DE SPIN. OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL £aatste A 'o U* k i - Seaiêêetou Londen ondc Verhooging van de omzet belasting. Tabak en sigaren onder distributiewet. Valsche rijksdaalders in omloop. 1 Het blijkt ni Koning GeG TWEEDE BLAD. Tot 6 voor gewone en 12 voor weelde artikelen. In het verordeningenblad is opge nomen een besluit van den secre taris-generaal van het Departement van Financiën, waarbij de omzetbe lasting en het bijzonder invoerrecht worden verhoogd tot 6 procent voor gewone en 12 procent voor weelde artikelen (de geldende percentages zijn 4 en 10). Voorts wordt bepaald, dat niet meer toegepast zal worden de vrijstelling van omzetbelasting en bijzonder in voerrecht voor versche bloemen, boeken, weekbladen en alle andere periodiek verschijnende geschriften met uitzondering van dagbladen, fruit, versche en gezouten groenten en „erookte haring, visch, andere peulvruchten dan erwten (groene en grauwe), boonen (bruine) en ca- pucijners. Van de genoemde verhooging zijn uitgezonderd een aantal belangrijke levensmiddelen en andere huishou delijke artikelen, t. d.: boter, fruit, versche en gezouten groenten, plant aardige en dierlijke oliën en vetten, suiker en stroop, visch, boekweit- grutten, zachte zeep (groene en ge le), gas en vetleeren schoenen. De bepaling, dat ten aanzien van goederen, welke in den staat, waarin zij worden geleverd, als zoodanig aan accijns zijn onderworpen, de ac cijns niet in den verkoopprijs wordt opgenomen, zal geen toepassing meer vinden. Eveneens worden voor de berekening van het bijzonder invoer recht alle Nederlandsche belastingen en heffingen met uitzondering van 't bijzonder invoerrecht zelf onder de waarde der goederen begrepen. Het besluit treedt in werking op 1 October a.s. Een verlichting van deze bepalingen i9 mogelijk gemaakt voor hem, die machines, werktuigen, gereedschappen of vervoer middelen voor zijn beroep of bedrijf aan schaft; op verzoek wordt hem n.l. een derde deel van de omzetbelasting terug gegeven, resp. wordt men hiervan vrijge steld. In deze gevallen is dus practisch geen sprake van belastingverhooging. In ver band met een gelijkmatige belastinghef fing is het vereischt, dat de zich reeds in den handel bevindende waren aan een navordering onderworpen worden. Daar voor moet een verklaring van de waren- voorraden op 1 October worden afgege ven. Eenige waren zijn van deze navor dering vrijgesteld, ook overigens is in het verleenen van ontheffingen of gedeelte lijke ontheffingen in bepaalde gevallen voorzien. Nadere voorschriften betreffende de uitvoering van dit besluit zullen vanwege het departement van Financiën gegeven worden. De door de wetsverandering ontstane belastingverhooging moet als zeer matig beschouwd worden. Zij strekt zich met enkele uitzonderingen niet uit tot die be langrijke verbruiksartikelen, welke tot nu toe belastingvrij zijn. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart ingevolge de Distri butiewet 1939 (distributie van tabak en tabaksproducten), in het heden verschenen Verordeningenblad gepubliceerd, zijn onbe werkte tabak en tabaksproducten aangewe zen als distributiegoederen in den zin van artikel 4 van de Distributiewet 1939. De voor de uitvoering hiervan noodige be palingen worden door den secretaris-gene raal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart vastgesteld en in de Nederlandsche Staatscourant bekendge maakt. STRAFFEN OP OVERTREDING VAN VERORDENINGEN. Het Verordeningenblad van gister bevat de verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende verkeersbeperkingen, waarbij het tot nader order aan hen, die niet de Duitsche nationaliteit bezitten, verboden is zich tusschen 22 uur en 4 uur in het openbaar op te houden op de Waddeneilan den en in de kuststrook van het bezette Nederlandsche gebied'. Uit deze verordening blijkt, dat aan vragen tot afgifte van een speciaal bewijs met bijvoeging van twee (pas-) foto's schriftelijk