OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL £aatste Jktichtm Jxxuieei Jlecfdszakm Qememtemdm Sjiidimiand JkiMicaties JCedi éi Sxhooi ÏB■Mcgeclijlke Stand 3mgezonden Stukken Spoel Jiackl&etUMm KOEDIJK „American Legion" te New York. Radioprogramma voor Vrijdag. NORMALE COMPETITIE in afd. I, II, III en V. Vlagverbod e. d. op 31 Augustus a.s. tKKS'lf. IS! Al) (Ongecorrigeerd.) vol- bezobgdheid op de azoren Horta, 28 Aug. (D.N.B.) Berichten, gens welke Engeland voornemens is de hand te leggen op de Azoren en de Canarische eilanden, hebben hier de grootste bezorgd heid gewekt. Vooral op de -Azoren heerscht ongerustheid, daar men weet, dat Engeland de eilanden reeds lang half en half als Britsch gebied beschouwt. Sinds de aanval len op Gibraltar heviger zijn geworden er het verblijf voor grootere Britsche oorlogs schepen daar steeds gevaarlijker is gewor den, heeft men in welingelichte kringen aan genomen, dat Engeland naar een vervanging voor Gibraltar zoekt. Volgens de berichten, die thans binnenkomen, zouden de Azoren en de Canarische eilanden daarvoor dienst moeten doen. De Azoren moeten volgens deze plannen worden veranderd in een mc derne vlootbasis, waar ook groote schepen zouden kunnen liggen. duitsche bomaanvallen op britsche havens. Berlijn, 29 Aug. (D.N.B.) De Duitsche luchtmacht heeft in den afgeloopen nacht wederom met sterke formaties bomaanval len ondernomen op Britsche havendoelen. Liverpool vormde het zwaartepunt van de Duitsche aanvallen. Daarnaast hebben Midd- lesborough, Thameshaven en Chatham aan hevige bombardementen blootgestaan. In massa uitgeworpen bommen veroorzaakten in de havengebieden van Liverpool en Bir kenhead geweldige ontploffingen, waarop spoedig groote branden volgden. Bevestigd wordt, dat de branden in den loop van den nacht zulke afmetingen aannamen, dat nog hedenmorgen een vuurgloed en zware rook wolken boven de nachtelijke aanvalsobjec- ten hingen. valutakoersen der nederl. bank. 29 augustus. Schriftelijke en tel. transacties. Valuta's: New-York 1.88 3/16—1.88 9/16; Berlijn 75.28—75.43; Brussel 30.11—30.17; Helsinki 3.813.82; Stockholm 44.8144.90; Zürich 42.84—42.92. Bankpapier: New-York 1.86^—1.901/4; Brussel 30.08— 30.20; Stockholm 44.7644.94; Zürich 42.80 42.96. DUBBELE CENSUUR IN ENGELAND. Op luchtvaartberichten. Geneve, 29 Aug. (D.N.B.) Het geheim van de volgens de laatste berichten ook in En geland op steeds grootere scepsis stuitende berichtgeving van het Engelsche ministerie van luchtvaart over de zoogenaamde „zeer geringe" verliezen aan eigen vliegtuigen en de slechts „onbelangrijke" verwoestingen door de Duitsche luchtaanvallen wordt uit een zeer veelzeggend bericht in de Times van 22 Augustus duidelijk. Het Engelsche blad onthult het verrassende feit, dat in En geland voor alle berichten een enkelvou dige voor alle luchtvaartberichten echter een dubbele censuur bestaat. Deze tweede cen suur wordt niet door het ministerie van voorlichting doch door het ministerie van luchtvaart uitgeoefend. Met deze taak is de, zooals de Times het noemt, „mysterieuze" afdeeling a 16 in het ministerie van lucht vaart belast. Aan deze afdeeling moeten alle berichten, rapporten en artikelen over luchtgevechten, vreliezen, verwoestingen in de verschillende districten en ooggetuigen verslagen stuk voor stuk worden voorge legd. „Niemand, zoo verklaart de Times, kent de redenen voor deze zonderlinge ver deeling. Men mag toch aannemen, dat cen sors, die ter beojrdeeling van aangelegen heden der luchtmacht zijn aangewezen, over voldoende ervaring beschikken om deze zaken te behandelen. Wanneer dit niet het geval is, had men hen niet mogen be noemen. Wanneer