DE SPIN. .58ncqedifke Stand OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL Spoct Jiectitsnakm JCeckóL Sxhaol JieaiMeton DE DUI Buisje met dynamiet ontplofte. Vijf kinderen gewond, twee ernstig. GEMENGD NIEUWS. Nederlandsche kolfbond. Wedstrijden te Krommenie. Radioprogramma voor Donderdag. Glimlachje No. 216 Dit j De Londei TWEEDE BLAD. Te Cuyk aan de Maas begingen gisteren vijf jongens van twaalf tot vijftien jaar de onvoorzichtigheid een metalen buisje, dat zij in de omgeving van een voormalige op slagplaats van munitie aldaar hadden op geraapt, te gaan demonteeren, aldus het Vbld. Nauwelijks waren zij met dit ge vaarlijke werk begonnen, of een hevige ontploffing volgde. De gevolgen waren zeer ernstig. Allen werden aan bet gelaat en de oogen getroffen. Twee artsen ver leenden ter plaatse eerste hulp. Het bleek, dat twee jongens niet aan de oogen waren verwond; zij hadden vrij ernstig letsel aan het gezicht bekomen. De drie anderen, de circa dertienjarige zoontjes van de fami lies M., J. en S. waren echter ernstig aan de oogen gekwetst. De toestand werd zoo ernstig geacht, dat zij onmiddellijk naar een oogheelkundige inrichting werden ver voerd. Twee van hen zullen het licht hunner oogen moeten missen. Hun toe stand is zorgwekkend. Uit het politie-onderzoek is komen vast te staan, dat de inhoud van het buisje uit dynamiet bestond. BOMMEN GEWORPEN BIJ EINDHOVEN. Het A. N. P. meldt Gisternacht hebben Engelsche vliegers bommen geworpen in de omgeving van Eindhoven. Een spoorweg werd beschadigd, doch deze geringe scha de is zeer snel te herstellen. Persoonlijke slachtoffers zijn er niet. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN PERSONENAUTO. Op den provincialen weg EistVeenen- daal is gisteren een autobus van de ATO in Ijotsing gekomen met een personen auto. De bus reed met een snelheid van ongeveer 60 km. tegen de personenauto, bestuurd door den heer K. W. uit Almelo, welke uit een oprit kwam, op. De perso nenauto werd volkomen vernield, de heer W. kwam wonder boven wonder met den schrik vrij. Ook de Inzittenden van de bus kregen geen letsel. VIER JONGE ZEEPDIEVEN AANGEHOUDEN. De recherche van het bureau Lineaus- strat te Amsterdam heeft Maandagavond een viertal jongens, respectievelijk 14, 16, 15 en 14 jaar oud, aangehouden onder verden king van diefstal van zeep. Zij waren n.l. werkzaam in een zeepfabriek op de Weesper- zijde, nabij den Omval, en hebben, naar is komen vast te staan, verscheidene malen kleine hoeveelheden zeep gestolen en mee naar huis genomen. Op aanwijzing van den directeur zijn zij gearresteerd. ONDER ZANDTREIN GERAAKT EN ERNSTIG GEWOND. Gistermiddag omstreeks half drie is in de Kruislaan te Amsterdam nabij den daar ge legen tunnel een ernstig ongeluk gebeurd. Een 56-jarige wegwerker van de Neder- landsohe Spoorwegen is door een zandtrein gegrepen. Zijn rechterarm werd verbrijzeld. In hoogst ernstigen toestand is hij naar het Burger ziekenhuis overgebracht. Rijwieldieven gearresteerd. - De politie te Alphen aan den Rijn heeft drie rijwieldie ven gearresteerd, die zich reeds geruimen .tijd aan tal van rijwieldiefstallen te Alphen aan den Rijn. Koudekerk en Leiden hebben schuldig gemaakt. Het zijn de 39-jarige los- werkman P. van B. en de 26-jarige werk man C. van D., die beiden echter nog nooit hebben gewerkt, doch reeds verscheidene