vermeerderd met 226.55 (aan vankelijk opgenomen in een bijzonder re servefonds) bedroeg op 31 Dec. '39 1754.82. Verder heeft de Vereeniging nog een fonds voor bijzondere nooden, hetwelk op 31 Dec. 1939 bedroeg f 1202.29. Het bestuur van de roomsch-katholieke bewaarscholen brengt op de rekening en verantwoording van die scholen een bedrag van 2500, wegens huur voor de St. Jozef school aan de Laat over het geheele jaar, niettegenstaande de school slechts een ge deelte van het jaar voor onderwijsdoel einden in gebruik is geweest, doch daar tegenover geen uitgaven wegens huur van hulplokalen (voor de St. Théresiaschool aan de Koornlaan wordt volgens overeenkomst geen huur in rekening gebracht). B. en W. hadden het juister geacht, dat ten aanzien van de r,k. school dezelfde gedrags lijn was gevolgd als met de andere scholen het geval is, n.l. het in rekening brengen van huur voor het schoolgebouw over den tijd van gebruik voor onderwijsdoeleinden (de gemeente heeft voor haar schoolgebou wen ook niet meer gevorderd) en voor hulplokalen. Aangezien het verschil niet van invloed is op het bedrag van het sub sidie uit de gem.-kas, hebben B. en W., toen het bestuur niet bereid bleek de door hun gewenschte wijziging aan te brengen, ge meend deze aangelegenheid verder te moe ten laten rusten. Blijkens de rekening en verantwoording toch is de financiëele toestand van de in stelling niet van dien aard, dat de exploi tatie van de scholen over het loopende vijf jarig tijdvak (1936 t/m 1940) een voordeelig saldo zal opleveren, noch in het eene, noch in het andere geval. Alleen bij een voordee lig saldo wordt het bedrag daarvan in de gemeentekas teruggestort. De rekeningen en verantwoordingen met de daarbij gevoegde bescheiden geven B. en W. overigens geen aanleiding tot het maken van opmerkingen, zoodat zij, onder overlegging van het advies van de Commis sie van bijstand voor de financiën, voor-, stellen de rekeningen goed te keuren. VERLAGING MAXIMUM DER VERGUNNINGEN. Na een uitvoerige motiveering stellen B. en W. den raad voor het aantal vergunnin gen en verloven niet te verlagen. Het aantal vergunningen bedraagt thans 56, het aantal verloven 68. Gerekend naar het aantal inwoners op 1 Januari 1940 zou den er in de gemeente mogen zijn 82 ver gunningen en een gelijk aantal verloven. BESCHIKBAARSTELLING GELDEN IN GEVOLGE DE LAND ARBEIDERS WET. In bijlage 73 stellen B. en W. voor afwij zend te beschikken op het verzoek van H. J. Blankendaal, alhier, om hem ingevolge de Landarbeiderswet een bedrag te ver strekken van 3750, ter verkrijging van een plaatsje. VERTROKKEN PERSONEN. G. Dekker, R.K., dienstbode, van Nieuw- landersingel 70 naar Gbdam. P. M. Dek ker, geen, dienstbode, van Grensstraat 3 naar Geleen. J. G. Balsters, N.H., adj. onder- off. luchtd.