zij echter competent ge noeg zijn, is de reden voor een verdubbe ling van den censuurarbeid moeilijk te be grijpen". De taak van de bijzondere afdeeling is natuurlijk, de publicatie van alle voor het ministerie van luchtvaart lastige berichten te verhinderen en berichten en verslagen de wereld in te zenden, die van tevoren zorg vuldig „omgewerkt" zijn. De afdeeling a 16 is dus de bron van de Engelsche leugenbe- richten. EEN NIEUWE NEDERLANDSCHE FILM. De Nederlandsche Smalfilm-Centrale „Dik Tromheeft voorbereidende maatregelen getroffen voor het vervaardigen van een niewe Nederlandsche film, naar het boek van den schrijver A. C. C. de Vletter „Zeven jongens in een ouwe schuit". De film wordt vervaardigd volgens een nieuw procédé, waarbij beeld en geluid ge lijktijdig worden opgenomen. Aan de camera staat de Hongaarsche cineast Bakos. De spelers zijn een aantal leerlingen van Haar- lemsche scholen, die in samenwerking met de hoofden der scholen zijn uitgezocht. Men is voornemens, behalve een Neder landsche versie, ook een Duitsche te ver vaardigen. GASLICHT. Het Masker. De tweede voorstelling, gisteravond in Gulden Vlies gegeven van „Gaslicht", is pnieuw een groot artistiek succes gewor den. In groote spanning en met geen enkel moment van ook maar even verslappende aandacht hebben de aanwezigen deze z.g. „thriller" uit de Victoria-periode van Pa trick Hamilton gevolgd. De uiterlijke ver zorging gaf een goed beeld van het midden der 19e eeuw. Het sterke speelstuk was ook zeer sterk bezet. De vijf rollen, die het stuk eischt, werden buitengewoon goed gespeeld. En vooral de sfeer, die men het geheele stuk door voelde, was uitnemend getroffen. De zeer zware rol van Bella werd door Willy Haak prachtig gespeeld. Zeer mooi waren haar overgangen in het eerste be drijf. Fel en vol lang onderdrukte kracht haar triomf-scene in de derde acte. Cruys Voorbergh toonde zich in de rol van Manningham opnieuw een acteur van groote kwaliteiten. Dat was in alle scenes geraffineerd beheerscht. Het stille spel en de solo-scènes waren uitnemend. Zoo b.v, het spel voor het schrijfbureau in acte III. Ko Arnoldi vond in Rough, den oud inspecteur, een waarlijk groote rol, die hij in alle opzichten schitterend speelde. Lies de Wind wist Nancy op de juiste plaats te stel len in het stuk. Haar spel in I deed reeds de groote brutale scene in het begin der derde acte verwachten. En zeer goed speelde zij die scene, bewust van baar macht. Lize Servaes als de oudere gedienstige sloot zich op voortreffelijke wijze bij de anderen aan. De aanwezigen zullen dezen avond van sterk spel niet spoedig vergeten. Na elk der bedrijven klonk een enthousiast applaus en aan het slot werden de artisten tal van ma len teruggeroepen. DRIE MAANDEN TEGEN W.A.-MAN GEEISCHT. Geweigerd colonne te ontbinden. Voor de vacantie-kamer der Haagsche rechtbank, aldus het Hbld., stond gisteren terecht een 20-jarige N.S.B.-er uit Naald wijk, die op 3 Augustus had geweigerd het 6evel van de politie om een W.A.-afdee ling, die in gesloten colonne door het dorp marcheerde en waarover hij het bevel voer de, te ontbinden. Er was dien avond een liefdadigheidsfeest in het dorp en tusschen het vele publiek, dat dit trok en de N.S. B.