malen met den strafrechter in aanraking zijn gekomen, en de 19-jarige A. van Z., die door van B. tot het plegen van de diefstallen werd aangezet. In het schuurtje bij de wo ning van van B. werd een groote hoeveel heid rijwielonderdeelen aangetroffen. Alles was van diefstal afkomstig. Van B. en van D. zijn, nadat zij een reeks van diefstallen hadden bekend, naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage overgebracht. Verplaatsing correspondentiebureau Roode Kruis. - Het correspondentiebureau van het Nederlandsóhe Roode Kruis, thans tijdelijk gevestigd Zwarteweg 75, zal met ingang van 13 September a.s. zijn gevestigd Jan Pietersz. Coenstraat 10, Den Haag. Centrale stichting van noodbeurzen. - Gisteren is de Centrale stichting van nood- beurzen opgericht. Voorzitter is de heer H. P. J. Bloemers, burgemeester van Arnhem, Verder zijn in het bestuur vertegenwoordigd de besturen van de noodbeurzen te Arnhem, Groningen, Leeuwarden en Maastricht, als mede een vertegenwoordiger van de vier landelijke organisaties van handelsreizigers. Eenige andere beursbesturen traden heden tot de centrale stichting toe, t.w. die van Zwolle, Twente en Tilburg. - Overalls gestolen. - Gisteren is een militair van den opbouwdienst door de Am- sterdamsehe recherche gearresteerd. De man had zich schuldig gemaakt aan diefstal van een hoeveelheid overalls uit een school in de Tweede Boerhaavestraat, waar hij gelegerd was. Hij is voorloopig in verzekerde bewa ring gesteld. Ongeluk op den onbcwaaktesi overweg, - Gistermiddag is in het stads- en academisch ziekenhuis overleden de zestigjarige T., die Maandag bij het per fiets passeeren van den onbewaakten overweg achter de fabriek Inventum te Bilthoven door een trein werd gegrpen en daarbij een schouderfractuur en twee gebroken armen opliep. Rembourszendingen en postkwitanties uit Duitschland. - Met ingang van 15 Sep tember a.s. kunnen aangeteekende brieven en pakketten weder onder rembours van Duitschland naar Nederland worden ver zonden. Bovendien wordt de dienst der in vordering van kwitanties van Duitschland naar Nederland op dien dag heropend. In omgekeerde richting bestaan beide verkeers- mogelijkheden voorloopig nog niet. Kolven. Maandagmorgen werden de wedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond in de kolfbaan van den heer Bogte voortgezet. Over het algemeen werd er beter gekolfd dan de voorgaande dagen. Er kwamen ver scheidene goede corpsen in de baan, welke „Op Maat" naar de kroon staken, Vriendenkring uit Noordscharwoude bij voorbeeld sloeg in de eerste serie 142 pun ten bij elkaar, waarbij G. Deutekom een aantal punten van 55 behaalde. „Volharding" van Oudkarspel legde er nog een schepje op en bracht het tot 147 punten. Hier was het P. Gelder, die met 55 punten ging strijken, Voor Gelder zijn deze wedstrijden van veel beteekenis. Hij is houder van den wis- selprijs en zal, wanneer hij ook ditmaal het kampioenschap behaalt dezen definitief in zijn bezit krijgen. Liet de eerste serie vermoeden, dat Gelder hiertoe de kans zou krijgen, de tweede maakte hij heel slecht. Hij kon het niet ver der brengen dan 36, zoodat zijn kans niet groot meer is, nu hij in totaal 91 punten heeft. Zijn corpsgenoot C. Vlug maakte het beter; die sloeg nog 54 punten er bij, zoo dat diens totaal op 106 komt. C. Plakman, een persoonlijk deelnemer