£aaiste êedchten ^Rechtszaken Spact Jiackl&mchtM VRAAG EN AANBOD De veilingen in Kennemerland. De veilingen aan den Langendijk. Schommelende aardappelprijzen. OBDAM Sociale zaken onder andere leiding. Beperking van het autoverkeer. Moordenaar van Trotski stelt zich ter beschikking. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. IS cent per vijf regels, Nat. windhondenrennen. EERSTE BLAD. 3 Hoogland, Hoogwoud; Rhode Island: le en 2e pr. P. Groen, Langereis; Leghorn: le pr. D. Hoogland, Hoogwoud. Andere rassen: le pr. D. Wit, N.Niedorp; 2. S. de Groot, Alk maar. Eenden: N.H. Spreeuwkop: le en 2e pr. Jn. Smit Spanbroek; Khaki Campbell: 2e pr. C. Mienes, Hoogwoud; Kwakers: Jn. Smit, Spanbroek, le en 2e pr. Siereenden, idem. Doffer en duif: le en 2e prijs G. Vriend, Wognum. Krielen: le pr. J. Reukman Warnaar, Langereis. Blauwborst: le^pr. Jn. Smit, Spanbroek. Wyandotte Patrijs: lepr. G. Vriend, Wognum. Andere rassen: le pr. C. Al, Alkmaar, baardkriel, 2e prijs G. Vriend, Wognum. Konijnen: Rammen: le pr. C. Zol, Alk maar, witte VI. reus; le p*. G. Vriend, Wog num, vl. reus geel; 2e pr. H. Meijer, Gouw Hoogwoud, Weener wit. Hollanders: le en 2e pr. Jn. Smit, Spanbroek (2 x). Hang- ooren: le en 2e pr. S. G. Groot> Alkmaar. Polen: le pr. S. G. Groot, Alkmaar. Andere rassen: le pr. J. Brauneck, Alkmaar; 2e pr. N. Pool, Alkmaar. Beste voedster: le pr. gebr. Visser St. Pancras, G. Vriend Wognum, H. Meijer Hoogwoud, Jn. Smit Spanbroek, P. S. Groot Alkmaar, mevr. Driesen Alkmaar, G. Vriend Wognum en IJ. de Boer Sijbecars- pel; 2e pr. C. Jol Alkmaar, C. Timmerman Aartswoud, C. Jol Alkmaar, H. Meijer Hoogwoud, Jn. Smit Spanbroek, N. Pool Alkmaar, S. G. Groot Alkmaar, N. Pool Alk maar en G. Vriend Wognum. In de rubriek ter opluistering werden 2e pijzen toegekend aan C. Valentijn Benning- broek, H. Koopman H.Hugowaard en van Leeuwen Wognum. Concours-Hippique. Span best betuigde landbouwpaarden: le en 3e pr. K. Reyne Kzn., Barsingerhorn en 2e pr. C. Muys, Heiloo. Best betuigde landbouwpaard: le pr. P. Langendijk Jr. Venhuizen, 2e pr. P. N. Spaans, Barsingerhorn, 3e pr. Jb. Houter, Sijbecarspel; 4e p:. C. Muys, Heiloo. De boonentijd raakt voorbij. In de week.van 19 tot 23 Augus tus is er nog een groote aanvoer van boonen (vooral stamboonen) ge weest, hoewel men met het afloo- pen van de week ook kon opmerken, dat de campagne een zóó groote als men in geen jaren heeft beleefd afloopt en op 26 Augustus kon men zeggen, dat met het einde van Augustus ook de boonentijd ten ein de is, behoudens den „nieuwen" oogst op de bollenvelden en ander land. Maar het zal van het gunstige weer en de nachtvorsten afhangen hoe die teelt verloopt. Is het weer gunstig, dan zal ook die teelt wel van beteekenis zijn. Wat de prijzen der boonen betreft, deze waren aan den hoogen kant. Dubbele zon der draad (zeker 3/4 deel van den aan voer) besomden 10 tot 12,50, enkele zon der draad (stam) 13 tot 16.50, id. (stok) 13 tot 17.50, pronkboonen 6.50 tot 8.30 en snijboonen (stok) f 14 tot 18, per 100 kg. Bloemkool, waarvan het grootste deel van behoorlijke kwaliteit, was duur: le soort gold 11.50 tot f 17.50, 2e soort 6.50 tot 9 per 100 