OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL GROOTE PAARDENMARKT JUibÜcaties Silmmeuws Duisternis en ongevallen. ONTHOUDT DIT: te ALKMAAR op Woensdag 4 September 1940. Toeslagkaarten textiel producten. Radioprogramma voor Zaterdag. TWEEDE BLAD 4 Beschikbaarstelling gelden ingevolge de landarbeiderswet. In bijlage 73 stelden B. en W. voor afwij zend te beschikken op het verzoek van H. J. Blankendaal, alhier, om hem ingevolge de Landarbeiderswet een bedrag te ver strekken van 3750, ter verkrijging van een plaatsje. De heer Venneker verzocht aanhou ding tot aanwezigheid van den heer Klaver, Aldus werd besloten. Aanvaarding schenking. In bijlage 76 zeiden B. en W. het volgen de: De heer J. Bosboom Nzn. te 's-Graven- hage heeft aan de gemeente, ten behoeve van het Stedelijk Museum, geschonken twee aquarellen van den bekenden schilder JO' hannes Bosboom. De aquarellen zijn onderscheidenlijk ge naamd „Lux in Tenebris", en „Gideon Flo rensz". Eerstgenoemde is vervaardigd naar het gelijknamige, door Johannes Bosboom in 1842 gemaakte cshilderij, hetwelk betrek king heeft op het hoofdaltaar in de Augus tijnen-kerk te Antwerpen. De tweede aqua rel is tot stand gekomen in 1854. Hiernaar graveerde W. Steelink het titelvignet voor den roman „Gideon Florensz", van de echt- genoote van den schilder, mevr. A. L. G. Bosboom-Toussaint. B. en W. achtten deze schenking zeer be langrijk voor de gemeente en stelden mits dien voor de schenking van den heer Bos boom voornoemd met betuiging van bij zondere erkentelijkheid te aanvaarden. Conform besloten. Wijziging gemecntebegrooting 1939. Voorgesteld werd in de gemeentereke- ning 1939 eenige noodig geworden ad ministratieve wijzigingen aan te brengen, Als voren. Rechtspositie gemeentepersoneel. Van den secretaris-genei aal was bericht ingekomen, dat hij zich niet kon vereeni gen met de door het G. O. gewilde aanvul ling, die het mogelijk maakt personen, die in het geheel geen kostwinnaar zijn, met eenige kostwinners gelijk te stellen. B. en W. stelden daarom den raad voor deze bepaling te schrappen. Als voren. Couponbclasting. In overeenstemming met het besluit van den secretaris-generaal van financiën stelden B. en W. den raad voor bij veror dening te bepalen, dat bij de uitbetaling van de rente van alle reeds gesloten en nog te sluiten onderhandsche geldleeningen de couponbelasting af te houden, voor zoover dit niet door de leeningsovereen- komst wordt uitgesloten. Als voren. Vragen aan B. en W. De heer H. C. Stoutjesdijk had aan den gemeenteraad verlof gevraagd om aan B. en W. de volgende vragen te stellen: le. Is het uw col-lege bekend, dat in ons land het aantal ongevallen tengevolge van de voorgeschreven verduistering toe neemt? 2e. Welke maatregelen heeft uw col lege reeds genomen teneinde ongevallen, in verband met de duisternis, tot een minimum te beperken? 3e. Acht U het niet noodzakelijk, dat bij ernstige ongevallen te water en op den openbaren weg van kunstlicht gebruik gemaakt wordt, daar hulpverleening bij volslagen duisternis onuitvoerbaar is, vooral bij verdrinkingsgevallen? De heer Stoutjesdijk bracht den - raad dank voor het toestaan van de inter pellatie. Spr. had zijn vragen gesteld in verband met het groote aantal ongevallen, dat in het land heeft plaats gehad tenge volge van de verduistering. Hij vreesde, dat dit aantal nog vêel grooter zal wor den en had, in plaats van in den lande, wel Alkmaar mogen noemen. Toen spr. zijn verzoek had ingezonden vond hij in de Alkm. Crt. een stuk waarin mededeeling wérd gedaan, dat weer twee menschen in het water waren geloopen, hetgeen tot een droevig einde heeft geleid. Spr. hoopte, dat het stuk niet heelemaal juist is, maar als het waar is, dan vindt hij de behandeling van die twee menschen buitengewoon slecht. Men kan aannemen, dat