-art., en gezin, van Fr. Halsstraat 12 naar Ermelo. I. C. Bakker, R.K., fi liaalhouder, en gezin, van Mient 10 naar Arnhem. H. K. R. Aschoff, Ev.L., koop man in lederwaren, en gezin, van Landstraat 67 naar Duitschland. J. P. Bouman, R.K., arbeider, van Westerhofje 6 naar Heiloo. J. Koudijs, N.H., ambt. dep. v. waterst., en echtg., geen, van Rembrandtstraat 2 naar Soest. H. Rijs, D.G., automonteur, en ge zin, N.H., van Fnidsen 57 naar Zijpe. H. Weijl, N.H., dienstbode, van Langestraat 24 naar Koedijk. A. J. M. van Meel, R.K., adv. en proc., van Kanaalkade 48 naar Ber gen op Zoom. C. J. M. van de Pas, R.K., z. b., echtg. v. A. M. Hohmann, en kinderen, van Kanaalkade 5a naar Vught. J. F. A. Dijckmeester, R.K., z. b., van Lyceumstraat 33 naar Nijmegen, WIJZIGING IN VOORWAARDEN VOOR GROND VERKOOP. B. en W. stellen den raad voor om de voorwaarde 5, lid 1 van zijn besluit van 25 April 1940, betreffende verkoop aan den heer A. Vos te Alkmaar, of zijn lastgevers, van een perceel bouwterrein ter grootte var ongeveer 746 M2. aan de Hoornsche kade. welk besluit door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd, nader vast te stellen als volgt: Wanneer binnen vijf maanden, nadat de goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer provincie op dit besluit is verkregen, de koopakte niet is verleden en de volledige koopsom niet is betaald, wordt de verkoop als ontbonden beschouwd, zonder dat eenige ingebrekestelling of rechterlijke tusschen- komst is vereischt; de kooper is in dit geval een direct opeischbare- boete van 10 der koopsom aan deze gemeente verschuldigd; B. en W. kunnen den termijn van vijf maan den éénmaal met ten hoogste twee maanden verlengen, in welk geval de vorengenoemde verplichting tot betaling van een boete van 10 der koopsom wordt opgeschort tot den dag, waarop de door B. en W. gestelde ter mijn afloopt. VERKOOP VAN BOUWTERREINEN NABIJ DEN FRIESCHEWEG. B. en W. stellen in bijlage 75 voor aan Bredero's Bouwbedrijf N.V. te Utrecht te verkoopen eenige bouwterreinen, gelegen aan de Houthavenstraat, de Papiermolen straat en de Zeswielenstraat, voor prijzen van onderscheidenlijk 7830, 5130 en 3523 in totaal. Het is de bedoeling dat op deze terreinen, welke een oppervlakte heb ben van resp. ongeveer 1080 M2, 760 M2 en 542 M2, in totaal 23 woningen worden ge bouwd. GEMEENTERAADSVERGADERING. De burgemeester heeft de leden van den gemeenteraad bijeengeroepen voor een ver gadering op Donderdag a.s., des namiddags te één uur. De agenda bevat de volgende punten: 1. Vaststellen der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een commissie van on derzoek der gemeenterekening over 1939. 3. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de lichamelijke oefening aan de handels school (bijlage nr. 67). 4. Voorstel tot het geven van de bestem ming van openbaren weg aan den verkeers weg ten noordoosten van Alkmaar (bijlage nr. 64). 5. Idem om niet over te gaan tot verlaging van het maximum der vergunningen voor den kleinhandel in sterken drank en der verloven A (bijlage nr. 66), 6. Idem tot intrekking van het raadsbe sluit van 3 Augustus 1939, nr. 10, betreffen de de vervanging van de Friesche brug (bij lage nr. 68). 7. Idem tot goedkeuring ven de rekenin gen en verantwoordingen over 1939 van de scholen voor voorbereidend onderwijs (bij lage nr. 69). 8. Idem tot voorloopige vaststelling van de bedragen, bedoeld in art. 55 ter le lid der L.O.-wet 1920, over 1939 (bijlage nr. 70). 9. Idem tot: a. intrekking van het raadsbesluit van 25 April 1940, nr. 19, betreffende le. uit breiding van de kantoorruimte van de L.C.O. en 2e. verhuring van het nieuw te stichten gebouw aan de L.C.O. b. verhuur van het voormalig gymna siumgebouw aan het Kerkplein aan de L.C.O. (bijlage nr. 71). 