stuks. Andijvie, waar van het grootste deel middelmatig, ging voor een prijsje van f 1.10 tot 1.80 per 100 van de hand. Kropsla, middelmatig van kwaliteit, ging voor een zacht prijsje van 1 tot 1.60 per 100 st. Inbosgroente is weinig handel en behoudens bospeen, welke voor 4.50 tot 6 werd verhandeld, ging de rest voor 1 tot f 2.10 per 100 van de hand. Groene en gele kool was gewild en de prijzen 3.80 tot 4.30 per 100 kg zijn aan den hoogen kant. Wor telen (geen bospeen) waren duur, n.l. 3.50 tot 5.80 per 100 kg. De handel in tomaten is weinig hoopvol en de prijzen van 6.30 tot f 12.80 per 100 kg. zijn aan den lagen kant. Postelein was wel ge wild, doch de prijs van f 0.30 tot f 0.55 per bak was met de vraag niet in overeenstem ming. De vraag naar meloenen was heel goed en de prijzen voor le soort waren hoog. Uit het verloop der prijzen 0.08 tot 0.28 per stuk kan men de variatie in kwaliteit opmaken. De fruitmarkt geeft nu de bessen zijn verdwenen weinig variatie. Pruimen zijn goed, doch de kwaliteit van appelen en peren valt behoudens uitzondering tegen. Pruimen golden 6.50 tot 9.80, ap pelen 2.80 tot 15.50 en peren 4.30 tot. 18.60 per 100 kg. Druiven waren méér in trek en de prijzen, hoewel niet hoog, kunnen er mee door, n.l. f 26 tot 46 per 100 kg. De overige aanvoer van groente en fruit onveranderde prijzen. len zijn ons niet bekend, maar wel weten wij, dat het een beduidende hoeveelheid is. De tuinders zouden wel gaarne zien, dat zij in de gelegenheid werden gesteld, om af te leveren, aangezien velen het geld, dat hiervoor ontvangen zal worden, zeer goed kunnen gebruiken. De handel in goedgekeurde pootaardap- pelen loopt ook nog niet vlot. Er wordt aan de veilingen nog niet veel aangeboden. In de afgeloopen week werd ruim 73000 kg verhandeld. De prijzen waren voor drielin gen van de A-kwaliteit 5.50 tot 5.90 per 100 kg, voor B 5.10 tot 5.20. De sortee ring 35-50 ging van de hand voor 4.70 tot 5 per 100 kg voor wat de A-kwaliteit be trof en voor 4.50 voor de B-kwaliteit. De noteeringen van consumptie aardappelen waren: voor Schotsche muizen aanvankelijk nog van 3.20 tot 4.20, een enkelen keer tot 4.50 per 100 kg. Daarna zakten de noteeringen van f 2.80 tot 3.50. Het ging nogal op en neer, zoo dat op sommige dagen weer tot 4.10 per 100 kg werd besteed, terwijl andere dagen, bijv. Zaterdag, te Broek op Langendijk, niet meer dan 3.40 per 100 kg werd betaald. Met de Eigenheimers was het bijna hetzelf de. Er werd nogal verschil gemaakt tus- schen de verschillende partijen, zoodat de hoogste en laagste prijzen soms 1 uit el kaar lagen. Wij noteerden prijzen van on geveer 3 tot 4.4C per 100 kg. Blauwe Eigenheimers waren meestal 0.40 tot 0.50 per 100 kg. goedkooper dan de blanke. De prijzen van de Bevelanders lagen tusschen 2.80 en 3.40 per 100 kg. Bintjes werden verhandeld voor 2.70 tot 3.50 per 100 kg. De roode kool is meestal verhandeld voor 3 tot 3.30 per 100 kg. Enkele dagen noteerden wij eens tot f 3.50 per 100 kg. Het aanbod is, voornamelijk te Broek op Lan gendijk, beduidend. De prijzen van de gele kool liepen nogal uiteen. Zij bleven echter op een be hoorlijk peil. Van 4 tot ongeveer f 6 per 100 kg