moeten worden ingediend bij den bevoegden districtscommandant der rijksveldwacht in het district, waarin de woonplaats van den aanvrager is gelegen, in de gemeenten Rotterdam en 's-Graven- hage bij de hoofdcommissarissen van po litie. Tegen de beslissing op de aanvraag staat geen hooger beroep of eenig ander rechtsmiddel open. Het toezicht op de naleving van dit besluit kan direct door de organen der Duitsche „Ordnungspolizei" geschieden. Hij, die in strijd handelt met de bepalingen van deze verordening, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste duizend gulden of met een van deze straffen, voor zoo ver bij dn de re bepalingen geen zwaar dere straffen bedreigd zijn Hetzelfde geldt ten aanzien van hen, die het hem afgegeven speciale bewijs mis bruikt, of onware opgaven doet ter ver krijging van een dusdanig bewijs. Verboden te vliegeren! Het Verordeningenblad van gisteren bevat het besluit van den secretaris-gene raal van het departement van justitie be treffende het oplaten van vliegers. Hierbij is tot nader order verboden het oplaten aan touw of diaad van vliegers van eiken aard. Hij, die met het in dit besluit be paalde in strijd handelt, wordt gestraft met hechtenis Van ten hoogste vier weken en met geldboete van ten hoogste honderdvijftig gulden of met een dezer straffen. Reizende ondernemingen. In de reeds gepubliceerde verordening van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied betreffende beperking van het al reizende uitoefenen van een bedrijf, wordt bepaald, dat hij, die in strijd handelt met de bepalingen van deze verordening, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste duizend gulden of met een dezer straffen, voor zoover vol gens andere bepaling geen hoogere straf is bedreigd. Al de hierbovengenoemde handelingen zijn overtredingen. DISTRIBUTIETOEWIJZINGEN. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en vis- scherij en van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het vol gende bekend: De toewijzingen, welke aan detaillisten en instellingen worden uitgereikt ter verkrij ging van de onderscheiden in distributie ge brachte goederen, worden steeds voor een bepaalden termijn geldig verklaard. Gedu rende dezen termijn kunnen zij worden doorgegeven aan de grossiers, die de ver schillende door hen ontvangen toewijzin gen bij de plaatselijke distributiediensten kunnen aanbieden voor inwisseling tegen verzameltoewij zingen. Voor deze inwisse ling was tot nu toe geen termijn vastgesteld, waardoor vele toewijzingen eerst na gerui- men tijd worden ingewisseld. Daar dit moeilijkheden ten aanzien van het distri butiestelsel mede brengt, zullen in den ver volge grossiers de bij hen ingeleverde toe wijzingen slechts ten hoogste gedurende veertien dagen na afloop van den geldigheidsduur daarvan mogen inwisselen tegen verzameltoewijzingen. De distributie diensten zullen toewijzingen, waarvan de geldigheidsduur op het tijdstip van aanbie ding ter inwisseling tegen een verzamel- toewijzing reeds meer dan veertien kalen derdagen verstreken is, niet meer acceptee ren. In enkele dorpen van de Vechtstreek is de laatste dagen valsch geld in omloop ge bracht, Te Vreeland trof men onder een hoeveelheid zilvergeld, dat men van een bankinstelling had ontvangen, eveneens val sche rijksdaalders aan. De geldstukken zijn zeer goed nagemaakt. DANKBETUIGING CORRESPONDENTIE BUREAU ROODE KRUIS. Het correspondentiebureau van het Ne derlandsche Roode -Kruis ziet zich verplicht dit in verband met de te verrichten arbeid af te zien van het zenden van persoonlij ke bedankbrieven voor de vele, vaak belangrijke giften, welke zoo wel per brief als per giro werden toegezon den. Dat de getoonde belangstelling in het door het bureau verrichte werk hoogelijk wordt op prijs gesteld, spreekt van zelf. Het bureau dankt dan ook de velen, die het een blijk van hun instemming deden toekomen, ten zeerste. 