spr. wel iets weet van de eerste hulp bij ongelukken, maar nimmer heeft hij een behandeling meege maakt, als deze menschen hebben onder vonden. Spr. hoopte, dat dit niet meer plaats kan hebben. Het wit-kalken met koud waterverf van de grachtranden vond spr. niet juist. Als men op die randen stapt, dan ligt men ook al gauw in het water. Beter is het, die ran den op eenigen afstand van het water aan te brengen. Waarom bouwt men de gevaarlijke vleu gels bij de bruggen niet met planken uit. Als men uit de Doorbraak komt, is het onmoge lijk, bij volslagen duisternis een 40 'M. af te leggen, zonder dat men één of twee meter afwijkt. Wanneer hier geen goede voorzie ningen getroffen worden, dan is spr. er zeker van. dat er buitengewoon veel ongelukken zullen gebeuren. Waarom geen gebruik ge maakt van de hekken voor de veemarkt? Den eersten tijd is er Zaterdags toch geen veemarkt meer. Bij de St. Jacobstraat, die slechts drie meter breed is, loopen onbeken den absoluut in het water, 's Winters worden de hekken voor de wakken wel gebruikt Het gebruik van kunstlicht buiten is op 't oogenblik streng verboden. Maar als iemand in het water ligt, kan men hem niet helpen, als men geen hand voor oogen kan zien. Is het niet mogelijk, vroeg spr., om voor zulke gevallen toestemming te vragen, verlichting te gebruiken? In Amsterdam an Zaandam wordt de «traatverlichting zoodanig afgeschermd, dat ^nen zich op gevaarlijke punten kan oriën teren. Is dit hier niet mogelijk? Als mid denstander laakte spr. het, dat men de koud- wrterverf (er is een hoeveelheid van 1000 kilo gekocht) uit Alphen aan den Rijn be trok, terwijl in Alkmaar handelaren een zelfde kwantum f 300 goedkooper hadden kunnen leveren. De v p o r a i 11 e i; zeide, dsh ligt :.t col lege bekend is, dat er in ons land door de verduistering verschillende ongelukken ge beuren en dat ook Alkmaar eenige malen getroffen is geweest door het verlies van burgers door die verduistering. Spr. be treurde dit ten zeerste, maar hij wilde ge bruik maken om van deze plaats de bevol king ernstig te waarschuwen, zich des avonds zoo weinig mogelijk op straat te begeven. Dit geldt speciaal voor oudere menschen. Blijkbaar beseft men niet het groote gevaar, dat 's avonds de menschen op straat kan overkomen. Men denkt te veel: „Ik kom er wel door" en daarom doet het spr. ple zier, dat de heer Stoutjesdijk zijn vragen heeft gesteld, omdat hij nu de bevolking, groot en klein, erop kan wijzen, dat ze des avonds alleen bij uiterste noodzaak op straat moet komen. Het college heeft de gevaren met het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, den com missaris van politie, den directeur van ge meentewerken en plantsoenen, be:rproken en maatregelen voorgesteld, die bestaan in het plaatsen van hekken, het aanbrengen van strepen en het beschilderen van ver keerspunten. Wij kunnen niet de heele stad afbakenen en moeten ons bepalen tot plaat sen, waar water is, punten, waar men moet oversteken en plekken, waar men kan val len. Er is een lange lijst opgemaakt, maar voor verdere opgave van punten houdt het college zich aanbevolen. Spr. geloofde, dat men de witte strepen langs de grachtranden wel zooveel mogelijk kan zien en zal leeren zien. In dé duisternis moet men nu eenmaal voorzichtig zijn. Ook spr. heeft het artikel in de Alkm. Courant gelezen. Hij betreurt het gebeurde ten zeerste. Naar zijn meening en die van den wethouder, is de behandeling van de menschen niet juist geweest en spr. heeft daar zich ernstig over verbaasd, omdat ook naar zijn meening bij een der gelijk ongeval de eerste hulp moet zijn: de menschen van droge klee- ren voorzien en warm wrijven. Dit is blijkbaar door betreurenswaar dige omstandigheden niet gebeurd maar aldus spr. ik geef de ver zekering, dat dit niet meer zal voorkomen en dat over deze