varieerden de noteeringen. De aan voer van gele kool blijft gering. De vroege witte kool mocht zich in een goede belangstelling verheugen. De zuurkoolfabrieken zetten er den gang goed in. De prijzen waren bijna steeds boven 2 per 100 kg. De mooie partijen brachten het tot 2.50 a 2.80, enkele malen zelfs tot 3 per 100 kg. Dit zijn goede prijzen. De uien waren goed te verkoopen: Na dat in het begin van de week de prijs van 3.30 tot 4.40 per 100 kg. was, noteerden wij later prijzen van 4 tot 4.80 en Zater dag te Broek op Langendijk tot 5.20 per 100 kg. Voor drielingen was de vraag niet groot. De prijzen waren daardoor ook laag. Te Noordscharwoude werd de minimumprijs van 4 ook voor drielingen gehandhaafd; te Broek werden ze lager verhandeld. Te Broek op Langendijk betaalde men voor de gele nep meestal van 4 tot 4.40. Vrijdag alleen werd van 5.20 tot 5.50 per 100 kg betaald. Te Noordscharwoude waren de prijzen in het laatst van de week steeds van 5 tot 5.60, Zaterdag tot 5.40 per 100 kg voor de goede kwaliteit. Zilvernep, waarvan de aanvoer niet groot is, werd verhandeld tegen prijzen, varieerende van 10 tot 13.30 per 100 kg. Het aanbod van snij boonen was ge durende de afgeloopen week- weer niet groot. De prijzen waren van 8 tot 14 per 100 kg, naar gelang de kwaliteit was. Spercieboonen mochten zich in een goede belangstelling verheugen van de zijde der fabrikanten. Er wordt flink ingemaakt. De prijzen waren van 9 tot 12 per 100 kg. Voor de tomaten werd weer iets boven de minimumprijzen besteed, maar niet veel. De verkochte hoeveelheid wordt steeds ge ringer. Provinciaal Nieuws. NSBROEK Uit isolement verlost. Sinds Maandag j.l. heeft tot veler vol doening de „bus", zij 't ook in beperkte mate, na eenige maanden niets van zich te heoben laten zien, den dienst hervat. Gedurende deze maanden van isolement was het voor velen, die zich van en naar ons dorp begaven en daarbij geen fiets tot hun beschikking hadden, in tal van gevallen een vraagstuk geworden hoe de reis te zullen moeten volbrengen. Immers een treinreis via het station Obdam is vanuit onze gemeente tijdroovend; en zoo zagen we dan ook menig maal hoe men een vrachtauto of een paard en wagen aanklampte en zich naast den voerman zette of tusschen allerlei vracht goederen op den laadbak van den vracht wagen plaats zocht. De ongemakken ten spijt zullen velen zich deze tochten, die beelden aan dagen van weleer te voorschijn riepen, nu en later gaarne herinneren. EGMOND AAN ZEE De aanvoeren van aardappelen waren in de afgeloopen week heel wat minder dan in de voorafgaande week. In totaal werden aan de beide veilingen tezamen ruim 60 spoorwa gons aangeboden; een aanmerkelijk verschil met de vorige week. De oorzaak hiervan is wel, dat de aan voeren van Schotsche muizen be duidend geringer zijn geworden. Deze aardappelsoort voert dan ook niet meer den boventoon in de aan voeren. Er komen thans tamelijk veel Eigenhei mers aan de veilingen, terwijl ook Bintjes en Bevelanders werden aangevoerd, deze laatste beide soorten echter alleen te Noord scharwoude. Er blijven thans geen aardap pelen meer onverkocht. Ook de Schotsche muizen worden nu tegen alle