VRAAG EN AANBOD £aatste Aetichtm £amd- m, (jemeenletadm JUmUnciaai TUeums Engelsche beweging voor compromisvrede met Duitschland Men twijfelt aan de hulp der Ver. Staten. De aanvallen op Berlijn. De veilingen aan den Langendijk. De prijzen der aardappelen ieis lager. De veilingen in Kennemerland. EGMOND AAN ZEE 35 cent per vijf regels, GROET STOMPETOREN HOORN EERSTE BLAD. 3 Berlijn, 10 Sept. (A.N.P.) Naar Transo- zean meldt, verklaren de bekende Ameri- kaansche communisten Drew Pearson en Robert allen in een opzienbarend bericht uit Washington in de New York Daily Mirror, dat het departement van oorlog en dat van marine, den laatster. tijd be trouwbare berichten uit Londen hebben ontvangen, volgens welke een kleine, maar invloedrijke kring in de Britsehe finan- cieele wereld en bij de Britsehe admirali teit streeft naar een compromisvrede met Duitschland. Aan deze beweging, waarvan ook de Amerikaansche ambassadeur, Ken nedy, deel zou uitmaken, zouden de vol gende feiten ten grondslag liggen. 1. In kringen van Britsehe marine officieren vraagt men zich steeds af, of Engelands wanhopige strijd tegen Duitsch land niet in laatste instantie de belangen der Vereenigde Staten dient. Voorts vraagt men zich af, of Engeland, zelfs wan neer het aan een Duitsche invasie mocht ontkomen, niet na den slag om Engeland zoozeer leeggebloed zal zijn, dat de gehee- le economische en strategische oogst van den naoorlogstijd door de ongedeerde Amerikaansche vloot zal worden thuis gebracht. 2. Verder betwijfelt men in Britsehe marinekringen, of de Vereenigde Staten bereid zullen zijn in het a.s. voorjaar bommenwerpers en gevechstvliegtuigen ter beschikking van Engeland te stellen. De vernielingen door bommen aangericht in de Britsehe industrie zouden aanzienlijk ernstiger zijn dan in de pers wordt toege geven. De dagelijksche stijging van de door de Duitsche bommenwerpers veroorzaakte millioenenverliezen doet thans reeds met zekerheid voorspellen, dat het herstel van de economische verliezen jaren zal kosten, naar uit Engeland verluidt. De overeenkomst tusschen Roosevelt en Churchill zou in Londen aanzienlijke cri- tiek ontmoeten, welke culmineert in de verdenking, dat Engeland door den af stand der waardevolle steunpunten op het westelijke halfrond een al te hoogen prijs heeft betaald. De ervaring toont, dat een kleine, maar hooggeplaatste groep in En geland onder bepaalde omstandigheden een beslissenden invloed kan verwerven op de politieke oriënteering. Het is der halve raadzaam met aandacht deze vre desbeweging gade te slaan, in het bijzon der wanneer het vernietigende Duitsche bombardement aanhoudt. ENGELSCHE VERONTSCHULDIGING VOOR SCHENDING DER ZWITSERSCHE NEUTRALITEIT. Bern, 10 September (D.N.B.) Officieel wordt medegedeeld: Ter beantwoording van de door het Zwitsersche gezantschap te Londen ingediende protesten tegen de schen dingen van de Zwitsersche neutraliteit door de Britsehe luchtstrijdkrachten heeft de regeering van Groot-Britannië den 8sten September opnieuw uitdrukking gegeven aan haar „diepe leedwezen" over de voorge vallen „incidenten" en nogmaals de ver zekering gegeven, dat de vliegers instructie gekregen hebben om het vliegen over Zwit- sersch gebied te vermijden. De Zwitsersche gezant te Londen heeft opdracht gekregen er op aan te dringen, dat- deze instructies streng opgevolgd worden en opnieuw de aandacht van de Britsehe regee ring op de ernstige gevolgen te vestigen, die nieuwe schendingen van de Zwitsersche neutraliteit met zich zouden kunnen mee brengen. DUITSCHE KUSTBATTERIJEN IN DEN AANVAL. Berlijn, 10 Sept. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht deelt mede: Op 9 Sept. des avonds werd een Britsch convooi, ko mend van Dover, door Duitsche kustbatte- rijen onder vuur genomen. Het convooi werd uit elkaar geslagen. Vier schepen keerden naar Dover en twee naar Deal terug. Een beschadigd tankschip werd eveneens naar Deal gesleept. Het achtste schip van het con vooi bleef liggen, waarbij zich een sterke rookontwikkeling voordeed. Het vuren werd door het invallen van de duisternis om 20.40 uur gestaakt. Een uur later namen ons verdragend geschut een Britsehe batterij bij Dover onder vuur. Deze batterij had om 20.30 uur getracht het vuur van onze batterijen op het convooi te beant woorden. Zij werd in een strijd, die bijna twee uur duurde, tot zwijgen gebracht. EIEREN BENEDEN 55 GRAM ZIJN KLEIN. Nu eenige dagen geleden maximum-prij zen voor eieren zijn vastgesteld, blijkt van verschillende zijden, dat men in het onze kere verkeert over de in dat persbericht aan gegeven maten van versche eieren. Over de vraag, waar nu precies de grens tusschen „groote" en „kleine" eieren ligt, bestaat veel verschil van opvatting. Tot wegneming van alle misverstand deelt het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd daarom met nadruk mede, dat met „groote" eieren worden bedoeld eieren van 55 gram of meer per stuk. Alle andere eieren moeten dus onder de „kleine" eieren worden gerekend. motorrijder verongelukt. Gistermiddag is te Harderwijk een motor rijder tegen een vrachtauto met aanhang wagen, die geladen was met steenen, opge reden. Met zeer zware verwondingen werd hij naar het Piusgesticht te Harderwijk ver voerd, waar hij bij aankomst is overleden. kind onder vrachtauto geraakt. Gisteravond is het zesjarig zoontje van de familie H. te 's-Heerenberg onder een vrachtauto geraakt en gedood. GEVAARLIJKE PLAATJES BIJ OMMEN. Ht A.N.P. meldt: Dezer dagen braken op verschillende plaatsen op het landgoed Eerde en het sterkamp bij Ommen kleine brandjes uit. Bij nader onderzoek bleken deze ver oorzaakt te worden door vierkante zwarte plaatjes, waarin zich phosfor bevond, dat door het zonlicht ontbrandde. Deze wel zeer gevaarlijke voorwerpen zijn des nachts door Engelsche vliegtuigen uitgeworpen. Door tijdig ingrijpen van den directeur der Qua- kerschool, den heer Hermans, werd inmid dels erger voorkomen. De brandjes werden gebluscht, terwijl 100 plaatjes onschadelijk werden gemaakt. Ook in de buurtschappen Junne en Beerse werden enkele gevonden. BOMMEN BIJ AMERIKAANSCHE AMBASSADE TE BERLIJN. Berlijn, 11 Sept. (D.N.B.) De Engelsche vliegtuigen, die in den afgeloopen nacht een aanval op Berlijn ondernamen en het be roemde Brandenburger Tor, den Rijksdag, en talrijke woonhuizen beschadigden, heb ben ook een aantal bommen uitgeworpen, die dicht bij het ambassadegebouw van de V.S. neerkwamen. Verscheiden bommen, die tot dusver niet ontploft zijn, zijn in den tuin van deze ambassade gevallen. Men gelooft dat het defecte bommen zijn, doch men moet eveneens vreezen dat het hier tijdbommen betreft. De Amerikaansche ambassade ver keert hierdoor in ernstig gevaar. Op grond hiervan zijn omvangrijke maatregelen geno men om het waardevolle gebouw, een oud- Pruisisch paleis, te redden. Berlijn, 11 September (D.N.B.) Bij de aanvallen, die Berlijn in den acht van Dins dag op Woensdag heeft ondergaan, moet we derom worden vastgesteld, dat de Britsehe vliegers bepaald met vermijding van ieder militair of