van Volharding, heeft een uitmuntend resultaat gehad. Na een eerste serie van 58 sloeg hij een tweede van 52, waarmede hij met 108 punten A. Berkhout van Zuidscharwoude, die 107 pun ten heeft, voorbijstreefde. Het gummi-corps van Barsingerhorn, KVP heeft zich goed gehouden. Na een eer ste serie van 132 maakte dit corps een twee de van 145, daarmede „Op Maat" van Zuid scharwoude, dat aan den kop gaat, vrij dicht benaderend. K. Kistemaker van dit corps heeft nu to taal 102 punten in twee series, van resp. 46 en 56 punten, „Onder Vrienden" van Oud karspel bleef ver onder de maat. Slechts 195 punten behaalde dit corps in twee series. De stand was Maandagavond na twee se ries als volgt: Op Maat, Zuidscharwoude 294 p,; KVP, Barsingerhorn 227 p.; Volharding, Oudkarspel 272 p,; TOGIDO, Krommenie 267 p.; Gezellig Samenzijn, Zuidschar woude 255 p.; Sta Vast, Bovenkarspel 240 p,; Ons Genoegen, Wognum 235 p,; Zaanstreek, Koog aan de Zaan 229 p.; Bar singerhorn, Barsingerhorn 220 p.; Niet Klap pen, Hoogwoud 212 p.; Recht Door, Alk maar 211 p.; Over de Helft, Nieuwe Nie- dorp 218 p.; Onder Ons, Krommenie 198 p.; Onder Vrienden, Oudkarspel 195 p.; Mik Wis, Koog aan de Zaan 191 p.; S. O. S., Nieu we Niedorp 150 p. 's Middags werd de algemeene vergade ring gehouden. De algemeene vergadering. De algemeene vergadering werd geleid door den vice-voorzitter, den heer J. A. Schenk te Barsingerhorn die de bijzondere tijdsomstandigheden memoreerde. Spr. her dacht wijlen de heeren notaris de Boer van Hoogwoud en K. Langedijk van Noord scharwoude, die in het afgeloopen jaar van ons zijn heengegaan. Aan het jaarverslag van den secretaris den heer M. J. Ridder ontleenen wij dat het kolffeest uitstellend geslaagd Is. Het leden tal van den bond was stationnair gebleven. De vereeniging Kolhorn is bij de vereeni- ging Barsingerhorn gevoegd. De kolfelub Amsterdam-Haarlem moest worden opgehe ven. Het financieel verslag van den penning meester, den heer J. Goet, vermeldde, dat de ontvangsten f 923.87 hebben bedragen, de uitgaven 277,81, in kas alzoo f 610,61, het saldo van den wisselbeker was 35.45. Het aanvangssaldo was f 493.83. De rekening werd aldus goedgekeurd en vastgesteld. In de rondvraag stelde de heer Joch. Blaauboer te Kolhorn voor, voor de wed strijden een verplichte verdeeling van de speeltijden vast te stellen, om overlading van bepaalde dagen te voorkomen; nu zul len er sommigen naar huis moeten na één partij te hébben geslagen. Het bestuur is reeds in die richting werk zaam, deelde de voorzitter mee. Men heeft echter te weinig medewerking der leden. De secretaris zal een schema voor de wed strijden uitwerken en dit aan de vereeni- gingen toezenden. De wedstrijden zullen het volgende jaar weer in Krommenie worden gehouden. Plaatsvervanger is „Ons Genoegen" te Noordscharwoude. DE ROOFMOORD TE HOLTEN. Beide verdachten vrijgesproken. De Almeiosch ereehtbank deed gisteren uitspraak in de zaak van den roofmoord te Holten, waarvoor de vorige week te recht heben gestaan een klompenmaker uit Apeldoorn G. V. en een Deventer koopman, H. H. Th. D. Zij zouden in den nacht van 10 op 11 April van het vorige jaar den landbouwer B. J. Leetink over vallen en van het leven beroofd hebben, terwijl zijn bejaarde vrouw ernstig ge wond werd. De officier van justitie had deswege voor beiden levenslange gevan genisstraf