-ers waren moeilijkheden ontstaan, waar op de inspecteur het bevel had gegeven. Verdachte zei, dat hij geen vergunning noodig had voor den marsch, daar hieraan werd deelgenomen door minder dan twintig man. Hij wilde zijn colonne niet uiteen laten gaan, omdat het publiek uitdagend optrad en meende, dat de inspecteur niet juist was opgetreden. De officier van Justitie merkte op, dat in dezen tijd het handhaven van de openbare orde van het grootste belang is en alle on rust moet worden voorkomen. Verdachte is lid van een beweging, die een krachtige overheid wenscht, welnu, hij moet weten, dat hij zich dan ook onder elke omstandig heid heeft te schikken onder de maatrege len van de overheid en haar bevelen opvol gen. Dit heeft verdachte welbewust niet gedaan en zulks wordt hem ernstig aangerekend. „Er is voor dergelijke delicten een streng en snel recht noodig, zoodat men wete, dat de Justitie het niet opvolgen van bevelen niet zal dul den", aldus de officier, die drie maanden gevangenisstraf eischte. De meening, dat voor een optocht van minder dan twintig personen geen vergun ning noodig is, is onjuist, zoo deelde de offi cier verder mede. In Den Haag Vordt ge makshalve automatisch ongevraagd verlof verleend voor colonnes beneden genoemd aantal, doch alleen in buitenwijken van de stad. In de stad zelf is evenals overal een vergunning noodig van den proc.-gene- raal. Al zou verdachte een vergunning heb ben bezeten, dan nog had hij zich volkomen naar het bevel van de politie te gedragen. Een vergadering, die precies 5K minuut duurde. De gistermiddag tegen 4 uur bijeengeroe pen en door alle leden bezochte vergadering van den raad der gemeente Koedijk heeft voor wat het openbare deel ervan betreft, slechts 5y, minuut geduurd. Na goedkeuring van de notulen der vorige bijeenkomst deelde devo orzitter, bur gemeester Pesman, mede, dat van Ged. Sta ten goedgekeurd is terugontvangen de ge meenterekening over het jaar 1938, het be sluit tot wijziging van de 'legesverordening, het besluit tot verhuur van een woning aan F. Hoppe en P. Langedijk en het besluit tot enttrekking van een gedeelte der Laan aan het openbaar verkeer. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om in twee suppletoire begrootingen voor den dienst 1939 de door Ged. Staten voorge stelde wijzigingen aan te brengen. 1939 was een nadeelig jaar. De heer Kramer bracht rapport uit over het nazien van de gemeenterekening 1939. Namens de daartoe aangewezen com missie deelde hij mede, dat geen bemerkin gen waren te maken en dat alles in orde was bevonden, zoodat voorgesteld werd de reke ning vast te stellen. Hiertoe werd besloten. Voor den gewonen dienst waren de ont vangsten 177.800.07 en de uitgaven 207.696.41, zoodat er een nadeelig saldo was van 29.896.34. Wat den kapitaaldienst betreft, waren deze cijfers: ontvangsten 336.510,12, uitgaven 339.352.08, nadeelig saldo 2841.96. Door B. en W. werd aangeboden de ge- meentebegrooting voor 1941. Zij zal worden onderzocht door alle raadsleden, met uitzon dering van de wethouders. Bij de rondvraag vestigde de heer K r a- m e r de aandacht op de lekkage aan den toren der hervormde kerk, na de stormen van de laatste dagen, waardoor leien zijn afgewaaid. De voorzitter had de stormschade ook geconstateerd en zegde voorziening toe. Hierna volgde sluiting van de openbare vergadering. Amerikaansche schepen voortaan langs Bermuda. New-York, 28 Aug. (D.N.B.) Woensdag is het Amerikaansche transportschip „Ameri can Legion" in de haven van New-York aangekomen, waar een groote politiemacht slechts personen, die in het bezit waren van een bijzondere vergunning, doorliet tot den aanlegsteiger. De kroonprinses van Noorwe gen was reeds eenige uren eerder door een boot van de kustwacht aan land gebracht, en daar door den chef van het protocol van het staatsdepartement begroet. De „New York Sun" wijst er op, dat het nog altijd een raadsel is waarom de gevaarlijke zuidelijke koers is gebruikt. Voorts wordt gemeld: Volgens een mede- deeling van het Britsche consulaat-generaal te New-York is het aandoen van de Bermu