10.000 K.G. HOUTWOLPLATEN VOOR DEN WEDEROPBOUW. Het voorbeeld van de Stichting gresbuizen- conventie en de Nederlandsche dakpannen- conventie heeft navolging gevonden. Den regeeringscommissaris voor den wederop bouw bereikte van de firma W. Wassing te Amersfoort de aanbieding, de door laatst genoemde instelling aangeboden 100.000 dak pannen gratis te vervoeren, terwijl vóórts de Vereeniging van Nederlandsche fabrikanten van houtwolplaten kosteloos 10.000 kg. houtwolplaten ten behoeve van den weder opbouw heeft aangeboden. Beide aanbiedingen zijn door den regee ringscommissaris met groote erkentelijkheid aanvaard. DE DIEFSTALLEN VAN KOFFIE EN THEE. Politie vindt een spoor. Eenige weken geleden hebben zich te Am sterdam talrijke diefstallen van koffie en thee voorgedaan. Een man, die zeide te ko men voor den opbouwdienst, bestelde in diverse kruidenierswinkels groote hoeveel heden levensmiddelen en nam dan bij voor baat kleine hoeveelheden thee en koffie mede. Hij verzocht de resteerende goederen aan een bepaald adres, waarin dan de op- bouwdienst gevestigd zou zijn, af te geven. De politie zocht tevergeefs naar den dader, doch langzamerhand verkreeg zij een vrij volledig signalement. Bij nader onderzoek bleek haar, dat het spoor leiden moest naar Amersfoort. Zij verzocht den opbouwdienst aldaar opgave van de afwezige manschap pen. Het bleek, dat men hier te doen had met een deserteur, namelijk den 22-jarigen A. J. W., geboren te Amsterdam. De com missaris van politie van de centrale recher che te Amsterdam heeft thans opsporing van dezen man, die wordt verdacht van op lichting van partijen koffie en thee, ver zocht. 2000 STUKKEN ZEEP IN BESLAG GENOMEN. De gemeentepolitie te Venlo heeft we gens overtreding van de distributiewet proces-verbaal opgemaakt tegen de kooplieden G. en W. Een partij zeep, be staande uit 2000 stukken toilet- en huis houdzeep, zijn in beslag genomen. De politie had bemerkt dat een niet onbelangrijke frauduleuze handel in di verse distributie-artikelen als koffie, thee en zeep werd gedreven. Bij een onderzoek bij een expediteur troffen de politiemannen een partij zeep aan, welke in het begin dezer week te Amsterdam bleek te zijn ingekocht en be stemd was voor een zekere G. en W. te Venlo. Nadat beide personen waren op gespoord, zijn zij naar het politiebureau gebracht en aan een verhoor onderwor pen. Tegen hen is eén tweetal processen- verbaal opgemaakt, aangezien zij ook reeds een partij zeep zonder bon hadden verkocht. De zeep is in beslag genomen en naar het politiebureau overgebracht. Er zijn nog enkele huiszoekingen verricht, doch deze hebben geen resultaat opgeleverd. GEMEENTELIJKE TELEFOONNETTEN AAN HET RIJK. Het gister verschenen verordeningenblad bevat een verordening van den rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche ge bied betreffende de openbare gemeente lijke telefoonnetten te Amsterdam, Rotter dam en 's-Gravenhage. Hierin wordt bepaald, dat de verzorging van het locale telefoonverkeer te Amster dam, Rotterdam en 's-Gravenhage met in gang van 15 September 1940 door het rijk geschiedt. De voor de uitvoering hiervan noodige voorschriften worden door de secretarissen-generaal van de departemen ten van binnenlandsche zaken en van financien vastgesteld. In aansluiting hierop bevat het verorde ningenblad een beschikking van de secreta rissen-generaal van de departementen van binnenlandsche zaken en van financiën over de gemeenteijke telefoonnetten te Amster dam, Rotterdam en 's-Gravenhage. Hierin wordt bepaald, dat de openbare ge meentelijke telefoonnetten te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage op 15 Septem ber 1940, op den voet van Art. 15 van de aan deze gemeenten verleende concessie, in eigendom aan het rijk overgaan en met in gang van den genoemden datum in beheer bij het staatsbedrijf der posterijen, telegra fie en telefonie komen. VALUTAKOERSEN DER NEDERLAND SCHE BAANK, 6 Sept. (Schriftelijke en tel. transacties). Valuta's: New York 1.88 3/16—1.88 