geëischt. De rechtbank sprak hen thans vrij en gelastte hun onmiddellijke vrijlating. WEER EEN PREDIKANT TE HEER- HUGOWAARD EN VEENHUIZEN. Door de kerkeraden van Veenhuizen en Heerhugowaard is in overeenstemming met den beroepen candidaat bepaald, dat de bevestiging door ds. van Wijk uit Zaandam op Zondagmorgen 27 October in het kerkgebouw te Veenhuizen zal plaats vinden. De entree zal namiddags te Heer hugowaard geschieden. BEDEVAART. Zondag bracht de Maria-Congregatie uit Alkmaar een bezoek aan O. L. Vr. ter Nood te Heiloo. Om half twaalf werd door kapelaan Kooyman (sinds enkele dagen kapelaan in Den Haag) een plechtige hoogmis opgedragen. De wijding van de zen dienst werd verhoogd door den stem- migen zang van een dameskoor. WERKGROEPEN VAN KERKELIJK OVERLEG. De commissie van „Kerkelijk overleg", op voorstel van de Urgentiecommissie door de Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk ingesteld, heeft besloten verschillen de werkgroepen te benoemen. Deze groe pen zijn: kerk en school, kerk en jeugd, kerk en zending, kerk en ziekenzorg, leek en kerken, kerk en prediking, kerk en pers. Voor elke commissie zijn eenige leden aangewezen. De werkgroepen zijn gerechtigd zich andere leden te assumeeren, terwijl het moderamen van de commissie van Kerke lijk Overleg gerechtigd is, alle vergade ringen bij te wonen. LIMMEN. (Augustus). Geboren: Marga Anna Theresia, d. van P. C. Vennik en A, P. de Moor. Augus- tinus Petrus, z. van G. de Boer en A. Bak ker. Johannus Petrus, z. van C. Baltus en C. Valkering. Adrihna Eduarda, d. van S. Liefting en M. Apeldoorn. Maria En- gelina, d. van J. H. L. van der Sande en G. Kuijper. Jacoba Johanna Gerarda, d. van Jac. Kroone en J. W. Peters. Petrus Wil- librordus, z, van W. J. Mooij en C. K. Knip. Geertruida Catharina, d. van C. Valke ring en C. Hes. Ondertrouwd: C. Adrichem van Heemskerk en M. C. van der Steen. Getrouwd: J. Th. Admiraal en Joh. Bakker. C. Adrichem en M. C. van der Steen. Overleden: P. Spaans, wedr. van A. Buter, 77 jaar. J. Prins, wedr. van J. A. van Vierbergen, 68 jaar. Het reclame-middel b(j uitnemendheid: EEN GOED DAGBLAD. JAARSVELD, 414,4 M. (NCRV-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.10 Schriftlezing, meditatie. 8,25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gr.pl. 9.30 Pianovoordr. en gr.pl. 8.35 Gr.pl. 10.15 Gr.pL 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 12.Ber. 12.15 Celesta-ensemble. 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1.Celesta-ensem ble en gr.pl. 1.45 Gr.pl. 2,15 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 3Voor de vrouw. 3.30 Melodia. 4.Bijbellezing. 4.30 Melodia. 5.15 Nieuws- en economische ber. ANP. 5.30 Orgelconcert en gr.pl, 6.30 VPRO: Cyclus „Lezen in den Bijbel". 6.45 Gr.pl. 7.Vragen van den dag (ANP), 7.15 Ber. 7,30 Rep. of muziek. 8.ANP-ber. Hierna toespraak „Ontberen doet waardeeren". 8.15 Gr.pl. 8.25 Bel Canto, 9.10 Gehoorzaamheid als godsdienstige levenshouding, causerie. 9.30 Arnh. Orkestvereen. (opn.) Hierna Schriftlezing. 10.15—10.30 ANP-ber., slui ting. KOOTWIJK, 1875 M. (VARA-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Gr.pL 8.— ANP-ber., gr.pl. 10.30 OrgeispeL 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pl. 12.— Esmeralda en solist. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1.Esmeralda en solist. 