industrieel doel tijdens zeer hel der weer van geringe hoogte hun bommen- last uitsluitend in de woonwijken en op na tionale monumenten der binnenstad hebben geworpen. Zij wierpen eerst, toen zij aan kwamen, een groot aantal lichtbommen neer, die de door hen aangevallen doelen krachtig verlichtten. Het bombardement begon toen boven den Pariser Platz, waar de Branden burger Poort, de Academie der Kunsten, welke vlak bij de Amerikaansche ambassade ligt, en een klein politiebureau aan den voet van den Poort werden getroffen, doch slechts licht werden beschadigd, het enkele passen verder liggende, ver buiten Duitsch land bekende Haus Des Vereins Deutscher Ingenieure, en het Rijksdaggebouw werden door brandbommen getroffen. In al deze ge vallen kon groote schade verhoed worden en werden de branden snel gebluscht. Dicht bij de Siegessaule kwamen verscheidene explosieve bommen neer, die echter slechts op één plaats het plaveisel van de Ost-West- Het is in de afgeloopen week aan de Langendijker Groentenveilingen vrij goed gegaan. De aanvoeren van aardappelen waren niet bijzonder groo. en aanvankelijk was de vraag heel goed. Schotsche muizen werden aanvankelijk verhandeld voor 3.70 a 3.80 per 100 kg. Later noteerden wij te Noordscharwoude van 2.70 tot 3.30 voor de groote. Blanke Eigenhei mers begonnen met prijzen van 4.50 tot 5.20 per 100 kg. Later noteerden wij te Broek op Langendijk van 3.40 tot 4, terwijl te Noordscharwoude de slotnotee- ring 3.80 a 4.30 per 100 kg was. Blau we Eigenheimers werden de eerste dagen verhandeld voor 4.60 tot 5.20; deze liepen echter ook terug, zoodat de laatste dagen van de week van 3.40 tot 4.30 werd besteed naar gelang de kwaliteit was. Dezen gang ging het ook met de ove rige aardappelsoorten, hoewel de daling bij de Bevelanders en Bintjes niet zoo greo-t was. Voor Bevelanders betaalde men Zaterdag van 3 tot 3.70 en voor Bintjes 3.10 per 100 kg. Evenals de vorige week was de handel in pootaardappelen van geringe beteeke- nis. In de maat van 35 tot 50 mm werd niets verhandeld. De drielingen, welke werden geveild, noteerden goede prijzen: '-kwaliteit ging van de hand voor 6.40 tot 6.70, B-kwaliteit voor 5.20 tot 5.60 per 100 kg. Het aanbod van kool was niet heel groot. De exporteurs op België toonden een flinke belangstelling voor de roode kool, waarvan zij 20 konden koopen. De prij zen voor dit gedeelte waren aan den hoo gen kant. Er is heel wat verkocht voor ruim 7 per 100 kg; sommige dagen no teerden wij tot ruim 8 en Donderdag betaalde men zelfs één keer 9 per 100 kg. Voor het binnenland waren de prijzen uiteraard lager, terwijl ook voor export naar Duitschland een gedeelte beschikbaar kwam, doordat voor den minimumprijs van 3 per 100 k,g. niet alle kool voor het binnenland kon worden afgenomen. De gele kool heeft in het begin nog eens tot 7 per 109 kg opgebracht, later werd dit echter minder, zoodat men 4 tot ruim 5 per 100 kg. werd besteed. De zuurkoolfabrikanten hebben voor de vroege witte kool bijna voortdurend van 2.40 tot 2.80 per 100 kg besteed. Te Broek op Langendijk zijn enkele partijen verhandeld voor ruim 3, doch dit waren uitzonderingen. Voor de savoye kool werden ook rede lijke prijzen besteed. Er kwam nog niet veel van aan de markt. Deze werden ver kocht voor 3 a 5.60 per 100 kg. De conservenfabrikanten blijven voort gaan met het inleggen van boon en. Dit brengt op de veilingen een levendigen handel. Zoo ook in de afgeloopen week. De prijzen van de spercieboonen zijn ge stegen. Er werden er verkocht tegen 