ge schiedenis afkeuring zal worden uitgesproken. Volgens de voorschriften, zoo vervolgde spr., is het uitgesloten, dat bij verduiste ring bij het redden van drenkelingen kunst licht gebruikt mag worden, door b.v. een raam te verlichten. Men zal het moeten doen met lampjes, die aan de voorschriften voldoen. Het is gewenscht, dat menschen op straat voorzien zijn van electrische zaklan taarns, die eveneens aan de voorschriften voldoen. De schijnwerpers, waarover in den Haag is gesproken, zijn moeilijk te beko men. In het donker is het buitengewoon las tig, iemand uit het water te halen en ik heb mij erover verbaasd, dat het gelukt is, de beide mannen nog te redden. De verlichting van gevaarlijke kruispun ten kan nog niet tot stand worden gebracht, omdat de keuring nog moet plaats vinden. Zoodra het mogelijk is, zal het College spoed betrachten. Wat gebeurde er eigenlijk na de redding? Wetli. K e ij s p e r zeide, dat Alkmaar niet behoort tot de gemeenten, waar de verlich ting, waarop de heer Stoutjesdijk doelde, kan worden toegepast. Zoodra dit mogelijk is, zullen maatregelen worden genomen. Ten aanzien van het droevig ongeval, dat heeft plaats gehad, deelde spr. mede, dat de politie-agent Van Dijk in de Oudegracht een plons hoorde, een ongeval vermoedde en onmiddellijk omstanders heeft geroepen en verzocht heeft, den dichtst bijzijnden dokter te halen. Dr. van Hilten verscheen vrij spoe dig. Toen hij kwam, was één drenkeling reeds bij een omwonende binnengebracht en Dr. van Hilten zei: „Ik zal de ziekenauto laten komen". Dr. van Hilten is naar huis gegaan en heeft de ziekenauto opgebeld. Eén van «e omstanders had dit ook reeds gedaan en dr. van Hilten kreeg ten antwoord: „De zieken auto is reeds onderweg", en deze verscheen ook binnen een kwartier ter plaatse. Dr. Van Hilten maakt geen deel uit van den Geneeskundigen Dienst en valt dus eigen lijk buiten de beoordeeling van het college. Persoonlijk was spr. van meening, dat de Geneeskundige dienst in de wetenschap, dat er een dokter bij was, mocht verwach ten dat die er bij gebleven was en het dus niet noodig oordeelde, nog eens een dokter te sturen. De dokter is er niet bij gebleven. Wij zullen dat niet beoordeelen, maar er is een andere instantie, waar dat vermeld kan worden. Ik vind het in ieder geval geen houding, waarvoor men een bloem stuk thuis stuurt. Toen de zuster met de auto ter plaatse kwam, werd haar gezegd, dat de menschen in de Uitenboschstraat 5 woonden. De agent gaf iemand mee en men dacht direct thuis te zijn. In de auto merkte de zuster, dat de wond van den eenen drenkeling verbinding behoefde. Zij achtte de wond belangrijker dan de toestand van den patiënt. Hierover kan verschil van meening be staan en inderdaad is de directeur van mee ning, dat men beter de positie van de pa tiënten in de aandacht had moeten nemen. Zeker kan men zeggen, dat er met goede bedoelingen in de auto gezegd is: „Onmid dellijk naar het ziekenhuis, want de wond moet verbonden". In het ziekenhuis lagen warme kleeren en warme kruiken klaar. De zuster heeft volkomen buiten de orde, alleen gedacht: de wond moet verbonden, en is er meer op bedacht geweest, dat de menschen naar huis moesten en ze heeft ze met de auto weer naar huis doen brengen. Dit is posi tief fout. Ze had ze direct moeten opnemen of, bij twijfel, een geneesher van den onge- vallendienst moeten raadplegen. Spr. ver zekerd, dat dit niet meer zal voorkomen. Volgens de verklaring van den chauffeur en van de zuster, heeft de zuster niet gezegd: „Kan ik nu weggaan?", maar: „Kunt U zich nu redden?" Spr. is het ermee eens, dat men van een zuster mag verwachten, dat zij de menschen nog wat aanwijzingen ter verpleging geeft, maar er is verschil in: „Kan ik weggaan?" of „kunt U zich nu redden?" Er waren meer menschen en het antwoord