1.30 Gr.pl. 2.Ber. (Duitsch) 2.15 VARA-orkest. 3.15 Gr.pL 3.30 Ber. (Eng.) 3.45 Voor de vrouw. 4.15 Gr.pL 4.20 Keukenpr. 4.50 Gr.pL 5.Ber. (Duitsch). 5,15 Nieuws- en economische ber. ANP. 5.30 Esmeralda. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Orgelspel. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gr.pL 7.30 Rep. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP- ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 VARA-orkest. 9.15 Ber. (Duitsch). 9.30 VARA-orkest, 10— Ber. (Duitsch). 10.15 ANP-ber. 10.3(1—10.45 Ber. (Eng.), sluiting. 11.1511.30, 0.15—41.30 en 1.15—1.30 Ber. (Eng.) De vrouw van den bokser: Nee Anna, die niet/ Vandaag gaat meneer niet werken. Haal dus de gewone handschoenen maar. iyj. "W: W 171. „Als ik mijn stokje hier niet bij me heb, ben ik verloren", dacht Kobusje bang. De geit scheen de ekster niet te kunnen uitstaan. Zij nam heel onverwacht een sprong en zette haar tanden in de stok. De ekster deed van schrik zijn snavel wijd open. 172. Toen had de geit de toverstok in haar bezit. „Mijn heer Sik", vroeg Kobusje met zijn vriendelijkste ge zicht, „deze stok is van mij. Niemand anders heeft er wat aan. Ik alleen kan er mee toveren. Als U mij die stok teruggeeft, zal ik een wens van U vervullen." Door JOHNSTON Mc.CUUEY, 11) „En nu ter zake", zei hij. „Ben je ge slaagd?" „Ja". „Dus je hebt de Drie Driehoeken? Praeh- tïg!" „Het was niet zoo heel lastig". „Heb je het net zoo gedaan, als je van plan was?" „Ja. Die John Warwick heeft zich wel aan me vastgeklampt, na ons gesprek voor het huis afgeluisterd te hebben, maar ik ben er toch in geslaagd, dicht bij mevrouw Dwight te komen vlak voordat de lichten werden uitgedraaid". „Dus heelemaal geen moeilijkheden ge had?" „Geen schijn zelfs. Ik haalde de Drie Drie hoeken van haar japon en stak er het nage maakte ding meteen weer op. Ze heeft mijn vingers niet gevoeld. Toen ben ik naar de voordeur gegaan, maar daar ving Warwick me op en dwong me, te blijven, tot het licht weer aanging. Ik denk wel, dat we een poosje dé stad uit moetenop uw kosten. Hij heeft ons allemaal gezien, bedenkt u dat welhij zal naar ons zoeken. Ik zou zijn gezicht wel eens willen zien, als hij erachter kwam, hoe ik hem ertusschen heb geno- Achter de deur trok Warwick een zuur ge zicht. Toch had ze hem niet zoo heel erg be drogen. Hij was immers nog op haar spoor? „Waar is het ding? Laat me eens kij ken!" zei de welgedane man tegen het meis je. „Hoe heb je het uit huis gekregen?" „Ik heb een dubbele zool onder mijn bal schoentje. Daar zaten de Driehoeken in een oogwenk in". „Geef maar hier". „Eerst de centen", zei een der drie man nen. „U hebt ons tienduizend dollar be loofd". Warwick zag het meisje een van haar schoentjes uitdoen en op den neus ervan duwen. De zool liet los en de schitterende Driehoeken lagen op haar hand. „Dat is het! Dat is het!" riep de man uit. „Jullie krijgt je geld!" „Dat is niet alles", zei het meisje. „We moeten ook beschermd worden". „Natuurlijk. Hier is het andere namaak sel". Hij haalde het uit zijn zak en wierp het op tafel. „We mogen elkaar niet misverstaan", zei hij. „Jullie weten, hoe ik met hem heb afge sproken. Ik zou hemheel wat meer beta len, dan ik jullie geefDoch op eigen houtje hadden jullie nooit zooveel gekregen. Nu kunnen jullie die tienduizend net zoo verdeelen, als je zelf