14, maar ook nog wel eens een enkele maal tegen ruim f 16 per 100 kg. Voor de ove- Achse openscheurden, maar verder neer kwamen in de plantsoenen van den Tiergar- ten. Al deze doelen bewijzen, dat men met den aanval op nationale monumenten en sym bolen, die in de geheele wereld bekend zijn, het Duitsche volk wilde treffen. In verre omgeving ligt hier geen industrieele of mi litaire installatie. De tweede serie explosieve en brandbom men werd eveneens na het laten vallen van lichtbommen neergeworpen boven de woon wijk rondom het St. Hedwigs ziekenhuis. In dit ziekenhuis, evenals in een in dezelfde wijk gelegen tehuis voor ouden van dagen en in een school, deden de brandbommen brand ontstaan. Ook hier kan men ver in den omtrek zoeken, zonder ook maar één punt te vinden, dat aanspraak zou kunnen maken op militaire of industrieele beteeke- nis. Explosieve bommen, die neerkwamen in de kleine straten der arbeidende bevolking, vernielden woningen en beroofden vele menschen van hun huis. Wanneer hier slechts weinig slachtoffers te beklagen zijn, moet dat er aan worden toegeschreven, dat de bevolking zich streng heeft gehouden aan de maatregelen der luchtbescherming. Een tocht door de getroffen wijken geeft ondubbelzinnig en zonder twijfel te zien, dat de Engelschen gehandeld hebben volgens een zeer bepaald plan. De omstandigheden van den gemeenen, achterbakschen overval heeft tot dezen aanval op leven en eigendom der burgerbevolking. In hun onmacht om militaire objecten of industrieele en vitale installaties ernstig te treffen, vervallen zij steeds meer in deze duivelsche mehode, die alleen de laatste maanden onder de Duitsche kinderen 78 dooden heeft geëischt. Duitschland heeft dezen oorlog niet ge wild. Steeds weer heeft de Führer getracht langs vreedzamen weg het conflict bij te leggen. Steeds was het Engeland, dat gewe tenloos, bouwend op zijn aangeworven handlangers, iedere vreedzame overeenstem ming deed mislukken. Thans heeft het den oorlog, dien het gewild heeft. Thans krijgt het Duitsche zwaard in zijn algeheele Scherpte te gevoelen. BOMMEN BIJ TERNEUZEN EN BORSSELE. Het A.N.P. meldt: In den afgeloopen nacht heeft een En- gelsch vliegtuig wederom bommen gewor pen bij Terneuzen (Z.) Drie lichte bommen kwamen op een stuk land even buiten Ter- neuzen terecht. Materieele schade werd niet aangericht. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Gisteravond kwart over elf zijn in een open veld in de gemeente Borssele (Z.) twee brisantbommen en twaalf brandbommen neergekomen. Er werd geen schade aange richt. rige soorten lagen de noteeringen tusschen den minimumprijs en ƒ12 per 100 kg. Voor de uien was nogal belangstelling. De aanvoeren waren van beteekenis. De prijzen waren niet slecht. Nadat in het begin van de week nog wel eens tot 4.70 per 100 kg werd betaald voor de middel soort, noteerden wij later meestal vanaf den minimumprijs van 4, met enkele dubbeltjes er boven voor zeer mooie par tijen. Grove uien noteerden aanvankelijk van 4 tot 4.60, later werd tot 5.50 per 100 kg besteed; tenslotte echter was het weer vanaf den minimumprijs tot eenige dubbeltjes per 100 kg hierboven. De tomaten gingen van de hand tegen den minimumprijs of iets daarboven. De verhandelde hoeveelheden waren niet groot. Voor bloemkool werd gedurende de afgeloopen week meestal van 9 tot 15 per 100 stuks betaald. Zaterdag werd van 7 tot 11.60 voor eerste soort be steed. Mooie kleine bieten konden tot 3.80 per 100 kg maken. Groote noteerden van af 1.20 per 10 Okg. De p e e n