9/16; Berlijn 75.28—75.43; Brussel 30.11—30.17; Helsinki 3.81—3.82; Stockholm 44.81—44.90; Zurich 42.80—42.88. Bankpapier: New-York 1.86^—1.90 1/4; Brussel 30.08 —30.20; Stockholm 44.76—44.94; Zürich 42.76—42.92. SECRETARIAAT-GENERAAL ONDERWIJS, KUNSTEN EN WETEN SCHAPPEN. Mr. H. J. Reinink belast met de waarneming. Het A.NP. meldt: Met de voorloopige waarneming van de werkzaamheden van den secretaris-generaal van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, rijksminister Seyss- Inquart, den administrateur aan dat depar tement mr. H. J. Reinink belast. ANTI-SEMIETISCH ORGAAN IN BESLAG GENOMEN. Naar het A.N.P. verneemt heeft de Officier van Justitie te Amster dam no. 4 van het anti-semietische weekblad „De Doodsklok" in beslag genomen. AMSTERDAMSCHE EFFECTENBÉTÜRS OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Dinsdag 10 September 1940. Vor. koers; koers zfc 2.15 STAATSLEENINGEN. 3—3 ys Nederland 1938 8P/s 81 *4 3 Ned.-Indië 1937 75"/18 ?5y3 5% Duitschl., met verkl. 193/t 18M INDUSTR. OND. BINNENLAND. Alg. Kunstzijde Unie 803/s 81 Calvé Delft Cert. 62V« 62 Lever Bros. 84 84 Philips Gloeil. Gem. Bez. 148 147 CULTUUR MAATSCH. H.V.A 359 355 Java Cultuur 212 208 Ned. Ind. Suiker Unie 207 208 Verg. Vorstenlanden 90 88 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 194% Kon. Petr. 212 205 RUBBERS. Amsterd. Rubber TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah 191 Hi 188 137 187 155 136 187 155 „Koersen van nog niet tot de officieele noteering toegelaten fondsen, waarvan publicatie bij besluit van den wnd. secre taris-generaal wr.d. hoofd van het depar tement van financiën is toegestaan." AANDEELEN: Ned. Scheepvaart Unie 128 127 Anaconda Copper 20% 20 Jj Bethlehem Steel 66 H 66 Rep. Steel 15'/s 15% Shell Union Wu 8»/. PImI 169. Kobus begreep, dat de leeuw goede maatjes met hem wilde worden, daar hij bang was, dat hij betoverd zou worden. Hij ging naast de leeuw zitten en nam het pekingeesje op zijn schoot. Het kleine hondje scheen dit een hele eer te vinden, want het keek trotser dan ooit. 170. De kameel scheen een beetje verkouden. Hij hoestte en proestte en stond juist achter Kobus. Deze schrok van het lawaai en liet zijn stokje vallen. De ekster ging er dadelijk mee vandoor. Hij had het dwars in zijn grote snavel. 10) Door JOHNSTON Mc.CULLEY, „En, als ik ze weggenomen had, denkt u dan, dat ik ze nog bij me zou hebben? Ver onderstelt u, dat ik zóó onhandig ben? Mijn medeplichtigen, als ik die heb, zouden im mers gemakkelijk toen het licht uitging de hal binnengekomen kunnen zijn en ze van me overgenomen hebben?" „Dat zal wel", gaf Warwick toe. „Maar niettegenstaande dat moet ik erop staan, dat u hier blijft tot het licht weer aangaat". „Dat zal, dunkt me, niet lang meer du ren". „Dank u", zei hij, een beetje sarcastisch. „Ik had zoo'n idee, dat u het wist. Het ziet eruit, of we regen krijgen, vindt u niet?" Ze wilden de veranda opgaan, maar von den hun weg versperd door een zwaren man, die hen terugwees. „Niemand mag het huis verlaten", zei hij. „Ik ben detective". „En, wat is er dan aan de hand?" vroeg het meisje. „Misschien niets, en misschien heel veel. Ik ben van het detectivebureau Burke. We zijn hier vanavond met een stuk of twaalf. Bang voor juweelendieven, begrijpt u? Toen het licht uitging, kregen we natuurlijk arg waan. Blijft u dus binnen, tot het weer licht wordt, dan komt alles wel in orde". Warwick geleidde het meisje naar de hal terug. „Ziet u wel?" zei hij en vervolgde, zoodat anderen hem niet konden verstaan: „Het zal een heele toer zijn, hier weg te komen, als u ze hebt. Als het licht aangaat en ze wor den vermist, wordt iedereen natuurlijk ge fouilleerd. En iedereen onderwerpt zich daaraan natuurlijk graag, niet waar?" „Ja., ja., dat zal wel", „Voor.het geval die Driehoeken per on geluk in uw japon zouden blijven zijn ha ken, of zoo, terwijl u met mevrouw Dwight in gesprek wasen ze er misschien nog ergens aan vast