wilt. Jullie kunnen dit namaaksel krijgen en als ontdekt wordt, dat het een namaaksel is, dan rijst de verden- ding wel, dat mevrouw Dwight het echte stuk niet droeg en daarmee is de zaak dan uit". „Ik denk, dat het wel lukken zal", zei het meisje. De man overhandigde een stapeltje bank biljetten aan een der medeplichtigen van het meisje, die ze vlug telde. „Keurig., tienduizend in papiertjes van honderd. Geef hem de juweelen en laten we hier dan vandaan zien te komen. Het is al over éénen". Het speet John Warwick, dat hij geen wa pen bij zich had. Wel had hij den ploerten- dooder nog in zijn zak, dien hij van een der boeven afgenomen had, maar hij had er af schuw van, zoo'n ding te gebruiken. En bo vendien moest hij oppassen, dat die lui hem niet zagen en herkenden. „Hier zijn de juweelen", hoorde hij het meisje zeggen. Ze schoof de Driehoeken over tafel naar den welvarenden man toe. Op hetzelfde oogenblik klonk er een schril fluitje; en er werd op de voordeur gebonsd. „Dat is het signaal van Bert; de politie komt eraan!" zei het meisje. HOOFDSTUK VII. Snel optreden. Warwick had op groot wild gejaagd en daardoor snel leeren besluiten. Dat deed hij nu ook. Hij moest die Drie Driehoeken heb ben. Hij moest zorgen, dat niemand in de kamer hem herkende en dat hij verdwenen vtfas voordat de politie kwam. Hij smeet de deur open en stormde naar binnen. De zwa re ploertendooder vloog door de lucht en op hetzelfde oogenblik sprong de eenige lamp in het vertrek aan gruizels, voordat iemand nog begreep, wat er voorviel. Op hetzelfde oogenblik greep Warwick naar het juweel dat op tafel lag, griste den stapel geld mee en rende naar de deur terug. „Stil! Ik ben het, Bert!" fluisterde hij heesch. „HierheenGauw! Opschieten!" „De juweelen hoorde hij den welge- danen man zeggen. „Ik heb het geld en de juweelenKom gauw mee! Dezen kant op. De gang in. Wil len jullie gepakt worden?" Hij ging wat opzij en hoorde hoe ze hem voorbijliepen naar de gang. Er werd nog steeds op de voordeur gebonsd en iemand eischte toegang in naam der wet. Warwick sloot de kamerdeur en draaide den sleutel om. De anderen bevonden zich nu in de gang. Als ze bemerkten hoe ze er in geloopen waren, zouden ze de deur moe ten intrappen om in de kamer te komen, en door dat lawaai aan de politie hun aanwe- zigehid verraden. Hij stak het juweel in zijn eenen schoen en het geld in zijn zak. Daar op trok hij het raamgordijn een weinig om hoog en tuurde naar buiten. Het was zoo donker, dat hij geen drie meter ver kon zien. Hij wist niet, of er iemand op den loer lag, die hem grijpen kon, als hij het raam open schoof en eruit sprong. Hij. bleef wachten. In de gang hoorde hij razen en vloeken; hij begreep dat er licht gemaakt was. „Blijf stil staan", zei een gezaghebbende stem. „Wat is hier te doen?" De welvarende man schraapte zijn keel. Warwick herkende zijn stem. „U hebt ons verschrikkelijk overstuur ge bracht, brigadier", zei hij. „Mijn naam is Richard Saxbury. Ik heb dit huisje een poosje geleden gehuurd om er een rustkuur te doen. Ik ben bankier in Philadelphia. U kunt u met de autoriteiten daar in verbin ding stellen en dan zult u hooren, dat ik de waarheid spreek. Waarom bent u mijn huis binnengedrongen?" „We hebben hier al een poosje op wacht gestaan", antwoordde iemand. „We hebben dit meisje en die mannen hier zien rondslui