was: „ja" en toen is de zuster vertrokken. Het college zal nog nader zijn houding bepalen en zeker ernstig berispen, die het verdient. De heer Stoutjesdijk gaf nog in overweging, de reddingshaken wit te schil deren, alsmede de leuningen, die rood van het roest zijn. Ook vond hij het noodig, dat er aandacht wordt geschonken aan de vraag of de men schen van de luchtbescherming wel in staat zijn, eerste hulp aan drenkelingen te ver- leenen. Spr. ondervond het tegendeel. Met den burgemeester was spr. het eens, dat vooral oude menschen niet in de duister nis op straat moeten gaan. Ten aanzien van de koudwaterverf ver zocht spr. alsnog antwoord. Mr. d e G r o o t zegde toe, te zullen onder zoeken, of er pogingen zijn aangewend, om die koud-waterverf in Alkmaar te bekomen. Als dit niet het geval is, dan zal hij erop wijzen, dat dit niet goed is, tenzij men buiten Alkmaar het groote kwantum goedkooper kan inkoopen. De heer Stoutjesdijk zei, dat geen Alkmaarschen middenstander gevraagd is en dat het hem bekend is, dat een Alkmaarsche firma veel goedkooper had kunnen leveren. Wethouder De Groot zal nader infor- meeren. De voorzitter antwoordde den heer Stoutjesdijk, dat de menschen van de lucht bescherming meer ingesteld zijn op het ver binden van wonden dan op het redden van drenkelingen. Er zal echter een vaste post komen. Mr. Leesberg vroeg of de regeling nu zoo is, dat er in het ziekenhuis steeds een dokter aanwezig is. De voorzitter zei, dat de zuster het eerste verband legt, dat de dokter erbij komt en dat in dit geval dr. van Gilsen aangewezen was maar men had het niet noodig gevonden om hem op de hoogte te stellen. Mr. Leesberg: Wat is de doodsoor zaak? Weth. K e y s p e r had hierover een onder houd gehad met den directeur van den Geneeskundigen Dienst en met dr. Leeuwen berg, maar niemand kan zeggen, dat door een iets minder goede verzorging de long ontsteking is opgetreden, maar niemand kan ook zeggen, dat het daardoor niet gebeurd is. De heer Grondsma drong er ook op aan, de reddingshaken wit te schilderen en er meerdere te plaatsen. De heer D e Kort wilde daarvoor licht gevende verf gebruiken. De voorzitter zal dit overwegen. De heer B o n s e m a was van oordeel, dat het uitzondering moet blijven, dat men, als in het geval dr. van Hilten, namen noemt, omdat deze niet aanwezig is en zich dus niet kan verdedigen. Uit het betoog van weth. Keysper was spr. niet gebleken, dat men aan het ziekenhuis op de hoogte was dat er een dokter bij was. Toen dr. van Hilten belde, was de auto al weg. Dit punt vereischt dus nadere toe lichting. Het is gemakkelijk om te zeggen, dat men niet op straat moet gaan, maar duizenden moeten van hun werk naar huis en straks is het om vijf uur al donker. Het allemaal in huis blijven heeft bovendien ook zijn be zwaren. Alle maatregelen moeten dus worden genomen om gevaren te voorkomen. Weth. Keysper zeide, dat bij ongevallen de portier van het ziekenhuis opdracht heeft, een ziekenauto op te bellen. Deze auto haalt de zuster van het ziekenhuis. Dit is gebeurd. Vlak daarna belde dr. van Hilten. Hij kreeg ten antwoord: „De ziekenauto is onderweg". Toen was het niet meer noodig, een genees heer van den Geneeskundigen Dienst op te bellen. Spr. is het in het algemeen eens, dat het ongewenscht is namen te noemen en hij is dan ook bereid, dr. van Hilten te ontvangen over de kwestie. In dit geval moesten namen genoemd worden. Dr. van Hilten zeide, dat hij met het op roepen van de ziekenauto bedoeld heeft, dat de patiënten opgenomen moesten worden in het ziekenhuis, maar hij weet niet, of hij daartoe letterlijk opdracht heeft gegeven. Dit wordt onderzocht. Aan het ziekenhuis heeft men in de gedachte verkeerd, dat de menschen onmiddellijk naar huis moesten worden gebracht. De heer Stoutjesdijk: Maar het is voorschrift