10. Idem tot wijziging van het raadsbe sluit van 25 April 1940, nr. 20, betreffende verkoop van grond aan de Hoornsche kade (bijlage nr. 72). 11. Idem tot verkoop van grond aan de Reekerstraat (bijlage nr. 74). 12. Idem tot verkoop van grond aan de Reekerstraat (bijlage nr. 77). 13. Idem tot verkoop van bouwterrein aan de Houthavenstraat, de Papiermolenstraat en de Zeswielenstraat (bijlage nr. 75). 14. Idem tot verkoop van bouwterrein aan de Hoornsche kade (bijlage nr. 78). 15. Idem tot afwijzende beschikking op een verzoek om medewerking van de ge meente voor de verkrijging van een plaatsje ingevolge de landarbeiderswet (bijlage nr. 73). 16. Idem tot het aanvaarden van een schenking (bijlage nr. 76). AANVAARD In bijlage 76 zeg de: De heer J. Bo: hage heeft aan de van het Stedelijk aquarellen van de hannes Bosboom. De aquarellen z naamd „Lux in Te rensz". Eerstgenoei het gelijknamige, in 1842 gemaakte s king heeft op het tijnen-kerk te Anti rel is tot stand gel graveerde W. Stee den roman „Gideor genootë van den Bosboom-Toussaint. B. en W. achten langrijk voor de g dien voor de schei boom voornoemd n dere erkentelijkheii INGEKOM M. van Wijk, N.H Lijnstraat 40, van N.H., wed. van R. Prinses Julianalaan M. Möller, R.K., k: senbuurt 39, van B dienstbode, Gashou B. Brouwer, N.H straat 13, van Heil echtgen. van P. A Houthavenstraat 24 der Molen, N.H., we beroep, Prinses Jul P..Waalwijk, N. Pontstraat 18, van 1 dijk, N.H.j kantoorbi 35, van Rotterdam. dienstbode, Vrou\ Helder. M. H. Ki roep, Emmastraat 1 Jong, geen, arbeidei noote, N.H., Spoorsti A. Prins, N.H., die van Bergen. J. S en gezin, Hekelstra; Wierda, R.K., zonde saintstraat 4, van A: man, R.K., verteg geen, Korte Lyceurr M. W. Attema, HA Hessen, zonder ben F. E. A. Fecliter, Berkenbos, zonder R. van Vliet, Rozenstraat 1, van I R.K., dienstbode, H( J. H. M. Lochtenbe Helderscheweg 34, S. van der Schaaf, g straat 2, van Bolsws N.H., koopman in Appelsteeg 2, van B R.K., makelaar, en e oord 3, van Heiloo. - nemer van waterwe straat 58, van Callan kantoorbediende, en van Texel. D. J. beroep, Prinses Julis M. Schuijt, R.Kzoi kenoord 111, van Kc doorn, R.K., dienstl van Egmond-Binnen kantoorbediende, Na gersberg. J. A. J, echtgenoote, Nieuwe hage. A. Stins, D straat 57, van Amste dienstbode, Stuartsti Simon Domper, N Halsstraat 11, van H N.H., wed. van W. H Bisschop Bottemanni TOONEEL EN GULD Zaterdag- en Zo het Gulden Vlies 1 geven van het kinc Grietje in de b RanucciBeekman: De vereeniging behaalde ook nu wi Beide middagen zeer groot. Gisterm geen plaatsje onbez hebben weer volop kers hebben hun u het sprookje van d met Hans en Griet de kinderen tot le slaagden daarin vo goed gespeeld. En kinderen klonk na muziek en het s deden het best. En mietje en haar mc hartelijk gelachen. Gisteravond bood Vlies een geheel ook weer voornam, dan de oudere, die prettig gezelschap De heer Mooij had stekende band n.l. Amsterdam. Deze a heeft hier een uiti maakt. De dansmuz talrijke aanwezige t liefhebbers bij zonde Men amuseerde zie want pas tegen slu heengaan gedacht. van het Gulden Vli avond. ALR GEBOREN: Verona G., d. van Mekken. OVERLEDEN: Willemina H. van met L. M. A. Jansen

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2