da-eilanden een der voorwaarden voor het verkrijgen van vrijgeleide-documenten voor Amerikaansche schepen. De wet, waarbij aan Amerikaansche schepen het bevaren der Europeesche oor logszones ten behoeve van kindertranspor ten wordt toegestaan, is Woensdag in wer king getreden door de handteekening van president Roosevelt. Een spannende reis. New-York, 29 Aug. (D.N.B.) Van boord van het inmiddels te New-York aangekomen Amerikaansche s.s. Ameri can Legion, meldt een correspondent van de New-York Times, dat het schip de gevaarlijke reis wel goed doorstaan heeft, maar dat de zenuwachtige span ning tijdens den critieken overtocht, het te groot aantal personen aan boord en het slechte weder de passagiers sterk hebben aangegrepen. Talrijke passagiers hadden tijdens de stormachtige nachten aan de Schotsche kust in het geheel niet geslapen of de kleeren aangehouden. De bemanning heeft in de ge vaarlijke zone 24 uur dienst gedaan en de reddingbooten hingen klaar voor het ge bruik, hoewel zij op de ontstuimige zee weinig beveiliging zouden geboden hebben. De passagiers hadden oefeningen met de reddingbooten gehad en zelfs de officieren waren zoo opgewonden geweest, dat zij, naar zij zelf toegaven, opschrikten, wan neer er een zware golf over het schip sloeg of er een deur hard dichtviel. Iedereen aan boord was zeer verwonderd geweest, waar om het schip door de gevaarlijke zone moest en ook voor de terugreis niet de noordelijke route gebruikte, waar de Duitschers veilig heid gewaarborgd hadden. Nog tot Krik- wall had de kapitein instructies verwacht om den koers te wijzigen, maar er gebeurde niets en hij moest zich houden aan de route welke in Washington was bepaald. Aan boord heeft» men aangenomen, dat de noor delijke route met mijnen versperd was en dat Washington door den zuidelijken koers te nemen, welke Engeland had aanbevolen, de volle verantwoording voor eventueele gebeurtenissen Duitschland in de schoenen wilde schuiven. Daardoor is het schip tot een schaakstuk in het doodenspel der lan den geworden. Geheimzinnig, zoo besluit de correspondent, was het ook, dat de scheeps- zender steeds gezwegen heeft. Alleen alle vier uren is aan Washington de positie me degedeeld. Particuliere radioberichten, zelfs van diplomaten, zijn tot op den laatsten dag niet aangenomen. JAARSVELD, 414,i M. (VARA-uitz.) 8.— ANP-ber., hierna gr.pl. 10.15 Deel. 10.35 Zang, piano en gr.pl. 11.15 Deel. 11.35 Piano, klarinet en cello. 11.55 Gr.pl. 12.Ber. 12.05 Orgelspel en zang. 12.45 ANP-ber. en gr.pl. 1.15 Esmeralda en solist. 2.VARA-orkest, 3.Deel. 3.30 VARA-orkest. 4.Gr.pl. met toelichting. 4.30 Voor de kinderen. 5. Zang en piano. 5.15 ANP-ber. 5.30 Gr.pl. 5.40 Causerie: „Natuur en kunst". 6.De Ram blers. 6.30 VPRO: Causerie „Linnaeus, de groote bioloog". 6.45 Zang en orgel. 7. Vragen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.20 Felicitaties. 7.25 Voor de kinderen. 7.45 Gr, pi., event, reportage. 8.ANP-ber. 8.15 Revue-progr. 9.15 Toespraak „Moeilijke dagen". 9.20 Radiotooneel. 9.35 VARA- orkest en soliste. 10.1510.30 ANP-ber., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (NCRV-uitz.) 7.- Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Gr.pl, 8.ANP-ber. 8.10 Schriftlezing en medi tatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gr, pl. 9.45 Pianovoordr. 10.15 Gr.pl. 10.30 Zang, piano en gr.pl. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pJ 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 ANP-ber. 1, Quintolia en gr.pl. 2.Ber. (Duitach). 2.15 Quintolia en gr.pl. 3.Gr.pl. 3.15 Berich ten (Eng.) 3.30 Gr.pl. 4.20 Cello en piano 5.Ber. (Duitsch). 5.15 ANP-ber. 5.30 Stichtsch Saoln-orkest. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Apollo-ensemble. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.30 Rep. of muziek. 8. Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 De Postillons. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Orgelconcert (opn.) 10.Berichten (Duitsch). 10.15 ANP-ber. 10.30—10.45 Ber. (Eng.), sluiting. 11.15—11.30, 0.15—0.30 en 1.151.30 Berichten (Eng.) EVANGELISCHE UNIE TE ALKMAAR. Het Bestuur der Ver. van Vrijz. Her vormden „de Evangelische Unie" verga derde Maandagavond onder voorzitter schap van den heer G. Louwaars. Besloten werd afgevaardigden te zen den naar de provinciale vergadering te Hoorn op 5 September. Met het oog op den korten tijd van voorbereiding werd besloten hiervoor geen ledenvergadering te beleggen. In October zal een vergade ring worden gehouden, om candidaten te stellen voor aanvulling der verschillende colleges. Aan enkele steunaanvragen zal op be scheiden wijze worden voldaan, rekening houdende met de financiën. De moeilijkheden der verduistering voor vergaderen, catechiseeren enz. werden uitvoerig besproken. ALKMAAR. GETROUWD: Cornells J. van der Star en Elisabeth H, A. M. Keijspjr. Feike Wiersma en Cor nelia Stroet. Simon Gootjes en Hinke H, Klompmaker GEVAAR DOOR DUISTERNIS. Geachte redactie, mag ik s.v.p, een plaats je in uw blad? Hiervoor mijn dank. Nu op 26 punten in onze stad hekken ge plaatst zullen worden en dit werk eenigen tijd in beslag neemt, zou ik door middel van uw blad willen vragen: Kan door gemeen tewerken op de gevaarlijkste plaatsen niet eenige beveiliging door touwwerk aange bracht worden totdat de hekken klaar zijn? Het zal allicht helpen ter voorkoming ring. Hoogachtend, Een abonne. Voetbal Wij vernemen, dat voor Zondag a.s. in het Oosten voor de lagere afdeelingen van den N.V.B. reeds een programma is vastgesteld. Thans is ook definitief besloten, dat voor de afdeelingen I, II, III en V een normale competitie gespeeld zal worden. Over afdee ling IV zal nog nader beslist worden. Ook de kwestie van promotie en degradatie zal nog nader bekend gemaakt worden. 149. De locomotief zei tegen Kobusje, die niet kon om kijken, omdat hij zo'n stijve nek had: „wat hoor ik toch allemaal voor een vreemd lawaai?" Wat is er aan de hand, Kobusje?" „Ik kan niet horen", zei Kobusje, dat komt van de verkoudheid, ik zal wel even gaan zien." 150. De olifant trompette van verdriet, de leeuw brul de: „vertrekken we nog niet!" De apen schetterden en lachten op een akelige manier de mensen uit. Het pekingeesje kefte verwaand en het kleine geitje zei klagend: „mè, mè." Die werd helemaal in een hoek gedrongen. Met nadruk breng ik onder de aandacht van de bevolking, dat het op 31 Augustus a.s. ingevolge de bevelen der Duitsche Overheid verboden is te vlaggen, versier selen, aan te brengen aan gebouwen, zoo mede insignes, bloemen, strikken o. an dere voorwerpen te dragen. Hetzelfde verbod geld. voor alle andere handelingen, welke een demonstratief karakter dragen. Het is de uitdrukkelijke wensch der Duitsche Overheid, dat de in gezetenen niet, hetzij door zich te tooien met eenig kenteeken, hetzij door het ver richten of nalaten van eenige handeling, waardoor aan den 31 sten Augustus het karakter van gewonen werkdag zou kun nen worden ontnemen, met het verbod in strijd handelen. De 31ste Augustus moet derhalve zich in geen enkel opzicht van een gewonen werkdag onderscheiden. Overtreding zal i»>gevolge bekendma king van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied van 30 Juli 1940 met de grootste gestrengheid worden gestraft en dientengevolge de ernstigste gevolgen hebben. Ieder zij dus gewaarschuwd en kenne zijn verantwoordelijkheid voor zichzelf en zijn medeburgers. Alkmaar, 29 Augustus 1940. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. UITVOERING VAN BOUWWERKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS brengen ter algemeene kennis dat voor het uitvoëren van bouwwerken, waarvan de kosten in totaal minder dan 500.be- loopen, geen goedkeuring meer vereischt is vart den Regeeringscommissaris voor den Wederopbouw. Alkmaar, 29 Augustus 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 28 Aug. 1940. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 3.30—4.70, Bieten 3.30—4.60, Gele kool 6.607.70, Groene kool 5.60, Prei 8.50, Roode kool 2.404.60 en Uien 3.604.40 per 100 kg; Andijvie 1 1.60, Bloemkool le s. 1221.50 2e s. 610, Kropsla 1.202.20, Komkom mers 2.406.20, Meloenen 628 en Perziken 16 per 100 stuks. Appelen 37, Augurken 7.5021, Druiven 1019, Peren 49, Pruimen 58, Snijboonen 3.5011, Dubbele spercie- boonen 38.50 en Tomaten 2.40 6.60 per 100 pond; Peterselie ƒ0.50ƒ1.20, Selderie 0.501.20 en Wortelen 4 6.50 per 100 bos; Postelein per bakje 42 92 cent; Spinazie per bak (16 pond) 1675 cent. AMSTERDAM, 29 Aug. 1940. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 285.000 kg. SCHAGEN, 29 Aug. i940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 35 Geldekoeien (mag.) 150 210; 115 Geldekoeien (vtete) 220 390; 16 Nuchtere kalveren 11—22; 40 Schapen (magere) 20—30; 321 Schapen (vette) 3450; 191 Lammeren 10 22; Biggen 1720; Konijnen 0.45 2; Kippen 0.75—1.10; 25000 stuks kip eieren 6.607.40. HOORN, 29 Ag. 1940. Op de kaasmarkt waren heden 3 stapels kleine boerenkaas aangevoerd, wegende totaal 992 kg. De han del was goed tegen een prijs van 32.25 per 50 kg. NOORDSCHARWOUDE, 29 Aug. 1940. (Noordermarktbond). 11800 kg Roode kool 2.80—5.10; 4400 kg Gele kool 4.80— 5.50; 21000 kg Uien 4.20—1 4.80, grove uien 5.105.40, drieling uien 4, nep 4 4.80; 300 kg Bieten 1.80; 55500 kg Aardappelen: Bonken 2.903.50, Schot sche muizen 3.703.90, Drieling muizen 1.902.80, Kriel i 60, Bintjes 3.20 3.40, Eigenheimers 3.904, Blauwe Eigenheimers 4.104.70, Bevelanders 3.30—3.80, Koopman bl. 3.80—4.60; 32300 kg Vroege witte kool 2.502.90; 12600 kg Slaboonen 9.30—13.40. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Aug. 1940. (Langendijker Groenten veiling)50000 kg Roode kool 3.204.50; 9000 kg Gele kool 4.80—6.40; 25000 kg Uien 3.70— 4.60, grove uien 4.304.80, drielingen 4—4.20, nep 4—4.80, stek 1.80; 900 kg Peen 1.402.60; 325 kg Bieten 2.70; 1300 stuks Bloemkool 10.7013.70, 2e s. 4.506.50; 32800 kg Aardappelen: Beve landers 3.403.60, Schotsche muizen 4.10, Drielingen 2.40, Eigenheimers 3.70 4.40, Blauwe eigenheimers 44.60; 19300 kg Vroege witte kool 2.303.30; 49' kg Snijboonen 8; 3150 kg Slaboonen 9.40 12; 17900 kg Goedgekeurde aardappelen A 28—35 6è.40—6.50, 35—50 4.80— 4.90 en B 28—35 5. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Aug. '40. (Langendijker Groentenveiling). 71500 kg Roode kool 36; 14500 kg Gele kool 4.80—6.30; 100 kg Savoye kool 4; 34000 kg Uien 3.804.70, grove uien 4.70 5.20, drielingen 4. nep 3.504.70, stek 1.40—1.70; 1000 kg Peen 2.50; 1100 st. Bloemkool 14.3015.20, 2e s. 6; 150 bos Peen 33.60; 31500 kg Aardappelen: Drielingen 1.S02.80, Eigenheimers 3.704.90, Blauwe Eigenheimers 4 4.80, Bevelanders 3.703.80; 43000 kg Vroege witte kool 23; 80 kg Snijboo nen 9.9010; 4150 kg Slaboonen 10.40 12.30. WARMENHUIZEN, 28 Aug. 1940. 32900 kg Aardappelen: Eigenheimers 3.90 4.70, Bintjes 3.20—3.50; 875 kg Uien 4.50, drielingen 3 en grove 5.10; 100 kg Roode kool 3; 3070 kg Slaboonen 9.30 11.50.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3