bij de eerste hulp van ongeluk ken, dat in dergelijke gevallen de betrok kenen direct worden opgenomen en onder de wol gestopt. Als ze in een ziekenhuis komen, moeten ze 24 uur ter observatie gehouden en niet teruggestuurd. Weth. K e ij s p e r zegde toe, het geval nog m het college te zullen bespreken. Persoon lijk staat hij op het standpunt, dat men van een medicus mag verwachten, dat hij hulp verleent. Hierop werd de interpellatie gesloten. Aangezien de heer Klaver inmiddels was verschenen, verkreeg deze het woord over het voorstel om een ingekomen ver zoek voor het toekennen van een plaatsje, volgens de landarbeiderswet, af te wijzen. In tegenstelling met B. en W. was spr. van oordeel, dat de betrokkene, ook al is hij bij zijn vader in dienst, als vaste arbeider op het bedrijf werkzaam is en dus wel in aan merking komt. Mr. Leesberg steunde deze zienswijze op juridische gronden, terwijl de heer H o ij t i n k betoogde, dat de Centrale Raad van beroep in dergelijke gevallen steeds be slist, dat er geen sprake van loondienst is. De heer Wolden dorp voerde hier tegen aan, dat de fiscus wel anders rede neert, terwijl mr. Leesberg opmerkte, dat de sociale wetgever als de heer Hoijtink redeneert om van de premie af te komen. Hoewel de voorzitter door het betoog van den heer Klaver niet overtuigd was en op grond van de Memorie van antwoord van minister Treub op de landarbeiderswet van meening bleef, dat het verzoek moest wor den afgewezen, was de Raad het met den heer Klaver eens, want met 15 tegen 5 stem men werd het voorstel van B. en W. ver worpen. Vóór het voors'el van B. en W. stemden de wethouders en de heeren Grondsma en Hoijtink. De Raad ging hierop in comité. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij opbod, te Schagen, op Donderdag 29 Augustus, ten overstaan van den notaris M. C. Roos te Alkmaar, van de huismanswoning met vee stalling, koeboet, erf, weiland en bouwland, aan de Callantsoogervaart in den polder Het Koegras gemeente Callantsoog, voor zien van electrische bemalingsinstallatie, voor onbepaalden tijd verpacht aan den heer P. Paarlberg Pz. voor 1200 per jaar, en be- hoorende tot de nalatenschap van mevr. de wed. Brommer—Hoogvorst. De perceelen zijn in bod gebracht als volgt: perc. 1. Huis enz. wei- en bouwland, 5.37.30 H.A. 12895.20 per. 2. Weiland, 4.26.40 H.A. 8528.— per. 3. Idem, 5.35.10 H.A. 10487.96 Totaal 14.98.80 H.A. 31911.16 De afslag en comb, blijven bepaald op Donderdag 5 September a.s. des morgens 11% uur (aanvang 12)4 uur) in het Noord- hollandsch Koffiehuis te Schagen. Glimlachje. Zijn vrouw is vanmorgen voor vier weken met vacantie gegaan 151. Kobusje ging kijken. Zijn haren rezen ten berge van schrik en ontzetting, zodat zijn hoedje ervan omhoog wipte. Maar hij herstelde zich spoedig en stapte dapper naar voren. „Ik heb in ieder geval mijn toverstok als wapen", dacht hij. 152. Hij had nog nooit zulke gekke beesten gezien. In Bibbertjesbos zag je die nooit en ook niet op de spoor baan tot nu toe. De apen waren liet brutaalst. Ze speel den krijgertje en renden van de eene wagen naar de an dere. De directeur ging Kobusje tegemoet. De leider van den Distributiedienst Alkmaar brengt ter kennis van be langhebbenden, dat binnenkort zal wor den overgegaan tot uitreiking van toe slagkaarten voor de distributie van textielproducten. Voor deze toeslagkaarten kunnen alleen in aanmerking komen hoofden van ge zinnen, waarvan het gezamenlijk jaar- lijksch inkomen, berekend per gezinslid, beneden 350.blijft. Aan alleen-wonende personen worden geen toeslagkaarten uitgereikt. De aanvraag-formulieren MD 62 zijn. uitsluitend verkrijgbaar in de voormalige Keetkolkschool, ingang Westerkolkstraat. De leider voornoemd, H. BAKKER. JAARSVELD, 414,4 M. (AVRO-uitz.) 8.