p r ij z e n varieerden van 1.60 tct 2.60 per 100 kg. Druiven, Frankenthalers, noteerden 24 a 26 per 100 kg; Alicante brachten tot 40 per 100 kg op. Binnenlandsche gingen van de hand voor 21 tot 25 per 100 kg. Boonen hoog in prijs. De markt gaf in de week van 2 tot 6 September een beeld van den naderenden herfst. De zomerproducten beginnen te verminderen en wat daarvan nog werd aangevoerd is geen eerste kwaliteit. Toch was er nog een ruime aanvoer en over het geheel genomen zijn de prijzen aan den hoogen kant. Boonen werden in kleine kwantums aangevoerd, behalve dan in Beverwijk, waar nog flinke partijen aan de veiling kwamen. Hier was heel wat bij van elders. Daar de prijzen der boonen in Kennemerland hooger in prijs zijn dan elders, zal deze aanvoer wel aanhouden. De prijzen der boonen waren hoog. Dat komt niet altijd tot uiting in de prijzen, doch als de kwaliteit met sprongen terug gaat en de prijs blijft zooals de vorige week of gaat nóg hooger, dan gaat het den goeden kant uit. De prijzen waren: snijboonen 13 tot 28, dubb. boonen z. dr. 11 tot 16.50, pronkboonen 10 tot 12, dunne (enkele) boonen en trosboo- nen 15 tot 17.50 per 100 kg. De beperkte aanvoer van peulvruchten werd voor zoover le soort voor fancy-prijzen verkocht, wat blijkt uit de navolgende prijzen: witte capucijners 15 tot 29, bruin idem 19 tot 25 en raspers 20 tot 36 per 100 kg. Bloem kool loopt in kwaliteit terug en de aan voer van le soort is niet groot. Mooie bloemkool gold 14 tot 21, en 2e kwa liteit 5 tot 10 per 100 stuks. Roode kool had wel belangstelling en kooltjes van 1 tot 1% pond gaan vlug van de hand; de prijzen waren 2.80 tot 6.30 per 100 kg. Waschpeen was in verhouding tot de prijzen van bospeen duur, n.l. 4.50 tot 7.20 per 100 kg. Spinazie en postelein waarvan een beperkte aanvoer waren gewild en de prijzen hooger dan de vorige weken. De prijzen waren 5 tot 9.30 en 6.30 tot 10.80 per 100 kg. Andijvie was wel gewild, doch de prijzen waren niet erg hoog, n.l. 0.90 tot 2.10 per 100 stuks. Sla begint af te loopen en wat nog werd verkocht voor 1.10 tot 1.40 per 100, was duur betaald. De vrij groote aanvoer van groene kool vond willige koopers en de prijzen van 2.50 tot 5.50 per 100 kg. zijn aan den hoogen kant. Bosgroente was iets duurder dan we gewoon zijn en wel: bospeen 3 tot 6.50, selderie 1.15 tot 2.50 en pieterselie 1.10 tot 2.10 per 100 bos. K o m k o m- m e r s waren duur en vooral le soort; de prijzen 6.50 tot 9.50 per 100 stuks. Tomaten gingen nog al en de prijzen van 10 tot 14 per 100 kg. zijn niet laag. De fruitmarkt biedt nog al variatie. Druiven golden 25 tot 38, appelen (keuken) 4 tot 7.50, id. (tafel 8 tot 17, peren (keuken) 3 tot 8.40, id. (tafel) 9.50 tot 18, pruimen 6.30 tot 10.80 per 100 kg. De rioleering gaat niet door. De gemeenteraad van Egmond aan Zee vergaderde Maandagmiddag om 4 uur on der voorzitterschap van burgemeester Eyma. De heer E. Prins was afwezig. Onder de ingekomen stukken was een kennisgeving van Gedeputeerde Staten, dat de secretaris-generaal van het depar tement van binnenlandsche zaken en hun college bezwaar maakten tegen ..et plan tot het aanleggen van een rioleering, waarvan de kosten begroot waren op 124.300. Voorts berichten Gedeputeerde Staten, dat aan Maatschappelijk Hulpbetoon over 1939 nog een extra-subsidie kon worden verleend van 264 tot dekking van het tekort op de rekening over dit jaar. Hier toe werd besloten. Vaststelling der rekening 1939. Namens de rekeningscommissie bracht de rapporteur, de heer A. Blok, verslag