prijzen van de hand gedaan. De minimumprijs van 3.70 wordt niet gehandhaafd. Zooals indertijd reeds gemeld werd, zou de regeling voor de inkuiling van Schotsche muizen gelden tot' 19 Augustus. Wat er met deze ingekuilde aardappelen gebeuren moet, is nog niet bekend. De juiste cijfers van de san den Langendijk opgekuilde aardappe De werkloosheid Het aantal ingeschrevenen onzer ge meente bij de arbeidsbemiddeling, dat be gin Juli 259 bedroeg, is thans gedaald tot 74. De busdienst Met ingang van deze week zal de bus dienst op Castricum weder worden her vat. Er rijden 3 diensten per dag in beide richtingen, 's morgens, 's middags en 's avonds. Voorts zullen de diensten op Alkmaar voor de helft weer rechtstreeks door de Egmondermeer rijden, namelijk om 6.05 u., 7 05 u., verder om de 2 uur van Egmond aan Zee en vanaf 6.30 u. om de 2 uur van Alkmaar. Over Egmondbinnen en Heiloo rijden de diensten van 8 u., 10 u. enz. uit Egmond aan Zee en van 7.30, 9.30 u. enz. om de 2 uur uit Alkmaar. Bioscoopbezoek. Op veler verzoek heeft de bioscoop exploitant Kok, die met zijn inrichting sinds jaren onze kermis bezoekt, dit jaar of schoon hier geen kermis gehouden zal wor den z'n tent opgeslagen. Zondag j.l. wer den de eerste voorstellingen gegeven, waar voor zoo'n groote belangstelling bestond, dat steeds een groot aantal bezoekers niet ge plaatst kon worden. (Ongecorrigeerd.) Secretaris-generaal werd van zijn functie ontheven. Officieel wordt naar het A. N. P. meldt, medegedeeld: De rijkscommissaris voor de bezet te Nederlandsche gebieden heeft den secretaris-generaal van het depar tement van sociale zaken, mr. dr. A. L. Scholtens, van zijn functie ontheven. Met de leiding van het departement van Sociale Zaken is de ambtenaar met het grootste aantal dienstjaren, ir. R. A. Verwey belast. Beperking van het autoverkeer. Het A.N.P. meldt: Op order van den Duit- schen militairen bevelhebber in Nederland en op bevel van den rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden, wordt het volgende bepaald: 1. Van 27 Augustus 1940 af moet tot nadere aankondiging tusschen 22.00 en 4.00 uur alle verkeer van Nederlandsche auto's worden stopgezet. Onbeperkt wat den tijd betreft is het autoverkeer toegelaten voor auto's: a. Van de Duitsche weermacht, van de Waffen-S.S. en van de Duitsche politie, van de bureaux van den rijkscommis saris, van den douanedienst, van de „technische Nothilfe" en van de rijks- duitsche bureau met officieele Duitsche onderscheidingsteekenen. b. Van de Nederlandsche politie en brand weer, van den ambtelijken luchtbescher mingsdienst, evenals van ambulance auto's, kraanwagens, auto's van artsen en vroedvrouwen bij de uitoefening van den desbetreffenden dienst. c. Taxi's, voorzoover zij rijden voor artsen, vroedvrouwen of zieken. Het is strijd handelen met deze bepaling leidt tot dwangmaatregelen van de zijde der politie en tot inbeslagneming van het voer tuig. 2. Van 27 Augustus 1940 af is het betreden van het strand in geheel Nederland tusschen het invallen van de duisternis en het aan breken van den dag tot nadere aankondiging verboden. De Duitsche kustwacht heeft hiertoe bij zondere aanwijzingen van den Duitschen militairen bevelhebber ontvangen. Wg. RAUTER. S.S.