— ANP-ber. en gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Het nut van tegenspoed, causerie. 10.35 Ensemble Jonny Kroon. (11.11.20 Deel.) 12.Het Philh. kwartet. 12.45 ANP-ber. en gr.pl. 1.Avro-Amus.- orkest. 1.45 Gr.pl. met toelichting. 2.15 Om roeporkest. 3.15 Dec). 3.35 Gr.pl. 4.30 Disco causerie. 5.15 ANP-ber. 5.30 Kinderkoor Zanglust". 6.Avro-Amus.-orkest, solist en Avro-girls. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.20 Gr.pl. 7.25 Cyclus „Onze Zomerpostzegels". 7.45 Gr.pl. of rep. 8.ANP-ber. 8.15 Omroeporkest en solis ten. 9.10 Radiotooneel. 9.30 Avro-Strijk- orkest. 10.VPRO: Avondwijding. 10.15 10.30 ANP-ber., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (KRO-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Wij be ginnen den dag. 8.ANP-ber. en gr.pl. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pl. 12.Rococo- octet. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 ANP-ber. I.Gr.pl. 1.15 KRO-orkest. 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Gr.pl. 3.15 Ber. (Eng.) 3.30 Gr.pl. 5.Ber. (Duitsch). 5.15 ANP-ber. 5.30 KRO-orkest. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 De aanstaande Boekenweek, vraaggesprek. 7.— Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gr.pl. 8.— Ber. (Duitsch). 8.15' ANP-ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 KRO-melodisten en solist. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 KRO-melodisten. 9.55 Wij sluiten den dag. 10.Ber. (Duitsch). 10.15 ANP-ber. 10.3010.45 Ber. (Eng.), sluiting. II.15—11.30, 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berich ten (Eng.) JIJ BENT MIJN LEVEN. City-Theater. Eén van de schitterendste zangfilms van Benjam'ino Gigli komt a.s. week als hoofd nummer in het City-Theater. Het lied: Jij bent mijn geluk, mijn leven, heeft aan de film haar titel gegeven. Het is een zeer mooie ontroerende film, waarin de tenor Monti; Branca en haar dochter belangrijke rollen' spelen en Benjamino Gigli volop ge legenheid krijgt in diverse opera-fragmen ten en liederen zijn stem te laten bewonde ren. In alle opzichten een film, waarvan ieder genieten zal. KANODUIVELS. Roxy-theater. Een boeiende en zeer spannende sport film, getiteld Kanoduivels, vraagt a.s. week de aandacht van de bezoekers van het Roxy- Theater. Het is een film vol spannende en sensationeele gebeurtenissen, waarin o.a. de bekende Oostenrijksche kano-club haar medewerking verleent, wat aan de film en de sportprestaties een bijzondere beteekenis verleent. ONDER GELE VLAG. Harmonie-Theater. Een sterke film met Hans Albers in de hoofdrol. Hans Albers is nog altijd de krachtfiguur die in allerlei gevaarlijke situaties als de reddende engel of liever de wrekende demon optreedt. Twee vrouwer. van geheel verschillend karakter voeren in de film strijd om den vlieger Dierckser, n.l. Olga Tscheckowa er» Dorothea Wieck. Wie Hans Albers als beschermer van eer en deugd wil zien en zich wil verlustigen in zijn gevechten met onbetrouwbare cabal- leros mag deze film niet verzuimen. Met het oog op het auto-rijverbod na 10 uur beginnen de voorstellingen om kwart over 7 en eindigen ruim half 10. DE STER VAN RIO. V ictoria-Theater. Een bijzondere film komt vanaf heden in het Victoria-Theater. De spannende Tobis-film „De Ster van Rio" vertelt U over de fantastisch groote diamant en diens noodlottigen invloed op zijn bezitters. Het is een film rijk aan avonturen met de onver getelijke exotische danseres La Jana in de rol der Braziliaansche danseres. Verder ju weelenhandelaars, een scherpzinnig detec tive, een geheimzinnige musicus en de boeiende lotgevallen van de glinsterende ster. Gustav Diessl, Max Gülstoiff en Frits Kampers zijn naast La Jana de voornaamste medespelers in deze boeiende film. De KERN van alle goede reclame COURANTENRECLAME

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8