uit. De commissie had geen aanleiding ge vonden tot het maken van bijzondere op merkingen en stelde mitsdien voor over te gaan tot goedkeuring der verschillende rekeningen met de volgende saldi: ge meenterekening een nadeeling saldo op den gewonen dienst van 35.266.30 en op den kapitaaldienst van 929.13; gasfa briek met een winst van 68.79; water leiding met een winst van 206.60; elec- triciteitsbedrijf met een winst van 3835.64, Maatschappelijk Hulpbetoon met een nadeelig saldo van 264; Het Gasthuisfonds met een voordeelig saldo van 188.04. vereenkomstig het voorstel der commissie werd besloten. Begrooting 1940. De begrooting der gemeente over het dienstjaar 1940 was van Gedeputeerde Staten terugontvangen met enkele opmer kingen. Na voldoening aan deze opmer kingen en na aanvaarding van de alge- meene voorwaarden voor het verkrijgen van een rijksbijdrag ein de huishouding der gemeente zou gerekend kunnen wor den op een rijkssteun van 37.950, welke bijdrage dit jaar a fonds perdu zou wor den verleend. De raad besloot ran de op merkingen te voldoen en de voorwaarden waarop deze rijkssteun in uitzicht werd gesteld, te aanvaarden. Een verboden bouw? Ja, zegt de heer v. d. Borden. De voorzitter: neen. Hierna waren aan de orde enkele schrif telijke vragen van den heer J. van der Borden betreffende de uitvoering van het raadsbesluit tot verwijdering van een schuur op bet erf van den heer Helder. De voorzitter deelde mede, dat de meerderheid van het college er niets voor gevoelde tot dezen maatregel over te gaan. De heer van den Borden wilde weten of dat zoo maar gaat. De voorzitter meende dit inderdaad. Voor het bouwen van een kooi, hok of beigplaats of dgl. is z.i. geen vergunning noodig, zoodat hier van bouwen zonder de vereischte vergunning geen sprake is. De heer van der Borden wilde dan weten hoe het college staat tegenover het feit, dat in deze houten schuur een auto gestald wordt, hetgeen toch verboden is. De voorzitter had hiertegen geen bezwaar en zou niet weten op welken grond dit verboden is. De heer van der Borden begreep niet, dat dan toch een zelfde vergunning wel gevraagd en ook geweigerd was aan den eigenaar van Vureboetsduin, doch volgens den voorzitter was dit een heel ander geval, een verbouwing van het huis en niet alleen bouw van een losse bergplaats. Schriftelijke vragen te laat ingediend. De voorzitter deelde hierna mede, dat hij bij binnenkomst in de raadszaal op tafel schriftelijke vragen gevonden had van wethouder Schippers. Hij had er be zwaar tegen deze thans te behandelen, daar afspraak was dat dergelijke vragen tijdig schriftelijk ingediend zouden worden, zoo dat bespreking door B. en W. vóór de raadsvergadering mogelijk was. De heer Schippers zag gaarne be handeling en had niet eerder tijd gehad, om de vragen op te stellen. Bovendien heeft de voorzitter zelf de rondvraag maar afgeschaft. De voorzitter achtte de nieuwe methode beter en achtte het ook geen be zwaar, dat de gestelde vragen een volgffn- .2 vergadering behandeld werden. De heer Schippers verweet den voorzitter, dat deze alles altijd uitstelt. De heer A. Blok vond het ook geen manier de vragen op tafel te leggen, tegen de afspraak in. De heer Schippers wenschte zich niet in zijn rechten te laten beknotten. De voorzitter wees er op, dat ook de raadsleden zich kunnen voorbereiden voor een vergadering en dat is ook ge- wenscht voor B. en W. De heer Schippers stelde aan de orde zijn eerste voorstel, dat elk raadslid een afschrift krijgt van de begrooting. De voorzitter stelde daarop voor de voorstellen van wethouder Schippers niet te behandelen en voortaan ook geen voor stellen te behandelen, die niet eerst tijdig tevoren zijn ingediend. De raad vereenigde zich met deze voor stellen met algemeene stemmen, behalve wethouder Schippers, die aanteekening wenschte, dat hij tegen deze behandeling protesteerde. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Antieke kast of kabinet, liefst van wortelnoten of bureaux te koop ge vraagd en 6 antieke stoelen, mag beschadigd zijn. Brieven onder letter L 340 bureau van dit blad. Het Naaimachine Huis. Pracht Salon- kast als nieuw, lage prijs. Schoen- makersm. Singer 35, Trapm. 25. Handm. Gritzner. Veritas enz. vanaf 10. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Gebruikte Invalidenwagens, rolstoelen. „HYGIENA", Achterstraat 45. Telef. 2-0-5-2, - briefadres postbus 26, Alkmaar. Te koop gevraagd: Gramofoonplaten en koffergramofoons. Tevens Naai machines, inboedels, enz. DKKER, Spoorstraat 5. Te koop aangeboden: eenige gebruikte naaimachines 10-15-20-25 gld., losse traptoestellen voor naaimachines 5-10-15. KLUNNEN, Hofdijkstraat 13, Alkmaar. Halt! De hoogste waarde geef ik voor geheele of gedeeltelijke inboedels, lompen en metalen, kachels en for nuizen. J. v. HOUTEN, Fnidsen 90, Alkmaar. Te koop: trapauto dubbel trapstel. Te bevr. MATTH. WIEGMANWEG 8, Bergen (N.H.) Te koop: mooi Engelsch heerenrijwiel, merk Rudge Whitworth. SPOORSTRAAT 93. Kamer- en keukenkachels vanaf 5, ook ruilen. ACHTERWEZEL 30. Te koop: Bad en geijser, tegen elk aann. bod. LANGESTRAAT 102. Heeft U net gedragen Heerenkleeding te koop? S.v.p. even een berichtje aan: DEN HARTOG, Bergerweg 5. Te koop: 1 mooie zwarte emaille vul kachel met zwarte emaille plaat voor 25. Te bevragen SNAARMANSLAAN 111. Te koop: goede kwaliteit net gedragen Heerencostumes, regenjassen en demies. BERGRWEG 5 ben. Bom tot ontploffing gebracht. Huis totaal vernield. Onder leiding van den Oberfeuerwerker Blumberg is de bom, die op 24 Juli in een tuin aan het Achterpad alhier is neergeko men, zonder te ontploffen, tot explosie ge bracht. Het projectiel had zich een paar meter naast het huis van den heer Fey uit Den Helder een meter of vier in den grond geboord. Toen de bom nu explodeerde, werd dit huis totaal vernield. Daar men de omge ving tot op 400 meter had afgezet, deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Merkwaardig is, dat het atelier van den beeldhouwer J. Raedecker, dat een tiental meters van het huis van den heer Fey af staat, in het geheel niet beschadigd werd. Onderhands verkocht. Bij den onderhandschen verkoop is het huis van wijlen den heer D. de Boer Dz„ toebehoorende aan de hervormde diaconie alhier, overgegaan in handen van den heer C. Groenwoudt Kramer te Schermerhorn. Moedige redding. Maandag was een 2-jarig dochtertje van den heer Van der Molen, hoofd der school te Warder, dat bij een familie in de Coenstraat te Hoorn logeerde, er met een paar andere kinderen op uitgetrokken om te gaan spelen in het plantsoen aan de Vest. Al spelenderwijs verloor het kind het evenwicht en kwam in het singelwa ter terecht. HHulpgeroep weerklonk, dat de aandacht trok van een, man van den Opbouwdienst, zekeren de Bruin, die zich geen oogenblik bedacht, doch zich gekleed te water bega! en het genoegen smaakte het kind van een wissen dood te redden. Naar de N. H. Crt. verneemt, zal hij voor zijn moedig gedrag voor het front van den troep worden gehuldigd.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3