-Brigadeführer. BOMMEN OP VERSCHILLENDE PLAATSEN IN ONS LAND. Het A. N. P. meldt: Tengevolge van de Duitsche aanvallen op Engeland Is de En- gelsche luchtmacht vannacht blijkbaar zoodanig in het eigen land bezig gehouden, dat het aantal bomaanvallen op ons land daardoor vrij gering was. Hoofdzakelijk de kuststreken zijn het doelwit geweest; het binnenland bleef gespaard. Zoo zijn, zooals reeds gemeld, bommen gevallen op Middelburg, waar in de buitenwijken ruiten vernield werden, Westkappelle, waar bijna geen schade werd aangericht, Texel, waar akkerland werd getroffen en geen schade aangericht en Ierseke, waar eveneens geen schade ontstond. Persoon lijke ongelukken deden zich nergens voor. Hedenmorgen omstreeks half vijf zijn door een vliegtuig vijf bommen uitgeworpen in een weiland, ten oosten van het ka naal van Zuid-Bt veland. Er werd geen schade aangericht, noch kwamen er per soonlijke ongelukken, voor. SINGAPORE ALS AMERIKAANSCHE VLOOTBASIS. Tokio, 27 Aug. (D.N.B.) Het blad „Hotsji Sjimboen" bespreekt een uitlating van den Amerikaanschen admiraal Yarnell over een gebruik van Singapore als vlootbasis der Vereenigde Staten en schrijft: Het is voor Japan niet mogelijk een der gelijk voornemen stilzwijgend voorbij te gaan. Japan heeft wegens zijn vitale ver keerswegen bij een dergelijke verandering te groot belang. Tot dusver waren de krachtsverhoudingen tusschen Japan en Amerika in den Stillen Oceaan gelijk. Een opdringen van Amerika in den Stillen Oce aan zou echter een versterking van de Amerikaansche macht tegenover Japan be- teekenen. Singapore is een der sterkste steunpunten doch heeft in handen van de Engelschen slechts de beteekenis van een tweede vlootbasis. Ingeval het een Ameri kaansche vlootbasis zou worden zou Japan tusschen twee vuren worden gezet. Japan zou daarmede voor het gevaar komen ce staan door Amerika te worden omsingeld. In dit verband zijn de geruchten over een defensie-overeenkomst tusschen Australië en de Vereenigde Staten van beteekenis Zouden de Vereenigde Staten Singapore werkelijk als vlootbasis krijgen, dan moet dat zoo verklaard worden, dat Engeland en Amerika gemeenschappelijk Japan willen uitdagen. In dat geval zouden zij Japan meesleuren in een gemeenschappelijke ca tastrophe in den Stillen Oceaan. Het blad Kokoemin Sjimooen schrijft: De uitingen van Yarnell toonen aan, dat de Amerikaansche openbare meening tegen over Japan buitengewoon vijandig gewor den is. Dit bewijst, dat de positieve politiek der Vereenigde Staten in het Verre Oosten steeds vastere vormen aanneemt en zich af wendt van de tot dusver gevolgde beginse len van status quo. In Japan wordt de op vatting sterker, dat de Vereenigde Staten probeeren de landen van den Stillen Oceaan onder hun invloed te brengen. De Ameri kaansche activiteit op dit gebied zal door Japan met de grootste aandacht worden ga degeslagen. Ingeval de Vereenigde Staten agressief zouden worden, zou Japan dien overeenkomstige maatregelen van verdedi ging inoeten nemen. VALUTAKOERSEN DER NEDERL. BANK, 27 AUGUSTUS. Schriftelijke en tel. transacties. Valuta's: New York 