pen „Het zijn vrienden van me". „Best mogelijk. Maar ze gedroegen zich dan toch wel vreemd". „Ik zei u reeds, dat ik groote zaken doe. Deze jonge dame is mijn secretaresse en deze heeren winnen inlichtingen voor me in. Ze komen hier zoo heimelijk, omdat mijn concurrenten niet te weten mogen komen, wat ik van plan ben". „We hoorden iemand een fluitsignaal ge ven, toen we daareven naar het huis toekwa men". „Daar weet ik niets van". „Als u zoo fatsoenlijk bent, waarom is al het licht dan uitgedraaid?" vroeg de politie beambte. „Waar hield u dan dat zakenge- sprek?" „We waren in de keuken bezig met wat eten klaar te maken". „Ik heb daar geen licht gezien". „Er hangen donkere gordijnen voor de ra men. U hebt u werkelijk vergist en ons een doodsschrik op het lijf gejaagd. Wees nu zoo vriendelijk heen te gaan en uw mannen mee te nemen, dan zal ik geen werk maken van dit indringen. Als u echter toch tegen mijn vrienden verdenking koestert, dan sta ik u toe, huiszoeking te doen". Dat was brutaal! John Warwick bewon derde, den man zelfs een oogenblik. „U zegt, dat dit meisje uw secretaresse is?" vroeg de beambte. „Eén mijner secretaressen. Ik heb er ver schillende". (Wordt vervolgd). Berlijn, 11 Sept. (D ché van een in Lt mogendheid heeft bij vaderland verteld, da een verwonderlijke k Zoo is eenigen tijd g formatie in den vorn over Londen gevloger Engelsche luchtafwee het minst van de wij: Herhaaldelijk zijn, z.g. luchtschrijvers bi nen, die daar met ro kenkruisen hebben ge De bevolking heeft gevraagd, of men one den kan spreken van luchtruimte boven L( wordt deze vraag niet Berlijn, 11 Sept. (D Duitsche gevechtsvlie middag de groote tan Victoria met talrijke Uit verscheidene tank vlammen omhoog. D ken kenmerkten van vernieling. Bovendien send tankschip door e< stoken. Berlijn, 11 Sept. (D. militaire kwartieren met de grootste aanda in den middag was he geworden, dat wedcroi Duitsche vliegerforma! Van de kust van h meld, dat de sterke a: de versperring aan di waren gebroken en in middag boven Londen kwam het tot talrijke Duitsche bommenwerpf reeks objecten van str succes aan te vallen. De in het ha; schade. Stockholm, 11 Sept. sche correspondent vai handa meldt nieuwe bi schaden in het haven; Volgens dit bericht zijl sche aanvallen niet all sche minister voor de Woolton, toegegeven h voorraden vernietigd, i veelheden kaas en va dien is een groote maa schadigd en zijn voorr verbrand. Nieuwe Berlijn, 11 Sept. (D.l ben Duitsche bommen; den in industrie- en ha den doen ontstaan. B zijn de brandhaarden de Theems. Engelsche Duitsche gevechtsvlieg den. Zonder zich hier; ken, zetten de Heinkel vernietigingswerk voor en daar weer hevige Reeds 54 Britsi gehaald. Berlijn, 11 Sept. (D.l die Duitsche gevechts dag hebben ondernome dene hallen van de Sj ken te Southampton bi Bij de verbitterde vandaag in het Z.O. va: verd, werden tot dusv tuigen neergeschoten, vliegtuigen worden vei De Berlfjn, 11 Sept. (D. gevechtsformaties hebfc der duisternis den v Engeland voortgezet. Bri Londen, 11 Sept. (R rie van luchtvaart deel zijn opnieuw talrijke gen Londen genaderd. den op Zuid-Londen gi zijn de bijzonderheden i scheidene vijandelijke bommen geworpen op e schap Kent. Een aant woest en verscheidene dood. In den nacht van gis! wederom een aantal bc

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6