zitten, dan zou ik zien ze kwijt te raken, als ik u was". „En hoe zoudt u dat willen doen?" vroeg ze. „O, op verschillende manieren. U zoudt ze in een van die groote vazen kunnen gooien, die in de hal staan. Of ze ergens in een hoek leggen, waar ze gemakkelijk gevonden kun nen worden". „Het komt me zoo voor, dat u me heel wat goeden raad geeft", zei ze. „Ik ben altijd bereid, een jonge dame te helpen, niet waar?" Het licht ging weer aan. De gasten uitten luide hun vreugde. Het orkest begon te spe len en de dansers hervatten hun dans. War wick liep met het meisje de hal door, tot ze op een plek kwamen, waar ze mevrouw Dwight konden zien. Op de japon van me vrouw Dwight schitterden de Driehoeken nog in vollen glans. „Ha! U hebt ze dus niet te pakken gekre gen!" zei hij. „Ze schijnt ze ten minste nog te dragen, is het zoo niet?" „Engaat u nu naar huis?" Hij wilde het meisje graag kwijt. Hij wilde zien, de Driehoeken zelf in zijn bezit te krij gen. De Spin zou niet in zijn schik zijn, als John Warwick bij zijn eerste opdracht faal de en Warwick wilde ze zelf graag hebben, omdat Dwight dat in zijn beurs zou voelen. „Als u me naar het trottoir wilt breng en zei het meisje. Warwick ging met haar naar de veranda. De detective was er nog, maar liet hen doorgaan. Warwick zag er nog een op het grasveld, dicht bij het huis en hij veronder stelde, dat er ook vrouwelijke detectives in huis waren. „Er zitten hier heel wat van die speur honden?" fluisterde hij het meisje toe. „Ze hadden u zeker te pakken gekregen. Wilt u me nu heusch niet vertellen, waarom u die Driehoeken zoo graag wilde stelen?" „Omdat ze zooveel waard zijn". „Dat zijn de juweelen der andere dames ook. Waarom hebt u niet gepakt, wat u krij gen kon? Waarom alleen op die Driehoeken gelet?" „Waarom vraagt u me dat, nu ik toch niet geslaagd ben?Aha, daar komt mijn auto aan!" Een groote, gesloten wagen kwam voor gereden en Warwick keek naar den man achter het stuur. Het was een van de drie, die hij achter de seringen had te pakken ge nomen, maar hij deed, of hij hem niet her kende. Hij opende het portier, hielp het meisje instappen en nam de hem toegesto ken hand aanv „Ik veronderstel, dat u uzelf als heel, heel handig beschouwt", zei ze. „Heelemaal niet". „Mevrouw Dwight mocht u wel dankbaar zijn als ze dit alles wist". „Maar ik zal het haar niet vertellen. Ik houd niet van bedankjes. Goedennacht!" De deur sloeg dich en de wagen verwij derde zich langzaam. Warwick keerde zich om, als wilde hij naar binnen gaan. Maar plotseling draaide hij zich om, sloop in de schaduwen naar een daar geparkeerde auto en sprong erin. Hij wist, dat die wagen aan een zijner vrienden toebehoorde. Het vol gend oogenblik reed hij den gestolen wagen achterna. De opmerking van het meisje over zijn handigheid had verdacht geklonken en hem argwanend gemaakt. Ze had niet gehandeld als iemand, die een opgedragen taak slecht vervuld had. Ze was té gewillig het huis uit gegaan. Hij sloeg de kraag van zijn jas op en reed voorzichtig achter de limousine aan, op vol doende afstand om niet opvallend te zijn. Hij was blij, dat die wagen niet de stad inreed, waar het verkeer zooveel drukker was. In stille straten echter ontdekten ze wellicht ook weer eerder, dat ze gevolgd werden. Be daard reed de wagen een met boomen om zoomde avenue in. „Zou ik het mis hebben?" dacht Warwick. „Ik denk van niet. Maar dan bemerk ik het gauw genoeg". De wagen draaide een zijstraat in. Daar was het donker. Warwick doofde zijn eigen lampen. Hij waagde het erop, wegens rij den zonder licht bekeurd te worden. Hij reed den wagen wat dichter achterop en zag hem een oprijlaan inzwenken. Warwick stopte in de nabijheid en holde verder. Hij zag, hoe de limousine voor een villa, een eindje van de straat gelegen, stilhield. Over het gras sloop hij er geruischloos heen. Het meisje stapte uit en ging naar binnen. Een man volgde haar. De chauffeur reed den wagen achter het huis, stopte en