1.88 3/16—1.88 9/16; Berlijn 75.28—75.43; Brussel 30.11—30.17; Helsinki 3.813.82; Stockholm 44.8144.90Zürich 42.84—42.92. Bankpapier: New York 1.86 1.90 1/4; Brussel 30.08—30.20; Stockholm 44.76—44.94; Zürich 42.80—42.96. Stoffelijk overschot niet naar de Ver. Staten. Mexico, 25 Augustus. (D.N.B.) - De moor denaar van Trotski, Jacques Mornard van den Desche, alias Frank Jackson alias Frank Jacques, heeft zich tezamen met zijn vrien din Sylvia Angeloff Zaterdag ter beschik king van de justitie gesteld. Naar het minis terie van binnenlandsche zaken verklaart, is de moordenaar Mexico op wettige wijze als toerist binnen gekomen. Het Amerikaansche departement van bui- tenlandsche zaken heeft afwijzend beschikt op een verzoek, toe te staan, dat het stoffe lijk overschot van Trotski naar de Ver eenigde Staten wordt overgebracht. Naar de U. P. van betrouwbare zijde ver neemt, is een aan den moordenaar van Trotski gericht telegram in de handen der autoriteiten gekomen. Het telegram, dat te Rhode Island is aangeboden, heeft den vol genden inhoud: „Hartelijke gelukwenschen, Fred?" De Mexicaansche politie tracht thans uit te zoeken wie de afzender van dit tele gram is geweest. LIJKROOVER STAAT TERECHT. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gister in hooger beroep behandeld de straf zaak tegen den thans gedetineerden land bouwer J. v. d. L., woonachtig te Veghel. die zich aldaar op 12 Mei van dit jaar. aan lijkroof heeft schuldig gemaakt. Op dien be- wusten dag heeft hij van een soldaat, die dood langs den weg lag, een horloge weg genomen, daarbij zeggende: „Ik zal het maar nemen, anders doet een ander het toch maar". De Bossche rechtbank heeft v. d. L. veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf. Tegen dit vonnis heeft v. d. L. hooger beroep aangeteekend. De advocaat-generaal, mr. H. W. Massink, heeft opnieuw tegen v. d. L. twee jaar ge vangenisstraf geëischt. Het Hof zal over veertien dagen arrest wijzen. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Windhonden Georganiseerd door de Alkm. Windhondenrenvereeniging. De windhondenrennen op de uitstekend voor deze wedstrijden gelegen terreinen aan den Egelshoek te Heiloo hadden groote belangstelling getrokken. De windhonden rennen winnen steeds meer aan populari teit en het zal de organiseerende vereeni- ging dan ook tot vreugde gestemd hebben, dat zoowel de wedstrijden als zoodanig als de opkomst van het publiek gezien het betrekkelijk frissche weer goed te noe men waren. De snelste honden van Nederland ver schenen aan den start en jammer was het dan ook, dat één der snelste honden zich zelf uitschakelde, n.l. Berlios van de Kaas stad, doordat hij struikelde na het nemen van de laatste hindernis toen hij zich zoo goed als zeker als eerste aan den kop had gewerkt.' Na een inleidend woord van den heer Lizé, renleider, namen de wedstrijden om even over tweeën een aanvang. De uitslagen waren: Ren over de vlakke baan voor grey hounds: le serie: 1. Janette van K. Timmer man te Rotterdam, 24 sec.; 2. Homerus van B. P. M. van Wijk te den Haag; 2e serie: 1. Bleu Pearl Pride van J. v. d. Schulp te den Haag; 2. Beatrice van de Kaasstad van B. Blokker te Alkmaar; herkansingsrit: 1, Annet van A. Voskamp te Monster; 2. Blue- don's Springson van J. Kooger te Alkmaar; finale: 1. Janette, 24.2 sec.; 2. Homerus, zelf de tijd; 3. Blue Pearl Pride. De finale was een bijzonder spannende race, de nrs. 1 en 2 gingen bijna gelijk door de finish. Ren over de vlakke baan voor grey hounds (z.g.n. B-klasse): le serie: 1. Athlone van J. Ligthart te Alkmaar; 2. Air-Fly Win- speed van F. J. Ancker te den Haag; 2e se rie: 1. Osirius van G. W. Diederix te Voor burg; 2. Carlie van M. P. Nigten te Rijswijk; herkansingsrit: 1. Ans van den heer K. Brou wer te Alkmaar; finale: 1. Carlie, 25.2 sec.; 2. Ans, 25.8 sec.; 3. Air-Fly Wir.speed. Rennen "over de vlakke baan voor Whip pets: le serie: 1. Pietchen van den heer J. Hibbeler te den Haag; 2e serie: 1. Billy Boy van den heer A. Huig te den Haag; herkan singsrit: 1. Jimmy Quitewell van mevr. J. C. van Wijk te den Haag; finale: 1. Billy Boy, 27.4 sec.; 2. Pietchen; 3. Jimmy Quite well. Een wonderbaarlijk gezicht zooals deze kleine hondjes over de baan rennen. Een spannende wedstrijd werd door hen ge leverd. Hindernisrennen voor greyhounds, 350 m.: le serie: 1. Berlios van de Kaasstad van den heer H. J. Lizé te Heemstede; 2. Cei'ly van A. van Zanten te den Haag; 2e serie: 1. Bompy van C. J. Kleyn te den Haag; 2. Ar thur van de Kaasstad van den heer H. IJs- peert te Alkmaar; herkansingsrit: 1. Ren- dor van M. de Waard te Alkmaar; 2. Dixie van S. Timmerman te Rotterdam; finale: 1. Bompy, 27 sec.; 2. Arthur van de Kaasstad; 3. Rendor. Een schitterende race. Jammer was het dat op het laatste moment Berlios van de Kaasstad zich den len prijs liet ont glippen. Ren over de vlakke baan van de le prijs winnaars greyhounds en den snelsten hond van den middag: 1. Homerus van den heer B. P. M. van Wijk te den Haag, 23.8 sec. of 53.5 km per uur; 2. Janette van den heer K. Timmerman te Rotterdam; 3. en 4. resp. Carlie van A. van Zanten te den Haag en Bompy van C. J. de Kleyn te den Haag. Voetbal. H. H. BOYS WINNEN. De H. H. Boys speelden Zaterdag j.l. een wedstrijd te Amsterdam tegen een elftal der rijksambtenaren. De Boys, vergezeld door een 50-tal supporters, wisten met 52 de overwinning te behalen en veroverden daarmee de medaille, door den directeur van het Hooge Huis uitgeloofd. Visschen. LANGENDIJKER JEUGD VISCHTE. Langs de kade van den Oudkarspeler polder heeft de vischclub Ontspanning te Noordscharwoude Zondagmorgen 'n hengel- wedstrijd gehouden voor kinderen. Het weer viel niet tegen en de deelname was ook niet slecht. Er verschenen 13 jongens en meisjes aan den start. Het was een leuke wedstrijd, waarvan de uitslag als volgt was: le prijs Jb. Bras, Noordscharwoude, 10 stuks; 2e prijs Jantje Hemke, grootste baars 20 c.m.; 3e prijs Trijntje Timmerman, 8 stuks; 4e prijs Dick Peetoom, 7 stuks; 5e prijs Jeltje Peetoom, 6 stuks; 6e prijs A. Rus (na loting) 4 stuks. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 26 Aug. 1940. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 3.505, Appelen 210, Bie ten 3.70, Druiven 2840, Peren 2 10, Roode kool 25, Spinazie 2 10, Snijboonen 10f 18, Dubbele Sper cieboonen 9.3014, Tomaten 415 en Wortelen 3.506.50 per 100 kg; Andij vie 12.10, Bloemkool le s. 1220, 2e s. 412, Groene kool 5, Kropsla 1 2.10, Komkommers 2.405.70, Me loenen 626, Perziken 14 per 100 stuks; Peterselie 1, Selderie 1 en Worte len 3.507 per 100 bos; Postelein per bakje 0.40—1. AMSTERDAM, 27 Aug. 1940. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte 5.40, blauwe 4.60, bintjes 4.20 en bonte en blauwe poters 44.40; Flakkeesche eigenheimers 4.60; Duinzandaardappelen 4.806.40; Noordholl. blauwe eigenh. 44.80, bontjes 4.40, groote muizen 4.805.20 en kleine muizen 3. Alles per 100 kg. Aanvoer 306.000 kg. PURMEREND, 27 Aug. 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 791 kg Boter 1.601.66 per kg; 500 Vette koeien 8096 cent per kg, 277 Geldekoeien 140230, 165 Melkkoeien 240—350, 120 Stieren 65—80 cent per kg handel matig; 13 Paarden 160250, 61 Vette kalveren 6095 cent per kg, 45 Graskalveren 4090, 218 Nuchtere kal veren: slacht 1018 en fok 1624 handel stug; 14 Magere varkens f 2032, 100 Biggen 816 handel matig; 1287 Schapen (slacht) 40f 55 handel goed; 101 Bokken 416 en 1499 Lammeren 7 14, handel matig; Kipeieren 66.59 en Eendeneieren 3.75 per 100 stuks; 700 Noordholl. kuikens (blauwen) 70—80 cent en 12300 Oude kippen en hanen: wit en rood 5055 cent en blauw 5562 cent per kg; Konijnen 0.50—2; 400 Eenden: oude 304 cent en jonge 5560 cent per stuk; 40 Duiven, prijzen niet genoteerd; 1200 Jonge hanen (wit en rood) 6070 cent per kg. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. 50000 stuks Kippeneieren 66.75. NOORDSCHARWOUDE, 27 Aug. 1940. (Noordermarktbond). 8400 kg Roode kool 2.60—4; 16000 kg Uien 4.30—4.80, grove uien 4.705, drieling uien 4 4.10, nep 4.20—4.70; 800 kg Peen 2.70; 400 kg Bieten 1.50; 27300 kg Aardappelen: Scotsche muizen 3.603.80, Drieling muizen 1.902.70, Eigenheimers 3.50 3.90, Blauwe eigenheimers 3.503.90, Bevelanders 3.303.50, Koopmans bl. 4.20—4.60, Bintjes 3.30—3.40, Bonken 2.70—3.30; 33000 kg Vroege witte kool 2.50—2.80; 14600 kg Slaboonen 9.30— 12.60; 3000 kg PootaarJappelen: Eerstelin gen 28—35 A 6.40, B 5.30. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Aug. 1940. (Langendijker Groentenveiling). 57500 kg Roode kool 35.80; 9200 kg Gele kool 4.30—7.60; 28500 kg Uien 4—4.90, grove uien 4.805.20, drielingen 4, nep 4—4.90, stek 1.60; 900 kg Bieten 2— 2.60; 1100 stuks Bloemkool 13, 2e s. 8.60: 1900 kg Tomaten: A 12.30—12.50, B 11.80, C f 11—11.10; 100 bos Peen 3.50 3.90; 29000 kg Aardappelen 3.90, Schotsche muizen 2.10f 2.70, Eigenhei mers 44.30, Blauwe Eigenheimers 3.604.40; 46300 kg Vroege witte kool 23.30; 75 kg Snijboonen 917.80; 5000 kg Slaboonen 9.30—11.80; 750 kg Druiven: Frankenthalers 20.6027.50 en Alicante 23.20—27.20. WARMENHUIZEN, 26 Aug. 1940. 42750 kg Aardappelen: Schotsche muizen 4, Eigenheimers 3.304.40, Bintjes 3.30 3.60; 142 kg Slaboonen 10.90. TEXEL, 26 Aug. 1940. (Veemarkt). 124 Lammeren 817; 170 Schapen 26 45; 4 Veulens 80f 175; 5 Nuchtere kalveren 8—14; 13 Biggen 18—22; 700 Kippen 0.75—1. t TEXEL, 26 Aug. 1940. Aangevoerd 37500 stuks eieren: groote 6.206.60 en kleine f 6—6.30. Per 100 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3