doofde de lichten. „Dievenhol!" mompelde Warwick, „ze gaan den buit verdeelenIk moet dat eens afkij ken!" Hij zag den chauffeur naar binnen gaan en sloop toen om het huis heen. „Ik zal naar binnen moeten!" mompelde hij. „Eerste optreden als inbreker! Moet er toch aan wennen. Voortaan mijn gewone be zigheid, niet waar?" Hij voelde aan een raam en bemerkte, dat het gemakkelijk open ging. Zonder eenig ge raas schoof hij het op. Hij luisterde, maar hoorde niets. Hij stak zijn hand naar binnen en trok het rolgordijn omhoog. Even later was hij in de kamer. Het was er zoo donker, dat hij niets kon zien. Tastend langs den wand kwam hij aan de deur. Omzichtig maakte hij die open, gereed om te vechten, als dat noodig bleek. Hij bevond zich nu in een gang en aan het einde ervan zag hij licht door een kier. Uit die richting hoorde hij ook stemmen. Warwick sloop naar die deur toe. Hij kon zich nergens in de gang verschuilen als er iemand uit die kamer kwam. Maar hij moest wat te zien of te hooren krijgen! Bij de dein: gekomen, bukte hij zich en keek door het sleutelgat. Het meisje zat nog met haar avondmantel om haar schouders. Verder waren de drie mannen in het vertrek. Ze zaten om een ta fel heen en aan het hoofd daarvan zat een man met een welvarend uiterlijk, die het meisje aankeek. (Wordt vervolgd). No. 215 Dit numi New-York, 10 Sept. (D sche correspondent van di meldt in een uitvoerig bi ophoudelijke denderen v< Duitsche bommenwerpers de neervallende bommen de Engelsche regeering aemoraliseerende uitwerk ben. Voor zoover de schij vallig de Duitsche toestel vingen, waren jagers en zoo goed als niet in stagt, Vele Londenaars vragen meldt de correspondent, sche vliegers zich naar i boven Londen kunnen be sche pers stelt vandaag ij het werk haar lezers dui waarom de voorkeur gegi aan het sparen van muni' teloos verspillen op onzic De correspondent van het nauwernood aan een bom een herhaling van een c proef in geen geval nog i citeert een Londenschen einde van Warschau heeft die verzekert dat niets t met datgene, wat Londen begint door te maken. Enl om Londen gelijken than fantasieën van den schrij' verwoesting van de mod' Het bericht eindigt met hoewel de beschadigingen de Duitsche bomaanvallei lekeurig kunnen worden j troffen kantoren bevonde lijk naast absoluut milita D< New-York, 10 Sept. over den omvang en de den nacht van Zondag of nomen Duitsche bomaam zijn door de Britsche censi kan alleen worden gemel len van gelijke felheid wa het weekend. De Colur Corporation meldde Maant den, dat lange rijen me schuilkelders stonden zoi vinden. De uitwerking der i New-York, 10 Sept. (D.: koppen bevatten de New-' bladen weer berichten ui' Duitsche luchtaanvallen i nacht. Ontploffingen, w aardbevingen deden denk bouwen op hun grondves Bommen van het zwaarste groote gebouwen volkor Glas en puin bedekken tl kendste straten van de c wolken omhulden de stat hoeveelheden ontplofbare te vallen. Tegen midderna de buurten een hel van men en luchtdoelgranaten van brandweer en genees Aan vele kanten zag me: stijgen. De Duitschers hai op hun doelen. In eenige puin verscheidene meters mert elk verkeer. Het Z. waar zich vele gasfabriel centrales alsmede spoorv bevinden, heeft eveneens Duitsche aanvallen onden Koning George b deerde wijken va: Stockholm, 10 Sept. George VI heeft Maandag wordt gemeld, de door ds aanvallen het zwaarst get bezocht. Uit alles bleek, schokt was. Verscheidene koning bij het opruiming toe bij de wanhopige p brandweer om de door b oorzaakte branden te blus: tisch hoogtepunt bereikte toen de koning in een dot geslagen krater, waarin t' ren verdwenen, klom. Londensche bioscopen g Stockholm, 10 Sept. (A.: deel van de Londensche bioscopen is in verband n lijke Duitsche bomaanval sche hoofdstad tot nader werd gisteravond uit Lon In vele b neergelegi Stockholm, 10 Sept. (D. sche correspondent van G post meldt aan zijn blad

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 14